نسخه شماره 3642 - 1393/09/20 -

بهروز غريب‌پور خبر داد:
آخرين وضعيت اپرايي براي سعدي


آخرين آلبوم مرتضي پاشايي قبل از عيد منتشر مي‌شود


رضا يزداني موسيقي راک را صاحب استوديو کرد

سياوش طهمورث:
«آژي دهاک» در تالار رودکي اجرا مي‌شود


حميد فرخ‌نژاد و مهسا کرامتي در «چاقي»


«چند مترمکعب عشق» به جشنواره فيلم دوبي مي‌رود


دريچه خبر


خبر


 بهروز غريب‌پور خبر داد:
 آخرين وضعيت اپرايي براي سعدي 

بهروز غريب‌پور از ساخته شدن حدود 60 عروسک براي اپراي عروسکي سعدي و طي شدن مراحل پاياني آن تا آخر آذرماه خبر داد.

اين کارگردان در گفت‌وگو با ايسنا‌، درباره روند آماده سازي پروژه اپراي عروسکي سعدي که براي اجرا در جشنواره تئاترفجر برنامه ريزي مي‌شود، بيان کرد: بخش‌هاي زيادي از موسيقي کار آماده شده است و در حال ضبط موسيقي هستيم. همچنين ساخت عروسک‌ها‌،دوخت لباس و طراحي صحنه نيز در حال انجام است و انشاءالله اپراي عروسکي سعدي براي جشنواره فجر آماده خواهد شد.

غريب‌پور با اشاره به اينکه از 100 عروسک درنظر گرفته شده براي اين اپرا، حدود 60 عروسک آماده شده است و اين کار تا پايان آذر ادامه خواهد داشت، گفت: ضبط موسيقي هم به همين صورت دنبال مي‌شود و پس از پايان کار تمرين را شروع مي‌کنيم.

اين کارگردان توضيح داد: محمد معتمدي که پيش‌از اين نقش «مولوي» را در اپراي عروسکي مولوي‌، «حر» را در اپراي عاشورا و نقش «حافظ» را در اپراي حافظ ايفا مي‌کرد، در اين اثر نقش «سعدي» را برعهده دارد. همچنين سحر محمدي در نقش «حنونه» خواهر منصوربن حلاج‌، علي زند وکيل‌ در نقش «حلاج»‌،‌ روشنک کي‌منش در نقش «همزاد سعدي» ‌ و محمود ناصحي در نقش «فرعون» در اين اپراي عروسکي حضور دارند. وي با اشاره به حضور اسحاق انور در اين اپرا که پيش‌از اين در اپراهاي ديگر نقش‌هاي متفاوتي را داشت، خاطر نشان کرد: بعضي از نقش‌ها قطعي شده و انتخاب شده‌اند و برخي ديگر هم نقش‌هاي کوتاهي هستند که معرفي خواهند شد.

اين کارگردان که پيش‌از اين اپراهاي عروسکي ديگري را مانند «ليلي و مجنون»، «عاشورا»، «مکبث»، «رستم و سهراب»، «حافظ» و «مولوي» اجرا کرده است، گفت: بيش‌از 80 درصد متن اين اپرا براساس اشعار سعدي است و اين اثر زندگي ‌،ايام ميانسالي،‌ بخشي از سفرهاي اين شاعر و در نهايت مرگ سعدي را دربر مي‌گيرد.

غريب‌پور تاکيد کرد: تمام تلاشم در اين پروژه اين بود که هم کساني که درباره سعدي کار پژوهشي انجام دادند و هم کساني که اين شاعر بزرگ را نمي‌شناسند با چهره واقعي و نگاه انساني او به جامعه مدني روبرو شوند و نيز با ديدگاه خداشناسي و عرفاني اين شاعر آشنا شوند.

وي افزود: آنچه تماشاگر در اين اپراي دو ساعته خواهد ديد، سبب خواهد شد که با يکي از بزرگترين افراد فرهنگ و هنر و انديشه اين مملکت آشنايي بيشتري ايجاد شود. او در بخش ديگري از اين گفت‌وگو با بيان اينکه آهنگسازي اين اپرا را امير بهزاد برعهده دارد‌، اظهار کرد: تلاش اين آهنگساز در اين راستا است که از هفت دستگاه موسيقي سنتي استفاده کند تا جايگاه اين هنر ايراني در اثر به چشم بخورد. ضمن اينکه از موسيقي عربي و هندي هم براساس مکان‌هايي که سعدي از آن‌ها عبور کرده استفاده شده و در کل موسيقي متفاوت و نويي را در اين اپراي عروسکي خواهيم شنيد.

غريب‌پور با بيان اينکه کارگاه‌هاي ساخت عروسک‌، طراحي لباس و دکور فعال هستند تا براي جشنواره فجر آماده شوند يادآور شد: طراحي سر عروسک‌ها را علي پاکدست‌ و طراحي بدن عروسک‌ها را مريم اقبالي برعهده دارد که البته علي پاکدست به عنوان بازي‌دهنده عروسک‌ها هم همانند اپراهاي مولوي‌، حافظ و‌... همکاري مي‌کند. هم‌چنين هنگامه سازش و مونا کياني‌فرد مديريت کارگاه‌هاي صحنه و طراحي لباس را برعهده دارند.


 آخرين آلبوم مرتضي پاشايي قبل از عيد منتشر مي‌شود 

مدير برنامه‌ها و تهيه‌کننده آثار مرتضي پاشايي، که پس از فوت دلخراش اين خواننده درباره حواشي بوجود آمده سکوت اختيار کرده بود، سرانجام سکوت را شکست.

به گزارش ايلنا؛ مهدي کُرد درباره برخي اظهارنظر‌ها و سوء‌تفاهم‌ها و البته اتهام‌هايي که نسبت به او و اطرافيان پاشايي عنوان شده بود، سخن گفت و خبر انتشار آخرين آلبوم رسمي اين خواننده را بازگو کرد.

کُرد اظهار داشت: روزهاي سختي را ما و البته خانواده محترم آقاي پاشايي گذراندند و در اين بين لطف و حضور بي‌شمار مردم باعث شد روزهاي مهم و تاريخي‌اي را هنر اين مملکت شاهد باشد.

وي درباره حاشيه‌هاي بوجود آمده در مراسم ترحيم و تشييع اين خواننده گفت: من اسم آن اتفاقات را حاشيه نمي‌گذارم. مرتضي عزيز مردم شده بود و اين بزرگ‌ترين لطفي است که خداوند مي‌تواند براي بنده‌اش درنظر بگيرد. اشک‌هاي مردم و ديدن آن حضور بي‌نظير نشان داد که مرتضي سالم زندگي کرده و اين محبوبيت حاصل زندگي سالم او در تمام سال‌هاي فعاليت هنري‌اش بوده است. تحمل جاي خالي مرتضي کار راحتي نيست. وي از انتشار آخرين آلبوم رسمي اين خواننده خبر داد و گفت: آلبوم آثار يادگار مانده از اين خواننده را به زودي منتشر مي‌کنيم تا به نوعي پاسخ لطف دوستداران مرتضي پاشايي را با اين هديه داده باشيم. اين آلبوم حتما تا پيش‌از عيد نوروز روانه بازار موسيقي کشور خواهد شد.


 رضا يزداني موسيقي راک را صاحب استوديو کرد 

رضا يزداني طي يادداشت کوتاهي از افتتاح استوديوي شخصي خودش که به طور تخصصي به موسيقي راک مي‌پردازد خبر داد و ابراز اميدواري کرد که در آن بتواند به توليد و ضبط ترانه‌هاي ماندگار بپردازد

به گزارش کافه آرت، رضا يزداني خواننده و نوازنده راک ايراني در خبري که به تازگي در صفحات شخصي اش در شبکه‌هاي اجتماعي منتشر کرده ضمن اعلام خبر افتتاح استوديوي اختصاصي اش خاطرنشان کرد: بعد از پانزده سال کارحرفه اى درحوزه موسيقى بالاخره استوديوى شخصيم آماده شد. وي در ادامه يادداشت کوتاهش در شبکه‌هاي اجتماعي اظهار‌داشت: برايم اتفاق خيلى بزرگ و خوشايندي است، حالا ديگر در هر لحظه اى از شبانه روز که دلمان بخواهد مي‌توانيم به ضبط و تمرين موسيقي بپردازيم.

رضا يزداني در ادامه با اشاره به قانوني بودن اين استوديو تاکيد کرد: ضمنا اين استوديو مجوز رسمى دارد و نام آن آواى کوک است. او در پايان يادآور شد: در اين استوديو به روى همه شما رفقا و همکاران عزيزم باز است .

به اميد ضبط و توليد موسيقي و ترانه‌هاى ماندگار...

به گزارش کافه آرت، رضا يزداني خواننده، نوازنده، آهنگساز و هنرپيشه اهل تهران است. وي متولد مهرماه سال 1352 است و از نوجواني موسيقي کار مي‌کند. تخصص او در نواختن گيتار به‌ويژه گيتار الکتريک بوده و ترانه‌هاي يزداني معمولا درون مايه اجتماعي دارند.


 سياوش طهمورث:
 «آژي دهاک» در تالار رودکي اجرا مي‌شود 

سياوش طهمورث پس از نمايشنامه خواني «آژي دهاک»، اين نمايش را در تالار رودکي اجرا مي‌کند.

سياوش طهمورث بازيگرو کارگردان نمايش «آژي دهاک»درگفت‌وگو با کافه‌آرت، عنوان کرد:متن «آژي دهاک» را در سالن رودکي، به طور رايگان نمايشنامه خواني مي‌کنم. ورود براي عموم آزاد است. قصد دارم ميزان تاثير اين نمايشنامه را بر مخاطب عام، بسنجم.

کارگردان نمايش «آژي دهاک» در مورد نمايشنامه خواني توضيح داد:در برخي از نمايشنامه‌خواني‌ها مي‌بينم که مانند متني عادي و بدون هيچ حسي، نمايشنامه را مي‌خوانند، نام اين عمل، نمايشنامه خواني نيست. نمايشنامه خواني در اصل، آخرين ميز گردي است که روز قبل از نخستين اجرا، بازيگران، نمايشنامه را مي‌خوانند. بازيگر بايد حس نمايشنامه، حس و صداي شخصيت را پيدا کند و کاراکتر را بسازد.

وي دليل اجراي رايگان اين نمايشنامه را تشريح کرد: نمايشنامه «آژي دهاک» را دو هفته پيش، ششم آذر ماه، در همين سالن نمايشنامه خواني کرده بودم و دوستاني که آن اجرا ديده بودند، بسيار مايل بودند تا دوباره آن را ببينند. براي اجراي اين نمايشنامه، چشمداشت مالي ندارم و مايلم دوستان بيايند و اين کار را ببينند‌. از سويي ديگر تالار رودکي نيز به ما لطف دارد و براي اين اجرا، از ما پولي بابت سالن دريافت نمي‌کند. براي اين نمايشنامه خواني مهدي افضلي و موسسه آفرينش هنرهاي معاصر بسيار به ما کمک کردند.

طهمورث در خصوص برنامه آينده خود در زمينه تئاتر خبر داد: قرار است پس از نمايشنامه خواني «آژي دهاک»، اين نمايش را در تالار رودکي اجرا کنم. در زماني اجراي اين نمايش، شرايطي خاص براي تماشاگران آن در نظر گرفته ام. نمايش را براي مخاطب عام اجرا نمي‌کنم، تماشاگران اين نمايش بايد هنرمند و يا دانشجوي هنر باشند. چرا که نمايش «آژي دهاک»، نمايشي مشکل ، پيچيده و سخت فهم است و شايد براي برخي تماشاگران، خسته کننده باشد. بازيگران نمايش «آژي دهاک» مانند نمايشنامه خواني آن خودم و سارا حسيني هستند.

اين بازيگر تئاتر، سينما و تلويزيون در پايان خبر داد: فيلمبرداري نقش من در سريال «معماي شاه» به کارگرداني محمدرضا ورزي ديروز به پايان رسيد اما تصوير برداري اين سريال تا يک سال و نيم ديگر ادامه خواهد داشت. در دو سريال ديگر نيز بازي مي‌کردم اما به دليل عمل نکردن تهيه کنندگان اين دو سريال به تعهداتشان، از آنها شکايت کرده ام و فعلا جلوي توليد آن دو سريال گرفته شده است. ارشاد نبايد به تهيه کنندگاني که به تعهدات خود عمل نمي‌کنند و از آنها شکايت مي‌شود، مجوز براي ساخت سريال و يا فيلم بدهد.

نمايشنامه «آژي دهاک» را بهرام بيضايي نوشته است و سياوش طهمورث کارگردان آن است. سارا حسيني و سياوش طهمورث، بازيگران اين نمايشند.

نمايشنامه خواني «آژي دهاک» روز چهارشنبه 19 آذر در ساعت 19:30 در سالن رودکي واقع در طبقه سوم تالار رودکي، به صورت رايگان اجرا مي‌شود و ورود براي عموم آزاد است.


 حميد فرخ‌نژاد و مهسا کرامتي در «چاقي» 

فيلمبرداري فيلم سينمايي «چاقي» به کارگرداني راما قويدل به پايان رسيد و انتظار مي‌رود تدوين آن تا پايان آذرماه به نتيجه برسد.

به گزارش خبرآنلاين، پس از 40 جلسه فيلمبرداري در لوکيشن‌هايي واقع در مناطق سعادت‌آباد، عباس‌آباد و مناطقي ديگر در شهر، روز جمعه 14 آذر ماه فيلمبرداري اين کار به پايان رسيد و تاکنون حدود 20 درصد از امور مربوط به تدوين انجام شده است. قويدل خود تدوين فيلم را انجام مي‌دهد و براساس برنامه‌ريزي‌ها تا آخر آذر ماه اين بخش از کار نيز انجام خواهد شد. «چاقي» نخستين فيلم بلند قويدل است و او هم اکنون سريال «دولت مخفي» را از شبکه دو در حال پخش دارد. در خلاصه داستان فيلم «چاقي» آمده است‌: «اين فيلم روايتي است از يک انتخاب؛ انتخابِ عشق يا وِجدان»!

علي مصفا، لادن مستوفي، مهسا کرامتي و با حضورِ حميد فرخ‌نژاد بازيگران اين فيلم هستند و همچنين حسين ملکي، اميد روحاني، کريم قرباني، فريده دريامج، فرهود حاجبي، نويد خداشناس، سها پورحاتمي، الناز آهي، فرامرز کرامتي و بازيگر خردسال ستايش محمودي در اين فيلم نقش‌آفريني مي‌کنند.


 «چند مترمکعب عشق» به جشنواره فيلم دوبي مي‌رود 

فيلم سينمايي «چند مترمکعب عشق» در يازدهمين جشنواره فيلم دوبي حضور دارد. جمشيد محمودي کارگردان فيلم «چند مترمکعب عشق» در گفت‌وگو با مهر با اشاره به اينکه اين فيلم در يازدهمين جشنواره فيلم دوبي حضور دارد، گفت: جشنواره فيلم دوبي از 15 تا 23 آذر ماه در دوبي در حال برگزاري است و اولين نمايش «چند مترمکعب عشق» در اين جشنواره در روز يکشنبه 22 آذر ماه است. «چندمتر مکعب عشق» به کارگرداني و نويسندگي جمشيد محمودي و تهيه‌کنندگي نويد محمودي داستان عبدالسلام يک مهاجر افغان است که به همراه دخترش مرونا در يک کارگاه مشغول کار و زندگي است. عشقي در راه است عشق صابر و مرونا، عشقي که فرجامش را هيچ کس نمي داند، نه صابر، نه مرونا و نه حتي عبدالسلام...

در اين فيلم بازيگراني چون ساعد سهيلي، عليرضا استادي، نادر فلاح، حسيبا ابراهيمي و مسعود ميرطاهري حضور دارند. نويد محمودي تهيه‌کننده اين اثر سينمايي است.

اين فيلم سينمايي پيش از اين در جشنواره هايي چون پوسان کره‌جنوبي، تالين استوني و مولهايم آلمان حضور داشته است و قرار است از هفته آينده چهارشنبه 26 آذر ماه در سينماهاي کشور اکران شود. «چند متر مکعب عشق» به عنوان نماينده افغانستان در اسکار 2015 حضور دارد. اين فيلم در جشنواره فيلم فجر سال گذشته با استقبال منتقدان روبه رو شد و چندين سيمرغ را براي عوامل آن به ارمغان آورد.


 دريچه خبر  

امسال بدترين سال زندگي من بود

نيکول کيدمن سال 2014 را بدترين سال زندگي خود عنوان و دليل آن را فوت پدرش اعلام کرد. به گزارش سينماپرس، نيکول کيدمن در گفت‌وگو با گاردين گفت: امسال بدترين سال زندگي من و بسيار سخت بود چرا که در ماه اوت پدرم فوت کرد و اين اتفاق تراژک خانواده کيدمن را در غمي‌بزرگ فرو برد. وي افزود: پس از فوت پدرم زمان خيلي بيشتري را با مادر و خواهرم در سيدني سپري کردم اما اين ضايعه همچنان روي قلب من و خانواده‌ام سنگيني مي‌کند. براي همين همه سعي داريم تا از يکديگر در برابر اين فقدان مواظبت کنيم. وي در پاسخ به اين پرسش خبرنگار گاردين که نقش‌هاي خود را چگونه انتخاب مي‌کنيد گفت: خيلي اتفاقي و بدون سابقه ذهني از آن نقش بازي را مي‌پذيرم و براي همين نقش‌هايي متفاوت و اغلب پيچيده در فيلم‌هايم دارم. وي درباره بازي در «پدينگتون» گفت: فقط مي‌خواستم براي بچه‌هايم فيلمي‌بازي کرده باشم و وقتي آنها مي‌خواهند فيلم را ببينند با خيال راحت بگويم اين فيلم مال شماست و ببينيد!

حال اکبر عبدي خوب است

فشار خون دليل بستري شدن

در بيمارستان

اکبر عبدي که در بيمارستان بستري شده است حال عمومي‌اش را مناسب اعلام کرد و گفت تا چند روز ديگر از بيمارستان مرخص خواهد شد. اکبر عبدي هنرمند سينما و تلويزيون که در بيمارستان بستري است درباره وضعيت جسماني‌اش به خبرنگار مهر گفت: به دليل فشار خون بالا و مشکل ديابتي که از مدت‌ها قبل با آن دست‌و‌پنجه نرم مي‌کنم در بيمارستان بستري شده‌ام اما حال عمومي‌ام رو به بهبود است. وي افزود: در حال حاضر در بخش CCU بيمارستان تهران کلينيک بستري هستم اما تا دو سه روز ديگر از بيمارستان مرخص خواهم شد. اين بازيگر با فيلم‌هاي سينمايي «آدم‌باش» مجيد جوانمرد و «قندون جهيزيه» علي ملاقلي‌پور در جشنواره سي‌‌و‌سوم فيلم فجر حضور خواهد داشت.

ايوبي به بودجه 94

واکنشي شاعرانه نشان داد

رئيس سازمان سينمايي ارشاد در پي افزايش 23 درصدي بودجه وزارت ارشاد در سال 94درسايت شخصي‌اش؛ مطلب زير را باعنوان «بودجه سال 94 و بازهم يک شکم سير محبت» منتشر کرد. بودجه سال 94 و بازهم يک شکم سير محبت

پدر از راه رسيد/ دست‌هايش خالي

سفره خالي را / پدر از پنجره بيرون انداخت

آن شب هم بچه‌ها / مثل ديگر شب‌ها / يک شکم سير محبت خوردند

زنده‌ياد سيدحسن حسيني

شعرخواني‌ احمد شاملو در سال 51 رونمايي شد

در آستانه‌ تولد احمد شاملو «آلبوم غريبانه» که مجموعه‌اي از شعرخواني‌هاي او در سال 1351 است؛ عصر 18 آذر با حضور تعدادي از اعضاي خانه بامداد، جمعي از اهالي ادبيات و فرهنگ و هنر همچون يغما گلرويي، محمد معتمدي، ع پاشايي و علاقمندان به شعرهاي شاملو در مرکز موسيقي بتهون رونمايي شد. بابک چمن آرا (مدير مرکز موسيقي بتهون) در حاشيه اين مراسم به ايلنا گفت: کار آماده‌سازي اين آلبوم از زمان انتخاب براي انتشار و گذراندن تهيه نسخه‌اي قابل ارائه به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي از رول‌هاي نواري چيزي حدود يک سال و نيم طول کشيده است.

قرار بود اين آلبوم 15 آذر منتشر شود که به دليل نزديک بودن تولد شاملو ترجيح داديم در روز تولد او اين کار صورت بگيرد و چون 21 آذر مصادف بود با روز اربعين؛ 18 آذر را براي برگزاري اين مراسم مناسب‌تر ديدم. در واقع هم رونمايي از اين آلبوم بود و هم به نوعي جشن تولدي براي احمد شاملو. او در ادامه به روند آماده‌سازي آلبوم غريبانه اشاره کرد و افزود: تمام قطعات اين آلبوم مجوز گرفته و به جرات مي‌توانم بگويم که حتي يک کلمه را هم از آن حذف نکرديم و حتي صداي تشويق‌هاي حضار، ورزق زدن کاغذ‌ها و آب خوردن شاملو هم نگه داشته شده تا واقعا حس يک شب شعر را به شنونده بدهد. تنها موردي که کنار گذاشتيم ترجمه انگليسي شعر‌ها بود که توسط نماينده انگليسي حاضر در آن شب شعر که پيش از انقلاب در کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان برگزار شده بود؛ صورت گرفته بود.

چمن آرا در پايان گفت: نکته جالب‌تر اينکه همزمان دو عکس از‌‌ همان شب شعر توسط آيدا سرکيسيان (شاملو) به دستمان رسيد که از همان‌ها در طراحي جلد، پوستر و... استفاده کرديم. نام آلبوم هم در اصل يکي از شعرهايي است که شاملو در شب شعر مذکور خوانده است.

قرار بود تا همسر شاملو هم در اين مراسم شرکت کند که به دليل مشغله نتوانست حضور داشته باشد. اين مراسم با استقبال علاقمندان شعر و ادب و به ويژه شاملو همراه بود که در يادبود تولد او نيز شرکت ‌کردند. بخشي از برنامه هم مربوط به روشن کردن شمع براي شاملو و بريدن کيک تولد او بود.


 خبر 

پخش «مجله تئاتر» متوقف شد

مدير گروه فيلم و نمايش شبکه چهار از توقف پخش «مجله تئاتر» تا فراهم شدن شرايط توليد سري جديد آن خبر داد و اعلام کرد اين تغييرات ربطي به گفت‌وگوي جنجالي چند هفته پيش آن ندارد.

عليرضا اسحاقي مدير گروه فيلم و نمايش شبکه چهار در گفت‌وگو با مهر با تأييد خبر توقف پخش برنامه «مجله تئاتر» اظهار کرد: قرار است تغييراتي را در اين برنامه به منظور افزايش کيفيت ايجاد کنيم چرا که اکنون براساس نظرسنجي‌ها و مطالب مخاطبان، به ريتم برنامه اشکالاتي وارد است.

تغييرات «مجله تئاتر»

ربطي به گفت‌وگوي جنجالي نعيمي ندارد

وي در پاسخ به اينکه آيا اين تصميم به گفت‌وگوي جنجالي با حميدرضا نعيمي مرتبط است يا خير، افزود: برنامه زنده ذاتا با حساسيت‌هايي روبرو است و افراد در اظهارنظرهايشان دقت لازم را ندارند اما اين تغييرات هيچ ربطي به آن گفت‌وگو ندارد.

مدير گروه نمايش شبکه چهار تأکيد کرد: ضروري است که موضوعات در برنامه «مجله تئاتر» داراي عمق بيشتري باشند و گفت‌وگوها نيز از حالت استوديويي خارج شده و در فضاهاي تئاتري انجام شوند. ضمن اينکه گزارش‌ها نيز کوتاه‌تر مي‌شوند و برنامه ريتم تندتري خواهد داشت.

ممکن است ديگر برنامه زنده نباشد

اسحاقي در پاسخ به اينکه آيا قرار است برنامه از اين پس به صورت توليدي روي آنتن برود، گفت: ممکن است «مجله تئاتر» ديگر زنده نباشد اما ماهيت زنده برنامه حفظ مي‌شود. البته اينطور نيست که بگوييم برنامه کلا زنده نيست اما بنا را بر اين داريم که مباحث مطرح شده عمق بيشتري پيدا کنند.

وي تصريح کرد: در گفتگوهاي زنده غالبا بخشي از بحث‌ها به مقدمه چيني‌ها و موخره‌پردازي‌ها اختصاص پيدا مي‌کند اما با ضبط مصاحبه‌ها، امکان اينکه ما گفت‌وگو را درست کنيم و با سوالات حساب شده کار را جلو ببريم، امکان بيشتري در اختيار برنامه‌ساز قرار مي‌دهد و بيشتر مي‌تواند به اهداف برنامه بپردازد. ضمن اينکه صرفا به يکي دو نفر محدود نمي‌شويم و مي‌توان گفت‌وگوهاي مرتبط را تا 5/6 نفر هم افزايش داد.

از شکل سنتي و قديمي «مجله تئاتر»

خارج مي‌شويم

مدير اداره توليد فيلمنامه سيما، انتخاب فني و تدوين شده گفت‌وگوها را به شکل‌گيري بحث‌هاي عميق‌تر مرتبط دانست و افزود: مي‌خواهيم از شکل سنتي و قديمي برنامه خارج شويم و ريتم تازه و متنوعي به آن بدهيم. بنابراين نيما دهقان مشغول طراحي سري جديد برنامه است.

اسحاقي اين اتفاقات و تغييرات را به منزله توقيف برنامه ندانست و متذکر شد: معمولا در سازمان صداوسيما با به پايان رسيدن هر 26 قسمت از يک برنامه، بايد مقدمات سري جديد آن فراهم و مجددا برآورد شود. در سري جديد نيز ما قطعا تغيير دکور خواهيم داشت.