نسخه شماره 3642 - 1393/09/20 -

ادامه هفته هفدهم رقابت‌هاي ليگ برتر فوتبال
سرخ‌‌آبي‌ها به اهوازي‌ها رسيدند


چرا «سياسي» بازداشت شد؟


اختلاف تيموريان با استقلال بر سر چه مسئله‌اي بود

رضا عنايتي:
احتمال حضورم در استقلال وجود دارد

سعيد علي‌حسيني:
مشکلم اين بود که رکورد جهان را زدم


خبر


نگاه


اخبار کوتاه


 ادامه هفته هفدهم رقابت‌هاي ليگ برتر فوتبال
 سرخ‌‌آبي‌ها به اهوازي‌ها رسيدند 

هفته هفدهم رقابت‌هاي ليگ برتر فوتبال ايران درحالي به پايان مي‌رسد که سرخ‌آبي‌هاي پايتخت به مصاف تيم‌هاي اهوازي مي‌روند و تراکتورسازي هم در شرايطي برابر ذوب آهن مي‌رود که در صورت ناکامي با بحران روبه‌رو مي‌شود و به همين دليل محکوم به پيروزي است. به گزارش ايسنا، هفته هفدهم رقابت‌هاي ليگ برتر فوتبال ايران با برگزاري 5 ديدار به پايان مي‌رسد.

* پرسپوليس – فولاد

حساس‌ترين بازي هفته هفدهم را دو تيم پرسپوليس و فولاد برگزار مي‌کنند.‌ پرسپوليسي که بعد از چند هفته موفقيت به يکباره با دو شکست تلخ از گردونه رقابت‌ها حذف شد و البته در ليگ هم شرايط خوبش را از دست داد در يک سوي ميدان قرار دارد و در سوي ديگر فولادي حضور دارد که با وجود همه مشکلات، همچنان مدعي قهرماني است و اميد دارد با پيروزي در اين ديدار همچنان در جمع تيم‌هاي صدرنشين باقي بماند. مصاف‌هاي پرسپوليس و فولاد همواره از جذابيت زيادي برخوردار بوده و انتظار مي‌رود اين ديدار هم زيبايي‌هاي خاص خودش را داشته باشد.

حضور شريفات در فولاد ومحمد نوري در پرسپوليس در اين ديدار بسيار تعيين‌کننده است و حميد درخشان بي‌شک روي توانايي‌هاي‌ هافبک مياني‌اش حساب ويژه‌اي باز کرده است. نکته ديگري که مي‌توان درباره اين ديدار گفت شايعات احتمال برکناري درخشان در صورت ناکامي در اين ديداراست. شايعاتي که چندين بار تکذيب شده‌اند اما با توجه به شناختي که از هيات مديره پرسپوليس و مديرعاملش وجود دارد، هميشه از قوت کافي برخوردار هستند.

محمدرضا خانزاده، مايکل اومانا و اميد عاليشاه از پرسپوليس محرومان اين ديدارهستند. ضمن آنکه اين ديدار با حکم کميته انضباطي بدون تماشاگر برگزار مي‌شود. ديدار رفت دو تيم با برتري 2 بر صفر فولاد به پايان رسيد.

* پديده - نفت مسجد سليمان

پديده‌اي‌ها بعد از حذف از جام حذفي شايد به لحاظ انگيزه و روحي - رواني خيلي شرايط مناسبي نداشته باشند و همين مسئله مي‌تواند فرصت خوبي را به شاگردان مکوندي بدهد تا با کسب سه امتياز از اين ديدار خودشان را در جدول کمي به تيم‌هاي ديگر نزديک کنند. از سويي ديگر از اين نکته هم نبايد غافل شد که مرزبان به خوبي مي‌داند که ناکامي در اين ديدار مي‌تواند به ضرر تيمش تمام شود و به همين دليل تلاشش را خواهد کرد تا شرايطي ايجاد کند که بازيکنانش به لحاظ روحي و رواني بتوانند خودشان را ريکاوري کنند و در اين ديدار خانگي با دست پر از زمين خارج شوند. در اين ديدار ميلاد جعفري و فرزاد محمدي از نفت مسجد سليمان محروم هستند. مصاف دور رفت دو تيم با برتري 3 بر صفر پديده به پايان رسيد.

* راه آهن – نفت تهران

در حال حاضر راه آهن يکي از تيم‌هايي است که شانس زيادي براي سقوط به ليگ دسته يک را دارد. شاگردان استيلي هفته گذشته نتوانستند از استقلال دچار مشکل امتيازي بگيرند و عملا آبي‌پوشان را از بحران خارج کردند. حالا آن‌ها بايد به مصاف نفتي بروند که صدرنشين ليگ برتر است و يکي از آماده‌ترين تيم‌هاي ليگ را در اختيار دارد. شاگردان منصوريان براي صدرنشين ماندن در ليگ برتر و رفتن به تعطيلات با روحيه‌اي مناسب نياز به کسب سه امتياز اين ديدار دارند و همين مسئله کار راه‌آهني‌ها را دشوار مي‌کند. بهادر عبدي از راه آهن تنها محروم اين ديدار است. ديدار رفت دو تيم با برتري 2 بر يک راه آهن به پايان رسيد.

* تراکتورسازي – ذوب آهن

رسول خطيبي اگر مي‌خواهد تيمش با حاشيه به تعطيلات 50 روزه ليگ نرود، بايد ذوب‌آهن را شکست دهد. اتفاقي که با توجه به آمادگي بالاي شاگردان گل‌محمدي بسيار دشواراست. ذوب‌آهن در حال حاضر يکي از زيباترين و بهترين فوتبال‌هاي ايران را ارائه مي‌دهد و يحيي گل‌محمدي به تازگي موفق شده با شکست سرخابي‌ها تيمش را به فينال جام حذفي هم ببرد. حالا او بدش نمي‌آيد که تراکتورسازي را مغلوب کند و پازل غول‌شکني‌هايش را تکميل کند. اين روزها وضعيت تراکتورسازي چندان جالب نيست و اين باشگاه مديرعامل هم ندارد. طبيعتا در صورت ناکامي آن‌ها، رسول خطيبي جوان شايد نتواند حواشي اين تيم را کنترل کند و به راحتي اين تيم مدعي قهرماني از کورس عقب بيفتد. تراکتورسازي در اين ديدار محسن دلير و حامد لک را به دليل قرار گرفتن‌شان در ليست مازاد همراه خود ندارد. البته مهاجم تراکتورسازي در اين ديدار محروم هم بود. با اين همه سرمربي تراکتورسازي هم نمي‌تواند تيمش را در اين ديدار از روي نيمکت هدايت کند. ديدار رفت دو تيم با تساوي بدون گل به پايان رسيد.

* استقلال خوزستان – استقلال تهران

مصاف دو همنام آبي در حالي برگزار مي‌شود که يکي از آن‌ها به دنبال پشت سرگذاشتن کامل بحران است و ديگري به دنبال خارج شدن از محدوده تيم‌هاي در معرض سقوط به دسته پايين‌تر است. شاگردان امير قلعه‌نويي بعد از پيروزي برابر راه آهن به دنبال موفقيت در اين ديدار هستند تا با روحيه و انگيزه مناسب به تعطيلات ليگ بروند.

آن‌ها احتمالا کار دشواري در اين ديدار ندارند چرا که استقلال خوزستان در اين فصل در ميانه‌هاي زمين مشکلات زيادي داشته و اين فرصت خوبي به‌ هافبک‌هاي باتجربه استقلال مي‌دهد تا بازيسازي کنند. ديدار رفت دو تيم با برتري يک صفر آبي‌هاي پايتخت به پايان رسيد.

پرسپوليس – فولاد خوزستان، ساعت 14:15

راه آهن – نفت تهران، ساعت 15

تراکتورسازي – ذوب آهن، ساعت 15

پديده مشهد – نفت مسجد سليمان، ساعت 15

استقلال خوزستان – استقلال تهران، ساعت 16:20


 چرا «سياسي» بازداشت شد؟ 

تازه‌ترين مشکل سرخپوشان، بازداشت سياسي است که گفته مي‌شود به‌خاطر برخي مسائل اقتصادي و البته موضوع فسخ قرارداد پرسپوليس با اسپانسر خود رخ داده است. نمايندگان اسپانسر قبلي پرسپوليس که گويا اصلي‌ترين شاکي سياسي محسوب مي‌شود، مدعي شده‌اند که مديرعامل پرسپوليس به دليل قراردادي که آن را «کاغذپاره» خوانده بود، بازداشت شده و بازداشت وي هم يکي دو ماه به طول مي‌انجامد!

داستان از کجا شروع شد؟

وکيل اين شرکت در مورد مسائل به وجود آمده پيرامون فسخ قرارداد که منجر به بازداشت سياسي شد، مي‌گويد: «مشکل از آنجا آغاز شد که باشگاه بعد از قرارداد با موکل من همزمان به‌صورت موازي با چند شرکت ديگر نيز قرارداد بست. اين کار مثل اين است که ماشين يا آپارتماني به چند نفر فروخته شود. ما به محض فهميدن اين موضوع، نامه‌اي سه صفحه‌اي براي سياسي نوشتيم تا درباره اتفاقات رخ‌داده تعيين تکليف کنيم. حتي رونوشتي از اين نامه را به امير خادم و وزارت ورزش فرستاديم ولي اين‌گونه به نظر مي‌رسيد که اراده‌اي براي ارائه پاسخ در نزد آقايان وجود نداشت.»

پاسخ به يک ابهام قديمي

وي در خصوص اين سوال که گفته مي‌شود شرکت فوق قبل از عقد قرارداد با پرسپوليس وجود خارجي نداشته و بعد از بستن قرارداد به ثبت رسيده است، مي‌گويد: «اينکه اين موضوع مطرح شده، اهميت چنداني ندارد و مشکلي را حل نمي‌کند، چرا که وزارت ورزش و نماينده آن و حتي باشگاه پرسپوليس بايد قبل از عقد اين قرارداد شايستگي اين شرکت را احراز مي‌کردند که اين اتفاق نيفتاد و آنها در اين مورد اهمال کرده‌اند.» او در توضيح حرفش، مثالي را هم مطرح مي‌کند: «چطور وقتي که شخصي مي‌خواهد آپارتماني که هنوز ساخته نشده را پيش‌خريد کند بابت اين موضوع پول پرداخت مي‌کند؟ در اين شرايط لابد خريدار هم بايد بپرسد من بابت چه چيزي بايد در اين مرحله پول پرداخت کنم؟»

10 ميليارد ضرر کرده‌ايم

شجاعي با تاکيد بر اينکه از بازپرسي و روند کلي رسيدگي به تخلف سياسي چيزي نمي‌داند، مي‌گويد: «قطعا تا زمان روشن شدن موضوع و تکميل تحقيقات، ايشان در بازداشت به سر مي‌برد. طبق شرايط صدور بازداشت موقت، قانون مي‌گويد آن شخص بايد حدود يک ماه در بازداشت باشد.» وکيل شرکت در خصوص تخمين ضرر و زيان اين شرکت از ناحيه باشگاه پرسپوليس نيز گفت: «طبق قراردادمان قرار بود ما چيزي حدود 30 ميليارد تومان به اين باشگاه تزريق کنيم اما با توجه به شرايط پيش‌آمده، چيزي حدود 10 ميليارد تومان ضررو زيان ما از بابت فسخ اين قرارداد مي‌شود که در صورت احراز اين موضوع از طرف دادگاه، ما اين رقم را از اين باشگاه درخواست خواهيم کرد.»


 اختلاف تيموريان با استقلال بر سر چه مسئله‌اي بود 

يکي از موارد اختلاف آندرانيک تيموريان با باشگاه استقلال متممي است که ابتداي فصل امضا شده اما در اختيار اين بازيکن نيست!

به گزارش مهر، ماجرا از اين قرار است که ظاهرا در ابتداي فصل که باشگاه استقلال از سوي وزارت ورزش تحت فشار بود تا هزينه‌ها را پايين بياورد و دستمزدها را کم کند پيشنهادي به آندو که تازه از جام جهاني برگشته بود مي‌دهد که در آن قرارداد در دو بخش نوشته شده است، يک نسخه قرارداد چهار برگي رسمي است و ديگري قرارداد متمم في‌مابين آندرانيک تيموريان و باشگاه استقلال. تيموريان که آن روزها از قطر و پنج باشگاه داخلي پيشنهاد‌هايي بالاتر از اين مبلغ داشت در نهايت مي‌پذيرد که با اين شيوه قرارداد ببندد و در استقلال بماند.

ظاهرا در اين قرارداد متمم مبلغ يک ميليارد تومان به قرارداد چهاربرگي که يک ميليارد و دويست ميليون تومان در آن درج شده اضافه شده و تاريخ صدور و مبلغ چک‌ها و تقسيط مبلغ هم در آن نوشته شده اما مشکل اينجاست که اين قرار داد که توسط طرفين امضا شده به دست آندرانيک نمي‌رسد و از چک‌هاي نوشته شده هم خبري نيست!

در واقع قرارداد متمم به بهانه امضا در هيات مديره در باشگاه مي‌ماند و به تيموريان داده نمي‌شود و هرگاه که آندو در جلسات مستقيم خبري از قرارداد متمم مي‌گيرد بي نتيجه باشگاه را ترک مي‌کند تا اينکه آب پاکي را روي دستش مي‌ريزند و مي‌گويند نه چک‌ها و نه قرارداد را نمي‌توانيم به شما بدهيم!

تيموريان ظاهرا در آخرين برخورد و شنيدن اين جملات به شدت عصباني مي‌شود و متوجه مي‌شود که اصلا قرار نيست که به قرارداد يا چکهايش برسد و در اين بين هم برخي ليدرهاي باشگاه تهديد به برخورد فيزيکي با آندو در تمرين استقلال مي‌کنند که اين دومي عملا تيموريان را در موضع خداحافظي قرار مي‌دهد.

احتمالا تيموريان رضايت نامه خود را از استقلال مي‌گيرد چرا که اصرارهاي اوليه باشگاه مبني براينکه قراردادت را ببخش و برو با مقاومت تيموريان کمتر شده است. نکته پاياني اينکه ذوب آهن، تراکتورسازي، سپاهان، پديده و نفت از مشتريان تيموريان به شمار مي‌آيند که البته تراکتورسازي جدي ترين گزينه است.


 رضا عنايتي:
 احتمال حضورم در استقلال وجود دارد 

مهاجم تيم فوتبال پديده خراسان گفت: احتمال حضورم در استقلال وجود دارد اما اگر يک درصد احساس کنم پديده از رفتن من متضرر مي‌شود در اين تيم مي‌مانم. به گزارش فارس: رضا عنايتي، درباره نقل و انتقالات باشگاه پديده در نيم‌فصل هم اظهار داشت:‌ به هر حال نقل و انتقال بازيکنان براي تقويت نقاط ضعف است چرا که در نيم‌فصل دوم بازي‌هاي به مراتب سخت‌تر مي‌شود و امتيازگري کار راحتي نخواهد بود و به نظرم همه بازيکناني که باشگاه پديده قصد به خدمت گرفتن آنها دارد مي‌توانند به ما کمک کنند. مهاجم تيم فوتبال پديده خراسان درباره شايعه حضورش در استقلال اظهار داشت: در حال حاضر همه تيم‌ها درگير بازي‌هاي آخرشان قبل از تعطيلات هستند و بعد از آن فرصت 20 روزه‌اي تا پايان نقل و انتقالات وجود دارد و استقلال و پديده هم در حال حاضر شرايط خاصي دارد و همه چيز به بعد از اين بازي موکول شده است. البته احتمال هرچيزي وجود دارد اما اگر حس کنم با رفتن من از پديده يک درصد اين تيم دچار مشکل مي‌شود اين کار را نخواهم کرد چون شرايط خوبي در اين تيم دارم و اين همان چيزي است که سال‌ها به دنبالش بودم.

عنايتي درباره انتقاداتي که به قلعه‌نويي براي جذب او مي‌شود چرا که سرمربي استقلال صحبت از جوانگرايي کرده بود اما جذب بازيکني مثل عنايتي مغاير با جوانگرايي است، افزود:‌ من پاسخي به اين منتقدان ندارم اما جوانگرايي به سن و سال نيست بلکه به ميزان عملکرد و بيلان داخل زمين است اگر بازيکني 18ساله باشد اما در زمين 4 کيلومتر هم نرود به چه درد مي‌خورد؟

عنايتي در پاسخ به اين سؤال که با توجه به موفقيت همبازيان سابقش همانند عليرضا منصوريان، يحيي گل‌محمدي و رسول خطيبي در عرصه مربيگري آيا او هم وسوسه مربي شدن را در سر دارد يا نه،‌ تصريح کرد: من نمي‌توانم از فوتبال جدا شوم و مثل هرکسي من هم براي آينده‌ام برنامه‌ريزي دارم شايد کسي نداند اما من دو هفته در کلاس‌هاي C مربيگري بودم اما مثل بعضي‌ها نيستم که از خودم در اين کلاس‌ها عکس بگيريم و در فضاهاي مجازي منتشر کنم و بگويم من در کلاس مربيگري! تا چند روز ديگر هم سعي مي‌کنم به دنبال مدرک مربيگري B بروم و اگر اين اتفاق نيفتاد در پايان فصل اين کار را حتماً خواهم کرد.


 سعيد علي‌حسيني:
 مشکلم اين بود که رکورد جهان را زدم 

قهرمان سابق رشته وزنه برداري مي‌گويد:«به من حتي اجازه نمي‌دهند که وارد دنياي مربيگري شوم.» به گزارش خبر آنلاين؛سعيد علي‌حسيني که وداع زود‌هنگامي با دنياي قهرماني داشت اين بار تصميم گرفته است تا در حرفه مربيگري وارد وزنه برداري شود اما باز هم يک مشکل براي او وجود دارد:«رفتم فدراسيون مجوز بگيرم،به من گفتند تو محرومي و نمي‌تواني مربيگري کني.» از او درباره تصميمي که گرفته سوال کرديم که سعيد گفت:«من خواستم تا به جواناني که مي‌خواهند در آينده قهرمان باشند کمک کنم.اما دوستان ما اجازه نمي‌دهند.من به تهران آمدم و رفتم فدراسيون تا در کلاس‌هاي مربيگري شرکت کنم،گفتند که تو محروم هستي و نمي‌تواني در اين کلاس‌ها شرکت کني.من سوالم اين است که اصلا من مي‌خواهم دوره ببينم،آيا از دوره ديدن هم محروم هستم؟متاسفانه آقاي قاسمي که نمي‌دانم دبير فدراسيون است يا سمت ديگري در فدراسيون دارد اين حرف را به من زد.» علي حسيني که چند سال پيش چهره سنگين‌وزن ايران بود و اما با اعلام مثبت شدن دوپينگش از گردونه قهرماني کنار رفت حرف‌هايش را اين طور ادامه مي‌دهد:«آقايان،اگر من مي‌رفتم براي خودم باشگاه بدنسازي مي‌زدم آيا مشکلي پيش مي‌آمد؟هيچکس صدايش در نمي‌آمد.اما حالا که مي‌خواهم از راه قانوني وارد شوم باز جلوي من را مي‌گيرند.چرا من را حمايت نمي‌کنيد؟چرا نمي‌خواهيد مربيگري را آغاز کنم؟من که در جواني از دنياي قهرماني محروم شدم،حالا چرا دوست نداريد وارد مربيگري شوم؟»

به او گفتيم فکر مي‌کني مشکل کجاست؟آيا رکوردشکني و ...او حرف ما را قطع مي‌کند و مي‌گويد:«من تا به حال نه به کسي بي ادبي کرده ام و بي احترامي.من نبايد وزنه بردار مي‌شدم؟شما اين را مي‌خواهيد بگوييد؟بايد مي‌نشستم خانه و کاري نمي‌کردم؟البته شايد راست بگوييد.اگر همان زمان مغازه‌اي براي خودم باز کرده بودم الان وضعيتم بهتر بود.حيف آن همه زحمتي که من کشيدم.فکر مي‌کنم مشکل من اينجا بود که رکورد جهان را شکستم»


 خبر 

جدايي‌ام از استقلال شايعه است

هافبک چپ پاي تيم فوتبال استقلال شايعه جدايي‌اش از اين تيم را تکذيب کرد و گفت همچنان به حضور در اين تيم ادامه خواهد داد. يعقوب کريمي درمورد بحث حضورش در ذوب‌آهن و معاوضه او با محسن مسلمان گفت: اين شايعه‌اي است که از دو روز پيش مطرح شده اما بايد بگويم که باشگاه در اين مورد هيچ صحبتي با من انجام نداده است. اين موضوع صحت ندارد و من در استقلال مي‌مانم. هافبک تيم فوتبال استقلال در خصوص تقابل تيمش با استقلال خوزستان تأکيد کرد: تيم‌هاي عبدالله ويسي هميشه خوب فوتبال بازي مي‌کنند و او به بازيکنان جوان بها مي‌دهد. اين يکي از سخت‌ترين بازي‌هاي ماست اما اميدوارم سه امتياز را بگيريم تا خودمان را به صدر جدول نزديک کنيم. قطعاً براي کسب سه امتياز به اهواز خواهيم رفت. وي درمورد مسائل مالي و اينکه آيا تعهدات باشگاه استقلال در اين مورد عملي شده است، گفت: من نمي‌توانم درمورد ديگران صحبت کنم اما درمورد خودم بايد بگويم که حتي از بازيکنان جوان هم کمتر پول گرفته‌ام. مدتي پيش هم با آقاي نظري‌جويباري صحبت کردم و گفتم پول ندارم. به هر حال من هم مشکلات خاص خودم را دارم و اميدوارم باشگاه به اين مسائل رسيدگي کند. کريمي در خاتمه با اشاره به مشکلاتي که براي زلاتکو کرانچار پيش آمد، آن هم در شرايطي که در سپاهان شاگرد اين مربي بود، گفت: من نمي‌توانم حرف خاصي بزنم، چون در سپاهان شاگرد کرانچار نبودم. آن مدت کوتاهي هم که در سپاهان حضور داشتم، فقط به خاطر آقاي رحيمي و هواداران خوب اين تيم بود.

انتقال حاتمي به استقلال

و پرسپوليس در آستانه منتفي شدن

انتقال مدافع تيم فوتبال سايپا به يکي از دو تيم استقلال و پرسپوليس در آستانه منتفي شدن است. به گزارش فارس،هر دو باشگاه استقلال و پرسپوليس خواهان جذب بابک حاتمي بودند اما هيچ يک از دو باشگاه اقدام عملي به جز ارسال نامه به باشگاه سايپا براي جذب اين مدافع انجام نداده‌اند. قرار بود هر باشگاهي که خواهان حاتمي است 200 ميليون به باشگاه سايپا پرداخت کند. 150 ميليون تومان نقدي و 50 ميليون تومان هم يک ماه ديگر اما مديران استقلال و پرسپوليس پولي پرداخت نکردند. به نظر مي‌رسد انتقال حاتمي به اين دو باشگاه منتفي خواهد شد.


 نگاه 

تيم‌ ملي با کدام تيم بازي مي‌کند؟

تيم ملي فوتبال ايران در حالي براي برگزاري اردو راهي آفريقاي جنوبي مي‌شود که فوتبال اين کشور نيز مانند ليگ ايران به مدت 50 روز تعطيل است. به گزارش فارس، ملي‌پوشان فوتبال ايران بامداد يکشنبه آينده براي برگزاري اردويي تدارکاتي در حالي راهي آفريقاي جنوبي مي‌شوند که فوتبال اين کشور به خاطر تعطيلات کريسمس، حدود يک ماه به حالت نيمه تعطيل درخواهد آمد و از فعاليت مدارس و دانشگاه‌ها گرفته تا هرگونه فعاليت ورزشي ديگري خبري نخواهد بود.

تعطيلات آفريقاي جنوبي از 14 دسامبر 2014 (23 آذر) يعني همزمان با ورود ملي‌پوشان به ژوهانسبورگ آغاز خواهد شد و تا 12 ژانويه 2015 (22 دي) ادامه خواهد داشت؛ البته تعطيلات دانشگاه‌ها و مدارس از روز جمعه 21 آذر آغاز و تا 10 دي ماه ادامه خواهد داشت. ليگ برتر فوتبال آفريقاي جنوبي نيز پنجشنبه و جمعه 20 و 21 آذر پيگيري مي‌شود و ليگ برتر اين کشور نيز در ميان فصل تعطيلات 50 روزه را تجربه خواهد کرد تا احتمال بازي با تيم‌هاي باشگاهي نيز با اين وضعيت کمرنگ شود.

پيش از اين کادرفني تيم ملي از احتمال برگزاري ديدارهاي تدارکاتي با تيم ملي آفريقاي جنوبي يا کنيا خبر داده بودند که خيلي زود مشخص شد شاگردان کي‌روش در آفريقا با اين تيم‌ها بازي نخواهند کرد.

با اين حال صحبت از بازي تدارکاتي با تيم‌هاي باشگاهي به ميان آمد اما از آنجايي که تيم‌هاي ليگ برتري آفريقاي جنوبي در 5 روز اول حضور تيم ملي خود را براي رقابت‌هاي هفته هفدهم آماده خواهند کرد و در 5 روز دوم نيز وارد تعطيلات مي‌شوند، به نظر مي‌رسد برگزاري ديدار تدارکاتي حتي با تيم‌هاي باشگاهي نيز در اردوي دوم خارجي تيم ملي منتفي باشد مگر اينکه...

در فيفادي قبلي و زماني که تيم‌هاي ملي کشورهاي مختلف با درخواست‌هاي کلان از تيم ملي، براي بازي با شاگردان کي‌روش کلاس مي‌گذاشتند، سرمربي پرتغالي تيم ملي از ارتباطات و لابي‌هاي خود به بهترين شکل استفاده کرده و با صرف اردويي تقريبا کم‌هزينه در پرتغال، دو رقيب باشگاهي نيز براي تيم ملي در اين اردوي آفريقايي جور کرد. بنابراين شايد اين لابي‌ها و مذاکرات نيز در پشت پرده توسط کي‌روش در حال انجام است و احتمالاً تيم ملي پس از مذاکرات کي‌روش با تيم‌هاي باشگاهي در آفريقا، پس از مشخص شدن اين تيم‌ها، به مصاف حريفان خود خواهد رفت. ملي‌پوشان قبل از جام جهاني با تيمي نصفه و نيمه براي آماده سازي جام جهاني 2014 راهي آفريقاي جنوبي شد و براي اردويي 17 روزه قبلي حدود يک ميليارد و 500 ميليون تومان نيز هزينه شد و تيم ملي در اين اردو به مصاف 3 تيم باشگاهي هم رفت. البته قرار بود ايران در اين اردو به مصاف موزامبيک برود که اين ديدار در دقيقه 90 کنسل شد.

حال يک بار ديگر تاريخ براي تيم ملي تکرار شده و تيم ملي اين بار براي آماده سازي جام ملت‌هاي آسيا باز هم تيمي نصفه و نيمه و بدون لژيونرها راهي آفريقا خواهد شد تا اردويي 10 روزه را در حالي در زمين دانشگاه ژوهانسبورگ تجربه کند که هنوز ديدارهاي تدارکاتي تيم ملي قطعي نيست و کي‌روش نيز همه بازيکنانش را در اختيار نخواهد داشت.


 اخبار کوتاه 

نيلسون به بازي با فولاد نمي‌رسد

نيلسون کوره‌آ جونيور دروازه‌بان برزيلي پرسپوليس مصدوم شد و نمي‌تواند به ديدار با فولاد برسد. به گزارش خبر آنلاين اين خبر را مهيار مرتضوي پزشك پرسپوليس به ما داد. او گفت: نيلسون طي روزهاي اخير نيز مصدوم بود و از ناحيه دست احساس درد مي‌كرد ولي در تمرين مصدوميتش تشديد شد تا از ليست بازيكنان ديدار مقابل فولاد خارج شود. او نمي‌تواند پرسپوليس را در اين بازي همراهي كند. دكتر مرتضوي درخصوص شرايط مهدي طارمي نيز افزود: اين بازيكن با وجود تلاش زيادي كه داشت تا به بازي‌هاي آينده برسد اما دچار بدشانسي شد و قطعاً مقابل فولاد به ميدان نمي‌رود. البته مي‌توانيم مهدي را با آمپول به ديدار با فولاد بفرستيم اما رسالت ما، حفاظت از سلامت بازيكنان است و از اين رو نمي‌گذاريم مهدي در ليست آقاي درخشان در اين بازي قرار بگيرد. در نهايت مرتضوي افزود: رضا حقيقي و پيام صادقيان نيز نمي‌توانند در ليست بازيكنان ديدار با فولاد قرار بگيرند چون همچنان مصدوم هستند و بايد باز هم به درمان خود بپردازند.

خسرو حيدري مصدوم شد

هافبک ملي‌پوش تيم استقلال ديدار تيمش مقابل استقلال خوزستان را از دست داد. به گزارش ‌فارس، در حالي که تيم فوتبال استقلال آخرين تمرين خود را براي ديدار با استقلال خوزستان انجام داد خسرو حيدري به صورت اختصاصي در اواخر تمرين به کار با بدنساز آبي‌پوشان پرداخت. اين بازيکن که از ناحيه دوقلوي پا دچار مصدوميت است به امير قلعه‌نويي اعلام کرد نمي‌تواند براي تيمش به ميدان برود. به اين ترتيب استقلال در بازي خسرو حيدري را در اختيار نخواهد داشت. اين بازيکن پس از حضور در کلينيک به تيم اضافه شده و همراه تيم به اهواز مي‌رود. ديدار استقلال و استقلال خوزستان در ورزشگاه غدير اهواز برگزار مي‌شود.

طارمي به تيم‌ملي دعوت مي‌شود

همانطور که چند روز قبل خبر داده بوديم مهدي طارمي احتمالا در ليست بعدي کارلوس کي‌روش قرار خواهد گرفت. به گزارش ورزش سه، مهدي طارمي پديده اين فصل پرسپوليس و فوتبال ايران که با حضور درخشان بازي‌هاي فوق‌العاده‌اي را در اين تيم به نمايش گذاشت. پس از ديدار دربي 79 روند رو به رشدي را آغاز کرد. عملکرد خوبي که باعث شد تا حتي کارلوس کي‌روش سختگير هم نظرش در مورد اين بازيکن جلب شود. در اين ارتباط آخرين اخبار دريافتي از باشگاه پرسپوليس حاکي از آن است که مسوولان فدراسيون فوتبال پاسپورت طارمي را طلب کرده‌اند و به نظر مي‌رسد شماره 17 پرسپوليس پس از بازي با فولاد به عنوان يکي از ملي‌پوشان اين تيم در ليست جديد کارلوس کي‌روش قرارخواهد گرفت.

عاليشاه بخشيده مي‌شود؟

پرسپوليسي‌ها بسيار اميدوارند تا اميد عاليشاه امروز با اعلام کميته استيناف بخشيده شود. به گزارش ورزش سه، اميد عاليشاه که به دليل شادي پس از گل و درگيري با بازيکن استقلال در دربي 79 مجموعا 3 جلسه محروم شد در صورت پيگيري سرخپوشان مي‌توانست اين شانس را داشت تا مقابل ذوب‌آهن اصفهان در مرحله نيمه نهايي جام‌حذفي بازي کند. اما پرسپوليسي‌ها چندان پيگير بخشش او نبودند. اما مسوولان باشگاه پرسپوليس بخصوص حميد درخشان فعاليت و نامه نگاري زيادي را با کميته انضباطي و کميته استيناف داشته اند تا عاليشاه با پشت سر گذاشتن دو جلسه از محروميت 3 جلسه اي اش بخشيده شده و براي بازي به ميدان برود. آنها بسيار اميدوارند تا طبق قوانين انضباطي که تاکيد دارند هر محروميتي پس از گذشت نيمي از آن مي‌تواند بخشيده يا تعليق شود، اميد عاليشاه نيز مشمول اين قانون شده و محروميتش بخشيده يا به حالت تعليق در بيايد.

پرسپوليس با 7 غايب

به مصاف فولاد مي‌رود

گويا براي حميد درخشان اساده از تمامي نفراتش تبديل به يک آرزو شده و همانطور که او با لشگري از بازيکنان محروم و مصدوم در چند بازي اخير به مصاف رقبايش رفته در بازي فردا مقابل فولاد نيز 7 بازيکن ثابت و اصلي‌اش را به همراه ندارد. به گزارش ورزش سه، درخشان بايد در ديداري سخت و حساس به مصاف تيم بالانشين فولاد خوزستان برود آن هم در حالي که 7 بازيکن ثابت و اصلي خود را به همراه ندارد. صادقيان، حقيقي، نيلسون و طارمي به دليل مصدوميت و خانزاده، اومانيا و عاليشاه به دليل محروميت قادر به همراهي پرسپوليس در بازي حساس پرسپوليس مقابل فولاد نخواهند بود. ضمن اين که با حکم کميته انضباطي پرسپوليس از حضور هوادارانش نيز محروم است.