نسخه شماره 3689 - 1393/11/20 -

وزير ورزش مطرح کرد:
استقبال از تصميم مجمع براي کنار گذاشتن کفاشيان


مربيگري نکونام در گرو ابقاي کي‌روش

عليرضا رضايي:
جام تختي جزو سه تورنمنت برتر کشتي جهان است

هافبک جوان تيم فوتبال استقلال:
هيچگاه با پرسپوليسي‌ها صحبت نکردم

سرمربي تيم ملي فوتبال اميد:
نه کاشاني و نه شخص ديگري نمي‌تواند به ما زمان بدهد


بازي با اسپانيا، ايتاليا و پرتغال در برنامه تيم ملي فوتسال


خبر


نگاه


اخبار کوتاه


 وزير ورزش مطرح کرد:
 استقبال از تصميم مجمع براي کنار گذاشتن کفاشيان 

وزير ورزش و جوانان در پاسخ به اين پرسش که آيا از تغيير رئيس فدراسيون فوتبال استقبال مي‌کنيد؟ گفت: اگر رأي مجمع به تغيير باشد، استقبال مي‌کنيم و اگر هم راي آنها بر تغيير نباشد، باز هم از آن استقبال مي‌کنيم زيرا موضع ما همان موضع مجمع است.

به گزارش ايلنا، محمود گودرزي در پاسخ به سوال که آيا از تغيير در رياست فدراسيون فوتبال استقبال مي‌‎کنيد؟ عنوان کرد: فدراسيون‌ها نهاد غير‌دولتي هستند که بر‌اساس اساسنامه حرکت مي‌کنند. حرکت فدراسيون‌ فوتبال هم بايد بر‌اساس اساسنامه باشد. مجمع عمومي فدراسيون 74 نفر هستند که به زعم ما جزو عصاره فوتبال هستند. آنها بايد بررسي کنند که چگونه شرايط اصلاح مي‌شود.

وزير ورزش همچنين تاکيد کرد: اگر شرايط فوتبال مناسب است، بايد مجمع آن را تقويت کند، اما اگر مناسب نيست راه اصلاح آن را پيدا کند. فرض بر اينکه اين افراد در فضاي‌ دموکراتيک براي مجمع انتخاب شده‌اند و همگي متخصص هستند، پس بايد آستين‌ها را بالا بزنند. اگر رأي مجمع بر تغيير رئيس فدراسيون باشد، ما استقبال مي‌کنيم و اگر هم رأي آنها بر تغيير نباشد، باز هم از آن استقبال مي‌کنيم، زيرا موضع ما همان موضع مجمع است.

گودرزي با اشاره به اينکه فوتبال ‌ايران در همان سطح سال 1978 باقي مانده و از اين سال تاکنون حرکت رو به جلو نداشته، افزود: بايد فدراسيون‌ فوتبال در اين زمينه کارشناسي، مطالعه و آسيب‌شناسي کند و وزارت‌ورزش و دولت هم اين فدراسيون را کمک خواهند کرد تا نقايص را در جهت توسعه رفع کند.

فدراسيون‌ فوتبال هم مثل ساير فدراسيون‌ها يک فدراسيون است و بايد در جهت توسعه گام بردارد.


 مربيگري نکونام در گرو ابقاي کي‌روش 

جواد نکونام براي آخرين بار با پيراهن تيم ملي فوتبال ايران برابر سوئد به ميدان خواهد رفت که بازي شماره 150 اين بازيکن با پيراهن تيم ملي کشورمان است. به گزارش مهر، تيم‌هاي ملي فوتبال ايران و سوئد در تاريخ يازدهم فروردين ماه سال 94 در استکهلم، پايتخت سوئد به مصاف هم خواهند رفت تا به اين ترتيب ملي‌پوشان کشورمان در سفري نوروزي به اروپا به مصاف ياران زلاتان ابراهيموويچ بروند.

تيم ملي فوتبال سوئد در اين ديدار با تيم اصلي خود به مصاف ايران خواهد رفت چرا که اين ديدار تدارکاتي در فيفادي برگزار مي‌شود.

شايعات متعددي در مورد اتمام قرارداد کارلوس کي‌روش با تيم ملي فوتبال ايران پس از بازي با شيلي و سوئد مطرح شده است، اما مساله قطعي ادامه همکاري جواد نکونام با تيم ملي به عنوان مربي و دستيار کي‌روش در صورت ابقاي اين سرمربي پرتغالي است. در صورتي که کي‌روش نظر فدراسيون فوتبال را براي سرمربيگري تيم ملي فوتبال ايران تا جام جهاني 2018 و رسيدن به سرماي مسکو جلب کند، کاپيتان تيم ملي ايران اين بار در سمت دستيار کي‌روش فعاليت خود را پي مي‌گيرد. نکته جالب در مورد نکونام اين است که اين بازيکن در ديدار مقابل سوئد که به عنوان بازي خداحافظي او محسوب مي‌شود، رکورد 149 بازي ملي علي دايي را خواهد شکست. رکوردي که به دليل حذف تيم ملي در جام ملت‌هاي آسيا به دست نيامد. اين درحالي بود که دايي در پيامي خوشحالي خود را براي شکستن اين رکورد توسط نکونام ابراز و براي او آرزوي موفقيت کرده بود. نکونام در صورت حضور در بازي با سوئد، تعداد بازي‌هاي ملي خود را به 150 بازي مي‌رساند.


 عليرضا رضايي:
 جام تختي جزو سه تورنمنت برتر کشتي جهان است 

سخنگوي فدراسيون کشتي از رقابت 300 کشتي‌گير داخلي و خارجي در جام جهان پهلوان تختي خبر داد.

به گزارش ايسنا، عليرضا رضايي اظهارکرد: جام تختي قديمي‌ترين تورنمنت ورزشي کشور بعد از پيروزي انقلاب اسلامي ايران است و به همين دليل از جايگاه ويژه‌اي در تقويم فدراسيون کشتي و همچنين تقويم فيلا برخوردار است، لذا برگزاري باشکوه اين مسابقات از هرچيز ديگري براي ما مهمتر است.

سخنگوي فدراسيون کشتي گفت: براي برگزاري چنين مسابقاتي که از سطح بسيار بالايي در عرصه بين‌المللي برخوردار است بايد علاوه بر مسوولين هيات کشتي و اداره کل ورزشو جوانان، مديريت ارشد استان نيز پا پيش بگذارند و همه تلاش کنند اين مسابقات به بهترين شکل ممکن برگزار شود. وي با اشاره به اينکه تاکنون 20 کشور براي حضور در اين تورنمنت بين‌المللي اعلام آمادگي کرده‌اند، گفت: از 45 کشور دنيا براي حضور در جام تختي دعوت به عمل آمد که تاکنون 20 کشور اعلام آمادگي کرده‌اند و ما همچنان منتظريم که در روزهاي آينده تعداد کشورهاي شرکت‌کننده در اين مسابقات بيشتر شود.

اين مقام مسئول در فدراسيون کشتي تاکيد کرد: جام جهان پهلوان تختي جزو سه تورنمنت برتر کشتي جهان در زمينه حضور متعدد کشورهاي خارجي است. سخنگوي فدراسيون کشتي با بيان اينکه در هر وزن 5 تا 6 کشتي‌گير ايراني حضورخواهد داشت، اظهار کرد: بيش از 300 کشتي‌گير داخلي و خارجي در سه رشته آزاد، فرنگي و پهلواني در جام جهان پهلوان تختي با يکديگر به رقابت خواهند پرداخت.


 هافبک جوان تيم فوتبال استقلال:
 هيچگاه با پرسپوليسي‌ها صحبت نکردم 

هافبک جوان تيم فوتبال استقلال گفت: من به خاطر روح خواهرم به استقلال آمدم زيرا او يک استقلالي دو آتيشه بود.

به گزارش فارس، بهنام برزاي، در خصوص اينکه صحبت‌ از حضور او در تيم پرسپوليس مي‌شد اما با استقلال قرارداد بست اظهار داشت: بايد بگويم که هيچگاه با پرسپوليسي‌ها شخصا صحبت نکردم و آنها با مدير برنامه‌هاي من در حال مذاکره بودند. من از سه، چهار تيم ليگ برتري پيشنهاد داشتم و با چند تيم خارجي هم صحبت کردم اما به توافق نرسيدم. قصد داشتم به خارج از کشور بروم که اين اتفاق رخ نداد و به توافق نرسيديم.

وي ادامه داد: در چند سال اخير پرسپوليسي‌ها به من پيشنهاد دادند و صحبتي از طرف استقلالي‌ها نشده بود اما مي‌دانستم روزي امير قلعه‌نويي به من پيشنهاد خواهد داد تا به اين تيم بروم و منتظر بودم اين اتفاق بيفتد. وقتي که از استقلال پيشنهاد دريافت کردم به خاطر خواهرم که دو، سه ماه پيش فوت کرده بود به اين تيم پيوستم زيرا او يک استقلالي دو آتشه بود و با شکست اين تيم ناراحت مي‌شد و با پيروزي استقلال خوشحال مي‌شد. وقتي که چهره خواهرم جلوي چشمم مي‌آمد تصميم گرفتم به خاطر اينکه روح او را شاد کنم به استقلال بروم. پرسپوليس هم تيم بزرگي است و به آنها احترام مي‌گذارم اما با توجه به مجموعه شرايطي که وجود داشت تصميم گرفتم به استقلال بروم. هافبک جديد آبي‌پوشان در مورد اينکه آيا خودش بيشتر استقلالي است يا پرسپوليسي گفت: من از بچگي استقلالي بودم و هم‌اکنون يک استقلالي دو آتيشه هستم.

وي در مورد اينکه امير قلعه‌نويي اعلام کرد که توانايي بازي در چند پست را دارد تاکيد کرد: من بيشتر دوست دارم‌هافبک چپ بازي کنم اما‌هافبک راست هم بوده‌ام و به عنوان مهاجم نوک و حتي بازيکن پشت مهاجم‌ها هم بازي کردم. برايم فرقي نمي‌کند و در همه پست‌ها مي‌توانم بازي کنم.


 سرمربي تيم ملي فوتبال اميد:
 نه کاشاني و نه شخص ديگري نمي‌تواند به ما زمان بدهد 

سرمربي تيم ملي فوتبال اميد گفت: نه حبيب کاشاني و نه هيچ شخص ديگري نمي‌تواند به ما زمان بدهد و زمان را به عقب بازگرداند.

به گزارش محمد خاکپور در پاسخ به اين سوال که آيا در صورت نتيجه نگرفتن و رقابت‌هاي مقدماتي المپيک بهانه‌اي براي نداشتن زمان و بازي تدارکاتي مي‌آورد عنوان کرد: حبيب کاشاني در اين مدت تمام تلاشش را براي موفقيت تيم ملي اميد انجام داد. بايد انصاف هم داشته باشيم نه حبيب کاشاني و نه هيچ احد ديگري روي زمين نمي‌تواند به ما زمان بدهد. وي ادامه داد: همه تيم‌ها 4 سال براي رسيدن به المپيک تلاش مي‌کنند اما ما فقط در اين مدت 3 هفته تيم را در اختيار داشتيم. به دنبال بهانه آوردن نيستيم. وي ادامه داد: ما يک ماه فرصت داريم تا در مسابقات شرکت کنيم البته در اين مدت هم تيم‌ها در ليگ قهرمانان آسيا حضور دارند که نمي‌توانيم تمام بازيکنان را در اختيار داشته باشيم. واقعيت اين است که تمام سعي و تلاش خود را انجام مي‌دهيم و هيچکس نمي‌تواند تعهد بدهد که مربي‌اي بتواند نتيجه بگيرد.

ما محکوم به تلاش هستيم. شبانه‌روز کار مي‌کنيم و اندک زماني که در اختيار داريم مي خواهيم به بهترين نحو ممکن استفاده کنيم. سرمربي تيم ملي اميد در مورد اينکه آيا قصد دارد از مهدي رحمتي به عنوان سهميه بزرگسال استفاده کنند گفت: با توجه به فرصت کمي که در اختيار داريم از بازيکنان خودمان استفاده خواهيم کرد و در مرحله اول از سهميه بزرگسالان استفاده نمي‌کنيم.

خاکپور در مورد اينکه آيا باشگاه‌ها با تيم ملي اميد تعامل دارند يا خير گفت: فکر مي‌کنم تمامي باشگاه‌ها و مربيان تاکنون تعامل خوبي داشته‌اند و از تک تک مربيان تشکر مي‌کنم. هيچگاه در سال‌هاي گذشته اين فرصت وجود نداشته که از تمام بازيکنان استفاده کنيم اما ما در اردوهاي گذشته بازيکنان خود را در اختيار داشتيم هرچند که در اردوي اخير فولاد دو بازيکنش را به علت اينکه با کمبود نفرات همراه بود در اختيار ما نگذاشت اما تاکنون و در اردوها تعامل خوبي وجود داشته است. وي در پاسخ به سوال خبرنگاري که از او پرسيد به نظر مي‌رسد کادر فني تيم اميد آنقدر قوي نيست که بتواند تيم را به المپيک برساند گفت: با تمام احترامي که براي شما قائلم اما بايد بگويم که کادر فني ما يکي از مجرب‌ترين کادرهايي است که مي‌توانستند در فوتبال دور هم جمع شوند. از لحاظ تجربه، محمد مايلي‌کهن و مجتبي تقوي به تيم کمک مي‌کنند و از لحاظ فني هم مجيد صالح و‌ هادي طباطبايي وجود دارند که صالح دستيار کي‌روش در تيم ملي و امير قلعه‌نويي در استقلال بوده است و شايستگي‌هاي خود را نشان داده است.‌

هادي طباطبايي هم از کارشناسان زبده است و سعيد عزيزيان هم تجربه خوبي دارد و يکي از مربياني است که بسيار مي‌تواند به تيم کمک کند. همه اين دوستان با شخصيت‌ترين افراد در زمان حضورشان در فوتبال بوده‌اند. خود من هم به عنوان کمترين و کوچکترين آنها باعث افتخارم است که در کنارشان کار مي‌کنم. اجازه بدهيد املاي خود را بنويسيم و پس از آن از ما غلط بگيريد. ما زمان زيادي نداريم و 3 هفته کار کرده‌ايم و 2- 3 هفته ديگر نيز بيشتر زمان نداريم.


 بازي با اسپانيا، ايتاليا و پرتغال در برنامه تيم ملي فوتسال 

مربي تيم ملي فوتسال از برگزاري ديدار تدارکاتي با اسپانيا، ايتاليا و پرتغال درسال آينده خبر داد.

به گزارش ايسنا: محمد ‌هاشم‌زاده‌، درباره وضعيت تيم ملي فوتسال در آستانه اعزام به اسلووني جهت انجام دو بازي تدارکاتي با اين کشور، اظهار کرد: خدا را شکر شرايط تيم ملي با توجه به اين که در کوران رقابت‌هاي ليگ هستيم بسيار خوب است وبازيکنان از لحاظ بدني در وضعيت مطلوبي بسر مي‌برند. انشاءالله امشب عازم ترکيه خواهيم شد تا به اسلووني برويم و در تاريخ 21 و 22 بهمن با تيم ملي اسلووني ديدار تدارکاتي برگزار کنيم. مربي تيم ملي فوتسال درباره علت نيامدن سرمربي تيم ملي فوتسال به ايران گفت: خسوس به دليل مشکلات شخصي و کارهاي ضروري که داشت به فدراسيون نامه نوشت و عذرخواهي خود را از اين اتفاق اعلام کرد. او قرار است در ترکيه به تيم ملحق شود تا به سمت اسلووني حرکت کنيم. وي درباره ارزيابي خود از تيم ملي اسلووني، خاطرنشان کرد: زماني که در تيم ملي حضور داشتم سه مرتبه با آنها بازي کرديم که يک بار در آنجا پيروز شديم يک بار نيز مساوي کرديم و در رقابت‌هاي گرندپري نيز از آنجا که صعودمان مسلم بود انگيزه زيادي نداشتيم و مقابل آنها شکست خورديم. اسلووني همواره جزو 10 تيم برتر اروپا بوده وبازي با اين تيم تجربه خوبي براي جوانان ما خواهد بود. هاشم‌زاده درباره علت غيبت نظري و کشاورز در ليست نهايي گفت: نظري دعوت شد امابه دليل اين که پاسپورتش را گم کرد و تا اقدام کند زمان را از دست داد و نتوانست کارهاي مربوط به اعزام را به موقع انجام دهد. کشاورز نيز در آينده دعوت خواهد شد. مسلما هيچ مشکلي ميان کشاورز و کادر فني تيم ملي نيست و او يکي از بهترين‌هاي فوتسال ايران چه از لحاظ فني و چه اخلاقي است. بازيکن سابق تيم ملي فوتسال درباره برنامه‌هاي پيش روي تيم ملي پس از بازي مقابل اسلووني گفت: به احتمال 90 درصد در مهر سال آينده ديدار تدارکاتي با اسپانيا در آن کشور خواهيم داشت. خسوس رايزني‌هاي خود را در اين باره انجام داده و اين ديدار انجام خواهد شد.


 خبر 

مدير سابق پرسپوليس در آستانه بازداشت

يک سايت خبري مدعي شد که پاي يکي ديگر از مديران سابق پرسپوليس به پرونده تخلفات اخير اين باشگاه باز شده است. به گزارش ايسنا، «نامه نيوز» نوشت: بعد از بازداشت حميدرضا سياسي مديرعامل باشگاه پرسپوليس به خاطر شکايت اسپانسر قبلي، صحبت از بازداشت و احضار ديگر مديران مربوط به اين باشگاه هم مطرح شد. طبق شنيده‌ها، يکي ديگر از مديران سابق پرسپوليس نيز بزودي بايد پاسخگوي اتهامات خود باشد و احتمالا بزودي بازداشت مي‌شود. گفته مي‌شود يکي از سرمربيان مطرح سابق پرسپوليس هم براي اينکه از اين بازداشت جلوگيري کند، بارها با شاکي پرونده تماس گرفته تا از اين شکايت صرفنظر کند اما اين اتفاق رخ نداده است.

اميدوارم هرچه زودتر برنده شويم

سرمربي تيم فوتبال آ.ث‌ميلان معتقد است باخت از بانوي پير تجربه‌هاي مثبتي براي روسونري‌ها دارد. به گزارش فارس، در نبردي هيجان‌انگيز در رقابت‌هاي سري A کالچو ايتاليا، ‌آ.ث ميلان 3 بر يک مغلوب بانوي پير يا همان يوونتوس تورين شد. فيليپو اينزاگي بعد از باخت تيمش اظهار داشت: جدا از نتيجه حاصل شده، نمايشي که بازيکنان ارائه کردند، خوشحال کننده است. بازي بسيار سختي با يووه داشتيم. به خصوص در بخش اعظم بازي، خوب در زمين مديريت کرديم. او ادامه داد: اکنون اميدوارم بتوانيم در کنار بازي خوبي که انجام مي‌دهيم، برنده هم شويم و از شکست‌ها فاصله بگيريم. بايد هرچه زودتر اين عطش کسب نتيجه را به سمت و سوي برد هدايت کنيم. اينزاگي همچنين گفت:‌ موقعيت‌هاي خوبي داشتيم که بوفون مهار کرد. حالا دو بازي مهم خانگي داريم که بايد خوب نتيجه‌گيري کنيم.


 نگاه 

پرسپوليس مهربان‌ حميد درخشان

روزهاي سخت علي دايي در پرسپوليس با معرکه‌اي تکرار‌ناشدني در درفشي‌فر تمام شد، آن‌ زمان منجيان پرسپوليس مشکل اين تيم را عدم آمادگي بدني بازيکنان آناليز کردند،اما امروز با ادبياتي پارادوکسيکال تيم را «طلسم شده» مي‌خوانند. به گزارش ايسنا، تيم علي دايي در روزهاي سخت ابتدايي فصل به اتهام عدم آمادگي بدني سلاخي شد، آنقدر تريبون‌ها براي اوج گرفتن و پيدايش يک منجي قوي‌ شده بود که همه باور کردند قرمزپوشان هيچ مشکلي به جز عدم آمادگي بدني ندارند. روزهاي شعاري تمام شد و اکنون پرسپوليس و دست‌اندرکارانش در معرکه‌اي جديد گرفتار شده‌اند، درخشان بهانه‌اي براي تکرار اعلام عدم آمادگي بدني بازيکنان ندارد، ليگ 50روز تعطيل بوده و آقايان هيچ بازيکن موثري را نيز در تيم ملي نداشته‌اند، اين روزهابه زعم درخشان پرسپوليس طلسم شده است، گويا پرسپوليس در دنياي افسون قدم مي‌زند.

درخشان پا به دنياي ماوراء‌الطبيعه گذاشته، مربي که روزهاي ابتدايي تحويل گرفتن پرسپوليس با ادله قوي، خيلي منطقي و عقلاني از مشکل بدني بازيکنان پرسپوليس صحبت مي‌کرد امروز چنگ به ريسمان دنيايي مي‌کشد که اثباتش براي هيچ عقل سليمي ممکن نيست؛ پرسپوليس طلسم شده است.

قرمزپوشان پايتخت آنقدر مهربان شده‌اند که نداي تيم 10 نفره انتهاي جدولي فيروز کريمي را نيز بي‌پاسخ نمي‌گذارند، گويي مربي شوخ‌طبع انزلي‌چي‌ها از همه چيز خبرداشت که قاطعانه گفته بود پرسپوليس در آزادي سه امتياز را تقديم مي‌کند، پيشگويي که 24 ساعت بعد درست از آب درآمد. درخشان «واقعا نمي‌داند چرا جمعه تيمش شکست خورده است»، نمي‌داند چرا «هر کاري که مي‌تواند در رختکن و در کنار زمين براي موفقيت پرسپوليس انجام مي‌دهد اما توپ‌هاي‌شان به گل تبديل نمي‌شود». درخشان ديگر مشکلات تيم را که 50 روز تمام و کمال در اختيار داشته ضعف بدني نمي‌داند بلکه از کليد واژه‌هاي ديگري براي تبرئه استفاده مي‌کند، اينکه «واقعا بدشانسي گريبانگير پرسپوليس شده است»، «شايد تيممش را طلسم کرده‌اند»، اينکه «مشکلات حال حاضر پرسپوليس بازيکنان نيستند و بدشانسي دست ازسر تيمش برنمي‌دارد».

حذف پرسپوليس از جام حذفي، آغاز پنج هفته شکست متوالي بود، قرمزپوشان از 12امتياز ممکن ليگ هيچ امتيازي را کسب نکرده‌اند تا به رده دهم ليگ برتر فصل چهاردهم سقوط کنند، آن‌ها با صدر جدول 15 امتياز و با قعرنشيني تنها هفت امتياز اختلاف دارند، پيشکسوتان اين تيم بيش از هر‌کس ديگري نسبت به سقوط اين تيم با ادامه روند جاري به ليگ يک هشدار دادند. سياسي به هر دليل نامشخصي فعلا آب‌خنک مي‌خورد و باشگاه مدت‌هاست مدير‌عامل ندارد، رييس هيات مديره (جعفر کاشاني) طي هر مصاحبه‌اي نسبت به وقايع باشگاه اظهار بي‌اطلاعي مي‌کند، کلاني ايران نيست، ظاهرا باشگاه در اختيار دست‌هاي پشت پرده قرار گرفته‌، قرمزپوشان تنها به بحران لبخند نمي‌زنند، آن‌ها مدت‌هاست در دام اجراي يک سناريوي 10 ماهه گرفتارند، جمله‌اي که عابديني به آن تاکيد ويژه‌اي دارد. درخشان پس از کسب نتايج ضعيف و تحويل تيمي‌ با اوضاع و احوال بدتر از آن‌ روزهاي تيم دايي در سمت خود ابقا شد، از اين پس فرياد اسامي روي سکوها فشار بيشتري را به نيمکت پرسپوليس منتقل خواهد کرد، معرکه‌اي که دايي با آن بدرقه شد از دور براي درخشان هم دست تکان مي‌دهد.


 اخبار کوتاه 

درخشان سرمربي پرسپوليس ماند

سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس در سمت خود ابقا شد. به گزارش ايسنا، اعضاي کميته‌ فني پرسپوليس جلسه‌اي را براي بررسي عملکرد اين تيم در ليگ برتر برگزار کردند و در نهايت راي به ماندن حميد درخشان دادند. پيش از اين عنوان شده بود که قرار است حميد درخشان از سمت خود برکنار شود.

کرانچار جانشين ماچالا شد

زلاتکو کرانچار سرمربي سابق تيم فوتبال سپاهان به عنوان سرمربي جديد تيم فوتبال الاهلي انتخاب شد. به گزارش ايسنا، الاهلي قطر که مجتبي جباري و سيدجلال حسيني را در اختيار دارد نتايج خوبي در هفته‌هاي اخير ليگ ستارگان قطر به دست نمي‌آورد. اين تيم جمعه شب درهفته شانزدهم ليگ ستارگان قطر با نتيجه چهار بر دو برابر الخور تن به شکست داد،شکستي که باعث شد ميلان ماچالا سرمربي باتجربه اين تيم از کار برکنار شود. سايت الکاس قطر خبر داد که سران باشگاه الاهلي زلاتکو کرانچار سرمربي سابق سپاهان را به عنوان جانشين ماچالا انتخاب کردند.

آزمون راهي روستوف مي‌شود

بازيکن ايراني روبين‌کازان به صورت قرضي راهي روستوف مي‌شود. به گزارش ‌فارس، رسانه‌هاي روسي اعلام کردند که سردار آزمون قرار است ادامه فصل را به صورت قرضي در تيم روستوف سپري کند. ليورپول، آرسنال و تاتنهام ديگر مشتريان اين بازيکن 21 ساله ايراني هستند. آزمون در جام ملت‌هاي آسيا 2015 عملکرد بسيار خوبي به نمايش گذاشت و دو گل مقابل قطر و عراق به ثمر رساند. وي در اين تيم براي نجات از سقوط به ليگ دسته دوم روسيه تلاش خواهد کرد. برديف، سرمربي فعلي روستوف در اواخر سال 2012 هدايت روبين کازان را بر عهده داشت و سردار آزمون را به ليگ برتر روسيه برد.

تذکر باشگاه استقلال به جاسم کرار

معاونت حقوقي و انضباطي باشگاه استقلال اعلام کرد حکم جاسم کرار به خود اين بازيکن ابلاغ خواهد شد. جلسه کميته انضباطي جاسم کرار در ساختمان باشگاه استقلال برگزار شد. در همين زمينه محسن بزرگي معاون حقوقي و انضباطي باشکاه استقلال به سايت باشگاه گفت: جلسه‌اي با جاسم کرار داشتيم که جلسه خوبي بود و تذکرات لازم به اين بازيکن داده شد. البته حکم اين بازيکن و مشکل وي يک مشکل درون خانوادگي است و رسانه‌اي نخواهد شد و به خود اين بازيکن ابلاغ خواهد شد،هم چنين از رسانه‌هاي محترم مي‌خواهيم از دامن زدن به اين مسئله خودداري کنند.

ووشوکاران وارد زاهدان شدند

تمامي تيم‌هاي خارجي براي حضور در سومين دوره رقابت‌هاي ووشوي غرب آسيا وارد تهران شده‌اند. سومين دوره رقابت‌هاي ووشوي غرب آسيا با حضور بيش از 130 ووشوکار و مربي از 10 کشور طي روزهاي 20 و 21 بهمن‌ماه به ميزباني سالن امام علي(ع) زاهدان برگزار خواهد شد. در اين مسابقات تيم‌هاي قزاقستان، ازبکستان، ترکمنستان، پاکستان، افغانستان، سوريه، عراق، لبنان، يمن و ايران حضور دارند. تيم سيستان و بلوچستان به نمايندگي از ايران در رقابت‌هاي فوق به ميدان مي‌رود. هم‌اکنون، تمامي تيم‌هاي خارجي حاضر در مسابقات خود را به زاهدان رسانده و در هتل استقلال اين شهر مستقر شده‌اند.

اتلتيکو، مادريد را به آتش کشيد

ديدار تيم‌هاي اتلتيکو و رئال مادريد با نتيجه 4 بر صفر به سود شاگردان ديه‌گو سيمئونه به پايان رسيد تا شبي کابوس‌وار براي کارلتو و کاسياس رقم بخورد. ديدار تيم‌هاي اتلتيکو و رئال مادريد با نتيجه 4 بر صفر به سود شاگردان ديه‌گو سيمئونه به پايان رسيد تا شبي کابوس‌وار براي کارلتو و کاسياس رقم بخورد. به گزارش ايلنا، تيم‌هاي اتلتيکو و رئال‌مادريد در دربي‌بزرگ مادريد در ورزشگاه وينسنته‌کالدرون به مصاف هم رفتند که راه‌راه‌پوشان مادريدي 4 بر صفر رئال را در هم کوبيدند تا هم خود را مدعي‌تر کنند و هم به سود بارسا مارديد را فتح کرده باشند.