نسخه شماره 3754 - 1394/02/22 -

نگاهي به هفته بيست و نهم و ماقبل پاياني رقابت‌هاي فوتبال ليگ برتر
موفقيت تبريزي‌ها و اصفهاني‌ها و سقوط جنوبي‌ها


تيم ملي کشتي فرنگي ايران قهرمان رقابت‌هاي کشتي فرنگي قهرماني آسيا شد

امير قلعه‌نويي:
استقلال 6 جام دارد که 5 تاي آن با من است

آندرانيک تيموريان:
من دلم براي هواداران استقلال مي‌سوزد


خبر


اخبار کوتاه


 نگاهي به هفته بيست و نهم و ماقبل پاياني رقابت‌هاي فوتبال ليگ برتر
 موفقيت تبريزي‌ها و اصفهاني‌ها و سقوط جنوبي‌ها 

بردهاي ارزشمند تراکتورسازي و گسترش فولاد تبريز و سپاهان و ذوب‌آهن اصفهان در هفته شکست سرخابي‌ها، برتري راه‌آهن در دربي تهران و سقوط نفت از مهمترين اتفاقات هفته بيست و نهم ليگ برتر بود. به گزارش مهر، هفته بيست و نهم و ماقبل پاياني رقابت‌هاي فوتبال ليگ برتر باشگاه‌هاي کشور با برگزاري هشت مسابقه همزمان پيگيري شد که در مهمترين ديدار بالاي جدول، تيم تراکتورسازي تبريز در تهران با نتيجه 4 بر يک از سد استقلال گذشت تا ضمن حفظ صدر، کسب سهميه آسيا و بالابردن شانس قهرماني خود، مانع از رسيدن استقلال به ليگ قهرمانان فصل آينده شد. اين براي دومين سال متوالي‌ است که آبي‌پوشان با هدايت قلعه‌نويي از رسيدن به آسيا محروم مي‌شوند.

نفت تهران هم درخانه با يک گل صباي قم را شکست داد تا ضمن آسيايي شدن دوباره، به قهرماني نزديک‌تر شود. البته آنها هفته آينده در فينال ليگ ميهمان تراکتورسازي هستند که برنده آن بازي قهرماني ليگ برتر مي‌شود اما در صورت تساوي، شانس سپاهان براي قهرماني در اصفهان افزايش مي‌يابد. سپاهاني که در خانه نفت مسجدسليمان پيروز شد و با تکيه بر اين برد، ضمن تثبيت حضورش در آسيا، در مثلث قهرمانان باقي ماند و نفت مسجدسليمان را به دسته اول فرستاد. فولادخوزستان هم با توقف خانگي در زمين پديده مشهد، شانس صعودش به آسيا را به حداقل رساند اما اين نتيجه باعث بقاي پديده در ليگ برتر شد. ذوب‌آهني‌ها هم با پيروزي برابر ملوان بندرانزلي، قدمي‌بلند براي رسيدن به ليگ قهرمانان آسيا برداشتند. ملوان نيز با باخت مقابل ذوب‌آهن، همچنان خطر سقوط به دسته پائين‌تر را احساس مي‌کند. در هفته پاياني، دو تيم فولاد و ذوب‌آهن براي کسب سهميه آسيا رقابت مي‌کنند.

در ورزشگاه شهرقدس، تيم فوتبال راه‌آهن باخت 2 بر يک مقابل ميزبانش پيکان را با پيروزي 3 بر 2 عوض کرد تا با برتري در فينال و دربي تيم‌هاي پائين جدول، به بقا در ليگ برتر اميدوارتر شود. اين تيم هفته آينده بايد برابر تيم سقوط کرده نفت مسجدسليمان به ميدان برود که اين موضوع شانس بقاي آنها در ليگ را بيشتر مي‌کند اما پيکان بايد در مهمترين بازي فصل خود، در زمين استقلال اهواز به ميدان برود.

اما در تبريز اتفاقي ويژه‌اي افتاد زيرا گسترش فولادتبريز با تحميل دوازدهمين شکست فصل به پرسپوليس، بقاي خود در ليگ برتر را قطعي کرد، ديداري که پرسپوليس از چند بازيکن اصلي‌اش استفاده نکرد و باعث اعتراض تيم‌هاي پائين جدولي شد.

در پائين جدول هم نفت مسجدسليمان با توجه به شکست برابر سپاهان اصفهان به دسته اول سقوط کرد ولي چهار تيم ملوان بندرانزلي، استقلال خوزستان، راه‌آهن تهران و پيکان تهران، براي بقا در ليگ برتر به فکر موفقيت در هفته پاياني هستند.

دراين هفته ادينيو يکي از 4 گل تراکتورسازي را به ثمر رساند تا به کسب عنوان آقاي گلي اين مسابقات اميدوار شود. نتايج کامل ديدارهاي هفته ماقبل پاياني رقابتهاي فوتبال ليگ برتر باشگاه‌هاي کشور به شرح زير است:

* پيکان تهران 2 - راه‌آهن تهران 3

گل‌ها:محسن کريمي (56) و احمد جمشيديان (64) براي پيکان - موتومبا (55) و رامين رضائيان (66 و 4+90) براي راه‌آهن

* ذوب‌آهن اصفهان 2 - ملوان بندرانزلي صفر

گل:عزت‌الله پورغاز (77- گل به خودي) و مرتضي تبريزي (88) براي ذوب‌آهن

* استقلال تهران يک - تراکتورسازي تبريز 4

گل‌ها: اميد ابراهيمي (29) براي استقلال - سامان نريمان‌جهان (7، 56 و 87) و ادرلوسيانو ادينهو (45) براي تراکتورسازي

* گسترش فولاد تبريز 2 - پرسپوليس يک

گل‌ها:جابر انصاري (13و 50) براي گسترش فولاد - تادئو (86 - پنالتي) براي پرسپوليس

* سايپا البرز 3 - استقلال خوزستان 2

گل‌ها:مجتبي رمضاني (2)، ميلاد ميداودي (6) و ابراهيم صادقي (90) براي سايپا - ميثم مجيدي (45) و سيدمهدي سيدصالحي (77) براي مسجدسليمان

* فولاد خوزستان صفر - پديده مشهد صفر

* نفت تهران يک - صباي قم صفر

گل: وحيد حمدي‌نژاد (54 - پنالتي) براي تهران

* نفت مسجدسليمان يک - سپاهان اصفهان 3

گل‌ها: فرزاد محمدي (78) براي نفت مسجدسليمان - مهدي شريفي (11)، عبدالله کرمي (43) و محمدرضا خلعتبري (1+90) براي سپاهان


 تيم ملي کشتي فرنگي ايران قهرمان رقابت‌هاي کشتي فرنگي قهرماني آسيا شد 

تيم ملي کشتي فرنگي ايران قهرمان بيست و پنجمين دوره رقابت‌هاي کشتي فرنگي قهرماني آسيا در قطر شد. به گزارش مهر، تيم ملي کشتي فرنگي ايران که با ترکيبي از کشتي‌گيران جوان و با تجربه در اين رقابت‌ها شرکت کرده بود با کسب 3 مدال طلاي رامين طاهري، يوسف قادريان و مهدي علياري در وزن‌هاي 71، 80 و 98 کيلوگرم، يک نقره محمدعلي گرايي در وزن 66 کيلوگرم، دو مدال برنز پيام بويري و بشير باباجان‌زاده در وزن‌هاي 75 و 130 کيلوگرم و يک مقام پنجم (به دليل مصدوميت) توسط داود عابدين‌زاده در وزن 85 کيلوگرم و کسب 63 امتياز قهرمان شد. پس از تيم ايران تيمهاي قزاقستان، چين و ازبکستان نيز به ترتيب با کسب 58 و 57 و 54 امتياز دوم تا چهارم شدند. بر اين اساس رده‌بندي انفرادي و تيمي اين رقابت‌ها به شرح زير است:

رده‌بندي انفرادي:

59 کيلوگرم:

1-‌ المرات تسمراداف (ازبکستان) 2- چول ون يو(کره شمالي)3- شينوبو اوتا(ژاپن) و آرسن ارالي يف(قرقيزستان) 5- کيو تيان(چين) و کيم سنگ‌هاک(کره جنوبي) و ... 9- محسن حاجي پور(ايران)

66 کيلوگرم:

1-‌ ريو‌هان سو (کره جنوبي) 2- محمدعلي گرايي (ايران) 3- پان ژنگ (چين) و ديميو ژادرايف (قزاقستان) 5- هري وون‌هاک (کره شمالي) و آسرور محي الدين اف (ازبکستان)

71 کيلوگرم:

1- رامين طاهري(ايران) 2- روسلان تساريف(قرقيزستان) 3- نوربيک محموداف(ازبکستان) و ري دونگ ژانگ(چين) 5- گيون جانگ لي(کره جنوبي) و عظمت دامبيروف(قزاقستان)

75 کيلوگرم:

1-‌ کيم هيون وو (کره جنوبي) 2- آتابک عزيزبيکوف (قرقيزستان) 3- پيام بويري (ايران) و دلشادجان تورديف (ازبکستان) 5- دولت ژاکسيليکوف (قزاقستان) و خليل رابيا (فلسطين)

80 کيلوگرم:

1- يوسف قادريان (ايران) 2- آيشا آيشان (چين) 3- ژاسولان کوشانوف (قزاقستان) و جوني بک اوتابکوف (ازبکستان) 5- نارسينگ پانجام ياداو (هند) و جين هيوک کيم (کره جنوبي)

85 کيلوگرم:

1-‌ رستم آساکالوف(ازبکستان) 2- نورسلطان تورسينوف(قزاقستان) 3- سانگ جين پارک(کره جنوبي) و تائچي اوکا(ژاپن) 5- داود عابدين زاده(ايران) و جاناربيک کنجي يف(قرقيزستان)

98 کيلوگرم:

1-‌ مهدي علياري (ايران) 2- ژيائو دي (چين) 3- نوريکاتسو سايکاوا (ژاپن) و مارگولان آسيمبيکوف (قزاقستان) 5- ارسلان صفر ممدوف (تاجيکستان) و بک سلطان محموداف (قرقيزستان)

130 کيلوگرم:

1-‌ نورماخان تيناليف (قزاقستان) 2- کوانگ مينگ (چين) 3- بشير باباجان‌زاده (ايران) و مرادجان تويچيف (تاجيکستان) 5- ناوين ناوين (هند) و آراتا سونودا (ژاپن)

رده‌بندي تيمي:

1-‌ ايران 63 امتياز

2-‌ قزاقستان 58 امتياز

3-‌ چين 57 امتياز


 امير قلعه‌نويي:
 استقلال 6 جام دارد که 5 تاي آن با من است  

سرمربي استقلال مي‌گويد هواداران اين تيم حق دارند که عليه او شعار مي‌دهد. به گزارش خبرآنلاين؛ امير قلعه‌نويي پس از شکست سنگين مقابل تراکتورسازي گفت:«به خاطر اين شکست سنگين از هواداران عذر خواهي مي‌کنم.» او اين را گفت و ادامه داد:«به تراکتوري‌ها به خاطر اين پيروزي تبريک مي‌گويم.بازي خوبي بود.ما در نيمه اول حاکم ميدان بوديم اما بر‌خلاف روند بازي سه گل خورديم.گل‌هايي که خورديم از توپ‌هاي معمولي بود و بايد بگويم که گل سوم کمر تيم ما را شکست.من از تماشاگران عذر‌خواهي مي‌کنم.آنها اگر چيزي به من بگويند حق دارند ولي بازيکنان تلاش خودشان را کردند.»

او با بيان اينکه تراکتوري‌ها 5 توپ را روي دروازه آنها آوردند و 4 تا از اين توپ‌ها وارد دروازه استقلال شد ادامه داد:«گل‌هاي عجيبي خورديم.ضمن اينکه تعويضي‌هاي ما هم واقعا ضعيف کار کردند.تيم‌هاي بزرگ، بازيکنان تعويضي‌شان تاثيرگذار هستند. تعويضي‌هاي ما اصلا به تيم کمک نکردند. بازيکنان مقصر نيستند و هر ايرادي هست متوجه من است.»

سرمربي استقلال درپاسخ به اين سوال که چرا استقلال شانس آسيايي شدن را از دست داد و براي دومين سالي پي در پي به آسيا نرسيد گفت:«بايد خوب يارگيري مي‌کرديم.من وارد يک سري از مشکلات نمي‌شوم اما درباره دربي مي‌گويم که حساسيت خودش را دارد.ما مشکلات درون خانوادگي داريم که لطمه‌هاي زيادي به ما زد و لازم نيست آنها را باز کنم.خودمان هم باورمان نمي‌شود که در اين جايگاه باشيم.ما بايد نيم فصل تيم را تقويت مي‌کرديم که به دليل مشکلات مالي نشد. بازهم مي‌گويم که مسئوليت تيم با ماست.»

خبرنگاري از او پرسيد که فروزان بهتر از طالب لو است که قلعه‌نويي گفت:«معمولا روي يک دروازه بان سرمايه گذاري مي‌کنند اما طالبلو چند بازي در راه آهن ثابت بازي کرد؟ فکر مي‌کنم کمتر از عابدزاده در آنجا بازي کرد. خوشحالم که او را به خانواده اش برگرداندم اما معمولا يک مربي روي يک دروازه بان سرمايه‌گذاري مي‌کند. خيلي از تيم‌ها که نامشان را نمي‌آورم دروازه باناني دارد که خيلي گل‌هاي بدي مي‌خورند اما تغييري در آنجا نيست. همانطور که گفتم هميشه روي يک دروازه بان سرمايه گذاري مي‌کنند و البته شايد هم ما اشتباه کرده‌ايم.»

قلعه‌نويي در پاسخ به سوالي درباره شکسته شدن حرمت استاد و شاگردي در فوتبال ايران و تقابل آندو و خودش، گفت:«خيلي وقت‌ها به اين مسائل فکر کرده‌ايم. ما چه کار کنيم؟ بازيکن با باشگاه قرارداد داشته و پولش را نداده‌اند و رفته است. فرهاد مجيدي حسابش جداست اما او هم وسط فصل تيم را رها کرد. براي هر تيمي اين اتفاقات مي‌افتد. استقلال 6 جام دارد که 5 تاي آن با من است. کدام مربي با هزاران مشکل تيم را با دندان گرفته است؟ هر کسي بود استعفا مي‌داد. ما با بي پولي کاوه رضايي و مسلمان را مي‌خواستيم. ما اول فصل حسن‌زاده را مي‌خواستيم اما بخاطر بي پولي نشد. مسئوليت اين نتايج با من است ولي بايد بگويم امسال سال خيلي سختي بود.»


 آندرانيک تيموريان:
 من دلم براي هواداران استقلال مي‌سوزد 

آندو مي‌گويد اميدوار است با قهرمان شدن تراکتورسازي مردم تبريز خوشحال شوند.

به گزارش خبرآنلاين؛ آندرانيک تيموريان پس از پيروزي تيمش مقابل استقلال گفت:«به بازيکنان تراکتورسازي خسته نباشيد مي‌گويم.يک خسته نباشيد هم مي‌گويم به بازيکنان استقلال که جانانه مقابل ما بازي کردند».

آندو اين را گفت و ادامه داد:«بازي را خوب شروع کرديم و توانستيم گل اول را بزنيم اما استقلالي‌ها گل خورده را جبران کردند.در اواخر نيمه اول بود که ادينيو گل دوم را زد.فکر مي‌کنم پيروزي حق تراکتورسازي بود.ما 7 يا 8 موقعيت داشتيم که فقط 4 تاي آنها داخل دروازه شد.»

کاپيتان تراکتورسازان درباره شعار هواداران عليه او گفت:«فوتبال حرفه‌اي است و هر بازيکني ممکن است در هر تيمي بازي کند.هواداران واقعي استقلال مي‌دانند که براي اين تيم زحمت کشيده‌ام. البته آن‌ها بايد قضاوت کنند که من براي اين تيم چگونه بوده‌ام. آن‌هايي که به تيموريان فحاشي کردند، قبل‌تر هم زماني که در اين تيم بودم در کمپ مرحوم ناصر حجازي به من فحاشي کرده بودند.من دلم براي هواداران استقلال مي‌سوزد.از آن‌ها مي‌خواهم که روز دربي به ورزشگاه بيايند و بازيکناني که ماه‌ها حقوق نگرفته‌اند را تنها نگذارند.»

او درباره تراکتورسازي هم گفت:«اگر تراکتورسازي مي‌خواهد قهرمان شود بايد امتياز تمام بازي‌هارا کسب کند که امروز در اين مورد موفق ظاهر شديم.»

آندو سپس درباره استقلال و ابتداي فصل حرف زد و با انتقاد گفت:«آقايان در ابتداي فصل مجمع تشکيل دادند و درباره آندو حرف زدند.آنها مي‌گفتند عامل بد بازي کردن استقلال من هستم.الان سه، چهار ماه مي‌شود که از استقلال رفته‌ام. تاکنون چند مصاحبه انجام داده‌ام؟ آقايان استقلالي چند بار درباره من صحبت کرده‌اند. صحبت خاصي ندارم و هواداران مي‌دانند که آندو استقلالي است و عاشق اين تيم مي‌ماند. دست تک تک هواداران واقعي استقلال را مي‌بوسم.»

تيموريان درباره شادي گل ادينيو هم گفت:« ادينيو گل زيبايي زد و بعد از آن کلمه گل روي پيراهنش را نشان داد. فکر نمي‌کنم به کسي توهين شده باشد. در اين شادي گل به استقلال، پرسپوليس و هيچ تيم ديگري توهين نشده است.»

آندو يک توصيه هم به استقلالي‌ها کرد و گفت:«از آقايان در باشگاه استقلال انتظار دارم احترام من را نگه دارند و حرف‌شان را رودررو بزنند. هيچ گاه پشت سر کسي صحبت نکرده‌ام و نخواهم کرد.»

آيا اگر قلعه‌نويي از استقلال برود تيموريان به اين تيم برمي‌گردد؟او گفت:«وي درباره بازگشت به استقلال پس از ترک قلعه‌نويي، گفت: همان طور که اعلام کردم، اولويت اول من ادامه فوتبال در خارج از کشور است و بعد از آن به حضور در ايران فکر مي‌کنم. درباره سوال شما هم حرفي ندارم.»

کاپيتان تيم ملي در پاسخ به اين سوال که آيا از کسب پيروزي مقابل استقلال خوشحال است، گفت:« چهار گل در اين بازي زديم و آمده بوديم استقلال را شکست دهيم. فرقي نمي‌کند که چه تيمي مقابل ما بازي کند فقط دوست دارم که با اين تيم به قهرماني برسم.»


 خبر 

آقايان! جواب هواداران استقلال را فني بدهيد

دروازه‌بان فصل گذشته تيم فوتبال استقلال گفت: آقايان به جاي صحبت درباره دلايل رفتن ما از استقلال بهتر است جواب مردم و هواداران را فني بدهند. به گزارش فارس، شکست تلخ استقلال مقابل تراکتورسازي تبريز در ورزشگاه آزادي باعث ناراحتي هواداران اين تيم شد و خيلي از تماشاگران و کارشناسان فوتبال پيرامون دلايل جدايي بازيکناني چون فرهاد مجيدي، مهدي رحمتي و آندرانيک تيموريان و... صحبت کردند. امير قلعه‌نويي نيز در نشست خبري در واکنش به اين موضوع که چرا بازيکناني مثل رحمتي، تيموريان و مجيدي پس از اختلاف با او از اين تيم جدا شدند و در اين ميان مقصر کيست گفت: صددرصد امير قلعه‌نويي مقصر است. من خودم تا به حال خيلي به اين قضيه فکر کردم. نزديکانم خيلي از مسائل را مي‌دانند ولي وقتي بازيکن ابتداي فصل با باشگاه قرارداد مي‌بندد و به پولش نمي‌رسد و بعد راهي تيم ديگري مي‌شود تقصير من چيست؟ فارس با رحمتي در اين باره تماس گرفت که اين بازيکن گفت:من تمام اظهار نظر‌ها را شنيدم ولي حقيقتا تمرکزم اين روز‌ها روي پيکان است تا بتوانم کمک کنم تيم را در ليگ برتر نگه دارم. اين آقايان هم بهتر است چيزي در مورد ما نگويند و فقط پاسخ مسائل فني را به مردم و رسانه‌ها بدهند. وي افزود: من ابتداي فصل خيلي از حرف‌ها را زدم و آقايان گفتند بعدا جواب حرف‌هاي من را مي‌دهند.يعني هنوز بعدا نشده است؟يک‌سال گذشت ولي هنوز اين بعدا نرسيده است!؟ دروازه‌بان فصل گذشته استقلال تاکيد کرد:من مي‌دانم به خاطر يکسري افراد به درد‌نخور و ندانم‌کاري خود آقايان،هجمه روي آنها وارد شده و مي‌خواهند فشار را روي باشگاه وارد کنند اما به دليل اينکه استقلال دربي را در پيش دارد بهتر است فعلا سکوت کنم و حرفي بيش از اين نزنم ولي دلايل اصلي جدايي ام و برخي از دوستانم از استقلال را بعد از اين بازي مي‌گويم تا همه مردم آن را بدانند.اين را محض اطلاع آقاياني گفتم که مدعي شده بودند دلايل جدايي من و امثال من از استقلال پول بود. رحمتي در پايان در خصوص اينکه تعدادي از هواداران استقلال نسبت به آندو تيموريان واکنش نشان دادند گفت: هر بازيکني از استقلال برود از همان جايگاه خاص فحش و توهين مي‌شنود. روز گذشته هم همه ديدند از همان جايگاهي به تيموريان فحاشي کردند که به من توهين شده بود.

خطر کسر 6 امتياز

از تراکتورسازي و پرسپوليس

در پي شکايت اشپيتيم آرفي بابت طلبي که از دو باشگاه تراکتورسازي و پرسپوليس دارد، خطر کسر امتياز از دو باشگاه فوق وجود دارد. به گزارش فارس، اشپيتيم آرفي که سابقه حضور در تراکتورسازي و پرسپوليس را دارد و به علت عدم مطالباتش از دو باشگاه فوق به فيفا شکايت کرده و خواستار پرداخت طلبش شده است. آرفي از تراکتورسازي مبلغي حدود 150 ميليون تومان به اضافه ديرکرد آن و از پرسپوليس مبلغي حدود 700 ميليون به اضافه ديرکرد آن طلب دارد که خواستار پرداخت اين موارد شده اما از سوي دو باشگاه فوق اقدامي صورت نگرفته است و در نهايت منجر به شکايت او به فيفا شده است. حالا فيفا خطر کسر 6 امتياز از دو باشگاه تراکتورسازي و پرسپوليس مدنظر گرفته‌ است. سعيد طرزي، وکيل آرفي در اين زمينه به خبرنگار فارس گفت: به علت اينکه شکايت به فيفا پروسه زماني طولاني مدتي دارند مسئله آرفي به طول انجاميده اما اگر تا 10 روز آينده قرارداد آرفي پرداخت نشود احتمال کسر 6 امتياز از دو باشگاه تراکتورسازي و پرسپوليس وجود دارد. وي همچنين در مورد پرونده شکايت صمد مرفاوي و ساکت الهامي از باشگاه صبا تصريح کرد: کميته انضباطي رايي را به سود مرفاوي اعلام کرده و ما چک‌هاي بلامحلي که از سوي باشگاه صادر شده را از مراجع قانوني پيگيري مي‌کنيم و در خصوص مابقي حقوق مرفاوي و الهامي هم بايد باشگاه اقدامات لازم را انجام دهد.

دربي کرماني‌ها

جنگي براي ليگ برتري شدن

ياران ميثاقيان و بگوويچ در بازي برگشت مرحله پلي‌آف روز سه‌شنبه به مصاف هم مي‌روند تا تکليف تيم پيروز اين مرحله مشخص شود. به گزارش ايسنا، مس کرمان و مس رفسنجان بازي برگشت مرحله پلي‌آف ليگ دسته يک را امروز برگزار مي‌کنند. اين بازي در ورزشگاه شهيد باهنر کرمان و ساعت 18برگزار مي‌شود. ديدار رفت اين دو تيم در رفسنجان با تساوي بدون گل خاتمه يافت. تيم پيروز درمجموع بازي رفت و برگشت به مصاف تيم چهاردهم ليگ برتر فوتبال مي‌رود. با توجه به تساوي بدون گل در رفسنجان، در صورت کسب هر‌گونه تساوي که با گل همراه شود، اين شاگردان وينگو بگوويچ هستند که به مرحله بعد صعود مي‌کنند. با توجه به آمار دو تيم در مرحله گروهي دسته يک، مس رفسنجان با 12 گل خورده صاحب بهترين خط دفاع ليگ يک است و به طور مشترک با سياه‌جامگان، فولاد نوين و پاس کمترين شکست را تجربه کرده‌اند. شاگردان ميثاقيان هم در نيم فصل دوم رکوردها را به نام خود ثبت کردند و با 9برد، يک تساوي و يک شکست عملکرد خوبي را از خود به جا گذاشتند. مس کرمان در حالي به اين مرحله صعود کرده که مديرعامل نساجي مازندران اين تيم رابه تباني متهم کرده است.


 اخبار کوتاه 

د‌ربي هشتاد؛ جمعه ساعت 17

د‌ربي هشتاد روز جمعه و ساعت 17 در ورزشگاه آزادي برگزار مي‌شود. به گزارش ايسنا، هفته سي‌ام ليگ برتر فوتبال ايران در حالي برگزار خواهد شد که هشتادمين د‌ربي پايتخت ساعت 17 و ساير بازي‌هاي ليگ به صورت همزمان از ساعت 19:30برگزار خواهند شد. اين تصميم در جلسه هيات رييسه سازمان ليگ اتخاذ شده و به دليل جلوگيري از همپوشاني بازي استقلال و پرسپوليس با ساير ديدارهاي هفته پاياني ليگ برتر بوده است.

مايلي‌کهن دوباره

مدير فني تيم المپيک شد

محمد مايلي‌کهن به عنوان مدير فني تيم فو‌تبا‌ل المپيک ايران انتخاب شد. به‌ گزارش ‌ايسنا‌، در حکمي که توسط حبيب کاشاني به امضا رسيده است محمد مايلي‌کهن به عنوان مدير فني تيم فو‌تبا‌ل المپيک انتخاب شده است. در متن اين حکم توسط کاشاني آمده است: برادر گرامي جناب آقاي مايلي‌کهن! باعنايت و توجه به پيشرفت و ارتقاي سطح فني فو‌تبا‌ل ملي کشور و نظر به حسن سوابق تخصص و تعهد در سطوح باشگاهي و ملي جناب عالي را که منشا خدمات ارزشمند و اثر‌بخشي بوده‌ايد به عنوان مدير فني تيم المپيک جمهوري اسلامي ايران منصوب مي‌کنم. بديهي است مسئوليت و نظارت کامل بر تمرينات و برنامه‌هاي آماده سازي تيم ملي فو‌تبا‌ل المپيک در بخش‌هاي مختلف و ارائه کليه برنامه‌هاي جامع در جهت بهبود، پيشرفت و موفقيت تيم ‌ملي و مشارکت در کليه جلسات نظري و تاکتيکي در کليه مسابقات و مراحل تمرين را مدنظر و توجه خويش قرار داده تا در سال همدلي بين مردم و مسئولان بتوانيم با کسب سهميه المپيک موجبات خشنودي ملت شريف ايران را فراهم کنيم. ازخداوند متعال توفيق روز افزون جنابعالي را خواستارم.

فصل بعد هم در بايرن مي‌مانم

پپ گوارديولا، سرمربي بايرن مونيخ، تاکيد کرد که قصد ندارد در پايان فصل اين باشگاه را به مقصد ‏منچسترسيتي ترک کند.‏ به گزارش ورزش سه، به تازگي شايعاتي در مورد جدايي اين مربي اسپانيايي از بايرن و پيوستن او به ‏سيتي منتشر شد و حتي دتمار‌هامان، ملي‌پوش سابق آلماني، روز گذشته اعلام کرد که گوارديولا جاي ‏پيگريني را در ورزشگاه اتحاد خواهد گرفت اما سرمربي باواريايي‌ها اين مسئله را رد کرد.‏ او به خبرنگاران گفت:«هنوز يک سال ديگر از قرارداد من باقي مانده است. فصل بعد هم در بايرن مونيخ ‏مي‌مانم؛ همين.» بايرن که در ديدار رفت مرحله نيمه نهايي چمپيونز ليگ مقابل بارسا 3-0 شکست خورد، فردا در آليانس آرنا از اين تيم ‏پذيرايي خواهد کرد. گوارديولا معتقد است تيمش براي جبران آن شکست، نبايد عجولانه بازي کند.‏ «بايد صبور باشيم. ما نمي‌توانيم در همن 20-15 دقيقه ابتدايي همه کار کنيم. ابتدا بايد بازي خودمان را انجام بدهيم و بعد ‏ببينيم چه رخ خواهد داد. کنترل بازي و در اختيار گرفتن آن راحت نيست. بايد تلاش کنيم.‏ آنها برتري سه گله دارند اما اين يک بازي ديگر است. بايد تلاش کنيم و روي بازي خودمان تمرکز داشته باشيم؛ نه فقط ‏نتيجه.»‏

شايد سورپرايز کي‌روش باشم

محمدرضا خلعتبري در بازي تيمش برابر نفت مسجد سليمان از بازيکنان موثر تيمش بود و موفق شد بعد از هفته‌ها گل بزند. خلعتبري در چند هفته گذشته عملکرد بسيار خوبي داشته و بسياري از کارشناسان معتقدند او بايد به تيم ملي دعوت شود و با توجه به اظهار نظر اخير کي‌روش در مورد تيم ملي شايد او يکي از سورپرايزهاي ليست جديد باشد. خلعتبري بعد از بازي با نفت مسجدسليمان در مورد شرايط تيمش و برد در اين بازي به ورزش سه گفت: به نظر من بازي خيلي خوبي بودو خداراشکر توانستيم اين سه امتياز حساس را بگيريم.ما براي ماندن در کورس به اين سه امتياز نياز داشتيم و به هدفمان رسيديم.تيم مسجدسليمان هم بازي خوبي انجام داد اما ما بهتر بوديم و اجازه نداديم حريف به گل برسد. متاسفانه ليگ در حال تمام شدن است و نمي‌توان کاري کرد. اما سپاهان واقعا تيم خوبي شده و قدرتمان را در چند هفته گذشته نشان داديم. شانس من براي دعوت شدن به تيم ملي کم است اما هميشه گفته ام، هيچوقت نا اميد نمي‌شوم و تلاشم را مي‌کنم.من در جام جهاني و جام ملت‌هاي آسيا همراه تيم ملي نبودم اما براي موفقيت تيم ملي کشورم دعا کردم.شايد هم من يکي از سورپرايزهاي ليست جديد تيم ملي باشم اما اگر هم دعوت نشوم به نظر سرمربي تيم ملي احترام مي‌گذارم. کار من سخت تر از بازيکنان ديگر است و بايد نظر مربي را جلب کنم که روي من نظري ندارد. البته براي اولين بار نيست که به تيم ملي دعوت مي‌شوم و بازي‌هاي ملي زيادي در کارنامه ام دارم. من اعتقاد دارم هر چه صلاح باشد اتفاق مي‌افتد.

ما بازي خيلي سختي برابر سايپا در هفته پاياني ليگ داريم چون اين تيم خيلي خوب فوتبال بازي مي‌کند و ديروز هم استقلال خوزستان را شکست داد. ما بايد در اين بازي پيروز ميدان باشيم و کار خودمان را انجام دهيم. البته دعا مي‌کنيم بازي دو تيم نفت و تراکتور مساوي شود و ما قهرمان شويم. خيلي دوست دارم براي اولين بار در ليگ قهرمان شوم اما بايد اول به بازي خودمان فکر کنيم.