نسخه شماره 3618 - 1393/08/22 -


اخاذي از دختران با خودروي لوکس و وعده ازدواج


«مهدي شياس» در ملاء عام گردانده شد


راز قتل مرد مواد فروش در چند تار مو

آتش زدن خانه دوست قديمي به دليل اختلاف
دوربين مدار بسته متهم را لو داد


يک سارق مسلح در شيراز اعدام شد


پليس برزيل روزانه 6 تن را مي‌کشد


خبر


 اخاذي از دختران با خودروي لوکس و وعده ازدواج 

سرکلانتر سوم پليس پايتخت از دستگيري مردي که با دادن وعده‌هاي دروغين ازدواج اقدام به اخاذي از دختران مي‌کرد خبر داد.

سرهنگ شهريار پشتام در گفت‌وگو با ايسنا، در اين باره گفت: چندي پيش سه دختر جوان به کلانتري 103 گاندي مراجعه و در شکايتي اعلام کردند که مردي به نام «ب» آنان را اغفال کرده و به بهانه ازدواج از آنان کلاهبرداري و سرقت کرده است.

وي با بيان اينکه متهم با خودروي لوکس در خيابان‌ها پرسه زده و به دختران پيشنهاد ازدواج مي‌داد گفت: باتوجه به حساسيت موضوع و امکان ارتکاب جرايم ديگر از سوي اين فرد تيمي از ماموران کلانتري 103 گاندي بررسي موضوع را به شکل ويژه در دستور کار خود قرار داده و با انجام تحقيقات چهره‌به چهره اقدامات خود براي شناسايي متهم را آغاز کردند.

سرکلانتر سوم پليس تهران بزرگ با بيان اينکه در بررسي‌هاي انجام شده مشخص شد که اين فرد با نام‌هاي مستعار و به همراه يک خودروي لوکس در خيابان‌هاي شمال تهران تردد مي‌کرد افزود: متهم با اغفال دختران جوان و پيشنهاد ازدواج به آنان اقدام به کلاهبرداري مالي و سرقت اموال با ارزش اين دختران نظير تلفن همراه و ... مي‌کرد.

پشتام با بيان اينکه مدتي بعد با ادامه تحقيقات از سوي ماموران مشخص شد که متهم با يکي از دختران در محدوده پارک ساعي قرار ملاقات گذاشته و به وي پيشنهاد ازدواج داده است که در همين راستا بلافاصله تيمي عملياتي به محل اعزام و متهم را دستگير و به مقر انتظامي منتقل کردند. سرکلانتر سوم پليس تهران گفت: خودروي اين فرد نيز توقيف شده و به پارکينگ انتقال داده شد و متهم نيز پس از تشکيل پرونده براي ادامه روند رسيدگي به جرم به دادسرا منتقل شد.


 «مهدي شياس» در ملاء عام گردانده شد 

مهدي شياس معروف به مهدي شاسکول به دليل جرائم متعدد توسط ماموران پليس امنيت دستگير و در محل وقوع جرائمش گردانده شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، روز سه شنبه يکي از اراذل و اوباش سابقه دار شهرستان ري به نام مهدي شياس معروف مهدي شاسکول در شهرري چرخانده شد.

سرهنگ خليل شهبازي در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران، گفت: متهم شرور و سابقه‌دار منطقه دولت‌آباد مهدي شياس به اتهامات مشارکت در تخريب اموال عمومي و وسائل نقليه متعدد و ايراد صدمه عمدي با چاقو به شکات متعدد و اختلال در نظم عمومي با ايجاد هياهو و جنجال و حرکات غير متعارف و شرکت در سرقت و آزار متعدد و زورگيري از شکات متعدد توسط پايگاه نهم پليس اطلاعات و امنيت تهران بزرگ دستگير گرديده و در محل‌هاي وقوع جرم به رويت همگان رسيد.

وي خاطرنشان کرد: از تمامي شهروندان درخواست مي گردد جهت شناسايي وي به پايگاه پليس امنيت واقع در شهرري مراجعه نمايند.


 راز قتل مرد مواد فروش در چند تار مو 

حکم قصاص مردي که متهم است يک فروشنده مواد مخدر را در خانه اش به قتل رسانده است از سوي قضات ديوان عالي کشور نقض شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، اوايل مرداد سال 89 به ماموران پليس قزوين خبر مي‌رسد که مردي در خانه استيجاري خود به قتل رسيده است. بلافاصله ماموران نيروي انتظامي به همراه بازپرس دادسراي قزوين به راهي محل حادثه شدند و به تحقيق در اين رابطه پرداختند.

کارآگاهان پليس در محل حادثه که منزل مقتول بود مقاديري مواد مخدر از نوع شيشه و ادوات استعمال آن کشف کردند. همچنين در تحقيق از صاحبخانه مقتول و همسايه مشخص شد که آخرين بار مردي به نام کريم به منزل مقتول رفته و سپس با يک خودروي پژو از محل فرار کرده است. بنابراين اين مرد خيلي زود از سوي ماموران شناسايي و دستگير شد. کريم در ابتدا خود را بي گناه نشان داد ولي در ادامه تحقيقات به قتل اين مرد اعتراف کرد و گفت: من براي گرفتن مواد به خانه مقتول رفتم ولي با هم درگير شديم. من هم از جيبم چاقويي را برداشتم و مي‌خواستم به دستش ضربه بزنم اما خودش را کنار کشيد و فکر مي‌کنم که ضربه به پهلويش خورد.

متهم در ادامه تحقيقات پليس تمام اعترافات خود را پس گرفت و به بازپرس گفت که همه آنها را تحت فشار روحي و رواني اعتراف کرده است. در نهايت کيفرخواست اين پرونده صادر و جلسه محاکمه اين مرد ارديبهشت سال 91 در شعبه دوم دادگاه کيفري قزوين برگزار شد. در اين جلسه متهم اتهام قتل را انکار کرد ولي اينکه به خانه مقتول رفته است را پذيرفت. در دادگاه سوالاتي در خصوص قطرات خون باقيمانده در ماشين متهم شد که متهم پاسخ داد آن روز به شکار رفته بودم و قطرات خون براي همان است.

عبدالصمد خرمشاهي وکيل متهم در اين جلسه جهت کشف واقعه درخواست احضار شهود و تحقيق از آنها را کرد. بنابراين دادگاه تجديد شد و در جلسه بعدي شهود اولياي دم در دادگاه حاضر شدند. ولي شهود متهم در دادگاه حاضر نشدند. بنابراين در نهايت حکم قصاص متهم از سوي شعبه دوم دادگاه کيفري قزوين صادر شد.

خرمشاهي در گفتگو با خبرنگاران در خصوص اين پرونده گفت: پس از صدور راي به اين حکم اعتراض کردم که پرونده به شعبه 13 ديوان عالي کشور ارجاع شد. در اين شعبه قضات ديوان عالي کشور حکم قصاص را نقض کردند. آنها اعلام کردند که بايد تحقيقات بيشتري در خصوص تار مواهاي خرمايي رنگ کشف شده در دست راست و چپ مقتول صورت گيرد که مطمئنا متعلق به آخرين نفري است که با مقتول درگير شده است.

خرمشاهي ادامه داد: قضات ديوان عالي کشور همچنين اعلام کردند که بايد تحقيقات از سوي شهود اعلام شده از سوي وکيل متهم صورت گيرد و پس از اين بررسي‌ها حکم نهايي صادر شود. بنابراين جلسه محاکمه بعدي متهم روز دوم آذر ماه در شعبه دوم دادگاه کيفري برگزار خواهد شد.


 آتش زدن خانه دوست قديمي به دليل اختلاف
 دوربين مدار بسته متهم را لو داد 

رئيس پليس آگاهي استان کرمانشاه از دستگيري فردي که اقدام به آتش زدن منزل يکي از دوستان خود کرده بود خبر داد.

سرهنگ مرزباني، رئيس پليس آگاهي استان کرمانشاه در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران در تشريح اين خبر گفت: در پي وصول يک فقره پرونده از طريق کلانتري 26 آزادگان با موضوعيت آتش سوزي پرونده جهت رسيدگي به اداره مبارزه با جرائم جنايي ارجاع گرديد.

سرهنگ مرزباني افزود: در تحقيقات انجام شده از شاکي وي اظهار داشت منزلش توسط افرادي نا‌شناس مورد آتش سوزي قرار گرفته که با بررسي دقيق محل وقوع حادثه توسط کارآگاهان پليس آگاهي مشخص گرديد فردي از همسايگان شاکي در درب منزل خود داراي دوربين مدار بسته مي‌باشد.

وي ادامه داد: پس ازهماهنگي‌هاي لازم تصاوير دوربين مورد بازبيني قرار گرفت که شاکي پس از ديدن تصاوير ، يکي از نفرات را مورد شناسايي قرار داده و اظهار داشت آن فرد با پسرم اختلاف داشته که به احتمال زياد وي در آتش سوزي منزل بنده نقش داشته است.

رئيس پليس آگاهي استان درادامه عنوان داشت: با اطلاعات به دست آمده و مشخص شدن هويت، عامل آتش سوزي دستگيري وي با جديت در دستور کار قرار گرفت.

سرهنگ مرزباني بيان داشت: در هنگام رسيدگي پرونده و با بهره گيري از بانک‌هاي اطلاعاتي اطلاع حاصل گرديد متهم به اتهام ديگري دستگير شده است لذا پس از هماهنگي‌هاي لازم متهم به اداره مبارزه با جرائم جنايي در خصوص موضوع انتقال و از وي تحقيق شد که ابتدا منکر موضوع بوده اما پس از مشاهده مستندات موجود و به ويژه تصاوير اخذ شده لب به اعتراف گشوده و اقرار کرد به علت اختلافي که با پسر شاکي داشته است با همراهي شخص ديگري با هويت معلوم اقدام به آتش زدن منزل شاکي نموده است.


 يک سارق مسلح در شيراز اعدام شد 

سارق مسلحي که در حين سرقت‌هاي مسلحانه متعدد خود مرتکب قتل شده بود امروز چهارشنبه به دار مجازات آويخته شد.

به گزارش مهر، معاون دادستان عمومي و انقلاب شيراز با بيان اينکه معدوم مجيد – غ به اتهام محاربه از طريق سرقت‌هاي مسلحانه متعدد و تشکيل باند سرقت، زمينه ناامني را فراهم ساخته بود، پس از دستگيري، جرم وي در خصوص قتل يک نفر و جرح عمدي دو نفر با اسلحه گرم، چندين فقره آدم ربايي، جعل عنوان و حمل و نگهداري و استفاده غيرمجاز از سلاح جنگي، شوکر، اسپري و دستبند محرز شد.

قاضي کورش زارعي افزود: اين مجرم سابقه دار چند فقره آدم ربايي وسرقت مسلحانه اتومبيل، سرقت مسلحانه از طلافروشي و قتل صاحب طلافروشي را در پرونده خود داشت که پس از رسيدگي در شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامي شيراز به اتهام محاربه و افساد في الارض به مجازات اعدام در ملاء عام محکوم شد. وي افزود: حکم اين مجرم سابقه دار همچنين در شعبه 16 ديوان عالي کشور تأييد و پس از صدور مجوز اجراء توسط رياست معظم قوه قضاييه صبح امروز در محل ارتکاب جرم و در ملاء عام به دار مجازات آويخته شد. سرپرست دادسراي انقلاب شيراز با بيان اينکه اجراي اين احکام درس عبرتي براي مخلان نظم و امنيت عمومي خواهد بود خاطر نشان کرد: دستگاه قضايي با افرادي که امنيت جامعه را دستمايه اهداف شوم خود قرار مي‌دهند برخورد قاطع و جدي خواهد داشت و امنيت عمومي مردم خط قرمز دستگاه قضايي است. قاضي زارعي هشدار داد: افرادي که با اقدامات مجرمانه خود متعرض جان و مال و نواميس مردم مي‌شوند با برخورد شديد و قاطع دستگاه قضايي و انتظامي رو به رو خواهند شد و سرانجام چنين اقدامات مجرمانه‌اي اجراي حدود الهي خواهد بود.


 پليس برزيل روزانه 6 تن را مي‌کشد 

نتايج يک بررسي در برزيل حاکي از آن است طي پنج سال گذشته پليس اين کشور بيش از 11 هزار نفر را کشته است. به گزارش ايسنا، در بررسي انجام شده توسط يک سازمان غير دولتي در برزيل آمده است که به طور متوسط در طول روز شش تن در اين کشور به دست نيروهاي پليس کشته مي‌شوند. کارشناسان اين سازمان غير دولتي پليس برزيل را به سوء استفاده از سلاح‌هاي مرگبار متهم کردند. همچنين در اين بررسي آمده است ايالت «ريودوژانيرو» بالاترين سرانه ميزان افراد کشته شده به دست پليس را دارد.


 خبر 

تعقيب و گريز پليسي براي متوقف کردن کاميون 10 چرخ

کاميون حامل مواد مخدر که قصد ورود به تهران را داشت،‌در منطقه صالح‌آباد شهرري توسط ماموران مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ توقيف و 4 قاچاقچي نيز دستگير شدند. به گزارش باشگاه خبرنگاران، صبح روز سه شنبه در راستاي اجراي طرح دستگيري خرده فروشان مواد مخدر و قاچاقچيان مواد افيوني ماموران تخصصي پايگاه نهم پليس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ از ترانزيت يک محموله حشيش از شهر‌هاي جنوبي کشور به پايتخت مطلع شدند. کارآگاهان با اقدامات اطلاعاتي توانستند،‌خودرو‌ي حامل مواد مخدر را که يک کاميون 10 چرخ بود را در جاده ساوه شناسايي و جهت توقيف خودرو و دستگيري متهمان وارد عمل شوند. پس از به صدا درآمدن زنگ عمليات پليس،‌ ماموران در قالب 3 واحد گشت خودرويي به سمت جاده مورد نظر حرکت کردند و با حضور در محل موفق شدند کاميون مورد نظر را محاصره کنند.

راننده کاميون با ديدن ماموران اقدام به فرار کرد، ولي تعقيب و گريز پليسي زياد طول نکشيد و ماموران با هدايت کاميون به مناطق بن بست توانستند، کاميون 10 چرخ را متوقف و 4 سرنشين آن را دستگير کنند. پس از انتقال متهمان و کاميون به پايگاه پليس مبارزه با مواد مخدر، ‌تيم بازرسي در بررسي از کاميون 63 کليوگرم مواد مخدر از نوع حشيش در بسته‌بندي‌هاي متفاوت و آماده فروش کشف و ضبط کردند. سرهنگ محمد بخشنده سرپرست پليس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ با تائيد اين خبر به باشگاه خبرنگاران، گفت: تلاش پليس براي دستگيري ديگر افراد مرتبط اين پرونده کماکان ادامه دارد.

جعل اسکناس براي معامله عتيقه

پليس آگاهي استان گيلان از شناسايي و دستگيري جاعلان و کلاهبرداران سابقه دار در رشت خبر داد.

سرهنگ فلاح کريمي رئيس پليس آگاهي استان گيلان در گفتگو با باشگاه خبرنگاران در تشريح اين خبر گفت: ماموران پليس آگاهي در پي گزارش واصله مامورين انتظامي شهرستان رشت و خبر دريافتي از طريق سامانه مرکز فوريتهاي پليسي 110 مطلع شدند که يک دستگاه اتومبيل به رانندگي مردي به هويت معلوم و همراهي فرد ديگر در مسير شهر لشت نشا در حال حرکت و به لحاظ سوء سابقه نامبردگان، به اتومبيل مشکوک شدند که خودرو توقيف و در حين تفتيش از اتومبيل اسکناس جعلي ده هزار توماني و پنج هزار توماني و چک پول پنجاه هزار توماني به ارزش 26870000 ريال کشف و ضبط گرديد. وي افزود: به دنبال آن با هماهنگي قضايي بلافاصله از منازل متهمين بازرسي انجام و از منزل مسکوني متهم اول لوازمات و ابزار جرم جعل شامل سه دستگاه پرينتر رنگي - تعداد زيادي بسته‌هاي کاغذ – يک دستگاه کيس و يک دستگاه اسکنر کشف شد که کليه متهمان با انجام تحقيقات و بازجويي اظهار داشتند با تهيه اسکناس جعلي قصد معامله عتيقه را داشته‌اند که در دام پليس گرفتار شدند. رئيس پليس آگاهي استان گيلان خاطر نشان کرد: متهمان
سابقه دار به تازگي از زندان آزاد شده بودند که در ادامه از سوي مقام قضايي با قرار وثيقه روانه زندان شدند.

جعل مهر پليس راه براي تردد خودروهاي خارجي

رييس پليس آگاهي استان آذربايجان غربي از دستگيري شخصي که با جعل مهر پليس راه اقدام به صدور برگه‌هاي تردد براي اتباع خارجي جهت تسريع در عبور و مرور مي‌نمود خبر داد.

سرهنگ رسول النقي‌پور رييس پليس آگاهي استان آذربايجان غربي در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران در تشريح اين خبر گفت:برابر اعلام پليس آگاهي شهرستان ماکو، ‌ در پي وصول خبري مبني بر جعل مهر پاسگاه پليس راه و استفاده از آن مهر در برگ تردد خودروهاي خارجي و معرفي دو نفر مظنون تبعه ترکيه موضوع در دستور کار عوامل آگاهي قرار گرفت. رييس پليس آگاهي استان آذربايجان غربي ادامه داد: در ابتدا از تبعه ترک به هويت‌هاي معلوم جداگانه بازجوئي و تحقيق شد که هر دو نفر اعلام داشتند؛ اطلاعي از جعلي بودن آن ندارند که بلافاصله مراتب به دادسرا جهت هماهنگي قضايي اعلام و با اخذ حکم قضايي به محل اعزام شدند و محل شرکت از بابت يافتن مهر مذکور مورد بازرسي قرار گرفت که نهايتآ مهر در محل يافت نگرديد. وي افزود: در ادامه مسئول شرکت به آگاهي منتقل و از وي در خصوص ادعاي اتباع ترکيه‌اي سوال شد که وي ابتدا منکر قضيه گرديد اما با توجه به بازجوئيهاي تخصصي صورت گرفته لب به اعتراف گشود و عنوان داشت که در حدود 1 ماه پيش مهر پليس راه ساخته و از آن در برگ اوراق تردد خودروهاي اين دو نفر جهت زود‌تر از موعد خارج شدن از مرز استفاده نموده است. سرهنگ النقي‌پور تصريح کرد: با هماهنگي مرجع قضايي مهر سازي به مالکيت شخصي به هويت معلوم مورد بازرسي و تعداد دو دستگاه کيس رايانه‌اي وي جهت بررسي به آگاهي منتقل شد. رييس پليس آگاهي استان آذربايجان غربي خاطر نشان کرد: در بازجوئي از نامبرده ابتدا منکر قضيه گرديد لذا پس از انجام تحقيقات لازم مراتب طي گزارشي به دادسرا ارسال که متهمين تبعه ترک بلاقيد آزاد و مسئول مهر سازي با صدور قرار قانوني آزاد و مسئول شرکت با صدور قرار قانوني روانه زندان ماکو گرديد.

مرد جنايتکار پس از قتل همسرش ديوانه شد

مرد جنايتکاري که پس از قتل همسرش دچار بيماري اعصاب و روان شده بود در يک درگيري پدرش را کشت. به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ برابر اعلام پليس آگاهي شهرستان مياندوآب از وقوع قتل فردي به هويت معلوم اطلاع حاصل شد و کارآگاهان جنايي به همراه اکيپ بررسي صحنه جرم به محل اعزام شدند. باتوجه به اينکه جسد مقتول پس از درگيري به بيمارستان انتقال و وي در طول مسير فوت و به سردخانه منتقل شده بود لذا صحنه درگيري به طور دقيق و کار‌شناسي بررسي و از بالش آغشته به خون نمونه برداري و مستند سازي گرديد. در تحقيقات از اعضاي خانواده مقتول (همسر و فرزندان) همگي اعلام داشتند قاتل (پسر مقتول) مي‌باشد که در سال 1389 مرتکب قتل عمدي همسرش گرديده بود اما از طريق مقامات قضائي با توجه به بيماري اعصاب و روان از زندان آزاد شده و در حال حاضر نيز مبتلا به بيماري اعصاب و روان مي‌باشد که در چند روز اخير با مراجعه به منزل با پدرش به جهت عدم کار و منبع درآمد درگيري لفظي داشته و شب گذشته نيز مقتول که در حال مصرف مواد مخدر از نوع ترياک با استفاده از پيک نيک با پدرش درگير مي‌شود و در حالي که ساير اعضاي خانواده در اتاق ديگر و يکي از فرزندان پسر در آشپزخانه در حال صرف شام بوده قاتل با استفاده از فرصت پيک نيک را برداشته و بر سر پدرش کوبيده و مقتول به صورت بيهوش برروي بالش افتاد. مقتول بلافاصله توسط فرزندش به بيمارستان انتقال داده شد اما به علت شدت جراحت وارده فوت مي‌نمايد و قاتل با همکاري اعضا خانواده دستگير و در بازجويي به عمل آمده از قاتل داراي سابقه به قتل همسرش اعتراف و اعلام مي‌کند؛ به جهت اينکه پدرم به بنده و مادرم ناسزا مي‌گفت و مدام با مادرم بحث داشت و شب گذشته نيز قصد زدن پيک نيک بر سر بنده را داشت که در حين درگيري پيک نيک را از دست وي گرفته و سه بار بر سرش کوبيدم که بيهوش بر روي بالش افتاد، اتهام قتل عمدي پدرم را قبول دارم از کرده خود پشيمان هستم. در ادامه از اوليا دم مقتول تحقيقات به صورت انفرادي صورت گرفت که همگي از متهم اعلام شکايت و تقاضاي رسيدگي را داشتند، و پس از انجام تحقيقات تکميلي قاتل به مرجع قضايي معرفي و با صدور قرار بازداشت موقت روانه زندان گرديد.