نسخه شماره 3642 - 1393/09/20 -


کلاهبرداري ميلياردي کارمندان عوارضي حومه تهران


قتل به خاطر يک اعتراض


زاغي مواد فروش معروف پايتخت دستگير شد


دستگيري رمال کلاهبردار در آرايشگاه زنانه


خبر


 کلاهبرداري ميلياردي کارمندان عوارضي حومه تهران 

رئيس پليس فتا پايتخت از دستگيري دو کارمند متخلف يکي از عوارضي هاي حومه تهران خبر داد که با جعل برچسب هاي عوارضي اقدام به برداشت 4 ميليارد ريال وجه نقد کرده بودند.

سرهنگ محمد مهدي کاکوان رئيس پليس فتا پايتخت در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران، در تشريح جزئيات خبر دستگيري دو کارمند متخلف گفت: در پي ارجاع يک پرونده شکايت از سوي نماينده حقوقي يکي از بانک‌هاي دولتي شهر تهران مبني بر برداشت غير مجاز از حساب سيستم يکي از عوارضي‌هاي حومه تهران بلافاصله رسيدگي به موضوع در دستور کار ماموران اداره مبارزه با جرائم اقتصادي اين پليس قرار گرفت.

رئيس پليس فتاي پايتخت اظهار داشت: با بررسي هاي فني و تخصصي صورت گرفته از
«آي پي» هاي ورودي به سرور بانک مربوطه مشخص شد کلاهبردار از طريق ضعف امنيتي بانک ( انتقال کليه مبالغ موجودي tag بانک مربوطه و شارژ جعلي متهم) جهت کلاهبرداري اقدام کرده است. وي خاطر نشان کرد: به اين ترتيب متهم با استفاده از سيستم هاي گيت پرداخت عوارضي بانک و با توجه به دسترسي به سامانه هاي موجود پرداخت عوارضي، tag هاي افراد که به هر دليل قابل استفاده نبودند را به نام خود فعال مي کرد، سپس با ايجاد نام کاربري جعلي، مبالغ tag بانک مذکور را به برچسب هاي غير فعال انتقال مي داد و سپس برچسب الکترونيک مشتري را از اين برچسب هاي غير فعال شارژ و مبالغ دريافتي را به حساب خود انتقال مي داد. سرهنگ کاکوان تصريح کرد: سرانجام با بررسي هاي فني و پشتيباني اطلاعاتي و رد زني صورت پذيرفته کارشناسان اين پليس متهمان به نام کامبيز و کامران شناسايي و دستگير شدند.

اين مقام مسئول انتظامي با بيان اينکه در
بازجويي هاي پليسي متهمان ضمن اعتراف به جرائم خود و سرقت 4 ميليارد ريال از سال 91 تا کنون، اظهار داشت: متهمان با پول هاي نامشروع براي خود خانه و خودرو خريداري کرده بودند، لذا هر دو متهم جهت سير مراحل قانوني در اختيار مقام قضايي قرار گرفتند.


 قتل به خاطر يک اعتراض 

پسر خشن که در يک درگيري با قمه دست به جنايت زده بود، به زودي اعدام مي شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، 19 آذر سال 89 ماموران پليس در جريان وقوع يک قتل قرار گرفتند. آنها بلافاصله موضوع را در دستور کار خود قرار دادند و با حضور در محل حادثه در جلوي در يک مجتمع مسکوني در اسلامشهر به تحقيق در اين رابطه پرداختند. با حضور کارآگاهان پليس مشخص شد که پسر 24 ساله اي به نام مهدي همراه با سه برادرش با يکي از ساکنان اين مجتمع درگير شده و پس از ضربه با قمه به او، پا به فرار گذاشته است.

پدر مقتول در جريان تحقيقات به ماموران گفت: 10 روز بود که يک خودروي دوو سي يلو، در پارکينگ خانه مان پارک بود و نمي‌دانستيم صاحب آن کيست. روز حادثه وقتي پسرم به محل کارش مي رفت ديد چهار پسر جوان وارد پارکينگ مجتمع شدند و قصد سوار شدن به‌خودروي دوو را داشتند. پسرم به آنها اعتراض کرد اما آن چهار جوان با پسرم درگير شدند و يکي از آنها به نام محسن با قمه به سينه پسرم زد و فرار کرد.

با اين اظهارات تلاش ماموران پليس در اين خصوص آغاز شد و در نهايت آنها توانستند سه سال پس از وقوع جنايت متهم را دستگير کنند. متهم با اعتراف به اين جنايت به ماموران گفت: يک دوو سي يلو خريده بودم اما چون با فروشنده اختلاف حساب داشتم ، تصميم گرفتم ماشين را در جايي دورتر از خانه‌مان پارک کنم . به همين خاطر ماشين را به يک مجتمع مسکوني در نزديکي خانه‌مان بردم و در پارکينگ آنجا گذاشتم. بعد از چند روز، وقتي همراه برادرانم براي بردن ماشين به آنجا رفتم، با مقتول درگير شدم .درگيري بالا گرفت و من با قمه به داوود زدم. من قصد کشتن کسي را نداشتم اما وقتي درگيري بالا گرفت قمه کشيدم.

مادر متهم نيز که به اتهام فراري دادن پسرش دستگير شده بود به ماموران گفت: وقتي فهميدم پسرم در درگيري مرتکب قتل شده از ترسم خانه ام را فروختم و همراه پسرم به روستايي در شمال کشور رفتم.

در نهايت با اعتراف متهم پرونده وي براي رسيدگي به شعبه 113 دادگاه کيفري استان تهران ارجاع شد. اين پسر به همراه سه برادرش و مادرش در اين شعبه محاکمه شدند.

در پايان آن جلسه هيات قضايي وارد شور شد و محسن را به قصاص محکوم کرد. سه برادر محسن نيز هر کدام به جزاي نقدي محکوم شدند و مادر آنها تبرئه شد. اين حکم به تاييد قضات ديوان عالي کشور رسيد و قرار است به زودي متهم به پاي
چوبه دار برود.


 زاغي مواد فروش معروف پايتخت دستگير شد 

«زاغي»، مواد فروش معروف پايتخت، در يک قرار صوري با ماموران کلانتري دستگير شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، در ساعت 14، هجدهم آذر ماه ماموران تخصصي کلانتري 147 گلبرگ با به دست آوردن شماره تلفن يکي از فروشندگان مواد مخدر از طريق منابع اطلاعاتي با مواد فروش معروف به «زاغي» تماس گرفته و در خواست 2 گرم مواد مخدر هروئين کردند که پس از دقايقي گفتگو با مرد خلافکار در يکي از
اتوبان ها قرار گذاشتند.

به دنبال اين موضوع بلافاصله با هماهنگي هاي صورت گرفته عوامل شعبه مواد مخدر اين يگان به محل قرار، مراجعه و حدود 10 دقيقه محل مورد نظر را تحت مراقبت قرار دادند.

سپس متهم «زاغي» به همراه همدستش با يک دستگاه خودروي پرايد در محل حاضر شدند که ماموران حين معامله صوري جهت دستگيري دو متهم وارد عمل شدند.

«زاغي» قبل از دستگير شدن چندين بسته مواد مخدر را بلعيد و ماموران توانستند يک بسته جامانده بر روي صندلي خودرو را کشف کنند.

سرگرد حسن نورآبادي رئيس کلانتري 147 گلبرگ درباره اين خبر به باشگاه خبرنگاران، گفت: همدست زاغي به کلانتري و زاغي پس از انتقال به درمانگاه و شستشوي معده و کشف 9 بسته مواد مخدر هروئين و شيشه به وزن تقريبي 5 گرم جهت بررسي بيشتر به پايگاه مبارزه با مواد مخدر فرستاده شد.


 دستگيري رمال کلاهبردار در آرايشگاه زنانه 

رئيس پليس اطلاعات و امنيت عمومي استان همدان از دستگيري رمال و فالگيري که در آرايشگاه زنانه اقدام با کلاهبرداري از خانم‌ها مي‌کرد خبر داد. سرهنگ احمد رحيمي رئيس پليس اطلاعات و امنيت عمومي استان همدان در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، در تشريح جزييات اين خبر گفت: برابر اخبار رسيده مبني براينکه متصدي يک آرايشگاه زنانه در واحد صنفي خود اقدام به فالگيري، رمالي، تاروت و اغفال و کلاهبرداري از زنان کرده و در ازاي آن مبالغ زيادي از مشتريان دريافت مي‌کند رسيدگي به اين موضوع در دستور کار ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومي اين پليس قرار گرفت. وي افزود: با انجام يکسري اقدامات اطلاعاتي، صحت اين خبر مشخص و با هماهنگي‌هاي قضايي، اکيپي از گشت پليس زن اين اداره با رعايت موازين شرعي و قانوني وارد مکان مورد نظر شدند. سرهنگ رحيمي بيان داشت: در بازديد از اين واحد صنفي مشاهده شد متصدي آرايشگاه با يکسري برگه‌هايي مانند پاسور که داراي آرم، علائم و نمادهاي شيطان پرستي مي‌باشد، اقدام به فالگيري و رمالي مي‌کند. اين مقام مسوول در ادامه گفت: در بازرسي از اين واحد صنفي سه جلد کتاب فالگيري، 120 برگ مخصوص تاروت و مقداري اسناد و مدارک مشتريان کشف شد.وي خاطر نشان کرد: متهم دستگير و جهت سير مراحل قانوني به اداره اماکن انتقال يافت که با تشکيل پرونده روانه مراجع قضايي شد.گفتني است، واحد صنفي مذکور نيز به دليل عدم رعايت ضوابط انتظامي پلمب و از ادامه فعاليت صنفي وي جلوگيري به عمل آمد.


 خبر 

آوار سقف در بازار تهران

سخنگوي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران از ريزش بخشي از دالان امين‌الملک در بازار تهران خبر داد. جلال ملکي در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: در ساعت 11:1 دقيقه ظهر ديروز ستاد فرماندهي آتش نشاني تهران از حادثه ريزش آوار در بازار تهران مطلع شدند و بلافاصله ايستگاه 7 و گروه نجات 1 عازم محل حادثه شدند. ملکي ادامه داد: در اين حادثه بخشي از دالان امين‌الملک دچار ريزش شده بود که در پي اين آوار دو مغازه کناري که در دست تعمير بودند دچار تخريب و يک کارگر 48 ساله نيز مصدوم شد. آتش‌نشانان فرد مورد نظر را خارج و تحويل عوامل اورژانس دادند که به مراکز درماني منتقل شد.

گود برداري حادثه آفريد

سخنگوي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران از حادثه ريزش مرگبار آوار در محل گودبرداري خبر داد. جلال ملکي در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران گفت: در ساعت 9:20 دقيقه صبح ديروز در پي تماس شهروندان با سامانه 125 از حادثه ريزش آوار در محل گودبرداري شده درمنطقه قيطيريه خيابان قاسمي خبر دادند و بلافاصله ستاد فرماندهي آتش‌نشاني دو ايستگاه آتش‌نشاني راعازم محل حادثه کردند. ملکي افزود: اين حادثه در قطعه زميني به وسعت 600 متر مربع که به عمق 4 متر گودبرداري شده بود رخ داد. گفتني است، تعدادي از کارگران در محل گودبرداري مشغول کار بودند که به يکباره ديواره ضلع شمالي محل گودبرداري دچارريزش شد و يکي از کارگران در زير آوار گرفتار شد. آتش‌نشانان بلافاصله وارد عمليات شدند و پس از آوار برداري کارگر 37 ساله افغاني را خارج و تحويل عوامل اورژانس دادند که متاسفانه به علت شدت جراحات مرگ وي تاييد شد. ملکي خاطر نشان کرد: آتش‌نشانان پس از ايمن سازي محل را تحويل عوامل شهرداري و مالک دادند.

دستگيري سارق4 ميليون ريال شارژ

گروه حوادث – نرگس اصلاني: رئيس پليس فتا غرب استان تهران از دستگيري مرد جواني به جرم خريد 4 ميليون ريال شارژ از حساب شهر وند باغستاني خبر داد. سرهنگ اصغر باقريان در تشريح اين خبر گفت: طبق پرونده ارسالي از کلانتري 18 شهر باغستان مبني بر برداشت غير مجاز اينترنتي از حساب يک شهروند، کارشناسان پليس فتا غرب استان تهران وارد عمل شده و در بررسي‌هاي اوليه متوجه شدند فرد کلاهبردار از 4 ماه پيش اقدام به خريد شارژ از حساب شاکي مي‌کرده است. اين مقام انتظامي ادامه داد: کارشناسان پليس طي بررسي‌ها بيشتر توانستند از طريق رد پاي سارق در فضاي مجازي هويت وي را شناسايي و در باغستان دستگير کنند. «باقريان» ادامه داد: متهم طي اظهارات خود به بزه انتسابي اعتراف و مدعي شد حدود 4 ماه پيش شاکي از وي خواسته تا شارژي براي او بخرد و از آن به بعد رمز دوم کارت عابر بانک شاکي را در گوشي خود ذخيره و به ميزان بيش از 4 ميليون ريال از طريق موجودي حساب وي شارژ تلفن همراه خريده است.

تصادف سانتافه، کارگر افغان را به اعماق چاه فرستاد

بر اثر تصادف دو دستگاه خودرو در خيابان جنت آباد شمالي، دو کار افغاني که در حاشيه خيابان در حال حفاري بودند به داخل چاه سقوط کردند.

به گزارش ايسنا، ساعت 10و 54 دقيقه صبح ديروز ماموران کلانتري 138 جنت‌آباد از طريق تماس شهروندان با سامانه مرکز فوريت‌هاي پليسي 110 تهران بزرگ از برخورد دو دستگاه خودروي سانتافه و وانت پيکان در يکي از خيابان‌هاي جنت‌آباد شمالي‌ مطلع و بلافاصله به همراه ماموران راهور و عوامل آتش‌نشاني عازم محل حادثه شدند.

اين گزارش حاکيست، ماموران پس از حضور در محل حادثه مشاهده کردند يک دستگاه خودروي سانتافه با يک خودروي وانت پيکان برخورد کرده که بر اثر اين حادثه وانت پيکان از مسير منحرف و با تجهيزات حفاري که در حاشيه خيابان مستقر بود برخورد مي‌کند.

در بررسي‌هاي بيشتر ماموران دريافتند پس از برخورد خودرو يک کارگر که در دهانه چاه مشغول کار بود دچار آسيب‌ديدگي شد و يک کارگر ديگر که در درون چاه در عمق 40 متري مشغول حفاري بود پس از برخورد و پاره شدن سيم بکسل کارگر از عمق 40 متري به عمق 50 متري چاه سقوط مي‌کند و در همان محل محبوس مي‌شود که آتش‌نشانان بلافاصله با تجهيزات کارگر 20 ساله افغاني را خارج و تحويل عوامل اورژانس دادند.

موادفروشان مسلح شهرک‌غرب دستگير شدند

سرکلانتر دوم پليس پايتخت از دستگيري مواد فروشان مسلح در شهرک غرب تهران خبرداد.

سرهنگ رضا جوانمرد در گفت‌وگو با ايسنا، در اين‌باره گفت: در ساعت 17 روز دهم آذرماه امسال طرح عملياتي مبارزه با مواد مخدر و فروشندگان مواد افيوني با مشارکت ماموران سرکلانتري دوم پليس پايتخت و ماموران پليس مبارزه مواد مخدر تهران بزرگ به مرحله اجرا درآمد و طي آن ماموران با انجام کار اطلاعاتي اماکن تجمع فروشندگان مواد مخدر را شناسايي کردند.

وي با بيان اينکه در اين عمليات محل تجمع فروشندگان در شهرک غرب ميدان صنعت کنار فضاي سبز شناسايي شده و ماموران به محل اعزام شدند، گفت: پس از حضور ماموران در محل مشاهده که فروشندگان موادمخدر به سلاح گرم مسلح هستند که در اين حين تعقيب و گريز ميان ماموران و اين افراد آغاز شد.

سرکلانتر دوم پليس پايتخت با بيان اينکه ماموران پس از برخورد با افراد مسلح و تعقيب و گريز براي متوقف کردن آنان مجبور به استفاده از سلاح شدند، گفت: ماموران با رعايت موازين قانون به کارگيري سلاح با اسلحه سازماني هفت تير جنگي شليک کرده و پس از مدتي سه متهم اصلي را دستگير کردند.

به گفته جوانمرد، در بازرسي 30 گرم هروئين و 370 گرم کراک از متهمان کشف و ضبط شد و متهمان نيز براي ادامه روند رسيدگي به جرم روانه دادسرا شدند.