نسخه شماره 3655 - 1393/10/10 -


شليک پليس، به خوش‌گذراني سارقان حرفه‌اي پايتخت پايان داد


حمله خونبار «موتور سواران خشن» به کارناوال‌هاي عروسي


درگيري در تهران قاتل معلم بروجردي را به دام انداخت

زورگيري با شمشير و تبر
عامل اخلال در نظم و امنيت عمومي ‌منطقه سيدي مشهد دستگير شد


خبر


 شليک پليس، به خوش‌گذراني سارقان حرفه‌اي پايتخت پايان داد 

2 سارق حرفه‌اي پايتخت که با يک دستگاه خودروي پرايد در حال دور زدن و خوشگذراني در خيابان بودند در خلال يک تعقيب و گريز پليسي و با شليک دو تير متوقف و دستگير شدند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ ساعت 12و 50 دقيقه سوم دي ماه ماموران گشت انتظامي‌کلانتري 144جواديه تهرانپارس حين گشت زني در خيابان 139 تهرانپارس به راننده و سرنشين يک دستگاه خودروي پرايد سورمه‌اي رنگ که در حال دور زدن در خيابان بود، مظنون شده و در صدد توقف خودرو و دستگيري راننده و سرنشين آن برمي‌آيند.

متهمان با ديدن عوامل گشت متواري مي‌شوند که در خلال تعقيب و گريز پليسي و با شليک دو تير خودرو متوقف و راننده که «آرمان» نام داشت و از سارقان سابقه‌دار شرق پايتخت بود دستگير مي‌شود.

در ادامه تحقيقات پليسي جهت دستگيري سرنشين متواري آغاز مي‌شود که مشخص مي‌گردد سرنشين خودرو که «داريوش» نام داشت به داخل قهوه‌خانه‌اي در همان حوالي متواري شده که وي نيز دستگير و به اتفاق «آرمان» به کلانتري منتقل شدند.

سرهنگ امير هوشنگ اميري رييس کلانتري 144جواديه تهرانپارس درباره اين خبر به باشگاه خبرنگاران گفت: متهمان پس از تشکيل پرونده در اختيار کارآگاهان پايگاه چهارم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفتند.


 حمله خونبار «موتور سواران خشن» به کارناوال‌هاي عروسي 

موتور سواران خشن که با کمين شبانه در مسير کارناوال‌هاي عروسي و وارد کردن ضربات چاقو و قمه و زخمي‌کردن عروس و داماد و همراهان آنها اموالشان را به سرقت مي‌بردند ،دستگير شدند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، چندي پيش چهار مرد جوان به پليس آگاهي البرز مراجعه و اعلام داشتند که در روز مراسم جشن ازدواجشان از سوي هشت سارق به عنف مورد حمله قرار گرفته و اموال آنها که شامل بسته‌هاي هديه عروسي و طلا‌ها به سرقت رفته موضوع در دستور کار ماموران اين پليس قرار گرفت.

دربررسي اوليه موضوع مشخص شد که اواسط مهرماه سال جاري 8 جوان 21 تا 25 ساله سوار بر شش دستگاه موتورسيکلت با قرار گرفتن در مسير کاروان‌هاي عروسي در استان البرز اقدام به توقف خودروهاي عروس و داماد‌ها کرده و با مجروح کردن آنان اموال و طلاهاي اين افراد را به سرقت برده اند. باتوجه به حساسيت موضوع و پيگيري‌هاي متعدد دراين زمينه، پليس به فردي به نام «م» از کارگران يکي از تالارهاي استان مشکوک شد که پس از احضار وي در مواجهه با ماموران ابتدا منکر هرگونه اطلاعاتي از موضوع سرقت‌هاي اخير از کاروان‌هاي عروسي شد اما در ادامه تحقيقات به ناچار لب به اعتراف گشود.

اين مرد خلافکار با همدستي يکي ديگر از کارگران تالار، مشخصات خودرويي که کادوهاي عروس وداماد را حمل مي‌کرد تلفني به فردي به نام «پ» اطلاع مي‌دادند.

با توجه به اعترافات کارگران تالار و تحقيقات پليس، محل اختفاء متهم اصلي «پ» که از سارقان سابقه دار مي‌باشد و به اتهام زورگيري چهارسال در زندان به سر مي‌برده در استان تهران شناسايي و در يک عمليات غافلگيرانه دستگير و موتور سيکلت وي نيز توقيف شد. متهم در تحقيقات اوليه‌، منکر هرگونه سرقت از کاروان‌هاي عروسي شد اما در نهايت درمواجه حضوري با کارگران تالار لب به اعتراف گشوده و تاييد کرد که با همراهي هفت نفر ديگر اين سرقت‌ها را انجام مي‌داده است.

با تلاش ماموران و تعقيب و مراقبت‌هاي شبانه‌روزي هفت نفر ديگر از اعضاي باند که همگي از سارقان و زورگيران سابقه دار هستند در تهران و البرز به دام افتادند. سرهنگ گل صباحي رئيس پليس آگاهي البرز درباره اين خبر به باشگاه خبرنگاران، گفت: اعضاي اين باند 10 نفره سرقت به عنف و زورگيري در بازجويي‌هاي تکميلي ماموران به 3 فقره سرقت از کارناوال‌هاي عروسي و 37 فقره سرقت به عنف( 3 فقره در شهريار و 34 فقره در البرز) اعتراف کردند. اين مقام مسئول پليس در پايان به شيوه سارقان براي دستبرد از کارناوال عروس و داماد اشاره کرد و گفت: اين افراد با شش دستگاه موتورسيکلت خودروي عروس و داماد را که حامل هدايا و پول بود، محاصره مي‌کرده و با ضربات قمه و چاقو چرخ را پنچر و سپس با درگيري و ضرب‌و‌جرح اموال را به سرقت مي‌بردند.

گفتني است، ارزش اموال مسروقه از اين سارقان 150 ميليون تومان تخمين زده شده است.


 درگيري در تهران قاتل معلم بروجردي را به دام انداخت 

جانشين فرمانده انتظامي استان لرستان از دستگيري قاتل فراري معلم فيزيک دبيرستان حافظي بروجرد مرحوم«محسن خشخاشي» در تهران خبر داد.

به گزارش مهر، سرهنگ علي احمدي تبار در اين باره گفت: مرحوم «محسن خشخاشي» يکم آذرماه 93 به دست دانش آموزي با ضربات چاقو به قتل رسيد و قاتل پس از ارتکاب جرم متواري شده بود.

جانشين فرمانده انتظامي استان ادامه داد: قاتل 16 ساله با هويت معلوم كه با اسم جعلي به اتهام درگيري در يکي از مراکز کانون اصلاح و تربيت تهران بازداشت شده بود شناسايي و پس از اخذ نيابت قضايي تحويل پليس شهرستان بروجرد شد.

سرهنگ احمدي تبار افزود: قاتل در بازجوي‌هاي اوليه به قتل مرحوم «محسن خشخاشي» اعتراف كرد. جانشين فرمانده انتظامي استان لرستان در ادامه سخنان خود از انهدام يك باند سارق تحت تعقيب محموله خودروهاي سنگين در محور تنگ فني شهرستان پلدختر خبر داد.

سرهنگ علي احمدي تبار اظهار‌داشت: در پي وقوع سرقت‌هاي متعدد محموله خودروهاي باري در محورهاي اصلي و فرعي پلدختر ماموران اين فرماندهي با انجام كارهاي اطلاعاتي، سارقان را در حاليكه با يك دستگاه وانت سايپا در گردنه تنگ فني اين شهرستان اقدام به سرقت محموله كود شيميايي از يك دستگاه تريلي مي‌كردند را شناسايي مي‌كنند.

وي گفت: سارقان با مشاهده ماموران در مسير جاده روستاي سراب حمام به طرف شهرستان دره شهر ايلام متواري مي‌شوند و در يک عمليات تعقيب و گريز طولاني با حضور شخص فرمانده انتظامي پلدختر كه با شليك گلوله از سوي ماموران همراه بود خودروي سارقان از مسير جاده منحرف و واژگون مي‌شود.

جانشين انتظامي استان تصريح كرد: راننده خودرو كه سرباند و از سارقان سابقه دار بوده و در امر سرقت‌هاي متعدد از جمله سرقت مسلحانه فعاليت داشته براثر حادثه به هلاكت رسيد و نفر دوم كه از حادثه جان سالم به در برده بود نيز دستگير شد.

سرهنگ احمدي تبار خاطر نشان كرد: سارق دستگير شده ضمن اقرار به 13 فقره سرقت اذعان كرد در چندين مرحله با همدستي سارق فوت شده در محور جنوبي پلدختر‌– خرم‌آباد اقدام به سرقت محموله‌هاي برنج، روغن، هويچ، كود شيمايي و... کرده است.


 زورگيري با شمشير و تبر
 عامل اخلال در نظم و امنيت عمومي ‌منطقه سيدي مشهد دستگير شد 

سرهنگ‌هادي شير محمدي رئيس پليس امنيت عمومي‌خراسان رضوي در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، در تشريح جزييات اين خبر گفت: در پي گزارش‌هاي مردمي‌و اعلام نارضايتي شهروندان ساکن در منطقه سيدي مشهد از شرارت‌هاي يکي از مجرمان سابقه‌دار، تيم‌هاي اطلاعاتي پليس امنيت عمومي‌استان وارد عمل شدند.

سرهنگ شير محمدي افزود: تحقيقات اوليه پليس براي دستگيري متهم که سابقه شرارت، درگيري، نزاع خياباني، ضرب و شتم شهروندان و زورگيري مخوف را در منطقه سيدي دارد آغاز و مخفيگاه وي مورد شناسايي قرار گرفت.

وي ادامه داد: پليس در يک عمليات غافلگيرانه متهم شرور را در مخفيگاهش واقع در بلوار صبا دستگير و در بازرسي از محل دو تيغه شمشير، دو قبضه چاقو، يک عدد تبر، يک عدد چماق، دو افشانه فلفلي و مقاديري لوازم و قطعات به همراه مقداري مشروب الکلي کشف شد.

رئيس پليس امنيت عمومي‌خراسان رضوي با اشاره به معرفي متهم به مراجع قضايي خاطر نشان کرد: پليس امنيت عمومي‌خراسان رضوي باافرادي که بخواهند نظم و آرامش و امنيت شهروندان را خدشه دار کنند به طور جدي و قانوني برخورد مي‌کنند.


 خبر 

15 ضربه چاقو پايان ارتباط پنهاني

مرد جواني که به خاطر مسائل ناموسي دست به جنايت‌زده بود، صبح ديروز در دادگاه کيفري محاکمه شد. به گزارش باشگاه خبرنگاران، 18 تير سال 91 ماموران پليس شهر قدس در جريان وقوع يک جنايت قرار گرفتند آنها بلافاصله موضوع را در دستور کار خود قرار داده و با حضور در محل حادثه به تحقيق در اين رابطه پرداختند. با حضور ماموران مشخص شد که مرد جواني با 15 ضربه چاقو از سوي يک مرد ديگر به قتل رسيده است. قاتل بلافاصله دستگير شد و در تحقيقات به ماموران گفت: مقتول با همسرم ارتباط پنهاني داشت و روز حادثه هم من به خانه آمدم و متوجه شدم که او با همسرم در خانه تنها است. به همين دليل دست به قتل او زدم. با اعتراف متهم و بازسازي صحنه پرونده براي رسيدگي به شعبه 113 دادگاه کيفري استان تهران ارجاع شد. صبح ديروز متهم در مقابل هيات قضايي ايستاد و از خود دفاع کرد. وي بار ديگر قتل را به گردن گرفت و گفت به خاطر دفاع از ناموسش دست به جنايت زده است. با اين اظهارات هيات قضايي نيز وارد شور شدند و قرار است به زودي حکم اين پرونده صادر شود.

اختلاف فرهنگي پاي يك زوج جوان را به دادگاه خانواده كشاند

زن جوان وقتي ديد که با شوهرش اختلاف فرهنگي دارد به دادگاه خانواده رفت و درخواست طلاق داد. به گزارش باشگاه خبرنگاران، چندي پيش زن جوان با مراجعه به شعبه 268 دادگاه خانواده درخواست طلاق داد و در خصوص علت آن به قاضي گفت: من و شوهرم با هم اختلاف فرهنگي داريم. وقتي پوريا به خواستگاري ام آمد خانواده‌ام مخالف بودند و مي‌گفتند ما اصلا شبيه هم نيستم و اختلاف فرهنگي داريم. وي ادامه داد: من تحصيلكرده بودم و پدر و مادرم همين طور اما پوريا يك خانواده معمولي داشتند و پدرش قصاب بود. مادرم مي‌گفت نمي‌توانم در اين خانواده خوشبخت بشوم اما من واقعا عاشق پوريا بودم و نمي‌توانستم بدون او زندگي كنم براي همين پا روي همه چيز گذاشتم و به اوجواب مثبت دادم اما وقتي زير يك سقف رفتيم همه چيز تغيير كرد. زن جوان افزود: او هر وقت در ميهماني‌هاي خانوادگي ما مي‌آمد آبروي مرا مي‌برد حرف‌هاي نامربوط مي‌زد تا جايي كه من از خجالتم رفت و آمد با فاميلم را قطع كردم. مدتي افسرده شده بودم حتي خجالت مي‌كشيدم به پدر و مادرم حرفي بزنم. در آن موقع به ياد حرف‌هاي پدر و مادرم افتادم و فهميدم كه آنها دلسوز من بودند و از من مي‌خواستند كه عاقلانه ازدواج كنم و از روي احساس تصميم نگيرم. وي گفت: اما من اشتباه كردم و خيلي پشيمانم. پوريا و خانواده‌اش خيلي سطح پايين هستند چند وقت پيش به خانه پدرشوهرم رفته بوديم كه بر سر موضوعي با هم جر بحث كرديم او ناگهان شروع به فحاشي كرد و من واقعا ترسيده بودم. ديگر نمي‌توانم در كنار اين مرد زندگي كنم و مي‌خواهم به خانه پدر و مادرم بگردم.دلم براي آرامش اون روزها تنگ شده است.

پس از حرف‌هاي اين زن قاضي شوهر وي را به دادگاه احضار کرد.

واحد اداري، ساختمان 5 طبقه مسکوني را به آتش کشيد

سخنگوي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران از نجات 30 تن از ساکنان يک ساختمان پنج طبقه مسکوني از ميان دود و شعله‌هاي آتش خبر داد. سيد جلال ملکي در گفت‌وگو با ايسنا در تشريح جزئيات اين خبر گفت:‌ در ساعت 6:35 صبح ديروز وقوع حادثه آتش‌سوزي در يک ساختمان مسکوني به سامانه 125 اطلاع داده شد و به دنبال آن ستاد فرماندهي آتش نشانان پنج ايستگاه را به همراه تجهيزات مخصوص،‌ خودروي تنفسي، تشک نجات و نرده بام هيدروليکي به محل حادثه واقع در تهرانپارس اعزام کرد. ملکي با اشاره به حضور آتش نشانان در محل حادثه افزود: پس از حضور آتش نشانان مشاهده شد که حريق در طبقه چهارم اين ساختمان پنج طبقه رخ داده. وي با بيان اينکه کانون حريق يک واحد به مساحت 80 متر مربع بود که به دفتر کار اداري تبديل شده بود، گفت: در جريان اين حادثه دود زيادي تمام ساختمان را در بر گرفته بود و شعله‌هاي آتش نيز در حال سرايت به اماکن مجاور بود. سخنگوي سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران با اشاره به محبوس شدن تعدادي از ساکنان در طبقات اين ساختمان افزود: آتش نشانان همزمان با انجام عمليات اطفاي حريق عمليات نجات را نيز در دستور کار خود قرار دادند و با کمک دستگاه‌ها و تجهيزات مخصوص 30 تن از ساکنان را از درون واحدهايشان خارج کردند.

زورگيري 3 پسر شرور از يک خانم

با سرعت عمل پليس شهرستان بوشهر 3 دوست که با همکاري يکديگر اقدام به سرقت از خانم جواني کرده بودند، توسط پليس شناسايي و دستگير شدند. فرمانده انتظامي‌شهرستان بوشهر در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران، با اعلام اين خبر گفت: روز دوشنبه يك فقره سرقت به عنف از يک خانم در يکي از خيابان‌هاي شهر بوشهر به مركز فوريت‌هاي پليسي 110 مخابره و بلافاصله تيم گشت كلانتري 12 مصلي براي بررسي موضوع به محل اعزام شد. سرهنگ «ابراهيم عرب‌زاده» افزود: ماموران كلانتري با حضور در محل بنا به اظهارات شاکيه خانم«ط. ب»، سرنشينان يک دستگاه خودرو پرايد اقدام به سرقت به عنف يک رشته دستبند طلا به ارزش سه ميليون تومان نموده اند و بلافاصله از محل متواري شدند‌. سرهنگ عرب زاده در ادامه گفت: در اين رابطه ماموران انتظامي‌در خيابان ساحلي شهر بوشهر خودرو پرايدي را که سارقان به وسيله آن اقدام به سرقت کرده بودند متوقف نموده و براي بررسي بيشتر همراه با راننده به کلانتري منتقل کردند. اين مقام انتظامي‌بيان کرد: در يک عمليات جداگانه ديگر دو نفر از اعضاي اين باند در خيابان باهنر شهر بوشهر به وسيله تيم تجسس کلانتري 12 مصلي دستگير و به کلانتري منتقل شدند. عرب‌زاده گفت: با حضور چهره به چهره مال باخته با سارقان وي به محض رويت متهمان نامبردگان را مورد شناسايي قرار داده و اظهار کرد: همين سه نفر با استفاده از زور اقدام به سرقت يک رشته دستبند طلا به ارزش 30 ميليون ريال کرده‌اند و بلافاصله از محل متواري شدند.

سرهنگ عرب زاده گفت: متهمان اظهارات شاکيه را تاييد و اظهار کردند: بله ما سه نفر بوديم که با شاکيه درگير شديم و حاضر به جبران خسارت هستيم.