نسخه شماره 3780 - 1394/03/25 -

قاتل، غريبه‌اي آشنا بود
جنايت بر سر چند گرم مواد


قمه‌کشي در پارک به خاطر اختلاف حساب


سرقت از مسافران در ساعت‌هاي اوليه شب


اقدام بي‌شرمانه براي گرفتن انتقام از خانم جوان


دادگاه خانواده


اخبار کوتاه


 قاتل، غريبه‌اي آشنا بود
 جنايت بر سر چند گرم مواد 

گروه حوادث: پدري که جنايت پسرش را پنهان کرده بود، سرانجام با رويارويي مدارک پليسي لب به اعتراف گشود. در ارديبهشت ماه سال جاري خانمي با مراجعه به دادسراي ناحيه 27 اعلام داشت: «همسرم بنام سعيد (38 ساله) در ساعت 20 روز 28 فروردين94 به قصد تعمير موتورسيکلت از منزل خارج شد که بنا بر اظهارات يکي از دوستانش، در حين تعمير موتورسيکلت با شخصي ناشناس درگير و از ناحيه شکم مورد اصابت ضربه چاقو قرار مي‌گيرد که متأسفانه با وجود اقدامات درماني فوت مي‌کند».

با تشکيل پرونده مقدماتي با موضوع «قتل عمد» و به دستور شعبه هفتم بازپرسي دادسراي امور جنايي تهران، پرونده جهت رسيدگي در اختيار اداره دهم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت .

کارآگاهان با تحقيقات از اعضاي خانواده مقتول اطلاع پيدا کردند که مقتول پيش از انتقال به اتاق عمل و در حاليکه هنوز در حالت هوشياري قرار داشته، به آنها عنوان کرده که براي تعمير موتورسيکلت به درب منزل يکي از دوستانش بنام «مجيد» در خيابان 17 شهريور رفته که در حين تعمير موتورسيکلت، با جواني ناشناس درگير و اين جوان با چاقو ضربه اي را به ناحيه شکم وي وارد کرده است .

با شناسايي «مجيد . ق» (45 ساله)، کارآگاهان به تحقيق از وي پرداخته و او نيز با تأييد اظهارات خانواده مقتول عنوان داشت: «در روز 28 فروردين94، سعيد با من تماس گرفت و عنوان کرد که موتورسيکلتش نياز به تعمير دارد؛ به همين علت، به درب منزلش رفته و پيشنهاد دادم که موتورسيکلت را به درب منزل من در خيابان 17 شهريور ببريم.

حدودا ساعت 3 بامداد و در زمان مراجعه به داخل خانه بود که متوجه شدم سعيد با جوان ناشناسي درگير شده ؛ قصد داشتم آنها را از يکديگر جدا کنم که آن جوان ناشناس با چاقو ضربه اي به سعيد زد و به سرعت از محل متواري شد».

در شرايطي که انگيزه مراجعه مقتول به درب منزل دوستش «تعمير موتورسيکلت» مشخص شده بود، اما بنا بر اظهارات خانواده مقتول موتورسيکلت مقتول به آنها بازپس داده نشده بود؛ از سوي ديگر، مجيد نيز در اظهاراتش عنوان کرده بود که از سرنوشت موتورسيکلت سعيد هيچ اطلاعي ندارد و او پس از درگيري، بلافاصله با اورژانس تماس گرفته و مقتول را به بيمارستان منتقل کرده است.

لذا با توجه به ناپديد شدن موتورسيکلت مقتول، دستور توقيف آن در سيستم جامع پليس ثبت شد.

در روز نوزدهم خرداد94، مأمورين کلانتري 109 بهارستان در حين گشت زني در «خيابان ايران» به دو سرنشين جوان يک دستگاه موتورسيکلت طرح هوندا 125 مشکوک، پس از متوقف کردن موتورسيکلت و بازرسي سرنشينان آن موفق به کشف مقاديري موادمخدر از نوع شيشه و حشيش از آنها شدند.

پس از دستگيري دو سرنشين موتورسيکلت بنام «کوروش» (18 ساله) و «حميد» (25 ساله) و انتقال آنها به کلانتري، ارکان هويتي موتورسيکلت نيز مورد بررسي قرار گرفت و مشخص شد که دستور توقيف آن از سوي اداره دهم پليس آگاهي در سيستم سراسري پليس ثبت شده است.

با انتقال «کوروش» و «حميد» به اداره دهم و آغاز تحقيقات، کوروش در اظهاراتش مدعي شد: «موتورسيکلت متعلق به دوست پدرم است که چندي پيش تصادف کرده و در حال حاضر موتورسيکلت به صورت امانت در اختيار پدرم قرار دارد».

در ادامه تحقيقات مشخص شد که کوروش کسي نيست جُز پسر «مجيد. ق» (دوست مقتول) که در زمان تحقيقات اوليه مدعي شده که از سرنوشت موتورسيکلت هيچ اطلاعي ندارد.

باتوجه به اطلاعات بدست آمده و مشخص شدن کذب بودن اظهارات مجيد، وي در روز 23 خرداد94 دستگير و جهت انجام تحقيقات به اداره دهم منتقل شد .

با دستگيري مجيد، بار ديگر تحقيقات از وي در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و به ناچار مجبور به معرفي قاتلي شد که تا پيش از اين مدعي ناشناس بودن آن بود؛ بنابر اعتراف صريح مجيد، قاتل کسي نبود جز پسرش «کوروش» که با انگيزه مصرف موادمخدر شيشه با مقتول درگير و او را با چاقو زد بود. مجيد در اعترافات خود به کارآگاهان گفت: «به همراه مقتول، موتورسيکلت را به درب منزل ما آورده و در حال تعميرات آن بوديم؛ حوالي ساعت 3 بامداد بود که مقتول مشغول مصرف موادمخدر همراه خود از نوع شيشه شد (اعتياد مقتول از سوي خانواده اش تأييد شده است ) و در همين زمان پسرم کوروش که او نيز به مصرف موادمخدر اعتياد دارد، به محل رسيد و با ديدن مقتول از وي درخواست کرد تا مقداري از مواد را نيز در اختيارش بگذارد؛ سعيد تا پيش از اين پسر مرا ملاقات نکرده بود و به تصور اينکه وي، جواني ناشناس است شروع به فحاشي به پسرم کرد». مجيد در ادامه اعترافاتش به کارآگاهان گفت: «همه چيز در کمتر از چند ثانيه اتفاق افتاد به گونه‌اي که حتي نتوانستم پسرم را معرفي کنم فقط زمانيکه قصد داشتم تا سعيد و کوروش را از هم جدا کنم، سعيد چاقو خورده بود و به همين علت تصميم گرفتم تا هويت پسرم مخفي بماند.

کوروش پس از چاقو زدن به سرعت از محل فرار کرد و من نيز بلافاصله با اورژانس تماس گرفته و در طول مسير حرکت به سمت بيمارستان، زمانيکه سعيد در خصوص هويت کوروش از من سؤال کرد، به دروغ عنوان کردم که او را نمي‌شناسم ؛ سعيد نيز بواسطه صحبت‌هاي من و پيش از انقتال به اتاق عمل، به خانواده اش عنوان کرده بود که توسط جواني ناشناس چاقو خورده، در حاليکه آن جوان ناشناس کسي نبود جز پسر من».

کوروش نيز که پس از اعتراف صريح پدرش چاره اي جز اعتراف و بيان حقيقت نداشت، صراحتا به درگيري با مقتول و ارتکاب جنايت اعتراف کرد.

سرهنگ کارآگاه آريا حاجي زاده، معاون مبارزه با جرايم جنايي پليس آگاهي تهران بزرگ، با اعلام اين خبر گفت: «باتوجه به اعتراف صريح متهم اصلي پرونده، قرار بازداشت موقت از سوي مقام محترم قضايي صادر و متهم جهت انجام تحقيقات در اختيار اداره دهم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت؛ پدر متهم نيز به اتهام «اختفاي حقيقت» و با صدور قرار قانوني روانه زندان شد».


 قمه‌کشي در پارک به خاطر اختلاف حساب 

سه پسر شرور که پارک را محل تسويه حساب خونين قرار داده بودند، در کمتر از 24 ساعت دستگير شدند. به گزارش باشگاه خبرنگاران، ساعت 17 روز شنبه به دنبال اعلام مركز فوريت‌هاي 110 مبني بر يك فقره نزاع دسته جمعي و چاقو كشي منجر به جرح در جنت آباد، پشت بازارچه بلافاصله واحد 110 يگان کلانتري 138 به همراه اکيپي از ماموران تخصصي عازم محل شدند. ماموران پس از حضور در محل که يک بوستان کوچک بود مشاهده کردند، جواني در قسمت وسايل بازي پارك مجاور بازارچه بر روي زمين افتاده و دچار خونريزي شديدي شده است.

بلافاصله واحد اورژانس به محل فراخوانده شد و مجروح جوان به بيمارستان پيامبر(ص) منتقل گرديد.

همزمان با انتقال مجروح درگيري، تحقيقات محلي پليس به عمل آمد که نامزد فرد مجروح که خانمي به هويت «نازنين» بود، اعلام نمود: با «علي» داشتيم در پارک قدم مي‌زديم كه 3 نفر به سمت ما حمله ور و «علي» را با چاقو زدند و با موتور سيكلت متواري شدند. در ادامه با فعال نمودن منابع پليسي مشخص شد، فردي به نام «سامان» كه از اراذل و اوباش سطح 2 و تحت تعقيب پليس امنيت عمومي تهران بزرگ است به همراه افراد ديگري به نام «خسرو» معروف به «خسرو خدنگ»، و «حشمت» عاملين حمله به مرد جوان بودند.

با توجه به حساسيت موضوع، مراتب به سرپرست دادسراي ناحيه 5 تهران منعکس و دستور دستگيري متهمين متواري اخذ و پس از انجام اقدامات اطلاعاتي ، محل‌هاي سكونت و پاتوق متهمين متواري شناسايي و طي يك عمليات هماهنگ اطلاعاتي انتظامي‌، متهمين «سامان»، «خسرو» و «حشمت» با رعايت موازين شرعي و قانوني دستگير و به كلانتري منتقل شدند.

متهمان در بازجويي‌هاي فني به جرم خود مبني بر مجروح نمودن شاکي به انگيزه اختلافات مالي معترف شدند، ضمن اينكه در محل نزاع نيز يك قبضه قمه، يك قبضه دشنه و يك عدد دسته شكسته چاقو كشف و ضبط گرديد. سرهنگ جوانمرد سركلانتر دوم پليس پايتخت درباره اين خبر به باشگاه خبرنگاران، گفت: پرونده‌اي براي متهمان تشکيل و جهت بررسي بيشتر در اختيار ماموران پايگاه دوم پليس اطلاعات و امنيت عمومي تهران بزرگ قرار گرفت.


 سرقت از مسافران در ساعت‌هاي اوليه شب 

پليس آگاهي استان البرز با انتشار تصاوير اعضاي باند سارقان به عنف تحت پوشش مسافرکش، از شهروندان درخواست کرد چنانچه با اين شيوه و يا از سوي اين افراد مورد سرقت قرار گرفته اند جهت شناسايي متهم و طرح شکايت به پليس آگاهي مراجعه کنند. به گزارش باشگاه خبرنگاران، سرهنگ «حميد رضا گل صباحي» با اعلام اين خبر گفت : در پي وقوع سرقت‌هاي به عنف در پوشش مسافرکش از سوي چهار نفر از سرنشينان سه دستگاه خودرو پرايد و پژو 405 در مناطقي از کرج، فرديس، انديشه، شهرقدس، تهران و قزوين پيگيري موضوع به منظور شناسايي سارقان در دستور کار ماموران اداره مبارزه با سرقت پليس آگاهي قرار گرفت وي افزود : بلافاصله با انجام اقدامات ويژه فني و اطلاعاتي و پايش تصاوير دورينهاي مداربسته در اطراف محل سرقت هويت چهار نفر از سارقان به نامهاي «م – الف»، «م-ص»، «م- الف» و «ج – ف» شناسايي و با انجام تحقيقات گسترده ميداني و اطلاعاتي طي چند هفته گذشته، مخفيگاه نامبردگان يکي پس از ديگري در مناطق مختلف استان البرز و تهران شناسايي شد. سرهنگ گل صباحي بيان داشت : ماموران پس از چندين روز تحت نظر قرار دادن تحرکات نامبردگان با هماهنگي مقام قضايي، در تاريخ 19 خرداد ماه طي چهار عمليات غافلگيرانه پليسي و همزمان در چهار نقطه استان البرز و غرب استان تهران متهمان را دستگير و در بازرسي از مخفيگاه آنها دو دستگاه خودرو پرايد، تعداد زيادي اموال مسروقه متعلق به مالباختگان شامل گوشي تلفن همراه، لپ تاپ، عينک آفتابي، ساعت مچي و ... کشف شد. رئيس پليس آگاهي استان البرز گفت : متهمان پس از انتقال به پليس آگاهي در بازجويي اوليه به جرم خود مبني بر سرقت به عنف از شهروندان اعتراف کرده و اقرار داشتند که از سال 92 با تشکيل يک باند سرقت در قالب گروههاي سه و چهار نفره در پوشش مسافرکش با سوار کردن مسافر در ساعتهاي اوليه شب از پل فرديس و يا ساير نقاط کرج به مقصد‌هاي مختلف از جمله فرديس، انديشه، شهرقدس، تهران، قزوين و ... پس از طي مسافتي در يک فرصت مناسب مسير حرکت خود را تغيير داده و با تهديد سلاح سرد و ضرب و شتم وجوه نقد، عابر بانک و اموال قيمتي مسافران را به سرقت برده و با گرفتن رمز بانکي موجودي حساب اقدام به برداشت موجودي حساب مالباختگان کرده و سپس با بستن چشم و دست مسافران، آنها را در مناطق خلوت شهر رها کرده و متواري مي‌شدند . با توجه به احتمال سرقت اعضاي اين باند سارقان به عنف از افراد متعدد،بازپرس شعبه 21 دادسراي کرج، دستور چاپ تصاوير بدون پوشش متهمان را در رسانه‌هاي جمعي صادر کرده است، بنابراين از شهرونداني که به اين شيوه و يا توسط اين افراد مورد سرقت قرار گرفته اند درخواست مي‌شود تا جهت پيگيري شکايت خود به اداره مبارزه با سرقت پليس آگاهي استان البرز واقع در ميدان طالقاني کرج، بلوار تعاون مراجعه کنند .


 اقدام بي‌شرمانه براي گرفتن انتقام از خانم جوان 

فردي كه عكس‌هاي شخصي يكي از شهروندان را در يكي از شبكه‌هاي اجتماعي موبايلي منتشر نموده بود توسط كارآگاهان پليس فتا استان اصفهان شناسايي و دستگير شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، رئيس پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات فرماندهي انتظامي استان اصفهان با اعلام اين خبر گفت: زن جواني در مراجعه به پليس عنوان داشت: فرد ناشناسي در يكي از شبكه‌هاي اجتماعي موبايلي صفحه اي با نام وي ايجاد نموده و در آن تعدادي از تصاوير شخصي و خصوصي وي را به نمايش گذاشته و موجبات هتك حيثيت براي وي را بوجود آورده است. سرهنگ «مرتضوي» افزود:با اظهارات اين زن جوان پرونده مقدماتي تشكيل و با انجام تحقيقات لازم در فضاي سايبر و پيگيري‌هاي فني صورت گرفته،متهم توسط كارآگاهان پليس فتا شناسايي و دستگير شد. اين مقام مسئول عنوان داشت: متهم نيز كه زن جواني بود، در برابر مدارك مستند و ادله محكم پليس به بزه انتسابي اقرار و انگيزه خود را هتك حيثيت و انتقام جويي به علت اختلافات قبلي با شاكي عنوان داشت.


 دادگاه خانواده 

درخواست طلاق پس از مبتلا شدن به بيماري سرطان

زن جوان وقتي ديد که به بيماري سرطان مبتلا شده راهي دادگاه خانواده شد و درخواست طلاق داد. به گزارش باشگاه خبرنگاران، چندي پيش زن ميانسالي به دادگاه خانواده رفت و درخواست طلاق داد. وي در خصوص علت آن به قاضي گفت: 30 سال است که در کنار شوهرم زندگي مي‌کنم. اما چند سالي است که به بيماري سرطان مبتلا شده‌ام و هر روز به بيمارستان مي‌روم و دارو مي‌خورم گاهي اوقات هم بستري مي‌شوم. در اين ميان احساس مي‌کنم که شوهرم از پرستاري من خسته شده و از زندگي با من عذاب مي‌کشد. زن ميانسال ادامه داد:او حرفي به من نمي‌زند ولي من کاملا مي‌فهمم که خسته شده و از روي اجبار در کنار من زندگي کند، براي همين کلي با خودم کلنجار رفتم تا اينکه بالاخره تصميم گرفتم درخواست طلاق بدهم و اجازه دهم شوهرم بقيه عمرش را راحت زندگي کند. من هم در اين روزهاي پاياني عمرم کسي را آزار ندهم و باعث دردسر نشوم. براي همين مي‌خواهم از شوهرم جدا شوم. بعد از صحبت‌هاي اين زن قاضي شوهر وي را نيز به دادگاه احضار کرد تا صبحت‌هاي او را هم بشنود.‎

شوهرم بيش از حد عاشق من است

زن جوان که از عشق زيادي شوهرش خسته شده بود تصميم به جدايي گرفت. به گزارش باشگاه خبرنگاران، چندي پيش زن جواني با مراجعه به دادگاه خانواده درخواست طلاق داد و در خصوص علت آن به قاضي گفت: آقاي قاضي شوهرم زيادي مرا دوست دارد و يک لحظه هم نمي‌تواند بدون من زندگي کند، او از صبح تا شب با من تماس مي‌گيرد و هرجا مي‌روم بايد همراه من بيايد. حتي يک لحظه نمي‌گذارد تنها باشم و کمي براي خودم خلوت کنم. زن جوان ادامه داد:هر لحظه مرا چک مي‌کند و وقتي جايي مي‌روم که او نمي‌تواند همراه من بيايد، مرتب از من مي‌خواهد زودتر به خانه بيايم. آنقدر دور و بر من است که واقعا خسته ام کرده و ديگر نمي‌توانم او را تحمل کنم.

وي افزود:اصلا غرور ندارد و هربار با او دعوا مي‌کنم التماسم مي‌کند تا او را ببخشم. وقتي ناراحتم هرکاري مي‌کند تا علت ناراحتي ام را بگويم شايد خنده دار باشد ولي عشق زيادي شوهرم مرا خسته کرده است و مي‌خواهم از او جدا شوم. تمام حق و حقوق و مهريه ام را هم مي‌بخشم فقط طلاق مي‌خواهم. با پايان صحبت‌هاي اين زن قاضي دليل او براي طلاق را کافي ندانست و به زن جوان پيشنهاد کرد که براي حل شدن مشکلشان به همراه شوهرش به يک مشاوره خانواده مراجعه کند.


 اخبار کوتاه 

3 کشته و مجروح در انفجار ضايعات توپ‌هاي جنگي

انفجار ضايعات توپ‌هاي جنگي در يک مرکز بازيافت آهن‌آلات فرسوده در منطقه گلشهر مشهد يک کشته و 2 مجروح بر جاي گذاشت. به گزارش باشگاه خبرنگاران، انفجار ضايعات توپ‌هاي جنگي در يک مرکز بازيافت آهن آلات فرسوده در منطقه گلشهر مشهد يک کشته و 2 مجروح بر جاي گذاشت. يک منبع آگاه امنيتي در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، با تاييد اين خبر افزود: هم اکنون آتش سوزي ناشي از اين انفجارها مهار شده و محل توسط تيم چک و خنثي سازي نيروي انتظامي ايمن گرديده است.

ضرب و شتم مرگبار

پسر 24 ساله در کنار خيابان

عاملان جنايت در اطراف پمپ بنزين کوي فرهنگيان انديمشک توسط پليس دستگير و پرونده آنان در اختيار مراجع قضايي قرار گرفت. به گزارش باشگاه خبرنگاران، روز شنبه در اطراف جايگاه پمپ بنزين کوي فرهنگيان انديمشک 2 جوان با پسر 24 ساله ‌اي درگير شدند. 2 مهاجم، پسر 24 ساله را به شدت مورد ضرب و شتم قرار داده و مصدوم کردند که قرباني اين درگيري پس از انتقال به بيمارستان جان خود را از دست داد. دادستان عمومي و انقلاب انديمشک درباره اين خبر گفت:در اين راستا با تلاش دستگاه قضايي و نيروي انتظامي دو نفر عوامل نزاع و قتل دستگير و اقرار به قتل کردند که پس از انجام تحقيقات تکميلي پرونده با صدور کيفر خواست به دادگاه کيفري استان ارسال مي شود. گفتني است، دو متهم علت ارتکاب اين جنايت را اختلافات شخصي با مقتول عنوان کردند.

صيد جغد مزاحم در خانه

جغد طلايي كه باعث ترس ساكنان منزل مسكوني در منطقه نظام آباد تهران شده بود توسط آتش نشانان به دام افتاد و تحويل محيط زيست استان تهران شد. به گزارش خبرنگار حوزه حوادث گروه اجتماعي باشگاه خبرنگاران، به دنبال تماس ساكنان يك منزل مسكوني با سامانه 125 آتش نشاني مبني بروجود يك جغد در داخل خانه آنان، ستاد فرماندهي آتش نشاني تهران گروهي از آتش نشانان ايستگاه 93 را ساعت 15:13دقيقه روز گذشته به خيابان شهيد مدني، خيابان همتي روانه کرد. فرمانده آتش نشانان دراين باره گفت: با رسيدن به محل حادثه مشاهده شد درحياط يك منزل مسكوني يك جغد طلايي نشسته بود كه ساكنين از ترس حمله اين پرنده وارد حياط نمي شدند. سيد جواد شاه قاسمي افزود: نيروهاي آتش نشاني بلافاصله با استفاده از تجهيزات ويژه اين پرنده را به دام انداخته و به نگراني ساكنين پايان دادند.

مرگ غم انگيز پسر 12 ساله

در يکي از بوستان‌هاي قم

بر اثر بروز حادثه برق‌گرفتگي در قسمتي از فضاي سبز واقع در يکي از ميادين قم يک پسر بچه جان خود را از دست داد. به گزارش باشگاه خبرنگاران، بر اثر بروز حادثه برق‌گرفتگي در قسمتي از فضاي سبز واقع در ميدان جهاد در محدوده خيابان مفتح جنوبي قم يک پسر بچه جان خود را از دست داد. يکي از شاهدان عيني در اين باره مي‌گويد: ميدان کوچکي که حادثه در آن رخ داده است، داخل يک کوچه قرار دارد و بچه‌هاي محل هم توي آن بازي مي‌کنند. اين ميدان فاصله حدود 50 متري با مسجد امام هادي (ع) داره که من و «محمدحسين» (قرباني حادثه) از اعضاي کانون و بسيج اين مسجد بوديم.

روز حادثه حدود ساعت 19:30 «محمدحسين» با بقيه بچه‌ها داخل ميدان بازي مي‌کرد که با تيرچراغ برق فلزي داخل ميدان تماس پيدا مي‌کند و بر اثر برق گرفتگي شديد به روي چمن‌هاي فضاي سبز ميدان مي‌افتد. بچه‌هاي ديگه مشغول بازي بودن و فکر مي‌کنند که «محمدحسين» خوابيده و در حال استراحت است اما بعد از حدود بيست دقيقه که آفتاب غروب کرده بود و بچه‌ها بازي رو تموم مي‌کنند، سراغ «محمدحسين» مي‌روند تا او را بيدار کنند و او را تکان مي‌دهند که متوجه مي‌شوند «محمدحسين» تکان نمي‌خوره و نفس نمي‌کشد. بچه‌ها شروع به سرو صدا مي‌کنند و بزرگترهايي رو که جلوي مسجد جمع شده بودن رو متوجه ماجرا مي‌‌کنند، من هم به سمت ميدان رفتم و با معاينه اوليه متوجه شدم که نبض ندارد و نفس نمي‌کشد.

بلافاصله شروع به CPR و کمک‌هاي اوليه کردم اما فايده اي نداشت ، با اورژانس تماس گرفتيم که اورژانس چند دقيقه بعد رسيد. در اين زمان پدر “محمدحسين” هم که عازم مسجد بود از راه مي‌رسد و با مشاهده ماجرا ، همراه اورژانس به بيمارستان مي‌آيد. پزشکان نيز پس از حدود نيم ساعت تلاش در اتاق CPR به نتيجه اي نمي‌رسند و پزشک اورژانس هم پس از خروج از اتاق CPR گفت : “محمدحسين” همان دقيقه‌هاي اول برق گرفتگي فوت شده و موقع رسيدن به بيمارستان فوت کرده بوده و به دليل اينکه زمان زيادي از لحظه برق گرفتگي و انتقال به بيمارستان گذشته ما کاري نتوانستيم انجام دهيم.

علت حادثه: ايراد فني در قسمت تير روشنايي

روابط عمومي شهرداري قم پس از اين حادثه در خبري در تشريح جزييات و علت اين حادثه آورده است: در ساعت 20:30 پنجشنبه 21 خرداد ماه 1394 نوجواني 12 ساله در حال بازي و برخورد با تير چراغ روشنايي در قسمتي از فضاي سبز واقع در ميدان جهاد محدوده خيابان مفتح جنوبي جان خود را از دست داد.

اين حادثه به صورت ناگهاني و به علت بروز ايراد فني در قسمت تير روشنايي ميدان جهاد در کوچه شماره چهار خيابان مفتح جنوبي در منطقه 4 شهرداري قم به وقوع پيوست. شايان ذکر است، بر اساس گفته حاتمي‌فر شهردار منطقه 4، حفظ و نگهداري فضاي سبز اين محدوده بر عهده پيمانکار بخش خصوص بوده است. مشاهدات و بررسي‌هاي اوليه حاکي از آن است که ترانس برق تير روشنايي آب شده و باعث بروز اين حادثه شده است؛ علت اصلي بروز اين حادثه در دست بررسي است. به دستور شهردار شهر قم جلسه اضطراري براي رسيدگي به اين موضوع در شهرداري منطقه 4 و با حضور مديران ارشد شهرداري قم تشکيل و تصميمات لازم اتخاذ شد. شهرداري قم ضمن تسليت به خانواده داغدار اين نوجوان از دست رفته وظيفه خود مي‌داند تا ضمن بررسي و کارشناسي علل و دلايل بروز اين حادثه نسبت به شناسايي عوامل انساني دخيل در آن اقدام کرده و از حوادثي از اين قبيل جلوگيري کند.