نسخه شماره 3759 - 1394/02/29 -

کارمند سودجو دفتر بيمه دستگير شد
کلاهبرداري با صدور ‌بيمه نامه جعلي


قمه‌کشي در دهمين روز رهايي از زندان


عامل اسيدپاشي اصفهان سارق منزل بود


«سگ دست» با قرار پنج ميلياردي روانه زندان شد


سقوط کارگر به داخل چاه 20 متري


کشف 5/3 کيلوگرم هروئين از معده 4 قاچاقچي


کلاهبرداري با انتشار آگهي رسمي


دادگاه خانواده


خبر


 کارمند سودجو دفتر بيمه دستگير شد
 کلاهبرداري با صدور ‌بيمه نامه جعلي 

شخصي که با همدستي کارمند يک دفتر بيمه‌گذار براي آزادي موتورسيکلت‌هاي توقيفي بيمه نامه جعلي صادر مي‌کرد، ‌از سوي کارآگاهان پليس آگاهي شهرستان شازند استان مرکزي دستگير و روانه زندان شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران،کارآگاهان پليس آگاهي شهرستان شازند در تحقيقاتي از صدور بيمه نامه‌هاي جعلي براي آزاد نمودن موتورسيکلت‌هاي توقيفي در سطح شهرستان مطلع شدند و تحقيقات نامحسوس براي بررسي موضوع آغاز شد.

با شروع تحقيقات سرانجام با برنامه ريزي انجام شده، زماني که فردي براي آزادسازي موتورسيکلت خود بيمه نامه‌اي را ارائه داد، ‌متوجه شدند که بيمه نامه جعلي است که بلافاصله مالک موتورسيکلت دستگير و براي تحقيقات بيشتر به يگان انتظامي انتقال داده شد.

در تحقيقات صورت گرفته از مالک موتورسيکلت وي اذعان داشت: که براي آزاد سازي موتورسيکلتم که مدتي قبل از سوي پليس توقيف شده بود، در حال انجام کارهاي اداري بودم که با شخصي آشنا شدم که اذعان داشت، مي‌تواند با مبلغ بسيار پايين برايم بيمه نامه تهيه کند که من نيز به وي اطمينان کردم و مدارک شناسايي و موتورسيکلتم را به همراه مبلغ 70 هزار تومان در اختيارش گذاشتم.

وي ادامه داد: ‌ بعد از گذشت چند ساعت اين شخص با من تماس گرفت و بيمه نامه را به من تحويل داد که هنگام آزادسازي موتورسيکلت و دستگيري از سوي پليس متوجه شدم که بيمه نامه جعلي و فاقد اعتبار مي‌باشد.

با توجه به اظهارات اين فرد تحقيقات براي شناسايي فرد نا‌شناس آغاز شد و با اقدامات فني و تخصصي متهم که ساکن اراک بود مورد شناسايي کارآگاهان قرار گرفت و تيمي از ماموران انتظامي با هماهنگي دستگاه قضايي براي دستگيري وي به محل سکونتش اعزام شدند.

سرهنگ احمدرضا چگني فرمانده انتظامي شهرستان شازند درباره اين خبر به باشگاه خبرنگاران گفت:با بررسي‌هاي صورت گرفته محل سکونت متهم در يکي از محلات شهر اراک ، شناسايي و طي عملياتي در منزلش دستگير شد.

وي اضافه کرد: در بازجويي‌هاي صورت گرفته از اين فرد مشخص شد که ابتدا وي در مکان‌هايي که امکان يافتن افرادي که در حال ترخيص موتورسيکلت خود مي‌باشند پرسه زني کرده و پيشنهاد خود را براي ارائه بيمه نامه ارزان اعلام مي‌داشت و بعد از اخذ مدارک مالک موتورسيکلت، به کمک يکي از دوستانش که در يک دفتر بيمه مشغول به فعاليت مي‌باشد، اقدام به جعل بيمه نامه مي‌کند. سرهنگ چگني در ادامه افزود: با توجه به اعترافات متهم کارآگاهان به محل فعاليت ديگر همدست اين فرد که در شهر اراک قرار داشت اعزام شدند و متهم ديگر را در محل کارش دستگير کردند.

وي اضافه کرد: در بازرسي از محل کار اين فرد سه فقره بيمه نامه جعلي کامل شده کشف شد.

فرمانده انتظامي شهرستان شازند با اشاره به ادامه تحقيقات از متهمان خاطر نشان کرد: در تحقيقات تکميلي متهمان به جرم خود اعتراف کردند و براي ادامه تحقيقات و سير مراحل قانوني به مقام قضايي معرفي و سپس روانه زندان شدند.


 قمه‌کشي در دهمين روز رهايي از زندان 

جوان شروري در دهمين روز آزادي‌اش از زندان دست به قمه کشي زد که منجر به مجروحيت يک جوان ديگر شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، 15 ارديبهشت ماه در پي اعلام مرکز فوريت‌هاي پليسي 110 تهران بزرگ مبني بر درگيري و قمه کشي در قهوه خانه اي در تهرانسر عوامل يگان کلانتري 150 تهرانسر سريعا به محل اعزام شدند.

با حضور ماموران مشاهده شد جمعيت زيادي در محل تجمع نموده اند که دو نفر از اراذل و اوباش به نام‌هاي «منصور» که اخيرا از زندان آزاد شده است و «داريوش» اقدام به درگيري و قمه کشي در داخل قهوه خانه کرده بودند.

در اين درگيري اراذل يک نفر را از ناحيه سر و اعضاء بدن مجروح کرده بودند که عوامل اين يگان اقدام به دستگيري هر دو نفر نموده و به کلانتري منتقل کردند.

سرگرد مسلم قاسم آبادي رييس کلانتري 150 تهرانسر درباره اين خبر به باشگاه خبرنگاران گفت: متهم رديف اول مدت 10 روز از زندان آزاد شده و در اين مدت دائما با افراد مختلف درگير شده که اهالي محل به خاطر ترس از متهم قادر به شکايت نبودند و هر دو متهم پس از دستگيري جهت سير مراحل قانوني در اختيار مقام قضايي قرار گرفتند.


 عامل اسيدپاشي اصفهان سارق منزل بود 

رئيس پليس آگاهي ناجا گفت: مظنون پرونده اسيدپاشي يکي از مجرمان سريالي در شهر اصفهان بوده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، سردار مقيمي رئيس پليس آگاهي ناجا در حاشيه گردهمايي روساي پليس آگاهي کشور در جمع خبرنگاران گفت: اسيدپاشي اصفهان جز جرايم مهمي است که در اولويت پليس آگاهي قرار دارد و بحث اسيدپاشي به دنبال رصد و شناسايي مجرم پرونده هستيم حتي در اين پرونده خودم به شخصه در حال تحقيق و بررسي هستم.

اين مقام مسئول انتظامي افزود: مظنون‌هاي مختلفي شناسايي شدند اما يکي از مظنونان که گفته مي‌شد متهم اصلي بشمار مي‌رود اينگونه نبوده چرا که پس از بررسي صورت گرفته مشخص شد اين فرد جزء يکي از مجرمان سريالي در اصفهان بوده است که اقدام به سرقت از منازل و به آتش‌کشيدن آنها مي کرده است.

وي در ادامه بيان کرد: همچنان احتمال شناسايي و کشف متهم اصلي پرونده وجود دارد و پرونده در جريان است و پليس آگاهي از تمام ظرفيت و توان خود براي شناسايي عامل اسيدپاشي اصفهان استفاده مي‌کند.

اين مقام مسئول انتظامي عنوان کرد: موضوع سرقت از بانک‌ها نياز به تجهيز امکانات و تکنولوژي‌هاي جديد از سوي آنها است و اين توقع مي رود که ما تجهيز و بکارگيري از تکنولوژي جديد مانع از سرقت‌ها شود.

وي در ادامه بيان کرد: 30 درصد از جرايم جنايي توسط سلاح سرد صورت مي‌گيرد و مبارزه با اين افراد در اولويت پليس است و در همين راستا لايحه‌اي به مجلس داده‌ايم که به صورت جدي روي اين موضوع بررسي صورت گيرد.سردار مقيمي در پايان افزود: سرقت از منزل از زمان وقوع تا کشف بيشترين زمان را مي‌برد اما اين در حالي است که سرقت از خودرو سريعتر از زمان ممکن کشف صورت مي‌گيرد.

سردار مقيمي رئيس پليس آگاهي ناجا در گردهمايي روساي پليس‌ آگاهي گفت: با هم افزايي تمام پليس‌ها در بحث ماموريت اصلي (مبارزه با سرقت) تلاش‌هاي زيادي صورت گرفته و در سال 93 دو رويکرد توسعه فعاليت‌هاي اطلاعاتي و به کارگيري از آزمايشگاه‌ها از برنامه‌هاي پليس آگاهي بوده است که در هر دو حوزه موفقيت خوبي کسب شده است در همين راستا 12 طرح عملياتي سراسري و کنترلي فصلي در بحث سرقت در سال گذشته انجام شد و مجموعه اين اقدامات منجر به کاهش دو درصدي سرقت‌ها در کشور شد.

وي در ادامه بيان کرد: در بحث کشفيات 6 درصد افزايش در سال 93 به نسبت سال 92، 5 درصد کشف وقوع افزايش يافته است.

اين مقام مسئول انتظامي اذعان کرد: ‌راه اندازي اولين قرارگاه پليس در سال 93 باعث شد کاهش چشمگيري در دستگيري سارقان بدون سابقه و افزايش 8 درصدي دستگيري مالخران داشته باشيم.

سردار مقيمي با اشاره به کشف 86درصدي جرايم جنسي افزود:‌ در سال گذشته توفيقات خوبي صورت گرفت و در حوزه کشف قاچاق رشد 31 درصدي داشته ايم و 604باند قاچاق کالا نيز منهدم شده که يک درصد کاهش در اين حوزه داشته‌ايم.

پليس آگاهي ناجا عنوان کرد:‌ در بحث جعل و کلاه برداري وضعيت مناسبي داشته و موفقيت خوبي در اين حوزه حاصل شد و به دنبال آن هستيم اين روند در سال94 با توجه به مديريت اجزا شاهد کاهش سرقت و افزايش کشف شويم.


 «سگ دست» با قرار پنج ميلياردي روانه زندان شد 

فروشنده مواد مخدر صنعتي و مالخر اموال مسروقه در مهديشهر استان سمنان به همراه 3 تن از اعضاي اين باند حرفه‌اي دستگير و روانه زندان شدند. به گزارش باشگاه خبرنگاران، فرمانده انتظامي مهديشهر در تشريح اين مطلب، اظهار داشت: بنابر گزارش‌هاي مردمي از فعاليت فردي در زمينه فروش مواد مخدر و خريد اموال مسروقه از معتادان و سارقان شهرستان مطلع شديم. سرهنگ «حسن رستميان» افزود: با شناسايي كامل منزل مظنون و كنترل نامحسوس رفت و آمدهاي شبانه به مخفيگاه وي كه معروف به «سگ دست» نيز بود، هماهنگي لازم براي دستگيري متهم انجام شد. وي به نحوه دستگيري متهم اشاره و تصريح كرد: در عملياتي غافلگيرانه و سريع، «سگ دست» و سه تن ديگر از سارقان سابقه دار شهرستان در حال بسته بندي موادمخدر دستگير شدند. سرهنگ رستميان به كشف 70 گرم شيشه و هروئين و ابزار آلات تهيه و فروش آن اشاره و اضافه كرد: در بازديد از منزل متهم نيز مقادير زيادي اموال سرقتي از قبيل ظروف قديمي و زينتي و دو قطعه پرنده كمياب تاكسي درمي شده بدست آمد. وي به معرفي متهمان به دادسرا اشاره كرد و افزود: «سگ دست» با قرار پنج ميليارد ريالي به همراه همدستان خود روانه زندان شد. به گفته رستميان متهمان در تحقيقات تكميلي به سه فقره سرقت منزل اعتراف كردند كه با شناسايي ساير مالباختگان و هماهنگي مرجع قضائي، بازجويي‌ها همچنان ادامه دارد. فرمانده انتظامي شهرستان مهديشهر با قدرداني از مردمي كه با تماس‌هاي خود زمينه دستگيري و انهدام اين باند فروش و توزيع مواد مخدر را فراهم كردند، تاكيد كرد: ريشه كني و پاكسازي جامعه از اين بلاي خانمان سوز بدون شك به همكاري و مشاركت فعال مردم و تمامي نهادهاي متولي نياز دارد.


 سقوط کارگر به داخل چاه 20 متري 

سخنگوي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمان شهرداري تهران از حادثه سقوط در چاه و مصدوم شدن يک تن خبر داد.

جلال ملکي سخنگوي سازمان آتش نشاني در گفتگو با باشگاه خبرنگاران اظهار کرد: در ساعت 12:58 دقيقه ظهر ديروز ستاد فرماندهي آتش نشان تهران از حادثه سقوط فردي به داخل چاه در خيابان شهيد رجايي مطلع شدند و بلافاصله 3 ايستگاه آتش نشاني عازم محل حادثه شد. وي ادامه داد: در اتاق يک ساختمان مسکوني دو طبقه، يک کارگر مشغول حفر چاه به عمق 20 متر بود که به يک باره از ارتفاع 4 متري به ته چاه سقوط مي‌کند که آتش نشانان بلافاصله وارد عمليات شدند و کارگر 30 ساله افغاني را خارج و تحويل عوامل اورژانس دادند. ملکي اظهار داشت: خوشبختانه کارگر افغاني از مرگ نجات يافت و عمليات در ساعت 13:43 دقيقه به پايان رسيد. به گفته اين مقام مسئول در آتش نشاني، علت سقوط را گاز گرفتگي در داخل چاه و کمبود اکسيژن عنوان کرد.


 کشف 5/3 کيلوگرم هروئين از معده 4 قاچاقچي 

رئيس پليس مبارزه با مواد مخدر فارس از کشف بيش از 3.5 کيلوگرم هروئين از معده چهار قاچاقچي خبر داد.

به گزارش ايسنا، منطقه فارس، سرهنگ محمدجعفر تولايي گفت: ماموران پليس مبارزه با مواد مخدر استان فارس موفق به شناسايي و دستگيري چهار قاچاقچي که 3 کيلو و 655 گرم هروئين را با روش بلعيدن و انباري، حمل مي‌کردند، شدند.

وي اضافه کرد: با انجام مراقبت‌هاي ويژه پزشکي از اين افراد، اين ميزان مواد مخدر از بدن آنها خارج شد.

به گزارش ايسنا، در خبر ارسال شده از سوي نيروي انتظامي، به محل شناسايي و دستگيري قاچاقچيان و همچنين شيوه شناسايي آنان اشاره‌اي نشده است.


 کلاهبرداري با انتشار آگهي رسمي 

رئيس پليس آگاهي استان قزوين گفت: يک کلاهبردار که با انتشار آگهي رسمي اقدام به تفکيک و فروش اراضي موقوفه مي‌کرد، دستگير شد.

علي حسين حسيني‌نژاد در گفت‌وگو با ايسنا منطقه قزوين، اظهارکرد: ماموران اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداري پليس آگاهي استان قزوين با اطلاع از کلاهبرداري فردي در قالب يک شرکت تجاري، در زمينه فروش زمين با سند دفترچه‌اي، موضوع را بررسي و در دستور کار قرار دادند.وي اضافه کرد: در بررسي ماموران مشخص شد که فردي با تفکيک زمين‌هاي موقوفه به قطعات 600 متري، 500 متري و 300 متري هر کدام به قيمت‌هاي 30 ميليون، 28 و 17 ميليون توماني، پس از حضور در محل و نشان دادن زمين‌ها به مشتري اقدام به فروش مي‌کند.رئيس پليس آگاهي استان قزوين ادامه‌داد: کلاهبردار که خود را مدير شرکت عنوان مي‌کرد، در اقدام اطلاعاتي پليس، هنگام فروش زمين به مشتري دستگير شد.

حسيني‌نژاد افزود: متهم که با تفهيم اتهام در ابتدا منکر هرگونه اقدام غيرقانوني مي‌شد، با تحقيقات فني و پليسي، صراحتاً به جرم خود اعتراف کرد.رئيس پليس آگاهي استان قزوين خاطرنشان کرد: کلاهبردار پس از تشکيل پرونده به مرجع قضائي معرفي شد.


 دادگاه خانواده 

جنجال‌هاي زوج جوان به خاطر خريد گوشي موبايل

جنجال بر سر خريد گوشي تلفن همراه زوج جوان را به دادگاه خانواده کشاند. به گزارش باشگاه خبرنگاران، چندي پيش زوج جواني با مراجعه به دادگاه خانواده درخواست طلاق دادند. مرد جوان در خصوص آن به قاضي گفت: آقاي قاضي همسرم از‌‌ همان روز اولي که با هم ازدواج کرديم مي‌دانست که وضع مالي خوبي ندارم و نمي‌توانم يک زندگي مرفه براي او تهيه کنم. او با اطلاع از اين موضوع با من ازدواج کرد ولي حالا بعد از 5 سال زندگي رفتارش تغيير کرده و غر زدن‌هايش را شروع کرده است. وي افزود:او مرتب بهانه مي‌گيرد و از من توقع‌هاي بيجا دارد. يک روز لباس گرانقيمت مي‌خواهد و روز ديگر وسايل گرانقيمت خانه.

جديدا هم که از من مي‌خواهد برايش يک گوشي موبايل گرانقيمت بخرم اما من نمي‌توانم براي او اين چيز‌ها را تهيه کنم. مرد جوان در ادامه گفت: وضع مالي خوبي ندارم و از عهده اين همه توقع بيجا برنمي آيم. اما همسرم به خاطر اينکه برايش گوشي نخريدم از خانه قهر کرد و رفت. همين موضوع باعث شد تا تصميم به جدايي بگيرم. بعد از صحبت‌هاي اين مرد همسر وي نيز به قاضي گفت: من فقط از شوهرم يک گوشي موبايل خواستم و او تا اين حد جنجال به پا کرده است. شوهرم خسيس است و نمي‌خواهد پول خرج کند براي همين کارمان را به اينجا کشانده است. وقتي صحبت‌هاي اين زوج به پايان رسيد قاضي سعي کرد آن‌ها را با هم آشتي دهد. در ‌‌نهايت اين زوج نيز قبول کردند که براي حل شدن مشکلشان نزد يک مشاوره خانواده بروند.

از شلختگي‌ همسرم خسته شدم

مرد جوان که از شلختگي‌هاي همسرش خسته شده بود راهي دادگاه خانواده شد و درخواست طلاق داد. به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ چندي پيش مرد جواني با مراجعه به دادگاه خانواده درخواست طلاق داد و در خصوص علت آن به قاضي گفت: آقاي قاضي از شلختگي‌هاي همسرم خيلي خسته شدم. مرد جوان ادامه داد:او اصلا به خانه و زندگيمان نمي‌رسد و هميشه همه جا کثيف و نا‌مرتب است. وقتي مهمان به خانه ما مي‌آيد من خجالت مي‌کشم و جلوي همه آبرويم مي‌رود.

چون معمولا خانه ما کثيف و نامرتب است و همسرم اصلا تلاشي براي تميز کردن آنجا نمي‌کند. وي افزود: هميشه وقتي از سرکار به خانه بر مي‌گردم همه جا نا مرتب است و از اين همه شلوغي کلافه مي‌شوم.

هرچه هم با همسرم صبحت مي‌کنم و از او مي‌خواهم کمي تميز و مرتب باشد و به خانه برسد فايده‌اي ندارد. او کمي خانه را تميز مي‌کند و همه چيز را ظاهري مرتب مي‌کند تا من ديگر حرفي نزنم. ولي باز هم‌‌ همان وضع است. چند سال است که دارم تحمل مي‌کنم ولي ديگر نمي‌توانم و مي‌خواهم براي هميشه از اين زن شلخته جدا شوم. بعد از صحبت‌هاي اين مرد قاضي همسر وي را نيز به دادگاه احضار کرد تا قاضي صحبت‌هاي او را هم بشنود.


 خبر 

مرگ دلخراش پسر بچه 10 ساله به خاطر سهل انگاري ديگران

پسر بچه 10 ساله‌اي براثر سقوط به چاه 30 متري درپارکينگ يک ساختمان مسکوني در شرق تهران جان خود را از دست داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، ستاد فرماندهي آتش نشاني ساعت 17:55 دقيقه عصر يک شنبه از اين حادثه مطلع شد و بلا فاصله آتش نشانان ايستگاه 60 و نجات 11 را به سمت محل حادثه واقع در خيابان دماوند، مسيل منوچهري، خيابان شورا اعزام كرد. يدالله مددي افسر آماده منطقه شش عمليات سازمان آتش نشاني تهران كه در محل حادثه حضور داشت، در اين مورد ابراز داشت: در قسمت پاركينگ يك ساختمان مسكوني سه طبقه چاهي به عمق 30 متر حفاري شده بود كه نگهان پسر بچه اي 10 ساله بنام امير رضا - ت به علت نامعلومي به داخل چاه سقوط كرد.

وي افزود: آتش نشانان بي درنگ ضمن رعايت اصول ايمني بوسيله تجهيزات مخصوص نجات يكي از آتش نشانان را به عمق 30 متري چاه فرستادند که اين نجاتگرآتش نشاني پس از تثبيت كردن شخص سقوط كرده به وسيله تجهيزات مناسب وبا همکاري ساير نيروهاي عمليات، وي را به خارج از چاه انتقال دادند. مددي با اشاره به مصدوميت شديد اين پسر بچه از قسمت سر و صورت، تصريح کرد: مصدوم بلافاصله پس از خارج شدن از چاه عميق به آمبولانس اورژانس مستقر در محل منتقل شد که امدادگران اورژانس پس از انجام معاينات اوليه متاسفانه فوت اين پسربچه را بر اثر صدمات وارده تائيد کردند.

اين افسر آماده آتش نشاني به شهروندان توصيه کرد: هنگام انجام کارهاي ساختماني در اماکن از جمله آماده سازي براي تخريب بنا و باز سازي ساختمان و همچنين حفر چاه ها ضرورت دارد مالکان و پيمانکاران، موازين ايمني را به دليل تردد زياد ساكنان و كودكان در ساختمانها دقيقا رعايت کنند. وي قرار دادن حفاظ مناسب بر روي دهانه چاه و يا تخليه ساكنين براي جلوگيري از بروز حادثه و نيز برقراري ايمني كامل را الزامي دانست.

مرگ دردناک دو نوجوان

در آب بندان

دو نوجوان جويباري در آب بندان شهرستان جويبار به دليل آشنا نبودن به فنون شنا غرق شدند. به گزارش باشگاه خبرنگاران، بخشدار مرکزي جويبار گفت: ساعت 17 روز يک شنبه مهرشاد رضايي نوجوان14 ساله هنگام شنا در آب بندان آيت محله بخش مرکزي اين شهرستان دچار حادثه شد.

محمد مدانلو افزود: به دنبال اين موضوع سروش پايکار 15 ساله براي کمک به دوستش(مهرشاد رضايي) وارد آب بندان شد تا او را از غرق شدن نجات دهد، ولي متاسفانه هردو به دليل آشنا نبودن با فنون شنا در غرق شدند. اين مقام مسئول خاطر نشان کرد: بعد از دو ساعت تلاش غواصان آتش نشاني ساري جسد دو نوجوان از آب بيرون کشيده شد . سپس جسد اين دو نوجوان براي طي مراحل قانوني به سردخانه تحويل داده شد.

مردم هوشيار سارق مسلح طلافروشي را لو دادند

جانشين انتظامي استان همدان از دستگيري چهار نفر سارق مسلح طلافروشي در محله حصار همدان خبر داد. به گزارش باشگاه خبرنگاران، سرهنگ «علي اصغر خرم‌رويي» دوشنبه 28 ارديبهشت در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در تاريخ 10 ارديبهشت سال جاري سرقت مسلحانه از يک طلافروشي واقع در محله حصار انجام شد که با کمک اهالي و هوشمندي مردم يکي از اين سارقان دستگير شد اما يک نفر از سارقان اصلي طلافروشي که طلاها را حمل مي‌کرد متواري شد و از محل گريخت. وي تصريح کرد: بعد از متواري شدن سارق اصلي، کارهاي تحقيقاتي و ويژه پليس از همان لحظه آغاز و تيم کارآگاهي پليس آگاهي به طور جدي وارد عمل شد، حدود 15 روز بعد از وقوع اين سرقت در تاريخ 27 ارديبهشت سال جاري با هوشياري پليس و آگاهي همدان مابقي هم‌دستان اين سرقت مسلحانه دستگير شدند. وي ادامه داد: ميزان طلاي به سرقت رفته يک کيلو و 700 گرم بود که بخشي از آن در هنگام حمل ريخت و در همان روز به طلافروشي بازگردانده شد. خرم‌رويي تاکيد کرد: در روز اول يک نفر از سارقان دستگير شد و بعد از تلاش پليس انتظامي سه نفر مابقي نيز دستگير شدند همچنين بر اساس تحقيقات به‌عمل آمده دو نفر از اين سارقان سابقه کيفري شرارت و چندين فقره سرقت را دارند.

وي خاطرنشان کرد: اين چهار نفر سارق دو برادر و دو نفر پسر عمو بودند که سن آنها بين 30 تا 37 سال است، دو نفر از آنها مسئوليت اطلاع‌­رساني و حضور پليس در محل را بر عهده داشته و دو نفر نيز مسئوليت سرقت را بر عهده گرفته بودند. وي يادآور شد: اين سارقان در منطقه شهرک مدني يک دستگاه موتورسيکلت را سرقت و اقدام به سرقت مسلحانه با آن کرده بودند. جانشين انتظامي همدان با بيان اينکه کنتر‌ل‌هاي اطلاعاتي پليس در دستور کار قرار گرفت، گفت: اين سارق در 15 روز که دستگير نشده بود هيچ اقدامي براي فروش طلاها نکرده بود و بعد از دستگيري تمامي طلاها به مغازه دار باز گردانده شد.

جانشين انتظامي استان همدان گفت: در بررسي‌هاي تيم فني پليس فتا همدان محرز شد افرادي ضمن ايجاد اخلال جدي در بستر مخابراتي غرب کشور، در فضاي مجازي اقدام به قاچاق صوت مي‌کنند. خرم‌رويي يادآور شد: در بررسي‌هاي اوليه مشخص شد، اعضاء اين باند با برنامه‌ريزي دقيق و نصب تجهيزات غيرمجاز و غيرقانوني در نقاط مختلف استان در زمينه قاچاق صوت فعاليت و در فضاي مجازي اقدام به بازاريابي و فروش کارت‌هاي تماسي مي‌کردند. وي ادامه داد: با انجام اقدامات فني و بکارگيري شگردهاي فني و پليسي، اعضاء پنج نفره اين باند در همدان و تهران شناسايي و طي هماهنگي با مراجع قضايي در يک عمليات غافلگيرانه و ضربتي دستگير شدند. جانشين انتظامي همدان افزود: در بازجويي فني متهمان در ابتدا هرگونه ارتباط خود را با موضوع انکار مي‌کردند اما در مواجهه با مستندات انکارناپذير رايانه‌اي به بزه انتسابي اقرار کردند و مشخص شد، اعضاء اين باند با جعل اسناد و مدارک تعدادي از هموطنان تعداد متنابهي سيم کارت تهيه و از آنها سوءاستفاده مي‌کردند. خرم‌رويي گفت: متهمان پرونده که همگي داراي تحصيلات بالا بودند، با تامين قرار مناسب روانه زندان شدند.