نسخه شماره 3660 - 1393/10/16 -

سقوط پول واحد اروپايي به پايين‌ترين حد در ? سال گذشته
يورو از سکه افتاد


ادامه اعتراضات در بحرين


تنش مرزي ميان آذربايجان و ارمنستان


اظهار رفاقت کامرون با اوباما


منع تجمع و اعتراض در بنگلادش


اعتراض متفاوت مخالفان نژادپرستي در آمريکا


پيشروي بوکوحرام در نيجريه


احتمال بازجويي از شاهزاده بريتانيا


رويداد


اخبار کوتاه


 سقوط پول واحد اروپايي به پايين‌ترين حد در ? سال گذشته
 يورو از سکه افتاد  

گروه بين‌ الملل: در حالي که سرمايه‌گذاران به تمايل بانک مرکزي اروپا به افزايش برنامه‌هاي محرک اقتصادي چشم دوخته‌اند، نرخ يورو در مقابل دلار به پايين ترين ميزان خود در 9 سال گذشته رسيد.روز دوشنبه (5 ژانويه/ 15 دي) ارزش يورو در برابر دلار به پايين‌ترين حد خود از آغاز سال 2006 تاکنون رسيد؛ نرخ برابري يورو در اين روز معادل 1860 / 1 دلار شد. روز جمعه (دوم ژانويه) هر يورو با 2002 / 1 دلار مبادله شد.

کاهش نرخ يورو پس از آن صورت گرفت که ماريو دراگي، رئيس بانک مرکزي اروپا در اظهارات جديد خود به افزايش محرک‌هاي اقتصادي در حوزه يورو اشاره کرد.بر اساس اظهارات او، انتظار مي رود در طول سه ماه اول سال 2015، بانک مرکزي اروپا پول بيشتري وارد بازار کند، تقاضا را افزايش دهد و خريد اوراق قرضه دولتي را شروع کند.اين بانک نرخ بهره را به پايين ترين ميزان خود کاهش داده و آغاز به خريد اوراق قرضه شرکت هاي خصوصي کرده است.

کارشناسان مالي دليل اصلي سقوط ارزش يورو را دلايل تکنيکي مي‌دانند. به گفته آنها سقوط ارزش يورو به زير 20 / 1 دلار، به طور خودکار گزينه Stop-Loss-Orders را فعال کرده است. به اين معني که با رسيدن به حداقل نرخ ثبت شده براي يورو، کامپيوتر فروشنده، سعي مي‌کند زيان ناشي از سقوط ارزش يورو را براي سرمايه‌گذاران محدود کند. اما از آنجا که کامپيوترها بر پايه روش‌هاي بسيار مشابه‌اي برنامه‌ريزي شده‌اند، همگي همزمان براي جبران اين ضرر وارد عمل مي‌شوند و ناخواسته موج بزرگ خريد يا فروش را به وجود مي‌‌آورند.

کارشناسان معتقدند که دليل ديگر سقوط ارزش يورو گمانه‌زني‌هاي تازه‌ در‌باره خروج احتمالي يونان از حوزه مالي يورو ست. برگزاري انتخابات سراسري در يونان که قرار است 25 ژانويه صورت گيرد، ممکن است به پيروزي حزب چپ گراي سيريزا که مخالف سرسخت سياست هاي رياضتي است بيانجامد. آلکسيس سيپراس رهبر جوان اين حزب معتقد است بحران مالي يونان نتيجه سياست‌هاي تحميلي وام دهندگان بين‌المللي است .سيريزا مي‌خواهد در صورت پيروزي در انتخابات زودهنگام، در خصوص بدهي‌هاي سنگين يونان با اتحاديه اروپا، بانک مرکزي اروپا و صندوق بين‌المللي پول با شرايطي جديد وارد مذاکره شود.روز شنبه مجله اشپيگل، چاپ آلمان نوشت که در صورت پيروزي سيريزا در انتخابات يونان، دولت آلمان توان مقاومت در برابر هزينه «خروج» يونان از حوزه پولي يورو را خواهد داشت.

يکي از سخنگويان آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در واکنش به گزارش اشپيگل گفت که سياست هاي آلمان در قبال بدهي‌هاي يونان هيچ تغييري نکرده است و دولت وي انتظار دارد يونان به توافق خود بر سر بسته نجات مالي با وام دهندگان بين‌المللي پايبند باشد.

همچنين فرانسوا اولاند، رئيس جمهور فرانسه گفته است که حالا ديگر ماندن در حوزه پولي يورو فقط «بستگي به يوناني‌ها» دارد.سقوط ارزش يورو از ماه‌ها پيش آغاز شده است. در ماه مه سال 2014 هر يورو با 40 / 1 دلار مبادله شد و پس از آن کاهش ارزش يورو در اين سراشيبي همچنان ادامه يافت. بر پايه پيش‌بيني‌هاي کارشناسان اقتصادي، ارزش يورو در سال 2015 همچنان به سير نزولي خود ادامه خواهد داد. دو مؤسسه خدمات مالي و سرمايه‌گذاري «گلدمان ساکس» و «مورگان استانلي» چند ماه قبل پيش‌بيني کرده بودند که ارزش برابري يورو در سال 2015 به 15 / 1 دلار خواهد رسيد و پس از آن حتي برابر با يک دلار خواهد شد. چنين وضعيتي آخرين بار در سال 2002 مشاهده شد.

سقوط ارزش يورو و گمانه‌زني‌ها در مورد اخراج يونان درحالي رخ مي‌دهد که با شروع سال نوي ميلادي، ليتواني نيز به جمع کشوهاي حوزه يورو پيوسته و واحد پولي خود را کنار گذاشته است.

اولين جلسه بانک مرکزي اروپا در سال 2015 قرار است روز 22 ژانويه، يعني سه روز پيش از انتخابات سراسري يونان برگزار شود.به همين دليل تحليلگران اقتصادي پيش بيني مي کنند که با نزديک شدن به اين تاريخ، نرخ يورو در طول هفته هاي آينده پر نوسان خواهد بود.


 ادامه اعتراضات در بحرين 

با ادامه بازداشت دبيرکل جمعيت الوفاق بحرين، بحريني‌هاي معترض بار ديگر تظاهراتي را در منامه برگزار کردند. دادستان بحرين طي حکمي مدت زمان بازداشت شيخ علي سلمان، دبير کل جمعيت الوفاق بحرين، بزرگترين گروه مخالف دولت 15 روز ديگر جهت رسيدگي به اتهاماتي که به وي نسبت داده مي شود تمديد کرد. به گزارش المنار، در اين تظاهرات که مقابل ساختمان وزارت کشور در منامه پايتخت بحرين برگزار شد، تظاهرکنندگان ضمن محکوم کردن بازداشت شيخ علي سلمان دبيرکل جمعيت الوفاق، بزرگترين گروه شيعه مخالف دولت بحرين خواهان آزادي هر چه سريعتر وي شدند. همچنين تظاهرکنندگان تصاوير شيخ علي سلمان و دست نوشته‌هايي را در دست داشتند که روي آن‌ها شعارهايي در محکوميت اقدامات نظام آل خليفه نوشته شده بود. بنا به گفته شاهدان عيني، نيروهاي امنيتي نيز به منظور سرکوب تظاهرکنندگان معترض دست به خشونت زدند.همچنين نيروهاي امنيتي با حضور در مناطق مختلف منامه برخي از تظاهرکنندگان و عابران پياده را بازداشت کردند. علاوه بر اين بالگردهاي نظامي بحرين با پرواز در ارتفاعات پايين تلاش کردند تا تظاهرات معترضان را سرکوب کنند.


 تنش مرزي ميان آذربايجان و ارمنستان 

وزارت دفاع جمهوري آذربايجان اعلام کرد، اوضاع در خط ارتباط ميان جمهوري آذربايجان و ارمنستان همچنان پرتنش است چون نيروهاي مسلح ارمنستان در طول يک روز 64 بار آتش بس را نقض کردند.به گزارش خبرگزاري پي تي آي، در اين نقض آتش بس نيروهاي جمهوري آذربايجان در قبال تيراندازي طرف ارمنستاني دست به تلافي نزدند.

اين درگيري ميان جمهوري آذربايجان و ارمنستان در سال 1988 آغاز شد زماني که ارمنستان عليه باکو ادعاي منطقه‌اي اعلام کرد. در نتيجه اين جنگ، در سال 1992 نيروهاي مسلح ارمنستان 20 درصد از جمهوري آذربايجان همچون منطقه ناگورنو قره باغ و هفت ناحيه ديگر را تصرف کردند.

اين دو کشور در سال 1994 توافقنامه‌اي امضا کردند. روساي سازمان امنيت و همکاري اروپا موسوم به گروه مينسک، فرانسه، روسيه و آمريکا در حال حاضر مذاکراتي را براي برقراري صلح بين اين دو کشور برگزار مي‌کنند.

ايروان هنوز چهار مورد از قطعنامه‌هاي شوراي امنيت سازمان ملل را درباره آزادسازي منطقه ناگورنو قره باغ و مناطق اطراف محقق نکرده است.


 اظهار رفاقت کامرون با اوباما 

نخست وزير انگليس با تاکيد بر اينکه روابط وي و باراک اوباما هيچگاه بهتر از اين نبوده است، گفت: ما آنقدر به يکديگر نزديکيم که اوباما مرا «داداش» صدا مي‌زند. به نوشته روزنامه ديلي تلگراف، ديويد کامرون، نخست وزير انگليس با اشاره به اينکه رهبران دو کشور روابط بسيار دوستانه‌اي دارند افزود: رئيس جمهوري (اوباما) مي‌گويد که روابط ويژه ما هم در محفل خصوصي و هم عمومي، بسيار چشمگير است و من با او موافقم. طبق فرهنگ واژگان اربن (Urban Dictionary) اصطلاح «برو» (Bro) مخفف و غير رسمي واژه «برادر» است و به جوانان سفيد پوست آمريکايي و اغلب به پيروان يک گروه برادري در دانشگاه اطلاق مي‌شود که فرهنگ رپ سياهپوستان را تقليد مي‌کنند. اما با اين حال منظور اوباما احتمالا اين بوده که به رابطه نزديک دو طرف اشاره کند. اگرچه کامرون و اوباما از جناح‌هاي مخالف سيستم‌هاي سياسي متبوع خود آمده‌اند اما هميشه در محافل ديپلماتيک در کنار هم هستند؛ اين در حالي است که روابط و ديدارهاي گوردن براون و رئيس جمهوري وقت آمريکا همواره پرتنش بود.


 منع تجمع و اعتراض در بنگلادش 

رسانه‌هاي محلي بنگلادش گزارش دادند، پليس داکا در آستانه تظاهرات سالگرد انتخابات برگزاري هرگونه تجمع را غيرقانوني اعلام و شماري از فعالان اپوزيسيون را در سراسر کشور بازداشت کرده است.به گزارش خبرگزاري آسوشيتدپرس، تدابير امنيتي شديد در پايتخت بنگلادش در آستانه سالگرد انتخابات پارلماني اتخاذ شده است؛ در جريان انتخابات سال گذشته ائتلاف اصلي اپوزيسيون بنگلادش آن را بايکوت کرد. پليس بنگلادش دفتر نخست وزير سابق و رئيس کنوني حزب ملي گراي اين کشور را محاصره کرد. محاصره دفتر خالد ضيا در داکا با اعتراضات گسترده‌اي رو به رو شد و پليس اعلام کرد، اين اقدامات را با هدف افزايش تدابير امنيتي انجام داده است. خالده ضيا يکي از رقباي اصلي شيخه حسينه، نخست وزير بنگلادش است که سال گذشته براي دومين بار به قدرت رسيد. روز يکشنبه پليس با حاميان اپوزيسيون در بخش‌هاي مختلف بنگلادش درگير شد و در جريان آن ده‌ها تن از فعالان زخمي شدند. با اين حال پليس در اين رابطه اظهارنظري نکرده است.فعالان اپوزيسيون روز يکشنبه در داکا به يک اتوبوس حمله کرده و چندين خودروي ديگر را تخريب کردند.


 اعتراض متفاوت مخالفان نژادپرستي در آمريکا 

در ادامه اعتراضات به خشونت‌هاي پليس در آمريکا،‌ معترضان اين بار در اقدامي تازه که "صبحانه سياه" نام گرفته به رستوران‌هايي در نيويورک و کاليفرنيا که اغلب محل حضور سفيدپوستان است، وارد شده و با سردادن شعار اعتراضات خود را اعلام کردند. به نوشته روزنامه ديلي ميل، اين معترضان با در دست داشتن بنر و سردادن شعار وارد «مکان‌هاي تجمع سفيدپوستان» از جمله لاليس، مايالينو و ميدان پرشينگ شدند. آنها در هر رستوران از مشتريان خواستند تا بايستند و مشت‌هاي خودشان را در حمايت از «زندگي سياهپوستان» بالا ببرند. در تعدادي از رستوران‌ها ظاهرا مشتريان اين اقدام را انجام دادند. يکي از معترضان در حساب توييتر نوشت: ما در وقت صرف صبحانه مزاحم شما شديم تا بدانيد جنگي بر سر زندگي سياهپوستان وجود دارد و ما ساکت نخواهيم ماند.

اگرچه اين اعتراضات به صورت صلح آميز برگزار شد و هيچ بازداشتي نداشت، اما گزارش‌هايي از بحث‌هاي تند ميان معترضان، کارکنان و مشتريان برخي رستوران‌ها منتشر شد.


 پيشروي بوکوحرام در نيجريه 

تروريست هاي بوکوحرام پس از يک رشته حملات در نزديکي درياي چاد در شمال شرق نيجريه، شهر «باگا» (Baga) را به آتش کشيده و پايگاه مهم نظامي در اين منطقه را تصرف کرده است. براساس گزارش‌ها، صدها نفر از نظاميان دولتي و نيز ساکنان غير نظامي شهر فرار کرده‌اند. اکثر آوارگان به چاد، کشور همسايه رفته‌اند.

بنا بر گزارش‌هاي شاهدان عيني، در شهر باگا و نيز مناطق مسکوني حومه شهر افراد زيادي به قتل رسيده‌ و صدها خانه و مغازه طعمه آتش شده‌اند.

مقام‌هاي امنيتي ايالت بورنو مي‌گويند، نيروهاي ارتش ابتدا تلاش کردند که مقاومت کنند، اما چند ساعت بعد پا به فرار گذاشتند. در برخي گزارش‌ها آمده است که به محض حمله شبه‌نظاميان بوکوحرام به پايگاه نظامي باگا، سربازان دولتي فرار کرده‌اند. به تازگي شماري از سربازان ارتش نيجريه به اتهام نافرماني و ترس و بزدلي، به مرگ محکوم شده‌ بودند.

از سال 1998 در شهر باگا يک نيروي چند مليتي مستقر است که وظيفه‌ نخست آن مبارزه با جرايم مرزي بود، اما بعد به‌طور ويژه براي مبارزه با شبه‌نظاميان گروه تروريستي بوکوحرام ماموريت يافت. در اين نيروي چند مليتي سربازاني از نيجر، کامرون و چاد حضور دارند. بيشتر سربازان از نيجريه هستند. حمله اخير به شهر باگا پنجمين تلاش گروه بوکوحرام در دو سال اخير براي تصرف اين شهر بود. در سال 2013 در عمليات ارتش نيجريه عليه بوکوحرام در اين منطقه بيش از 200 نفر کشته شدند.

شبه‌نظاميان بوکوحرام که زيرشاخه القاعده هستند، در سال 2002 تاسيس شد. ايالت«بورنو» پايگاه اصلي بوکوحرام است .بوکوحرام براي برقراري يک حکومت با تفاسير القاعده در شمال نيجريه مي‌جنگد و خواستار اجراي قوانين خشن، تعطيلي تمام مدارس مدرن در سراسر نيجريه است.از سال 2009 اين گروه بار‌ها دست به حملات مرگبار زده است. هزاران نفر در اثر اين حملات جان خود را از دست داده‌اند. از سال 2013 در ايالت بورنو حالت فوق‌العاده اعلام شده است. گروه بوکو حرام اخيرا نسبت به تروريست هاي تکفيري داعش نيز گرايش پيدا کرده است. در نگاه آنها داعش از القاعده مقتدرتر است


 احتمال بازجويي از شاهزاده بريتانيا 

کاخ باکينگهام براي سومين روز متوالي بيانيه صادر کرد و اين بار ديدار ملکه بريتانيا را با زني که ادعا مي‌کند مورد آزار جنسي شاهزاده اندرو قرار گرفته، تکذيب کرد.

به گزارش خبرگزاري اسپوتنيک، «ويرجينيا رابرتس» زني است که مدعي شده است از سوي جفري اپستين، ميلياردر آمريکايي، براي برقراري رابطه جنسي با شاهزاده اندرو، پسر دوم ملکه بريتانيا مجبور شده بود.

به گفته اين زن وي در آن زمان تنها 17 سال داشته و به عنوان يک نوجوان مجبور شده است تا رابطه جنسي داشته باشد. حال کاخ باکينگهام که در دو روز گذشته رابطه اندرو با «افراد صغير و نابالغ» را تکذيب کرده اين بار انتشار گزارش‌هايي مبني بر ديدار ملکه اليزابت با اين زن آمريکايي را رد کرده است.

در شرايطي که اتهام رسوايي جنسي خاندان سلطنتي بريتانيا را تحت الشعاع قرار داده، پليس اسکاتلنديارد قرار است از پسر ملکه در رابطه با سوء استفاده جنسي بازجويي کند. منابع پليس تائيد کرده‌اند چنانچه ويرجينيا رابرتس رسما از دوک يورک (شاهزاده اندرو) شکايت کند، اسکاتلنديارد از وي بازجويي خواهد کرد.دوک يورک برقراري هرگونه رابطه با ويرجينيا رابرتس را تکذيب مي‌کند.

سخنگوي پليس متروپوليتن گفت: پليس تاکنون شکايتي از خانم رابرتس دريافت نکرده و اگر ما شکايتي دريافت کنيم، حتما رسيدگي خواهيم کرد. ما وظيفه داريم هرگونه شکايتي که مطرح شود، بررسي کنيم.

روز شنبه شاهزاده اندرو وکيل خود را موظف کرد که به تمام سازمان‌هاي خبري نامه بنويسد و از آن‌ها بخواهد که تکذيبيه وي را منتشر کنند و از طرف ديگر در رابطه با انتشار ادعاهاي ويرجينيا رابرتس محتاطانه عمل کنند. همين اقدام موجب شد تا کاخ باکينگهام نيز براي سه روز متوالي، در اقدامي غير معمول بيانيه صادر کند و رفتارهاي «نامناسب» شاهزاده اندرو را تکذيب کند. اعضاي خاندان سلطنتي بريتانيا مصونيت قضايي ندارند و براي اولين بار در سال 2002 يکي از اعضاي خاندان سلطنتي بريتانيا به دليل عدم کنترل سگش 500 پوند جريمه شد.


 رويداد 

حضور اسد در جشن مردمي

تلويزيون رسمي سوريه از مشارکت بشار اسد در جشن مذهبي که به مناسبت فرا رسيدن سالروز ميلاد پيامبر اکرم (ص) در مسجد الأفرم در دمشق برگزار شد، خبر داد.به گزارش اسکاي نيوز عربي، تلويزيون رسمي سوريه با اعلام اين خبر گزارش داد که بشار اسد، رئيس جمهوري سوريه به نمازگزاران در مسجد الافرم واقع در دمشق پيوست تا در جشن آن‌ها به مناسبت فرا رسيدن سالروز ميلاد پيامبر اکرم (ص) شرکت کند. تلويزيون سوريه همچنين تصاوير دست دادن بشار اسد با روحانيون و نمازگزاران در مسجد پس از اداي نماز را نشان داد.بشار اسد همچنين اخيرا از نيروهاي سوري در شمال شرقي دمشق ديدن کرده و با آن‌ها جهت بالا بردن روحيه نظاميان سوري گفت‌وگو کرده بود.

تغيير نرم ترکيه در مقابل سوريه

با اينکه ترکيه مواضع تندي را از مدت‌ها پيش در قبال دولت بشار اسد در پيش گرفته و همواره برکناري وي را شرط هرگونه مذاکراتي دانسته است اما اخيرا با وقوع رخدادهاي جديد در منطقه و انعطاف پذيري برخي کشورهاي اروپايي در برابر نظام بشار اسد، ترکيه نيز کمي انعطاف پذيري به خرج داده و ديگر برکناري اسد را شرط مذاکرات نمي‌داند.به گزارش ايسنا به نقل از روزنامه الاخبار لبنان، از بين تمامي کشورهاي مرتبط با بحران سوريه تنها ترکيه است که بدون اتخاذ استراتژي واضح و نهايي باقيمانده است. اما هر روز تغييرات زيادي در منطقه در حال رخ دادن است. منطقي نيست که انتظار سفر قريب الوقوعي از رجب طيب اردوغان، رئيس جمهوري ترکيه به دمشق داشته باشيم اما کاملا واضح است که ترکيه همچنان به سياست جديدي پايبند است که با تمامي تغييرات منطقه در سال ميلادي اخير ارتباط داشته است. مشکل بزرگي که مسئولان ترکيه‌اي با آن مواجهند تک روي و حرکت در مسير ويژه‌اي است که پس از آغاز عمليات ائتلاف ضد داعش ديگر به نفع ترکيه نيست. کاملا واضح است که ترکيه امروز با چالش‌ها و مشکلات زيادي مواجه شده است. ترکيه هنوز نمي‌داند که آيا پس از پيوستن به اتحاديه اروپا اين اتحاديه همچنان يکپارچه و قدرتمند باقي خواهد ماند.آنکارا تلاش مي‌کند تا جايگاه منطقه‌اي و بين‌المللي را به دست آورد اما مي‌داند که باقيماندن در پيمان آتلانتيک شمالي (ناتو) پايه و اساسي براي به دست آوردن اين جايگاه است. ترکيه همچنين با اوضاع داخلي پيچيده‌اي مواجه است.


 اخبار کوتاه 

حمله به مواضع انصارالله يمن

اسکاي نيوز: صبح ديروز (دوشنبه) انفجار مهيبي پايگاه حوثي‌ها در منطقه‌اي در غرب صنعا را هدف قرار داد. همچنين گروه انصار الشريعه مسئوليت انفجار در مقر وابسته به شيعيان حوثي در شهر زمار واقع در جنوب صنعا را که روز يکشنبه رخ داد، برعهده گرفت.گفتني است، نيروهاي رژيم صهيونيستي مانع از ورود دبيرکل سازمان همکاري اسلامي به مسجد الاقصي شدند.

ترور مقام مرزباني عربستان

العربيه: در حمله انتحاري به نيروهاي مرزباني عربستان در مرز اين کشور با عراق، دو تن از نيروهاي امنيتي عربستان از جمله يک فرمانده عالي رتبه کشته و سه تن ديگر زخمي شدند.

دوگانگي آلمان در مقابل يونان

دي ولت: سخنگوي آنگلا مرکل صدراعظم آلمان اعلام کرد، آلمان مواضع خود درباره موافقت با خروج يونان از حوزه يورو را تغيير نداده است.هفته نامه اشپيگل در گزارشي با اشاره به اظهارات يک منبع بي‌نام از مقامات دولتي آلمان نوشت، مرکل و وزير اقتصاد وي معتقدند، خروج يونان از حوزه 19 عضوي يورو ديگر چندان خطرناک به نظر نمي‌رسد.

واگذاري اراضي اشغالي به نتانياهو

يديعوت آحارونوت: مذاکره کننده ارشد تشکيلات خودگردان فلسطين تصريح کرد احتمالا تشکيلات خودگردان مسئوليت کامل اراضي اشغالي را به بنيامين نتانياهو واگذار کند.

آماده باش امنيتي در افغانستان

ايتارتاس: آژانس‌هاي اطلاعاتي هند درباره تلاش شبه‌نظاميان براي ربودن پروازهاي دهلي‌ - کابل هشدار داده‌اند و به همين دليل سرويس‌هاي اطلاعاتي افغانستان نيز در آماده‌باش به سر مي‌برند.

تعويق مذاکرات ليبي

رويترز: دور جديد مذاکرات صلح ليبي به ميانجي‌گري سازمان ملل بار ديگر به تعويق افتاد و ممکن است مذاکرات طي روزهاي آتي نيز برگزار نشود. قدرت‌هاي جهاني نگران هستند که درگيري ليبي به جنگ داخلي ختم شود چراکه گروه‌هاي شورشي سابق که در سال 2011 معمر قذافي، ديکتاتور سابق ليبي را عزل کردند، به دنبال قدرت هستند.

درخواست سفر مسلمانان به قدس

الجزيره: دبيرکل سازمان همکاري اسلامي ضمن درخواست از تمامي مسلمانان جهان براي سفر به قدس و زيارت مسجدالاقصي گفت: آمدن ما به قدس نشان‌دهنده پايبنديمان به مکاني است که نمي‌گذاريم کسي آن را از ما بگيرد.