نسخه شماره 3784 - 1394/03/30 -

سيد‌اکبر علوي مديرعامل ‌شهروند در گفت و گوي اختصاصي با «مردم سالاري» اعلام کرد:
تشکيل باشگاه خيرين شهروند براي دستگيري از فقرا و نيازمندان
فروشگاه شهروند از بنگاه‌هاي اقتصادي است که بازويي براي شهر و دولت است

 سيد‌اکبر علوي مديرعامل ‌شهروند در گفت و گوي اختصاصي با «مردم سالاري» اعلام کرد:
 تشکيل باشگاه خيرين شهروند براي دستگيري از فقرا و نيازمندان 
 فروشگاه شهروند از بنگاه‌هاي اقتصادي است که بازويي براي شهر و دولت است

گروه شهري- مريم شيخي: نخستين فروشگاه زنجيره‌اي شهروند در سال 1373 در ميدان آرژانتين و تحت عنوان « فروشگاه بيهقي » افتتاح شد که اين مجموعه امروز به بزرگترين و مجهزترين فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي شهر تهران تبديل شده است.تنوع محصولات در اين فروشگاه‌ها موجب شده که شهروندان استقبال بسيار زيادي از اين فروشگاه‌ها به نسبت ديگر فروشگاه‌ها داشته باشند.فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي شهروند نوع‌آوري‌هاي فراواني نسبت به ديگر فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي ديگر دارند؛ به طور مثال: ايجاد غرفه عرضه گوشت تازه، پخت نان تازه، ايجاد غرفه طلافروشي‌، فروش محصولات زنان سرپرست خانوار،عرضه محصولات ارگانيک و سالم، ارسال محصولات سفارش شده شهروندان از طريق سامانه 4884 (به صورت رايگان به درب منازل)،ارائه کيسه‌هاي قابل بازيافت و.... نشان دهنده وجه تمايز اين فروشگاه با فروشگاه‌هاي ديگر است.اکنون فروشگاه زنجيره‌اي شهروند توانسته گوي سبقت را از فروشگاه‌هاي معتبر پايتخت بربايد. اين فروشگاه از جايگاه بسيار خوبي در بين شهروندان برخوردار است زيرا توانسته به هر نيازي پاسخ دهد. به گفته علوي مديرعامل جديد اين شرکت؛ شهروند از جمله محل‌ها و بنگاه‌هاي اقتصادي است که بازويي براي شهر و دولت است.اين فروشگاه با مديريت مديرعامل سابق اين شرکت تغييرات و نوآوري‌هاي بسياري را به چشم ديده است و اقدامات بسيار خوبي در اين شرکت به انجام رسيده است.بدون شک در اين فروشگاه شاهد تحولات جديد و بروزي در آينده خواهيم بود. به همين بهانه با سيد‌اکبر علوي مديرعامل جديد فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي شهروند به گفت‌وگو نشستيم. او معتقد است که «نگاه شرکت شهروند يک نگاه اقتصادي و درآمدي به اين مجموعه نيست بلکه مي‌خواهيم در اين مجموعه به شهروندان خدمات مناسب ارائه کنيم».

فروشگاه شهروند نزديک به يک دهه است که با مديريت خوب مديران ارشد آن با تغيير و تحولات بسيار خوبي همراه بوده است.به طور قطع و يقين در دوره مديريت دکتر گودرزي مديرعامل سابق اين شرکت اين فروشگاه که برابر مصوبه شورا مي‌بايست به بخش خصوصي واگذار‌ مي‌شد؛ با بهبود عملکرد و سودآوري و بسياري از موارد ديگر توانست همپاي ديگر فروشگاه‌هاي معتبر، پله‌هاي ترقي و ارتقا را يک به يک بپيمايد و البته با ورود شما در اين مسند قطعا شاهد تحولات ديگري در اين شرکت خواهيم بود،در اين خصوص توضيح بفرماييد؟

ما در شرکت شهروند دو هدف کلي را مشخص کرديم.يکي بهبود اوضاع واصلاح امور داخلي و ايجاد ذهنيت مثبت براي شهروندان و دوم توسعه فروشگاه‌هاي شهروند‌.

در چند سال اخير شهروند به ثبات داخلي خوبي رسيد و روش‌هاي مديريتي اعمال شده شهروند را در مسير سودآوري قرار داد تا جايي که اعضاي شوراي شهر به صراحت اعلام کردند که «شرکت شهروند به منظور افزايش درآمدهاي پايدار در شهر تهران به مجموعه شرکت‌هاي شهرداري تهران اضافه شده است» و واگذاري شهروند به بخش خصوصي منتفي شد. امروزه با اتخاذ تدابير لازم و کار جهادي اين فروشگاه داراي 6 هزار بارکد کالاست و خانواده‌ها قدرت انتخاب بسياري براي خريد کالاي مورد نياز خود را دارند. اين در حالي است که فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي ديگر به اين تعداد؛ بارکد ندارند‌.

ما در نظر داريم سودآوري شهروند را به مرحله ثبات رسانده تا جايي که دغدغه اصلي مديران شرکت افزايش خدمات و بالابردن سطح رضايت شهروندان باشد. ضمن اين که چهار محور کيفيت، قيمت، تنوع و مشتري مداري از موضوعاتي هستند که شهروند از گذشته تاکنون همواره به دنبال آن است.

توسعه فروشگاه‌هاي شهروند به صورت جدي ادامه خواهد داشت تا پيش‌بيني برنامه 5 ساله دوم به قطعيت برسد. باشگاه مشتريان شهروند فعاليت خود را با برنامه‌هاي ويژه آغاز خواهد کرد. در فروشگاه‌هاي تازه تاسيس نيز تامين پارکينگ براي فروشگاه‌ها جزو اولويت‌هايمان بوده است.

توسعه فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي شهروند در اين مدت چگونه صورت گرفت؟

در برنامه 5ساله دوم، شوراي اسلامي شهر تهران‌، شهروند را موظف به افزايش تعداد فروشگاه‌ها کرد و مقرر شد که 57 فروشگاه از سال 93 تا سال 97 به بهره‌برداري برسند.طبق اساسنامه اين شرکت ما مي‌توانيم در تمامي استان‌ها شعب جديد براي فروشگاه‌هاي شهروند تاسيس کنيم و در همين راستا نيز تلاش خواهيم کرد تا در ساير استان‌هاي کشور نيز فعاليت کنيم.مجموعه شهروند تعهد دارد هر ساله تعدادي شعبه جديد احداث کند،در سال گذشته بايد 12 شعبه احداث مي‌شد که متاسفانه چهار شعبه محقق نشد همچنين در سال 94 نيز براساس برنامه پيش‌بيني شده مقرر است که 10 فروشگاه به تعداد موجود اضافه شود.پس بايد تلاش کنيم تا در سال 94 اين 4 شعبه باقي مانده از برنامه 93 را نيز احداث کنيم بدين ترتيب براي سال 94، 14 شعبه به مجموعه فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي شهروند اضافه مي‌شود. همچنين در راستاي تامين نيازمندي‌هاي شهروندان در سطح محلات 176 محله احصا شده که بايد شهروند محله در آنها افتتاح شود.

با توجه به اين مهم که کيفيت و قيمت محصولات عرضه شده در فروشگاه‌ها براي شهروندان از اهميت ويژه‌اي برخورداراست، بفرماييد در اين زمينه چه تدابيري اتخاذ شده است؟

ببينيد دنياي امروزه دنيايي رقابتي است و در اين فضاي رقابتي مشتريان داراي اطلاعات و آگاهي کامل هستند و به راحتي مي‌توانند کالاهاي مختلف را با هم مقايسه کنند. شرکتي موفق است که کالاها را با بهترين کيفيت و قيمت کالا عرضه کند. شهروند نيز همواره تلاش کرده تا کالاها را با بالاترين کيفيت و مناسب‌ترين قيمت به مشتريان ارائه دهد. در سال 89 با دستور دکتر قاليباف شهردار تهران نهضت کاهش قيمت را آغاز کرديم و از همان سال کالاهاي اين فروشگاه مشمول تخفيف شدند.براي تحقق اين امر از ابزار مديريت کنترل کيفيت با نگرشي دقيق استفاده کرديم و به جرات مي‌توانيم بگوييم که کنترل کيفيت فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي شهروند نسبت به رقباي ديگر قوي‌تر است‌.

در شهروند نظارت کاملي بر تمامي کالاها از مبدا توليد کالا و بسته بندي تا زماني که به بارانداز حمل مي‌شود داريم و تا زماني که تاييد نشود وارد انبار نمي‌شود.در واقع تمامي‌کالاها از فرايند توليد تا فرايند انبار و توزيع و از همه مهمتر کيفيت سطح فروش رصد مي‌شود.

نيروهاي ما در کنترل قيمت نيز به صورت روزانه در فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي و بازار؛ قيمت‌ها را رصد مي‌کنند و با قيمت‌هاي خودمان مقايسه مي‌کنيم و هر جايي که قيمت بالاتر باشد با تامين کننده وارد مذاکره مي‌شويم و قيمت را کم مي‌کنيم.ضمن اين که در زمينه قيمت نيز پايين تر از قيمت بازار هستيم.

ميزان فروش مجازي در شهروند چگونه است؟

بالغ بر 3سال است که فروش مجازي در فروشگاه‌هاي شهروند صورت مي‌گيرد و در حال حاضر ميزان فروش مجازي شهروند به 5/2 تا 3 درصد رسيده است. اين درحالي است که قرار بود هرسال سه درصد افزايش در فروش مجازي داشته باشيم ولي در جشنواره نوروزي فروش مجازي را افزايش داديم.ضمن اينکه عملکرد فروش تلفني از فروش اينترنتي بيشتر بوده است.در سال 93 بيش از 50 برابر نسبت به سال اول در بخش مجازي افزايش فروش داشتيم. شهروندان هر کالايي که درخواست کرده‌اند در فروشگاه مجازي شرکت شهروند به آنها ارائه شده است و تحويل کالاها از طريق فروشگاه مجازي به شهروندان در حوزه تحويل آن رايگان بوده است. البته بايد در راستاي اعتمادسازي شهروندان تلاش زيادي کنيم و با در نظر گرفتن مشوق‌هاي گوناگون شهروندان را به خريد مجازي ترغيب کنيم. برهمين اساس برنامه‌هاي گسترده‌اي در اين حوزه در نظر گرفته شده که اميدواريم بزودي اجرايي شود.

در خصوص حاشيه فروش سود شهروند توضيح دهيد؟

دو نوع سود عملياتي و غيرعملياتي داريم. درفروشگاه‌هاي شهروند فروش به منظور کمک به خانواده‌هاست که اين نوع سود عملياتي زير دو تا سه درصد محسوب مي شود . تاکنون از خريد و فروش‌ها حاشيه سود را کم کرده‌ايم . به طوري که در سال 89 حاشيه سود بيشتر بود.

کيفيت محصولات چگونه رصد مي‌شوند؟

کيفيت محصولات را از طريق مديريت کنترل کيفيت در فروشگاه شهروند رصد مي کنيم.از سوي ديگر واحد مديريت کنترل قيمت در بازار و فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي تحت نظارت ما قرار دارد . هيچ کالايي که فاقد کيفيت و قيمت مناسب باشد در فروشگاه‌هاي شهروند عرضه نمي‌شود و شبانه‌روز تمامي مسوولان شهروند تلاش مي‌کنند که کالاهاي با کيفيت به دست شهروندان برسد.

طرحي تحت عنوان«باز باران»چند سالي است که به مناسبت‌هاي خاص در فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي اجرايي مي‌گردد در اين خصوص توضيح بفرماييد؟

در بازديد ستادي که شهردار تهران از مجموعه شهروند داشت، دستگيري از مستمندان و ارائه پوشاک اسلامي بانوان به عنوان دو تکليف به مجموعه شهروند مطرح شد و برهمين اساس در طرحي به نام «باز باران» تمهيداتي در نظر گرفته شد که با ايجاد غرفه‌هاي باز باران، پوشاک اسلامي بانوان در سراسر شهر تهران در قالب اين غرفه‌ها عرضه شد.

همچنين در راستاي تاکيد شهردار تهران براي دستگيري از فقرا، باشگاه خيرين شهروند شکل گرفت و در حال حاضر در شرف تکميل است.البته بايد بگويم که باشگاه خيرين شهروند در ابتداي راه است، اما حرکت‌هاي بسيار مناسبي در ارائه خدمات مطلوب انجام شده است که اميدواريم در آينده‌اي نزديک بتوانيم در قالب اين طرح، تاکيدات شهردار تهران را اجرايي کنيم.