نسخه شماره 1734 - 1386/11/20 -

مديرکل وصول درآمد شهرداري تهران خبرداد:
افزايش 150 ميليارد توماني درآمدهاي پايدار شهرداري در سال87

محمدباقر قاليباف :
عملکرد کارکنان گمنام شهرداري در زمستان به نام من تمام شد

در روز 22 بهمن ارائه مي شود:
خدمات رايگان اتوبوسراني و مترو


شهر به رشته تحرير در ميآيد


برج ميلا د نگين پروژه هاي عمراني کشور شد


اخبار کوتاه


 مديرکل وصول درآمد شهرداري تهران خبرداد:
 افزايش 150 ميليارد توماني درآمدهاي پايدار شهرداري در سال87 

مديرکل تشخيص منابع و وصول درآمد شهرداري تهران گفت: براساس پيش بيني هاي انجام شده، شهرداري سالانه فقط 20 تا 30 ميليارد تومان از محل اخذ عوارض از شرکت هاي دولتي و نهادهاي مستقر در شهر تهران درآمد خواهد داشت.
سيد مناف هاشمي در گفت وگو با ايسنا، با اشاره به اين که لايحه اخذ عوارض از شرکت هاي دولتي و نهادها در راستاي حمايت از مصوبه قبلي شوراي شهر مبني بر خروج شرکت هاي غيرضرور از پايتخت و تحقق درآمدهاي پايدار شهري به شوراي شهر تهران ارائه و مصوب شده است، تصريح کرد: ميزان عوارض تعيين شده براي شرکت هاي دولتي، نهادها و بنيادهاي مستقر در پايتخت بسيار کم و براساس مساحت و ضريب تعديل k (قيمت منطقه اي) خواهد بود. به عنوان مثال يک شرکت دولتي با 200 تا 300 مترمربع مساحت، فقط سالانه حدود 80 تا 100 هزار تومان به شهرداري عوارض مي پردازد.
وي با تاکيد بر اين که ميزان عوارض شرکت هاي دولتي و نهادها رقم قابل توجهي نيست، افزود: مجموع درآمدهاي شهرداري از اين محل در سال 87 تنها 20 تا 30 ميليارد تومان پيش بيني شده، اما اين مبلغ هم کمک خوبي براي پروژه هاي شهري خواهد بود، به علاوه اين که برخي از اين شرکت ها با استفاده از امکانات مختلف شهري درآمدهاي زيادي داشته و بعضا به تمام کشور خدمات ارائه مي کنند که بايد هزينه حضور خود در تهران را با تعرفه مشخصي بپردازند.
مديرکل تشخيص منابع و وصول درآمد شهرداري تهران يادآورشد: شهرداري سالانه حدود 300 ميليارد تومان براي حمل و نقل عمومي،500 ميليارد تومان براي آسفالت و يک هزار ميليارد تومان براي پروژه هاي عمراني و غيره هزينه مي کند و علاوه بر ساکنان تهران، شرکت ها و سازمان هايي که داراي معاملات تجاري هستند، نيز از اين خدمات استفاده کرده و بعضا سودهاي مالي زيادي مي برند، اما تاکنون هيچ عوارض و هزينه اي به شهرداري تهران پرداخت نکرده اند، اين در حالي است که عوارض از اين دسته شرکت هاي دولتي در شهرهايي همچون مشهد و کرج گرفته مي شود.
هاشمي با ابراز اميدواري نسبت به اين که با اين دلايل منطقي فرمانداري تهران با اخذ عوارض از اين شرکت ها مخالفت نکرده است، ادامه داد: شهرداري تهران براي تحقق درآمدهاي پايدار، بايد کدهاي درآمدي جديدي را تعريف کرده، تا درآمدهاي ناپايدار و فروش تراکم به تدريج حذف شود و اگر درآمد پايدار نداشته باشد، دولت هم کمک مالي به شهرداري نکند، اداره شهر امکان پذير نخواهد بود.
وي درباره اخذ عوارض از محل شماره گذاري خودروها در تهران نيز توضيح داد: ماده 9 قانون حمل ونقل ريلي که امسال در مجلس به تصويب رسيده، به شهرداري هاي کلان شهرها اجازه داده که عوارضي را براي کمک به احداث مترو اخذ کنند. در همين راستا شهرداري پنج محل درآمدي را معرفي و شوراي شهر تهران با 10 درصد عوارض کسري پارکينگ و دريافت 50 تا200 هزار تومان از محل شماره گذاري خودروها موافقت کرد که طبق پيش بيني ها از اين دو محل نيز 50 تا 60 ميليارد تومان براي شهرداري درآمد حاصل مي شود.
مديرکل تشخيص منابع و وصول درآمد شهرداري تهران، گفت: عوارض کسب و پيشه در تهران سابقه طولاني دارد، اما رقمي که از اين محل دريافت مي شود، ناچيز است و به ويژه آن که عدالتي در اخذ اين عوارض بين واحدهاي تجاري پردرآمد شمال و واحدهاي کم درآمد جنوب تهران حاکم نيست. به همين دليل، فرمولي تهيه شده که از سال87 صاحبان واحدهاي تجاري و مغازه داران براساس قيمت منطقه اي و قرار گرفتن در راسته تجاري عوارض خواهند پرداخت.
به گفته وي، در طول ساليان گذشته تمام واحدهاي تجاري اعم از واحدهاي شمال پايتخت که متري حدود 40 ميليون تومان ارزش دارند و مغازه هاي جنوب شهر سالانه عوارض يکسان و ناچيزي مثلا تا 20 هزار تومان به شهرداري پرداخت مي کردند و اين روش غيرعادلانه است.
هاشمي اظهار کرد: طبق فرمول ياد شده، ضريب تعديل k يا همان قيمت منطقه اي و راسته تجاري براي تعيين عوارض کسب و پيشه در نظر گرفته شده است. بر همين اساس اين عوارض در مناطق جنوبي شهر سالانه 20هزار تومان يا کمتر از اين مبلغ و در شمال شهر 50 هزار تومان يا کمي بيشتر خواهد بود که مجموعا شهرداري از اين محل در سال آينده حدود 50 ميليارد تومان درآمد دارد که اين مبلغ نسبت به سال 86 دو برابر مي شود.
وي به ايسنا، گفت: 150 ميليارد تومان از محل اخذ عوارض هاي ياد شده (کسب وپيشه، شماره گذاري خودروها و شرکت هاي دولتي و نهادها) به درآمد پايدارشهرداري تهران اضافه مي شود.
مديرکل تشخيص منابع و وصول درآمد شهرداري تهران يادآور شد: با اصلاح وصول مطالبات، درآمدهاي شهرداري بهتر و سريع تر محقق مي شود. به عنوان مثال با قسط بندي عوارض نوسازي در سال جاري، درآمد شهرداري از اين محل از 20 ميليارد به 60 ميليارد تومان افزايش يافت.

 


 محمدباقر قاليباف :
 عملکرد کارکنان گمنام شهرداري در زمستان به نام من تمام شد  

شهردار تهران در سخنراني پيش از خطبه هاي نماز جمعه تهران، گفت: اگر ما مديران همدلي و همراهي و مهرباني با هم نداشته باشند، دچار مشکل مي شويم و شکر نعمت انقلاب را به جا نياورده ايم.
به گزارش ايسنا، دکتر محمد باقر قاليباف با بيان اين مطلب که پيروزي انقلاب، نظام جمهوري اسلامي ايران و زندگي مادي و معنوي را مديون امام (ره) و شهيدان هستيم، افزود: رهبري هاي امام خميني (ره) و ايثارگري ها و مجاهدت هاي شهدا و مبارزان قبل و بعد از انقلاب، اين توفيق را به ما داد تا از ظلمات به سوي نور هدايت شويم.
وي ادامه داد: انقلاب ما به همه مسلمان جهان عزت داد و در آن مقطع، مجددا باعث احياي اسلام در جهان شد و مسلمان در کنار عزت خود، استقلال و آزادي را از پس حکومت چند هزار ساله استبداد و شاهنشاهي به دست آوردند.
شهردار تهران با تاکيد بر اين که انقلاب ما نشات گرفته از نهضت حسيني و عاشورايي است اظهار کرد: در همه جاي انقلاب ما خط سرخ شهادت وجود داشته است و اين انقلاب برخاسته از جامعه اسلامي، مردمي متدين، مساجد و مراکز ديني و رهنمودهاي ارزشمند امام خميني (ره) بوده است.
وي ادامه داد: همين رويکرد بوده است که ما را در دفاع مقدس و در برابر دشمنان تا بن دندان مسلح، پيروز کرده است.
قاليباف يکي از مهم ترين مولفه ها در پيروزي انقلاب اسلامي را که در توصيه عنوان کرد و گفت: انقلاب ما برخاسته از اسلام و براي تحقق ارزش هاي اسلامي بود و اين مساله ديني بودن انقلاب در زماني نشان مي دهد که در هيچ جاي دنيا نامي از اسلام نبود.
وي خاطر نشان کرد: انقلاب ما يک مجعزه بود و بسياري از معجزات الهي را مجددا عينيت بخشيد.
شهردار تهران دومين مولفه مهم موثر در پيروزي انقلاب را وحدت کلمه دانست و توضيح داد: اين مساله در قبل و پس از انقلاب بارها و بارها از زبان امام (ره) مورد تاکيد قرار گرفت و امروز هم در بيشتر بيانات مقام معظم رهبري مورد تاکيد قرار مي گيرد و دشمنان نيز هميشه همين مساله را هدف قرار مي دهند، تا ما را دچار تفرقه کنند.
وي سومين مولفه موثر انقلاب اسلامي را روحيه جهاد، ايثار و شهادت در جامعه دانست و تصريح کرد: اگر اين عوامل در پيروزي انقلاب مفيد بودند، براي تداوم و حفظ آن نيز باز هم نيازمند همين عوامل هستيم و چنانچه از اين مولفه ها فاصله بگيريم، نمي توانيم انقلاب را تداوم دهيم و خداي نکرده با مشکل مواجه خواهيم شد.
قاليباف دوران پس از انقلاب را به سه دوره تقسيم و بيان کرد: در ابتداي دوران پس از انقلاب، شاهد دوران استقرار نظام جمهوري اسلامي ايران بوديم که دوراني پرسرعت، اما سخت بود که امام (ره) و يارانش نقش بسيار برجسته اي در استقرار نظام داشتند.
وي يادآور شد: نبايد غافل شويم که امام (ره) و يارانش از جمله مقام معظم رهبري و شهيد بهشتي نقش بسيار موثري داشتند و شهيد بهشتي در تدوين و تنظيم قانون اساسي بسيار مفيد و موثر بودند و ما قانون اساسي را مديون اين افراد هستيم.
وي ادامه داد: همچنين اين افراد در اين دوره در کمترين زمان ممکن، رفراندوم را برگزار کردند و نظام جمهوري اسلامي ايران را مستقر کردند و ما پس از آن دوران تثبيت اين نظام را گذرانديم، دوراني که با تهديدات، فتنه هاي منافقان و معاندان و هر کسي که اسلام فقاهتي را قبول نداشت مواجه بوديم، دوراني که با انحراف، جنگ و حوادث در کردستان روبرو شديم، اما با همه اين مشکلات انقلاب تثبيت شد.
شهردار تهران گفت: امروز انقلاب در دهه سوم خود دوران کمال يابي، توانمندسازي و کارآمدي را مي گذارند و با توجه به تصويب و تبيين سياست هاي کلي نظام در چشم انداز بيست ساله، اگر مي خواهيم شکرگزار اين نعمت باشيم، بايد اين دوره را در کنار توجه به کلمه توحيد و توحيد در کلمه بگذارنيم.
وي تصريح کرد: بايد در کنار فرهنگ ايثار و شهادت سعي شود، منابع را هدر ندهيم، فرصت ها را غنيمت بشماريم و زمان را مهم ترين کالاي مديريت تلقي کنيم و در چارچوبي مبتني بر عقلانيت، اعتدال و ارزشگذاري قدم بگذاريم، تا کارنامه قابل قبولي را در عرصه سياست هاي سياسي، اقتصادي و اجتماعي داشته باشيم، تا به اين ترتيب جوانان در ارزيابي نظام جمهوري اسلامي ايران و مقايسه آن با ساير نظام ها نسبت به شاخص هاي انقلاب وفادارتر بمانند.
وي با اشاره به روز 19 بهمن ماه به عنوان روز نيروي هوايي به خاطره بيعت نيروي هوايي با امام خميني (ره) در اين روز اشاره کرد و گفت: در اين روز به عنوان شهروندي عادي از اين حضور بسيار شاد شدم و حضور نيروي هوايي در کنار مردم از يک طرف که رژيم منحوس پهلوي را شکست و از سوي ديگر توان مضاعفي براي نيروهاي انقلابي پديد آورد و پس از آن در دفاع مقدس نيز خوش درخشيدند.
شهردار تهران که در پشت تريبون نماز جمعه تهران سخن مي گفت، تاکيد کرد: به عنوان يکي از فرزندان امام (ره) مي گويم که در هر کجا باشيم، سعي ما بر اين است که با همان روحيه انقلابي، دوران انقلاب و روحيه جهادي دوران جنگ در ميدان مديريت شهري خدمت کنيم و از فرصت خدمتگزاري مردم استفاده ببريم.
وي اظهار کرد: در شهرداري تهران تلاش مي کنيم که کيفيت زندگي مردم را در دو سطح مادي و معنوي ارتقا دهيم.
قاليباف افزود: روزي که شهرداري تهران را تحويل گرفتم، اعتبار بخش عمراني 100 ميليارد تومان بود و اين در حاليست که در پايان سال 86 اين رقم به حدود 430 ميليارد تومان رسيده است و در سال آينده به حدود 800 ميليارد تومان افزايش مي يابد.
وي تصريح کرد: در کنار فعاليت هاي عمراني، توجه به حوزه تربيت، مسايل اجتماعي و فرهنگي و هنري جزو دغدغه هاي مهم ما بوده است، همچنين در اين دوران تلاش شد تا از مساجد به عنوان مراکز اسلامي غافل نمانيم و با رويکرد محله محوري و کمک مردم، مسايل و مشکلات اجتماعي از جمله زنان بي سرپرست و سرپرست خانوار، درماندگان، ايتام و غيره را حل کنيم.
شهردار تهران با اشاره به فعاليت هاي خدماتي و رفاهي شهرداري تهران، افزود: به عنوان نمونه عملکرد حوزه خدماتي در زمستان امسال بسيار ستودني بوده است و بايد از کارکنان گمنام شهرداري تهران که در زمستان سرد و بارش هاي متعدد به امور شهر رسيدگي کردند، تشکر کنم، اگر چه اين فعاليت ها به نام من و مديران ديگر تمام مي شود، اما گمناماني نيز در اين عرصه تلاش کرده اند.
قاليباف در پايان صحبت هاي خود با بيان اين مطلب که کمال يابي و کارآمدي بايد در حوزه مديريت شهري مورد توجه قرار گيرد، گفت: بايد اثبات کارآمدي دين در مديريت شهري را نشان دهيم.

 


  در روز 22 بهمن ارائه مي شود:
 خدمات رايگان اتوبوسراني و مترو 

معاونت حمل و نقل و ترافيک شهرداري تهران با تدارک گسترده ناوگان حمل و نقل شهري آماده خدمات رساني به خيل ميليوني راهپيمايان در يوم الله 22 بهمن شد.
به گزارش سما، در روز 22 بهمن خدمات شرکت واحد اتوبوسراني از جمله اتوبوس هاي تندرو رايگان است، ضمن اين که شرکت مترو نيز تا ساعت 10 صبح اين روز کليه مسافران را به صورت رايگان به ايستگاه هاي منتهي به مسير راهپيمايي مي رساند.
بر اساس اين گزارش،  اتوبوس هاي شرکت واحد از ساعت 7/30 بامداد 22 بهمن از کليه ميدان هاي مهم و پارک  سوارها و پايانه هاي اتوبوسراني شهروندان رابه مسير راهپيمايي رسانده و پس از پايان مراسم نسبت به بازگرداندن آنها به مبادي اوليه اقدام مي کنند.
اين گزارش حاکيست، اتوبوس هاي شرکت واحد در پايان مراسم با استقرار در خيابان شهيد حبيب الله به مقصد شمال و شمال شرق، بزرگراه يادگار حضرت امام(ره) به مقصد شرق و شمال شرق، بلوار استاد معين و خيابان 21 متري جي به مقصد جنوب و جنوب  شرق، خيابان هاي زنجان جنوبي و کارگر جنوبي به مقصد جنوب، بزرگراه آيت الله سعيدي به مقصد جنوب و بزرگراه شهيد اشرفي اصفهاني و خيابان هاي شهيد رحماني و شهيد عزيزي به مقصد شمال و شمال غرب، راهپيمايان را به مبادي اوليه باز مي گردانند.
لازم به ذکر است، در مجموع 3000 دستگاه اتوبوس شرکت واحد از اقصي نقاط شهر مردم شهيد پرور و هميشه در صحنه تهران را در 22 بهمن به خيابان آزادي و مسيرهاي منتهي به ميدان آزادي منتقل مي  کنند.

 


 شهر به رشته تحرير در ميآيد  
نويسنده : بهاره جلا لوند

کاغذهاي سفيد، ديگر سفيد باقي نمي ماند و پر ازکلمات سرشار از شور و اشتياق مي شوند. تازه نفس ها ميآيند تاقلم هاي تواناي خود را به راه اندازند و شهر تهران را به رشته تحرير در آورند.
اين بار خود کارها، به جاي خط خطي کردن در وديوارها، بر روي کاغذهاي سفيد راه خواهند رفت و غنچه هاي بسته استعداد شکوفا مي شود. مسوولين خانه شهرياران جوان با ايجاد کارگاه هاي آموزشي در قالب روزنامه نگاري، گرافيک و نويسندگي خلا ق، قصد دارند استعدادهاي محبوس شده  جوانان را پرورش دهند و به شکوفايي رسانند.

نگاهي به گذشته

جوانان با اين که تجربه کمتري نسبت به مقاطع سني بالا تر دارند، ولي از نيروي عجيبي براي انجام کارها برخوردار هستند که اگر پتانسيل هاي ساکن خود را به جريان اندازند، مي توانند خيلي زود پله هاي ترقي را پشت سر بگذارند و اين امر در صورتي ميسر خواهدشد که امکانات آموزشي صحيح در اختيار قشر جوان قرار بگيرد. در همين راستا خانه شهرياران جوان در تابستان سال گذشته، اولين دوره کارگاه هاي شهرنگار را با موضوع آموزش روزنامه نگاري برگزار کرد که با استقبال بي نظيري روبه رو شد.
مسعود صالحي مدير خانه شهرياران جوان، در رابطه با اين کارگاه ها مي گويد:  «درمرحله اول طرح شهرنگار 30 نفر از جواناني که توانستند آزمون مصاحبه را پشت سر بگذارند انتخاب و کارگاه هاي آموزشي برايشان برگزار شد. يکي ازمزيت هاي اين طرح رايگان بودن آن است و به دليل استقبال بي نظير قشر جوان، «شهرنگار 2» را طراحي کرديم که علا وه بر روزنامه نگاري، مباحثي چون گرافيک و نويسندگي خلا ق نيز، در آن آموزش داده خواهد شد.»
آموزش هاي رايگان از سطح کيفيت بالا يي برخوردار هستند، زيرا منفعتي براي برگزار کننده ندارند و همين مسئله بر کيفيت آن مي افزايد. هزينه هاي بالا ي آموزش روزنامه نگاري، گرافيک و نويسندگي سبب مي شود که برخي از جوانان نتوانند به صورت آزاد در اين کلا س ها شرکت کنند و راه اندازي کارگاه هاي آموزشي رايگان، فرصت برابر آموزشي را براي همه به ارمغان ميآورد.

اعلا ميه اي در شهر

براي بالا  بردن جامعه آماري بايد سطح تبليغات را بالا  برد، به عبارت ديگر در طرح هاي آموزشي اطلا ع رساني اوليه نقش مهمي را ايفا مي کند. چنانچه سطح تبليغات ضعيف باشد وعده خاصي از کارگاه هاي آموزشي رايگان مطلع شوند، کيفيت کار پايين ميآيد و از حالت عمومي به حالت اختصاصي تبديل مي شود، به همين منظور مسوولين خانه شهرياران جوان تبليغات گسترده اي را در سطح شهر انجام دادند.
عضوگيري «شهرنگار 2» در تمامي دانشگاه هاي تهران، فرهنگسراها و اکثريت مکان هاي عمومي قابل تردد جوانان بود و در ابتداي  اطلا ع رساني 500 الي 600 نفر از جوانان براي شرکت در کلا س ها اعلا م آمادگي کردند که رقم قابل توجهي است. تمايل جوانان براي شرکت در کلا س ها نشان مي دهد که استعدادهاي نهفته اي در قشر جوان وجود دارد که با سرمايه گذاري مسوولين، به شکوفايي خواهد رسيد.

هدفي براي طرح

پيش از شروع هر کار بايد اهداف آن روشن شود، زيرا هدفمند بودن امور سبب جهت بخشي و بازدهي بهتر خواهد شد.هدفمند شدن هر طرح، يک نقطه شروع و يک خط پايان به وجود ميآورد و قدرت تفکيک و گزينش را در کار آموز افزايش مي دهد.
مسعود صالحي مدير خانه شهرياران جوان از اهداف طرح مي گويد: «اولين دوره از کارگاه هاي شهرنگار با هدف تربيت نيرو و اجراي طرح هاي ستادي برگزار شد، دومين کارگاه آموزشي شهرنگار نيز با همين هدف آغاز مي شود. ايجاد امکانات آموزشي براي همه جوانان، بدون هزينه و با بهترين شرايط آموزشي از اهداف بلندمدتي است که براي اين طرح در نظر گرفته ايم و قصد داريم از اين طريق کمکي به جامعه علمي نماييم.»
جوانان با يادگيري و کسب مهارت در زمينه هاي روزنامه نگاري، گرافيک و نويسندگي خلا ق، مي توانند جذب خبرگزاري ها، روزنامه ها و... شوند و از اين طريق درآمدي براي خود ايجاد کنند. همان طور که گفته شد، اشتغال زايي يکي از ويژگي هاي برجسته طرح شهرنگار است.

مثلث اتحاد

هميشه اتحاد و همکاري يکي از عنصرهاي مهم موفقيت در طرح هاي ستادي بوده و به وسيله آن کيفيت طرح افزايش يافته است. خانه شهرياران جوان، فرهنگسراي رسانه و مرکز آموزش همشهري دست در دست هم داده اند تا طرح به نحو عالي به مرحله اجرا درآيد. مسوولين فرهنگسراي رسانه و مرکز آموزش همشهري کار هماهنگي با اساتيد را بر عهده دارند و مسوولين خانه شهرياران جوان در راس امور قرار دارند و تمامي هزينه هاي برگزاري کلا س را مي پردازند.

شمارش معکوس

25 بهمن ماه سال جاري، همايشي براي ثبت نام کنندگان در نظر گرفته شده است که از تمامي ثبت نام کنندگان آزمون مصاحبه گرفته مي شود و آنان که بتوانند اين سد را بشکنند، برحسب علا قه وارد يکي از دوره هاي روزنامه نگاري، گرافيک و نويسندگي خلا ق خواهند  شد.
حامد هاديان دبير همايش در رابطه با گزينش ثبت نام کنندگان طرح مي گويد: «سوالا تي در رابطه با ميزان علا قه و آشنايي ثبت نام کنندگان دوره هاي مختلف آموزشي پرسيده مي شود و افرادي که استعداد آنها بارزتر است، انتخاب خواهند شد. به طور کل ما يک چهارم از ثبت نام کنندگان را پذيرش مي کنيم و در مجموع به 100 نفر آموزش خواهيم داد. اين مساله به خاطر تخصصي شدن طرح و بازدهي مطلوب تر آن است. کلا س ها از اسفندماه شروع و تا مرداد سال بعد ادامه خواهد داشت.»
بنابر گفته هاي مسوولين طرح شهرنگار کلا س ها در فضايي عملي، غيرآکادميک و کاملا  کارگاهي برگزار مي شود. نکته حائز اهميت اين است که پس از آموزش هر مبحثي، از شرکت کنندگان آزمون به عمل ميآيد و کسي مي تواند به مراحل بالا تر راه پيدا کند که در آزمون هاي هر دوره نمره قبولي بگيرد، اين مساله از اتلا ف وقت و هزينه جلوگيري مي کند و کارآموزان با دقت و تمرکز بيشتري در کلا س ها حاضر خواهند شد.

 


  برج ميلا د نگين پروژه هاي عمراني کشور شد  

منتخبين نخستين جشنواره دو سالا نه گراميداشت برگزيدگان مهندسي عمران ايران مشخص شدند.
به گزارش روابط عمومي يادمان سازه پروژه هاي مرکز ارتباطات بين المللي تهران (برج ميلا د) و سد کارون 3 در نخستين جشنواره دو سالا نه گراميداشت برگزيدگان مهندسي عمران ايران هر يک به تنهايي در بخش پروژه هاي برگزيده حائز رتبه اول شدند.
در اين جشنواره که در سالن اصلي مرکز همايش هاي برج ميلا د برگزار شد، هيات داوران بخش فني در قسمت پروژه هاي برگزيده، مجموعه مرکز ارتباطات بين المللي تهران را به دليل وجود کاربري هاي ويژه دراين مرکز، همچنين کسب تجربه ها و دستاوردهاي جديد از ساخت اين مرکز نظير استفاده از بالا بري سنگين براي نصب سازه راس و دکل آنتن برج، به بکارگيري تکنولوژي هاي روز دنيا براي ساخت و تکميل پروژه و امکان رقابت پروژه با نمونه هاي مشابه سطح جهان به عنوان، پروژه برگزيده انتخاب شد.
همچنين در بخش انبوه ساز برتر شرکت کيسون، شرکت نوسازي و عمران اکباتان و شرکت آتي ساز به ترتيب رتبه اول تا سوم را کسب کردند.
پروفسور علي کاوه رياست کميته داوران، درباره برج ميلا د گفت: در هر جامعه اي نسل قديم يادگارهايي براي نسل بعد از خود باقي مي گذارد تا گذشته و توان خود را به آيندگان يادآور شود.

 


 اخبار کوتاه  

مديرعامل سازمان تاکسيراني:
حق شارژ تاکسي هاي خصوصي متناسب با سرويس هاي ارائه شده است

مديرعامل سازمان مديريت و نظارت بر تاکسيراني شهر تهران گفت: حق شارژي که شرکت هاي تاکسيراني  خصوصي از راننده ها دريافت مي کنند، متناسب با سرويس هاي ارائه شده است و براي دريافت اين مبالغ کار کارشناسي صورت گرفته است.
به گزارش ايسنا، حسين تيموري کرماني، اظهارکرد: تاکسيراني نبايد مانند گذشته لجام گسيخته اداره شود و تحقق اين امر با توجه به تعداد زياد تاکسي ها، بدون مشارکت شرکت هاي خصوصي امکان پذير نيست.
وي افزود: کنترل و نظارت دقيق بر عملکرد تاکسي ها مستلزم گسترش شرکت هاي خصوصي است و در اين ميان حق شارژي که از راننده ها دريافت مي شود، بابت کارهايي مانند ساماندهي تاکسي ها، فعاليت گشت هاي نظارتي، کلاس هاي آموزشي و غيره است.
مديرعامل سازمان تاکسيراني اظهار کرد: اگر تخلفي از سوي شرکت هاي خصوصي صورت گيرد، سازمان تاکسيراني به طور حتم با آن ها برخورد خواهد کرد.
وي در مورد اظهار نظر مديرکل دفتر حمل و نقل و ترافيک سازمان شهرداري ها مبني بر اين که دريافت حق شارژ از تاکسي هاي خصوصي از سوي تاکسيراني غيرقانوني است، گفت: اين گونه اظهار نظرها سبب تشويش اذهان عمومي است و اگر مسوولان پيشنهاد و انتقادي دارند، مي توانند از طريق گفت وگو و بحث هاي منطقي نظرات خود را مطرح کنند.
مديرعامل سازمان تاکسيراني تصريح کرد: اين گونه اظهارنظرها نشان از آن دارد که خصوصي سازي و توسعه شرکت هاي خصوصي مورد مخالفت است و اين درحالي است که خصوصي سازي تاکسيراني، بخشي از اجراي اصل 44 قانون اساسي محسوب مي شود.
وي افزود: حق شارژي که تاکسي راني هاي خصوصي از راننده ها دريافت مي کنند در حال حاضر براي مسافربرهاي شخصي 15 هزار تومان، ون ها 30 هزار تومان و تاکسي هاي تلفني 50 هزار تومان است، حال آن که در زمان آغاز به کار اولين شرکت خصوصي در زمان مديريت شهري سابق، رقم شارژ براي تاکسي ها 60 هزار تومان بوده است و در واقع ما نه تنها کاهش رقم شارژ را براي همه تاکسي ها داشته ايم، بلکه براي هر نوع از آن ها با بررسي ها و کارشناسي هاي صورت گرفته، مبلغ خاصي در نظر گرفته و توجه شده است که اين مبلغ منصفانه باشد.
تيموري کرماني با بيان اين که 800 شهر ديگر به غير از تهران در کشور ما وجود دارد، گفت: به درستي مشخص نيست که چرا تنها مسائل شهر تهران مورد توجه ويژه قراردارد و مسوولان از وضعيت ساير شهرها بي خبرند.
مديرعامل سازمان تاکسيراني شهر تهران تصريح کرد: با وجود آنکه به اواخر سال جاري نزديک مي شويم، هنوز دو هزار و 850 دستگاه خودرو از سهميه سال 85 براي توسعه ناوگان تاکسيراني طلب کار هستيم که از يک تا هشت قسط اين خودورها نيز پرداخت شده است و در چنين شرايطي شايد بهتر باشد، مسوولان به جاي طرح چنين مسائلي، شرايطي فراهم کنند که خودروها از کارخانه ها ترخيص شوند، تا خدمات رساني مناسب تري به شهروندان تهراني صورت گيرد.
وي تاکيد کرد: براي حل مشکلات حمل و نقل و ترافيک شهر تهران بايد همکاري و هماهنگي بين بخش هاي مختلف صورت گيرد، نه آنکه به مشکلات دامن زده شود چون در نهايت مردم تاوان اين مشکلات را مي دهند.

به دستور معاون حمل ونقل وترافيک شهرداري تهران
عبارت اتوبوس تندرو  جايگزين BRT شد

به دستور معاون حمل ونقل و ترافيک شهرداري تهران کليه مديران اين مجموعه موظف شدند در مصاحبه ها و مکاتبه هاي خود به جاي واژه «BRT»  از واژه فارسي «اتوبوس تندرو» استفاده کنند.
به گزارش سما، به نقل از روابط عمومي سازمان حمل ونقل و ترافيک شهرداري تهران در بخشنامه اي که در اين ارتباط از سوي مهندس سيد جعفر تشکري هاشمي خطاب به مديران عامل سازمان و شرکت هاي تحت پوشش اين معاونت صادر شده آمده است: با عنايت به راه اندازي موفق نخستين خط اتوبوس هاي تندرو ودر راستاي پاس داشت زبان وادبيات پارسي کليه واحدهاي تابعه موظفند واژه «اتوبوس تندرو» را به جاي«BRT»  مورد استفاده قرار دهند.

فاز اول پروژه بهسازي ميدان آزادي
 به بهره برداري رسيد

فاز اول پروژه بهسازي ميدان آزادي با حضور شهردار تهران، رييس شوراي اسلامي شهر تهران و جمعي از مديران شهري افتتاح شد.
به گزارش سما، در اين مراسم که عصر روز پنجشنبه برگزار شد، مهدي مسعود شاهي رييس بنياد رودکي گفت: مجموعه برج آزادي با فضايي فرهنگي به متراژ 12 هزار متر مربع يکي از بي نظيرترين فضاهاي فرهنگي، هنري کشور است.
وي افزود: بازسازي اين پروژه از 2 سال پيش آغاز و خوشبختانه امسال به بهره برداري رسيد.
مسعود شاهي افزود: اين برج شاهد آزادي ملت ايران و نمادي از وحدت ملي است.
در ادامه اين مراسم دکتر حجت الله ملا صالحي، مدير عامل سازمان زيباسازي شهر تهران گفت: 40 سال پيش برج آزادي ساخته شد و از همان سال هاي نخست اين برج نياز به بازسازي و بهسازي داشت که ما 2 سال پيش در همين ايام با کمک شهرداري منطقه 9 تصميم به بازسازي آن گرفتيم.
ملاصالحي افزود: کار طراحي و مطالعاتي اين پروژه يک سال و نيم به طول انجاميد و مانند بعضي از پروژه ها که همزمان با ساخت فعاليت هاي مطالعاتيشان  انجام مي شود، نبود.
مدير عامل سازمان زيباسازي شهر تهران ادامه داد: برنامه عمراني فشرده اي براي بهسازي برج آزادي انجام شد . حجم کار به اندازه اي بود که اگر از توان فني مهندسي بالاي برخوردار نبوديم در اين مدت کوتاه کار به سرانجام نمي رسيد.
ملاصالحي گفت: ما در اين مدت 65 هزار متر مربع خاک برداري ، 16 هزار متر مربع لايه ايزولاسيون ، 35 هزار متر مربع خاکريزي و 38 هزار و 500 متر مکعب چمن کاري داشته ايم.
وي با اشاره به نحوه آبياري محوطه فضاي سبز برج آزادي گفت: روزانه هزار متر مکعب آب شرب شهري براي آبياري اين منطقه استفاده مي شد که با حفر چاه از اسراف آب جلوگيري کرديم. 72 هزار کيلومتر کابل کشي براي سيستم آبياري هوشيار انجام داديم و 2 هزار و 400 فواره و 2 هزار و 250 آب پاش و 96 اثر حجمي و 800 جدول بازسازي شد.
ملاصالحي درمورد نورپردازي برج آزادي گفت: نورپردازي برج آزادي به روش LED که يکي از جديد ترين تکنولوژي هاي روز است انجام شده و يکي از دغدغه هاي قديمي شهرداري را برطرف کرد زيرا در موارد پيش که به روش ريسه برج نورپردازي مي شد براي شهروندان خطرات جاني وجود داشت.
وي تاکيد کرد: فعلا پروژه به طور کامل از پيمانکار تحويل گرفته نشده و منتظر گذشت فصل بارندگي براي رفع نقاط ضعف فاز اول هستيم.
وي به از استفاده سنگ جوشقان براي سنگ فرش هاي محوطه اشاره کرد و گفت: براي رضايت ميراث فرهنگي از سنگ قديمي جوشقان استفاده کرديم ولي منطقي تر آن بود که از سنگ تراورتن استفاده مي کرديم ولي ما نخواستيم نظر ميراث فرهنگي را ناديده بگيريم به همين منظور معادن سنگ جوشقان را احيا و از آن استفاده کرديم.
او ابراز اميدواري کرد با افتتاح فازهاي بعدي ميدان آزادي به يکي از بزرگ ترين تفرجگاه هاي دنيا تبديل شود.
همچنين در پايان اين مراسم مهندس مهدي چمران، رييس شوراي اسلامي شهر تهران با گرامي داشت ايام دهه فجر گفت: اين ميدان زماني ساخته شد که قرار بود سمبل قدرت و اقتدار شاهان ايران باشد ولي به خواست خدا به نمادي از استقلال، آزادي و جمهوري اسلامي مردم ايران بدل شد.
وي افزود: از تلاش براي به سازي و مرمت بناي آزادي  تشکر مي کنم ولي کار هنوز پايان نيافته و اميدواريم  فاز اول طرح در روز 22 بهمن ماه و همزمان با  حضور ميليوني مردم در راهپيمايي افتتاح شود.
چمران ادامه داد: ايزولاسيون و آب بندي برج هنوز پايان نيافته، نماي برج نيز بايد به روش هاي خاص پاکيزه و مرمت شود،  کاشي ها بايد تعويض شود که اميدورام با هماهنگي شهرداري، وزارت ارشاد و ميراث فرهنگي اين فعاليت ها انجام پذيرد و برج آزادي نماد آزادي شهر ما باقي بماند.