نسخه شماره 3780 - 1394/03/25 -


فدراسيون فوتبال100ميليارد تومان به تلويزيون مي‌داد اما ضرغامي و سرافراز نپذيرفتند


نگاهي به نظرات مخالفان و موافقان عليرضا منصوريان در استقلال

مهدي طارمي‌:
پس از بازگشتم از تيم ملي پيشنهادها را بررسي مي‌کنم

نجمه خدمتي:
با 20 فشنگ در هفته آماده کسب سهميه المپيک مي‌شوم

حسين فرکي:
تراکتور دنبال مهدي شريفي نباشد


نگاه


خبر


اخبار کوتاه


 فدراسيون فوتبال100ميليارد تومان به تلويزيون مي‌داد اما ضرغامي و سرافراز نپذيرفتند 

حق پخش فوتبال‌؛ اين بزرگترين دغدغه فوتبال ايران است . مدير نفت مي‌گويد پيشنهادي در اين باره به تلويزيون دادند که آنها ردش کردند.

به گزارش خبرآنلاين، سالي که گذشت‌، سالي سخت براي باشگاه‌هاي ليگ برتري بود. سازمان ليگ نتوانست تعهداتي که داده بود را عملي کند. از قرارداد 60 ميليارد توماني تبليغات محيطي‌، چيزي حدود يک‌سومش محقق شد و از حق پخش هم ريالي حاصل نشد اما حالا منصور قنبرزاده‌، عضو پيشين هيات رئيسه فدراسيون فوتبال و مدير باشگاه نفت از جزئيات طرحي مي‌گويد که هم براي فوتبال درآمدزا بود و هم براي تلويزيون اما مشخص نيست تلويزيون چقدر از فوتبال عايدي دارد که چنين پيشنهادي را رد کرده است و حتي حاضر نيست ريالي را به فوتبال بدهد.

قنبرزاده در اين باره مي‌گويد:«سازمان ليگ و فدراسيون فوتبال با مشورت باشگاه‌ها يک طرحي ارائه داد که خودمان قرارداد پخش تلويزيوني را مي‌بنديم و چيزي بالغ بر صد ميليارد تومان به شما مي‌دهيم. يعني صدا و سيما صد ميلياردتومان از فوتبال درآمد داشته باشد، ولي اجازه بدهد فوتبال خودش قرارداد تلويزيوني ببندد و ده دقيقه بين دو نيمه، 5دقيقه قبل و 5دقيقه بعد از بازي در اختيار سازمان ليگ باشد که خودش در اين زمان‌ها قرارداد ببندد و به جاي آن صد ميليارد تومان پول به صدا و سيما بدهد، اين يک پيشنهاد بود و پيشنهاد ديگر اين بود که قرارداد پخش تلويزيوني را براي صدا و سيما ببندند، بعد از محل درآمد اين پخش 50درصد براي صدا و سيما باشد و 50درصد براي فوتبال. » يعني فدراسيون فوتبال و تلويزيون کنسرسيومي‌داشته باشند که درآمدهاي شان را با هم تقسيم کنند اما چنين پيشنهادي را تلويزيون به کلي رد کرده است. قنبرزاده مي‌گويد:« اگر اين فرمول انجام مي‌شد، تقريبا 80درصد بودجه باشگاه‌ها و شايد هم بيشتر تامين مي‌شد و ما اصلا پولي نمي‌خواستيم. تازه دولت ماليات هم مي‌گرفت. در تمام دنيا فرمول همين است. اگر جاهاي ديگر به اين شکل است ما بايد تزهاي عملياتي دنيا را هم تجربه کنيم.»

فدراسيون فوتبال اين پيشنهاد را ابتدا در دوران مديريت ضرغامي ارائه کرده بود و بعد از اين همين درخواست را به گروه مديريتي سرافراز ارائه داد اما هر دو رئيس چنين پيشنهادي را رد کردند. شجاعي کياسري عضو شوراي نظارت بر صدا و سيما پيشتر گفته بود‌، تلويزيون حتي نمي‌تواند ريالي از درآمدهايش براي فوتبال را با تيم‌هاي ليگ برتري تقسيم کند!


 نگاهي به نظرات مخالفان و موافقان عليرضا منصوريان در استقلال 

جدي‌ترين گزينه هدايت تيم فوتبال استقلال در شرايطي مذاکرات نهايي براي حضور در اين تيم را انجام داده است که حضورش در اين تيم موافقان و مخالفاني دارد. بااين حال به نظر مي‌رسد او تصميمش را گرفته است. به گزارش مهر، عليرضا منصوريان پس از نشست با مسئولان باشگاه نفت به سان يک روزنامه‌نگار ماهر يک صفحه صحبت کرد، بدون آنکه بگويد با نفت قراردادش را بسته يا نه!

مصاحبه وي را که بخوانيد متوجه مي‌شويد که اين مربي چنان دو پهلو حرف زده که شايد خودش هم نتواند آن گفت‌وگو را دوباره تکرار کند، به مسئولان نفت از علاقه‌اش به استقلال گفته و دلبستگي‌اش و البته در مورد آينده نفت به گفت‌وگو نشسته و ...

دوگانگي شديدي اما در مورد منصوريان وجود دارد، عده‌اي مخالف و عده‌اي موافق حضور او در استقلال هستند و جالب اينجاست که هر دو گروه هم او را دوست دارند و با فشار خرد‌کننده‌اي با هم به بحث مي‌پردازند، برخي مي‌گويند او جوان است و هنوز خام، برخي ديگر هم مي‌گويند زرنگ است و محبوب. محبوب که هست، علي‌منصوريان با ادب بودن و موفق شدن را به عنوان يک مکتب به ايران وارد کرده‌است، او به احترام استقلالي‌ها از روي نيمکت خود در بازي مستقيم بلند نشد و تمام خوشحالي‌هايش را بابت برد نفت مقابل استقلال فرو خورد تا حرمت نگه دارد.

دفاعيه‌هايش از کي روش و بوسه‌هايش بر پيشاني بازيکن جواني که تعويضش کرده بود او را هر روز محبوب‌تر کرد به ويژه آنکه وي درست معکوس امير قلعه‌نويي حرکت مي‌کرد که رفتارش منتقدان جدي بسياري حتي در ميان استقلالي‌ها داشت و حالا همان استقلالي‌ها هوادار منصوريان هستند.

مثبت‌ها و منفي‌ها را کنار هم مي‌چينيم و ابتدا از مخالفان شروع مي‌کنيم:

1-‌ منصوريان بسيار جوان است و هنوز تجربه فشار‌هاي وحشتناک را ندارد، موفقيت وي در نفت بي‌حاشيه که کسي با آن کاري ندارد، اصلا مويد اين نيست که وي در استقلال هم موفق مي‌شود، اينجا فشار سکوها و رسانه‌ها و سياستمداران وي را مي‌سوزاند، سند اين دسته هم گل‌محمدي است که با وجود آنکه فوق‌العاده بود اما در پرسپوليس سوخت.

2-‌ مخالفان معتقدند هيچکس بلافاصله پس از امير قلعه‌نويي در استقلال موفق نشده است.

3-‌ آنها مي‌گويند منصوريان در صورت جدايي از نفت، فرصت طلايي رسيدن به قله آسيا را از دست خواهد داد، اين درحالي است که مي‌تواند با نفت کاري کند که حالا حالاها از او به عنوان‌برترين مربي ايراني ياد شود و حتي فشارهاي استقلال هم نتواند او را تخريب کند.

4-‌ مخالفان مي‌گويند استقلال با وضعيت کنوني که دارد نه با منصوريان که با کاپلو هم نمي‌تواند موفق شود، آنها نه پول دارند، نه اعضاي هيات مديره و مدير‌عامل با تجربه ...

اين تصميم اما موافقاني هم دارد که ادله آنها هم خواندني و شنيدني است، دلايل آنها را از نظر مي‌گذرانيد:

1-‌ موافقان مي‌گويند، پس از سال‌هاي سال استقلالي‌ها روي يک نفر به اجماع کامل رسيده‌اند و پس از سالها حمايت از حجازي و پورحيدري و قلعه‌نويي حالا همه آنها روي منصوريان تا حدود زيادي اتفاق نظر دارند و اين هم براي منصوريان خوبست و هم براي استقلال.

2-‌ موافقان معتقدند اصلا منصوريان براي اين کار جوان نيست و در 43 سالگي چهار‌سال هم از امير قلعه‌نويي که در 39 سالگي مربي استقلال شد بزرگتر است.

3-‌ سکو‌ها با منصوريان هستند و بوقچي‌ها نمي‌توانند خللي در کار منصوريان ايجاد کنند.

4-‌ وضعيت مالي باشگاه استقلال هميشه همينگونه است که بوده و از نظر تجربه و توان هم اکثرا اعضاي هيات مديره‌اش يا سياسي بوده‌اند يا ثروتمند و اين تغيير زيادي پيدا نمي‌کند که منصوريان بخواهد براي آن منتظر بماند.

5-‌ منصوريان پس از ‌اختلاف‌هاي شديدي که بين بازيکنان و امير تنها گزينه‌اي است که مي‌تواند همه چيز را بين بازيکن و مربي روبه راه کند.

6-‌ او امروز بدون آلترناتيو است و اين کار وي را راحت‌تر جلو مي‌برد.

همه اين نظرات در شرايطي مطرح مي‌شود که منصوريان روز شنبه نشستي را با مسئولان باشگاه استقلال برگزار کرد و بيشتر راه براي نشستن روي نيمکت آبي‌ها را رفته است. او حالا در آستانه آرزوي ديرينه‌اش قرار دارد و اگر اتفاق خاصي رخ ندهد سرمربي فصل پانزدهم آبي‌ها خواهد بود.


 مهدي طارمي‌:
 پس از بازگشتم از تيم ملي پيشنهادها را بررسي مي‌کنم 

مهاجم تيم فوتبال پر‌سپوليس مي‌گويد پس از بازگشتش از اردوي تيم ‌ملي به ديدن نژادفلاح مي‌رود تا درباره ادامه حضورش در اين باشگاه با او صحبت کند.

به گزارش ايسنا، مهدي طارمي‌، درباره آخرين وضعيت تمديد قراردادش با باشگاه پر‌سپوليس اظها‌ر کرد: در حال‌ حاضر در اردوي تيم ‌ملي هستم و تمرکزم روي تمريناتم است. فعلا نمي‌توانم درباره اين مسائل صحبتي بکنم. انشا‌ء‌الله پس از پايان اردو و بازگشتمان به تهران جلسه‌اي را با نژادفلاح برگزار خواهم کرد و با بررسي شرايط درباره آينده هم تصميم‌گيري خواهم کرد.

وي در پاسخ به اين سوال که ‌آيا دوست دارد در پر‌سپوليس بماند يا خير، گفت: مسلما فراموش نمي‌کنم تيم بزرگي همچون پر‌سپوليس باعث شد، پيشنهادهايي از باشگاه‌هايي همچون القادسيه به دستم برسد يا به تيم ‌ملي دعوت شوم. فراموش نمي‌کنم که با بازي کردن در پر‌سپوليس بازيکن شناخته‌اي شدم اما فو‌تبا‌ل حر‌فه‌اي ايجاب مي‌کند وقتي شما پيشنهادهاي خوبي به دستتان مي‌رسد همه آنها را بررسي کنيد تا آينده فو‌تبا‌لي خوبي داشته باشيد.

طارمي ا‌دا‌مه‌ داد: در حال‌ حاضر 22 ساله هستم و شرايط فوق‌العاده‌ خوبي دارم. خوشحال هستم که در اين سن به تيم ‌ملي دعوت شده و توانسته‌ام اولين بازي ملي‌ام را نيز انجام بدهم. مطمئنا محبت هو‌اد‌ا‌ران پر‌سپوليس را فراموش نمي‌کنم و قول مي‌دهم بهترين تصميم را در قبال حضورم در باشگاه پر‌سپوليس بگيرم که من و باشگاه پر‌سپوليس متضرر نشويم.


 نجمه خدمتي:
 با 20 فشنگ در هفته آماده کسب سهميه المپيک مي‌شوم 

نجمه خدمتي با ابراز اميدواري از کسب سهميه المپيک در جام جهاني تيراندازي آذربايجان، گفت: با حداکثر 20 فشنگ در هفته بايد تمرين کنيم، در حاليکه رقيبانمان روزانه با 100 فشنگ تمرين مي‌کنند.

به گزارش مهر، نجمه خدمتي، دارنده مدال طلاي بازي‌هاي آسيايي کره‌جنوبي در رشته تيراندازي که در نشست هم‌انديشي نخبگان ورزش بانوان شرکت کرده بود، در جمع خبرنگاران در مورد مسابقات اخيري که به منظور کسب سهميه المپيک در آنها شرکت داشت اما در اين زمينه ناکام ماند، توضيح داد. وي با اشاره به حضور در مسابقات وردکاپ کره جنوبي، اظهار داشت: سطح مسابقات به خاطر توزيع سه سهميه المپيک خيلي بالا بود، با اين حال من در ميان شرکت‌کنندگان توانستم به عنوان نفر دوم 8 بازيکن برتر راهي فينال شوم. در اين مرحله که با رقابت نزديک ميان شرکت‌کنندگان پيگيري شد، در رده پنجم قرار گرفتم و به همين دليل نتوانستم سهميه المپيک را بگيرم، در حالي اختلاف امتيازم نسبت به نفرات بالاتر از خودم کم بود.

اين تيرانداز ملي‌پوش همچنين در مورد مسابقات جام جهاني آلمان که در آن حضور داشت، خاطرنشان کرد: 188 تيرانداز در اين رقابتها شرکت داشتند اما من به خاطر تشديد بيماري ام در روز مسابقه نتوانستم عملکرد خوبي داشته باشم و اصلا به فينال نرسيدم.

اين ملي پوش در اين زمينه يادآور شد: من دچار بيماري ميگرن هستم و درست از ساعت 8 صبح روز مسابقه ام در جام جهاني آلمان، اين بيماري ام عوت کرد، در حالي که ساعت 3 همان روز بايد رقابتم را انجام مي‌دادم، اين شرايط باعث شد نتوانم تمرکز لازم را داشته باشم.

خدمتي با بيان اينکه از 27 خرداد دور جديد تمريناتش را آغاز مي‌کند، گفت: مسابقات دانشجويان جهان را در پيش دارم و بعد از آن بايد براي حضور در جام جهاني آذربايجان که مردادماه برگزار مي‌شود، آماده شوم. اين رقابتها اهميت زيادي برايم دارد، به خاطر اينکه يکي از ميادين سهم کسب المپيک به حساب مي‌آيد.

اين تيرانداز با تاکيد بر اينکه جام جهاني آذربايجان و بعد از آن مسابقات قهرماني آسيا تنها رويدادهاي باقيمانده‌اي است که مي‌تواند با حضور موفق در آنها صاحب سهميه المپيک شود، گفت: تمام تلاشم اين است که از مسابقات آذربايجان به سهميه برسم و کارم را به مسابقات قاره‌اي نکشانم.

نجمه خدمتي در پايان گفت: ما در حالي براي کسب سهميه المپيک هم آماده مي‌شويم که به خاطر مسائل مالي و تحريم با 20 تا 30 فشنگ در هفته بايد امور را بگذرانيم، در حاليکه رقيبانمان در تمرينات روزانه خود حداقل 100 فشنگ در اختيار دارند. با همه اينها اميدواريم بتوانيم از تمرين به نتيجه برسيم، اگر چه بودجه کم است و به همين دليل خيلي از برنامه‌هايمان تحت تاثير قرار مي‌گيرد.


 حسين فرکي:
 تراکتور دنبال مهدي شريفي نباشد 

سرمربي سپاهان مي‌گويد به دليل اين که خيلي از تيم‌ها هنوز تکليف‌شان مشخص نيست، اتفاق خاصي در فصل نقل و انتقالات بروز نکرده است. حسين فرکي به ورزش سه گفت که از عملکرد تيم خود در بين دو فصل راضي است و اين باشگاه دارد کارش را به درستي انجام مي‌دهد.

آقاي فرکي چرا سپاهان هنوز فعاليت خود را در فصل نقل و انتقالات شروع نکرده است؟

خب به هرحال هنوز هيچ تيمي فعاليت خود را شروع نکرده است و ما هم مثل بقيه تيم‌ها. هنوز اتفاق خاصي نيفتاده است.

به نظر شما اين بد نيست که در حالي که حدود 2 هفته است که فصل نقل و انتقالات شروع شده است، هيچ باشگاهي وارد بازار خريد بازيکن نشده است؟

آخر چه چيز فوتبال ما خوب است که حالا اين يکي بد باشد. وقتي خيلي از باشگاه‌هاي ما تکليف سرمربي و مديرعاملش مشخص نشده است و وضعيت آنها روي هوا است نمي‌شود انتظار داشت که آنها فعاليت خاصي را انجام بدهند.

ولي سپاهان که اين مشکلات را ندارد، شما چرا کاري نمي‌کنيد؟

ما داريم کارمان را انجام مي‌دهيم ولي هنوز قراردادي قطعي نشده است و به همين دليل هم به نظر مي‌رسد ما کاري انجام نداده‌ايم. به هرحال تا قراردادي قطعي نمي‌شود ما نام آن را اعلام نمي‌کنيم. باشگاه دارد طبق ليستي که من داده‌ام با بازيکنان مذاکره مي‌کند.

گفته مي‌شود مهدي شريفي فصل بعد سرباز مي‌شود و مديران تراکتورسازي مي‌خواهند او را به خدمت بگيرند. از اين مساله خبر داريد؟

نه چنين چيزي درست نيست و شريفي مشکل سربازي ندارد. باشگاه تراکتورسازي بهتر است به فکر بازيکنان سرباز خودشان باشند.

به نظر مي‌رسد به خاطر انتشار اين مساله از باشگاه تراکتورسازي ناراحت هستيد. درست است؟

نه. من سعي مي‌کنم ناراحت نباشم. ولي به هرحال حرفي زده مي‌شود و من هرروز مجبور هستم به سوال‌هايي جواب بدهم که صحت ندارد.

عبدالله کرمي نسبت به مشکلات مالي در سپاهان حسابي گله کرده است. آيا بازيکنان پول‌هاي شان را نگرفته‌اند؟

انشاءالله به زودي حل مي‌شود و مشکلي وجود ندارد.

بازيکنان چقدر از باشگاه طلبکار هستند؟

باشگاه چيزي در حدود 70 تا 75 درصد قرارداد بازيکنان را پرداخت کرده است و فکر مي‌کنم آنها يک و ماه نيم حقوق از باشگاه طلبکار هستند که به زودي اين مبالغ به آنها پرداخت مي‌شود.


 نگاه 

ايران، تيم اميدهاي بزرگ

يک فصل نسبتا خوب و جذاب، مربيان شجاع و اعتماد به جوان‌ها، نگاه تيزبين مرد پرتغالي و تشکيل جوان‌ترين تيم چند سال اخير فوتبال ايران؛ اتفاقي که اميد فوتبال‌دوستان را به آينده تيم ملي پررنگ مي‌کند. به گزارش ايسنا، از آن روز که کارلوس کي‌روش به فوتبال ايران پا گذاشت تا امروز يکي از انتقادهاي ثابت مخالفانش اين بود که از بازيکنان جوان بهره نمي‌برد و ميانگين سني تيمش بسيار بالاست. در اردوي اخير تيم ملي و بازي دوستانه با ازبکستان اما اتفاقي رخ داد که نظرها را تغيير داد و کاري کرد که همان مخالفان هم از اعتماد کي‌روش به جوانان تقدير کردند.

به يکباره چه شد که تيم ملي اينقدر جوان شد؟ آيا اساسا اين تغيير و تحول يکباره انجام شد؟

پاسخ اين سوال را بايد در کيفيت ليگ و عملکرد مربيان باشگاهي جست‌وجو کرد. روزي که کي‌روش به ايران آمد، ليگ برتر ايران به زعم کارشناسان وطني کيفيت بالايي نداشت و مربيان کمتر به جوان‌ها اعتماد مي‌کردند. اين روند چند سال ادامه داشت و در سال منتهي به جام جهاني شرايط به گونه‌اي رقم خورد که پديده فصل ليگ برتر يک بازيکن 27 ساله بود!

در همان شرايطي که برخي مربيان ايراني و کارشناسان فوتبال به عدم جوان‌گرايي در تيم ملي انتقاد مي‌کردند، نمي‌گفتند کي‌روش جوان‌ها را از کدام باشگاه بايد پيدا کند. وقتي باشگاه‌ها به بازيکنان جوان نمي‌پرداختند و کمتر مربي حاضر مي‌شد در ترکيب تيمش از بازيکن جوان استفاده کند، سرمربي تيم ملي نمي‌توانست براي يافتن استعدادهاي جوان کوچه به کوچه و محل به محل بگردد و بازيکن براي تيم ملي پيدا کند. با اين حال منتقدان کي‌روش معتقد بودند که او بايد بازيکن جوان را از هر جايي که هست و ديده نمي‌شود بيابد و پيراهن تيم ملي را به او بپوشاند.

اما چه شد که کي‌روش اين بار توانست تيم ملي را از جوان‌ها پر کند؟ چطور شد که تيم ملي توانست در حالي ازبکستان را شکست دهد که 10 بازيکنش اولين بازي يا اولين بازي‌هاي ملي‌شان را تجربه مي‌کردند؟

فصل چهاردهم ليگ برتر و حضور چند مربي جوان و شجاع دليل اصلي اين اتفاق مبارک است. فصل چهاردهم، فصل شکوفايي جوان‌ها بود. در اين فصل بازيکنان جوان زيادي فرصت خودنمايي پيدا کردند. همه چيز از فصل نقل و انتقالات فصل چهاردهم شروع شد. بيشتر تيم‌ها به اين نتيجه رسيدند که در ترکيب خود از بازيکنان جوان استفاده کنند و البته قوانين جديد مسابقات مبني بر لزوم بيشتر از بازيکنان جوان‌ها هم در آن تاثير زيادي داشت. حتي تيمي مثل پرسپوليس با تفکر سرمربي وقت خود، خانه چندين بازيکن جوان شد که امروز براي خود داراي اسم و رسم هستند. علي دايي بازيکناني مانند مهدي طارمي، علي عليپور، کنعاني‌زادگان و کمنداني را به تيم اضافه کرد. همچنين حضور مربيان جوانگرا و شجاعي چون يحيي گل‌محمدي هم نکته مثبت فصل چهاردهم بود. بهترين مربي سال – به انتخاب کانون مربيان ايران – در ذوب آهن از جوان‌هاي زيادي بهره برد. بيشتر بازيکنان جوان و بااستعداد نفت تهران هم يک سال قبل توسط او به فوتبال ايران معرفي شده‌اند.

درست از پايان فصلي که مربيان به جوان‌ها بها دادند و بناي حضورشان را در فوتبال ايران گذاشتند، دست سرمربي تيم ملي هم براي انتخاب بازيکنان جوان بازتر شد و اين اتفاق نشان مي‌دهد که حرکت رو به جلوي تيم ملي کاملا تحت تاثير اقدامات پايه‌اي و ريشه‌اي در ليگ برتر است.

چه خوب بود اگر منتقدان تيم ملي و کساني که اعتقاد داشتند سن و سال بازيکنان تيم ملي زياد است،‌ در روزهايي که خود بر سر کار بودند به جاي فقط حرف زدن و انتقاد کردن، در عمل شعارهاي خود را نمايش مي‌دادند. در آن صورت تيم ملي خيلي زودتر مي‌توانست شرايط جديد و روح جواني را تجربه کند. در اين زمينه افرادي مثل مجيد جلالي، يحيي گل‌محمدي عليرضا منصوريان و باشگاه‌هايي مثل ذوب آهن، نفت و سايپا براي ساير مربيان و کارشناسان الگو هستند. ذره‌اي ترديد وجود ندارد که در صورت پي‌گيري روندي که اين مربيان و اين تيم‌ها طي کرده‌اند، فوتبال ايران روز به روز جوان‌تر، پوياتر و حرفه‌اي‌تر مي‌شود.


 خبر 

برکناري ناصرخان بدترين تصميم استقلال بود

مدافع سابق استقلالي‌ها از شبي مي‌گويد که منصوريان به همراه او و چند بازيکن ديگر براي دفاع از حجازي، به باشگاه رفتند. به گزارش خبرآنلاين؛ پيروز قرباني پس از اظهارات عليرضا منصوريان درباره ماجراي برکناري ناصر حجازي از سرمربيگري استقلال مي‌گويد: «يادم هست که بعد از يک شکست خبر رسيد قرار است ناصرخان را برکنار کنند. يک جمع 5 نفره شديم و به باشگاه رفتيم تا بخواهيم به او فرصت بدهند. علي آقا منصوريان بعد از باخت گفت بايد به باشگاه برويم. ما هم جمع و جور کرديم و رفتيم. البته اميرحسين صادقي و محمد نوازي هم همراه ما بودند. پس از آن ما سه بازي را برديم ولي دوباره ناصرخان را برکنار کردند.» او درباره علت برکناري حجازي توضيح مي‌دهد: «نمي‌دانم چرا. اصلا يادم نيست اعضاي هيات مديره باشگاه چه کساني بودند. به نظرم اين يکي از بدترين تصميم‌هايي بود که گرفتند و بعدا هم نتايجش را نشان داد. اگر حجازي در تيم مي‌ماند شرايط خيلي بهتر مي‌شد.»

قرباني در پاسخ به اين سوال که چرا فقط شما 5 نفر(خودش، منصوريان، طالب لو، نوازي و صادقي) از ناصر حجازي دفاع کرديد، مي‌گويد: «هرکسي طرز فکر خودش را دارد. شايد من پيروز قرباني فقط يک قدم جلوتر را ببينم ولي بعضي‌ها چند قدم جلوترشان را هم مي‌ببينند! بالاخره ناصرخان شخصيت بزرگي بود و بين طرفداران محبوبيت زيادي داشت. من يادم هست در سه بازي بعدي دو بار در ليگ برنده شديم و يک بار هم در حذفي. حجازي آدم بي‌شيله پيله‌اي بود و پرستيژ خاصي داشت. مردم دوستش داشتند ولي باشگاه بعد از اين نتايج هم برکنارش کرد.»


 اخبار کوتاه 

قلعه‌نويي خانه‌نشين مي‌شود؟

امير قلعه‌نويي همچنان مشغول استراحت است و گفته مي‌شود اين استراحتش ادامه‌دار خواهد بود. به گزارش خبرآنلاين؛ چند روزي است که رسانه‌هاي مختلف خبر مي‌دهند سرمربي سابق استقلال هيچ پيشنهادي ندارد و فصل آينده خانه‌نشين خواهد شد. امروز هم روزنامه ايران ورزشي نوشت موفق‌ترين مربي ليگ برتر بدون پيشنهاد است و ليگ آينده بدون امير قلعه‌نويي برگزار خواهد شد. البته نزديکان او اين موضوع را شديدا رد مي‌کنند و مي‌گويند چنين ادعايي خنده دار است. چند روز قبل ستار همداني در گفت‌و‌گو با خبرآنلاين از تلاش‌هاي امير قلعه‌نويي براي حضور در ليگ برتر خبر داد و تاکيد کرد اين مربي به هيچ وجه بيرون نمي‌ماند و فصل بعد تيم قدرتمندي خواهد ساخت.

قوچان‌نژاد با ژاوي

همبازي مي‌شود

رضا قوچان‌نژاد به احتمال فراوان فصل آينده هم در ليگ قطر توپ مي‌زند. به گزارش خبرآنلاين؛ ژاوي ستاره سابق بارسلونا اين روزها در قطر به سر مي‌برد و فصل آينده پيراهن السد را به تن مي‌کند. حضور او در اين کشور، باعث شده تا بازيکنان ايراني شاغل در ليگ قطرهم به وجد بيايند. يکي از اين بازيکنان رضا قوچان نژاد است که البته قراردادش با الوکره تمام شده و احتمالا با آنها تمديد خواهد کرد. رضا درباره حضور ژاوي در ليگ قطر و آرزويي که در سر دارد به روزنامه گل مي‌گويد: «رويايم بازي کنار ژاوي است.» او البته در ادامه جمله جالبي درباره تقابل با او مي‌زند: «ژاوي که ژاوي است، من جلوي مسي بازي کرده ام.»

هت تريک لواندوفسکي

در 4 دقيقه

مهاجم تيم ملي لهستان در عرض 4 دقيقه توانست 3 بار دروازه گرجستان را باز کند و يکي از زودترين هت تريک‌هاي تاريخ فوتبال را به نام خود ثبت کند. به گزارش ايسنا، در جريان بازي تيم‌هاي ملي لهستان و گرجستان که با برتري 4-0 لهستاني‌ها همراه بود. روبرت لواندوفسکي مهاجم باشگاه بايرن مونيخ موفق شد در دقايق پاياني ظرف 4 دقيقه 3 بار دروازه گرجستان را باز کند و دومين هت تريک سريع در تاريخ رقابت‌هاي يورو را ثبت کند. پيش از اين مهاجم لهستاني، «اردم» بازيکن تيم ملي ترکيه در 3 دقيقه هت تريک کرده بود و در اين زمينه رکورد دار است.

نوراللهي اول فصل را از دست داد

احمد نوراللهي يکي از پديده‌هاي پرسپوليس در فصل قبل، به دليل عمل جراحي شانه بايد مدتي دور از ميادين باشد. به گزارش خبرآنلاين؛ اين بازيکن در آخرين گفت و گوي خود تاکيد کرد که 6 هفته ابتدايي فصل آينده را به خاطر مصدوميت از دست خواهد داد. او به روزنامه پيروزي اين خبر را داد. نوراللهي از جمله بازيکنان کليدي پرسپوليس در فصل قبل بود و توانست در نيم فصل دوم نمايش خوبي داشته باشد. مصدوميت نوراللهي و بيرون ماندنش از ميادين، خبر خوبي براي پرسپوليسي‌ها نيست.

صمد نيکخواه بهرامي

در راه ليگ ان بي اي

به گفته مديربرنامه‌هاي صمد نيکخواه بهرامي او به ميني کمپ تمريني تيم مشهور دالاس ماوريکس آمريکا دعوت شده است. به گزارش ورزش سه در شرايطي که ناظران رشته بسکتبال شانس انتقال اين بازيکن به اين ليگ حرفه‌اي را ناچيز مي‌دانند، وکيل نيکخواه بهرامي در اين باره اينطور توضيح مي دهد: حضور در ليگ ان‌بي‌اي با روش مختلف اتفاق مي‌افتد يا بازيکن جوان است و از طريق ليگ دانشگاهي به ان بي اي مي‌پيوندد و يا بازيکنان باتجربه و مسن‌تر براي حضور در ميني کمپ تيم‌ها دعوت مي‌شود و در سه روز از سوي مربيان آن تيم از نزديک مورد بررسي کيفيت فني قرار مي‌گيرد. او ادامه مي‌دهد: اين ميني کمپ‌ها 3 روز بيشتر طول نمي‌کشد و اگر بازيکن موفق به جلب نظر مربيان خود بشود، به ليگ تابستاني دعوت خواهد شد و در صورت موفقيت به باشگاه مورد نظر مي‌پيوندد. وي در ادامه اضافه کرد: تمرينات ميني کمپ دالاس از 21 ژوئن (31خرداد) آغاز مي‌شود و 3 روز طول مي‌کشد. نيکخواه بهرامي در پست دو و سه بازي مي‌کند و يکي از بهترين‌هاي آسيا محسوب مي‌شود. اين بازيکن دعوتنامه دالاس ماوريکس را در صفحه اينستاگرام خود منتشر کرده است. ليگ ان بي‌اي مشهورترين و حرفه‌اي ترين رقابت بستکبال در سطح جهان است.

ذوب‌آهن قيد چند بازيکن

تيمش را زد

مربيان ذوب‌آهن با پيشنهادات سنگين برخي بازيکنان براي تمديد قرارداد مخالفت کردند. اعضاي کادرفني ذوب‌آهن مجبور شدند قيد تمديد قرارداد چند بازيکن تيم‌شان را بزنند. در مذاکراتي که مربيان ذوب‌آهن با تعدادي از بازيکنان اين تيم که قرارداشان به پايان رسيده است، داشتند آنها رقم‌هاي پيشنهادي خود را براي تمديد قرارداد اعلام کردند. در اين بين تعدادي از نفرات بودند که خيلي بيشتر از رقم قرارداد خود در فصل گذشته مي‌خواستند که اين مسئله مورد موافقت گل‌محمدي و دستيارانش قرار نگرفت. مربيان ذوب‌آهن به اين دسته از نفرات تيم‌شان اعلام کرده‌اند که نمي‌توانند با رقم پيشنهادي آنها کنار بيايند و اگر باشگاهي پيدا مي‌شود که اين پول را به آنها مي‌دهد، راهي آن تيم شوند. چنين مسئله‌اي باعث شده مربيان ذوب‌آهن به فکر پيدا کردن بازيکن جانشين براي بازيکناني باشند که خواسته غيرمعقول براي تمديد قرارداد دارند. قاسم دهنوي، کاوه رضايي، قاسم حدادي‌فر، کارلوس سانتوز و چند بازيکن شاخص ديگر فصل پيش ذوب‌آهن قراردادشان با اين باشگاه به پايان رسيده است.