نسخه شماره 3741 - 1394/02/07 -

مديرعامل باشگاه استقلال:
براي فصل بعد صحبتي با قلعه‌نويي نداشته‌ام


هفته پاياني ليگ دسته يک فوتبال برگزار مي‌شود

پيام بنگر براي هواداران پرسپوليس
پايم شکسته اما خيالتان راحت مقابل استقلال بازي مي‌کنم


قلعه‌نويي بين دو نيمه بازي استقلال و پديده به برهاني چه گفت؟


کرار و دوران افول يک ستاره جنجالي


خبر


اخبار کوتاه


هشتمين هفته بدون برد پرسپوليس


 مديرعامل باشگاه استقلال:
 براي فصل بعد صحبتي با قلعه‌نويي نداشته‌ام 

مديرعامل باشگاه استقلال گفت: از حمايت امير قلعه‌نويي پشيمان نيستم.

به گزارش فارس، شايد هر مديرعامل ديگري هم اين روزها جاي بهرام افشارزاده بود ترجيح مي‌داد در اين شرايط و با فصل پر فراز و نشيبي که پشت سر گذاشته سياست سکوت و کمتر صحبت کردن را در پيش گيرد هر چند که بهرام افشارزاده با توجه به سابقه 50 ساله‌اش در ورزش اگر هم نخواهد سکوت کند به خوبي مي‌داند چطور بايد سوالات پر شمار خبرنگاران را مديريت کند و اصولا او حوصله پاسخ دادن به سوالات چالشي را ندارد و يا سعي مي‌کند با پاسخ‌هاي کوتاه پرسش‌کننده را مجاب به سکوت کند.

اين روزها در استقلال خبرهايي هم هست و هم نيست. افشارزاده اين فصل کم به پاي امير قلعه‌نويي و کادرفني او نايستاد اما با اين حال اين تيم نتيجه اي که بايد را نگرفته است. خيلي‌ها امروز منتقد امير قلعه‌نويي هستند اما عده‌اي هم مديريت باشگاه را مقصر شرايط باشگاه مي‌دانند اما اين وسط عده سومي هم هستند که اعتقاد دارند حاصل نتايج فني و مديريت باعث شرايط امروز آبي‌پوشان شده است.

در هر صورت سوالات از افشارزاده زياد است، اين که يک عضو هيات مديره مي‌گويد زمان جدايي تيموريان افشارزاده اعلام کرده که از امير قلعه‌نويي دست خط دارد اما روز بعد خود مديرعامل استقلال اين مسئله را رد مي‌کند و مدعي مي‌شود شفاها به هيات مديره اين حرف را زده است.

پس از تماس‌هاي متعدد با مديرعامل استقلال صحبت کرد هر چند که اين صحبت هم کوتاه بود و همچنان خيلي از سوالات بي‌پاسخ مانده است.

افشارزاده در خصوص اينکه شانس استقلال براي کسب سهميه خيلي کم شده گفت: بازيکنان تلاش و سعي خود را به کار گرفتند. بالاخره فوتبال است ديگر!

وي در ارتباط با اينکه کمتر مديرعاملي در پرسپوليس و استقلال از کادرفني خود اين طور حمايت کرده است عنوان کرد: من باز هم از امير قلعه‌نويي حمايت مي‌کنم.

افشارزاده در اين باره که از اين حمايت‌ها با توجه به جايگاه استقلال پشيمان نيست گفت: نه. چرا بايد پشيمان باشم؟ اگر الان تيم نتيجه گرفته بود آيا کسي از من مي‌پرسيد پشيمان هستي يا نه؟

مديرعامل استقلال در جواب به اين مسئله که خيلي‌ها به دليل حضور 50 ساله او در عرصه مديريت ورزشي توقع داشتند استقلال با حضور او رونق بيشتري بگيرد و حداقل يک جام کسب کند گفت: بله من چندين سال در ورزش هستم اما همه چيز که مديرعامل نيست. در کنار مديرعامل بايد اسباب ديگري مثل پول، وعده اسپانسر به تعهدش، بازيکنان و مسائل فني هم مهم است. براي موفقيت همه چيز بايد دست به دست هم بدهد. ما امسال با ضرب‌خوردگي بازيکنان هم زياد روبرو شديم و همين مسئله به استقلال ضربه زد.

وي در مورد اينکه گفته مي‌شود او با امير قلعه‌نويي براي فصل بعدي صحبت کرده گفت: وقتي هنوز وضعيت باشگاه براي خصوصي‌سازي مشخص نيست. من چطور مي‌توانم حرف زده باشم؟ اول بايد تکليف تيم روشن شود.


 هفته پاياني ليگ دسته يک فوتبال برگزار مي‌شود 

هفته پاياني ليگ دسته يک فوتبال ايران امروز و فردا برگزار مي‌شود تا تکليف تيم‌ها براي صعود و سقوط مشخص شود. به گزارش ايسنا، ليگ دسته يک فوتبال ايران با برگزاري هفته پاياني دو گروه الف وب، خاتمه مي‌يابد.

* گروه «الف»

بازي‌هاي اين گروه در حالي برگزار مي‌شود که فولاد نوين به عنوان تيم نخست به ليگ برتر صعود کرده و در بالا و پايين جدول چند تيم براي صعود و نيفتادن مبازره مي‌کنند. در مهمترين بازي، مس کرمان ميزبان آلومينيوم هرمزگان است. شاگردان اکبر ميثاقيان که در نيم فصل دوم فقط چهار امتياز از دست داده‌اند، خود را به رتبه دوم رسانده‌اند و با توجه به صعود زود‌هنگام فولاد نوين به ليگ برتر، بازيکنان مس تلاش مي‌کنند که با برتري مقابل آلومينيوم به عنوان تيم دوم به مرحله پلي‌آف صعود کنند. مسي‌ها نساجي مازندران را با دو امتياز کمتر، مهمترين رقيب خود براي صعود مي‌بينند.

نساجي مازندران که با 33 امتياز در رتبه سوم قرار دارد، در اين هفته ميهمان گيتي‌پسند اصفهان است. نساجي تنها در حالتي مي‌تواند به پلي‌آف صعود کند که مقابل گيتي‌پسند به برتري برسد و مس کرمان در ديدار اين هفته خود بازنده باشد. اما برد و باخت در اين بازي براي اصفهاني‌ها فرقي ندارد چرا که در ميانه جدول قرار دارند. در ديگر تقابل مهم که در تعيين تکليف تيم سقوط کننده به ليگ دسته دو تاثيرگذاراست، استقلال اهواز در شهر خود به مصاف فجرسپاسي شيراز مي‌رود. با توجه به سقوط 5/3 تيم به ليگ دسته دو، آبي‌پوشان جنوبي که با 26 امتياز در رتبه نهم جدول قرار دارند براي فرار از منطقه سقوط به برتري مقابل فجر مي‌انديشند.

اما نيروي زميني تيم با سابقه در ليگ دسته يک، امسال حال و روز خوشي نداشت و درحال حاضر جزو تيم‌هاي سقوط‌کننده است. اين تيم در اين هفته ميزبان شهرداري اردبيلاست که ديگر شانسي براي صعود به ليگ برتر ندارد. نيروي زميني براي بقا در دسته يک بايد شهرداري را ببرد و اميدوار باشد که استقلال مقابل فجر شکست بخورد.

در دو بازي ديگر نفت و گاز گچساران که به ليگ دسته دو سقوط کرده ميزبان فولادنوين تنها تيم صعود کرده به ليگ برتر است و ايران جوان بوشهر پذيراي تربيت نوين تيم انتهاي جدول است.

* گروه «ب»

مسابقات گروه «ب» هم روز دوشنبه برگزار مي‌شود، اما معادلات اين گروه به مراتب پيچيده‌تر از گروه ديگر است. هنوز تکليف تيم‌هاي صعود کننده مشخص نشده و در انتهاي جدول هم فقط اتکا و شهرداري بندرعباس به دسته دو سقوط کرده‌اند.

در بالاي جدول، سياه جامگان با 38 امتياز بيشترين بخت براي صعود به ليگ برتر رادارد و اين هفته با داماش گيلان ميانه جدولي بازي مي‌کند. تيم مشهدي در صورت برتري در اين بازي به طور قطع به ليگ برتر صعود مي‌کند.

در بازي مهم ديگر مس رفسنجان 36 امتيازي که در رتبه دوم جدول فرار دارد و پاس همدان را هم با 36 امتياز در کنار خود مي‌بيند اين هفته ميزبان پارسه تهران است. مسي‌ها در صورت برتري در اين بازي و شکست سياه جامگان به ليگ برتر صعود مي‌کنند. اما پاس که از شانس‌هاي صعود به ليگ برتر است پذيراي فولاد يزد خواهد بود. پاسي‌ها شرايطي مانند مس رفسنجان دارند. از سوي ديگر فولاد يزد هم خطر سقوط به دسته دو را حس مي‌کند و هر دو تيم براي برد در اين بازي به ميدان مي‌روند.

شهرداري تبريز در شهر خود به مصاف گل‌گهر سيرجان مي‌رود. شهرداري که در منطقه سقوط قرار دارد بايد در اين بازي به برتري برسد تا از اين منطقه فاصله بگيرد. شهرداري بندرعباس سقوط کرده ميزبان نقت آبادان است. نفت که تا هفته قبل از تيم‌هاي مدعي بود با تساوي هفته گذشته از کورس تيم‌هاي صعود‌کننده جا ماند.

ديدار اتکا و راهيان کرمانشاه به دليل کناره‌گيري اتکا از ادامه ليگ لغو شده است.


 پيام بنگر براي هواداران پرسپوليس
  پايم شکسته اما خيالتان راحت مقابل استقلال بازي مي‌کنم  

محسن بنگر که به دليل مصدوميت نتوانست پرسپوليس را در بازي حساس تيمش برابر لخويا قطر همراهي کند پايش را گچ گرفت.

به گزارش خبر ورزشي؛ ظاهراً مدافع باتجربه و متعصب پرسپوليس 10 روزي با پاي شکسته تمرين کرده و کسي هم متوجه ماجرا نشده است!

باور نمي‌کنيد مصاحبه ما با محسن بنگر آن هم روي تخت بيمارستان را بخوانيد.

آقا محسن خدا بد ندهد چه شد كه پايت را گچ گرفتي؟

آقاي يكتا خدا كه بد نمي‌دهد! اتفاق است و به هر حال در فوتبال حرفه‌اي اين اتفاقات طبيعي است و مجبور شدم پايم را گچ بگيرم.

در صفحه شخصي‌ات در اينستاگرام نوشتي كه 10 روز ديگر برمي‌گردي؟

دكتر معالجم گفته اگر 10 روز پايم توي گچ باشد كافي است و بعد از باز كردن گچ مي‌توانم به تمرينات گروهي برگردم.

عجب، مگر مي‌شود؟

انشاءالله كه مي‌شود. خيلي بد شد اصلاً دوست ندارم در اين شرايط پرسپوليس را تنها بگذارم. متأسفانه برخي اوقات نمي‌توان جلوي حادثه را گرفت.

عجيب‌تر اينكه شنيديم پزشكان پرسپوليس طي اين چند روز متوجه نشدند كه بايد پايت را گچ بگيري؟

به هر حال بايد عكس مي‌گرفتم تا همه چيز مشخص شود. اين بنده‌هاي خدا هم كه تقصيري نداشتند. نمي‌دانم احتمالاً از شانس من است.

25 ارديبهشت هم قرار است دربي حساس پايتخت در ورزشگاه آزادي برگزار شود...

براي رسيدن آن روز ثانيه‌شماري مي‌كنم!

يعني به دربي مي‌رسي؟

هرجوري شده خودم را به بازي استقلال مي‌رسانم. اين مسابقه با همه بازي‌هاي فصل فرق مي‌كند.

پس خيال هواداران پرسپوليس راحت باشد؟!

بله، از قول من بنويسيد خيال همه هواداران پرسپوليس راحت باشد به هر شكل ممكن خودم را به بازي با استقلال خواهم رساند.


 قلعه‌نويي بين دو نيمه بازي استقلال و پديده به برهاني چه گفت؟  

آرش برهاني پس از تعويض در بازي پديده، روي نيمکت استقلال ننشست و سايت رسمي استقلال نوشت او آسيب ديده بوده است.

به گزارش خبرآنلاين؛ برهاني در بين دو نيمه بازي تعويض شد و تا پايان بازي کسي او را روي نيمکت آبي‌ها نديد. پس از اين اتفاق سريعا شايعات زيادي به وجود آمد و اغلب رسانه‌ها خبر دادند برهاني قهر کرده است. اما سايت رسمي باشگاه استقلال در موضع‌گيري مقابل اين اخبار، از مصدوميت برهاني و کسب اجازه او از کادر فني براي ماندن در رختکن خبر داد. شاهدان مي‌گويند برهاني حتي پيش از پايان بازي رختکن استقلال را ترک کرد و به خانه‌اش رفت. اما آيا بين دو نيمه اتفاقي در رختکن آبي‌ها افتاد؟ خيلي‌ها تصور مي‌کنند امير قلعه‌نويي رفتار تندي با برهاني داشته است اما داستان از اين قرار است که پس از شروع صحبت‌هاي فني، سرمربي رو به برهاني مي‌گويد: «خوب بازي کردي و از تو تشکر مي‌کنم اما قصد دارم يک تغيير تاکتيکي بدهم.

تو روي نيمکت مي‌نشيني...» برهاني توقع داشت که نيمه دوم هم بازي کند اما پس از اين تعويض بسيار ناراحت شد و ترجيح داد به حرف سرمربي گوش ندهد و روي نيمکت ننشيند. در واقع برهاني از دستور سرمربي سرپيچي کرد اما بعيد به نظر مي‌رسد برخوردي با اين بازيکن صورت گيرد.


 کرار و دوران افول يک ستاره جنجالي 

جاسم کرار در سه ديدار اخير اين تيم و بعد از به پايان رسيدن دوران محروميتش موفق نشده همچون گذشته در ترکيب آبي‌‌پوشان بدرخشد. به گزارش ورزش سه، جاسم کرار که علي‌رغم مشکلاتش در زمين و حواشي‌ بيروني‌اش با توجه به کيفيت بازي‌اي که براي اين تيم ارائه مي‌داد، هميشه مورد دفاع امير قلعه‌نويي بود ولي در سه ديدار اخير ‌آبي‌پوشان از روزهاي اوجش به دور بوده و نتوانسته تاثيري در نتايج استقلال داشته باشد.

جاسم کرار در نيم فصل اول با 8 پاس گل و 2 گل زده يکي از مهره‌هاي تاثيرگذار تيمش بود تا حتي امير قلعه‌نويي با چشم‌پوشي از حواشي اين بازيکن به بازيکن مورد اعتماد او تبديل شود در نيم فصل دوم و بعد از محروميت سه جلسه‌اي، نتوانسته در ترکيب استقلال درخشش سابق را داشته باشد و به مهره‌اي بي‌اثر تبديل شده است. کافي است نگاهي به سه ديدار گذشته استقلال داشته باشيد تا متوجه شويد اين بازيکن با حرکات اضافه انفرادي و پاس‌هاي اشتباه خود به نوعي مانع بزرگي نيز براي تيمش براي کارهاي تهاجمي شده است.

مجيد نامجومطلق، بازيکن سابق استقلال در رابطه با کاهش کيفيت جاسم کرار اينطور توضيح مي‌دهد: در تمرين نيستيم که ببيينيم دليل اين افت چه بوده. اما در بازي‌ها ديده مي‌شود که از نظر فني کيفيت سابق را ندارد. او در گذشته باعث حرکت رو به جلو اين تيم مي‌شد و در فاز و روند هجومي اين تيم نقش داشت و البته در چند بازي اخير اين قابليت را ندارد و سنگين و پر اشتباه کار مي‌کند و به نظر مي‌رسد از نظر آمادگي بدني دچار مشکل شده است.

وي ادامه داد: البته اين بازيکن در برهه اي در مسائل حاشيه‌اي شد و مورد هجمه انتقادات قرار گرفت که اين مساله مي‌تواند از نظر روحي و رواني روي او تاثير گذاشته باشد.

نامجو مطلق درباره تغييرات تاکتيکي استقلال و احتمال اين مساله در افت کرار گفت: به نظرم چنين چيزي نمي‌تواند باشد و استقلال تنها تيمي بوده که در اين فصل يکنواخت بازي مي‌کند و اين بازيکن در هفته‌هاي قبل يکي از بازيکنان تاثيرگذار اين تيم بود. به نظر بنده مشکل بدني باعث شده اين بازيکن تاثيرگذاري سابق را نداشته باشد و دليل اين اتفاق را بايد در نوع تمرينات اين بازيکن جستجو کرد.

جاسم کرار که با حکم عجيب کميته اخلاق بعد از اتمام قراردادش با استقلال با محروميت يکساله جريمه شده است به نظر مي‌رسد با ادامه اين روند در سه بازي باقي‌مانده استقلال، خيلي زودتر از ترکيب اين تيم کنار برود و فصل آينده جايي در استقلال نداشته باشد.


 خبر 

با تيراندازي با کمان به آرامش رسيدم

بانوي ملي‌پوش تيم تيراندازي با کمان جانبازان و معلولين گفت: پيش از آغاز فعاليت‌هاي ورزشي، با افرادي که معلوليت داشتند ارتباط نداشتم، اما از وقتي ورزش را شروع کردم متوجه شدم توانايي‌هايي دارم که آنها را ناديده گرفته بودم.

فرزانه عسگري، بانوي ملي‌پوش تيم تيراندازي با کمان جانبازان و معلولين است که در دور جديد اردوهاي آمادگي به تيم ملي دعوت شده است با پايان يافتن اولين مرحله از تمرينات تيم ملي در سال جديد، درباره شرايط اين اردو و آمادگي خود گفت: محيط تيم ملي و ورزشکاراني که با هم در اردو هستيم بسيار خوب است و مانند يک خانواده در کنار هم هستيم. با اين شرايط احساس مي‌کنم که هر روز از روز گذشته بهتر هستم و روند روبه رشدي را در پيش گرفته‌ام.

وي در خصوص روي آوردنش به رشته تيراندازي با کمان گفت: سال 86 از طريق بهزيستي شهرستان ميانه، به همراه تعدادي از ورزشکاران ناشنوا به هيأت تيراندازي با کمان معرفي شديم و شروع فعاليتم در اين رشته از اين هيأت است. 3 سال در رشته ريکرو فعاليت کردم و به عنوان نايب قهرماني استان هم دست يافتم. سپس با تشويق کهتري در مسابقات قهرماني کشور تغيير رشته و در کامپوند فعاليتم را ادامه دادم که در مسابقاتي که سال 90 در فدراسيون جانبازان و معلولين برگزار شد نايب قهرمان شدم.

عسگري با اشاره به اولين اعزام برون مرزي به همراه تيم ملي افزود: سال 92 براي اولين بار در اعزام برون مرزي با تيم ملي حضور داشتم و در مسابقات جهاني تايلند 2014، تا مرحله يک هشتم نيز پيش رفتم و در شمار 8 کماندار برتر قرار گرفتم که اين دستاورد براي من با توجه به اولين تجربه برون مرزي بسيار حائز اهميت و يک نقطه عطف بود. در تيراندازي با کمان به آرامش خاصي رسيدم که به خاطر آن حاضر شدم تمام سختي‌هاي تمرين و نبود تجهيزات را قبول کنم و باز در اين رشته فعاليت کنم. وي افزود: رشته کامپوند را بدون مربي آغاز کردم و اطلاعات و نکات لازم را در خلال مسابقات و همچنين به صورت تلفني از کهتري پيگيري مي‌کردم و تلاش مي‌کردم در مسابقات حضور داشته باشم و اشکالاتم را در اين فرصت اصلاح کنم. براي حضور در ترکيب تيم ملي در بازي‌هاي پاراآسيايي، موفق به کسب حد نصاب لازم نشدم، اما در مسابقات رکوردگيري تيم ملي که اسفند ماه سال گذشته برگزار شد، توانستم با بهبود رکوردهايم به عنوان يکي از مدعوين به تيم ملي برسم.

ملي‌پوش تيم تيراندازي با کمان ادامه داد: علاوه بر اين که به عنوان يک ورزشکار در اين رشته فعاليت دارم، مربيگري نيز مي‌کنم و در محل سکونتم مربي هيأت تيراندازي با کمان نيز هستم. اين پيشرفت در تيراندازي با کمان و علاقه براي ادامه دادن مسير را مديون خانواده‌ام هستم که از من حمايت کردند و کمک کردند تا در اين رشته پيشرفت کنم.

عسگري از تاثير ورزش در زندگي شخصي‌اش گفت: پيش از آغاز فعاليت‌هاي ورزشي، با ديگر افرادي که معلوليت داشتند ارتباط نداشتم، اما از وقتي ورزش را شروع کردم و با ساير بچه‌ها آشنا شدم و متوجه شدم که توانايي‌هايي دارم که ناديده گرفته بودمشان و يا اصلا کشف‌شان نکرده بودم. اين ارتباطات به من کمک کرد تا بتوانم توانمند و مستقل شوم. آرزو مي‌کنم بتوانم در مسابقات پيش رو با کسب سهميه پارالمپيک، نتيجه زحمات اين سال‌ها را بگيرم و آرزو مي‌کنم شرايط به گونه‌اي پيش رود که افراد علاقمند به خاطر کمبود امکانات و نبود تجهيزات از فعاليت در رشته تيراندازي با کمان بازنمانند.

جدال شاگردان مهدوي کيا

با بايرن مونيخ

ديشب قرعه‌کشي تورنمنت معتبر و بين‌المللي در اتريش برگزار شد که تيم آکادمي کيا با بايرن مونيخ هم گروه شد. به گزارش ورزش سه، تيم زير 11 سال آکادمي کيا با مديريت مهدي مهدوي‌کيا بازيکن سابق تيم ملي بايد اوايل خرداد ماه در اين تورنمنت بين‌المللي شرکت خواهد کرد که ديشب مراسم قرعه‌کشي اين رقابت‌ها برگزار شد.

مهدوي‌کيا و علي دوستي مهر سرمربي اين تيم به عنوان نمايندگان ايران در اين مراسم حضور داشتند. ايران در اين رقابت‌ها با تيم مقتدر بايرن مونيخ هم گروه شده که مي‌تواند اين بازي در جهت رشد تيم‌هاي پايه کمک زيادي به فوتباليست‌هاي جوان ايران کند. تيم کيا با دو تيم آلماني و يک تيم از فنلاند و يک تيم از اتريش هم گروه مصاف خواهد داد.

اين مسابقات بسيار معتبر است و براي حضور در اين رقابت‌ها تيم‌ها بايد در مسابقات انتخابي شرکت کنند و در گروه‌هايشان قهرمان شوند اما به دليل اعتبار و تجربه‌اي که مهدوي‌کيا در اروپا دارد و اينکه سفير فوتبال آسياست بدون شرکت در رقابت‌هاي انتخابي جواز حضور در اين مسابقات را کسب کرده است.

در 18 دوره گذشته فقط يک تيم از ژاپن در اين مسابقات حضور داشته و در اين دوره تيم کيا نماينده ايران خواهد بود. مهدوي‌کيا با تاسيس اين آکادمي گامي را در جهت رشد فوتبال پايه برداشته است.


 اخبار کوتاه 

حجت‌الله خطيب درگذشت

مدير کل اسبق تر‌بيت ‌بدني استان تهران درگذشت. حجت‌الله خطيب متولد 10 فروردين ماه سال 1333 در شهرستان نوراستان مازندران،سابقه مديريتي زيادي در ورزش ايران همچون مدير عاملي باشگاه پر‌سپوليس، مدير کلي اداره کل تر‌بيت ‌بدني استان تهران و سرپرستي فدراسيون کشتي وغيره را در کارنامه داشت، در بيمارستان جم تهران دار فاني را وداع گفت. خطيب از مدت‌ها پيش به دليل سرطان در بستر بيماري بوده است. او به مدت 19 سال مديريت ورزش استان تهران را بر عهده داشت و طي سال‌هاي 90 تا 92 هم سرپرست فدراسيون کشتي بود. خطيب در يک مقطع سرپرستي باشگاه پرسپوليس را عهده‌دار بود. مراسم تشييع پيکر آن مرحوم ساعت 8 صبح امروز از ورزشگاه شهيد شيرودي تهران انجام خواهد شد و سپس پيکر آن مرحوم در شهرستان نور استان مازندران به خاک سپرده خواهد شد.

جهانبخش نامزد کسب

عنوان بهترين بازيکن ليگ هلند

بازيکن ايراني تيم فوتبال نايمخن نامزد کسب عنوان بهترين بازيکن ليگ دسته يک هلند شد. به گزارش ايسنا، ليگ دسته يک هلند در حالي هفته‌هاي پاياني خود را سپري مي‌کندکه قهرماني نايمخن در آن قطعي شده است و اين تيم فصل آينده در ليگ برتر هلند خواهد بود. اتحاديه فوتبال هلند نامزدهاي دريافت عنوان بهترين بازيکن ليگ دسته يک هلند را اعلام کرد که نام مهاجم ايراني نايمخن نيز در آن ديده مي‌شود.

آخرين خبرها از توافق

کفاشيان و کي‌روش

در جلسه روز شنبه کارلوس کي‌روش با رئيس فدراسيون و نماينده وزارت ورزش، سرانجام قرار شد يک سرپرست خوب براي تيم ملي انتخاب شود. به گزارش خبرآنلاين؛ مدت‌هاست که بحث‌هاي زيادي درباره حضور سرپرست روي نيمکت تيم ملي مطرح مي‌شود. بعد از جام جهاني و در توافق دوم فدراسيون فوتبال و کي‌روش، علي کفاشيان پذيرفت که تيم ملي سرپرست نداشته باشد و در عوض يک مدير براي تيم انتخاب شود؛ مشابه نقشي که اوليور بيرهوف در تيم ملي آلمان دارد. در آن روزها کي‌روش اصرار داشت که يکي از چهره‌هاي فوتبال ملي ايران اين پست را بپذيرد اما بررسي‌ها و البته مذاکرات به جايي نرسيد. حالا که بحث سرپرست تيم ملي پيش آمد، کفاشيان و کي‌روش اصرار دارند فردي براي اين پست انتخاب شود که سابقه ملي داشته باشد و براي مردم چهره‌اي آشنا باشد. هنوز بررسي‌ها در اين زمينه ادامه دارد و احتمالا به زودي سرپرست تيم ملي انتخاب خواهد شد.

سخت‌گيري برانکو

براي پرسپوليسي‌ها

سرمربي پرسپوليس در راستاي برنامه‌هاي خود براي ايجاد نظم بيشتر، جريمه 100دلاري را براي سرخپوشاني در نظر گرفت که در مواقعي خاص از تلفن همراه خود استفاده مي‌کنند. به گزارش مهر و بنابر اعلام حسين خبيري مدير رسانه‌اي تيم فوتبال پرسپوليس، برانکو ايوانکوويچ در جريان اردوي پيش از بازي با سايپا قوانيني را مشخص و اعلام کرد که اعضاي تيم ملزم به اجراي دقيق آنها خواهند بود. از جمله اين موارد مي‌توان به منع استفاده از تلفن همراه در جريان جلسات تمريني، جلسات فني و آناليز تيمي و صرف غذا در جريان اردوها اشاره کرد. خبيري در اين ارتباط خاطرنشان کرد: اين قواعد به منظور ايجاد نظم و تمرکز بيشتر وضع شده و در صورت نقض، جريمه‌اي 100 دلاري در نظر گرفته شد.

رضا‌زاده از شوراي شهر تهران استعفا نداد

حسين رضازاده عضو شوراي شهر تهران براي حضور در انتخابات رياست فدراسيون وزنه‌برداري از عضويت در شورا استعفا نداد‌. به گزارش مهر، وزارت ورزش و جوانان براي حضور حسين رضا زاده در انتخابات فدراسيون وزنه‌برداري اعلام کرده بود وي تا 6 ارديبهشت ماه فرصت دارد از مسووليتش در شوراي شهر تهران استعفا دهد. استعفاي هر عضو شوراي شهر تهران بايد در صحن شورا راي گيري شود و ساير اعضا نيز بايد با آن موافقت کنند. جلسهديروز شوراي شهر تهران آخرين فرصت براي اين راي گيري بود. اقبال شاکري عضو شوراي شهر تهران گفت‌: در دستور جلسه شوراي شهر تهران بررسي استعفاي رضا‌زاده مطرح نشده است و گمان نمي‌کنم ايشان استعفا داده باشند زير حضور وي در انتخابات فدراسيون قانوني است و نيازي به استعفاي شورا ندارد.


 هشتمين هفته بدون برد پرسپوليس 

پرسپوليس تهران و سايپاي البرز به تقسيم امتيازات رضايت دادند. به گزارش ايسنا، از هفته بيست و هفتم ليگ برتر فوتبال، ديروز از ساعت 17:30 سايپاي البرز در ورزشگاه انقلاب کرج ميزبان پرسپوليس تهران بود که اين ديدار با تساوي 2 بر 2 به پايان رسيد. برانکو ايووانکويچ در اين ديدار تيم خود را با ترکيب ابتدايي سوشا مکاني، رضا نورمحمدي، مايکل اومانا، بابک حاتمي، حميد علي‌عسگر، مهرداد کفشگري، احمد نوراللهي، محمد نوري، اميد عاليشاه، فرناندو گابريل (رضا خالقي‌فر) و مهدي طارمي روانه ميدان کرد. در ادامه هفته بيست و هفتم ليگ برتر فوتبال، پيکان تهران نيز در خانه ميزبان تراکتورسازي تبريز بود که اين ديدار با برتري 2 بر صفر تراکتورسازي به پايان رسيد. گل‌هاي اين بازي را فرشاد احمدزاده در دقيقه 7 و لوسيانو ادينيو در دقيقه 80 از روي نقطه پنالتي براي شاگردان اوليويرا به ثمر رساندند. همچنين سعيد دقيقي در دقيقه 56 يک ضربه پنالتي را براي پيکان از دست داد. خالد شفيعي و سياوش يزداني به ترتيب از سرخ‌پوشان تبريز و پيکان از سوي داور مسابقه با کارت زرد جريمه شدند. به اين ترتيب تراکتورسازي با سه امتياز اين ديدار 53 امتيازي شد و صدرنشيني خود را تا پايان هفته بيست و هفتم حفظ کرد. شاگردان صمد مرفاوي که در رده چهاردهم جدول قرار داشتند، با شکست خانگي در اين ديدار 25 امتيازي باقي ماندند و احتمال سقوطشان تا پايان اين هفته بيشتر شد.