نسخه شماره 3689 - 1393/11/20 -


زورگيري ميلياردي افاغنه از مرد ثروتمند پايتخت


مسموميت 17دانش آموز در مسجد


متلك پراني خونين به زن جوان


عمليات ضربتي پليس، شرور 21 ساله را زمينگير کرد


خبر


 زورگيري ميلياردي افاغنه از مرد ثروتمند پايتخت 

گروه حوادث: افرادي که با نقشه قبلي اقدام به زورگيري يک مرد ثروتمند کرده بودند،‌توس پليس شناسايي و دستگير شدند. در مهر ماه سال جاري وقوع يک فقره «سرقت به عنف اماکن» به کلانتري 105 سنايي اعلام شد؛ با حضور مأموران کلانتري در محل سرقت واقع در خيابان خالد استانبولي (وزرا) و در تحقيقات اوليه از پرسنل خدماتي و صاحب شرکت مشخص شد که دو مرد نقابدار با قمه و شمشير وارد واحد تجاري متعلق به صاحب شرکت در طبقه دوم يک ساختمان تجاري شده، پس از بستن دست و پاي خدمتکار و صاحب شرکت اقدام به سرقت چهار ميليارد تومان وجه نقد در قالب چک‌هاي تضميني بين بانکي و 8 ميليون تومان وجه نقد داخل گاوصندوق و همچنين دو دستگاه گوشي تلفن همراه متعلق به خدمتکار و صاحب شرکت به ارزش تقريبي هر کدام دو ميليون تومان کرده و پس از انجام سرقت با يک دستگاه موتورسيکلت از محل متواري شده‌اند.

با تشکيل پرونده مقدماتي با موضوع «سرقت بعنف اماکن» و به دستور شعبه پنجم بازپرسي دادسراي ناحيه 34 تهران، پرونده جهت رسيدگي در اختيار کارآگاهان پايگاه سوم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت.

تحقيقات پليسي

کارآگاهان با حضور در صحنه سرقت و انجام تحقيقات ميداني اطلاع پيدا کردند که اين شرکت در زمينه صادرات و واردات مواد غذايي و ديگر امور تجاري فعاليت داشته و بواسطه فعاليت گسترده تجاري، مبالغ زيادي وجه نقد در طول روزهاي هفته در شرکت جابجا مي‌شود ؛ به همين علت و در طول مدت زمان فعاليت روزانه، درب ورود شرکت هميشه بسته بوده و مراجعه کنندگان به شرکت نيز افرادي مشخص بودند که همگي با هماهنگي قبلي به شرکت مراجعه مي‌کردند.

باتوجه به اطلاعات بدست آمده در خصوص نحوه فعاليت شرکت، کارآگاهان انتظار داشتند که سارقين به شيوه تخريب درب ورودي وارد شرکت شده باشند اما بررسي‌هاي به عمل آمده از محل سرقت مشخص کرد که هيچگونه آثار ناشي از ورود به عنف به داخل شرکت و يا تخريب درب ورودي آن مشاهده نشده ! و زمان شرکت نيز بگونه اي از سوي سارقين انتخاب شده که بجز صاحب شرکت و يک پرسنل خدماتي هيچکدام از پرسنل در شرکت حضور نداشته‌اند.

سرقت «داخلي» است

باتوجه به مبلغ بالاي سرقت شده که نشان از اطلاع سارقين از وجود اين مبلغ در داخل شرکت مي‌داد و همچنين نحوه ورود سارقين به داخل شرکت، کارآگاهان اطمينان پيدا کردند که سرقت مي‌بايست با همدستي يکي از کارکنان شرکت انجام شده باشد ؛ لذا تحقيقات از پرسنل شرکت در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و کارآگاهان اطلاع پيدا کردند که يکي از پرسنل خدماتي شرکت بنام «ضياء» (متولد 1360) از اتباع افاغنه به مدت 13 سال در شرکت مشغول بکار بوده اما به گفته صاحب شرکت به علت اعتياد شديد به مصرف موادمخدر، در حدود سه سال پيش اخراج شده است. تحقيقات در خصوص نقش احتمالي «ضياء» در سرقت، در دستور کار قرار گرفت و کارآگاهان اطلاع پيدا کردند که با وجود اخراج وي از شرکت، او در طول اين مدت همچنان ارتباط دوستانه خود را با ديگر پرسنل خدماتي شرکت بنام حميد (متولد 1360) حفظ کرده است.

اين ارتباط در حالي از سوي کارآگاهان مشخص شد که بنا به گفته مالباخته، سارقين نقابدار داراي لهجه اتباع افاغنه بودند لذا تحقيقات از حميد در خصوص ارتباط وي با ضياء آغاز اما او منکر هرگونه ارتباط با ضياء مي‌شود.

کشف دهها فقره چک از پرسنل خدماتي شرکت

با توجه به دلايل و قرائن بدست آمده در خصوص احتمال مشارکت حميد در سرقت، کارآگاهان ضمن انجام هماهنگي با مقام قضايي اقدام به دستگيري وي در روز يازدهم آبان93 کرده و در همان بازرسي اوليه از حميد، تعداد سه فقره چک‌هاي سرقت شده از داخل شرکت کشف مي‌شود.

تا زمان دستگيري حميد، مالباخته در اظهاراتش عنوان کرد که اطمينان کاملي به حميد دارد اما زمانيکه حميد به مشارکت در سرقت اعتراف و سه فقره چک مسروقه نيز از وي کشف شد، مالباخته در اظهاراتش ضمن ابراز تعجب شديد از اين موضوع به کارآگاهان عنوان کرد که بيشترين حمايت مالي را در ميان پرسنل شرکت از حميد انجام داده است.

مالباخته به کارآگاهان گفت: «چند سال پيش، حميد قصد خريد خانه داشت و به همين علت مبلغ 30 ميليون تومان به صورت قرض‌الحسنه به او دادم و اين مبلغ را به صورت ماهيانه و با توافقي که با حميد انجام داده بودم، بگونه اي از حقوق حميد کسر مي‌کردم که هيچ فشار مالي به وي وارد نشود».

حميد که چاره‌اي جز بيان حقيقت نداشت، لب به اعتراف گشود و به طرح‌ريزي سرقت و همچنين مشارکت ضياء در سرقت اعتراف کرد؛ در ادامه نيز دهها فقره از چک‌ها بين بانکي که به نظر مي‌رسيد سرقت شده، از محل سکونت حميد کشف شد. وي در خصوص اين تعداد چک به کارآگاهان گفت: «با فرصتي که در زمان سرقت به دست آورده بودم، اين تعداد از چک‌ها را (بيش از 60 فقره چک بين بانکي) بدون اطلاع ساير همدستان خود برداشته و در فرصت مناسب و بدون آنکه کسي مطلع شود، از شرکت خارج کردم و قصد داشتم تا باتوجه به اينکه تمامي چک‌ها متعلق به تعدادي از تجار و کسبه سرشناس تهران هستند، آنها را در سطح بازار خرج کنم».

دستگيري سارقين به عنف شرکت

حميد در اعترافاتش، در خصوص انجام سرقت از شرکت به کارآگاهان گفت: در طول مدت ارتباطي که با ضياء در طول اين سه سال داشتم، هميشه در خصوص وضعيت مالي صاحب شرکت و اين موضوع که هميشه مقدار زيادي پول به صورت ميلياردي در شرکت جابجا مي‌شود، با يکديگر صحبت مي‌کرديم تا اينکه نهايتا تصميم به سرقت از شرکت گرفتيم؛ قرار شد تا ضياء بهمراه يکي از افاغنه که او معرفي مي‌کند، سرقت را انجام دهند و من نيز با توجه به اينکه در داخل شرکت مشغول بکار بودم، زمان دقيق سرقت را از وجود پول زياد و همچنين خالي بودن شرکت از پرسنل به آنها اطلاع دهم. سرانجام روز مقرر فرار رسيد و پس از آنکه تمامي پرسنل از شرکت خارج شدند، درب ورودي شرکت را بگونه اي باز گذاشتم که مالباخته متوجه باز بودن آن نشد ؛ پس از آنکه ضياء و دوستش با صورت‌هاي پوشيده به داخل شرکت آمدند، آنها دستان هر دو نفر ما را با نوار چسب بسته و در داخل يکي از اتاق‌هاي شرکت حبس کردند ؛ نهايتا با سرقت محتويات گاوصندوق هر دو نفر آنها از شرکت خارج و با يک دستگاه موتورسيکلت که براي سرقت تهيه شده بود از محل متوراي شدند».

دستگيري دو متهم پرونده به کشف يک پرونده زورگيري و موبايل قاپي منجر شد

باتوجه به اعتراف صريح «حميد»، مخفيگاه ضياء در يک ساختمان مسکوني در منطقه زعفرانيه که در آنجا به عنوان سرايه دار مشغول بکار بوده، شناسايي، دستگير و در بازرسي از مخفيگاهش تعداد 80 فقره چک‌هاي مسروقه بين بانکي به ارزش تقريبي دو ميليارد تومان کشف شد.

ضياء نيز که چاره‌اي جز اعتراف نداشت، يکي ديگر از افاغنه را بنام محمد و به عنوان همدست خود معرفي کرد.

با شناسايي مخفيگاه محمد در منطقه شوش، کارآگاهان در تحقيقات ميداني اطلاع پيدا کردند که مخفيگاه وي به محلي براي تردد افراد مشکوک تبديل شده است ؛ لذا با طراحي يک عمليات و به استعداد چند تيم عملياتي، دستگيري محمد و ساير افراد حاضر در اين محل انجام و طي آن تعداد ديگري از اتباع افاغنه دستگير و در همان بازرسي اوليه از آنها، دهها گوشي تلفن همراه کشف شد که بررسي تعدادي از اين گوشي‌هاي تلفن همراه حکايت از آن داشت که اين گوشي‌ها در فاصله زماني کمتر از 24 ساعت پيش و به شيوه موبايل قاپي و کيف قاپي سرقت شده‌اند.

با شناسايي تعدادي از شکات و مالباختگان و همچنين اعتراف صريح اين گروه از سارقين مشخص شد که اين افراد، به شيوه زورگيري و موبايل قاپي اقدام به ارتکاب دهها فقره سرقت در مناطق مختلف شهر تهران به ويژه در مناطق مرکزي شهر از جمله، پل چوبي، ميدان سپاه، هفت تير، کريم خان، ميدان امام حسين، ولي عصر و... کرده‌اند.

بنابر اعترافات اين گروه از سارقين، گوشي‌هاي مسروقه بالاي يک ميليون تومان به مبلغ 150 هزار تومان و گوشي‌هاي داراي ارزش کمتر از يک ميليون تومان، به مبلغ 50 هزار تومان فروخته مي‌شدند و از آنجائيکه تمامي آنها اعتياد شديدي به مصرف موادمخدر از نوع شيشه دارند، متهمين روزانه با انجام سرقت‌هاي متعدد اقدام به تهيه هزينه مصرف مواد خود مي‌کردند.

سرهنگ کارآگاه جانپرور، رئيس پايگاه سوم پليس آگاهي تهران بزرگ، با اعلام اين خبر گفت: «با توجه به اعتراف صريح متهمين دستگير شده در خصوص ارتکاب دهها فقره کيف قاپي، زورگيري و موبايل قاپي در سطح شهر تهران، قرار بازداشت قانوني از سوي مقام محترم قضايي صادر و متهمين در اختيار پايگاه سوم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفته اند ؛ لذا از کليه شکات و مالباختگاني که بدين شيوه و توسط سارقين افاغنه مورد سرقت قرار گرفته اند دعوت مي‌شود تا جهت شناسايي متهمين به نشاني پايگاه سوم پليس آگاهي تهران بزرگ واقع در خيابان خرمشهر – ميدان نيلوفر مراجعه کنند».


 مسموميت 17دانش آموز در مسجد 

مدير روابط عمومي اورژانس کشور از مسموميت17دانش‌آموز در اثر استنشاق گاز co در مسجد جامع شهرک تجارک از توابع استان همدان خبر داد. مهين علي‌پور مدير روابط عمومي مرکز مديريت حوادث و فوريت‌هاي پزشکي در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران گفت: در ساعت 11 و 52دقيقه صبح ديروز تعدادي از دانش آموزان در مسجد جامع شهرک تجارک از توابع شهرستان فامنين استان همدان براي برگزاري جشن دهه فجر گرد آمده بودند که بعد از مدتي احساس سرگيجه، حالت تهوع و سردرد داشتند که بلافاصله براي درمان به نزديک‌ترين اورژانس مراجعه کردند.

وي ادامه داد: 11تن از دانش آموزان به صورت سرپايي درمان شدند و شش تن ديگر براي ادامه درمان به بيمارستان امام حسن فامنين اعزام شدند که چهار نفر از دانش آموزان از بيمارستان مرخص شدند اما دو تن ديگر تحت مراقبت ويژه پزشکي هستند. به گفته اين مقام مسئول اورژانس کشور علت اين مسموميت شکسته بودن لوله بخاري و انتشار گاز مونواکسيد کربن در فضاي مسجد بود.لازم به ذکر است خوشبختانه اين حادثه تلفات جاني در بر نداشت.


 متلك پراني خونين به زن جوان 

پسر شروري كه پس از يك متلك پراني، مرد جواني را به شدت مجروح كرده بود از سوي پليس بازداشت شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، چندي پيش ماموران پليس در جريان وقوع يك درگيري خونين در غرب تهران قرار گرفتند. آنها بلافاصله موضوع را در دستور كار خود قرار داده و با حضور در محل حادثه به تحقيق در اين رابطه پرداختند.

با حضور ماموران در محل حادثه مشخص شد كه مرد 26 ساله‌اي از سوي سه شرور به شدت مجروح شده و به بيمارستان منتقل شده است. همسر مرد مجروح شده در تحقيقات به ماموران گفت: با شوهرم قصد خريد كردن داشتيم. در خيابان در حاليكه شوهرم جلوتر از من بود، ناگهان يك خودروي پژو جلوي پاي من ترمز كرد و سه سرنشين آن به من متلك انداختند. وقتي شوهرم اين صحنه را ديد بلافاصله جلو آمد و مانع آنها شد. آنها هم شوهرم را به شدت كتك زدند و فرار كردند.

با اين اظهارات تلاش كارآگاهان در اين خصوص آغاز شد و درنهايت ماموران موفق به شناسايي مالك خودروي پژو شدند. مالك خودرو در تحقيقات به ماموران گفت: خودرو متعلق به من است ولي چند وقتي مي‌شد كه زير پاي پسرم بود. پسر هم ديروز به اتهام درگيري دستگير شده و در بازداشت به سر مي‌برد.

با اين اظهارات، ماموران متهم دستگير شده را به دادسراي ناحيه 5 منتقل كردند. اين پسر در بازجويي‌ها به ماموران گفت: من و دو نفر از دوستانم آن روز براي تفريح به بيرون رفته بوديم. وقتي اين زن را ديديم به او متلك انداختيم اما نمي‌دانستيم كه او شوهر دارد.

با اعترافات اين پسر وي با قرار قانوني روانه زندان شد و تحقيقات در اين خصوص همچنان ادامه دارد.


 عمليات ضربتي پليس، شرور 21 ساله را زمينگير کرد 

پسر مسلح که قصد داشت با تهديد و وحشت آفريني از دست ماموران فرار کند در يک عمليات ضربتي زمينگير شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ ساعت 3 و 30 دقيقه بامداد مورخ 15 بهمن ماه ماموران گشت کلانتري حين گشت زني در آدرس خيابان ذوالقدري بودند که به مرد جواني که در حال پرسه زني بود مظنون شده و درصدد دستگيري وي بر مي‌آيند.

ماموران بلافاصله به متهم دستور ايست مي‌دهند که اين جوان 21ساله پس از مشاهده مامورين با تهديد اسلحه به سمت ماموران از صحنه متواري مي‌شود و با فرار وي عمليات تعقيب و گريز پليسي کليد مي‌خورد. اين پسر تيزپا پس از چند دقيقه دويدن و فرار از دست پليس، در ‌‌نهايت در يکي از کوچه‌هاي بن بست خيابان امين الملک گرفتار مي‌شود. هنگاميکه متهم خود را در چنگال قانون مي‌بيند به زور و با تهديد اسلحه وارد منزل يکي از شهروندان مي‌شود که به دنبال اين موضوع بلافاصله با هماهنگي مرکز پيام کلانتري کليه واحد‌هاي اين يگان و رييس کلانتري در محل حاضر و محل را محاصره مي‌کنند.

ماموران با هماهنگي مقام قضايي و بستن تمامي راه‌هاي فرار در يک عمليات منسجم وارد منزل مورد نظر شده و پسر جوان را قبل از ارتکاب هرگونه جنايتي دستگير مي‌کنند.

پس از دستگيري از متهم يک قبضه سلاح کلت کمري با سه عدد فشنگ جنگي کشف شد و متهم که «قادر» نام داشت براي توضيحات بيشتر به کلانتري منتقل شد.

سرهنگ اکبر مرادي رييس کلانتري 111هفت چنار درباره اين خبر به باشگاه خبرنگاران گفت: پس از تشکيل پرونده بنا به دستور مقام قضايي جهت کشف زواياي پنهان پرونده در اختيار کارآگاهان پايگاه هشتم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت.


 خبر 

از رسم و رسومات خانواده همسرم خسته شدم

رسم و رسومات خانواده عروس، زوج جوان را راهي دادگاه خانواده كرد. به گزارش باشگاه خبرنگاران، چندي پيش زوج جواني با مراجعه به دادگاه خانواده درخواست طلاق دادند.

مرد جوان در خصوص علت درخواست خود به قاضي گفت: آقاي قاضي از رسم و رسومات خانواده همسرم خسته شدم. همسرم و خانواده اش هركاري كه مي‌خواهند انجام دهند، مي‌گويند در خانواده آنها رسم است. مثلا زمانيكه ما داشتيم ازدواج مي‌كرديم، خانواده همسرم گفتند كه رسم ندارند، جشن نامزدي بگيرند. تمام مخارج عروسي و حتي هزينه‌هايي كه معمولا خانواده عروس بايد بپردازند را به گردن ما انداختند و گفتند كه رسمشان همين است. آن زمان چيزي نگفتم و هرچه گفتند قبول كردم.

وي افزود:حالا كه يك سال از زندگي مشترك ما گذشته است، اين رسم و رسومات آنها مرا ديوانه كرده است. خانواده همسرم مرتب در زندگي ما دخالت مي‌كنند و براي هركار ما طبق رسم و رسوماتشان تصميم مي‌گيرند. وقتي مي‌خواهيم خانه اجاره كنيم مي‌گويند رسم بر اين است كه دختر نزديك خانه مادرش زندگي كند. وقتي مي‌خواهيم تعطيلات به مسافرت برويم مي‌گويند رسم دارند كه اولين مسافرت زن و شوهر بايد با خانواده عروس باشد. احساس مي‌كنم آنها دارند از من سوء استفاده مي‌كنند و به بهانه رسم و رسوم هرچه مي‌خواهند انجام مي‌دهند. براي همين مي‌خواهم به اين زندگي پايان دهم. زن جوان نيز به قاضي گفت: ما هميشه بر طبق رسم و رسوماتمان زندگي كرديم و من نمي‌توانم اين رسم و رسومات را زير پا بگذارم. هر اتفاقي بيفتد رسم و رسومات خانواده ما بايد اجرا شود. ولي شوهرم مرتب سر من غر مي‌زند و مي‌خواهد به خاطر يك موضوع ساده بي اهميت دعوا به راه بيندازد. براي همين من هم تصميم به جدايي دارم. بعد از حرف‌هاي اين زوج قاضي سعي كرد آنها را از جدايي منصرف كند، ولي وقتي اصرارهاي آنها را ديد رسيدگي به اين پرونده را به جلسه آينده موكول كرد.

فرار 28 زنداني برزيلي

سه زن برزيلي با فريب دادن سه نگهبان زندان، 28 زنداني را فراري دادند. به گزارش ايسنا، طبق اعلام مقامات داخلي برزيل، اين سه زن با فريب دادن سه نگهبان در يکي از زندان‌هاي اين کشور و خوراندن داروي بيهوشي به آنان، شرايطي را فراهم کردند تا 28 زنداني بتوانند متواري شوند. اين سه زن در حالي که لباس فرم پليس به تن داشتند نوشيدني حاوي داروي بيهوشي را به اين نگهبانان تعارف کرده و پس از بيهوش کردن آنان، اقدام به سرقت چند اسلحه و فراري دادن زندانيان کرده‌اند. به گزارش ايسنا به نقل از خبرگزاري يونايتدپرس، پليس برزيل با بيان اينکه تاکنون از 28 زنداني فراري 9 نفر دستگير شده‌اند،‌ اعلام کرد: شواهد اوليه حاکي از آن است که يکي از اين سه زن، نامزد يکي از زندانيان فراري بوده که به دليل ارتکاب به قتل محکوم به حبس شده است.

کشف 980 کيلو مواد مخدر جاسازي شده در بار تريلر

فرمانده انتظامي استان البرز از کشف 820 کيلو گرم حشيش و 159 کيلو گرم ترياک که به طرز ماهرانه اي در بار يک دستگاه تريلر جاسازي شده بود خبر داد . به گزارش پايگاه خبري پليس، سرهنگ «کامراني صالح» گفت: در راستاي مبارزه با سوداگران مرگ، شناسايي، دستگيري و انهدام باندهاي قاچاق مواد مخدر، ماموران پليس مبارزه با مواد مخدر استان با انجام اقدامات گسترده اطلاعاتي و کنترل نامحسوس افرادي که در امر قاچاق مواد مخدر فعاليت دارند متوجه شدند که اعضاي يک باند قصد دارند محموله بزرگ مواد مخدر را از يکي از استان‌هاي جنوبي کشور به استان البرز انتقال دهند .

وي افزود: با تشديد اقدامات اطلاعاتي هويت اعضاء اصلي اين باند به نام‌هاي (ح) و (ع) شناسايي و کليه تحرکات آنها تحت کنترل قرار گرفت تا اينکه مشخص شد اين باند با جاسازي محموله بزرگ مواد مخدر در بار يک دستگاه تريلر از استان مورد نظر به سمت استان البرز حرکت کرده اند .

سرهنگ کامراني صالح بيان داشت : کليه مسيرهاي احتمالي تردد خودرو حامل مواد مخدر تحت کنترل نامحسوس ماموران قرار گرفت تا اينکه روز شنبه تريلر مورد نظر به همراه يک دستگاه خودرو پژو پارس که به عنوان اسکورت در کنار تريلر حرکت مي کرد شناسايي و تحت تعقيب و مراقبت قرار گرفت . فرمانده انتظامي استان البرز افزود : ماموران مبارزه با مواد مخدر پس از ورود تريلر حامل مواد مخدر به استان البرز بلافاصله طي دو عمليات هماهنگ و همزمان موفق شدند هر دو دستگاه را متوقف و رانندگان آنها را که همان اعضاء اصلي باند بودند دستگير کنند . سرهنگ کامراني صالح اظهار داشت : در بازرسي از خودرو تريلر مذکور 820 کيلوگرم مواد مخدر از نوع حشيش و 159 کيلو گرم مواد ترياک که به صورت ماهرانه در بار تجاري جاسازي شده بود کشف شد .

مرگ زني در برخورد با اتوبوس

مدير روابط عمومي اورژانس تهران از مرگ زني در پي برخورد با اتوبوس شهري در تقاطع خيابان وليعصر(عج) و طالقاني خبر داد. حسن عباسي در گفت‌وگو با ايسنا، در تشريح جزئيات اين حادثه، گفت: در ساعت 7:5 صبح ديروز حادثه برخورد اتوبوس با عابر پياده به مرکز فوريت‌هاي 115 اطلاع داده شد و در پي آن ستاد فرماندهي عوامل اورژانس را به محل حادثه واقع در تقاطع خيابان وليعصر(عج) و خيابان طالقاني اعزام کرد. مدير روابط عمومي اورژانس تهران با اشاره به حضور عوامل اورژانس در محل حادثه، اظهار کرد: پس از حضور عوامل اورژانس مشخص شد که زني حين عبور از عرض خيابان با اتوبوس در حال حرکت در خط ويژه اتوبوس‌هاي تندروي مسير راه‌آهن ميدان تجريش برخورده و به دليل شدت جراحات وارده در دم جان خود را از دست داده است. وي با بيان اينکه به علت شدت جراحات وارده و ميزان بالاي آسيب‌ديدگي امکان شناسايي هويت اين زن وجود نداشت، خاطرنشان کرد: علت اين حادثه از سوي عوامل پليس راهنمايي و رانندگي اعلام خواهد شد.

آتش‌سوزي گسترده کارخانه‌اي در جنوب پايتخت

سخنگوي سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران از آتش‌سوزي گسترده کارخانه‌اي در جنوب پايتخت خبر داد.

سيدجلال ملکي در گفت‌وگو با ايسنا، در اين باره گفت: در ساعت 7:42 صبح ديروز وقوع آتش‌سوزي گسترده‌اي در يک انبار و کارخانه فيلترسازي به سامانه 125 اطلاع داده شد که به دنبال آن با توجه به گزارش اوليه از شدت حريق، ستاد فرماندهي آتش‌نشانان چندين ايستگاه را به محل حادثه واقع در خيابان فدائيان اسلام بعد از بزرگراه آزادگان اعزام کرد. سخنگوي سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران با اشاره به حضور آتش‌نشانان در محل، افزود: پس از حضور عوامل آتش‌نشاني در محل مشاهده شد که حريق در سه سوله مسقف رخ داده که از ميان اين سه سوله، دو سوله کاملا شعله‌ور است. وي با بيان اينکه اين سه سوله مجموعا بيش از يک هزار و 500 متر مربع مساحت داشت، گفت: آتش‌نشانان از چندين جهت عمليات خود براي اطفاي حريق را آغاز کرده و پس از مدتي موفق به مهار و اطفاي کامل آن شدند.

سخنگوي سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران با بيان اينکه اين حادثه مورد مصدوم و فوتي نداشت اما خسارات به جا مانده از آن بالا بود، گفت: هم‌اکنون آتش‌نشانان مشغول عمليات لکه‌گيري و ايمن‌سازي هستند و تا دقايقي ديگر به عمليات خود خاتمه خواهند داد.

دستگيري سارقان سابقه دار اماكن خصوصي

با تلاش ماموران پليس آگاهي شهرستان ساوجبلاغ استان البرز، سارقان اماكن خصوصي دستگير و به 66 فقره سرقت اعتراف کردند .

به گزارش پايگاه خبري پليس، سرهنگ «احمد جبارپور » فرمانده انتظامي شهرستان ساوجبلاغ با اعلام اين خبر گفت: مأموران كلانتري بخش چهارباغ شهرستان ساوجبلاغ در حين گشت زني به يكدستگاه پيكان وانت مظنون شدند. سرهنگ جبارپور اظهار داشت : مأموران كلانتري چهارباغ بلافاصله دستور توقف خودرو راصادر کردند اما سرنشينان خودرو بدون توجه به دستور ايست بر سرعت خود افزوده و اقدام به فرار کردند . ماموران پس از دقايقي تعقيب و گريز، خودرو مذكور را متوقف و راننده و سرنشين آن را دستگير و جهت تحقيقات بيشتر به پليس آگاهي منتقل کردند . وي در ادامه افزود : متهمان پس از انتقال به پليس آگاهي، دربازجويي‌هاي تكميلي ماموران به 66 فقره سرقت از اماكن خصوصي اعتراف کرده و در بازرسي از خودرو آنها مقداري لوازم منزل و آهن آلات كشف شد . متهمان دستگير شده که هر دو داراي سابقه سرقت و اعتياد به مواد مخدر هستند مدتي است که با تشکيل يک باند دو نفره پس از اطمينان از خالي بودن اماکن خصوصي با تخريب درب ورودي اموال آنها را به سرقت برده و به صورت خرد خرد به ضايعاتي فروشي‌ها مي فروختند.