نسخه شماره 3634 - 1393/09/11 -


تنبيه فجيع دانش‌آموز تهراني توسط معلمش


درگيري مسلحانه پليس با سارقان جنوب شهر


خبر


 تنبيه فجيع دانش‌آموز تهراني توسط معلمش 

تنبيه بدني يک دانش‌آموز 15ساله از سوي معلمش در يکي از دبيرستان‌هاي پسرانه تهران، اين دانش‌آموز را روانه بيمارستان کرد.

به گزارش ايلنا،هفته گذشته پدر يک دانش‌آموز دبيرستاني در منطقه 9 تهران از تنبيه بدني فرزندش توسط معلم ادبيات در کلاس درس خبر داد به نحوي که اين دانش‌آموز در نتيجه اين تنبيه روانه بيمارستان شده است.

بنا بر اظهارات اين دانش‌آموز که تنها 15 سال دارد و در ضمن از بيماري شديد قلبي نيز رنج مي‌برد، دبير ادبيات به اين دليل که او از همکلاسي خود پاک‌کن درخواست کرده، با عصبانيت به سمت وي حمله‌ور شده و با کتک (ضربه شديد پا به آلت تناسلي) و ناسزا، وي را از کلاس درس بيرون انداخته، به نحوي که قفسه سينه اين دانش‌آموز به شدت با زمين برخورد کرده است.

همچنين بنا بر اظهارات ناظم مدرسه، زماني که وي متوجه شده اين دانش‌آموز از شدت درد به خود مي‌پيچد، علت را جويا شده و دانش‌آموز به او گفته است که معلم ادبيات با لگد به آلت تناسلي او ضربه زده و در نتيجه، ناظم مدرسه بلافاصله او را به دستشويي دبيران برده و از آنجا که اين دانش‌آموز سابقه بيماري قلبي نيز داشته، سريعا از مدرسه با والدين وي تماس گرفته‌اند و مادر دانش‌آموز، هراسان خود را به مدرسه رسانده و به تنهايي فرزندش را از مدرسه به بيمارستان منتقل کرده است. بنا بر اظهارات مادر اين دانش‌آموز، شدت ضربه به حدي بوده که فرزندش قادر به نشستن نبوده و زماني که وي را به بيمارستان رسانده است، بلافاصله او را به اورژانس منتقل کرده‌اند.

به گفته والدين اين دانش‌آموز و بر اساس مدارک پزشکي ارائه‌شده، تاکنون حدود 800 هزار تومان خرج درمان اين دانش‌آموز شده است که گذشته از آن به دليل شدت اضطراب و استرسي که در نتيجه اين اتفاق به اين دانش‌آموز وارد شده، وي از رفتن به مدرسه هراس دارد.

مدير اين دبيرستان مي‌گويد: پيش‌تر همه دبيران و اولياي مدرسه طي جلسه‌اي در جريان مشکل خاص اين دانش‌آموز قرار گرفته‌اند و در خصوص وضعيت ويژه اين دانش‌آموز به معلمان و ديگر اولياي مدرسه هشدارهاي لازم داده شده بود. زماني که از معلم ادبيات علت را جويا مي‌شويم، تنها به کتمان و توجيه روي مي‌آورد اما توامان تاکيد مي‌کند که حاضر است تمام هزينه‌هاي درمان اين دانش‌آموز را متقبل شود و از اين دانش‌آموز و والدينش عذرخواهي کند.

به گفته مدير دبيرستان، رسيدگي به شکايات مربوط به تنبيه بدني دانش‌آموزان حداقل از نظر پروسه زماني، هفت تا هشت ماه طول مي‌کشد و چنانچه چنين تخلفي اثبات شود، معلم خاطي در درجه اول تذکر دريافت مي‌کند و اگر براي بار دوم مرتکب چنين تخلفي شود، از مدرسه اخراج خواهد شد.

وي ضمن پذيرش خطاي معلم ادبيات، مصرانه تلاش مي‌کند که از والدين اين دانش‌آموز دلجويي و رضايت آنها را جلب کند، چرا که به گفته وي اگر معلم ادبيات از مدرسه اخراج شود، معلم جايگزين نخواهند داشت.

منيره قربان‌نژاد کار‌شناس واحد ارزيابي آموزش و پرورش منطقه 9 تهران نيز در اين‌باره مي‌گويد: يک روز بعد از اين اتفاق، والدين اين دانش‌آموز شکايت خود را به آموزش و پرورش منطقه اعلام کردند و البته همزمان دبيرستان مربوطه نيز اين تخلف را به اداره مربوطه گزارش کرده‌ است.

وي ادامه مي‌دهد: طبق پيگيري‌هاي ما، مدير مدرسه در آن روز در مدرسه حضور نداشته و در ماموريت راهيان نور بوده است.

کار‌شناس واحد ارزيابي آموزش و پرورش منطقه 9 تهران خاطرنشان مي‌کند: قرار بر اين شد که جلسه‌اي با حضور اولياي دانش‌آموز و دبير مربوطه که به تنبيه بدني اين دانش‌آموز اقدام کرده تشکيل شود تا ضمن بررسي اين مساله هم از دانش‌آموز و هم از خانواده او عذرخواهي و دلجويي صورت گيرد.

قربان‌نژاد با تاکيد بر اينکه تحت هيچ شرايط و عنواني اولياي مدرسه حق تنبيه بدني دانش‌آموز را ندارند، مي‌افزايد: باعث تاثر است که با اينکه اين دانش‌آموز داراي مشکل و ناراحتي جسمي بوده، اينگونه بي‌رحمانه مورد تنبيه بدني معلم قرار گرفته است اما طبق بررسي‌هاي صورت‌گرفته، معلم ادعا مي‌کند که از اين موضوع اطلاعي نداشته است.

وي مي‌گويد: رئيس آموزش و پرورش منطقه 9 با معلم و مدير مدرسه در اين رابطه صحبت کرده و يک جلسه‌ نيز در رابطه با همين موضوع تشکيل خواهد شد تا صحبت‌هاي معلم نيز شنيده شود.

قربان‌نژاد خاطرنشان مي‌کند: دانش‌آموزي که مورد تنبيه بدني قرار گرفته، يک هفته مرخصي استعلاجي داشته و ما حتي از اولياي اين دانش‌آموز درخواست کرديم که اجازه بدهند همکاران ما از مدرسه به ملاقات فرزندشان بروند و از آنها دلجويي کنند که آنها نپذيرفتند و گفتند ما نيازي به ملاقات نداريم.

وي در توضيح روال رسيدگي به شکايت والدين اين دانش‌آموز از معلم خاطي نيز مي‌گويد: چنانچه اين معلم تنها يک بار مرتکب چنين خطايي شده باشد، ابتدا به وي تذکر داده مي‌شود و اين تخلف در پرونده وي درج خواهد شد اما اين تنها در شرايطي است که اولياي دانش‌آموز رضايت دهند؛ لذا در صورت عدم رضايت والدين اين دانش‌آموز يا در صورت تکرار، مطمئنا روش ديگري در رابطه با معلم متخلف اتخاذ خواهد شد.

سخنگوي آموزش و پرورش تهران نيز ضمن تاکيد بر اينکه آموزش و پرورش قطعا با هر گونه رفتار خارج از چارچوب آيين‌نامه انضباطي مدارس برخورد مي‌کند و اجازه تنبيه بدني را به هيچ شکلي نمي‌دهد، اظهار مي‌کند: حتي تحقير و توهين دانش‌آموز نيز در مدارس، مجاز نيست و بايد با آن برخورد شود.

مسعود ثقفي تاکيد مي‌کند: به طور حتم تا همين حد که تاکنون براي ما محرز شده که معلم با کتاب به سر دانش‌آموز ضربه زده و او را از کلاس اخراج کرده، مورد رسيدگي قرار خواهد گرفت، چنانکه برخوردهايي نيز با معلم خاطي صورت گرفته است.

وي با اشاره به پيگيري اين موضوع از سوي رئيس منطقه آموزش و پرورش منطقه 9 تهران اطمينان مي‌دهد که حتما با اين معلم خاطي برخورد قانوني لازم صورت خواهد گرفت.

سخنگوي آموزش و پرورش تهران خاطرنشان مي‌کند: اين برخورد ابتدا به صورت توبيخ و درج در پرونده خواهد بود و در صورتي که موارد حاد شود، پرونده به هيات تخلفات اداري ارجاع مي‌شود و هر حکمي که هيات تخلفات بر اساس مستندات صادر کند، به اجرا در خواهد آمد.

براساس اين گزارش، طبق اظهارات پدر اين دانش‌آموز، اين مسئله در نهايت با عذرخواهي معلم و دادن تعهد کتبي از سوي وي، با رضايت والدين فيصله يافته است.


 درگيري مسلحانه پليس با سارقان جنوب شهر 

دو سارق مسلح که در حين فرار از دست ماموران اقدام به تيراندازي به سمت پليس کردند، توسط عوامل گشت کلانتري نهم پليس پايتخت دستگير شدند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ ساعت 2 و 15 دقيقه 4 آذرماه برابر اعلام مرکز پيام کلانتري مبني بر وجود سارقين در حين سرقت از خودرو در موقعيت باقرشهر، خيابان نواب صفوي بلافاصله واحد گشت خودرويي کلانتري 175 باقر شهر به محل اعزام شد.

ماموران پس از حضور در محل متوجه سه نفر جوان شده که به محض مشاهده مامورين کلانتري با خودروي نيسان آبي رنگ به صورت چراغ خاموش متواري شدند . در ادامه ماموران اقدام به تعقيب خودرو کرده و بعد از روشن کردن چراغ گردان خودرويي پليس و استفاده از آژير از راننده درخواست شد که خودرو را متوقف کند، اما متاسفانه راننده با سرعت زياد به مسير خود ادامه داد و بدون هرگونه توجه به ايست پليس با سرعت زياد به مسير خلاف جهت اتوبان جاده قديم به طرف سيزده آبان مي رفت. در طول مسير راننده خودرو اقدام به تخريب خودرو گشت کرده که دور تا دور خودرو گشت دچار خسارت شديدي شد و نهايتا ماموران جهت توقف خودرو مجبور به استفاده از اسلحه شدند که ابتدا يک تير مشقي و سپس يک تير جنگي به منطقه بي خطر هوايي شليک کردند.

با ادامه فرار متهمان، ماموران به ناچار از اسلحه کلاش براي متوقف کردن خودروي نيسان استفاده کردند که در همين حين با صداي شليک گلوله مواجه شده و مشخص شد ، سرنشيني که در سمت شاگرد خودروي نيسان نشسته بود اقدام به تيراندازي به سمت خودرو گشت کرده است.

باتوجه به حساسيت موضوع ماموران با شليک 7 تير جنگي از اسلحه کلاش موفق شدند دو لاستيک عقب نيسان را مورد اصابت گلوله قرار دهند و خودرو پس از طي مسافتي با دو چرخ پنچر از حرکت ايستاد و متهمان به صورت پياده اقدام به فرار کردند.

دو متهم متواري سريعا توسط عوامل گشت دستگير شدند و ماموران در بازديد از خودرو که بعدا مشخص شد سرقتي است، يک عدد قيچي آهن بر ، دو عدد قبضه چاقو کمري ، سه عدد شاه کليد خودرو و يک عدد پنل ضبط کشف و ضيط کردند.

پس از انتقال دو متهم به پايگاه پليس، فردي به هويت «محمد» به کلانتري مراجعه و بعد از شناسايي متهمان گفت: حدودا ساعت يک و 30 دقيقه متهمان اقدام به سرقت از داخل مغازه بنده کرده و با تهديد اسلحه از محل متواري شدند.

سرهنگ خليل شهبازي سرکلانتر نهم پليس پايتخت با تاييد اين خبر به باشگاه خبرنگاران گفت: در تحقيقات صورت گرفته مشخص شد متهمان از اعضاي باند سارقان حرفه‌اي مغازه در جنوب پايتخت هستند که هر دو متهم پس از تحقيقات مقدماتي جهت تحقيقات بيشتر و شناسايي ساير جرايم و پيدايش ساير مالباختگان در اختيار کارآگاهان پايگاه نهم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفتند.


 خبر 

واژگوني خونين MVM در بزرگراه آزادگان

رعايت نکردن اصول صحيح رانندگي، انحراف خودروي سواري و نيمه واژگوني آن را در کانال آب بزرگراه آزادگان در پي داشت. به گزارش باشگاه خبرنگاران، يک شنبه شب با اعلام واژگوني يک دستگاه خودروي سواري در مسير شمال به جنوب بزرگراه آزادگان بعد از احمد آباد مستوفي، ستاد فرماندهي آتش نشاني تهران بي درنگ آتش نشانان ايستگاه 104 را ساعت 22:30 به محل حادثه اعزام کرد. امير عباس سرافرازي رييس ايستگاه 104 که در محل حادثه حضور داشت در اين باره اظهار داشت: با رسيدن به محل حادثه يک دستگاه خودروي ام وي ام 315 ديده مي‌شد که به دليل نامعلوم از مسيراصلي منحرف شده و در خلاف جهت حرکت خودروها به حالت نيمه واژگون در داخل کانال آب حاشيه بزرگراه متوقف شده بود. وي افزود:آتش نشانان بلافاصله همزمان با رعايت کامل نکات ايمني و با چيدمان و آرايش خودروها به وسيله علائم هشدار دهنده رانندگان خودروهاي عبوري را از اين حادثه با خبر کردند و و سه سرنشين خودرو را از داخل خودروها خارج کردند. رييس ايستگاه 104 خاطرنشان کرد: مصدومين اين حادثه بنام‌هاي علي-ش 30 ساله از ناحيه کمر و گردن، فرزانه-ع و فريده-ع 27 و 24 ساله از ناحيه گردن و کمر ودست دچار آسيب ديدگي شده بودند که تحويل امدادگران اورژانس شدند. گفتني است؛ آتش نشانان پس از شستشوي سطح بزرگراه و عاري نمودن آن از هرگونه خرده شيشه‌هاي شکسته شده و ضايعات حاصل از اين تصادف، با تحويل محل به عوامل انتظامي و راهور به ماموريت خود پايان دادند.

شوهرم مرا به رستوران نمي‌برد

زن جوان پس از مراجعه به دادگاه خانواده تنها به خاطر اينكه شوهرش او را به رستوران نمي برد درخواست طلاق داد. به گزارش باشگاه خبرنگاران، چندي پيش زن جواني با مراجعه به شعبه 268 دادگاه خانواده درخواست طلاق داد و در خصوص علت آن به قاضي گفت: آقاي قاضي شوهرم اصلا مرا به رستوران نمي برد. الان سه سال است كه با وحيد ازدواج كرده ام اما در اين مدت حتي يك بار هم باهم به رستوران نرفته ايم. زن جوان ادامه داد: هربار به او مي‌گويم كه به يك رستوران برويم مرا مسخره مي كند و مي گويد كه ازدواج كرده تا هيچ وقت به رستوران نرود، او مي گويد كه زن بايد هميشه در خانه غذا درست كند و هيچ وقت به رستوران نروند و غذاي بيرون را نخورند. وي افزود: من حتي اگر مريض هم باشم بايد در خانه غذا درست كنم و هميشه غذايم آماده باشد و اگر اينطور نباشد وحيد داد و بيداد به راه مي اندازد و مي گويد كه وظيفه‌ام را انجام نداده‌ام. زن جوان در ادامه گفت: ديگر از دست كارهاي او خسته شدم و درخواست طلاق دارم، حتي مي خواهم مهريه ام را كه 500 سكه است از شوهرم بگيرم. پس از حرف‌هاي اين زن قاضي عموزادي شوهر وي را نيز به دادگاه احضار كرد تا صحبت‌هاي او را هم بشنود و بعد از آن در اين خصوص تصميم گيري كند.

عاملان اسيدپاشي به رييس بيمارستان ضياييان دستگير شدند

رييس پليس تهران بزرگ از دستگيري دوعامل اسيدپاشي به رييس بيمارستان ضياييان تهران خبر داد. سردار حسين ساجدي نيا در گفت‌وگو با ايسنا در اين باره گفت: پس از اين حادثه که در ساعت 21 شنبه شب رخ داد، بلافاصله تيمي از ماموران پليس رسيدگي به اين حادثه را به شکل ويژه آغاز کزده و با انجام يکسري اقدامات فني و پليسي ظرف مدت 12 ساعت به سرنخ‌هايي از عاملان اين حادثه رسيده و آنان را شناسايي کردند. ساجدي‌نيا با بيان اينکه دو متهم پس از گذشت 24 ساعت از حادثه در جريان دو عمليات غافلگيرانه دستگير شدند، گفت: دو متهم دستگير شده در جريان تحقيقات اوليه انگيزه خود از انجام اين کار را موضوعات و مسايل صنفي اعلام کردند. رييس پليس تهران بزرگ اضافه کرد: برابر بررسي‌هاي به عمل آمده مشخص شد که عامل اين حادثه خود نيز پزشک بوده و متهم دوم نيز يک دانشجو بوده است. دکتر انوري ، رييس بيمارستان ضياييان تهران شنبه شب در هنگام بازگشت به منزل از سوي دو راکب موتورسيلکلت مورد اسيدپاشي قرار گرفته بود. پس از اين حادثه پليس تهران به سرعت تيم ويژه اي را براي بررسي ماجرا و دستگيري عوامل آن مامور کرد.

انهدام باند سارقان «منفي 20»

رئيس پليس آگاهي تهران بزرگ از دستگيري باند سرقت منزل که اعضاي آن زير 20سال سن داشتند خبر داد. سرهنگ عباسعلي محمديان رئيس پليس آگاهي تهران بزرگ در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، گفت: ماموران پليس پايگاه چهار پليس آگاهي بعد از دو هفته کار پيچيده پليسي و پرونده‌هايي که از طريق سرقت منزل به دست آورده بودند موفق به شناسايي يک شبکه سارقين منزل که 20 و زير 20سال سن داشتند شدند. وي در ادامه افزود:‌طي يک عمليات که به طور همزمان توسط واحد‌هاي گشت پليس انجام شد 14 تن از سارقان دستگير و اين شبکه سرقت متلاشي شد. اين مقام مسئول پليس همچنين اظهار داشت: طي بررسي که از برخي از مالباخته‌ها داشتيم عده‌اي مراجعه کردند و دلايل اثبات مبني بر مالک بودن اين اشيا را آوردند از اين رو پليس هم اقدام به تکميل پرونده و البته سارقين نيز مجبور به اقرار شدند و با معرفي محل‌هاي سرقت بازسازي صحنه جرم انجام شد و پرونده همچنان در حال پيگيري است. سرهنگ محمديان ادامه داد:‌ از همه مالباختگاني که منزل آن‌ها که طي پنج يا شش ماه گذشته در محدوده شمال و شمال شرق تهران مورد سرقت قرار گرفته است دعوت مي‌کنيم تا با مراجعه به پايگاه چهارم پليس آگاهي واقع در سيد خندان وسايل مکشوفه را بازديد کنند و چنانچه مالکيت آن‌ها در اين اموال تاييد شد با هماهنگي مراجع قضايي اموال مربوطه به آنان داده مي‌شود. رئيس پليس آگاهي تهران با اشاره به اين که همگي اين سرقت‌ها در اوايل شب و بعد از ظهر اتفاق افتاده است و آپارتمان‌هايي که چراغ‌آن‌ها خاموش بوده‌اند مورد سرقت و ورود سارقين با تخريب درها صورت گرفته است، تاکيد کرد: از شهروندان عزيز مي‌خواهيم تا به هنگام خروج کوتاه مدت از منزل نيز درب را قفل نمايند.