نسخه شماره 3791 - 1394/04/07 -

وزير بهداشت:
ارسال گزارش پارازيت‌ها به رييس‌جمهور، موضوع تاز‌ه‌اي نيست


رابطه‌ بي‌خوابي با مصرف ترشي‌ها و غذاهاي شور و تند


ميوه‌ها و نوشيدني‌هاي مفيد براي ديابتي‌ها


تدابير رفع سردرد در ماه رمضان


اجازه دهيد بدن‌تان گرسنگي را تجربه کند

جويدن غذا ورزشي براي دهان و دندان
هر لقمه بايد 28 بار جويده شود


اطلاع‌رساني به پزشکان درباره تجويز صحيح مورفين‌ها


خبر


نسخه


 وزير بهداشت:
 ارسال گزارش پارازيت‌ها به رييس‌جمهور، موضوع تاز‌ه‌اي نيست 

وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي به ارائه‌ توضيحاتي درباره تاثير موبايل و پارازيت بر سلامت افراد پرداخته و با ذکر مثالي خاطر‌نشان کرد: حتي زماني که موبايل هم نبود سرطان وجود داشت.

به گزارش ايسنا، سيدحسن‌ هاشمي ديروز در حاشيه نخستين جلسه کارگروه توسعه خدمات الکترونيکي سلامت در جمع خبرنگاران حاضر شده و به ارائه‌ توضيحاتي درباره جلسه مذکور پرداخت.

وي در عين حال از تصميم بر حذف دفترچه‌هاي بيمه کاغذي خبر داد و گفت: در جلسات اين کارگروه با بررسي‌هاي صورت گرفته قرار بر آن است که قطعا کاغذ از اين روند حذف مي‌شود. فکر هم نمي‌کنم عملياتي شدن اين موضوع زمان زيادي طول بکشد، اما اين‌که اين روند با چه شکل و ساختاري صورت بگيرد قطعا توسط عزيزان کاردان مورد بررسي قرار خواهد گرفت و من فکر نمي‌کنم زمان زيادي تا رسيدن به اين نقطه فاصله داشته باشيم.

اما وزير بهداشت در ادامه صحبت‌هاي خود در پاسخ به سوال ايسنا مبني بر اين‌که نگراني‌هاي مردم درباره تاثير پارازيت‌ها بر سلامت آنها تا چه اندازه درست است و در نهايت نتيجه گزارش‌هايي که در اين زمينه براي رييس‌جمهوري ارسال شده به کجا رسيد، توضيح داد: گزارش‌هايي که براي رييس جمهوري ارسال شد، موضوع تازه‌اي نيست و حدود پنج تا شش ماه پيش بود که اين اتفاق افتاد.

وي ادامه داد: اکنون من نيز در اين حوزه اطلاعات جديدي ندارم و موضوع به بحث‌هايي که در همان زمان و در خصوص نبود استاندارد‌هاي تعريف شده در اين بخش بود محدود مي‌شود که در اين زمينه به هرحال پارامترهاي مختلفي براي بررسي وجود دارد تا به واسطه آنها مضر و مصون بودن در برابر اين تشعشعات مشخص شود.

هاشمي همچنين عنوان کرد: اين موضوع در دنيا مورد بحث و بررسي قرار گرفته و درباره آن حتي در مراکز علمي حرف و حديث‌هاي متعددي وجود دارد. از سوي ديگر هر نوع گمانه‌زني در اين حوزه‌ها نيازمند سال‌ها مشاهده و مطالعه است.

وزير بهداشت و درمان در ادامه در پاسخ به سوال ديگري ايسنا مبني بر اين‌که در نهايت حرف‌هاي مردم در زمينه تاثير تشعشات موبايل و پارازيت‌ها در افزايش نرخ ابتلا به سرطان تا چه اندازه صحيح تلقي مي‌شود، اظهار کرد: در اين حوزه من تخصص ندارم و شايد مسوولان ديگر بهتر پاسخ بدهند، اما در هر صورت شايعه زياد است.

وي ادامه داد: در کشور‌هاي مختلفي که در دوره‌اي خاص هم از موبايل استفاده نمي‌کردند سرطان وجود داشته و حتي در دوره‌اي که موبايل هم نبوده سرطان بوده است. از سوي ديگر بررسي آمار سرطان در برخي کشور‌ها گوياي آن است که به عنوان مثال کشورهايي که مردم آنها بالاترين ميزان عمر را دارند در درصد ابتلا به سرطان در جايگاه بالايي قرار دارند.

وزير بهداشت و درمان در پايان متذکر شد: به هرحال شايد استفاده از انواع پارازيت‌هايي که براي مردم هم جاي سوال است در اين کشور‌ها وجود نداشته، اما آنچه در اين حوزه مطرح مي‌شود در موارد متعدد در حد گمانه‌زني است و همانطور که اشاره شد اظهار نظر در اين حوزه نيازمند سال‌ها مشاهده و مطالعه خواهد بود.


 رابطه‌ بي‌خوابي با مصرف ترشي‌ها و غذاهاي شور و تند 

يک متخصص طب سنتي با بيان اينکه مصرف بيش از حد ترشي‌ها، غذاهاي شور و تند، چاي سبز، شکلات، غذاهاي آماده، سير، سبزي شاهي و سُس‌هاي تند موجب بروز بي‌خوابي مي‌شود، توصيه‌هايي را براي افراد بي‌خواب عنوان کرد.

به گزارش تسنيم،افراد سالمند و پير از خواب مي‌جهند و پرش از خواب دارند، بدون اينکه اضطراب و پريشاني داشته باشند. در اين باره مجيد انوشيرواني متخصص طب سنتي عنوان کرد: تنوع بي‌خوابي زياد است و اکثراً به جز مواردي که در سالمندان اتفاق مي‌افتد که همراه با ترشحات زياد از بيني و گوشه چشم است، بقيه بي‌خوابي‌ها ناشي از غلبه خشکي است. - براي رفع بي‌خوابي‌ها ناشي از غلبه خشکي بايد از موادغذايي پرهيز کنيم که موجب افزايش خشکي در بدن مي‌شود. عموماً موادغذايي که بسيار شور و تند هستند يا زياد از حد شيرين باشند، طبيعتا براي اين افراد مناسب نيست. پرهيز از مصرف فرآورده‌هايي که نمک زياد دارند مثل چيپس، پفک و پنير، غذاهاي آماده و ... الزامي است.

- همه موادغذايي که تند هستند مانند سير، سبزي شاهي تا سُس‌هاي تند به خصوص مصرف آنها قبل از خواب به شدت مضر است.

- آبغوره و انواع ترشي‌ها به دليل طبع سرد و خشکشان آسيب مي‌رساند و موجب غلبه خشکي در بدن مي‌شود، افراد ممکن است تصور کنند که ترشي را خودشان با سرکه خانگي درست کردند، خوب است، اما طبيعتاً باز هم مضرات خودش را دارد به خصوص براي کساني که خشک مزاج هستند. - کساني که خشک مزاج هستند، استعداد چاقي نداشته و لاغر، نحيف و استخواني هستند به خصوص اگر رنگ چهرشان هم تيره باشد و حالت وسواسي و باريک بين نيز باشند و بي‌خواب نيز باشند، بايد از مصرف غذاهاي خشک مانند غذاهاي شور، سرخ کرده، غذاهاي آماده و در کل فراورده‌هاي حاوي نمک پرهيز کنند.


 ميوه‌ها و نوشيدني‌هاي مفيد براي ديابتي‌ها 

يک متخصص طب سنتي ميوه‌ها و نوشيدني‌هاي مفيد براي ديابتي‌ها را معرفي کرد. به گزارش تسنيم، غلامرضا کردافشاري متخصص طب سنتي درباره تغذيه ديابتي‌ها اظهار داشت: يک نوشيدني که براي ديابتي‌ها بسيار مفيد است و اصلاح بدن مي‌کند، استفاده از شربت رب انار و آبغوره است. به گفته وي مي‌توان از رب انار و آبغوره مايه شربت درست کنند و روزي 2 الي 3 بار با آب مخلوط کنند و مصرف کنند.

اين متخصص طب سنتي افزود: استفاده از مخلوط قرقات و گلاب نيز براي ديابتي‌ها بسيار مفيد است به اين نحو که 75 گرم از قرقات را با 300 تا 400 سي سي گلاب روي حرارت مي‌گذاريم تا جوش آيد وقتي جوش آمد مي‌گذاريم 24 تا 48 ساعت در ظرف دربسته و در هواي معمولي بماند و هوا نگيرد. بعد با استفاده از پارچه نخي و کتاني عصاره کشي مي‌کنيم و روزي چند استکان مي‌توان مصرف کرد.

کردافشاري گفت: استفاده از خاکشير به صورت شربت در ديابتي‌ها بسيار مفيد است، همچنين يکي از بهترين چاي‌ها براي ديابتي‌ها استفاده از چاي گزنه و شنبليله است. اين دو، چاي اصلي و مفيد براي آنهاست. مي‌توانند در شربت‌ها تخم خرفه نيز استفاده کنند.

وي بيان داشت: سيب، قند خون را بالا نمي‌برد. براين اساس ثابت شده است حتي خوردن يک نصفه سيب هم قند را پايين مي‌آورد. سيب چاق نمي‌کند بلکه لاغر هم مي‌کند.

اين متخصص طب سنتي افزود: به جاي شام بهتر است که سيب رنده شده با کمي عسل و زعفران مصرف شود، مي‌توان تا 20 عدد سيب هم در طي روز خورد البته به مزاج افراد بستگي دارد.

کردافشاري خاطرنشان کرد: علاوه بر سيب خوردن گلابي هم توصيه مي‌شود. خوردن تمبر هندي، آلو، زرد آلو و شاه توت براي افراد ديابتي مفيد است.


 تدابير رفع سردرد در ماه رمضان 

يک کارشناس طب سنتي تدابير رفع سردرد در ماه رمضان را تشريح کرد. به گزارش تسنيم، سيد جواد علوي درباره سردرد در ماه رمضان اظهار داشت: سردرد يکي از مشکلات شايع در ميان روزه‌داران است که با رعايت تدابير خاص به رفع سردرد مي‌توان کمک کرد.

- سردرد به چند دسته تقسيم مي‌شود که از مهمترين آن مي‌توان به سردرد ميگرني و کلاهخودي، سردرد ناشي از کم خوني و سردرد سنوزيتي اشاره کرد.

- معمولاً درد شقيقه نشان از سردردهاي ميگرني است که براي رفع آن بهتر است که يک قاشق عسل را با آب جوش مخلوط کرده و ليموترش به آن اضافه کنند و يک بار بعد از سحري و يک بار قبل از خواب مصرف کنند که خود به بهبود آن کمک مي‌کند.

- به گفته وي آب جوش و عسل خود به پاکسازي بدن از مواد زائد نيز کمک مي‌کند.

- براي رفع سردردهاي ناشي از کم‌خوني عسل با آب جوش بدون ليموترش استفاده شود به اين صورت که مخلوط آب و عسل را يک بار قبل از خواب و يک بار بعد از مصرف سحري مصرف کنند.

اين کارشناس طب سنتي عنوان کرد: براي رفع سردردهاي سينوزيتي بهتر است که با بُخور به پاکسازي مغز و تخليه سينوس‌ها بپردازند به اين نحو که بهتر است هر شب قبل از خواب از مخلوط چند گياه مانند آويش، پونه، نعناع، استخودوس، مرزنجوش بُخور دهند.

- مي‌توان از هر کدام از گياهان ياد شده تهيه کنند و 3 قاشق غذاخوري از مخلوط آن در آب جوش ريخته و به مدت 20 دقيقه بُخور دهند و پس از اتمام بُخور سر و صورت خود را پوشانده سپس با روغن سياهدانه يا کنجد پيشاني، پشت گوش و روي گونه‌ها و بيني را ماساژ دهند، اين کار به پاکسازي سينوس‌ها کمک مي‌کند.


 اجازه دهيد بدن‌تان گرسنگي را تجربه کند 

يک فوق تخصص بيماري‌هاي گوارش و کبد با اشاره به مفيد بودن روزه‌داري براي سلامت دستگاه گوارش، تاکيد کرد: افراد براي بهره‌مندي از فوايد روزه‌داري، بايد اجازه دهند بدن آنها در طول مدت روزه‌داري گرسنگي را تجربه کند.

دکتر مهدي زبيري در گفت‌وگو با ايسنا، اظهار کرد: روزه نوعي استراحت براي دستگاه گوارش انسان محسوب مي‌شود تا بتواند پس از 11 ماه کار مداوم، استراحت يک ماهه‌اي را داشته باشد.

زبيري تصريح کرد: در زمان روزه‌داري، با ايجاد گرسنگي بدن براي تامين سوخت و ساز خود به سمت استفاده از چربي‌هاي ذخيره شده که عمدتا تجمع آنها در بدن مضر است، پيش مي‌رود و از بين رفتن اين چربي‌ها قطعا نقش بسزايي در سلامت بدن خواهد داشت. رييس دانشکده پزشکي دانشگاه علوم پزشکي کرمانشاه خاطرنشان کرد: زماني روزه گرفتن در ماه مبارک رمضان براي بدن مفيد خواهد بود که فرد طي مدت روزه‌داري، گرسنگي را احساس کند و قطعا در صورت گرسنه شدن، بدن از ذخاير چربي براي سوخت و ساز استفاده خواهد کرد.

زبيري يادآور شد: متاسفانه برخي افراد براي پيشگيري از گرسنگي در طول مدت روزه‌داري حجم بسياري غذا را در طول فاصله افطار تا سحر مصرف مي‌کنند که اين مسئله موجب مي‌شود روزه‌داري نتواند کمکي به دستگاه گوارش آنها کند. وي با بيان اينکه حجم بالاي مصرف غذا مي‌تواند به ارگان‌هاي مختلف بدن آسيب وارد کند، افزود: در مجموعه دستگاه گوارش، کبد تنها عضوي است که مصرف غذاي زياد بر آن تاثير مستقيم داشته و دچار آسيب مي‌شود. اين فوق تخصص بيماري‌هاي گوارش و کبد توصيه کرد: افراد در ماه رمضان از مصرف غذاهاي پرحجم و پرکالري خودداري کرده و ميزان مصرف غذاي خود را متناسب انتخاب کنند و اجازه دهند بدن در طول روزه‌داري گرسنگي را تجربه کند.


 جويدن غذا ورزشي براي دهان و دندان
 هر لقمه بايد 28 بار جويده شود 

رئيس انجمن دندانپزشکان عمومي ايران گفت: جويدن غذا ورزش کردن دندان است و به‌ خصوص جويدن مواد گياهي مثل سيب و هويج که باعث استحکام لثه و ميناي دندان مي‌شوند. هر لقمه بايد 28 تا 32 بار هر جويده شود تا لثه‌ها قوي و پرخون شوند.

باقر شهني‌زاده در گفت‌وگو با فارس گفت: جويدن غذا ورزش دهان و دندان است اما در روزهاي ماه مبارک رمضان، ساعات طولاني جويدن غذا انجام نمي‌شود. پس ضروري است بعد از صرف سحري و افطار، در زماني طولاني و دو برابر روزهاي عادي مسواک زده شود.

وي گفت: مسواک زدن را به‌عنوان يک عمل سرسري که فقط تميز کردن غذاهاي بين دندان باشد در نظر نگيريد و حتماً با دقت جلو و پشت دندان و حفره‌هاي روي آن بايد تميز شود. پس از مسواک زدن نيز با نخ دندان مواد غذايي بين دندان‌ها را خارج کنيد.

وي اظهار داشت: ماندن غذا در لابه‌لاي دندان باعث بوي بددهان مي‌شود و اين دندان‌هاي پوسيده هستند که زمينه باقيماندن غذا را فراهم مي‌کند. باکتري‌ها با مصرف مواد غذايي باعث توليد اسيد شده و اين اسيد باعث پوسيدگي دندان مي‌شود.

شهني‌زاده با اشاره به لزوم مراقبت از دندان‌ها در ماه مبارک رمضان، گفت: خشکي دهان يکي از مشکلات روزه‌داران در ماه مبارک رمضان است. افراد به علت بيماري‌هاي مختلف مثل غدد و... ممکن است دچار خشکي دهان باشند که براي برطرف کردن آن بايد توسط پزشک معاينه شوند. بهتر است بدانيد که خشکي دهان باعث پوسيدگي دندان مي‌شود که افراد مي‌توانند با مرطوب نگه‌داشتن فضاي دهان و گرداندن آب در آن از اين مشکل جلوگيري کنند. وي افزود: معمولاً در اين ماه روزه‌داران براي تأمين سريع گلوکز خون بيشتر تمايل به خوردن شيريني، خرما و زولبيا دارند. مصرف شيريني‌ها به مقدار بسيار کم مشکلي ايجاد نمي‌کند، ولي چنانچه افطار را با مقدار زياد گلوکز شروع کنيم قند خون بالا مي‌رود و انرژي تأمين نمي‌شود و همچنين باعث آسيب به دندان‌ها خواهد شد.

شهني‌زاده درباره استفاده از مواد غذايي براي نگهداري دندان نيز گفت: تغذيه نامناسب مي‌تواند به بافت نرم لثه و ميناي دندان آسيب برساند. دندان وقتي تشکيل شد مثل مغز استخوان از کلسيم و مواد غذايي استفاده نمي‌کند و مواد کلسيم‌دار و فسفر دار روي ساختار دندان تأثيري ندارند. اين مواد تنها مي‌توانند لثه را مقاوم‌تر و از ميناي دندان بهتر محافظت کنند؛ اما استفاده از فلورايد بر روي سطح و ميناي دندان تأثيرگذار است و مي‌تواند از دندان محافظت کند.

اين دندانپزشک تصريح کرد: بايد مراقبت از دندان را زماني انجام دهيم که دندان‌ها سالم است. رديف بودن دندان‌ها باعث نجات دندان‌ها شده و از انباشت مواد غذايي جلوگيري مي‌کند. دقت داشته باشيد جويدن غذا بايد خيلي خوب انجام شود و 28 تا 32 بار هر لقمه جويده و عمل بلع به‌تدريج و نه يک‌باره انجام شود. اين امر باعث ورزش دندان و لثه شده و در پي آن لثه‌ها پرخون مي‌شود و باعث مقاومت دندان خواهد شد.


 اطلاع‌رساني به پزشکان درباره تجويز صحيح مورفين‌ها 

بسياري از پزشکان در تجويز مُسکن‌هاي شبه مورفين يا اپيوئيدها زياده‌روي مي‌کنند چراکه در مورد چگونگي سوء مصرف اين مواد يا اعتيادآور بودن فرمول‌هاي مختلف آن آگاهي ندارند.

به گزارش ايسنا، داروهاي مخدر يا اپيوئيد (Opioid) به مجموعه مواد طبيعي و شيميايي مسکن شبيه به مرفين يا مواد افيوني گفته مي‌شود که در سيناپس به گيرنده‌هاي عصبي اپيوئيد مي‌چسبند. عملکرد همگي آن‌ها در بدن همانند کار انتقال‌دهنده‌هاي عصبي ضد درد (اندورفين‌ها) است که از طريق تأثير بر سلسله اعصاب مرکزي موجب تخفيف احساس درد در بدن مي‌شوند. کارشناسان در يک بررسي مشاهده کردند نيمي از پزشکان تصور مي‌کنند داروهايي را که نمي‌توان خُرد کرده يا استنشاق و تزريق کرد، نسبت به قرص‌هاي رايج کمتر اعتيادآور هستند.

جي کالب آلکساندر از دپارتمان اپيدميولوژي دانشگاه جانز‌هاپکينز گفت: پزشکان و بيماران ممکن است به اشتباه تصور کنند که اين نوع دارو را در يک شکل مصرف بي‌خطر و در شکل ديگر خطرناک است اما اين داروها فارغ از آنکه چگونه مصرف مي‌شوند به طور کلي اعتيادآور هستند. در صورتي که پزشکان و بيماران نسبت به اين موضوع آگاه نباشند، ممکن است به اين باور برسند که داروهاي اپيوئيد بي‌ضرر هستند و آن را پيش از نياز تجويز کنند.

به گزارش خبرگزاري يونايتدپرس، مطالعات نشان داد تنها 46 درصد پزشکان تصور مي‌کردند قرص‌هايي را که نمي‌توان خُرد کرد و به شکل استنشاق يا تزريق مورد استفاده قرار داد، کمتر اعتيادآور هستند.


 خبر 

مُسکن‌ها، شمشير دولبه

دبير ‌علمي کنگره بين‌المللي سردرد با بيان اينکه سردردهاي ميگرني، 90 درصد سردردهاي افراد جامعه ما را تشکيل مي‌دهند،گفت: هر انساني در طول عمرش حداقل يک مرتبه سردرد را تجربه مي‌کند.همچنين استفاده از مُسکن‌ها نيز به مانند شمشير دولبه است.

محمدحسن پاکنژاد گفت: چهارمين کنگره بين‌المللي سردرد از 25 تا 27 شهريور ماه سال جاري در محل هتل المپيک تهران برگزار مي‌شود.وي افزود: با توجه به اينکه سردرد شايع ترين علت مراجعه بيماران به متخصصين مغز و اعصاب است، علاوه بر طرح مباحث پايه‌اي درباره انواع سردرد، شايع ترين سردرد‌ها را بررسي و روش‌هاي نوين درمان را معرفي خواهيم کرد.

پاکنژاد هدف از برگزاري اين کنگره را روزآمد کردن اطلاعات پزشکان عنوان کرد و گفت: تازه‌هاي تشخيص، درمان و نتايج جديدترين مطالعات‌ علمي در سطح دنيا پيرامون سردرد در اختيار شرکت‌کنندگان کنگره قرار مي‌گيرد.

پاکنژاد افزود: هر نفر در طول عمرش حداقل يک بار سردرد را تجربه مي‌کند. علي‌رغم اينکه سردرد گاهي به راحتي قابل درمان است گاهي اين نياز احساس مي‌شود که فرد به يک متخصص مغز و اعصاب مراجعه و يک درمان خوب دريافت کند.

وي در پاسخ به اينکه آيا مصرف مُسکن‌ها در هنگام وقوع سردرد توصيه مي‌شود يا خير گفت: ساده‌ترين راه براي تسکين سردرد استفاده از مُسکن است. البته گاهي ممکن است همين مُسکني که معمولاً مي‌تواند دوست خوبي براي ما باشد، به عنوان دشمن ما عمل کند و بيش از حد لازم استفاده شود که در اين صورت نه تنها کمکي به بهبود سردرد نمي‌کند بلکه خودش مي‌تواند مثل يک شمشير دولبه عمل و صدماتي ايجاد کند.

روغني که ديگر نبايد مصرف کرد

مدير کل فرآورده‌هاي غذايي، آشاميدني، آرايشي و بهداشتي سازمان غذا و دارو از غيرمجاز بودن مصرف روغن «پوميس» خبر داد.

به گزارش تسنيم، هدايت حسيني در خصوص روغن غير‌مجاز «پوميس» عنوان کرد: يکي از بدترين نوع روغن‌ها در فرايند تهيه روغن زيتون، روغن استخراج شده از تفاله زيتون است و طرز تهيه آن نيز بدين صورت است که باقي مانده حاصل از تفاله زيتون که هنوز داراي مقداري روغن است، را با هگزان فراوان و حرارت زياد استخراج مي‌کنند و تحت عنوان روغن حاصل از تفاله زيتون يا پوميس (pomace) بفروش مي‌رسانند. وي همچنين با اشاره به اسامي سانسا (Sansa ) به زبان ايتاليايي و يا اروخ (Oruj ) به زبان اسپانيايي به عنوان ديگر نام‌هاي اين روغن‌ها اظهار داشت: خريد و فروش اين محصول تحت هر نامي ممنوع است و بازرسان سازمان غذا و دارو و دانشگاه‌ها موظف به جمع‌آوري اين فرآورده غير مجاز از سطح عرضه هستند.

حسيني با بيان اينکه از نظر ضوابط سازمان غذا و دارو و سازمان ملي استاندارد اين روغن‌ غير‌قابل مصرف خوراکي است و به طور عمومي از مبادي غير‌مجاز وارد کشور مي‌شود، افزود: مصرف‌کنندگان بايد نسبت به مضرات استفاده از اين فرآورده آگاه باشند و در هر بسته‌بندي که به يکي از نام‌هاي مذکور برخوردند از خريد آن اجتناب کنند و موضوع را به نزديکترين معاونت غذا و دارو دانشگاه‌هاي سراسر کشور يا سامانه 1490 اطلاع دهند.

مدير کل نظارت بر فرآورده‌هاي غذايي، آرايشي و بهداشتي سازمان غذا و دارو در انتها توصيه کرد: مردم در هنگام خريد روغن به اطلاعات درج شده بر روي بسته بندي اعم از تاريخ توليد، انقضا، نام و مشخصات شرکت واردکننده، شماره پروانه بهداشتي و نام کشور توليد کننده دقت کنند.

يک کارخانه محصولات غذايي معروف تعطيل شد

معاون غذا و داروي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي از تعطيلي کارخانه محصولات غذايي دست‌چين به دليل تخلفات متعدد بهداشتي خبر داد.

جمشيد سلام‌زاده در گفت‌وگو با تسنيم، درباره تعطيلي و پلمپ خط توليد شرکت توليد آبليموي دست‌چين عنوان کرد: طي بازديدي که دو و سه هفته قبل با کارشناسان سازمان غذا و دارو از اين کارخانه داشتيم، تخلفات بهداشتي متعددي ملاحظه شد که پرونده اين تخلفات در کميسيون تعزيرات دانشگاه تاييد و کارخانه تعطيل شد.

سلام زاده درباره مدت تعطيلي اين کارخانه گفت: ما بايد از سلامت محصولات مطمئن شويم و تضميني در اين باره ارائه شود، بنابراين زمان تعطيلي نيز بستگي به راي کميسيون تعزيرات دارد، ولي انتظار است با توجه به تخلفاتي که از گذشته نيز درباره محصولات اين کارخانه گزارش شده بود برخورد جدي صورت پذيرد.

معاون غذا و داروي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي درباره نوع محصولاتي که اين کارخانه در بهداشت آن متخلف شناخته شده بود، خاطرنشان کرد: اين محصولات از جمله آبليمو و همچنين موارد ديگري را نيز در بر مي‌گيرد. چندي قبل نيز تسنيم در مطلبي عنوان کرده بود که بهمن ماه سال 93 اکيپ گشت مشترک اداره کل تعزيرات حکومتي استان تهران به رياست اميد شهرآبادي در بازديد از شرکت صنايع غذايي دست‌چين بهمن واقع در شهرستان پاکدشت، متوجه توليد و پخش آبليموهاي تقلبي با با نام‌هاي تجاري دستچين، گلدست، نوشن آگين و دادلي شده بودند. بر‌اساس اين گزارش، رئيس شعبه 54 اداره کل تعزيرات حکومتي استان تهران در همان روز، حکم به امحا 264 تُن و 400 کيلوگرم آبليموي تقلبي اين شرکت که غيرقابل مصرف انساني بودن آن در آزمايشات تاييد شده بود، داد و 60 تُن سرکه و 30 تُن مربا و خيارشور اين شرکت که بدون مجوز ساخت، توليد شده بود به نفع دولت ضبط شد.

پس از صدور حکم اوليه از سوي رئيس شعبه 54 اداره کل تعزيرات استان تهران، براي اين شرکت در شعبه ياد شده پرونده تشکيل شد که پس از اظهارنظر کارشناسي معاونت دارو و غذاي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي تهران مبني بر غير قابل مصرف انساني بودن آبليموهاي توليد شده، شعبه 54، شرکت دست چين را به پرداخت 9 ميليارد و 287 ميليون ريال جزاي نقدي در حق دولت و ممهور نمودن پروانه واحد به مهر تخلف اول محکوم کرد.

راي صادره با اعتراض متهم به شعبه هشتم تجديدنظر اداره کل تعزيرات حکومتي استان تهران ارجاع شد که شعبه تجديدنظر پس از بررسي اسناد و مدارک موجود در پرونده، راي شعبه 54 را تاييد و قطعي کرد.

ارتباط ويتامين B12 با آکنه

نتايج يک بررسي جديد نشان مي‌دهد که مصرف زياد ويتامين B12 مي‌تواند با بروز آکنه مرتبط باشد. به گزارش ايسنا، در حضور مقادير بالاي ويتامين B12، باکتري‌هاي پوست که با آکنه مرتبط هستند نوعي مولکول‌هاي التهابي ايجاد مي‌کنند که عامل بروز جوش و آکنه روي پوست هستند. در اين مطالعه پزشکان تفاوت بين باکتري‌هاي پوست افراد مستعد ابتلا به آکنه و باکتري‌هاي روي صورت افرادي با پوست صاف را بررسي کردند و به اين موضوع پرداختند که چرا باکتري «پروپيوني باکتريوم آکنه» که شايع‌ترين ميکروب پوستي است در برخي افراد موجب بروز جوش و آکنه مي‌شود و در برخي افراد بي‌تاثير است.

اين پزشکان دريافتند ويتامين B12 بيان ژنِ باکتري پوست را تغيير مي‌دهد و همين امر مي‌تواند به التهاب‌هاي ايجادکننده آکنه منجر شود. در انسان ويتامين B12 در فرآيند سوخت و ساز بدن، شکل‌گيري گلبول‌هاي قرمز خون و حفاظت از سيستم اعصاب مرکزي نقش دارد. اين ويتامين به طور معمول در مولتي‌ويتامين‌ها موجود است و بررسي جديد اين پرسش را مطرح مي‌کند که آيا افراد مبتلا به آکنه مي‌توانند از مکمل‌هاي B12 مصرف کنند. هويينگ لي، يکي از متخصصان اين مطالعه از دانشکده پزشکي «ديويد گفن» در آمريکا گفت: تصور بر اين است که بين ويتامين B12 و آکنه رابطه‌اي وجود دارد.

همچنين مشاهده کرديم مجراي مولکولي وجود دارد که مي‌تواند اين ارتباط را توضيح دهد اما لازم است که در مطالعات آتي و در بررسي‌هاي بيشتر نقش ويتامين B12 در بروز آکنه تاييد شود.

اين تيم تخصصي با بررسي الگوهاي بيان ژني دريافتند مجراي توليد کننده ويتامين B12 به طور قابل توجهي در باکتري پوست افراد مبتلا به آکنه تغيير مي‌کند که اين وضعيت در افراد ديگر مشاهده نمي‌شود.

هويينگ لي باکتريوم پوست صورت افراد بدون جوش و آکنه را پس از تزريق ويتامين B12 بررسي کرد که پس از گذشت يک هفته مشاهده شد از هر 10 شرکت کننده روي صورت يک نفر جوش و آکنه ظاهر شده و الگوي بيان ژني باکتري پروپيوني باکتريوم آکنه تغيير کرده است.

به گفته لي، زماني که اين ويتامين به باکتري اضافه شود ميکروب‌ها ترکيب‌هايي به نام «پورفيرين» توليد مي‌کنند که التهاب در آکنه را افزايش مي‌دهد.

به گزارش لايوساينس، همچنين در حالي که در اين مطالعه وجود اين ارتباط مشاهده شده، نقش ويتامين B12 در بروز آکنه يا تشديد آن تاييد نشده است.


 نسخه 

فوايد کشمش

گروه سلامت: عناصر و ويتامين‌هايي همچون آهن، پتاسيم، کلسيم و ويتامين B در کشمش موجود است. انگور خشک شده که همه به نام کشمش مي‌شناسند، قرن‌ها پيش بوجود آمده است.

1-‌ کشمش، ميوه خشک مغذي است و مانند ديگر خشکبارها در تمام سال يافت مي‌شود. يک غذاي پر انرژي، کم‌چرب و کم سديم مي‌باشد. بنابراين براي افرادي که رژيم‌هاي کم سديم را بايد رعايت کنند، خوردن کشمش بسيار مفيد مي‌باشد. 2-‌ کشمش داراي خاصيت آنتي اکسيداني مي‌باشد و از تخريب سلولي جلوگيري مي‌کند. 3-‌ ‌کشمش براي سلامت استخوان‌ها و جلوگيري از پوکي استخوان نقش مهمي را بر عهده دارد، به همين دليل مصرف آن براي زنان قبل از يائسگي بسيار مفيد است. 4-‌ منبع خوب ويتامين D و هورمون استروژن مي‌باشد. 5-‌ کشمش باوجودي که شيرين و چسبناک مي‌باشد، بر دندان اثر مخربي ندارد و باعث خرابي دندان نمي‌شود، حتي مي‌توان گفت اين ميوه خشک از فساد دندان جلوگيري مي‌کند. 6-‌ کشمش منبع خوب ويتامين‌ها و عناصر مغذي بدن مي‌باشد. عناصر و ويتامين‌هايي همچون آهن، پتاسيم، کلسيم و ويتامين B در کشمش موجود است. 7-‌ کشمش محتوي مقدار زيادي آهن مي‌باشد. 100 گرم کشمش در حدود 88/1ميلي گرم آهن دارد، در حاليکه 100 گرم گوشت گاو بين 4-2 ميلي گرم آهن دارد. 8-‌ کشمش، منبع خوب فيبر، آنتي اکسيدان و همچنين منبع خوب انرژي مي‌باشد. 9-‌ فيبر باعث جلوگيري از سرطان کولون، کمک در جلوگيري از رشد غير معمول سلول‌ها، بيماري‌ها و همچنين کنترل قند خون را مي‌شود. 10-‌ کشمش را به گوشت اضافه کنيد تا مقدار چربي غذا را کم کند و مقدار فيبر و آهن را افزايش و مقدار سديم را کاهش دهد. 11-‌ آنتي‌اکسيدان از پيري و بيماري‌هاي حاصله از آن مي‌کاهد. 12-‌ کشمش از سرطان جلوگيري مي‌کند. 13-‌ کشمش ميزان LDL يا کلسترول بد را در خون کم مي‌کند و باعث کاهش بيماري قلبي مي‌گردد. 14-‌اگر به مدت 4 هفته هر روز کشمش مصرف کنيد، آنتي اکسيدان در خون افزايش و کلسترول بد( LDL) کاهش مي‌يابد. 15-‌ کشمش موجب کاهش استرس مي‌گردد. 16- اين ميوه خشک باعث عملکرد صحيح رگ‌هاي بدن مي‌شود.
17- کشمش براي درمان بي نظمي معده و يبوست مصرف مي‌شود. مي‌توانيد، 6-5 عدد کشمش را خيس کنيد و بعد از چند ساعت، آب آن را بنوشيد.
18-‌ ورزشکاراني که قبل و در حين ورزش، حدود يک فنجان کشمش مصرف مي‌کنند، بهتر از بقيه سلول‌هاي بدن را از آسيب حفظ مي‌کنند. 19-‌ کشمش به علت داشتن قند فروکتوز، داراي خاصيت مصرف سريع انرژي و کاهش وزن نيز مي‌باشد. 20-‌ کشمش مانند هويج، براي سلامتي چشم نيز خوب است. 21-‌ کشمش باعث تقويت اعصاب مي‌شود. 22-‌ کشمش، سستي و رخوت را از بدن دور مي‌کند. 23-‌ با خوردن کشمش، غضب را از خود دور کنيد. 24-‌ کشمش موجب از بين رفتن آب اضافي بدن مي‌گردد. 25-‌ کشمش، دهان را خوشبو مي‌کند. 26-‌ کشمش، اسپاسم يا گرفتگي عضلاني را کم مي‌کند.

کشمش را به ماست يا سالاد خود اضافه کنيد و از خوردن آن لذت بريد.