نسخه شماره 3707 - 1393/12/13 -

امير قلعه‌نويي در واکنش به اظهارات علي فتح‌الله‌زاده:
آقاي فتح‌الله‌زاده! وقتي پول هست شما هم هستيد

هفته دوم ليگ قهرمانان آسيا
تبريز و تاشکند در انتظار درخشش نمايندگان ايران


پولادي ديگر به تيم ملي دعوت نخواهد شد

بهداد سليمي:
در خصوص نامه آ‌يان اظهارنظر نمي‌کنم


تيم ملي فوتبال جوانان ايران به مصاف ايتاليا مي‌رود


نگاه


اخبار کوتاه


 امير قلعه‌نويي در واکنش به اظهارات علي فتح‌الله‌زاده:
 آقاي فتح‌الله‌زاده! وقتي پول هست شما هم هستيد 

امير قلعه‌نويي به اظهارات علي فتح‌الله‌زاده واکنش نشان داد. او مديرعامل سابق استقلال را متهم کرد که مي‌خواهد خود را با نام او و استقلال يک ماه مطرح نگه دارد،او مي‌گويد که نبايد به مردم دروغ گفت. به گزارش ايسنا، امير قلعه‌نويي ضمن انتقاد شديد از علي فتح‌الله‌زاد‌ه گفت: من وجدانا صحبت‌هاي فتح‌الله‌زاد‌ه را نخوانده‌ام، ولي پاسخگوي صحبت‌هايي که عليه من کرده است هستم. براي او احترام قائلم. نمي‌دانم چرا اين صحبت‌ها را کرده است. برايم جاي تعجب دارد که او هر هفته‌ درباره استقلال صحبت مي‌کند. شاهد بوديد در بازي پرسپوليس و لخويا، پيشکسوتان پرسپوليس چه صحنه‌هاي زيبايي را ايجاد کردند. برايم جاي تعجب دارد که چرا اين پيشکسوتان به تيم‌شان کمک مي‌کنند اما اين دوستان مرتبا درباره من و استقلال حرف مي‌زنند، آيا کسي جز من وجود ندارد که درباره‌اش حرف بزنند. فکر کنم مي‌خواهند با نام من و استقلال خود را مطرح کنند.

او افزود: آن زماني که استقلال دسته سه بود من در استقلال بودم آقاي فتح‌الله‌زاد‌ه کجا بود؟ اين دوستان آن زمان از 30 کيلومتري باشگاه هم رد نمي‌شدند. خانه ما هم در اميرآباد استراحتگاه بازيکنان بود. در ضمن مگر همين استقلال در زمان فتح‌الله‌زاد‌ه نهم و سيزدهم نشده است؟

وي ادامه داد: جالب است که همان تيم نهم و سيزدهم جدول را ما آمديم و قهرمان کرديم. يک بار تيم را قهرمان حذفي کرديم و گفتيم جام متعلق به پورحيدري است و يکبار هم گفتيم که جام متعلق به کريمي و حجازي است. در ضمن مگر من همان کسي نيستم که بعداز جام ملت‌ها گفتم که همه نتايج به گردن من است؟ مگر قبل از بازي با تراکتورسازي در فصل قبل نگفتم که من مقصر هر نتيجه‌اي هستم که در پايان فصل به دست بياوريم؟ دوستان من براي استقلال خرج کرده‌اند و اي کاش دوستان ارزش‌ها را حفظ کنند.

سرمربي استقلال در پاسخ به اين سوال که فتح‌الله‌زاده گفته که آيا فولاد جباري را داشته که قهرمان شده‌ است، گفت: بايد فني حرف بزنيم. بالاتر از برزيل سراغ داريد؟ دو بازي يکي از بازيکنانش را نداشت و 10 گل دريافت کرد. علت قهرمان فولاداين بود که آنها از ابتدا تا پايان فصل تيم را به صورت کامل داشتند. مگر امثال بختيار رحماني و شريفات کمتر از جباري هستند؟ نبايد به مردم دروغ بگوييم.

قلعه‌نويي در پايان اضافه کرد: آقاي فتح‌الله‌زاده، آن زمان که بازيکنان در خانه ما بودند و در دسته سه بوديم شما کجا بوديد؟ زماني که پول هست شما هستيد و در بي‌پولي استقلال مال ما مي‌شود. من سه قهرماني ليگ برتر و دو قهرماني حذفي با استقلال دارم. هيچ منتي هم ندارم. من از بزرگترين قراردادها بخاطر استقلال گذشته‌ام و يک سوال ديگر هم دارم و آن هم اينکه آيا اتلتيکو مادريد که قهرمان اسپانيا شد هم به اندازه بارسلونا و رئال بازيکن داشت؟


 هفته دوم ليگ قهرمانان آسيا
 تبريز و تاشکند در انتظار درخشش نمايندگان ايران 

فولاد و تراکتورسازي ايران در دومين ديدار خود در فصل جديد ليگ قهرمانان باشگاه‌هاي آسيا، امروز به مصاف حريفاني از ازبکستان و امارات مي‌روند.

به گزارش ايسنا، در ادامه ديدارهاي مرحله گروهي ليگ قهرمانان آسيا، اين هفته فولاد و تراکتورسازي از ايران به ترتيب برابر لکوموتيو ازبکستان و الاهلي امارات صف‌آرايي مي‌کنند.

لکوموتيو تاشکند – فولاد ايران

فولاد ايران در نخستين ديدارش در فصل جديد ليگ قهرمانان آسيا در اهواز برابرالسد امارات متوقف شد تا اکنون با يک امتياز در رده دوم جدول گروه C قرار بگيرد. اين هفته اما فولاد بايد در ازبکستان به مصاف لکوموتيو، يکي از تيم‌هاي پايتخت اين کشور برود.نماينده ازبکستان در اين گروه در نخستين ديدارش مغلوب الهلال عربستان شده و حالا مي‌خواهد در خانه نخستين امتياز آسيايي اين فصلش را کسب کند و براي اين منظور بايداز سد نماينده سرسخت ايران برود.

فولاد در ليگ برتر ايران شرايط مطلوبي دارد و به نظر مي‌رسد که مي‌تواند در تاشکند به يک پيروزي شيرين دست يابد، هرچند هيچ ديداري در ليگ قهرمانان آسيا آسان نيست. با اين حال انگيزه بالا و تجربه فولاد مي‌تواند در اين زمينه راهگشا باشد.فولاد ايران چهارشنبه 13 اسفند از ساعت 13 و 30 دقيقه در تاشکند به مصاف لکوموتيو ازبکستان مي‌رود. در ديگر ديدار اين گروه هم السد قطر به ديدار الهلال عربستان مي‌رود.

در گروه C رقابت‌ها، الهلال عربستان با 3 امتياز صدرنشين است و تيم‌هاي فولادايران و السد قطر با يک و لکوموتيو ازبکستان بدون امتياز در رتبه‌هاي دوم تا چهارم قرار دارند.

تراکتورسازي ايران – الاهلي امارات

تراکتورسازي آخرين تيم از ايران است که دومين ديدارش را در ليگ قهرمانان آسيا انجام مي‌دهد. تبريزي‌ها چهارشنبه اين هفته در خانه از الاهلي امارات پذيرايي مي‌کنند و اميدوارند که نخستين امتياز خود را در فصل جديد در سرماي تبريز دشت کنند.شاگردان توني اوليويرا در نخستين ديدارشان از نسف قارشي ازبکستان شکست خوردند و فعلا بدون امتياز در قعر جدول گروه خود قرار دارند.

نکته مهم اين بازي را بايد در ترکيب حريف اماراتي تراکتورسازي جستجو کرد. اورتونريبريو، بازيکن ملي‌پوش برزيلي 25 ساله‌اي است که در ترکيب الاهلي حضور دارد و گفته مي‌شود رقم قراردادش حدود 60 ميليارد تومان يعني تقريبا به اندازه بودجه سه سال تراکتورسازي است!

تراکتورسازي از ساعت 16 در تبريز به ديدار الاهلي امارات مي‌رود. همچنين الاهلي عربستان و نسف قارشي ازبکستان ديگر ديدار اين گروه را برگزار مي‌کنند.

در گروه D مسابقات، نسف ازبکستان با 3 امتياز صدرنشين است و تيم‌هاي الاهلي عربستان و الاهلي امارات با يک و تراکتورسازي بدون امتياز در رده‌هاي بعدي هستند.


 پولادي ديگر به تيم ملي دعوت نخواهد شد 

مدافع هافبک تيم ملي فوتبال ايران تا مشخص شدن وضعيت سربازي‌اش ديگر به تيم ملي دعوت نخواهد شد. به گزارش‌ فارس، تيم ملي ايران تا 3 هفته ديگر و در زمان تعطيلات عيد نوروز براي برپايي اردويي تدارکاتي و برگزاري ديدار دوستانه با تيم‌هاي ملي شيلي و اتريش در حالي راهي اتريش و سوئد خواهد شد که براي اين سفر طبق آخرين اخبار هيچ اقدامي به منظور همراهي بازيکناني که با مشکل خدمت سربازي مواجه هستند از جمله مهرداد پولادي و سروش رفيعي که در جام ملت‌هاي آسيا نيز تيم ملي را همراهي مي‌کردند، صورت نگرفته است. بر همين اساس از تيم ملي و فدراسيون فوتبال خبر رسيده علاوه بر اينکه پولادي تيم ملي را در اردوي نوروزي اروپايي همراهي نمي‌کند، اين بازيکن تا مشخص نشدن تکليف خدمت سربازي‌اش حتي براي همراهي اين تيم در مقدماتي جام ملت‌هاي آسيا و مقدماتي جام جهاني در سال آينده ديگر به تيم ملي دعوت نخواهد شد. البته علاوه بر مشکل پيش آمده براي پولادي، حرکت غيرحرفه‌اي اين بازيکن در جام ملت‌هاي آسيا 2015 در ديدار يک چهارم نهايي مقابل عراق و اخراج از زمين مسابقه که موجبات حذف تيم ملي را فراهم آورد، مزيد بر علت شده تا کادرفني تيم ملي فعلا نظر مثبتي روي مهرداد پولادي نداشته باشد.


 بهداد سليمي:
 در خصوص نامه آ‌يان اظهارنظر نمي‌کنم 

وزنه‌بردار دسته فوق‌سنگين ايران گفت: در خصوص نامه آيان به فدراسيون وزنه‌برداري هيچ نظري نمي‌دهم چرا که ضربه آن را خودم مي‌بينم.

به گزارش مهر، بهداد سليمي در حاشيه اقدام نمادين درختکاري توسط ورزشکاران در جمع خبرنگاران، گفت: اين کار نمادين اقدامي است که در سال‌هاي آينده نتيجه آن مشخص مي‌شود. با کاشت نهال کمک مي‌کنيم که معضل آلودگي هوا از بين برود و اميدواريم اين اقدامات ادامه داشته باشد.

سليمي در خصوص وضعيت تمرينات و اردوي خود در تيم ملي عنوان کرد: زير نظر توکلي کار مي‌کنم و شرايط خوبي دارم ولي وضعيت فدراسيون بلاتکليف است و بايد هر چه سريع‌تر مشخص شود. تمام کشورهاي ديگر خيلي وقت است کار خود را براي المپيک آغاز کرده اند ولي ما هنوز شروع نکرده‌ايم و هر چه زمان بيشتري از دست بدهيم به ضرر وزنه‌برداري است. وي افزود: در رقابت‌هاي کسب سهميه بالا رفتن پرچم ايران در کشوري همچون آمريکا نيز يک استراتژي سياسي دارد و بايد در اين خصوص برنامه‌ريزي خوبي داشته باشيم. سليمي در پاسخ به اين سوال که آيا پاداش شکستن رکورد در بازي‌هاي آسيايي به شما پرداخت شد يا خير، گفت: هنوز پاداشي به ما داده نشده است. وزارت ورزش و کميته ملي المپيک قول‌هايي در اين خصوص داده بودند که قرار است انجام شود و اميدواريم هر چه زودتر اين پاداش‌ها به ورزشکاران پرداخت شود.

وي در خصوص نامه تاماش آيان در حمايت از حسين رضازاده، گفت: سعي مي‌کنم در اين خصوص دخالت نکنم. اين مسائل براي من مهم نيست، هر کسي هر کاري مي‌کند و هر برنامه‌اي دارد در کار من تاثير ندارد. من شايد تنها 3-2 سال ديگر ورزشکار باشم و اگر بخواهم وارد اين مسائل حاشيه‌اي شوم، ضربه آن را خودم مي‌بينم.

سليمي در پايان خاطرنشان کرد: قرار شده جلسه‌اي با طباطبايي داشته باشيم. ديدگاه سرپرست فدراسيون مثبت است و هدفش کمک به وزنه‌برداري است.


 تيم ملي فوتبال جوانان ايران به مصاف ايتاليا مي‌رود 

تيم ملي فوتبال جوانان ايران در ديداري دوستانه به مصاف ايتاليا خواهد رفت. فريدون معيني، سرپرست کميته جوانان در خصوص استعداديابي‌هاي صورت گرفته در مناطق 9 گانه کشور گفت: تاکنون در تهران، شيراز(بوشهر)، اصفهان، همدان و در شهر ساري بازيکنان مستعد زير نظر استعدادياب‌ها فعاليت کرده‌اند و برترين‌هاي آنها به اردوهاي تيم ملي فوتبال در رده‌هاي سني پايه دعوت مي‌شوند.

وي ادامه داد: طرح استعداديابي مناطق 9 گانه به کميته جوانان و تيم‌هاي ملي پايه کمک بسزايي مي‌کند چرا که بازيکنان بدون حضور واسطه و با تمام توانايي‌هاي خود مورد ارزيابي قرار مي‌گيرند. تا پايان فروردين ماه استعداديابي در رده سني جوانان و تا پايان اسفند ماه استعداديابي در رده سني نوجوانان انجام خواهد شد. معيني افزود: با انجام اين طرح، گام اول استعداديابي را برداشته‌ايم. پس از ارزيابي 500 بازيکن مستعد، حدود 100 نفر از آنها در اردوي يک هفته اي شرکت خواهند کرد و در نهايت 44 نفر از بازيکنان را انتخاب مي‌کنيم تا در 4 گروه 11 نفره رقابت داشته باشند و در نهايت برترين‌هاي اين مستعدان در کنار بازيکنان تيم ملي در يک بازي تدارکاتي مسابقه مي‌دهند تا کادر فني نفرات نهايي را براي دعوت به اردوهاي اصلي تيم ملي جوانان و نوجوانان انتخاب کنند.

وي از برگزاري ديدار دوستانه تيم ملي جوانان ايران با ايتاليا خبر داد و گفت: تيم ملي فوتبال جوانان ايران در ماه مي‌(ارديبهشت سال آينده) دو بازي دوستانه با تيم ملي زير 19 سال ايتاليا برگزار خواهد کرد که معتقدم حضور در اين بازي، باري فني و تجربه خوبي براي کادر فني و بازيکنان به همراه داشته باشد.


 نگاه 

راه‌آهن در مسير ناکجاآباد

راه‌آهن حال و روز خوشي ندارد. نااميدانه و کم‌رمق در ورطه سقوط به دسته پايين‌تر دست و پا مي‌زند و نمي‌داند شايد که اگر کاري اساسي نکند، سرنوشت شاهين و دارايي و بانک ملي انتظارش را مي‌کشد.

به گزارش ايسنا، روزگاري نه چندان دور در ايران باشگاه‌هاي فوتبال شکل گرفتند و طبق اصول اوليه فوتبال فعاليت خود را آغاز کردند. چند باشگاه خصوصي پرطرفدار مثل شاهين (پرسپوليس)، تاج (استقلال)، شعاع، دارايي و مانند آنها در کنار باشگاه‌هاي دولتي مثل راه‌آهن فوتبال ايران را شکل داده بودند. از آن تيم‌هاي ساختارمند و اصولي اکنون چيزي جز چند اسم پرطمطراق باقي نمانده است. تيم‌هاي زيادي در طول ساليان گذشته از بين رفته‌ و ديگر اثري از آنها ديده نمي‌شود. هما، عقاب، شاهين، دارايي، شعاع و بانک ملي تنها چند نمونه از اين باشگاه‌ها هستند. حال و روز آنها که مانده‌اند هم اما چندان تعريفي نيست. پرسپوليس،استقلال، راه‌آهن، آرارات، نفت آبادان، شاهين بوشهر، ملوان و مانند اين‌ها اگرچه امروز وجود دارند اما با مشکلات مالي و ساختاري فراواني که دارند، کميت کارشان لنگ است.

اين جا قرار است درباره يکي از اين تيم‌ها حرف بزنيم. تيمي که روزگاري نگين فوتبال تهران بود و بزرگان زيادي را به فوتبال ايران تحويل داد: راه‌آهن تهران. هرچند هنوز هم در تهران تمرين و از حريفانش ميزباني مي‌کند، چند سالي است که به راه‌آهن شهرري تغيير نام داده است. البته اين تنها تغيير نام باشگاه قديمي تهران نيست؛ چرا که با هر تغيير مالکيتي يک پسوند يا پيشوند به نام باشگاه اضافه شده وسپس کم شده است. راه‌آهن زماني باشگاه پر رفت و آمدي بود. بازيکنان نامداري در اين تيم رشد کردند و به تيم‌هاي نامدارتر راه يافتند. فرشاد پيوس، رحمان رضايي، نصرالله عبداللهي،خداداد عزيزي، بهتاش فريبا، مهدي و مرتضي فنوني‌زاده، امير قلعه‌نويي، اکبر کارگرجم، مهرداد ميناوند و مهدي تارتار بازيکنان نام‌آشناي راه‌آهن بوده‌اند. تولد باشگاه راه‌آهن در ورزش ايران به سال 1316 برمي‌گردد که اولين تيم‌هاي ورزشي راه‌آهن زير نظر شرکت راه‌آهن ايران تشکيل شد. راه‌آهن براي اولين بار در مسابقات قهرماني باشگاه‌هاي تهران در سال 1318 شرکت کرد و در اولين بازي رسمي تاريخ خود مقابل تيم بازرگاني قرار گرفت و با نتيجه 11 بر صفر اين تيم را شکست داد. چندسال بعد، وقوع جنگ جهاني دوم باعث تعطيلي فعاليت‌هاي ورزشي کشور و باشگاه نوپاي راه‌آهن شد. در سال‌هاي دهه 30 فعاليت اين باشگاه فقط منحصر به ورزش کارگري بود اما از اوايل دهه 30، باشگاه فعاليت‌هاي خود را در زمينه فوتبال به صورت جدي‌تر از قبل آغاز کرد و چندين سال در مسابقات فوتبال باشگاه‌هاي تهران حضور داشت. دهه پنجاه شمسي آغاز دوران جديدي در تاريخ فوتبال راه‌آهن بود. با راه‌اندازي جام تخت جمشيد، راه‌آهن يکي از تيم‌هاي تهراني بود که در اين ليگ پذيرفته شد. تيمي که با شروع فعاليتش به لوکوموتيورانان مشهور شده بود در اولين تجربه حضور در ليگ هفتم شد. پس از وقوع انقلاب اسلامي ايران، راه‌آهن در اولين دوره مسابقات رسمي که برگزار شد، مقامي کسب نکرد. در سال 59 و در مسابقات انتخابي جام حذفي تهران، راه‌آهن هر دو تيم استقلال و پرسپوليس - که پرطرفدارترين تيم‌هاي ايران هستند - را از گردونه مسابقات خارج کرد و لقب گربه سياه فوتبال ايران را از سوي رسانه‌ها و تماشاگران دريافت کرد. راه‌آهن اگرچه چند سال در مسابقات باشگاه‌هاي تهران موفق ظاهر شد اما با راه‌اندازي ليگ فوتبال ايران نتوانست در اين ليگ حضور پيدا کند تا اينکه در فصل83 ليگ دسته يک ايران با اقتدار به ليگ برتر فوتبال ايران صعود کرد و پس از سال‌ها دوباره در جمع بزرگان فوتبال ايران قرار گرفت. راه‌آهن در اولين فصل حضور در ليگ برتر در رتبه سيزدهم قرار گرفت که مقام خوبي براي يک تيم تازه‌وارد بود. بعد از آن هم راه‌آهن به ثبات رسيد و از فصل 84 تا به حال در ليگ برتر ايران حضور داشته است. نايب‌قهرماني جام حذفي در سال 1361 و قهرماني در جام اتحاديه باشگاه‌هاي ايران در سال 1382 و قهرماني‌هاي پي‌درپي در رده‌هاي پايه از جمله مهمترين افتخارات تيم فوتبال راه‌آهن است. پس از چندين فصل حضور در ليگ برتر فوتبال ايران و فراز و نشيب‌هاي متعدد، امسال راه‌آهن با سرعت زياد به سمت نابودي پيش مي‌رود. وقتي کنترل قطاري از دست لکوموتيورانش خارج مي‌شود و سرعتش به قدري زياد مي‌شود که نمي‌تواند مهارش کرد، به اصطلاح مي‌گويند که قطار، فرار کرده است. حالا به نظر مي‌رسد که قطار فوتبال راه‌آهن هم فرار کرده و کسي را ياراي متوقف کردنش نيست. تغيير پياپي مالک باشگاه و در نهايت پديده‌اي به نام بابک زنجاني باشگاه راه‌آهن را به قعر چاه مشکلات انداخت. درآوردن اين قرباني از دل چاه کار دشواري است و به نظر نمي‌رسد که مسکن‌هاي موقتي مثل تغيير سرمربي بتواند دردي از اين تيم دوا کند.

راه‌آهن فصل چهاردهم را با حميد استيلي در نقش مالک، مديرعامل و سرمربي آغاز کرد ولي در ميانه‌هاي راه، استيلي از کار خسته شد و رفت تا علي لطيفي جايش را بگيرد. مشکل راه‌آهن با رفتن استيلي و آمدن لطيفي کمتر که نشد، بيشتر هم شد چون سرمربي جوان و بي‌تجربه راه‌آهن تنها پس از سه هفته و با سه باخت متوالي از کار برکنار شدو تيم را با مشکلاتش تنها گذاشت. در ادامه فرهاد کاظمي با تجربه هدايت راه‌اهن را بر عهده گرفت و يک برد خوب به همراه اين تيم کسب کرد اما نتايج راه‌آهن در طول فصل آنقدر بد و نااميدکننده بوده که ديگر اميد چنداني به نجاتش نيست. راه‌آهن در حالي پس از هفته‌ها يک برد به دست آورد که به همراه سه تيم 19 امتيازي ديگر در قعر جدول به سر مي‌برد. راه‌آهن براي ماندن در ليگ برتر بايد با نفت مسجدسليمان، گسترش فولاد و استقلال خوزستان رقابت کند. دو تيم خوزستاني و پرطرفدار و يک تيم تبريزي با ساختار حرفه‌اي رقباي آساني براي راه‌آهن بحران‌زده نيستند. متوليان ورزش تهران اگر دلسوز فوتبال قديمي و پرافتخار پايتخت هستند، بايد براي جلوگيري از نابودي تيم‌هاي ريشه‌دار تهراني مانند راه‌آهن،‌ چاره‌اي انديشه کنندوگرنه بايد شاهد انحلال و اضمحلال آنها يکي پس از ديگري باشيم. تيمي که روزگاري «گربه سياه» استقلال و پرسپوليس لقب گرفته بود هر لحظه ممکن است تعادلش را از دست بدهد و سقوط کند. لکوموتيورانان فوتبال ايران اين روزها تنها مي‌توانند به آينده دل خوش کنند؛ آينده‌اي که شايد در آن بار ديگر جشن صعود به ليگ برتر را بگيرند و اين بار با قدرت بيشتر و با ساختار بهتر پا به ميدان رقابت حرفه‌اي‌ها بگذارند. اما حقيقت اين است که در دنياي فوتبال ايران، در دنيايي که پول و رابطه حرف اول را مي‌زند، در دنيايي که حرفه‌اي بودن با حرف و شعار معني مي‌شود وظهور مي‌يابد و در دنيايي که تيم‌هاي سازنده رو به انزوا و انحلال مي‌روند و دلالي و تنبلي و کسالت مثل قارچ در آن رشد مي‌کند، سرنوشت امثال راه‌آهن خاموشي و فراموشي است.


 اخبار کوتاه 

مجيدي محبوب‌ترين بازيکن استقلال شد

در برنامه نود اين هفته فرهاد مجيدي محبوب‌ترين بازيکن دو دهه باشگاه استقلال شد. به گزارش ايسنا، در ابتداي برنامه عادل فردوسي‌پور توضيحاتي درباره نظرسنجي برنامه و نحوه انتخاب گزينه‌ها داد. طبق قرار قبلي، سوال اين هفته برنامه به انتخاب محبوب‌ترين بازيکن استقلال در دودهه اخير اختصاص داشت. بينندگان 90 بايد از ميان آرش برهاني، مجتبي جباري، جوادزرينچه، فرهاد مجيدي و عليرضا منصوريان محبوب‌ترين بازيکن را انتخاب مي‌کردند که در نهايت فرهاد مجيدي با کسب 59 درصد آرا محبوبترين بازيکن دو دهه اخير باشگاه استقلال لقب گرفت.

رکوردي ديگر ازکريستيانو رونالدو

مهاجم پرتغالي رئال مادريد رکورد ديگري در گلزني به ثبت رساند. به گزارش ايسنا، کريستيانو رونالدو به رکورد‌شکني‌هايش ادامه مي‌دهد. او با پنالتي‌اي که در ديدار اين هفته رئال مادريد مقابل و‌يارئال تبديل به گل کرد، به نخستين بازيکن تاريخ در ليگ فوتبال اسپانيا بدل شد که در پنج فصل پياپي موفق شده 30گل بزند. او سال 2009 از منچستريونايتد به رئال آمد و در همان فصل نخست 26 بار دروازه حريفان را باز کرد که رکورد بسيار خوبي هم به حساب مي‌آمد اما در همان فصل بود که نتوانست به رکورد 30 گل در يک فصل برسد. رونالدو در تمامي فصل‌هاي بعد از آن موفق شده بيش از 30 گل در يک فصل بزند.

استقلال به پرداخت  ماليات رحمتي محکوم شد

با حکم کميته انضباطي فدراسيون فوتبال باشگاه استقلال به پرداخت ماليات مهدي رحمتي محکوم شد. به گزارش فارس،کميته انضباطي فدراسيون فوتبال پس از بررسي پرونده ماليات سيد مهدي رحمتي دروازه‌بان فصل گذشته استقلال، اين باشگاه را به پرداخت ماليات 3 سال گذشته اين بازيکن محکوم کرد. رحمتي که به دليل مشکل مالياتي ممنوع‌الخروج شده است بررسي اختلاف مالي خود را بر عهده کميته انضباطي فدراسيون فوتبال گذاشت و در نهايت استقلالي‌ها بايد تمام ماليات سه سال گذشته وي را پرداخت کنند.

مرحله پاياني ليگ شيرجه برگزار مي‌شود

مرحله دوم و پاياني ششمين دوره مسابقات شيرجه باشگاه‌هاي کشور در استخر بين‌المللي 9دي شيرودي برگزار مي‌شود. مرحله پاياني ششمين دوره مسابقات شيرجه باشگاه‌هاي کشور امروز در استخر بين‌المللي 9دي شيرودي برگزار مي‌شود؛ مرحله نخست ليگ شيرجه در تاريخ 19 دي 1393 با صدرنشيني تيم هما اکسپرس به پايان رسيد. در ششمين دوره ليگ شيرجه 10 تيم به نام‌هاي هما اکسپرس، نفت تهران، شهرداري تبريز، روغن نباتي ويتا، هيأت شناي اصفهان، هيأت شناي کرمانشاه، شيرجه فارس، هيأت شناي استان مرکزي، استخر 9 دي و صنعتي شريف حضور دارند.

فغاني ديدار سئول و کاشيوا را سوت مي‌زند

با اعلام کنفدراسيون فوتبال آسيا، داوران ايراني چهارمين ديدار گروه H رقابت‌هاي ليگ قهرمانان آسيا 2015 را قضاوت خواهند کرد. ديدار اف سي سئول کره و کاشيوا ژاپن از سري رقابت‌هاي مرحله گروهي ليگ قهرمانان آسيا 2015 امروز ساعت 14:00 به وقت تهران در حالي برگزار مي‌شود که داوران ايران قضاوت اين بازي را برعهده دارند. لازم به ذکر است، عليرضا فغاني به عنوان داور وسط، رضا سخندان و محمدرضا منصوري به عنوان کمک‌هاي وي و حسن اکرمي به عنوان داور چهارم از سوي کنفدراسيون فوتبال آسيا اين ديدار را در استاديوم سئول قضاوت خواهند کرد. گفتني است، توکاباو کمل از قرقيزستان به عنوان نماينده کنفدراسيون فوتبال آسيا و يم چونگ از هنگ‌کنگ به عنوان ناظر داوري در اين ديدار حضور خواهند داشت.