نسخه شماره 3707 - 1393/12/13 -


سرقت‌هاي منازل در پوشش خواستگاري


دستور ويژه هاشمي براي تزريقي که باعث مشکل بينايي بيماران شد


مسموميت غذايي 70 دانشجو در شيراز


خبر


 سرقت‌هاي منازل در پوشش خواستگاري 

گروه حوادث: سه جوان که با همکاري يکديگر از خانواده‌هاي دختران ثروتمند، دزدي مي‌کردند،‌ شناسايي و دستگير شدند. در شهريور ماه سال جاري، از طريق مرکز فوريت‌هاي پليسي 110 وقوع يک فقره سرقت منزل به کلانتري 101 تجريش اعلام شد.

با حضور مأموران در محل سرقت واقع در خيابان قيطريه و انجام تحقيقات مشخص شد که سارق يا سارقين اقدام به سرقت بيش از 2 ميليارد تومان اموال داخل منزل از قبيل طلا و جواهرات، ده‌ها سکه طلا، البسه مارک‌دار، چندين دستگاه گوشي تلفن همراه مدل بالا و غيره کرده‌اند.

با تشکيل پرونده مقدماتي با موضوع سرقت منزل و به دستور شعبه دهم بازپرسي دادسراي ناحيه يک تهران، پرونده جهت رسيدگي در اختيار پايگاه يکم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت.

اظهارات مالباخته

مالباخته پس از حضور در پايگاه يکم پليس آگاهي، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در روز 26 شهريور93 منزل را به همراه تمامي اعضاي خانواده، جهت مسافرت به يکي از شهرهاي شمال کشور ترک کرده اما پس از مراجعت به منزل متوجه سرقت مقدار زيادي از وسايل داخل خانه شديم.

با حضور کارآگاهان در منزل مالباخته و بررسي تيم سرقت منزل پايگاه يکم آگاهي، کارآگاهان اطمينان پيدا کردند که سارق يا سارقين با اطلاع از عدم حضور مالباخته و اعضاي خانواده، به محل سکونت آنها مراجعه و بدون هرگونه تخريب درب ورودي (به واسطه داشتن کليد درب ورودي مجتمع و واحد مسکوني مالباخته)، وارد ساختمان شده و سرقت خود را انجام داده‌اند.

تحقيقات از اعضاي خانواده مالباخته

باتوجه به دلايل و شواهد به دست آمده مبني بر داخلي بودن نوع سرقت، تحقيقات در خصوص اعضاي خانواده مالباخته و افراد مرتبط با آنها در دستور کار قرار گرفت.

با اطلاعات بدست آمده از مالباخته و اعضاي خانواده‌ايشان مشخص شد که جواني بنام حامد چندي پيش با دختر مالباخته آشنا شده، به وي پيشنهاد ازدواج داده و حتي با اعضاي خانواده اش جهت انجام خواستگاري به محل زندگي مالباخته مراجعه و حتي صحبت‌هاي مقدماتي نيز در اين خصوص صورت گرفته است.

مالباخته در خصوص هويت حامد به کارآگاهان گفت: «چندي پيش متوجه شدم که جواني به دخترم پيشنهاد ازدواج داده و بر اين موضوع پافشاري دارد ؛ براي آشنايي از اين جوان دعوت کردم و ايشان نيز بنام آقاي «حامد. خ» به همراه خواهرش (يک خانم جوان حدودا 30 ساله) به منزل ما مراجعه کردند؛ ايشان مدعي بود که پسر يکي از کارخانه‌داران سرشناس هستند که در حال حاضر پدر و مادرشان در تهران سکونت نداشته و به همين علت و براي آشنايي اوليه، به همراه خواهرش براي خواستگاري آمده و خود ايشان نيز در حال حاضر دانشجو هستند؛ زماني که در خصوص محل سکونت ايشان در تهران سؤال کردم، ايشان عنوان کرد که پدرشان يک واحد آپارتمان در شهرک غرب – خيابان درختي براي ايشان خريداري کرده و در حال حاضر نيز در آنجا زندگي مي‌کند ؛ بنده حتي براي بررسي موضوع، يک جلسه نيز به اين خانه در خيابان درختي مراجعه و متوجه شدم که ايشان در اين محل زندگي مي‌کنند».

مالباخته در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «دقيقا از روزي که سرقت انجام شد، از «حامد. خ» هيچ خبري نداريم و تصور مي‌کنم که ايشان به محل سکونت پدر و مادرشان مراجعه کرده باشند».

تحقيقات در خصوص حامد

باتوجه به اطلاعات بدست آمده در خصوص «حامد. خ»، کارآگاهان به محل زندگي وي در خيابان درختي مراجعه و اطلاع پيدا کردند که واحد مسکوني مورد ادعاي حامد در خصوص مالکيت آن، واحدي استيجاري بوده که همزمان با زمان سرقت از منزل مالباخته، از سوي وي تخليه شده است.

در ادامه رسيدگي به پرونده، محل سکونت خانواده حامد (23 ساله) در منطقه سه راه آذري شناسايي و در تحقيقات از اعضاي خانواده وي مشخص شد که حامد از حدود يک سال پيش و پس از آشنايي با خانم جواني که حامد قصد ازدواج با وي را داشته اما با مخالفت شديد خانواده‌اش مواجه شده، با آنها قطع رابطه کرده و در حال حاضر نيز از وي هيچ اطلاعي ندارند؛ همچنين بررسي بانک اطلاعات مجرمين سابقه‌دار نيز نشان داد که وي پيش از اين نيز يک بار به اتهام سرقت دستگير و روانه زندان شده است.

شناسايي سرقت‌هاي مشابه

همزمان با رسيدگي به پرونده سرقت دو ميليارد توماني منزل در خيابان قيطريه، با بررسي پرونده سرقت‌هاي مشابه مشخص شد که دو مالباخته ديگر نيز به همين شيوه و شگرد مورد سرقت قرار گرفته (به ارزش تقريبي 450 ميليون تومان براي هر دو پرونده) و در اين پرونده‌ها نيز همزمان با انجام سرقت از منازل، خواستگار دختر مالباختگان که در تمامي آنها پسر يک کارخانه دار بوده ناپديد شده است؛ در تمامي اين سرقت‌ها، خانم جواني تحت عنوان «خواهر خواستگار» حضور داشته و خود خواستگار نيز مدعي داشتن خانه در منطقه شهرک غرب و... بوده است.

شناسايي همدست حامد

باتوجه به شباهت پرونده‌هاي سرقت منازل مناطق قيطريه، نارمک و دهکده المپيک، تصاوير حامد به رؤيت دو مالباخته ديگر نشان داده شد؛ يکي از مالباختگان، حامد را به عنوان خواستگار دختر خود معرفي اما دختر مالباخته ديگر وي را نه به عنوان خواستگار بلکه به عنوان يکي از بستگان خواستگارش مورد شناسايي قرار داد.

باتوجه به اطلاعات به دست آمده در خصوص حضور دومين خواستگار قلابي در پرونده، تصاوير اين شخص استخراج و با انجام تحقيقات از خانواده حامد، اين شخص بنام «فرشيد. م» (20 ساله) و به عنوان يکي از بستگان حامد مورد شناسايي قرار گرفت (حامد و فرشيد با يکديگر داراي نسبت فاميلي پسردايي و پسرعمه هستند).

دستگيري اعضاي گروه سارقين منازل

باتوجه به اطلاعات بدست آمده در خصوص «فرشيد. م»، کارآگاهان به محل سکونت فرشيد مراجعه و در ادامه تحقيقات اطلاع پيدا کردند که فرشيد نيز همانند حامد از محل سکونت خود متواري شده است.

تحقيقات جهت شناسايي و دستگيري فرشيد و حامد در دستور کار قرار داشت تا نهايتا کارآگاهان پايگاه يکم اطلاع پيدا کردند که فرشيد به همراه تعدادي از دوستانش و براي تفريح به يکي از شهرهاي شمالي کشور رفته؛ با بدست آمدن اطلاعات جديد و با انجام اقدامات پليسي، نهايتا فرشيد در ساعت 20 روز دوازدهم بهمن93 و در زمان بازگشت به تهران دستگير مي‌شود.

با دستگيري فرشيد، بلافاصله تحقيقات از همان زمان دستگيري آغاز و در حاليکه فرشيد چاره‌اي جز بيان حقيقت نداشت صراحتا به همدستي با حامد اعتراف و ديگر عضو پرونده بنام سميرا (31 ساله) را نيز معرفي مي‌کند.

با اعترافات بدست آمده از فرشيد، حامد و سميرا نيز در ساعت 1 بامداد و در منطقه سعادت‌آباد، دستگير و در بازرسي از مخفيگاه آنها مقادير زيادي از اموال سرقتي و همچنين يک دستگاه خودرو Gensiz مدل 2010 کشف شد.

حامد در اعترافات خود صراحتا عنوان مي‌کند که با قسمتي از پول‌هاي بدست آمده از سرقت‌ها اقدام به خريد اين خودرو کرده و اين در حالي است که بنابر اظهارات مالباختگان و همچنين اعترافات متهم، حامد در زمان انجام اقدامات متقلبانه جهت جلب اعتماد شکات و مالباختگان، از يک دستگاه خودرو پژو 206 مدل SD مشکي استفاده کرده و خودرو Gensiz، اخيرا و پس از انجام سرقت خيابان قيطريه خريداري شده است.

علاوه بر کشف مقادير متنابهي از انواع اموال مسروقه (سکه‌هاي طلا، البسه، وسايل برقي و الکترونيکي و...)، کارآگاهان موفق به کشف دو کارت ملي مجعول متعلق به حامد مي‌شوند که تاريخ تولد متهم در يکي از آنها به سال 1361 و در دومي به سال 1366 درج شده است. متهم (حامد) در خصوص اين دو کارت ملي بدست آمده نيز به کارآگاهان نيز عنوان کرد که بدين شيوه و شگرد سن خود را بالاتر از سن واقعي خود نشان مي‌داده؛ حامد در خصوص نحوه آشنايي خود با سميرا. غ (31 ساله) نيز عنوان داشت که حدود يک سال پيش و طي تصادف رانندگي در محدوده بازار تهران با وي آشنا شده و پس از مدتي به او علاقه‌مند شده و قصد ازدواج با وي را داشته اما خانواده‌اش با اين مخالفت کرده‌اند.

«سميرا. غ» نيز در خصوص مشارکت در سرقت‌ها عنوان داشت که پس از جدايي از همسرم و آشنايي با حامد، به خاطر علاقه‌اي که به حامد داشته، تصميم گرفته تا در سرقت‌ها، با حامد و فرشيد همکاري و مشارکت داشته باشند. سرهنگ کارآگاه رحيم فرزام، رئيس پايگاه يکم پليس آگاهي تهران بزرگ، با اعلام اين خبر گفت: از کليه شکات و مالباختگاني که بدين شيوه و شگرد مورد فريب افراد، کلاهبرداري و يا سرقت به ويژه سرقت منزل قرار گرفتند، دعوت مي‌شود تا جهت شناسايي متهمين و پيگيري شکايات خود به نشاني پايگاه يکم پليس آگاهي تهران بزرگ واقع در اتوبان صدر (مسير شرق به غرب) – ابتداي خيابان قلندري شمالي مراجعه کنند.


 دستور ويژه هاشمي براي تزريقي که باعث مشکل بينايي بيماران شد 

تعداد قابل توجهي از بيماران بر اثر تزريق چشمي يک داروي آمريکايي در يکي از کلينيک‌هاي خصوصي تهران دچار مشکل بينايي شدند به‌طوري که سازمان غذا و دارو براي آزمايش اين دارو اقدام کرده و حتي وزير بهداشت نيز دستور رسيدگي ويژه داده است. به گزارش تسنيم، دوشنبه 11 اسفند در پي تماسي از طرف يکي از همراهان بيمار، اعلام شد که در کلينيک «ر» يکي از کلينيک‌هاي چشم‌پزشکي خصوصي تهران تعداد قابل توجهي از بيماران پس از تزريق داروي «آواستين» دچار درد شدند و هم اکنون نيز چشمان آنان هيچ روشنايي ندارد و نمي‌توانند جايي را مشاهده کنند. براين اساس در تماس نخست با مسوولان مربوطه وزارت بهداشت و با توجه به عدم اطلاع آنان در ساعات اوليه اين رويداد به‌صورت غيررسمي تکذيب شد، در نهايت با مراجعه خبرنگار تسنيم به کلينيک يادشده وقايع به‌صورت ديگري رقم خورد و معلوم شد که اين حادثه واقعيت دارد. تعداد قابل توجهي بيمار پس از تزريق داروي آمريکايي «آواستين» دچار مشکل نابينايي شده بودند، به‌طوري که يکي از همراهان بيماران به تسنيم عنوان کرد: پدرم بيماري ديابت دارد و براي اين‌که ليزر نشود تاکنون در چند نوبت (6 تا 7 بار) داروي «آواستين» را به چشمانش تزريق کرديم که تا به حال هم مشکلي نداشت ولي در پي آخرين تزريق چشمان پدرم؛ و در مسير برگشت به منزل دچار درد شديدي شد و در نهايت آن چشمش که تزريق صورت پذيرفته بود ديگر نمي‌تواند چيزي را مشاهده کند. خبرنگار تسنيم در حين صحبت با همراه اين بيمار از سوي يکي از مسئولان پرستاري کلينيک با برخوردي تُند مواجه شد. اين مسئول از خبرنگار تسنيم درخواست کرد تا از کلينيک بيرون رود و گرنه با 110 تماس مي‌گيرد اما در نهايت، ماجرا با وساطت مديرعامل کلينيک ختم به خير شد. مديرعامل کلينيک با دعوت از خبرنگار و برخي از همراهان بيماران به يکي از اتاق‌هاي کلينيک با تأييد اين حادثه براي چشم بيماران توضيح داد. وي گفت: تزريق اين داروي آمريکايي (آواستين) که از طريق رسمي و قانوني نيز تهيه شده است توسط يکي از متخصصان به‌نام (دکتر پ) که يکي از پزشکان ارزشي و خوب جامعه پزشکي است انجام شده و به‌احتمال زياد اين مشکل بر اثر دارو بوده است زيرا عوارض دارويي هميشه در چنين مواقعي مطرح است. بنابراين حادثه به‌طور کامل به اطلاع مسئولان وزارت بهداشت رسيدرسيد به‌طوري که از سازمان غذا و دارو بازرسي به اين کلينيک اعزام شد و به‌گفته رسول ديناروند رئيس سازمان غذا و دارو؛ نمونه‌هاي ويال اين دارو به آزمايشگاه سازمان غذا و دارو ارجاع داده شد تا آزمايشات لازم صورت پذيرد. رئيس سازمان غذا و دارو در اين خصوص به تسنيم عنوان کرد: اين دارو از طريق رسمي وارد کشور شده و احتمال دارد نوع و روش تزريق درست نبوده است ولي در مجموع براي نتيجه نهايي بايد تا هفته آينده صبر کرد ولي اقدامات لازم براي اين بيماران در حال انجام است. حسين رستگار رئيس مرکز تحقيقات آزمايشگاهي غذا و دارو نيز در تشريح انجام آزمايشات روي اين داروي آمريکايي به تسنيم بيان داشت: در حال حاضر ويال‌هاي اين دارو به آزمايشگاه سازمان غذا و دارو انتقال يافته است و بايد منتظر نتايج شد ولي مطمئناً در صورت هر گونه مشکل در اين دارو با نمايندگي کارخانه سازنده برخورد جدي صورت مي‌پذيرد و اگر مشکل از جاي ديگر بود نيز به‌صورت قانوني به اين امر رسيدگي خواهد شد. در اين راستا ديروز 12 اسفند نيز يکي ديگر از همراهان بيماران در تماس با خبرنگار تسنيم عنوان کرد يک نماينده از طرف وزارت بهداشت به کلينيک آمد و اعلام کرد که دستور مستقيم وزير بهداشت است که به‌صورت ويژه به اين حادثه رسيدگي شود.


 مسموميت غذايي 70 دانشجو در شيراز 

سخنگوي اورژانس کشور از مسموميت 70 دانشجوي دانشگاه‌ شيراز خبر داد. مجتبي خالدي در گفت‌وگو با ايسنا، در اين باره گفت: دوشنبه شب خبر مسموميت دانشجويان در يک مجتمع خوابگاهي به اورژانس اطلاع داده شد و به دنبال آن عوامل اورژانس در محل حادثه که خوابگاه‌هاي دانشجويي يکي از دانشگاه‌هاي شيراز بود اعزام شدند. وي با اشاره به انجام اقدامات درماني از سوي عوامل اورژانس اظهار کرد: پس از حضور عوامل اورژانس مشخص شد که 70 تن از دانشجويان اين دانشگاه پس از صرف شام دچار مسموميت شدند که خوشبختانه با اقدامات انجام شده از سوي عوامل اورژانس، اکثر آنها در محل به صورت سرپايي تحت درمان قرار گرفتند و تنها دو نفر براي انجام اقدامات درماني بيشتر به بيمارستان علي‌اصغر شيراز منتقل شدند. به گفته سخنگوي اورژانس کشور، نتايج اوليه نشان مي‌دهد که وجود مسموميت در وعده شام دانشجويان علت اين اتفاق بوده است. وقوع اين حادثه براي دانشجويان پرديس ارم در حالي از سوي مدير روابط عمومي دانشگاه شيراز تاييد شد که سال گذشته نيز تعدادي از دانشجويان دانشگاه شيراز بر اثر مصرف غذاي سلف‌سرويس پرديس ارم دچار مسموميت شدند. صفوي قائم مقام دانشگاه شيراز نيز در گفت‌وگو با ايسنا، گفت: علت اصلي مسموميت دانشجويان دختر اين دانشگاه هنوز مشخص نيست و در دست بررسي قرار دارد. وي با بيان اينکه متاسفانه 140 دانشجوي دختر ساکن در خوابگاه پرديس ارم، دوشنبه شب دچار مسموميت شدند افزود: 15 نفر از دانشجوياني که علائم شديد‌تري داشتند، توسط اورژانس شيراز به بيمارستان اعزام شدند. صفوي گفت: پس از اطلاع از اين مورد بلافاصله مسئولان دانشگاه شيراز با هماهنگي مسئولين سياسي فارس و حراست دانشگاه علوم پزشکي شيراز اورژانس و پزشکان اين دانشگاه به سرويس دهي به بيماران پرداختند. وي ادامه داد: طي هماهنگي به عمل آمده با بيمارستان‌ها براي اينکه با هجوم بيماران رو به رو نشوند دانشجويان مصدوم از طريق اتوبوس به مراکز درماني مختلف انتقال داده شدند. قائم مقام دانشگاه شيراز تأکيد کرد: قطعا اين مشکل ريشه يابي خواهد شد که آيا پيمانکار، کارگر و يا فرد خاصي مقصر بوده است يا خير؟


 خبر 

قاتل فراري را شناسايي کنيد

گروه حوادث: مردي که به خاطر ورود تعدادي گوسفند به داخل مزرعه‌اي دست به جنايت زده بود، همچنان از دست پليس متواري است.درفروردين ماه سال 86 از طريق مرکز فوريت‌هاي پليسي 110، وقوع يک فقره تيراندازي در منطقه چرمشهر به کلانتري 176 حسن‌آباد اعلام شد.

با حضور مأموران کلانتري در محل و انجام بررسي‌هاي اوليه مشخص مي‌شود که جواني به نام امير ( 24ساله) براثر اصابت گلوله شليک شده از اسلحه شکاري مجروح و پس از انتقال به بيمارستان فوت کرده است. با تشکيل پرونده مقدماتي با موضوع «قتل عمد» و به دستور شعبه 101 جزايي دادگاه عمومي بخش فشافويه، پرونده در اختيار اداره چهاردهم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت.

با آغاز رسيدگي به پرونده و انجام تحقيقات از شاهدان صحنه نزاع و درگيري منجر به فوت مقتول، کارآگاهان اطلاع پيدا کردند که نزاع و درگيري به خاطر ورود چندين رأس گوسفند متعلق به مقتول به داخل يک زمين زراعي و اعتراض صاحب زمين آغاز شده است؛ بلافاصله صاحب زمين زراعي بنام نوشاد (40 ساله) دستگير و در اعترافات خود عنوان مي‌کند که در نزاع و درگيري حضور داشته اما ارتکاب جنايت توسط کارگرش بنام «حاتم» صورت گرفته است. «نوشاد» در اظهاراتش، در خصوص نحوه مرگ مقتول به کارآگاهان گفت: «به همراه حاتم در داخل مزرعه در حال کشاورزي بوديم که ناگهان چندين رأس گوسفند وارد مزرعه شد و در همين زمان نيز مقتول وارد زمين کشاورزي شد؛ به همراه حاتم براي بيروي کردن گوسفندان به سمت آنها رفتيم که همين موضوع باعث آغاز درگيري ما با مقتول شد ؛ ناگهان حاتم با اسلحه شکاري همراه خود که آنرا براي حفاظت از حيوانات وحشي هميشه همراه خود داشت، به سمت مقتول شليک کرد و پس از زمين افتادن مقتول، حاتم نيز از محل متواري شد و از آنزمان هيچ خبري از وي ندارم».

با شناسايي متهم اصلي پرونده بنام حاتم. ج (متولد 1364)، کارآگاهان اداره دهم در همان زمان ارتکاب جنايت به محل سکونت متهم در شهر ورامين مراجعه اما در تحقيقات مشخص مي‌شود که وي پس از ارتکاب جنايت از محل سکونتش متواري شده است. مرکز اطلاع رساني پليس آگاهي تهران بزرگ، با انتشار اين خبر اعلام کرد: «باتوجه به ادامه رسيدگي به اين پرونده در اداره دهم پليس آگاهي تهران بزرگ و به دستور مقام محترم قضايي، دستور انتشار تصوير متهم متواري پرونده از سوي مقام محترم قضايي صادر شده ؛ لذا از کليه شهروندان محترم که موفق به شناسايي تصوير متهم شده و اطلاعاتي در خصوص مخفيگاه و يا محل‌هاي تردد اين شخص دارند درخواست مي‌شود تا هرگونه اطلاعات خود در اين خصوص را از طريق شماره تماس‌هاي 51055510 و 51055428 در اختيار کارآگاهان اداره دهم ويژه قتل پليس آگاهي تهران بزرگ قرار دهند».

برخورد پژو با درخت در خيابان شريعتي قرباني گرفت

سخنگوي سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران از برخورد مرگبار خودروي سواري با درخت در خيابان دکتر شريعتي خبر داد.

سيدجلال ملکي در گفت‌وگو با ايسنا، در اين باره گفت: در ساعت 1:47 بامداد ديروز يک مورد حادثه رانندگي به سامانه 125 اعلام شد که به دنبال آن ستاد فرماندهي آتش‌نشانان ايستگاه 89 را به محل حادثه واقع در مسير شمال به جنوب خيابان دکتر علي شريعتي اعزام کرد.

وي با بيان اينکه آتش‌نشانان پس از حضور در محل حادثه مشاهده کردند که يک دستگاه سواري 206 با درخت برخورد کرده است، گفت: ظاهرا اين خودرو در حال حرکت در مسير بوده که ناگهان از مسير اصلي خود منحرف شده و پس از برخورد با درختي در حاشيه خيابان متوقف شده است.

سخنگوي سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران با بيان اينکه شدت حادثه به حدي بود که اين درخت شکسته و در ميانه خيابان افتاده بود، گفت: همچنين راننده جوان اين خودرو نيز درون کابين گرفتار شده بود که آتش‌نشانان همزمان با ايمن‌سازي محل با استفاده از تجهيزات هيدروليکي اقدام به برش کابين خودرو کرده و راننده را خارج کردند.

ملکي با اشاره به تحويل راننده آسيب‌ديده به عوامل اورژانس حاضر در محل اظهار کرد: تکنيسين‌هاي اورژانس پس از بررسي علائم حياتي، مرگ جوان 22 ساله را به دليل شدت جراحات وارده تاييد و اعلام کردند.

حادثه مرگبار براي سه پسر جوان در همت

سخنگوي سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران از تصادف مرگبار يک دستگاه سواري 405 در بزرگراه همت خبر داد.

سيدجلال ملکي در گفت‌وگو با ايسنا، در اين باره گفت: در ساعت 19:49دوشنبه شب يک مورد حادثه رانندگي در مسير شرق به غرب بزرگراه همت بلوار آبشار به سامانه 125 اطلاع داده شد و به دنبال آن دو ايستگاه 100 و 68 به محل حادثه اعزام شدند.

وي با اشاره به حضور آتش‌نشانان در محل اظهار کرد: پس از حضور آتش‌نشانان در محل مشاهده شد که يک دستگاه سواري پژو 405 حين حرکت در مسير به دليل نامعلومي از مسير خارج شده و پس از ورود به فضاي سبز حاشيه بزرگراه با تير برق فشار قوي برخورد و متوقف شد.

سخنگوي سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران با بيان اينکه شدت حادثه به حدي بود که کابين اين خودرو کاملا در هم پيچيده شده بود، خاطرنشان کرد: آتش‌نشانان همزمان با قطع برق و جريان سوخت خودرو و ايمن‌سازي محل، با استفاده از تجهيزات هيدروليکي اقدام به برش کابين خودرو کرده و راننده و دو سرنشين محبوس درون کابين را خارج کردند.

ملکي با اشاره به تحويل آسيب‌ديدگان به عوامل اورژانس خاطرنشان کرد: تکنيسين‌هاي اورژانس پس از بررسي علايم حياتي مرگ راننده 20 ساله اين خودرو را تاييد کرده و دو جوان 19 و 20 ساله را که از سرنشينان پژو 405 بودند را به مراکز درماني منتقل کردند که حال يکي از آنها وخيم بود.

آخرين وضعيت 5 دانش‌آموز حادثه ديده با «مين»

سخنگوي اورژانس کشور ضمن تشريح آخرين وضعيت دانش‌آموزان حادثه ديده به وسيله «مين» در استان ايلام از تصادف زنجيره‌اي مرگبار در اتوبان قم کاشان خبر داد.

مجتبي خالدي در گفت‌وگو با ايسنا، با اشاره به حادثه تصادف زنجيره‌اي در اتوبان قم کاشان گفت: اين حادثه در ساعت 5:17 صبح ديروز به اورژانس اطلاع داده شد و به دنبال آن سه اکيپ اورژانس از دانشگاه‌هاي علوم پزشکي قم و کاشان به محل حادثه واقع در اتوبان قم - کاشان 35 کيلومتر مانده به قم اعزام شدند.

وي با بيان اينکه نخستين اکيپ عوامل اورژانس حدود 13 دقيقه بعد از گزارش وقوع با طي کردن بيش از 16 کيلومتر خود را به محل حادثه رساند، افزود: پس از حضور تکنيسين‌هاي اورژانس به محل مشاهده شد که تصادف ميان دو دستگاه تريلر، يک دستگاه خودروي ون و يک دستگاه تويوتا کمري رخ داده است.

سخنگوي اورژانس کشور با بيان اينکه در پي اين حادثه هفت نفر دچار آسيب‌ديدگي شده بودند که يکي از آنان که آقايي 45 ساله بود، در دم جان خود را از دست داد، گفت: شش مصدوم ديگر اين حادثه نيز به بيمارستان نکويي قم منتقل شدند.

وي همچنين درخصوص آخرين وضعيت دانش‌آموزان حادثه ديده در پي انفجار مين در استان ايلام اظهار کرد: اين حادثه در يکي از مناطق مرزي مهران رخ داد و در پي آن پنج دانش‌آموز پسر دچار حادثه شدند.

سخنگوي اورژانس کشور با بيان اينکه چهار دانش‌آموز از سوي عوامل اورژانس و يک دانش‌آموز ديگر از سوي اهالي به مراکز درماني منتقل شدند، گفت: اين دانش‌آموزان سپس به بيمارستان طالقاني اهواز منتقل شدند که در حال حاضر سه نفر از آنان در ICU هستند ولي وضعيت‌شان مناسب گزارش شده است.

خالدي با بيان اينکه يکي ديگر از دانش‌آموزان نيز حالش وخيم‌تر از ديگران بود از بيمارستان طالقاني به بيمارستان گلستان اهواز منتقل شده است، اظهار کرد: احتمال قطع پاي اين دانش‌آموز 12 ساله که هادي نام دارد وجود دارد و پزشکان در حال رسيدگي به وضعيت او هستند.

وي اضافه کرد: يکي ديگر از دانش‌آموزان نيز دچار آسيب از ناحيه چشم شده بود که اين دانش‌آموز هشت ساله به نام مهدي نيز هم‌اکنون در بيمارستان حضرت رسول (ص) تحت درمان است و عمل جراحي براي خارج کردن شيء خارجي از درون چشمم انجام شده است.