نسخه شماره 3780 - 1394/03/25 -

ناصر احمدي دبير حزب مردم‌سالاري استان هرمزگان:
تربيت نيروهاي سياسي از ميان جوانان نخبه‌ اولويت حزب مردم‌سالاري هرمزگان است

استاندار هرمزگان در نشست با احزاب:
رعايت اخلاق انتخاباتي و قانون‌مداري محور کار احزاب باشد
از تخريب و تهمت دوري شود
اسماعيل شيرين کام، فرماندار سابق رودان و ميناب در گفت‌وگو با «مردم‌سالاري»:
حزب مردم‌سالاري يکي از اصلي‌ترين احزاب ريشه‌دار کشور است

مشاور وزير کشور در امور بانوان و خانواده:‌
خانواده محوري در جامعه با هدف توسعه مشاغل زنان مورد توجه قرار گيرد


خبر


 ناصر احمدي دبير حزب مردم‌سالاري استان هرمزگان:
 تربيت نيروهاي سياسي از ميان جوانان نخبه‌ اولويت حزب مردم‌سالاري هرمزگان است 

حزب مردم‌سالاري همانند ساير ساير استان‌ها در استان هرمزگان نيز داراي تشکيلات مي‌باشد و از اين طريق در جهت جذب فعالين سياسي و همچنين ترويج و توسعه فرهنگ حزبي و تشکيلاتي در ميان نخبگان اين استان به فعاليت مي‌پردازد.

ناصر احمدي دبير حزب مردم‌سالاري هرمزگان و عضو کميته مالي و پشتيباني شوراي هماهنگي استان هرمزگان است که از سال 82 تاکنون بعنوان دبير حزب در استان فعاليت مي‌نمايد. در اين مدت با فعاليت و رايزني‌هاي متعددي همواره درصدد پيشبرد اهداف خرد و کلان اين حزب بوده است. وي در اين گزارش به عملکرد حزب مردم‌سالاري پرداخته است.

بعد از يک وقفه طولاني در محدوديت فعاليت‌هاي سياسي با روي کار آمدن دولت تدبير و اميد بحمدالله فرصتي بدست آمد تا شاخه استاني حزب از آن رخوت و سکون سالهاي اخير خارج شود و در اين مدت کوتاه توانستيم در جهت گسترش فعاليت‌هاي سياسي اجتماعي و فرهنگي در استان برنامه‌ريزي‌هاي لازم را صورت دهيم. جذب نيروهاي فعال در سطح استان –ارتباط با بدنه دانشجويي استان – فعال کردن شاخه جوانان و ارتباط با بانوان فعال در استان و برنامه‌ريزي در جهت تشکيل شاخه بانوان بزودي از اهم اقدامات شاخه استاني حزب بوده است. هر چند بهرحال مشکلات و محدويت‌هايي نيز وجود دارد ولي به لطف خدا و همکاري همراهان عزيز افق روشني را متصور هستم و اميدوارم در آينده نزديک شاهد شکوفايي هر چه بيشتر اين حزب و در‌خور‌شان نام حزب باشيم.

در سال گذشته با احياي شوراي هماهنگي اصلاح‌طلبان استان هرمزگان همواره نقش نماينده حزب مردم‌سالاري مثبت بوده است‌. ضمن اينکه با عضويت دکتر کواکبيان در شوراي هماهنگي کشور بالطبع نقش ما در اين شورا در استان ويژه‌تر خواهد بود.بنده نيز به عنوان نماينده حزب‌ هم‌اکنون عضو کميته مالي و پشتيباني شوراي هماهنگي استان هستم و در اکثر شهرستان‌ها بعنوان هيات رئيسه شوراي مرکز استان در امر تشکيل شوراي شهرستان‌ها حضور داشتم و بايد گفت جزو معدود استان‌هايي هستيم که در مدت کوتاهي توانستيم به سازماندهي و انسجام خوبي برسيم و در اکثر شهرستان‌هاي استان انتخابات جهت تعيين اعضاي شوراي شهرستان صورت گرفت. در سطح کلان استان نيز ارتباطات خوب و در سطح بالايي با مديريت استان داريم که اميدواريم از اين طريق در پيشبرد اهداف حزب بهره لازم حاصل شود. فضاي سياسي استان به دنبال روي کار آمدن دولت تدبير و اميد چرخش مثبتي داشت . تغيير مديريت سياسي در استان و روي کار آمدن دکتر جادري بعنوان استاندار هرمزگان فرصت مناسبي در جهت توسعه سياسي استان رخ داده است و نشاط سياسي نيز به استان بازگشته است. ضمن اينکه اين دولت مصمم است انتخابات سال جاري در نهايت آرامش و امنيت برگزار نمايد و به همين دليل در همين آغاز سال شاهد تحرک خوبي براي حضور هر‌چه قويتر اصلاح‌طلبان در انتخابات مهم سال جاري هستيم. و اميدواريم با معرفي و انتخاب چهره‌هاي قوي و تاثيرگذار در کارزار رقابت به نتايج خوبي نائل شويم و بسار نيز اميدوار هستيم. جذب عضو فعال و احياي شاخه بانوان استان از اهم برنامه‌هاي آتي حزب مردم‌سالاري شعبه استان هرمزگان مي‌باشد و همچنين در صدد هستيم به ميزباني حزب مردم‌سالاري همايش و گردهمايي سياسي را با دعوت از چهر‌هاي سرشناس سياسي کشور در استان داشته باشيم. توجه به امر کادرسازي در بدنه مديريتي استان از ميان جوانان نخبه بومي يکي ديگر از مقولات حائز اهميت است‌، که متاسفانه اين مسيله در دهه اخير از سوي جريان اصلاحات مورد غفلت واقع شده است. اميدوارم با توجه به حسن توجهي که مديريت سياسي استان به امر چرخش نخبگان در بدنه مديريتي دارد به اين مهم دست يابيم. البته بايد گفت انتصابات اخير در استان و استفاده از مديران بومي در سالهاي اخير بي سابقه است و اميدواريم اين رويه ادامه پيدا کند. حزب مردم‌سالاري شعبه استان هرمزگان نيز بعنوان يک تشکل سياسي تمام تلاش خود را در جهت تربيت نيروهاي سياسي استان بکار خواهد بست تا در آينده بتوانيم نقش و کارکرد بهتري را در توسعه کشور و بالطبع آن استان ايفا کنيم.


 استاندار هرمزگان در نشست با احزاب:
 رعايت اخلاق انتخاباتي و قانون‌مداري محور کار احزاب باشد 
  از تخريب و تهمت دوري شود

استاندار هرمزگان گفت: احزاب با تشکيل جلسات و اقدامات مناسب به سمت ايجاد نشاط و شور انتخاباتي و افزايش مشارکت مردم در انتخابات حرکت کنند و رعايت اخلاق انتخاباتي و قانون‌مداري بايد محور کار احزاب و تشکل‌هاي سياسي باشد.

به گزارش روابط عمومي و امور بين‌الملل استانداري هرمزگان، دكتر جاسم جادري در نشست با احزاب و تشکل‌هاي سياسي استان هرمزگان با تاکيد بر اينکه همه ما وظيفه داريم در جهت ايجاد همدلي در کشور بکوشيم، عنوان کرد: مسوولان احزاب و نخبگان سياسي متولي هدايت مردم در امور سياسي و اجتماعي و فرهنگي هستند و اگر احزاب و تشکل‌ها براي رسيدن به مقاصد سياسي و به دست گرفتن قدرت غفلت داشته باشند، خسارات جبران‌ناپذيري خواهيم داشت.

وي ادامه داد: هدف از تشکيل حزب کسب قدرت مشروع براي اداي دين و خدمت به مردم است که اين قدرت نبايد فساد آور باشد و از احزاب درخواست دارم در ابتدا اخلاق سياسي و اجتماعي و فرهنگي را رعايت و از تهمت، تهديد و تخريب يکديگر دوري کنند.

استاندار هرمزگان افزود: نخبگان سياسي هرمزگان، سرمايه‌هاي اجتماعي، فرهنگي و سياسي استان هستند و نبايد اين چهره‌ها را تخريب و با تهديد و تهمت از صحنه خارج کنيم و بنده با هرگونه تهديد و تضعيف و تخريب نخبگان و احزاب سياسي مخالف هستم و اجازه نخواهم داد کسي با تهديد و تهمت چهره نخبگان سياسي با هر گرايشي را تخريب کند.

جادري با بيان اينکه ما موظف به اجراي قانون هستيم، تصريح کرد: بنده براي اجراي قانون تلاش مي‌کنم و آخرت خود را براي دنياي ديگران خراب نخواهم کرد و با وجود اينکه ديدگاه سياسي دارم اما الان عضو هيچ حزبي نيستم و از احزاب نيز انتظار دارم به سمت اجراي قانون و همراهي با مجريان قانون حرکت کنند.

وي خاطرنشان کرد: ما مسووليت تمامي نشست‌ها، جلسات و همايش‌هايي که احزاب به صورت قانوني درخواست آن را ارائه کنند، خواهيم پذيرفت و از احزاب مي‌خواهيم براي فعاليت سياسي از طريق قانون اقدام کنند.

نماينده عالي دولت در استان هرمزگان اضافه کرد: فعاليت احزاب منجر به تشويق و مشارکت عمومي در زمينه‌هاي مختلف از جمله انتخابات خواهد شد و کار حزبي نوعي کار فرهنگي است و حزبي که براساس ادب و اخلاق و با برنامه کار کند، موفق خواهد شد.

جادري با تاکيد بر اينکه احزاب بايد برنامه‌هاي سياسي و اجتماعي و آموزشي داشته باشند و اخلاق را سرلوحه کار خود قرار دهند، بيان داشت: ما به هيچ حزب و جرياني اجازه تعرض به خطوط قرمز نظام را نمي‌دهيم و پاسدار حراست و حفاظت از خطوط قرمز نظام اسلامي هستيم و اگر بنا باشد اساس نظام مورد هجمه و سوء استفاده قرار گيرد در مقابل آن خواهيم ايستاد.

وي گفت: دولت تدبير و اميد خود را مکلف کرده از راي مردم امانتداري و پاسداري کند و مقام معظم رهبري نيز فرموده‌اند که راي مردم حق الناس است و ما در اين راستا گام برمي‌داريم.

استاندار هرمزگان ادامه داد: اميدواريم احزاب با تشکيل جلسات و اقدامات مناسب به سمت ايجاد نشاط و شور انتخاباتي و افزايش مشارکت مردم در انتخابات حرکت کنند و رعايت اخلاق انتخاباتي و قانون‌مداري بايد محور کار احزاب و تشکل‌هاي سياسي باشد.

جادري با بيان اينکه دولت يازدهم براساس اعتدال گرايي براي فراهم کردن زمينه مشارکت همه احزاب و گروه‌هاي سياسي تلاش مي‌کند، اظهار داشت: احزاب نيز در اين برهه حساس براي تشويق و مشارکت مردم در انتخابات تلاش کنند.

وي خواستار تقويت و حفظ روحيه همدلي و وحدت در استان هرمزگان شد و عنوان کرد: امروز يکي از مهمترين دغدغه‌هاي ما در هرمزگان تامين آب شرب مردم است و پس از 16 سال خشکسالي در سال گذشته ميانگين بارندگي در استان به 59 ميلي‌متر رسيده است.

نماينده عالي دولت در استان هرمزگان افزود: بهبود وضعيت بهداشت و درمان و راههاي روستايي در هرمزگان نيز از جمله ديگر دغدغه‌هاي ما محسوب مي‌شود.

جادري يادآور شد: همچنين ما تلاش کرديم در انتصابات مديران در هرمزگان به صورت سياسي و جناحي عمل نکنيم و انتصابات با رعايت اعتدال و عقلانيت و براساس اصل شايسته سالاري انجام شد.

وي بر تقويت نيروهاي ماندگار و بومي در استان هرمزگان تاکيد کرد و گفت: تاکنون در استان به اندازه اين دوره مدير بومي منصوب نشده بود و اين امر براساس اعتقاد بنده براي رشد نيروهاي بومي و ماندگار هرمزگان صورت گرفت.

بيان نظرات و دغدغه‌هاي نمايندگان

احزاب هرمزگان

شايان ذکر است؛ در ابتداي اين نشست مسعود پاکزاد مشاور استاندار هرمزگان در حوزه روابط عمومي و امور بين‌الملل، بيان داشت: استاندار هرمزگان در 18 ماه گذشته اين استان را در فضايي آرام اداره کرده و اين جلسه نيز براي استفاده از نظرات مشورتي احزاب مختلف تشکيل شده است.

در ادامه نمايندگان و دبيران احزاب فعال در استان هرمزگان به ارائه نظرات خود پرداختند‌.

محمد دريانوس نماينده خانه کارگر و حزب اسلامي کار در هرمزگان اظهار داشت: جامعه کارگري حدود نيمي از جمعيت استان هرمزگان را تشکيل مي‌دهد که در عرصه‌هاي مختلف نقش مهمي ايفا مي‌کنند و ما تلاش مي‌کنيم از جامعه کارگري در مجلس و ديگر مناصب نيروها و نمايندگاني داشته باشيم.

نماينده جامعه روحانيت مبارز هرمزگان نيز عنوان کرد: در مسائل سياسي بايد تقواي سياسي را رعايت کنيم و جامعه روحانيت مبارز استان هرمزگان در جهت تحقق خواسته‌هاي مقام معظم رهبري گام برخواهد داشت.

در ادامه ناصر احمدي دبير حزب مردم‌سالاري استان هرمزگان گفت: احزاب ضمن بيان مشکلات در اين جلسات راهکارهاي مناسب براي رفع مشکل را نيز ارائه دهند.

در بخش ديگري از اين نشست محمود رئوفي دبير حزب اعتماد ملي هرمزگان و عضو مجمع مشورتي استان، گفت: چنين جلساتي بايد بيشتر برگزار شود و امروز ما در دوران طلايي قرار داريم که تمامي ‌ارکان نظام هماهنگي دارند و شاهد حاکميت دوگانه و يا افراطي‌گري نيستيم.

وي ادامه داد: مي‌توانيم در هرمزگان کارهاي کليدي و اساسي در سال انتخابات انجام دهيم و نيازمند تشکيل جبهه متحد سياسي و اجتماعي و فرهنگي در استان هستيم که مسائل استان را به خوبي پيگيري کند و رقابتي ايجاد شود تا نيروهاي جديد و خوبي از هرمزگان به مجلس بروند.

موسي کهوري‌نژاد بندري دبير حزب کارگزاران سازندگي هرمزگان نيز در اين جلسه بيان داشت: اين جلسات بايد داراي موضوع و خروجي مناسب باشد و نياز است از احزاب نظرخواهي و به آنها بها داده شود.

وي گفت: يکي از مشکلات در گذشته اين بوده که هيات‌هاي اجرايي استاني و شهرستاني انتخابات در هر دولت از گروه خاصي انتخاب شده اند در حالي که افراد معتمد و خوبي در هرمزگان داريم که مي‌توان از آنها استفاده کرد.

همچنين عليرضا درويش‌نژاد دبير مجمع فرهنگيان اسلامي هرمزگان در ادامه عنوان کرد: خوشبختانه در مدت اخير چالشي در حوزه سياسي استان هرمزگان نداشته‌ايم که ناشي از نگاه دولت تدبير و اميد براي ايجاد فضاي باز و فعاليت احزاب بوده است و ما براي برگزاري انتخاباتي باشکوه نيز تعاملي سازنده خواهيم داشت.

هدي صالحي دبير جمعيت زنان نوانديش مسلمان هرمزگان نيز اظهار داشت: اين حزب نوپا و تازه تاسيس يکي از اعضاي شوراي هماهنگي اصلاح‌طلبان کشور است.

وي گفت: ما از بين زنان واجد شرايط نامزدهايي براي انتخابات مجلس خواهيم داشت و به دنبال مشارکت بيش تر مردم در انتخابات هستيم و اميدواريم حداقل 30 درصد مجلس آينده را زنان تشکيل دهند.

در ادامه آناهيتا احترامي مسوول مجمع زنان اصلاح‌طلب استان هرمزگان تصريح کرد: زنان با وجود داشتن نيمي از جمعيت کشور اما در حوزه‌هاي مديريتي به اين حد مورد توجه قرار نگرفته‌اند که اميدواريم در اين راستا تلاش شود.

همچنين ابراهيم معتمدي نماينده جبهه پيروان خط امام و رهبري در هرمزگان نيز بيان داشت: ما نگران انتخابات آينده نيستيم چون تاکنون تمامي انتخابات‌ها در نظام اسلامي تحت حمايت تمامي اقشار جامعه برگزار شده است و امور سياسي بايد به دست احزاب سپرده شود.

در اين نشست بهروز اکرمي معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار هرمزگان با بيان اينکه امسال دو انتخابات مهم در سطح استان و کشور برگزار مي‌شود، بيان داشت: احزاب سياسي موتور محرکه فعاليت سياسي هستند و از آنها انتظار داريم با ديد باز منجر به ايجاد نشاط سياسي در جامعه شوند.

وي اضافه کرد: ما به عنوان دولت مي‌توانيم بسترساز و تسهيل کننده باشيم و کارکرد احزاب فعاليت سياسي است و به هر ميزاني که احزاب فعال تر باشند انتخاب مردم هم بهتر خواهد بود.

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: احزاب در ايجاد بستر پرشور و نشاط انتخاباتي در استان کمک کنند.


 اسماعيل شيرين کام، فرماندار سابق رودان و ميناب در گفت‌وگو با «مردم‌سالاري»:
 حزب مردم‌سالاري يکي از اصلي‌ترين احزاب ريشه‌دار کشور است 

اسماعيل شيرين کام فرماندار سابق رودان و ميناب، مدير کل سابق مالي و اداري و اقتصادي استانداري هرمزگان در دولت‌هاي کارگزاران و اصلاحات‌، ميهمان روزنامه مردم‌سالاري بودند. در يک گفت‌وگوي صميمي وضعيت سياسي و اجتماعي استان را با ايشان به گفت‌وگو نشستيم.

جناب مهندس در ابتداي اين گفت‌وگو از جنابعالي درخواست داريم در خصوص وضعيت شوراي هماهنگي اصلاح‌طلبان در استان هرمزگان و برنامه‌هاي اين شورا مطالبي را به نظر خوانندگان عزيز برسانيد.

شوراي هماهنگي اصلاح‌طلبان استان به مسووليت برادر بزرگوارمان جناب حجت‌الاسلام دکتر محمد ذاکري از سالها پيش و در زمان اصلاحات البته تحت عنوان شوراي مشورتي اصلاح‌طلبان استان شکل گرفته بود و جلسات بصورت منظم و ماهانه‌اي‌ برگزار مي‌شد. کمي قبل از انتخابات رياست جمهوري يازدهم تشکيل جلسات پر رنگ تر شد و خوشبختانه اجماع خوبي نيز در جهت حمايت از دکتر روحاني صورت گرفت و همين امر در بالا بردن ميزان راي دکتر روحاني در استان هرمزگان تاثير گذار بود. بحمدالله پس از استقرار دولت تدبير و اميد و به تبع آن حذف برخي محدوديت‌هاي سياسي شوراي هماهنگي فرصت بازسازي و تقويت پيدا کرد و با عضويت اعضاي جديد کيفيت و خروجي جلسات نيز قابل قبول تر شد. هم اکنون نيز بر اساس سياست‌هاي شوراي هماهنگي کل کشور شوراي استان موفق به تشکيل شوراهاي هماهنگي 9 شهرستان استان شد و براي مابقي شهرستانها نيز در هفته‌هاي آينده نيز اين مهم صورت خواهد گرفت. محوريت و اهم برنامه‌هاي شورا در حال حاضر بر روي انتخابات مجلس شوراي اسلامي و مجلس خبرگان رهبري متمرکز شده و براي اين منظور هدفگذاري‌هاي خاصي نيز صورت گرفته که کميته سياسي شورا اختصاصاً اين وظيفه را بر عهده گرفته است و اميدواريم در ادامه با رايزني‌هايي که با داوطلبان نامزدي در انتخابات خواهيم داشت به يک اجماع کلي برسيم تا به اميد خدا بتوانيم در اين انتخابات نمايندگان شايسته و در خور شان و نام استان به مجلس شوراي اسلامي بفرستيم.

وضعيت اجتماعي و فرهنگي استان را در دولت تدبير و اميد چگونه مي‌بينيد؟

استان هرمزگان بدليل وسعت زياد و موقعيت جغرافيايي خاص خود انسان‌هايي با فرهنگ و آداب مختلفي را در خود جاي داده است و تقريباً با قاطعيت مي‌توان گفت که اين استان ميزبان تمام اقوام ايراني است که با فرهنگ‌هاي مختلفي سکونت دارند که البته همين موضوع به هرحال مشکلاتي را نيز به همراه داشته است .البته راه گريزي هم نيست بهرحال استان بدليل وجود صنايع بزرگ بنادر و مناطق آزاد و ويژه صنعتي در جذب خرده فرهنگ‌هاي مختلف موثر بوده و به همين دليل متوليان فرهنگي استان در هماهنگي بين اين فرهنگ‌ها ما دشواري‌هايي نيز روبرو هستند که البته مي‌شود با برنامه ريزي مناسب و مطالعه مناسب اين فرهنگ‌ها در مسير کاهش مشکلات گام برداشت.نکته ديگر اينکه متاسفانه استان از لحاظ توسعه‌اي به صورت غير‌متوازني و غيرهمساني رشد کرده است که اين موضوع بايد مورد توجه مسوولين امر قرار بگيرد. قطعاً دولت محترم در جهت توسعه متوازن استان برنامه‌هايي نيز دارد که البته فعلاً براي قضاوت يک مقداري زود است.

حضرتعالي به عنوان يکي از فعالين مطرح سياسي استان که به هر حال در فضاي سياسي استان همواره حضور و نقش‌ پر رنگي نيز داشتيد قطعاً در جريان فعاليت‌هاي حزب مردم‌سالاري در اين استان نيز قرار داريد از جنابعالي خواهش مي‌کنيم ارزيابي خودتان را در خصوص اين حزب بفرمائيد؟

حزب مردم‌سالاري يکي از احزاب خوب و ريشه دار کشور است. هر چند که متاسفانه ما در کشور هنوز نتوانستيم تحزب‌گرايي به معناي واقعي را پياده‌سازي کنيم ولي به هرحال حزب مردم‌سالاري در سال‌هاي اخير و در اوج محدوديت‌ها به خوبي توانست جايگاه خود را حفظ کند و اين به اعتقاد من کار کوچکي نبوده است. در استان هرمزگان برادر عزيزم جناب آقاي احمدي به عنوان دبير حزب مردم‌سالاري الحق و‌الانصاف تلاش فراواني براي حفظ و ارتقاي اين حزب در استان انجام مي‌دهند و در جلسات شوراي‌ هماهنگي به عنوان يکي از اعضاي اصلي حضور پررنگي نيز دارند و اميدوارم با توجهي که در آينده به کليه احزاب خواهد شد شاهد رشد و توسعه و به معني واقعي کلمه تحزب گرايي در کشور و به تبع آن در استان باشيم.

با توجه به اينکه استان هرمزگان به عنوان قطب اقتصادي کشور مطرح است چه راهکارهايي براي بهره‌مندي هر‌چه بهتر از امکانات براي توسعه بيشتر استان داريد؟

خوشبختانه استان ما پتانسيل‌هاي زيادي براي توسعه دارد که هنوز به نحو شايسته‌اي‌ نتوانستيم بهره کافي در جهت رشد و توسعه متوازن آن داشته باشيم. به هر حال با وجود کارخانجات بزرگ صنعتي معدني و بنادر مهم تجاري و همچنين مناطق ويژه اقتصادي و مناطق آزاد تجاري اين استان يکي از پر درآمدترين استان‌هاي کشور است ولي متاسفانه اين درآمدها کمترين سود و منفعتي براي مردم استان نداشته است و در جهت توسعه اجتماعي و فرهنگي و زيرساخت‌هاي شهري توجه خاصي صورت نگرفته است . همين عدم توجه به اين مسائل به هر حال معضلات اجتماعي و فرهنگي به دنبال داشته و اگر درصدي از از درآمدهاي اين استان در جهت حل اين معضلات که مي‌توان به رفع مشکلات زيست محيطي ترافيک شهري و غيره اشاره کرد تعلق بگيرد تا حدودي مي‌توان در رفع اين مشکلات موفق بود. و به اين ترتيب فشار بر بودجه‌هاي استاني و مسوولين اجرايي نيز کمتر خواهد بود.

در پايان اگر صحبت خاصي داريد در خدمت شما هستيم.

بنده اولا تشکر مي‌‌کنم از حسن توجه شما عزيزان در تحريريه مردم‌سالاري و آرزوي توفيق روزافزون براي شما دارم و اميدوارم با تحقق شعارهاي دولت تدبير و اميد شاهد رشد و شکوفايي بيشتر کشور باشيم و شادي و اميد به زندگي را در روحيه اين مردم تقويت کنيم و انشاءالله با تشکيل مجلس جديد که به نظر با اکثريت اعتداليون و اصلاح‌طلبان خواهد بود برنامه‌هاي دولت با سرعت بيشتري محقق شود.


 مشاور وزير کشور در امور بانوان و خانواده:‌
 خانواده محوري در جامعه با هدف توسعه مشاغل زنان مورد توجه قرار گيرد  

مشاور وزير کشور در امور بانوان و خانواده با اشاره به لزوم توجه به جامعه زنان گفت: اشتغال بانوان با توسعه مشاغل خانگي و دورکاري باعث رفاه و بهبود جامعه مي‌شود.

فهيمه فرهمندپور در چهارمين نشست شوراي اداري استان هرمزگان، موقعيت استان هرمزگان را از نظر شاخصه‌هاي حوزه بانوان خوب ارزيابي کرد و اظهار داشت: توانمند کردن بانوان، توانمندسازي بشريت است.

وي تصريح کرد: توجه به جامعه زنان موجب اصلاح و ارتقاي بشريت خواهد شد و سلامت و سعادت بانوان تضمين کننده سلامت و سعادت جامعه است.

فرهمندپور خاطرنشان کرد: خيلي خوب است که علي‌رغم بالا بودن جمعيت خانواري و آمار ازدواج در هرمزگان، آمار طلاق نسبت به ميانگين کشوري پايين‌تر است. وي با بيان اينکه بودجه عمومي که در اختيار دستگاه‌ها قرار دارد، براي تمام اقشار جامعه تعريف شده، عنوان کرد: مد نظر قرار دادن عدالت در اختصاص و هزينه کردن اعتبارات مورد توجه مديران دستگاه‌ها باشد.

مشاور وزير کشور در امور بانوان و خانواده خاطرنشان کرد: موضوع خانواده محوري بايد در جامعه با هدف توسعه مشاغل زنان در بخش‌هاي خانگي و دورکاري مورد توجه قرار گيرد.

فرهمندپور اذعان داشت: شادابي و سلامت جامعه در گرو سلامت و شادي اقشار زنان جامعه است.


 خبر 

در دو ماه اول امسال نسبت به مدت مشابه پارسال؛ افزايش 166 درصدي ترانزيت نفتي دربنادر هرمزگان

مديرکل بنادر و دريانوردي هرمزگان، از رشد 166 درصدي ترانزيت نفتي از بنادر استان در دو ماه نخست امسال در مقايسه با مدت مشابه پارسال خبر داد. به گزارش ايلنا، ابراهيم ايدني در نشست تشريح عملکرد بنادر استان، اظهار کرد: دراين مدت 134 هزارو 275 تن انواع مشتقات و فرآورده‌هاي نفتي از طريق پايانه‌هاي بنادر هرمزگان ترانزيت شده که در مقايسه با مدت مشابه سال قبل166 درصد افزايش داشته است. وي افزود: طي اين مدت همچنين يک ميليون و 344 هزارو 354 تن انواع کالاهاي نفتي از طريق بنادر هرمزگان به خارج از کشور صادر شده است. ايدني تصريح کرد: طي اين مدت 219 هزار و 753 تن مواد نفتي از طريق بنادر اين استان، وارد کشور شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش 45 درصدي داشته است. وي خاطرنشان کرد: در اين مدت حجم کابوتاژ (حمل و نقل ساحلي) کالاهاي غيرنفتي افزون بر دو ميليون و 69 هزار و 276 تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته‌، 17 درصد رشد داشته است. ايدني بيان داشت: طي مدت ياد شده، 254 هزار و 138 TEU کانتينر در پايانه‌هاي بنادر تجاري استان تخليه و بارگيري شد که در مقايسه با مدت مشابه پارسال چهار درصد رشد داشته است. مديرکل بنادر و دريانوردي هرمزگان ابراز داشت: در مجموع در اين مدت 13 ميليون و 139 هزار و 332 تن کالاي نفتي و غير‌نفتي از طريق بنادر تجاري استان تخليه و بارگيري شده است. استان هرمزگان داراي بيش از 72 بندر کوچک و بزرگ تجاري است که بنادر شهيد رجايي، شهيد باهنر و بندرلنگه از جمله مهمترين بنادر آن محسوب مي‌شود. از بندر شهيد رجايي که 60 درصد تخليه و بارگيري بنادر کل کشور و 90 درصد عمليات کانتينري را به خود اختصاص داده، به عنوان دروازه طلايي اقتصاد ايران ياد مي‌شود.

معاون شهردار بندرعباس:

معابر بندرعباس مناسب‌سازي مي‌شود

معاون فني و شهرسازي شهرداري بندرعباس با اشاره به ضرورت توجه به تمام شهروندان از مناسب‌سازي معابر بندرعباس براي تسهيل در عبور و مرور معلولين، بيماران ضايعه نخاعي و سالمندان خبرداد. به گزارش تسنيم، اصغر حسيني‌پور در جلسه مناسب‌سازي معابر شهري اظهارداشت: بخش عمده‌اي از رفع مشکلات معلولين و بيماران ضايعه نخاعي و با مناسب‌سازي معابر و ايجاد پل ويژه تردد جامعه هدف با همت شهرداري مرتفع خواهد شد. وي با اشاره به اينکه کار مناسب‌سازي معابر عمومي شهر از سال گذشته آغاز شده است، افزود: براساس تصميمي که در شوراي مناسب‌سازي معابر براي معلولان گرفته شده، شهرداري تدبيري خواهد انديشيد که نماينده‌اي از انجمن ضايعات نخاعي براي تأييد نهايي پروژه‌هاي عمراني حضور داشته باشد. حسيني‌پور خاطرنشان کرد: مناسب‌سازي پل عابر پياده واقع در بلوار امام حسين(ع) روبه‌روي انجمن ضايعه نخاعي نيز جزو تعهدات شهرداري و در برنامه اين سازمان جهت مناسب‌سازي است. معاون فني و شهرسازي شهرداري بندرعباس با بيان اينکه در اين طرح آسانسور مخصوص جهت معلولين در نظر گرفته خواهد شد، ادامه داد: در ارتباط با اين پل، قرار شده بهزيستي طرح اوليه را به شکل يک رمپ آماده و براي اجرا به شهرداري تحويل دهد. وي در پايان از رايزني براي تامين تاکسي‌هاي ويژه جابجايي معلولين طي سال آينده خبر داد و افزود: تاسيس تاکسي تلفني ويژه معلولين در محدوده منطقه 2 شهرداري از ديگر اقدامات شهرداري بندرعباس طي سال آينده با تأمين اعتبار مورد نياز خواهد بود.

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان:

آب در بندرعباس تا پايان سال 94 جيره‌بندي نمي‌شود

مديرعامل آب و فاضلاب استان هرمزگان گفت: با توجه به ظرفيت‌هاي ايجاد شده جديد تا پايان سال، شاهد جيره‌بندي آب در بندرعباس نخواهيم بود.

حسين خادمي با اشاره به حفر 12حلقه چاه در نيان شميل، اظهار داشت: شهروندان بندرعباس، تا پايان سال جاري نگران جيره‌بندي آب شرب نباشند.

وي به احداث آب شيرين‌کن يک ميليون متر مکعبي با هدف تامين آب يزد و کرمان اشاره کرد و افزود: اين پروژه که از محل اعتبارات ملي تامين مي‌شود تا پايان سال 96 به بهره‌برداري خواهد رسيد.

خادمي با بيان اينکه 30 درصد از ظرفيت توليد آب شيرين‌کن يک ميليون متر مکعبي در حال احداث بندرعباس براي تامين آب شرب شهرستان است، بيان داشت: آب شيرين‌کن ديگري نيز با ظرفيت يک صد هزار متر مکعب در روز با هدف تامين آب بندرعباس با پيشرفت 40درصدي در دست احداث است که اميدواريم به خواست خدا تا پايان سال 95 به بهره‌برداري برسد.

وي با اشاره به بروز معضلات زيست محيطي در شهرستان ميناب در پي برداشت‌هاي مکرر آب از منابع زيرسطحي، اظهارداشت: طبق اصول راهبردي و استراتژيک مي‌بايست براي تامين آب از گزينه‌هاي متعدد استفاده کرد و بيلان سفره‌هاي زيرزميني از جمله دشت شميل مثبت ارزيابي شده و نگراني در اين مورد را بي‌مورد عنوان کرد.