نسخه شماره 3655 - 1393/10/10 -

جباري‌زادگان همزمان با آغاز فعاليت کمپين آسمان آبي- زمين پاک اعلام کرد:
آموزش بالغ بر 11هزار راننده در مناطق 6 و8 شهرداري تهران

پورزرندي در مراسم افتتاح «شهرنت»
کمتر از 5 سال آينده سرمايه بانک شهر را به 5 هزار ميليارد تومان مي‌رسانيم


وارونگي دما و تداوم انباشت و تجمع آلاينده‌ها در پايتخت

مديرعامل سازمان زيباسازي شهر تهران خبر ‌داد:
برگزاري نخستين جشنواره ملي مبلمان شهري با عنوان دايره خلاق

رئيس کميسيون سلامت، محيط زيست و خدمات شهري شوراي شهر تهران عنوان کرد:
انتقاد از عدم تعطيلي مدارس در شرايط اضطرار آلودگي هوا


پارک طالقاني اولويت شهرداري تهران در منطقه عباس‌آباد


تصويب فهرست حساب‌هاي درآمدي شرکت‌ها و سازمان‌هاي شهرداري تهران


دريچه خبر


گذري در شهر


 جباري‌زادگان همزمان با آغاز فعاليت کمپين آسمان آبي- زمين پاک اعلام کرد:
 آموزش بالغ بر 11هزار راننده در مناطق 6 و8 شهرداري تهران  

معاون آموزش سازمان حمل‌و‌نقل و ترافيک شهرداري تهران گفت: همزمان با آغاز فعاليت کمپين آسمان آبي-زمين پاک کلاس‌هاي آموزشي رانندگان حمل‌و‌نقل عمومي پايتخت نيز آغاز شده است. شهرام جباري‌زادگان با تاکيد بر اجراي طرح انضباط بخشي ترافيکي (خط سفيد) در مناطق 6 و 8 شهرداري تهران گفت: خط سفيد نمادي براي اصلاح و بهبود رفتارهاي ترافيکي است که به عنوان خط قرمز قانون در آموزش‌هاي ترافيکي مورد توجه قرار گرفته است .وي با اشاره به اينکه رعايت خط سفيد با محوريت توقف پشت خط ايست و عبور بين دو خط ممتد موضوعات اصلي آموزش به رانندگان حمل‌و‌نقل عمومي است، گفت: در راستاي اجراي طرح انضباط بخشي ترافيکي آموزش به رانندگان وسايل حمل‌و‌نقل عمومي در اولويت برنامه ريزي‌ها قرار دارد.معاون آموزش سازمان حمل‌و‌نقل و ترافيک با بيان اينکه رانندگان تاکسي از ابتداي صبح تا پاسي از شب قريب به 12 ساعت در خيابان‌هاي شهر فعاليت مي‌کنند، اظهارکرد: به عبارتي ديگر هر راننده تاکسي روزانه 200 کيلومتر پيمايش مي‌کند و بيشترين ترددهاي روزانه را رانندگان وسايل حمل‌و‌نقل عمومي دارند. لذا آموزش و اصلاح رفتارهاي ترافيکي اين قشر در اولويت قرار دارد.جباري‌زادگان با تاکيد بر اينکه آموزش‌هاي ترافيکي طرح انضباط بخشي ترافيکي رانندگان تاکسي‌، اتوبوس‌، آژانس‌ها و سرويس مدارس را شامل مي‌شود، گفت: در ابتدا رانندگان حمل‌و‌نقل عمومي دو منطقه 6 و 8 مورد آموزش قرار خواهند گرفت.وي تاکيد کرد: 7 هزار و 600 راننده در منطقه 6 شناسايي شده اند که در مرکز علمي کاربردي سازمان حمل‌و‌نقل و ترافيک و مرکز مديريت بحران پارک لاله مورد آموزش قرار خواهند گرفت .به گفته جباري‌زادگان آموزش 4 هزار 368 راننده منطقه 8 نيز طي هفته‌هاي آينده صورت مي‌گيرد .معاون آموزش سازمان حمل‌و‌نقل و ترافيک همچنين تصريح کرد: 123 واحد آژانس نيز شامل 1400 راننده در منطقه 6 و 92 واحد آژانس شامل 670 راننده و در مجموع 11 هزار و 968 راننده تحت آموزش قرار خواهند گرفت‌. وي گفت: آموزش با موضوعاتي مانند نظم و انضباط در رانندگي و رعايت و احترام به قوانين راهنمايي و رانندگي مورد توجه قرار گرفته است. ضمن اينکه خط‌کشي خطوط ممتد معابر به عنوان نماد قانونمندي در شهر مطرح مي‌شود و تمرکز بر روي عبور در بين خطوط است.


 پورزرندي در مراسم افتتاح «شهرنت»
 کمتر از 5 سال آينده سرمايه بانک شهر را به 5 هزار ميليارد تومان مي‌رسانيم 

کيوسک چندمنظوره «شهر نت» ديروز طي مراسمي با حضور جمعي از مسوولان ارشد بانکي کشور به طور همزمان دراراضي عباس آباد و 11 شهر کشورمان افتتاح شد. مديرعامل بانک شهر در اين مراسم گفت: تمامي کارکنان و مسوولان بانک شهر مصمم هستند که اين بانک را به جايگاهي که حق آن است، برسانند . حسين محمد پورزرندي با اشاره به نگاه ويژه و توجه همه جانبه به سرمايه انساني در بانک شهر افزود: معتقديم ولي نعمت ما امروز بعد از خداوند متعال مشتريان و هموطنان ما هستند. بايد حرف و صداي مشتريان چه پيشنهادات و چه انتقادات آنان را با دل و جان بشنويم و پيگيري کنيم . وي تصريح کرد: اولين اقدام ما در بانک شهر راه‌اندازي سامانه 8655 (سامانه نظارت مردمي) بود که مشابه سامانه 1888 شهرداري پايتخت است. اگر چنين سامانه‌اي زودتر در بانک‌ها استقرار پيدا مي‌کرد هرگز شاهد مشکلاتي همانند پرونده 3هزار ميلياردي نبوديم . مديرعامل بانک شهر با تاکيد بر اينکه شعار اين بانک «نوآوري و خلاقيت» در حوزه بانک داري است‌، گفت: امروز متخصصان ايراني بانک شهر توانسته اند بهترين نوآوري‌ها و به روز‌ترين خدمات را به مردم سراسر کشور ارايه کنند . پورزرندي افزود: نسل جديد در حال حاضر به دنبال نوآوري‌هاي جديد است. ما بايد اين شرايط را براي آنان فراهم کنيم و خدماتي بيش از گذشته در اختيار آنان قرار دهيم . وي بااشاره به اينکه سرمايه بانک شهر در مدت يک سال به 4 برابر افزايش پيدا کرده است، خاطرنشان کرد: در تلاش هستيم در کمتر از 5 سال سرمايه خودرا به 5 هزار ميليارد تومان برسانيم .مديرعامل بانک شهر با بيان اينکه طبق دستور‌العمل بانک مرکزي سودهاي بانک‌ها هم اکنون ساماندهي شده است، تاکيد کرد: ما با تمام توان از اين اقدام حمايت مي‌کنيم و ذره‌اي از اين دستور‌العمل تخطي نخواهيم کرد. پورزرندي درادامه با اشاره به استقرار کيوسک «شهرنت» در اماکن پرجمعيت گفت: بانک شهر با راه‌اندازي اين کيوسک علاوه بر مهيا نمودن فضاي رقابتي با ايجاد خدمات رفاهي جلب رضايت مشريان بانک و همشهريان محترم را هدف قرار داده است . وي افزود: کيوست خدمات الکترونيک شهر نت ابزاري است که امکان استفاده از خدمات گوناگون را به صورت 24 ساعت و در طول
شبانه روز براي شهروندان فراهم مي‌آورد. همچنين اين کيوسک 30 خدمت تفاوت را به شهروندان ارايه مي‌دهد که تا کنون 13 تاي آن عملي شده است‌. مديرعامل بانک شهر با اشاره به اينکه اين کيوسک در واقع شعبه‌اي از بانک در محل کار و يا زندگي شهروندان است تاکيد کرد: کيوسک شهرنت قابليت انجام اموري همچون دريافت وجه، آگاهي از مانده حساب، پرداخت قبوض، خريد کارت شارژ، صدور کارت هديه، واريز وجه به حساب سپرده، استفاده از خدمات اينترنت بانک و... را دارد.


 وارونگي دما و تداوم انباشت و تجمع آلاينده‌ها در پايتخت 

مديرعامل شرکت کنترل کيفيت هواي تهران گفت: هواي پايتخت با ايستادن شاخص ذرات معلق کمتر از 5/2 ميکرون روي عدد 122 از شرايط هشدار خارج شد. دکتر وحيد حسيني در گفت‌وگو با‌ مهر افزود: بر‌اساس اطلاعات رسيده از ايستگاه‌هاي سنجش آلودگي هواي شهر تهران، ميزان غلظت تمام آلاينده‌ها نسبت به روز دوشنبه کاهش داشته است.به گفته وي، با اين حال ميانگين غلظت تمام آلاينده‌ها به لحاظ آلاينده ذرات معلق کمتر از 5/2 ميکرون در بيشتر ايستگاه‌ها از حد مجاز فراتر بوده و شاخص کيفيت هوا در حال حاضر در شرايط ناسالم است.حسيني تاکيد کرد: در حال حاضر شاخص ذرات معلق کمتر از 5/2 ميکرون در ايستگاه شهر ري روي عدد 178 ايستاده و اين منطقه آلوده‌ترين منطقه پايتخت است.مديرعامل شرکت کنترل کيفيت هواي تهران اظهار داشت: پيش بيني هواشناسي براي پايتخت حاکي از وارونگي دما و تداوم انباشت و تجمع آلاينده‌ها است. به اين ترتيب انتظار مي‌رود شاخص کيفيت هوا در مناطق پرتردد و شلوغ در شرايط نا‌سالم باقي بماند.وي تصريح کرد: اثرات بهداشتي آلاينده ذرات معلق کمتر از 5/2 ميکرون در منطقه ناسالم براي گروههاي حساس شامل افزايش احتمال علائم تنفسي در افراد حساس، تشديد بيماري قلبي و ريوي، مرگ و مير زودرس در افراد مبتلا به بيماري‌هاي قلبي - ريوي و افراد مسن است لذا توصيه مي‌شود در منطقه ناسالم اين افراد فعاليت‌هاي طولاني مدت در فضاي باز را کاهش دهند.


 مديرعامل سازمان زيباسازي شهر تهران خبر ‌داد:
 برگزاري نخستين جشنواره ملي مبلمان شهري با عنوان دايره خلاق  

دکتر جمال کامياب مديرعامل سازمان زيباسازي شهر تهران از برگزاري نخستين جشنواره ملي مبلمان شهري با عنوان «دايره خلاق» و با موضوع «طراحي نشيمن خلاق شهري» خبر داد.مديرعامل اين سازمان با تاکيد بر اهميت طراحي تخصصي، ساخت و نصب مبلمان شهري به عنوان يکي از عناصر پويايي زندگي شهري، گفت: جشنواره ملي «دايره خلاق» به منظور گردآوري و معرفي توانمندي‌ها و توسعه ايده‌هاي خلاقانه طراحان، هنرمندان و متخصصان ايراني در حوزه طراحي مبلمان شهري برگزار مي‌شود.وي با بيان اينکه سازمان زيباسازي شهر تهران، براي جذب بهترين و خلاقانه ترين ايده‌ها و طرح‌ها اين جشنواره را در سطح ملي برگزار مي‌کند، افزود: نخستين جشنواره ملي مبلمان شهري به موضوع «طراحي نشيمن شهري» که از پايه‌اي‌ترين و پرکاربردترين عناصر مبلمان شهري است، اختصاص يافته است.وي هدف از برگزاري اين جشنواره را تشويق و ترغيب طراحان براي طراحي، توسعه و ساخت طرح‌هاي خلاقانه، نوآورانه و اصيل در حوزه نشيمن شهري و بکارگيري ايده‌هاي خلاقانه در فرايندهاي زيباسازي شهري دانست و گفت: برگزاري مسابقه سراسري طراحي‌ نشيمن خلاق شهري به عنوان بخش اصلي و برگزاري نمايشگاه نشيمن‌هاي خلاق شهري و چاپ و نشر کتاب نشيمن‌هاي خلاق شهري به عنوان بخش‌هاي جنبي اين جشنواره در نظر گرفته شده‌اند.گفتني است، دبيرخانه اين جشنواره با انتشار فراخوان از طراحان، هنرمندان و متخصصان سراسر کشور براي حضور در جشنواره دعوت کرده است تا دهم دي ماه 93 آثار خود را به دبيرخانه جشنواره ارسال کنند. علاقمندان براي آگاهي از شرايط شرکت در اين مسابقه مي‌توانند به نشاني اينترنتي www.zibasazi.ir مراجعه نمايند.


 رئيس کميسيون سلامت، محيط زيست و خدمات شهري شوراي شهر تهران عنوان کرد:
 انتقاد از عدم تعطيلي مدارس در شرايط اضطرار آلودگي هوا  

رئيس کميسيون سلامت، محيط زيست و خدمات شهري شوراي اسلامي شهر تهران صبح ديروز در جريان جلسه علني شورا طي تذکري خطاب به رئيس شوراي اسلامي شهر تهران گفت: بعضي صحبت‌ها جاي تعجب دارد، شما مي‌گوييد درختان در برطرف کردن آلودگي ذرات کمتر از دو و نيم ميکرون تاثيري ندارد. اين در حالي است که ما از کارشناسان
شنيده ايم درخت 30 ساله طي 30 سال، ارزش 100 ميليون توماني توليد مي‌کند.رحمت‌الله حافظي گفت: خروجي مصوبات مربوط به برج باغ‌ها را که نگاه کنيم اين سوال پيش مي‌آيد که آيا وضع موجود مطلوب است؟ اگر نيست به استناد مرقومه رهبري بايد قوانين را اصلاح کنيم.حافظي ادامه داد: تشکيل جلسه اضطرار به منزله ضعف عملکرد دستگاه‌هاي مربوطه است، اين جلسه ديروز تشکيل شده و نماينده شورا دعوت نشده است.رئيس کميسيون محيط زيست، سلامت و خدمات شهري شوراي اسلامي شهر تهران گفت: انسان سالم زير ساخت لازم براي توسعه پايدار است. وزارت بهداشت مسوول تامين و حفظ سلامت جامعه است و وقتي اعلام مي‌کند هوا براي دانش‌آموزان زيان آور است اجازه ندهيم آموزش‌و‌پرورش تبعيت نکند.


 پارک طالقاني اولويت شهرداري تهران در منطقه عباس‌آباد  

قائم مقام شرکت نوسازي عباس‌آباد از تبديل بوستان طالقاني به قطب گردشگري سلامت و ورزش همگاني پايتخت به عنوان يکي از اولويت‌هاي شهرداري تهران در منطقه عباس‌آباد خبر داد.محمود عيدي، قائم‌مقام شرکت نوسازي عباس‌آبادبا اشاره به طرح احيا و بهسازي بوستان طالقاني خاطرنشان کرد: تکميل دسترسي‌ها، ايجاد روشنايي مناسب در طول شبانه‌روز، ايجاد و تکميل مبلمان شهري، طراحي و احداث مسيرهاي ويژه پياده‌روي و دوچرخه‌سواري از جمله فعاليت‌هايي است که در اين خصوص در جريان است.وي با اشاره به بهره‌برداري از پل طبيعت يادآور شد: شهروندان استقبال بسيار خوبي از اين نماد جديد شهر تهران داشته‌اند و بر همين اساس استفاده از بوستان طالقاني نيز به عنوان محيطي مطلوب جهت تفريح، ورزش و گذران اوقات فراغت افزايش يافته است.

قائم مقام شرکت نوسازي عباس‌آباد تصريح کرد: بوستان طالقاني با 32 هکتار مساحت بزرگ ترين و تنها بوستان جنگلي در قلب پايتخت است که پس از عمليات احياي فضاي سبز و پوشش گياهي موجود و درختکاري، 30 کيلومتر مربع معبر، شامل حدود 3 کيلومتر مسير ويژه دوچرخه‌سواري کوهستان در آن احداث شده است. عيدي با اشاره به اهميت مديريت آسيب‌هاي اجتماعي در فضاي شهري افزود: ايجاد امکانات و زيرساخت‌هاي لازم جهت نورپردازي مناسب و شبانه‌روزي نظير نصب هزار پايه روشنايي، امکان رصد و کنترل تصويري مجموعه با دوربين‌هاي مداربسته و جلب نظر شهروندان جهت بهره‌برداري از اين بوستان منحصر به فرد از جمله رويکردهايي است که مي‌تواند به اين موضوع کمک کند. وي با اشاره به نقش منطقه عباس‌آباد در برنامه‌ها و سياست‌هاي کلان شهرداري تهران يادآور شد: پس از افتتاح پل طبيعت و گنبد مينا، در آينده‌اي نزديک، پروژه‌هاي متعدد گردشگري و فرهنگي در اين منطقه تکميل به بهره‌برداري خواهد رسيد تا به جذابيت‌ها و ظرفيت‌هاي قطب فرهنگي و گردشگري پايتخت افزوده شود.


 تصويب فهرست حساب‌هاي درآمدي شرکت‌ها و سازمان‌هاي شهرداري تهران  

عليرضا دبير در جريان بررسي لايحه فهرست حساب‌هاي درآمدي شرکت‌ها و سازمان‌هاي شهرداري تهران اظهار داشت: هميشه موضوع حيات خلوت بودن سازمان‌ها و شرکت‌ها در شوراهاي قبل هم مطرح بوده است اما با اين لايحه شفافيت مالي سازمان‌ها و شرکت‌ها دقيق مي‌شود.رييس کميسيون برنامه و بودجه شوراي اسلامي شهر تهران با اشاره به تبصره‌هاي بودجه گفت: ما در تبصره‌هاي بودجه يعني در تبصره يک و به نوعي در تبصره چهارده تاکيد کرديم که همه درآمد شرکت‌ها و سازمان‌ها بايد به خزانه واريز شود اما اين اتفاق نمي‌افتد.وي با تاکيد بر اينکه شهرداري شفافيت مالي دقيقي بر عملکرد مالي شرکت‌ها و سازمان‌ها ندارد؛ بيان داشت: کميسيون برنامه و بودجه براي بررسي اين موضوع چندين جلسه برگزار کرد تا راهي براي مشخص کردن دقيق و شفاف درآمد شرکت‌ها و سازمان‌ها مشخص شود.دبير با اشاره به اينکه تصويب شدن حساب‌هاي درآمدي شرکت‌ها و سازمان‌ها در شوراي شهر توانايي پاسخگويي معاون مالي و اقتصادي شهرداري را افزايش مي‌دهد؛ خاطر نشان کرد: در بسياري از موارد حتي معاون شهردار هم نمي‌داند درآمد شرکت‌ها و سازمان‌ها در طول سال چقدر است. در حالي که با اين مصوبه شرکت‌ها موظف مي‌شوند به طور مرتب گزار مالي خود را در طول سال ارائه دهند و علاوه بر آن اختيارات ذيحساب نيز در سازمان‌ها و شرکت افزايش پيدا مي‌کند.رييس کميسيون برنامه و بودجه شوراي اسلامي شهر تهران با اشاره به تبصره‌هاي اين لايحه بيان داشت: بعد از اين مصوبه پرداخت هزينه‌ها صرفا از محل حساب‌هاي هزينه اي مجاز خواهد بود و همچنين سازمان‌ها و شرکت‌ها موظف هستند وجوهي را که به نيابت از شهرداري تهران به منظور انجام ماموريت دريافت مي‌کنند پايان هر هفته به حساب خزانه داري شهرداري تهران واريز کنند و شهرداري نيز موظف است بودجه سازمان‌ها و شرکت‌ها را ظرف 15 روز به حساب شرکت‌ها و سازمان‌ها واريز کند.در پايان با اکثريت آرا لايحه بررسي فهرست حساب‌هاي درآمدي شرکت‌ها و سازمان‌هاي شهرداري تهران تصويب شد.


 دريچه خبر 

انتقاد ‌سالاري به عدم اضافه‌کردن نام ري و تجريش به شورا

عضو شوراي اسلامي شهر تهران در جلسه علني ديروز شوراي شهر در انتقاد به عدم اضافه‌کردن نام ري و تجريش به شورا گفت: مقرر شده بود شوراي شهر تهران به شوراي اسلامي شهر تهران،‌ ري و شميرانات تغيير نام دهد، اما اين مهم تاکنون محقق نشده است. محمد سالاري رئيس کميسيون شهرسازي و معماري شورا گفت: از عدم تخصيص اعتبارات به معاونت شهرسازي و معماري صورت گرفته و تا کنون 20 درصد بودجه تخصيص داده نشده است.وي با اشاره به اينکه 10 ماه از طرح آيين‌نامه ضوابط نما مي‌گذرد و مسوولين امر در 10 ماه پيش عنوان کردند، گفت: اين لايحه ضوابط‌نما آماده است اما تا‌کنون ارائه نشده است.عضو شوراي شهر تهران اضافه کرد: قرار بود که تمامي پرونده‌هاي کميسيون ماده 5 ابتدا به کميسيون‌هاي مربوطه شورا اجرا شود اما تا‌کنون اين مهم محقق نشده است.

تقدير اعضاي شورا از خدمات‌رساني شهرداري تهران به زائران اربعين حسيني

اعضاي شوراي اسلامي شهر تهران طي نامه‌اي از خدمات‌رساني مجموعه شهرداري تهران به زائران کربلاي معلي در ايام اربعين حسيني تقدير کردند. مرتضي طلايي، نائب رئيس شوراي اسلامي شهر تهران در جريان قرائت اين نامه در صحن علني ديروز شوراي اسلامي شر تهران، گفت: ما اعضاي شوراي اسلامي شهر تهران از شهردار تهران و همکارانش که با برنامه‌ريزي و انتقال امکانات و نيرو خدمات قابل توجهي را به زائران ارايه کرده‌اند تقدير و تشکر مي‌کنيم.

عرضه کارت بليط رايگان به خانواده جانبازان اعصاب و روان و جانبازان بالاي 70 درصد

در جريان جلسه ديروز شوراي اسلامي شهر تهران دو فوريت طرح «شمول فرزندان معزز شهدا در مصوبه دريافت کارت بليط الکترونيک و فرزندان جانبازان 70 درصد و بالاتر» مورد بررسي قرار گرفت. بر‌اساس متن پيشنهادي اين طرح کارت بليط الکترونيک ويژه فرزندان، والدين و همسران شهدا و جانبازان بيست و پنج درصد به بالا و معلولان به صورت رايگان توزيع خواهد شد.همچنين به پيشنهاد اعضاي شوراي شهر همسران و فرزندان جانبازن اعصاب و روان 25 درصد به بالا نيز تحت شمول اين طرح قرار گرفتند.


 گذري در شهر 

اجراي کمپين آسمان آبي و زمين پاک در تهران قديم

شهردار منطقه 12 تهران از آغاز اجراي کمپين آسمان آبي و زمين پاک در محدوده تهران قديم خبر داد.مهندس علي محمدنژاد شهردار اين منطقه گفت‌: کمپين آسمان آبي و زمين پاک با هدف جلب مشارکت شهروندان‌، آگاهي‌بخشي و توانمندسازي آنان جهت ايجاد حساسيت‌هاي اجتماعي‌، رفع آلودگي هوا، کاهش منابع آلاينده آب و خاک و همچنين اصلاح رفتارهاي ترافيکي‌، در راستاي دستيابي به دو اولويت مهم شهرداري تهران يعني آسمان آبي و زمين پاک (شهرسالم) در محدوده تهران قديم اجرا شده است .وي افزود: آموزش فرهنگ ترافيک و آماده سازي معابر‌، جمع‌آوري پسماندهاي خشک با طرح ملودي از درب منازل‌، توزيع مخازن تفکيک زباله خشک و تر و همچنين آموزش و فرهنگسازي شهروندان در زمينه تفکيک زباله از مبدا از اقدامات منطقه 12 در اين طرح بزرگ است .

مرمت و نوسازي تجهيزات ترافيکي
و ايمني در بزرگراه يادگار امام (ره)

شهردار منطقه دو تهران از مرمت و نوسازي تجهيزات ترافيکي و ايمني در بزرگراه يادگار امام (ره) در محدوده اين منطقه خبر داد.عابد ملکي با اعلام اين مطلب اظهارداشت: تعويض و ترميم علايم و تجهيزات ترافيکي (کوشن تانک، استوانه‌هاي ارتجاعي، بشکه ايمني و ...) در 10عدد از سرجناغي مسير جنوب به شمال بزرگراه يادگار امام(ره) حد فاصل خيابان آزادي تا بزرگراه شهيد همت و با هدف افزايش ايمني معبر توسط معاونت حمل‌و‌نقل و ترافيک انجام و تکميل شد..شهردار منطقه دو تهران توضيح داد: خط يادشده پس از عبور از بزرگراه يادگار امام (ره) از مسير شمال به جنوب وارد‌ بلوار خرم رودي شده و پس از عبور از خيابان ابراهيمي و خيابان آرش با تامين سه ايستگاه مجددا وارد‌ بزرگراه يادگار امام (ره) شده و به مسير خود ادامه خواهد داد.

برپايي بازارچه محلي براي زنان سرپرست خانوار در شرق تهران

سرپرست معاونت فرهنگي و اجتماعي شهرداري منطقه8، از ايجاد بازارچه محلي براي زنان سرپرست خانوار در شرق تهران خبر داد. غفار رضواني با اعلام اين مطلب گفت: اين بازارچه با هدف کمک به زنان سرپرست خانوار، در بلوار شاهد برگزار مي‌شود. وي با اشاره به اينکه اين بازارچه توسط زنان سرپرست خانوار منطقه 8 به صورت رايگان اداره مي‌شود، اظهار داشت: هدف از برگزاري بازارچه محلي، کمک به زنان سرپرست خانوار و پيشرفت بخش صنايع دستي است.رضواني گفت: در اين بازارچه غرفه‌ها علاوه بر زنان سرپرست خانوار در اختيار دست فروشان نيز قرار مي‌گيرد.وي افزود: بازارچه محلي تا پايان سال ادامه دارد و بازديد از اين بازارچه؛ همه روزه از 9 صبح تا 5 بعدازظهر براي عموم آزاد است.