نسخه شماره 3741 - 1394/02/07 -


دستگيري زن زورگير و دو همدست وي

«سرطان زنجان» به دار مجازات آويخته شد
آزار و اذيت زن جوان پس از شکنجه شوهرش


دختر جوان عضو باند «مامورنما»ها


مرگ دو کارگر عسلويه بر اثر مسموميت گاز ترش


آتش سوزي گسترده در انبار کاغذ


خبر


دادگاه خانواده


 دستگيري زن زورگير و دو همدست وي 

گروه حوادث: زن جوان که به همراه دو نوچه‌اش اقدام به زورگيري از رانندگان تاکسي و مسافران بين شهري مي‌کردند، توسط پليس شناسايي و دستگير شدند.در اسفند ماه سال گذشته فردي با مراجعه به ايستگاه کلانتري 181 عوارضي به مأمورين اعلام کرد که خودرو پرايد وي مورد زورگيري و سرقت قرار گرفته است.

صاحب خودرو در اظهارات اوليه خود عنوان داشت : يک خانم و دو نفر آقا را به عنوان مسافر سوار ماشين کردم ؛ در ميانه راه، اين افراد با تهديد چاقو و در حاليکه يک نفر از آنها از پشت سر طنابي را به دور گردنم انداخته بود اقدام به سرقت تمامي مدارک، گوشي تلفن همراه، وجوه نقد و... کرده و پس از آن در مکاني تاريک، مرا از ماشين به بيرون پرتاب و ماشين را سرقت و از محل متواري شدند.

با اعلام خبر وقوع سرقت خودرو به شيوه زورگيري و احتمال تردد سارقين جهت انجام ساير سرقت در همان محدوده، مشخصات خودرو سرقت شده به شماره پلاک *** هـ 45 ايران 68 به واحد‌هاي گشت کلانتري 181 و همچنين ساير کلانتري‌هاي مجاور اعلام شد. در ساعت 4:15 روز 24 اسفند93، مأمورين کلانتري 154 چيتگر در حين گشت زني در شهرک وردآورد – خيابان امام حسين (ع)، به دو سرنشين آقا و خانم يک دستگاه خودرو پرايد مشکوک شدند که در بررسي بعمل آمده از پلاک خودرو مشخص شد که خودرو چند ساعت پيش، به شيوه زورگيري سرقت شده است.

با اطمينان از مسروقه بودن خودرو، مأمورين کلانتري با استفاده از تاريکي شب و قبل از اطلاع دو سرنشين خودرو از حضور مأمورين در محل به خودرو پرايد نزديک شده و دو سرنشين آقا و خانم داخل خودرو را دستگير و در بازرسي از داخل خودرو موفق به کشف يک قبضه سلاح سرد، يک رشته طناب سفيد رنگ - دو انتهاي طناب بگونه اي بسته شده بود که امکان خفه کردن افراد از پشت سر وجود داشته باشد – موادمخدر از نوع شيشه و همچنين مدار شناسايي مالک خودرو کشف شد.

با تشکيل پرونده مقدماتي با موضوع زورگيري و به دستور قاضي عموزاد، بازپرس شعبه چهارم دادسراي ناحيه 34 تهران، پرونده جهت رسيدگي در اختيار پايگاه پنجم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت. شاکي پرونده پس از حضور در پايگاه پنجم پليس آگاهي و شناسايي کامل دو متهم دستگير شده، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : در ساعت 23 روز 23 اسفند93 در ابتداي مشکين آباد به صورت دربست يک خانم و دو نفر آقا را به مقصد وردآورد سوار خودرو کردم. پس از رسيدن به ورودي وردآورد، از من درخواست کردند تا در داخل يک جاده خاکي توقف کنم ؛ به محض توقف، خانمي که در صندلي عقب نشسته بود رشته اي را به دور گردنم انداخت و همزمان با وي دو نفر آقا که يک نفرشان در صندلي جلو نشسته بود با تهديد چاقو اقدام به سرقت گوشي تلفن همراه، کيف پول، مدارک شناسايي، وجوه نقد داخل ماشين و... کرده و سپس با تهديد چاقو مرا از خودرو به بيرون پرتاب و ماشين را نيز سرقت کردند.

متهمه بنام «فاطمه. هـ» (32 ساله) در اعترافات خود ضمن تأييد اظهارات مالک خودرو، به کارآگاهان گفت: «از حدود يک ماه پيش با «علي. ص» (30 ساله – ديگر متهم دستگير شده) آشنا شدم و نفر سوم در سرقت‌ها نيز بنام سجاد از دوستان علي است».

«علي. ص» نيز صراحتا به زورگيري خودرو پرايد و همچنين يک فقره سرقت مشابه در شهر انديشه اعتراف و عنوان داشت: «سرقت‌ها را به پيشنهاد سجاد انجام مي‌داديم؛ سجاد از مدتي پيش فراري شده بود و به همين دليل جاي مشخصي را از خود را به کسي نشان نمي‌داد». با اعتراف صريح متهمين به ارتکاب سرقت مشابه (زورگيري يک دستگاه خودرو در پوشش مسافر) در شهر انديشه، کارآگاهان اقدام به شناسايي دومين شاکي پرونده کردند ؛ اين شخص پس از شناسايي کامل هر دو متهم، در خصوص نحوه سرقت خودرو به کارآگاهان گفت: «در ساعت 20 روز يازدهم اسفند93 در فاز سه شهر انديشه، سه نفر را به مقصد وردآورد سوار ماشين کردم. وقتي به مقصد رسيديم، نفر پشت سر بنده (سجاد) قمه را زير گلويم گذاشت و اين دو نفر تمامي مدارک، وجه نقد و... مرا گرفته و نهايتا در کوچه اي خلوت و تاريک مرا از ماشين به بيرون پرتاب کردند ؛ چند روز پس از آن در روز بيستم اسفند93 و در حاليکه تعدادي از لوازم ماشين ( لاستيک زاپاس، سيستم پخش و...) سرقت شده بود، خودرو در منطقه قلعه حسن خان کشف شد».

در شرايطي که دو متهم پرونده عنوان کرده بودند که هيچ اطلاعي از مخفيگاه سجاد ندارند، کارآگاهان در بررسي پرونده مجرمين سابقه‌دار و بهره‌گيري از بانک اطلاعات مجرمين سابقه دار ضمن شناسايي «سجاد. ص» (متولد 1369) به عنوان يکي از مجرمين سابقه دار اطلاع پيدا کردند که وي در روز پنجم فروردين94 توسط پليس آگاهي شهر قدس به اتهام زورگيري و سرقت‌هاي بعنف خودرو دستگير شده و در حال حاضر روانه زندان شده است ؛ بلافاصله هماهنگي‌هاي لازم انجام و سجاد جهت انجام تحقيقات و شناسايي ديگر جرايم ارتکابي در اختيار پايگاه پنجم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت.

سجاد پس از انتقال به پايگاه پنجم و مواجه حضوري با دو همدست خود، با تأييد اعترافات آنها عنوان داشت: «به همراه دو همدست خود ابتدا در پوشش مسافر، ماشين سرقت کرده و پس از آن اقدام به زورگيري از مسافرين درون شهري در مناطق مختلف تهران به ويژه در مناطق غرب و جنوب غرب تهران از جمله جاده مخصوص، ورودآورد، آزاد راه تهران – کرج مي‌کرديم؛ پس از انجام چندين فقره سرقت و زورگيري از مسافرين، ماشين‌ها را رها و مجددا به دنبال ماشين ديگري مي‌رفتيم». سرهنگ کارآگاه احمد نجفي، رئيس پايگاه پنجم پليس آگاهي تهران بزرگ، با اعلام اين خبر گفت : در ادامه رسيدگي به پرونده و شناسايي تعداد ديگري از شکات و مالباختگاني که تحت عنوان مسافر مورد تهديد و زورگيري قرار گرفته و همچنين اعتراف صريح متهمين به سرقت‌هاي مشابه خودرو در پوشش مسافرنما، دستور انتشار بدون پوشش تصاوير هر سه متهم از سوي مقام محترم قضايي جهت شناسايي ساير شکات و مالباختگان احتمالي صادر شده است؛ لذا از کليه شکات و مالباختگاني که موفق به شناسايي تصاوير متهمين شدند دعوت مي‌شود تا جهت پيگيري شکايات خود به پايگاه پنجم پليس آگاهي تهران بزرگ واقع در خيابان وحدت اسلامي مراجعه کنند».


 «سرطان زنجان» به دار مجازات آويخته شد
 آزار و اذيت زن جوان پس از شکنجه شوهرش 

حجت الاسلام و المسلمين مظفري دادستان زنجان در خصوص اجراي حکم دو مجرم محکوم به اعدام اعلام نمود: يکي از محکومين اعدام شده الف.ع مشهور به الف.سرطان مربوط به پرونده اتفاقات حوالي روستاي نقطه بندي شهرستان زنجان بود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، دادستان زنجان در خصوص چگونگي ارتکاب جرم محکوم عليه صدرالذکر، نحوه تشکيل پرونده و روند بررسي در دادسرا و دادگاه افزود: در تاريخ 28 تير ماه سال 93 يک زن و شوهر با مراجعه به کلانتري 14 زنجان شکايت خود را مبني بر تجاوز به عنف، زورگيري، سرقت مسلحانه اموال و طلاجات، شکنجه و ضرب و شتم عليه محکومين پرونده مطرح مي نمايند.

در همين راستا به محض تشکيل پرونده قضايي در دادسراي زنجان موضوع به شدت پيگيري و دستور تحقيق و رسيدگي سريع به پرونده صادر شد. دادستان زنجان ادامه داد: دو محکوم عليه اصلي پرونده مارالذکر در دو اقدام مجزا در حرکتي غيراخلاقي و مجرمانه، دو زن و شوهر را که به قصد تفرج در حوالي روستاي نقطه بندي شهر زنجان تردد و حضور داشتند با اعمال تهديد از طريق سلاح سرد (قمه و چاقو) مورد ضرب و شتم قرار داده و علاوه بر سرقت اموال متشاکيان نواميس آنان را مورد آزار و اذيت قرار داده‌اند. مظفري دادستان زنجان تصريح کرد: با توجه به حساسيت موضوع و در جهت برخورد قاطع دستگاه قضايي با مجرمين و ناقضان امنيت جامعه به دستور رئيس کل دادگستري استان زنجان و پيگيري مجدانه همکاران قضايي دادسراي زنجان علي الخصوص بازپرس دادسرا، پرونده ي مربوطه با دقت و سرعت عمل بيشتر مورد رسيدگي قرار گرفت و با اقدامات قضايي صورت گرفته و تلاش‌هاي شبانه‌روزي نيروي انتظامي استان مخفيگاه متهمين شناسايي و طي دو عمليات جداگانه در شهرستانهاي خدابنده و خرمدره متهمين توسط مأمورين آگاهي زنجان دستگير و به مرجع قضايي منتقل شدند.

دادستان مرکز استان در رابطه با پرونده روستاي نقطه بندي افزود: با بررسي پرونده در دادسراي زنجان در کوتاهترين زمان ممکن در تاريخ 22 مرداد ماه قرار دادسرا به صلاحيت دادگاههاي کيفري استان صادر شد که در نهايت با رسيـــدگي پرونده در شعبه اول دادگاه کيفري استان زنجان و با حصول علم قضايي به وقوع بزه هاي قيد شده، هر دو محکوم عليه اصلي پرونده به اشدّ مجازات يعني مجازات اعدام با چوبه دار در محوطه ي زندان محکوم گرديدند که نهايتاً ديوانعالي کشور نيز در مورخه 18/9/93 طي حکمي مجازات اعدام با چوبه دار محکوم عليه الف.ع را تأييد و ابرام نمود و اما در خصوص محکوم عليه دوم پرونده به نام ح.س با رأي ديوانعالي کشور پرونده جهت رسيدگي مجدد به شعبه هم عرض کيفري استان زنجان ارجاع گرديده است.

در همين رابطه محکوم عليه مارالذکر به هويت الف.ع به اتهام تجاوز به عنف سحرگاه روز يکشنبه ديروز ساعت 6:30 صبح با اتخاذ تدابير امنيتي در محوطه زندان مرکزي زنجان به دار مجازات آويخته شد. دادستان زنجان همچنين در پاسخ به جزئيات پرونده مربوط به محکوم عليه «م.م» که در شهرستان ابهر اقدام به جرم نموده بود نيز افزود: محکوم عليه م.م در اقدامي از پيش برنامه‌ريزي شده شاکي پرونده را که راننده يکي از آژانسهاي شهر ابهر بوده است با جلوه دادن خود بعنوان مسافر، به خارج از شهر کشانده و در نهايت با فريب شاکي او را به دامداري واقع در خارج از شهر مي برد و با همدستي دوست خود که از قبل در دامداري حاضر بوده است با ضرب و شتم شاکي او را به زور و اجبار داخل دامداري کشانده و پس از درگيري و شکنجه شاکي، وي را مورد آزار و اذيت قرار مي دهد.

مظفري يادآور شد: پس از طرح شکايت از سوي شاکي پرونده موضوع به جدّ از طريق دستگاه قضايي مورد پيگيري و رسيدگي قرار گرفته و دادگاه کيفري استان زنجان حسب تحقيقات انجام شده و دلايل و مدارک به دست آمده در پرونــده، لـــواط ايقــابي با عنف و اکراه را محرز دانسته و در مورخه 14 تير ماه سال 93 حکم به اعدام محکوم عليه «م.م» با چوبه دار صادر مي نمايد و حکم صادره از سوي ديوانعالي کشور تأييد و ابرام مي گردد. در پايان حجت الاسلام و المسلمين مظفري تأکيد نمود: در خصوص پرونده مربوط به اتفاقات شهرستان ابهر دستگاه قضايي با تأکيد بر برخوردقاطع با عوامل مخل امنيت اجتماعي به جهت پيشگيري از جرايم مشابه و افزايش بازدارندگي اجراي حکم تصميم بر اجراي حکم اعدام در شهرستان وقوع جرم گرفته و محکوم عليه فوق الذکر در مورخه 60 اردبيشهمت ماه روز يکشنبه ساعت 6:30 صبح در محوطه زندان مرکزي ابهر به دار مجازات آويخته شد.


 دختر جوان عضو باند «مامورنما»ها 

باند 3 نفره زورگيري و اخاذي که دست به سرقت از مردم مي‌زدند توسط گشت انتظامي پليس پايتخت شناسايي و دستگير شدند. به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ ساعت 23:30، 26 فروردين ماه ماموران گشت انتظامي يگان کلانتري 132نبرد در حين گشت زني در آدرس خاوران به يک دستگاه خودرو که سه نفر سرنشين داشت مشکوک شده و در يک اقدام ضربتي و غافلگيرانه پليسي خودرو را متوقف کردند. افراد داخل خودرو خود را به هويت‌هاي «آرمان»، «ميثم»، «نازنين» معرفي کرده که در بازرسي از خودرو يک قمه، يک چاقو غلاف دار، و يک چاقوي اره‌اي، 2 عدد باند و ضبط و لباس و لوازم ديگر و نيز يک عدد شبکه دستي بي‌سيم و که شبکه آن فعال بود کشف شد. متهمان با توجه به سوابق قبلي به عنوان سارقان زورگير به کلانتري منتقل شدند و خودرو نيز به پارکينگ منتقل گرديد. در تحقيقات پليسي از متهمان مشخص شد اين افراد از سارقان زورگيري هستند که تحت عنوان مامور از شهروندان اخاذي و زورگيري مي‌کنند . سرگرد منصور حشمتيان رييس کلانتري 132نبرد درباره اين خبر به باشگاه خبرنگاران گفت: پرونده متهمان براي تحقيقات بيشتر و کشف ساير جرايمشان در اختيار کارآگاهان پايگاه ششم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت.


 مرگ دو کارگر عسلويه بر اثر مسموميت گاز ترش 

روز شنبه تعدادي از کارگران شاغل در پروژه‌هاي فازهاي 17 و 18 اين منطقه دچار مسموميت گازي شدند و دو کارگر جان شان را از دست دادند. به گزارش ايلنا، در اين حادثه دست کم دو نفر از کارگران که از اهالي انديمشک و شهرکرد بوده‌اند بر اثر مسموميت تنفسي گاز سولفيد هيدروژن (H2S) کشته شده‌اند. اين گزارش‌ها همچنين از احتمال مسموميت دو کارگر ديگر فازهاي 17 و 18 منطقه عسلويه در اين حادثه خبر مي‌دهند. گاز سولفيد هيدروژن که از آن به نام گاز ترش نيز ياد مي‌شود گازي بي‌رنگ، سمي و آتش‌زا، با بويي شبيه به بوي تخم مرغ فاسد است، اين گاز در جريان بهره برداري از ذخاير نفت و گاز متصاعد مي‌شود، ميزان 10 ميليونيوم اين گاز در فضاي محيط براي مسموميت افرادي که اين هوا را تنفس مي‌کنند کافي است و افزايش اين آلودگي تا ميزان 50 ميليونيم به مرگ قطعي فرد منجر مي‌شود.


 آتش سوزي گسترده در انبار کاغذ 

سخنگوي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران از آتش سوزي گسترده در انبار کاغذ خبر داد. جلال ملکي سخنگوي سازمان آتش نشاني در گفتگو با خبرنگار حوادث باشگاه خبرنگاران در خصوص جزييات اين حريق اظهار کرد: در ساعت 13:20 دقيقه ظهر ديروز ستاد فرماندهي آتش‌نشاني تهران از آتش سوزي در انبار کاغذ در خيابان شوش غربي، خيابان مرسلي مطلع شد و بلافاصله 4 ايستگاه آتش نشاني و خودروهاي تنفسي عازم محل حادثه شدند. ملکي افزود: انباري دو طبقه به وسعت 200 متر با سقف شيرواني طعمه حريق شده بود که طبقه دوم کاملا شعله‌ور و آتش هر لحظه در حال سرايت به انبارهاي مجاور بود و همچنين بخشي از سقف نيز تخريب شده بود. وي ادامه داد: اين انبار مملو از کاغذ، کارتون و مقوا بود که خسارت مالي فراواني بر جاي گذاشت اما خوشبختانه مصدوم و تلفات جاني نداشت.


 خبر 

ايجاد رابطه نامشروع در ازاي دريافت شارژ

رئيس پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات فرماندهي انتظامي استان خراسان جنوبي از دستگيري مردي که با ايجاد صفحه‌اي در يکي از شبکه‌هاي اجتماعي خود را به جاي يک زن به کاربران معرفي کرده بود خبر داد. به گزارش باشگاه خبرنگاران، سرهنگ «سيد غلامرضا حسيني» رئيس پليس فتا همدان گفت: کارآگاهان پليس فتا هنگام رصد فضاي مجازي در يکي از شبکه‌هاي اجتماعي به صفحه‌اي برخورد کردند که صاحب صفحه با بارگذاري عکس يکي از بازيگران مشهور که شبيه به يکي از بازيگران ايراني بود، اعلام کرده بود که مالک اين صفحه بيرجندي است. سرهنگ «حسيني» افزود: کارآگاهان با ردزني سايبري و شگردهاي خاص ورود به صفحه را آغاز کردند که مشخص شد صاحب صفحه علاوه بر بارگذاري تصاوير مبتذل، طوري جلوه داده بود که درقبال دريافت وجه و حتي شارژ با کاربران رابطه نامشروع برقرار مي‌کند. وي تصريح کرد: کارآگاهان با ايجاد تله سايبري مشخصات صاحب صفحه را در بيرجند پيدا کردند که با هماهنگي‌هاي قضائي به محل سکونت صاحب صفحه مراجعه و مرد 25 ساله را دستگير و تمام دستگاه‌هاي ديجيتالي وي کشف و به پليس فتا منتقل شد. سرهنگ «حسيني» خاطرنشان کرد: متهم از افراد سابقه دار بوده که جهت سير مراحل قانوني تحويل مقام قضائي گرديد .

قاتل مسلح پس از 16 سال فرار

در چنگال قانون اسير شد

فرمانده انتظامي شهرستان دلفان لرستان از دستگيري يک قاتل فراري پس از 16 خبر داد. سرهنگ علي نجات کرمي فرمانده انتظامي شهرستان دلفان لرستان در گفتگو با باشگاه خبرنگاران در تشريح جزييات اين خبر گفت: حدود 16 سال پيش در پي وقوع يک فقره درگيري مسلحانه در يکي از روستاهاي دلفان، که منجر به قتل يک نفر مي‌شود، قاتل از محل متواري شده و تلاش ماموران جهت دستگيري وي تاکنون در اين مدت بي‌نتيجه بوده است. فرمانده انتظامي شهرستان دلفان لرستان در ادامه بيان داشت: ماموران پليس آگاهي اين شهرستان با استفاده از اطلاعت پليسي در مدت زمان طولاني، مخفيگاه قاتل را در شهرستان ساري شناسايي کرده و با اخذ نيابت قضايي پس از هماهنگي‌هاي لازم در عملياتي غافلگيرانه وي را دستگير مي‌کنند. سرهنگ کرمي خاطر نشان کرد: متهم با اعتراف به جرم خود تحويل مراجع قضايي شد.

آتش زدن مغازه شگرد سارق خشن

سارق حرفه‌اي كه به دفاتر مشاوره املاك و نمايشگاه‌هاي خودرو در نيشابور دستبرد مي‌زد، توسط پليس شناسايي و دستگير شد. سرتيپ بهمن اميري مقدم فرمانده انتظامي خراسان رضوي در گفتگو با باشگاه خبرنگاران در تشريح جزييات اين خبر گفت: گزارش سرقت‌هاي سريالي از دفا‌تر مشاوره املاک و نمايشگاه‌هاي خودرو در شهرستان نيشابور با ترفند تخريب گاو صندوق پليس را بر آن داشت براي پيگيري موضوع به صورت ويژه وارد عمل شود. سرتيپ بهمن اميري مقدم افزود: بررسي‌هاي اوليه حاکي از آن بود که عامل يا عاملان سرقت‌ها اسناد و مدارک و همچنين مبالغي را به ارزش 20 ميليارد ريال به سرقت برده و در مواردي مغازه‌ها را به آتش مي‌کشيدند. وي ادامه داد: ماموران انتظامي تحقيقات علمي پرونده را ادامه دادند و با ردزني‌هاي اطلاعاتي و پيگيري سرنخ‌هاي موجود فردي که مرتکب اين سرقت‌ها مي‌شد را چهره زني و مورد شناسايي قرار دادند. فرمانده انتظامي خراسان رضوي اظهار داشت: متهم در اقدام غافلگيرانه پليس دستگير شد که اين فرد 42 ساله که در برابر شواهد و ادله موجود راهي جز بيان حقيقت نمي‌ديد تاکنون به شش فقره سرقت از دفا‌تر مشاوره املاک و بنگاه‌هاي خريد و فروش خودرو اعتراف کرده است. وي افزود: ارزش ريالي سرقت‌هاي انجام شده 20 ميليارد ريال برآورد شده و در بازرسي از مخفيگاه اين سارق حرفه‌اي بيش از 150 فقره چک و تعدادي اسناد و قولنامه‌هاي ملکي و خودرو کشف شده است. فرمانده انتظامي خراسان رضوي تصريح کرد: تحقيقات پرونده با احتمال اينکه متهم در ديگر شهرهاي خراسان رضوي نيز مرتکب سرقت شده باشد ادامه دارد.

همکاري دو برادر سابقه‌دار

براي دزدي از خانه‌ها

دو برادر سارق که به خانه‌ها دستبرد مي‌زدند از سوي پليس بازداشت شدند. به گزارش باشگاه خبرنگاران، چندي پيش مرد جواني با مراجعه به دادسراي ناحيه 5 تهران در شکايتي از سرقت تمام وسايل خانه اش خبر داد که با اعلام اين شکايت موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت و تلاش در اين خصوص آغاز شد. در ادامه مالباختگان ديگري به دادسرا مراجعه کردند و شکايت مشابهي را مطرح کردند. با اعلام اين شکايت‌ها ماموران در جريان سريالي بودن سرقت منازل قرار گرفتند و تحقيقات گسترده خود را در اين خصوص آغاز کردند. در ادامه تجسس‌ها کارآگاهان در نهايت دو برادر سارق را دستگير کردند که در بازجويي از آنها مشخص شد که سارقان سريالي منازل اين دو برادر هستند. دو برادر دزد که هردو سابقه سرقت را در پرونده خود دارند با اعتراف به جرم خود روانه زندان شدند و تحقيقات در اين خصوص و شناسايي مالباختگان ديگر از سوي پليس ادامه دارد.

گاز سمي جان 9 کارگر

چيني را گرفت

مقامات داخلي در چين اعلام کردند: در پي انتشار گازي سمي در استان «يون‌نان» دست‌کم 9 تن جان خود را از دست دادند. به گزارش ايسنا، مقامات محلي استان «يون‌نان» اظهار داشتند: به دنبال وقوع انفجار در يک معدن، گازي سمي منتشر شد که بر اثر اين حادثه 9 تن جان خود را از دست دادند و همچنين 12 تن ديگر مجروح شدند. اين حادثه عصر روز شنبه اتفاق افتاد و 21 کارگر پس از وقوع انفجار داخل معدني که مملوء از گاز منوکسيدکربن شده‌ بود، گرفتار شدند. دو تن از قربانيان در دم جان باختند و هفت تن ديگر پس از انتقال به بيمارستان جان خود را از دست دادند.


 دادگاه خانواده 

درخواست طلاق به خاطر رفتن بر سر مزار شوهر سابق

زن جوان وقتي به سر خاک شوهر سابقش مي‌رفت، نمي‌دانست که پايش به دادگاه خانواده باز خواهد شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، چندي پيش زوج جواني به دادگاه خانواده مراجعه کردند و درخواست طلاق دادند. زن جوان در خصوص علت آن به قاضي گفت: آقاي قاضي شوهرم از اينکه من سر خاک همسر سابقم مي‌روم ناراحت است و مرتب سر اين موضوع با من جنگ و دعوا به راه مي اندازد. از وقتي شوهر سابقم فوت کرده من هر هفته و يا هر ماه سر خاک او مي‌روم و بعد از ازدواج دومم هم اينکار را قطع نکردم. من همچنان سر خاک شوهر سابقم مي‌روم و شوهرم سر اين موضوع مرتب با من دعوا مي‌کند. وي افزود: دعواي ما سر اين موضوع آنقدر زياد شده که هر دو تصميم به جدايي گرفتيم، من حاضر نيستم سر خاک شوهر سابقم نروم و شوهرم هم نمي‌خواهد با اين موضوع کنار بيايد. مرد جوان نيز به قاضي گفت: من نمي‌گويم سر خاک شوهر سابقش نرود، فقط مي گويم هر زمان که وقت داشتي و سرت خلوت بود برو، نه اينکه هر هفته کار و زندگي‌ات را تعطيل کني و سر خاک بروي. بارها شده ما مي‌خواستيم جايي برويم اما همسرم تنها به خاطر اينکه بايد به قبرستان مي‌رفت قرار را کنسل کرده و سر خاک شوهر سابقش رفته است. هربار هم اعتراض مي‌کنم جنجال به راه مي‌اندازد. براي همين تصميم به جدايي گرفتيم. بعد از صحبت‌هاي اين زوج قاضي دليل آنها براي طلاق را کافي نداست و حکم طلاق را صادر نکرد. در نهايت اين زوج با صحبت‌هاي قاضي با يکديگر آشتي کردند و راهي خانه و زندگيشان شدند.

از خريدهاي مدام خانه خسته شدم

مرد جوان که از خريد هاي خانه شان خسته شده بود تصميم به جدايي گرفت. به گزارش باشگاه خبرنگاران، چندي پيش مرد جواني با مراجعه به دادگاه خانواده درخواست طلاق داد و در خصوص علت آن به قاضي گفت: آقاي قاضي همسرم هميشه از من مي خواهد که خريد هاي خانه را انجام دهم و خودش اصلا حاضر نيست خريد کند. مرد جوان ادامه داد: او حتي کوچکترين چيز را هم از من مي خواهد که بخرم و وقتي گاهي اوقات يادم مي رود و يا وقت نمي کنم که خريد کنم دعوا به راه مي اندازد و جنجال به پا مي کند. هميشه از من مي خواهد خريد کنم و ما سر اين موضوع هر روز با هم جنگ و دعوا داريم. تا جاييکه من تصميم به جدايي گرفتم. وي افزود: آقاي قاضي من شايد روزي چهار يا پنج بار به خريد بروم و همسرم حاضر نيست حتي براي کوچترين چيز هم تا مغازه برود. اين موضوع واقعا مرا آزار مي دهد و تصميم به جدايي گرفتم. بعد از صحبت هاي اين مرد قاضي همسر وي را نيز به دادگاه احضار کرد.