نسخه شماره 3772 - 1394/03/16 -

برانکو تهديد کرد:
تنها 3 روز به پايان تعهد قائم مقام باشگاه پرسپوليس باقي مانده است
نژادفلاح: تهديد برانکو جدي نيست و به ايران برمي‌گردد
حسن روشن:
سي موندي گزينه نهايي براي هدايت استقلال است

مرحله نهايي مسابقات انتخابي تيم‌هاي ملي کشتي بزرگسالان
حضور تمام مدعيان در مرحله نهايي انتخابي تيم‌ها‌ي ملي کشتي


خبر


 برانکو تهديد کرد:
 تنها 3 روز به پايان تعهد قائم مقام باشگاه پرسپوليس باقي مانده است 
 نژادفلاح: تهديد برانکو جدي نيست و به ايران برمي‌گردد

سرمربي تيم پرسپوليس ديروز گفت: اگر مديران اين باشگاه حداکثر تا روز دوشنبه به تعهدات خود عمل نکنند، با باشگاه‌هاي ديگري مذاکره خواهم کرد.

برانکو ايوانکويچ در گفت‌وگو با ايسنا، درپاسخ به اين سوال که آيا ليست بازيکنان مورد نياز خود را براي فصل آينده به باشگاه پرسپوليس داده است؟، گفت: من هيچگونه ليستي به باشگاه نداده‌ام. نه ليست بازيکن مازاد و نه ليست بازيکن ورودي به تيم، زيرا هنوز تکليف حضور خودم در باشگاه پرسپوليس مشخص نيست. نمي‌دانم در پرسپوليس مي‌مانم يا خير. در حال حاضر منتظرم ببينم تکليف قراردادم چه خواهد شد. باشگاه پرسپوليس بايد به تعهدات خود عمل کند.

وي افزود: طبق قرارداد باشگاه پرسپوليس بايد در زمان انعقاد قرارداد مبلغي را به عنوان پيش پرداخت به من و دستيارانم پرداخت مي‌کرد اما تا اين لحظه پرسپوليس به تعهدات خود در قبال من و دستيارانم عمل نکرده است. سرمربي تيم پرسپوليس تصريح کرد: در حال حاضر در کرواسي هستم و منتظرم تا باشگاه پرسپوليس به تعهدات خود در قبال من و دستيارانم عمل کند تا به ايران باز گردم. زماني که ايران را ترک کردم، 10 روز به مديرعامل باشگاه مهلت دادم تا به تعهدات خود عمل کند. از آن 10 روز، فقط 4 روز باقي مانده است. اگر ظرف مدت باقي مانده پرسپوليس به تعهدات خود عمل نکند، با باشگاه‌هاي ديگري که خواهان حضور من هستند مذاکره خواهم کرد.

او اضافه کرد: زماني که قراردادم را در کشور ترکيه امضا مي‌کرديم، آقاي نژادفلاح به همراه وکيل آقاي هدايتي و همينطور شخصي به نام رضا فيض بخش که «ايجنت» فيفا است و به عنوان نماينده وزارت ورزش و جوانان به جلسه آمده بود، حضور داشتند. آقاي نژادفلاح تمام نکات قرارداد را از طريق تلفن با آقاي هدايتي چک کردند و تاييد نهايي را گرفتند و قراداد من امضا شد. سپس به من قول دادند که پس از ورودم به تهران، ظرف مدت کوتاهي به تعهدات خود که در قرارداد آمده است عمل مي‌کنند. اما تا به امروز اين اتفاق رخ نداده است. برانکو با بيان اينکه دوست ندارد از پرسپوليس جدا شود، خاطرنشان کرد: زماني که قرار شد سرمربي پرسپوليس شوم، خيلي خوشحال شدم.به ايران آمدم تا پرسپوليس را به جايگاه واقعي‌اش برسانم و روياي هواداران را تحقق ببخشم. براي همين موضوع برنامه‌هاي خوبي را آماده کردم تا به اين هدف برسيم. تاکيد مي‌کنم که دوست ندارم قراردادم را فسخ کنم و اميدوارم مديريت باشگاه در فرصت باقي مانده به تعهدات خود در قبال من و دستيارانم عمل کند تا به ايران بازگردم.

از سوي ديگر محمدحسين نژاد‌فلاح نيز در گفتگو با ايسنا، درباره صحبت‌هاي برانکو ايوانکوويچ مبني بر احتمال جدايي از پر‌سپوليس، اظها‌ر کرد: وقتي يک بازيکن با سابقه چندين سال حضور در تيم قراردادش به پايان مي‌رسد و شما مي‌خواهيد قرارداد او را تمديد کنيد، بايد مبلغي را به عنوان پيش پرداخت به او بپردازيد. معمولا اگر اين مبلغ پرداخت نشود آن بازيکن به هيچ عنوان قراردادش را امضا نمي‌کند. اين در حالي است برانکو ايوانکوويچ زماني که با ما قرارداد بست هچ گونه پيش‌پرداختي دريافت نکرد و با جان و دل براي تيم پر‌سپوليس کار کرد. به او حق مي‌دهم که از دست ما ناراحت باشد و به دنبال دريافت مطالباتش باشد. ان‌شا‌ء‌الله مطالبات برانکو را پرداخت مي‌کنيم تا او هم به ايران برگردد و کارش را انجام دهد.

او در پاسخ به اين سوال که آيا در چهار روز باقي‌مانده مطالبات برانکو را پرداخت مي‌کنيد؟ ا‌ضافه‌ کرد‌: قائل به زمان نيستم اما مطمئنا در ظرف کوتاه‌ترين زماني که براي ما امکان دارد، مطالبات برانکو را پرداخت مي‌کنيم. شايد همين فردا پول به حسابمان برسد و بتوانيم به حساب برانکو واريز کنيم. البته من تهديد برانکو را جدي نمي‌دانم چرا که او با ما قرارداد دارد و نمي‌تواند با باشگاه‌هاي ديگر مذاکره کند.

قائم مقام باشگاه پر‌سپوليس درباره شايعه مذاکره‌اش با افشين پيرواني نيز خاطر‌ نشان کرد: نمي‌دانم که اين شايعه از کجا آمده است اما قويا اين موضوع را تکذيب مي‌کنم. هيچ مذاکره‌اي با افشين پيرواني انجام نداده‌ام.

نژاد‌فلاح درباره ليست خريد و همين طور مازاد پر‌سپوليس هم تصريح کرد: ما هيچ ليستي از برانکو دريافت نکرده‌ايم اما با توجه به جلساتي که طي ماه‌هاي گذشته با او داشتيم نقطه نظراتش را درباره بازيکنان به خوبي مي‌دانيم به طوري که تشخيص مي‌دهيم که چه بازيکني از تيم ما برود و چه بازيکني بماند، حتي اينکه چه بازيکناني بايد براي تيم جذب شوند. مطمئنا بهترين نفرات ممکن را در فصل نقل و انتقالات به پر‌سپوليس مي‌آورم. البته بهترين نفرات معني اش اين نيست که گران‌ترين بازيکنان را جذب خواهم کرد بلکه منظورم اين است که در هر پستي بهترين بازيکنان را جذب مي‌کنم تا تيم توازن خوبي در همه پست‌ها داشته باشد. گاهي اوقات يک مدير، مهاجم خيلي خوبي مي‌آورد اما در پست د‌ر‌وازه‌بان بازيکن خوبي ندارد. به اعتقاد من تيم بايد در همه پست‌ها توازن داشته باشد.

قائم مقام باشگاه پر‌سپوليس در ادامه در پاسخ به اين سوال که آيا حسين هدايتي در زمان انعقاد قرارداد برانکو متعهد به پرداخت مبلغ قرارداد او شده بود، خاطر‌‌نشان کرد: هدايتي خيلي به پر‌سپوليس و همين طور هو‌اد‌ا‌ران اين تيم علاقمند است. در زماني که مذاکرات ما با برانکو در جريان بود او احتمال مي‌داد به عضويت هيات مديره درآيد و يا در زمان واگذاري باشگاه شانس بيشتري براي خريد اين باشگاه داشته باشد. به خاطر همين موضوع، مساعدت ويژه‌اي کرد تا ما بتوانيم با برانکو قرارداد امضا کنيم. او در آن زمان قول داد که تعهدات مالي برانکو را بپردازد اما زماني که مي‌بيند که هيچ کدام از زحماتش ديده نمي‌شود و در رابطه با واگذاري هم نتوانست باشگاه را در اختيار بگيرد، به تعهدات خود عمل نکرد. البته مذاکراتي با نصرا... سجادي انجام داده‌ام که حاصلش اين بود که او قول‌هايي را به من داد تا هر‌ چه‌ ز‌و‌د‌تر مطالبات برانکو پرداخت شود.

وي در پاسخ به اين سوال که آيا براي جذب مهدي رحمتي مذاکره اي با او داشته ايد؟ گفت: رحمتي يکي از د‌ر‌وازه‌بان خوب ايران است اما تا زماني که قرارداد بازيکني نهايي نشود، مذاکره با هيچ بازيکني را رسانه‌اي نخواهيم کرد.

قائم مقام باشگاه پر‌سپوليس در پاسخ به اين سوال که آيا از عملکرد خودتان در پر‌سپوليس رضايت داريد، به ايسنا گفت: زماني که به به باشگاه آمدم، مقطعي بود که نمي‌توانستم براي تيم بازيکني را جذب کنم. تنها کاري که مي‌توانستم انجام دهم اين بود که يک مربي بزرگ را به پر‌سپوليس بياورم. من اين کار را انجام دادم و برانکو ايوانکوويچ را به پر‌سپوليس آوردم. البته اين را هم در نظر بگيريد که با اقداماتي که انجام داديم در هر بازي آسيايي 100 هزار هو‌اد‌ا‌ر به ورزشگاه آزادي آمد. شايد همين موضوع گواه اين باشد که هو‌اد‌ا‌ران از عملکرد من رضايت دارند اما کارهاي زيادي باقي‌ مانده است تا براي پر‌سپوليس انجام دهم. کار اصلي ما مربوط به فصل آينده است. مي‌خواهم تيم را براي کسب عنوان قهرماني ببندم. تا امروز فرصتي براي کار کردن نداشتم. البته اين را فراموش نکنيد که اگر بدانم نمي‌توانم پر‌سپوليس را براي قهرمان ببندم و در فصل آينده پر‌سپوليس نتيجه‌اي نخواهد گرفت مطمئنا حضور من بيهوده خواهد بود و از اين تيم مي‌روم.


 حسن روشن:
 سي موندي گزينه نهايي براي هدايت استقلال است  

عضو کميته معرفي سر مربي جديد باشگاه استقلال گفت: با تصميم اعضا برناندو سي موندي مربي فرانسوي به عنوان گزينه نهايي براي هدايت آبي‌پوشان انتخاب شد. حسن روشن روز جمعه در گفت‌و‌گو با ايرنا افزود: جلسه کميته انتخاب مربي باشگاه استقلال تا روز گذشته به طور منظم برگزار شد و اعضا در نهايت به برناندو سي موندي مربي فرانسوي رسيدند. وي ادامه داد: گزينه‌ها‌ي خارجي زيادي مورد بررسي گروه پنج نفره قرار گرفتند و دو گزينه قطعي شدند که در نهايت تمامي اعضا به برناندو سي موندي راي دادند. برناندو سي موندي مربي با‌سابقه و صاحب سبکي که با تمام مربيان خارجي که تاکنون به ايران آمده‌اند تفاوت دارد و قطعا مي‌تواند به استقلال کمک کند. عضو کميته فني معرفي سر مربي جديد باشگاه استقلال اظهار داشت: روز گذشته بهرام افشار‌زاده مدير عامل باشگاه از ما خواست جلسات را متوقف کرده زيرا سجادي معاون وزير و مسئول رسيدگي به امور دو باشگاه استقلال و پرسپوليس مي‌خواهد ديداري با ما داشته باشد.

وي در رابطه با اينکه آيا اگر وزارت خواهان حضور سر مربي ايراني در راس کادر فني استقلال باشد اضافه کرد:گزينه نهايي ما برناندو سي موندي است که اگر قرار باشد سر مربي ايراني هدايت را بر عهده گيرد ما نخواهيم بود. سي موندي مربي 61 ساله فرانسوي‌، در زمان بازي از بازيکنان درجه اول فرانسه نبود و در تيم‌ها‌ي کوچک مثل تولون‌، تورس و سنت اتين بازي مي کرد. او به عنوان مربي در تيم‌ها‌ي آفريقايي مشهور شد و در تيم‌ها‌ي ملي کشورهايي مانند بنين،گينه و بورکينافاسو کارکرد. مسيو سي موندي بعدها به قطر رفت و علاوه بر تيم المپيک اين کشور، در تيمهاي الاهلي الخريطات کارکرد، آخرين تيم سي موندي تيم الجزايري القسنطيني است.


 مرحله نهايي مسابقات انتخابي تيم‌هاي ملي کشتي بزرگسالان
 حضور تمام مدعيان در مرحله نهايي انتخابي تيم‌ها‌ي ملي کشتي  

اسامي نفرات مجاز به شرکت در مرحله نهايي رقابت‌هاي انتخابي تيم‌ها‌ي ملي کشتي آزاد و فرنگي بزرگسالان اعلام شد. به گزارش ايسنا، مرحله نهايي رقابت‌هاي انتخابي تيم‌ها‌ي ملي کشتي آزاد و فرنگي بزرگسالان براي حضور در رقابت‌هاي جهاني 2015 لاس‌وگاس و مرحله نخست کسب سهميه المپيک 2016 برزيل روزهاي 21 و 22 خردادماه در سالن شهيد بهشتي شهر مشهد مقدس برگزار مي‌شود.

** نفرات مجاز به شرکت در رقابت‌ها‌ي کشتي فرنگي انتخابي تيم ملي بزرگسالان

59 کيلوگرم: حميد سوريان- محمد فقيري- محمد نوربخش (تهران) اميد قهرماني (خراسان رضوي) محسن حاجي‌پور (مازندران) عبدالمحمد پاپي (خوزستان) حميد خامسي (البرز) باقر توکليان (فارس) سامان عبدولي (خوزستان)

66 کيلوگرم: اميد نوروزي- محمدعلي گرايي (فارس) وحيد ميرفتح‌اللهي (تهران) مجيد يعقوبي (خراسان رضوي) احسان فراهاني (تهران) امين سوري (خوزستان) امين برزگر (فارس) ابوذر نورزاده (البرز) حميد زارع (فارس) مهدي زيدوند (خوزستان)

71 کيلوگرم: افشين بيابانگرد (تهران) رامين طاهري (خوزستان) برومند اصلان (لرستان) پژمان پشتام (تهران) عظيم گرمسيري (خوزستان) افشين اسلامي (مازندران) فرشاد بلفکه (لرستان)

75 کيلوگرم: پيام بويري (خوزستان) وحيد بابايي جعفري (تهران) محمد کريمي (البرز) فواد کريمي (کردستان) سعيد غلامي (تهران) فرشاد رستمي کيا (خوزستان) سجاد فرج پور (مازندران) رسول گرمسيري (خوزستان) داود رستمي- يوسف اخباري (تهران) سعيد عبدولي (خوزستان) عباس محب تاش (هرمزگان) جعفر توسلي (فارس)

80 کيلوگرم: علي زينتي رفاه (قم) مسعود مرادي (خوزستان) مسيح اسلامي (مازندران) يوسف قادريان- مهدي محمدي (البرز) هوشنگ جبلي (اصفهان) مهرداد بهرامي (تهران) ميلاد خسروي (تهران)

85 کيلوگرم: مجتبي کريم‌فر (خوزستان) حسين نوري (البرز) سامان عزيزي (کردستان) ابوالفضل فلاح‌دوست (تهران) ادريس ابراهيمي (کردستان) ميلاد مسعودي (مازندران) وحيد بيدار (اردبيل) يدالله عرب جعفري (اصفهان) حبيب‌الله اخلاقي (خوزستان)

98 کيلوگرم: قاسم رضايي (مازندران) مهدي علياري (تهران) سيدمصطفي صالحي‌زاده (خوزستان) صمد کاظمي (لرستان) مهدي کشاورز (فارس) مجيد علياري (تهران) داود گيل نيرنگ (مازندران) مهدي زودآشنا (قزوين) مهدي عسگري (خوزستان) علي علياري (تهران)

130 کيلوگرم: بشير باباجانزاده (مازندران) مهدي نوري (اردبيل) پوريا ميرزا معصوم‌زاده (تهران) آرمان نظري (لرستان) مسعود نعمت چکاني (خوزستان) محمدرضا اکبري (مازندران) سعيد زريني- حميد احمدي (تهران)

** نفرات مجاز به شرکت در رقابت‌ها‌ي کشتي آزاد انتخابي تيم ملي بزرگسالان

59 کيلوگرم: حسن رحيمي (تهران) يونس سرمستي (آذربايجان شرقي) رضا اطري- مصطفي دامادي (مازندران) فرهاد جلالي (تهران) نادر حاج آقانيا (مازندران) مهران رضازاده (مازندران) محسن ملکي (تهران) علي حاج آقانيا- صابر خانجاني (مازندران)

61 کيلوگرم: آرش دنگسرکي- بهنام احسان‌پور (مازندران) دانيال حجتي (گلستان) جمال عليزاده (خراسان شمالي) حسن مرادقلي (تهران) مهران نصيري- عباس دباغي- فرزاد عموزاده خليلي- ايمان صادقي (مازندران)

65 کيلوگرم: سيداحمد محمدي- محمد مهدي يگانه جعفري(مازندران) ميثم نصيري(زنجان) علي‌اصغر جبلي(گلستان) سعيد صالحي(تهران) ميثم حيدري(زنجان) مجيد ساده(خراسان رضوي) ميلاد طهماسبي(گلستان) غلامرضا عبدالله‌پور - مسعود اسماعيل پور (مازندران)

70 کيلوگرم: سعيد داداشپور (مازندران) مسعود کمروند (مرکزي)- ايمان رحماني‌زاده - مهدي تقوي- مرتضي گودرزي (مازندران)- حميد الهيان (خراسان شمالي) سبحان محمدزاده- حسن يزداني (مازندران)

74 کيلوگرم: مرتضي رضايي قلعه (مازندران) محمد مکتبدار (خراسان شمالي) حامد عاشق حسيني (تهران) پيمان ياراحمدي (لرستان) علي قاسمي (تهران) حسين الياسي (مازندران) کيانوش نادري- جعفر قاسمي- رضا مظفري- عزت‌الله اکبري (مازندران) عباس يزداني (همدان)

86 کيلوگرم: اسماعيل نجاتيان (خراسان رضوي) يوسف پناهنده (تهران) محمدجواد ابراهيمي (مازندران) نادر حامدي‌پور (فارس) جلال زمان (مازندران) وحيد شاه محمدي (همدان) رضا بيات (تهران) سياوش پازوکي (مازندران) احسان لشگري (قزوين) ميثم مصطفي جوکار (همدان) عليرضا کريمي (البرز)

97 کيلوگرم: رضا يزداني- اباذر اسلامي- سيدمحسن ابراهيمي (مازندران) حسن رحيمي (تهران) وحيد يوسف وند (لرستان) جمال ميرزايي (همدان) عباس طحان (مازندران) الياس بختياري (تهران) مهران ميرزايي (همدان) امير محمدي (خراسان شمالي) محمدحسين محمديان (مازندران)

130 کيلوگرم: کميل قاسمي (مازندران) پرويز‌ها‌دي (آذربايجان شرقي) عبدالله قمي- جعفر شمس ناتري (مازندران) امين طاهري (تهران) يدالله محبي (کرمانشاه) سيدرضا موسوي (مازندران) شهاب قوره جيلي (تهران) احمد رسولي (گلستان) اميرحسين کيانيان (تهران) جابر صادق‌زاده (مازندران).


 خبر 

آماري جالب از تقابل بارسلونا و يوونتوس در برلين

قهرمان فوتبال ليگ قهرمانان اروپا در فصل 15 - 2014 بامداد يکشنبه در برلين آلمان با ديدار تيم‌هاي بارسلونا و يوونتوس مشخص مي‌شود. در فينال اين فصل که از ساعت 23:15 شنبه 16 خرداد آغاز مي‌شود تيم‌هاي بارسلونا و يوونتوس به مصاف هم مي‌روند. اين ديدار در المپيااشتاديون شهر برلين آلمان برگزار مي‌شود. يوفا‌، جونيت شاکر داور ترکيه اي را به عنوان قاضي مصاف فينال انتخاب کرده است.

تيم بارسلونا از 7 حضور در فينال ليگ قهرمانان و جام باشگاه‌ها‌ي اروپا صاحب 4 قهرماني در سال‌ها‌ي 1992‌، 2006‌، 2009 و 2011 شده است و در مقابل يوونتوس از 7 حضور خود در فينال دو قهرماني را در سال‌ها‌ي 1985 و 1996 کسب کرده است.

به گزارش ايسنا، مهمترين ديدار فصل قاره سبز در حالي در ورزشگاه المپيک شهر برلين برگزار مي‌شود که دو تيم بارسلونا و يوونتوس هر کدام با انگيزه‌هاي متفاوتي گام به اين جدال حساس مي‌گذارند.در زير نگاهي داريم به آماري جالب از فينال ليگ قهرمانان اروپا در فصل 15-2014

* اين ديدار شصتمين فينال ليگ قهرمانان اروپاست. رقابتي که از فصل 56-1955 با عنوان «جام قهرمانان اروپا» آغاز شد.

* شهر برلين براي نخستين بار ميزبان فينال اين تورنمنت است. پيش از اين سه شهر آلماني اشتوتگارت(1959 و 1988)، مونيخ(1979، 1993، 1997 و 2012) و گلزن‌کرشن (2004) از فينال ميباني کرده‌اند.

* دورتموند تنها تيم آلماني است که در خاک اين کشور موفق به فتح ليگ قهرمانان شده است. آنها در سال 1997 در مونيخ يوونتوس را سه بر يک بردند و قهرمان شدند.

* يوونتوس در آن سال يکي از 5 شکست خود در فينال ليگ قهرمانان را در کنار سال‌هاي 1973، 1983، 1998 و 2003 تجربه کرد. بيانکونري‌ها تاکنون دو بار اين جام را بالاي سر برده‌اند. يک بار در فينال بلژيک 1985 با شکست دادن ليورپول و بار ديگر با برتري مقابل آژاکس در فينال رم 1996.

* باشگاه‌هاي ايتاليايي تاکنون 12 بار ليگ قهرمانان را برده‌اند. ميلان 5 بار، اينترميلان 3 بار و يوونتوس هم 2 بار دستشان به اين جام رسيده است. در مقابل، باشگاه‌هاي اسپانيايي 14 بار اين جام را فتح کرده‌اند. رئال مادريد 10 بار و بارسلونا 4 بار.

* نخستين قهرماني بارسلونا در سال 1992 مقابل سمپدوريا رقم خورد. سه قهرماني ديگر آنها که در دهه اخير رخ داده، مقابل تيم‌هاي انگليسي بوده است. آبي‌اناري‌ها در سال 2006 آرسنال را شکست دادند و در سال‌هاي 2009 و 2011 نيز با عبور از سد منچستريونايتد عنوان قهرماني را از آن خود کردند.

* هم بارسلونا و هم يوونتوس به دنبال سه‌گانه هستند. هر دو تيم ليگ و جام حذفي کشورشان را برده‌اند و براي فتح سومين جام لحظه‌شماري مي‌کنند.

* پيش از اين سلتيک(1967)، آژاکس(1972)، آيندهوون(1988)، منچستريونايتد(1999)، اينترميلان (2010) و بايرن‌مونيخ (2013) موفق به کسب سه‌گانه شده بودند.

* بارسلونا در صورت قهرماني به نخستين تيمي بدل مي‌شود که دو بار به موفق به کسب سه‌گانه شده است. آنها در سال 2009 با مربيگري گوارديولا اين افتخار را به دست آورده بودند.

* ليونل مسي که در حال حاضر به همراه کريستيانو رونالدو با 77 گل زده بهترين گلزن تاريخ ليگ قهرمانان است، در صورتي که بتواند در بازي فردا شب گلزني کند به تنها بازيکني تبديل مي‌شود که توانسته در سه فينال ليگ قهرمانان گلزني کند. او پيش از اين در فينال سال‌هاي 2009 و 2011 مقابل شاگردان سرآلکس فرگوسن گلزني کرده بود.

* آندره‌آ پيرلو نيز مي‌تواند يک رکورد جالب به نام خود ثبت کند. او به احتمال زياد در ترکيب ثابت يووه در بازي شنبه شب حضور دارد و به اين ترتيب نخستين بازيکني خواهد بود که در فينال ليگ قهرمانان اروپا «براي» و «مقابل» يک تيم (يوونتوس) بازي کرده است. او در فينال 2003 با پيراهن ميلان مقابل بانوي پير بازي کرد و حالا با پيراهن يووه به مصاف بارسا مي‌رود.

* بوفون تنها بازمانده آن تيم يوونتوس است که در سال 2003 در فينال اولدترافورد مقابل ميلان شکست خورد. از سوي ديگر در بارسلوناي کنوني 8 بازيکن از تيم سال 2011 که قهرمان اروپا شد، حضور دارند.

* آخرين رويارويي اين دو تيم به همان فصل 03-2002 برمي‌گردد که در يک چهارم نهايي ليگ قهرمانان، يوونتوس در مجموع سه بر دو بارسا را برد و به نيمه نهايي رسيد.

آيا يک خانم رييس آينده فيفا مي‌شود؟

همه چشم‌ها به انتخابات آينده فيفا دوخته شده است. همه منتظرند تا جانشين سپ بلاتر مشخص شود. اما آيا امکان دارد يک خانم، در اقدامي انقلابي به رياست فيفا برسد؟

به گزارش خبرآنلاين؛ از بين 209 رييس فدراسيون عضو فيفا، تنها 2 نفر از آن‌ها‌ خانم هستند. يکي از اين خانم‌ها، آيشا جوهانسن، رييس فدراسيون سيرالئون است.

جوهانسن از سال 2013 عضو فيفا است و به طور خستگي‌ناپذيري کار خود را دنبال مي‌کند. او همچنين کمک‌هاي زيادي به ملت خود براي مهار ويروس کشنده ابولا انجام داده است.

چرا که نه؟ اين پاسخ جوهانسن به پرسش خبرنگاران از او بود. خبرنگاري از وي پرسيده بود آيا علاقه‌اي به نامزد شدن براي احراز پست رياست فيفا دارد؟ و جوهانسن با علاقه و اشتياق زيادي به او پاسخ داد. هر چند که به نظر نمي‌رسد او براي اين پست اعلام نامزدي کند.

او به خبرنگار سي ان ان گفت: «اگر اين زمان مناسب است، من اين کار را انجام مي‌دهم. من در سال‌هايي که رييس فدراسيون بودم، چيزهاي زيادي آموخته‌ام، با افراد زيادي ملاقات کردم و همواره در حال کسب تجربه بودم. اما ممکن است حالا تصميم ديگري بگيرم.»

از زمان استعفاي بلاتر، گمانه‌زني‌ها‌ در مورد جانشيني او زياد بوده است. اين توجه فزاينده رسانه‌ها، مي‌تواند جوهانسن را وسوسه کند تا خود را در صندلي روياهايش ببيند.

فعاليت‌ها‌ي او در مورد مهار ابولا و همچنين تاسيس تيم فوتبال «اف سي جوهانسن» از اقدامات تحسين برانگيزي اين خانم سيه چرده است.

او مي‌گويد«: بايد روياها را تعقيب کرد و به آن‌ها‌ رنگ واقعيت بخشيد. من يک زن هستم و از هيچ کس نفرتي ندارم. در سيرالئون فوتبال به عنوان دين دوم مردم پذيرفته شده است. زماني که به خاطر بيماري ابولا، ليگ سراسري تعطيل شد، تمام تلاشم را کردم تا اين بيماري از کشورمان دور شود.»

جوهانسن همچنين در مورد بلاتر نظرات جالبي دارد: «او مانند يک پدر بود. وقتي اولين بار به ديدن او در زوريخ رفتم، او از ديدن من به عنوان يک زن که رييس فدراسيون است بسيار مشعوف شد. او از ديدارهايش از آفريقا گفت. من او را به عنوان کسي ديدم که قاره ما را در آغوش گرفته و به ما توجه مي‌کند. ما استعدادهاي فراواني داشتيم، اما منابع و ساختار نداشتيم. بلاتر کمک‌هاي زيادي به ما کرد.»

وقتي خبرنگار سي ان ان در مورد وضعيت فيفا از او سوال کرد، او گفت: «وضعيت بسيار آشفته‌اي است که بايد سامان داده شود. اين زماني بسيار جدي براي اعضاي خانواده فوتبال است. هر روز نشانه‌ها‌ و حوادث جديدي مي‌بينيم. بايد هوشيار باشيم. ما بايد به خودمان نگاه کنيم و ببينيم چه اتفاقي افتاده که فوتبا به اين روز افتاده است.»