نسخه شماره 3784 - 1394/03/30 -

سجاد نيکنام دبير حزب مردم‌سالاري استان آذربايجان غربي
اولويت ما ارتباط مستمر با ديگر احزاب اصلاح‌طلب استان است

با حضور دکتر محسن رهامي:
دومين نشست مشترک احزاب و تشکل‌هاي عضو شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات برگزار شد

معاون امور عمراني استاندار آذربايجان غربي:
به احياي درياچه اروميه اميدواريم

مديرکل آموزش و پرورش آذربايجان غربي:
ورود به جريان‌هاي سياسي از سوي مسوولان آموزش و پرورش پذيرفتني نيست


دومين نشست امام جمعه اروميه با فعالين سياسي


جشن رمضان در سراسر استان برگزار مي‌شود

امام جمعه پيرانشهر:
جامعه بايد با فرهنگ رمضان آشنا شوند


لزوم ساماندهي سياسي نيروهاي اصلاح‌طلب


 سجاد نيکنام دبير حزب مردم‌سالاري استان آذربايجان غربي
 اولويت ما ارتباط مستمر با ديگر احزاب اصلاح‌طلب استان است 

سجاد نيکنام دبير حزب مردم‌سالاري استان آذربايجان غربي و نايب رئيس شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات استان مي‌باشد‌. وي از فعالان رسانه استان است‌. سايت خبري تحليلي با نام هم‌آوا از سايت‌هاي اصلاح‌طلب استان متعلق به ايشان مي‌باشد که مخاطبان پر‌شماري نيز دارد‌. وي در گزارشي به عملکرد حزب مردم‌سالاري شعبه استان آذربايجان غربي پرداخته است .

بنده از سال 1385 تاکنون، دبير حزب مردم‌سالاري در استان آذربايجان غربي مي‌باشم و در اين مدت شعبات حزب در پنج شهرستان را راه‌اندازي کرده‌ام. حزب مردم‌سالاري در شهرهاي اروميه، ماکو، مياندوآب، تکاب و خوي داراي دبير شهرستان مي‌باشد .

سجاد نيکنام دبير حزب در شهرستان اروميه، اکبر رفاهي دبير حزب در ماکو، کاظم تقي‌نژاد دبير حزب در مياندوآب، محمدعلي خالق‌نژاد دبير حزب در تکاب و سعيد فرجي دبير حزب در خوي مي‌باشد.

همچنين به دنبال راه‌اندازي شعبات حزب مردم‌سالاري در ديگر شهرستان‌هاي استان درماه‌هاي آتي هستيم، که در صورت تشکيل ديگر دفاتر حزب، ‌حزب مردم‌سالاري شعبه آذربايجان غربي در ميان احزاب اصلاح‌طلب و اصولگراي استان، تنها حزب پيشتاز در پوشش تشکيلاتي تمامي شهرستان‌هاي استان به شمار خواهد رفت.

شوراي مرکزي حزب مردم‌سالاري جلسات خود را به صورت ماهيانه و در مواقع لازم خارج از نوبت برگزار مي‌کند و شوراي حزب در پنج شهرستان مذکور تشکيل مي‌گردد. حزب مردم‌سالاري از معدود احزاب در استان آذربايجان غربي مي‌باشد که در چنين سطحي در استان فعال مي‌باشد.

بنده به عنوان دبير حزب مردم‌سالاري آذربايجان غربي‌، عضو شوراي مرکزي و مسوول کميته اطلاع‌رساني و تبليغات ستاد انتخاباتي دکتر حسن روحاني در انتخابات رياست جمهوري سال 92 بودم.

همچنين دبيران حزب مردم‌سالاري در شهرستان‌هاي ماکو، مياندوآب و تکاب به عنوان رئيس ستاد انتخاباتي دکتر حسن روحاني درانتخابات سال 92 فعاليت نمودند .

حزب مردم‌سالاري آذربايجان غربي در راستاي تبعيت از سياست‌هاي کلان حزب مردم‌سالاري در سطح کشور، ارتباط مستمر خود با ديگر احزاب اصلاح‌طلب استان را حفظ کرده و به عنوان يکي از اعضاي اصلي شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات در استان شناخته مي‌شود.

در ماه گذشته نيز دبير حزب مردم‌سالاري در استان آذربايجان غربي با راي احزاب اصلاح‌طلب استان به عنوان نايب رئيس شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات انتخاب شد.

بنده از سال 1392 صاحب امتياز و مديرمسوول سايت خبري و تحليلي هم آوا مي‌باشم که به عنوان يکي از سايت‌هاي مرجع اصلاح‌طلبان استان آذربايجان غربي به شمار مي‌رود و خوشبختانه مجوزهاي قانوني اين سايت نيز از وزارت ارشاد اخذ شده است.

حزب مردم‌سالاري در استان آذربايجان غربي خوشبختانه تعامل خوبي نيز با تشکل‌هاي صنفي چون تشکل‌هاي دانشجويي، کارگران و معلمان داشته و تاکنون نيز برنامه‌هاي مشترکي را با آنها برگزار کرده است.

در همن راستا نيز تاکنون در چندين مورد ميزبان دکتر کواکبيان دبيرکل محترم حزب مردم‌سالاري در برنامه‌هاي تدارک ديده شده‌، بوده‌ايم که ايشان حضور به هم رسانده و سخنراني داشته‌اند. از آن جمله مي‌توان به سخنراني‌هاي دکتر کواکبيان در شهرستان‌هاي بوکان و مياندوآب در برهه انتخاباتي سال 88 و يا مناظره ايشان با جواد جهانگيرزاده نماينده کنوني شهرستان اروميه در مجلس شوراي اسلامي‌در دانشگاه اروميه اشاره کرد.

اخيراً نيز اعضاي حزب در جلسات مشترک با ديگر احزاب اصلاح‌طلب در شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات استان، نشست‌هايي با آقايان غريباني و محسن رهامي در اروميه داشته اند و در مورد آخر که به مناسبت سالگرد پيروزي دولت تدبير و اميد، مراسمي در 24 خرداد سال جاري در اروميه برگزار شد، حزب مردم‌سالاري يکي از چند حزب اصلي برگزار کننده مراسم گراميداشت سالگرد 24 خرداد به شمار مي‌رفت.

همچنين در سالگرد 24 خرداد سال جاري، دبيران حزب مردم‌سالاري در شهرستان‌هاي مياندوآب، خوي و تکاب نيز مراسم‌هايي را به همين مناسبت با همراهي تشکل‌هاي ديگر برگزار کردند.

حزب مردم‌سالاري براي انتخابات پيش روي مجلس نيز برنامه ريزي مدون دارد و کانديداهايي را تا اين لحظه شناسايي و با آنها رايزني کرده است و به احتمال قوي ليست مشترکي با احزاب ديگر عضو شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات ارائه خواهد کرد و اميد دارد در انتخابات پيش رو کانديداهاي اصلاح‌طلب قابل توجهي از استان آذربايجان غربي راهي مجلس شوراي اسلامي شوند.


 با حضور دکتر محسن رهامي:
 دومين نشست مشترک احزاب و تشکل‌هاي عضو شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات برگزار شد 

به گزارش هم‌آوا، اين نشست با حضور دکتر محسن رهامي مسوول کميته انتخابات شوراي هماهنگي اصلاحات، جمعي از احزاب و تشکل‌هاي اصلاح‌طلب، تشکل‌هاي دانشجويي و فعالين سياسي و نمايندگان اقوام استان آذربايجان غربي برگزار شد. دکتر محسن رهامي در اين نشست با ارائه گزارشي از آخرين عملکرد شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات و بخصوص کميته انتخابات اين شورا، اظهار داشت: قطعاً شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات، هماهنگ با شوراي مشورتي رئيس دولت اصلاحات براي انتخابات برنامه‌ريزي خواهد کرد و به احتمال قوي اصلاح‌طلبان استان ليستي مشترک از کانديداها در انتخابات مجلس ارائه خواهند کرد.

مسوول کميته انتخابات شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات افزود: اين شورا در بسياري از موارد با بزرگان اصلاحات مشورت کرده و تلاش دارد در کميته انتخابات شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات، تمامي احزاب، تشکل‌ها و چهره‌هاي مطرح اصلاح‌طلب را در سطح کشور و در تمامي استان‌ها و شهرستان‌ها به دور هم جمع نمايد تا با هماهنگي کامل و بدون افتراق و جدايي به پيشواز انتخابات برويم.

وي ضمن تقدير از همدلي احزاب و تشکل‌هاي اصلاح‌طلب استان، تصريح کرد: هماهنگي صورت گرفته در بين احزاب و تشکل‌هاي اصلاح‌طلب آذربايجان غربي، الگوي مناسب و مدنظر کميته انتخابات شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات در سطح کشور مي‌باشد. لازم به ذکر است که اين نشست همزمان با گزارش‌ها و سياه نمايي‌هاي غرض ورزانه برخي رسانه‌هاي دلواپس سطح استان مبني بر شبهه کذب اختلاف بين اصلاح‌طلبان آذربايجان غربي تشکيل شد و شايد پاياني باشد بر دروغ‌هاي اخير رسانه‌هاي زنجيره‌اي!


 معاون امور عمراني استاندار آذربايجان غربي:
 به احياي درياچه اروميه اميدواريم 

معاون امور عمراني استاندار آذربايجان غربي گفت: پروژه‌هاي احياي درياچه اروميه را شايد اگر 10 سال پيش شروع مي‌کرديم الان با مشکل خشکي درياچه مواجه نبوديم.

به گزارش ايسنا، «هادي بهادري» در مراسم افتتاح همزمان طرحهاي آبياري تحت فشار در استان و سامانه ضدتگرگ در روستاي بالواروميه، با بيان اينکه 20 هزار ميليارد ريال براي احياي درياچه اروميه بايد هزينه شودافزود: در 10 سال گذشته آب درياچه اروميه 4 متر پايين رفته است و 20 ميليارد متر‌مکعب از آب آن از بين رفته است.

وي خاطر‌نشان کرد: در حواشي درياچه اروميه پنج ميليون نفرزندگي مي‌کنند که در صورت خشکي تبعات بحراني درياچه اروميه گريبان‌گير اين افراد خواهد شد.

بهادري تصريح کرد: از تبعات خشک شدن درياچه اروميه مي‌توان به موضوع ريزگردها، بالا رفتن فشارخون، آب مرواريد، آسم اطفال و سرطان اشاره کرد. وي با بيان اينکه به احياي درياچه اروميه اميدواريم گفت: موضوع درياچه اروميه را بايد به عنوان يک بحران جدي مدنظر قرار دادو به يک روحيه جهادي خاص نياز داريم و ده سال بايد تلاش کنيم تا تراز سطح درياچه اروميه را به ده سال پيش برگردانيم.

معاون عمراني استاندار ادامه داد: در حوزه آب وضعيت نگران‌کننده است در اطراف درياچه اروميه شاهد اين هستيم که زمين‌ها استعداد حاصل خيزي خود را از دست داده‌اند آب چاه‌ها شور شده است .

بهادري افزود: امروزه وضعيت امنيت غذايي و منابع طبيعي و آب اهميت بيشتري نسبت به قبل برايمان پيدا کرده است.

وي ادامه داد: در حوزه‌هاي مطرح شده متاسفانه مدتي است کم‌توجهي کرده‌ايم.

وي از مشکلات کمبود آب تامين آب از عمق 160 متري زمين در خوي و 90 متري در بوکان اشاره کرد و افزود: متاسفانه سلماس سالانه 10 متر نشست مي‌کند چون منابع آبي و مخازن زيرزميني آن در حال خشک شدن و تمام شدن هستند.

بهادري در خصوص معضلات خشکي درياچه اروميه گفت: در پشت روستاي جبل اروميه شن‌هاي روان سالانه چند صد متر به سمت جاده سلماس پيشروي مي‌کنند.


 مديرکل آموزش و پرورش آذربايجان غربي:
 ورود به جريان‌هاي سياسي از سوي مسوولان آموزش و پرورش پذيرفتني نيست  

مديرکل آموزش و پرورش آذربايجان غربي گفت: ارتباط مستمر و موثر با کارکنان و مسوولان بايد در دستور کار مديران آموزش و پرورش استان قرارگيرد.

به گزارش ايسنا، «فريدون سيدمصطفوي» در اجلاس روساي آموزش و پرورش استان که در محل سالن جلسات اداره کل آموزش و پرورش استان برگزار شد تصريح کرد: گشاده‌رويي در مواجه با انتقادات، تاکيد بر ارتباط رو در رو، ارتباط مستقيم با پرسنل و مخاطب سنجي در برقراري ارتباط مي‌تواند منجر به يک ارتباط موثر گردد.

سيدمصطفوي با بيان به اينکه ارتباط يک تعهد دو جانبه است، افزود: مديران اگر بتوانند از رده‌هاي پايين به بالا ارتباط برقرار کنند، هنر کرده‌اند.

وي افزود: ارتباط سازنده با فرماندار، بخشدار، امام جمعه و مسوولان ديگر دستگاه‌هاي اجرايي مي‌تواند در رفع بسياري از مشکلات آموزش و پرورش در مناطق موثر باشد.

وي با بيان اينکه مديران آموزش و پرورش بايد همه توان خود را صرف حل مشکلات نظام تعليم و تربيت کنند؛ گفت: ورود به جريان‌هاي سياسي در هنگامه انتخابات، از سوي مسوولان آموزش و پرورش پذيرفتني نيست چراکه منجر به غفلت از وظيفه اصلي آنها خواهد شد.

مديرکل آموزش و پرورش استان با اشاره به موضوع ساماندهي نيروي انساني در تابستان امسال خاطر‌نشان ساخت: بايد با اجراي دقيق شيوه‌نامه به گونه‌اي عمل شود که با آغاز سال تحصيلي، حتي يک دانش‌آموز هم بدون معلم نباشد.

وي با اشاره به آغاز پروژه مهر 94 تصريح کرد: با وجود کمبود منابع مالي، مجموعه اقدامات صورت گرفته در قالب پروژه مهر منجر به شروع بدون خطا و پرنشاط سال تحصيلي جديد خواهد شد.

وي افزايش کمي و کيفي پايگاه‌هاي تابستاني در سطح استان را مورد تاکيد قرار داد و گفت: مديران مناطق با بازديد از کانون‌هاي فرهنگي و تربيتي نسبت به تجهيز اين مراکز به ابزارهاي تربيتي اقدام کنند.


 دومين نشست امام جمعه اروميه با فعالين سياسي 

به گزارش هم‌آوا به نقل از روابط عمومي دفتر نماينده ولي فقيه در استان، حجت‌الاسلام و‌المسلمين دکتر سيدمهدي قريشي در دومين نشست فرهيختگان و اصحاب انقلاب اسلامي ميزبان فعالان سياسي جناح‌هاي مختلف در مصلي امام خميني(ره) بود.

اين مراسم با قرائت قرآن کريم و عرض خير مقدم و تشريح اهداف جلسه توسط حجت‌الاسلام و‌المسلمين کريم حسينخاني مسوول دفتر نماينده ولي فقيه در استان آغاز شد.

آنگاه حجت‌الاسلام و‌المسلمين دکتر سيدمهدي قريشي در سخناني ضمن عرض خير مقدم و تشکر از حضور مدعوين فرمودند: اميدواريم با فيوضات الهي و ايجاد شرايط يک ميمهان ويژه وارد مهماني خدا در ماه رمضان شويم.

وي با اشاره به اهميت اين جلسه و اينگونه جلسات که محل همفکري است فرمودند: پيروزي انقلاب نتيجه تلاش خيلي‌ها از جمله شهدا بوده است لذا مسووليت ما در مقابل نظام خيلي زياد مي‌باشد.

امام جمعه اروميه با اشاره به نعمات الهي که خداوند در دنيا به ما عرضه داشته است وبا توجه به آيات الهي فرمودند: حساب آن دقيقاً از ما محاسبه خواهد شد، اين انقلاب که نتيجه شکنجه ياران انقلاب در زمان شاه،شهادت جوانان اين مرز و بوم در جريان انقلاب و بعد از آن، ايثارگري جانبازان بوده است اگر ما به وظايف خود درست عمل نکنيم از حساب و کتاب خداوند متعال خلاصي نخواهيم داشت. ما در نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران اصول مشترک و خطوط قرمزي مثل قانون اساسي،امام، رهبري داريم که بايستي ضمن اعتقاد به آنها با وجود سلايق سياسي مختلف نبايد به جان هم بيفتيم‌، اسلام و توحيد امروز در خطر است و در پايان با ذکر آياتي از کلام‌الله مجيد و احاديثي از ائمه (ع) همگان را به وحدت و پرهيز از تفرقه توصيه کردند.

در ادامه جلسه تعدادي از مدعوين حول موضوع جلسه (اخلاق سياسي و نقش جريانات سياسي در توسعه استان) سخناني را ايراد کردند.

حميد صداقت پيشه ضمن تشکر از تشکيل اينگونه جلسات گفت: اخلاق سياسي در دين ما تعريف شده است مرحوم مدرس گفتند ديانت ما عين سياست و سياست ما عين ديانت ماست جريانات سياسي بدانند قبله ما،قرآن ما،دين ما،رهبرما يکي است پس مي‌توانيم در کنار هم باشيم آرزوي مرگ براي رقيب کردن شايسته نيست.

وي در خصوص توسعه استان اظهار داشت: استان ما از جريانات سياسي در اين راستا خيلي ضربه خورده است از امکانات و پتانسيل‌هاي موجود در استان براي توسعه استفاده نشده است.

عباس خورشيدي به عنوان ديگر سخنران‌، جلسه قبلي را بسيار عالي توصيف و ارزيابي ودر خصوص اخلاق سياسي به نقاط جمع‌بندي شده اشاره کرد.

وي حضرت رسول اکرم (ص) و امام علي (ع )را الگوي بي‌رقيب اخلاق عنوان کرده و گفت: حتي وقتي زندگاني رهبران سياسي ديگر اديان وکشورها مثل ماندلا و گاندي و غيره را مطالعه مي‌کنيم مي‌بينيم آنها هم از از ائمه (ع) ما درس گرفته‌اند ما بايد از ائمه (ع) درس بگيريم و مخالفان خود را بي آبرو نکرده و به حريم خصوصي ورود پيدا نکنيم.

دکتر جوادي نيز با تشکر از متوليان جلسه گفت: در جهان امروز سه تفکر در حوزه اخلاق وجود دارد يک عده معتقدند اخلاق در دايره سياست نمي‌گنجد يک عده معتقدند اخلاق بايد در خدمت سياست باشد يک عده هم بنابر رسالت پيامبر (ص) اخلاق را اساس مي‌دانند.

وي ضمن تشريح اين سه تفکر و پرداختن به مسائل غير‌اخلاقي در حوزه سياست، اظهار داشت: نفرت بين احزاب‌، اقوام و اديان از نبود اخلاق است.

جوادي ضمن اشاره به منابع قدرت جمهوري اسلامي ايران تاکيد کرد: بايد اين منابع را بشناسيم و آنها را تقويت کنيم.

همچنين تقي‌زاده با اشاره به توسعه اجتماعي و سرمايه‌هاي اجتماعي گفتند: سلايق و انديشه‌هاي مختلف يکي از سرمايه‌هاي اجتماعي است بايد در سيستم‌هاي دولتي کاري بکنيم که در هر دولتي که روي کار مي‌آيد از نخبگان استفاده شود. امروز اسلام به عنوان يک سياست تاثيرگذار در جهان پذيرفته شده است متاسفانه هر دولتي که مي‌آيد دولت بعدي همه کارهاي آن را نقد کرده و زير سوال مي‌برد نسل جديد حلقه وصل نسل گذشته به آينده است.

حجت‌الاسلام و‌المسلمين مرقاتي به عنوان آخرين سخنران ضمن با اهميت شمردن اين جلسات از صعه صدر امام جمعه محترم اروميه براي برگزاري اين جلسات و گوش دادن به حرف‌هاي مدعوين تشکر نمود.

وي اظهار داشت: رهبر ما به همه تعلق دارد و نبايد مصادره شود امام جمعه اروميه هم متعلق به همه است و نبايد مصادر شود که البته ايشان اين را اثبات کرده که مال همه هستند بايد يک طرفي بود نمي‌شود گفت من به هيچ طرفي وابسته نيستم درستش اين است که به اين ور هم احترام بگذاريم وبه آن ور هم احترام بگذاريم و بگوييم ولايي هستيم.

در پايان امام جمعه اروميه در جمع بندي جلسه ضمن تشکر از حضور و صحبت‌هاي تعدادي از مدعوين با اشاره به آيه شريفه«رَبَّنَا آتِنَا فِي الدُّنْيَا حَسَنَةً وَفِي الآخِرَةِ حَسَنَةً وَقِنَا عَذَابَ النَّارِ» فرمودند: بايد در دنيا و آخرت حسنه را خواست مسووليت‌هاي دنيايي بايد حسنه شود والّا انسان خسارت خواهد خورد انسان هدايت شود خسارت نمي‌بيند. جريانات سياسي هم، اول بايد فکر کنند کاري که انجام مي‌دهند آنها را جهنمي ‌نمي‌کند بعد کار را انجام دهد سعي کنيد هميشه با وضو باشيد و به نماز‌هاي نافله به خصوص نافله عشا اهميت دهيد خداوند به همه آنهايي که براي انقلاب و نظام به خصوص حاج آقا حسني زحمت کشيدند اجر و به ايشان سلامتي عنايت فرمايد.


 جشن رمضان در سراسر استان برگزار مي‌شود 

مدير کل فرهنگ و ارشاد اسلامي آذربايجان غربي ازبرگزاري جشن رمضان در سراسر استان خبر داد.

به گزارش ايسنا، «حجت‌الاسلام محمد کريمي» در جلسه شوراي هماهنگي و گسترش فعاليت‌هاي قرآني در استان با اشاره به اجراي برنامه‌هاي فرهنگي و تبليغي، ترويجي در ماه رمضان افزود: نمايشگاه قرآن و عترت با موضوعات هنر‌هاي تجسمي، صنايع دستي و کتب علوم قرآني در اروميه برگزار مي‌شود. وي گفت: 10 محفل انس با قرآن در شهر‌هاي اروميه، خوي، چايپاره، مياندوآب، شوط، نقده، تکاب، ماکو، اشنويه چالدران برگزار مي‌شود. حجت‌الاسلام کريمي اظهار کرد: نشست علمي با موضوعات قرآن و عترت در مراکز آموزش عالي، نمايش‌هاي خياباني، شب و خاطره‌نويسي، قصص قرآني ‌در شهر‌هاي کرد‌نشين، تجليل از فعالان قرآني، اکران فيلم‌هاي کوتاه و بلند‌ و اجراي مسابقات قرآن و نهج‌البلاغه ‌از برنامه‌هايي است که در ماه مبارک رمضان اجرا مي‌شود. وي ادامه داد: در ماه مبارک رمضان دو هزار جلد قرآن در سطح استان توزيع و نسبت به خريداري آثار و کتب قرآني اقدام مي‌شود. مدير کل فرهنگ و ارشاد اسلامي آذربايجان غربي تاکيد کرد: نبايد برنامه‌هاي جشن رمضان با هم همپوشاني داشته باشند لذا سعي شود تا برنامه‌هاي جشن رمضان با جديت و هماهنگي بيشتر بين دستگاه‌هاي مختلف استان اجرا شود. همچنين «علي مصائبي» مدير کل اوقاف و امور خيريه آذربايجان غربي با اشاره به اينکه در ماه مبارک رمضان برنامه‌هاي متعدد و متنوعي در سطح استان انجام مي‌شود افزود: ‌در تمامي ‌بقعه‌ها برنامه‌هاي قرآني و معنوي و مراسمات ماه رمضان باشکوه‌تر از سال‌هاي قبل برگزار مي‌شود. وي ادامه داد: از 30 روحاني براي برنامه‌هاي نشاط معنوي و مراسمات ماه رمضان در استان دعوت شده است. حجت‌الاسلام مصائبي با بيان اينکه شبي با قرآن در دهه اول ماه رمضان برگزار مي‌شوداظهار کرد: اين مراسم با حضور قاري مصري و قاريان بين‌المللي استان برگزار مي‌شود. در ادامه پور‌حيدر رييس حوزه علميه الزهرا در خصوص برنامه‌هاي ماه رمضان اظهار کرد: در ماه مبارک رمضان حفظ قرآن براي طلاب در حال تحصيل و قرائت قرآن براي همکاران و فرزندان کادر اين حوزه انجام مي‌شود.


 امام جمعه پيرانشهر:
 جامعه بايد با فرهنگ رمضان آشنا شوند  

امام جمعه پيرانشهر گفت: در ماه مبارک رمضان، جامعه بايد بيش از بيش با فرهنگ اين ماه پر‌خر و برکت آشنا شوند.

به گزارش تسنيم، ماموستا مصطفي محمودي در خطبه‌هاي اين هفته نماز جمعه پيرانشهر با اشاره به حلول ماه مبارک رمضان اظهار داشت: خداوند متعال فرمود کسي که در ماه مبارک رمضان با ايمان و اعتقاد کامل روزه بگيرد، گناهان گذشته او آمرزيده شده و پاداش و اجر فراواني مي‌برد. امام جمعه پيرانشهر گفت: شخص روزه‌دار بايد ضمن امساک در خوردن و آشاميدن، به هيچ کس دشنام نداده و از دروغ و غيبت خودداري کند. وي تصريح کرد: فرد مومن و مسلمان براي قبولي روزه خويش بايد شهوت خويش را حفظ کرده و بغض و کينه‌اي نسبت به کسي نداشته باشد و از سوي ديگر تا جايي که در توان دارد در سير کردن و افطاري دادن فردي روزه‌دار حتي با يک ليوان آب يا خرما تلاش کند.

محمودي افزود: صدقه دادن و اعتکاف در مسجد به ويژه در 10 روز آخر ماه مبارک رمضان اجر و ثواب فراواني دارد و در اين باره از حضرت رسول اکرم(ص) منقول است که صدقه در ماه مبارک رمضان نسبت به ماه‌هاي ديگر فضيلت بيشتري دارد. امام جمعه پيرانشهر بيان کرد: بنابراين بايد در اين ماه پر خير و برکت جامعه را بيش از پيش با فرهنگ رمضان آشنا کرده و به سمت تقرب الهي حرکت کرد.


 لزوم ساماندهي سياسي نيروهاي اصلاح‌طلب 
نويسنده : محمد‌علي خالق‌نژاد*

زمان به سان عقربه‌هاي ساعت مي‌گذرد‌، هرچه پيش مي‌رويم به انتخابات مجلس دهم نزديکتر مي‌شويم و دلمشغولي و دلواپسي تند‌روها از تحرکات اصلاح‌طلبان وانسجام و يکپارچگي آنان و اختلاف و چندصدايي در اردوگاه اصولگرايي بيشتر مي‌شود‌. از همين روست که فشارها وهجمه‌ها‌ي خود بر اصلاح‌طلبان و دولت را فزوني بخشيده و مورد حملات توپخانه‌اي قرار مي‌دهند و تمامي مساعي خود را به ايجاد شبهه اختلاف در اردوگاه اصلاح‌طلبي بکار مي‌بندند تا بلکه از اين رهگذر بتوانند بين دولت تدبير و اميد که حاصل وفاق و همدلي اصلاح‌طلبان بود با بدنه اجتماعي آن يعني توده مردم مخصوصا در استانها و شهرستانهاي کوچک شکاف اندازند تا بتوانند در انتخابات آتي مجلس از اين نمد کلاهي براي خويش ببافند. سعي در سياه‌‌نمايي وناکار آمد جلوه دادن دولت ودولتمردان وايجاد بحران براي دولت دارند به نحويکه اگر براي دولت اصلاحات هر 9 روز يک بحران ايجاد مي‌کردند ولي اينک براي دولت تدبير واميد هر چند روز يک بحران ايجاد مي‌کنند. اصولگرايان علي‌الخصوص بخش تند‌رو وافراطي آن که به علت عدم اتحاد و اجماع، قوه مجريه را در 24 خرداد 92 به صورت ناباورانه به جناح رقيب واگذار کردند اينک نگران ودلواپس از دست دادن قوه مقننه هم هستند از اين جهت مترصد آنند تا به هر لطايف‌الحيلي که شده‌، اصلاح‌طلبان وتحول خواهان را از ورود به قوه مقننه باز داشته وخود همچنان بر صندلي‌هاي سبز رنگ بهارستان بار ديگر جلوس نمايند. نمايندگان تندرو مدعي آزادي بيان که برخلاف ادعايشان تاب وتحمل شنيدن صداي مخالفي غير از صداي خود را ندارند بايستي يقين بدانند که حافظه مردم آنقدر قوي است که اينگونه اقدامات تابو‌شکنانه‌شان از حافظه آنان فراموش نشده ويقينا در انتخابات سال 94 با پاسخ «نه»مردم مواجه خواهند شد. از طرفي اصلاح‌طلبان واعتدال گرايان هم حواس‌شان بايد جمع باشد وسرمست از پيروزي سال 92نگشته و بدانند اين پيروزي ماحصل حضور گسترده ومقتدرانه بدنه اجتماعي مردم بوده است‌. لذا نبايد از نقش تأثيرگذار عقبه اجتماعي خود غافل گشته که در اين صورت مجددا طعم تلخ شکست را خواهند چشيد ودر همين رابطه بزرگان اصلاحات واعتدال به ويژه دولت تدبير و اميد بايد براي موفقيت‌، اقدامات بايسته‌اي را انجام دهند. ساماندهي نيروهاي سياسي وفعال اصلاح‌طلب وحاميان دولت تدبير واميد در شهرستانها در قالب احزاب اصلاح‌طلب و شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات ضرورتي است که هر گونه غفلت از آن موجب خسران شده و عواقب بسيار پر‌هزينه‌اي بر جريان اصلاح‌طلب و تحول‌خواه کشور وارد خواهد کرد‌. بي‌توجهي مجموعه اصلاحات در سالهاي گذشته به بدنه اجتماعي فعال اصلاح‌طلب در شهرستانها و فعالان سياسي استانها و رها کردن آنان در سالهاي قبل کاملا مشهود بوده و جريان اصلاحات از همين نقطه آسيب‌هاي فراواني را متحمل شده است.

بدنه فعال در استانها و شهرستان‌ها در حالي از سوي جريان اصلاح‌طلب کشور تقريبا رها شده که اين بدنه وعقبه فعال همواره در ادوار مختلف انتخابات وعرصه‌هاي مختلف به عنوان ابزاري مؤثر ومفيد براي اصولگرايان به شمار رفته است. پس بهتر آنست رهبران احزاب بخصوص شوراي هماهنگي جبهه اصلاح‌طلبان به جبران غفلت و بي‌توجهي سالهاي گذشته پرداخته وبا سازوکاري فراگير وبا تمهيداتي با مشورت بزرگان اصلاحات فارغ از نگاه حزبي و... زمينه ساماندهي سياسي نيروهاي اصلاح‌طلب وحاميان دولت تدبير واميد در استانها را فراهم کرده وبه انسجام بخشي جامعه اصلاح‌طلب در استان‌ها و شهرستان‌ها کمک نمايد. چراکه بدنه فعال اصلاح‌طلب در شهرهاي کوچک همواره مغفول واقع شده‌اند ويا بعضا نگاه ابزاري به آنان شده است واکنون مي‌توانند با راهکارهايي از جمله تشکيل وراه اندازي شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات وحضور احزاب در استانها به عنوان بازوي توانمند جريان اصلاحات در انتخابات آينده مجلس تأثير‌گذار بوده وموجب تشکيل فراکسيوني قوي از اصلاح‌طلبان واعتدالگرايان شده ودولت را در بهتر اداره کردن کشور يار ومددکار باشند وبه يک معنا پيروزي در انتخابات مجلس دهم تعيين‌کننده وضعيت انتخابات سال 96خواهد بود .پس تا دير نشده بايد تدبيري انديشيد تا اين پتانسيل عظيم اجتماعي به سمت يکپارچگي تشکيلاتي و انسجام و سازمان حد‌اقلي با هدف تأثير‌گذاري براي انتخابات مجلس دهم با سرعت ودقت پيش رود ودر اين رهگذر فرصت زمان را نبايد از دست داد.

*دبير حزب مردم‌سالاري شهرستان تکاب