نسخه شماره 3530 - 1393/05/02 -

عليرضاجهانبخش:
کي‌روش از اين به بعد تأثيرگذارتر است


سپاهان؛ کمترين تغيير با يک خريد مشکوک

رئيس کميته پارالمپيک:
وضعيت دوپينگ نگران‌کننده است


حميد سوريان غايب بزرگ کشتي ايران در اينچئون

حسين فرکي:
از شش تيم ليگ برتري پيشنهادداشتم


خبر


اخبار کوتاه


 عليرضاجهانبخش:
 کي‌روش از اين به بعد تأثيرگذارتر است 

مهاجم ملي‌پوش نايمخن هلند گفت: کي‌روش هم شناخت خوبي از تيم ملي پيدا کرده و از اين به بعد هم مي‌تواند تأثيرگذاري بيشتري روي فوتبال ايران داشته باشد.

به گزارش ‌فارس، عليرضا جهانبخش، جوان اول فوتبال ايران روزهاي حساسي را از اين جهت سپري مي‌کند که بايد طي روزهاي پيش‌رو تصميم‌ سرنوشت‌سازي را براي آينده فوتبالش بگيرد. هرچند که خودش اعتقاد دارد تصميم عقلاني مي‌تواند براي هر فوتباليستي مفيدتر باشد، اما احساس مي‌کند ماندن در نايمخن هم مي‌تواند به تثبيت فوتبالي‌اش در اروپا کمک زياد کرده و موجب پيشرفت او شود.

با جهانبخش که در جام جهاني هم براي دقايقي به ميدان رفت دقايقي هم‌کلام شديم که متن اين پرسش و پاسخ در زير مي‌آيد:

از بازگشتت به هلند بگو؟

شنبه گذشته به هلند برگشتم و در همان روز به اردوي تيم رفته و با مربي جديد تيم آشنا شده و با بازيکنان نايمخن نيز پس از مدت‌ها ديدار کردم. در اين روز بازي دوستانه داشتيم که به همين خاطر بازي را از روي سکوها تماشا کردم.

مربي‌تان تغيير کرده است؟

بله. آقاي رود بروت اين فصل به نايمخن آمده است. او فصل گذشته نتايج خوبي در ليگ برتر هلند گرفت. البته امسال باشگاه ما هزينه‌هاي زيادي انجام داده تا بتوانيم با قهرماني در ليگ دسته اول، دوباره به ليگ برتر صعود کيم.

وضعيت خودت چطور است؟ پيشنهادهايت به کجا رسيد؟در نايمخن مي‌ماني؟

گويا صحبت‌هايي با باشگاه شده است اما هنور با مديران تيم و تصميم‌گيرندگان در اين خصوص صحبتي انجام نداده‌ام. قرار است به زودي با مديربرنامه‌ها و مديران باشگاه جلسه‌اي را برگزار کرده و در اين مورد پس از بررسي شرايط، تصميم نهايي را بگيرم.

قطعا در هلند مي‌ماني؟

خودم به شخصه دوست دارم تا يکي دو سال ديگر در هلند بمانم اما براي انتقال به ديگر تيم‌هاي اين کشور نيز بايد باشگاهم موافقت کند چون دو سال ديگر با نايمخن قرارداد دارم. از طرف ديگر دوست دارم تصميمي بگيرم که به پيشرفت فوتبالم کمک کند و از لحاظ سطح کيفي نيز بر روي فوتبالم تأثيرگذار باشد.

اما ماندن در نايمخن هم باعث مي‌شود در اوج جواني، از لحاظ رسانه‌اي کمتر ديده شوي.

قبول دارم. اما فکر مي‌کنم چون نايمخن مي‌خواهد دوباره به ليگ برتر بازگردد، مسوولانش قصد ندارند اقداماتي انجام دهند که باعث تضعيف تيم شود. شايد از اين لحاظ تفکرشان اين باشد که بخواهند من را نگه دارند.

بهترين لحظه جام جهاني برايت کدام لحظه بود؟

پاسي که در بازي با آرژانتين به قوچان‌نژاد دادم که اگر خوش‌شانس بودم مي‌توانست آن پاس، پاس گل باشد.

برخي مي‌گويند اگر مارادونا در فينال جاي مسي بود، شايد آرژانتين قهرمان جام جهاني 2014 برزيل مي‌شد؟

در اين مورد نظر دادن سخت است چون هر کدام در دوره خود بهترين بودند. در حال حاضر مسي هم بازيکن فوق‌العاده‌اي است و توانست گل‌هاي مهمي را براي تيم ملي کشورش به ثمر برساند. در اين خصوص انتخاب سخت است اما خود مارادونا هم در مصاحبه‌اي گفته بود که خود مسي هم قبول دارد که حقش نبود تا بهترين بازيکن جام شود اما گويا به خاطر اسم مسي و شرايطي که وجود داشت او بايد بهترين بازيکن جهان مي‌شد.

بحث قرارداد کي‌روش اين روزها نقل محافل فوتبالي ايران است. در اين خصوص چه نظري داري. تو موافق ماندن کي‌روش هستي؟

100 درصد موافق ماندن او هستم چون کي‌روش مي‌تواند به فوتبال ملي‌مان کمک کند. او هم شناخت خوبي از تيم ملي پيدا کرده و از اين به بعد هم مي‌تواند تأثيرگذاري بيشتري روي فوتبال ايران داشته باشد. اميدوارم هر تصميمي گرفته مي‌شود تصميمي باشد که بتواند به فوتبال ايران کمک کند.

براي همراهي تيم ملي در جام ملت‌ها که مشکلي نداري؟

فکر مي‌کنم زمان جام ملت‌ها فيفادي باشد و مشکلي براي همراهي تيم ملي نداشته باشم.


 سپاهان؛ کمترين تغيير با يک خريد مشکوک 

تيم فوتبال سپاهان را بايد يکي از موفق‌ترين و کم تغييرترين تيم‌هاي ليگ برتري در فصل نقل و انتقالات دانست. آنها جزو معدود تيم‌هايي بودند که اسکلت اصلي تيمشان را به خوبي حفظ کرده و در ازاي جدايي چند مهره خود، بازيکنان کليدي و تاثيرگذار تيم‌هاي ديگر را به خدمت گرفتند؛ موضوعي که سال خوبي را براي اين تيم اصفهاني نويد مي‌دهد.

به گزارش مهر، نوار آسيايي شدن سپاهان فصل گذشته پاره شد تا اين تيم بعد از چند سال متوالي از رسيدن به هر عنواني در ليگ برتر باز بماند. شاگردان زلاتکو کرانچار در ليگ سيزدهم با عنوان چهارمي به کار خود پايان داده بودند و به همين دليل برنامه گسترده‌اي را براي ليگ چهاردهم در نظر گرفتند.

سپاهان را بايد يکي از موفق‌ترين و کم تغييرترين تيم‌هاي ليگ برتري در فصل نقل و انتقالات دانست. آنها جزو معدود تيم‌هايي بودند که اسکلت اصلي تيمشان را به خوبي حفظ کرده و در ازاي جدايي چند مهره خود، بازيکنان کليدي و تاثيرگذار تيم‌هاي ديگر را به خدمت گرفتند. محمد غلامي، بولکو، اميد ابراهيمي و ايران‌نژاد سه بازيکن مطرح سپاهان بودند که راه خروج از اين تيم را در پيش گرفتند. همچنين يعقوب کريمي هم پس از تمديد سه ساله قراردادش با سپاهان، به صورت قرضي و يک ساله راهي تيم استقلال شد. عبدالله کرمي يکي از ستارگان فولاد خوزستان در فصل گذشته بود که خيلي زود به پيشنهاد سپاهان پاسخ داد تا کرانچار در صدد ترميم اصلي‌ترين نقطه ضعف تيمش در خط دفاعي برآيد. رسول نويدکيا و وريا غفوري هم از تيم نفت تهران راهي اصفهان شدند تا خيال سپاهاني‌ها در خط دفاع راست و وسط زمين هم راحت شود.

لوسيانو پريرا بازيکني که دو فصل رويايي را در فولاد خوزستان پشت سر گذاشته و در خط حمله اين تيم بازيکن بسيار تاثيرگذاري نشان داده بود، به پيشنهاد سپاهان پاسخ مثبت داد.

سپاهان همچنين بزرگترين خريد اين فصل خود را با انتقال محمدرضا خلعتبري از پرسپوليس به اصفهان انجام داد. با اين حال اين خريد مشکوک زير ذره بين سازمان ليگ قراردارد تا ميزان قراردادش مشخص شود. پرسپوليي‌ها مدعي هستند خلعتبري پيشنهاد يک ميليارد و 700 ميليون توماني آنها را نپذيرفته و طبيعتا با کمتر از اين به سپاهان نرفته است. اما اصفهاني‌ها اعتقاد دارند مبلغي کمتر از اين را به مهاجم خود داده‌اند.

از سوي ديگر مشکلات محرم نويدکيا با باشگاه سپاهان پس از اتمام ليگ سيزدهم به اوج خود رسيد و هر روز خبرهايي مبني بر اختلافات دو طرف در رسانه‌ها مطرح مي‌شد. اين مساله تا جايي پيش رفت که حتي محرم نويدکيا اعلام کرد، تصميمي مي‌گيرد که همه را شوک زده کند.


 رئيس کميته پارالمپيک:
 وضعيت دوپينگ نگران‌کننده است 

رئيس کميته پارالمپيک گفت: با توجه به اينکه مکمل‌ها در داخل کشور آلوده است همين موضوع وضعيت نگران‌کننده‌اي را براي دوپينگ ايجاد کرده است.

محمود خسروي‌وفا رئيس کميته ملي پارالمپيک، درباره بازي‌هاي پاراآسيايي و بودجه اين بازي‌ها، گفت: فعلا مشکلي براي بودجه نداريم. با کيومرث‌هاشمي هماهنگ شده تا بودجه تامين شود. رقم دقيقا تعيين نشده، اما قول داده برنامه‌ريزي‌ها انجام شود.

وي درباره ورزشکاران اعزامي به اين بازي‌ها، اظهار داشت: تعداد ورزشکاران بيشتر است. ما در اين دوره 60 نفر ورزشکار زن داريم و بسکتبال بانوان براي اولين بار است که در مسابقات شرکت مي‌کند. دووميداني بيشترين تعداد را دارد. کاروان ما بسته شده و يک نفر هم نمي‌توانيم به اين کاروان اضافه کنيم. ليست اوليه ما 350 نفر است، اما ليست نهايي زماني مشخص مي‌شود که ورزشکاران حد نصاب ما را کسب کنند که اواخر مرداد 200 نفر حداقل اعزام مي‌شوند.

رئيس فدراسيون جانبازان و معلولين درباره بازديد نوبخت و حمايت 60 ميلياردي از پارالمپيک، عنوان کرد: اين بودجه براي المپيک است که به ما گفتند ناخوادگاه بودجه ما هم تامين مي‌شود. تا جايي که اطلاع دارم اين بودجه تامين نشده است.

خسروي‌وفا درباره دوپينگ که حالا به اين فدراسيون هم رسيده، تصريح کرد: هميشه وضع دوپينگ نگران‌کننده است و آن به اين دليل است که ما توزيع‌کننده مکمل خوب نداريم. ما در لندن خودمان مکمل تهيه کرديم. براي اينکه بتوانيم از اين پديده فرار کنيم بايد مکمل درست در اختيار ورزشکاران قرار بدهيم و لازم است از تجربه مثبت لندن استفاده کنيم. ورزشکار به مکمل رو مي‌آورد چون به آن نياز دارد. مکمل‌ها در کشور ما آلوده هستند و ما هم نمي‌توانيم به ورزشکار بگوييم استفاده نکند. ما در حال تهيه مکمل سالم براي ورزشکاران هستيم.


 حميد سوريان غايب بزرگ کشتي ايران در اينچئون 

تيم ملي کشتي فرنگي ايران در وزن 59 کيلوگرم نماينده‌اي در بازي‌هاي آسيايي اينچئون نخواهد داشت.

ناصر نوربخش با بيان اين مطلب اظهار کرد: با توجه به اينکه هر کشور به جاي 8 وزن در 7 وزن دربازي‌هاي آسيايي کشتي‌گير خواهد داشت بر‌اساس تصميم شوراي فني کشتي فرنگي، قرار است در وزن 59 کيلوگرم در بازي‌هاي آسيايي شرکت نکنيم. حميد سوريان نيز به ما اعلام کردتمايلي به حضور در بازي‌هاي آسيايي ندارد.

مربي تيم ملي کشتي فرنگي در خصوص علت اين تصميم نيز خاطرنشان کرد: جداي از اينکه سوريان خود تمايلي به حضور در بازي‌هاي آسيايي نداشت دليل مهم ما براي اين تصميم‌گيري اين بود که در وزن 59 کيلوگرم مهمترين رقباي ما در جهان کشتي‌گيران آسيايي هستند و اين کار را براي ما با توجه به فاصله اندک مسابقه‌هاي جهاني تا بازي‌هاي اينچئون سخت مي‌کرد که در نهايت اين تصميم اتخاذ شد.

وي در پايان تاکيد کرد: حميد سوريان از آمادگي بسيار بالايي برخوردار است و همين که او در جام پيتلاسينسکي لهستان با اينکه در يک وزن بالاتر کشتي گرفت باز هم توانست عنوان قهرماني را از آن خود کند که اين نشان‌دهنده آمادگي بالاي اوست. مانيز در مسابقه‌هاي جهاني اميد زيادي به موفقيت او داريم.


 حسين فرکي:
 از شش تيم ليگ برتري پيشنهادداشتم 

سرمربي فصل گذشته تيم فوتبال فولاد خوزستان که در فصل جاري سرمربيگري هيچ تيمي را قبول نکرده است، مي‌گويد که اصلا به دنبال سرمربيگري در تيم ملي ايران نبوده است.

به گزارش ايسنا، حسين فرکي در پاسخ به اين که براساس برخي شنيده‌ها اين شائبه احساس شد که عدم قبولي سرمربيگري در تيم‌هاي ليگ برتري توسط شما در فصل جاري به دليل قبول سرمربيگري در تيم ملي بوده است، اظهار کرد: اصلا چنين چيزي نيست، اگر کسي چنين موضوعي را ازخود من شنيده باشد من مي‌توانم اين موضوع را قبول کنم. خيلي‌ها هستند که بدون اينکه با من صحبتي داشته باشند گمانه‌زني مي‌کنند و من اصلا اين گمانه زني‌ها را قبول ندارم.

وي همچنين در مورد اين که شنيده شده گزينه داخلي سرمربيگري تيم ملي در صورت عدم توافق فدراسيون فوتبال با کي‌روش شما بوده‌ايد، گفت: اين موضوع از نظر فدراسيون است ولي من در اين زمينه تصميمي‌نداشتم و چنين موضوعي را هم قبول نمي‌کردم. سرمربي فصل گذشته تيم فوتبال فولاد خوزستان همچنين در مورد نهايي شدن امضاي قرارداد فدراسيون فوتبال با کي‌روش، خاطرنشان کرد: انشاءالله اين موضوع مبارک باشد و ما هم از اين قضيه خوشحال هستيم. فرکي در ادامه با اشاره به اين‌که پيش از شروع فصل جديد ليگ برتر فوتبال از ششتيم ليگ برتري پيشنهاد داشته است، اظهار کرد: پيش از شروع فصل جديد از شش تيم ليگ برتري پيشنهاد سرمربيگري داشتم اما در حال حاضر به دليل شرايط جسمي و فيزيکي‌ام تنها اولويتم سلامتي خودم است و به هيچ يک از گمانه‌زني‌هاي انجام شده اهميتي نمي‌دهم.

وي در پاسخ به اين که در صورت ارائه پيشنهاد توسط تيم‌هاي ليگ برتري با شروع فصل جديد ليگ چهاردهم يا در نيم فصل اين مسابقات چه تصميمي اتخاذ خواهد کرد: گفت: فعلا تصميمي براي انعقاد قرارداد ندارم و تنها به سلامتي‌ام مي‌انديشم، پس از پايان فصل قبل مسابقات ليگ برتر نيز هر چند به طور فيزيکي درگير فوتبال نبودم اما مسائل مرتبط با فوتبال را پيگيري مي‌کردم.

سرمربي فصل گذشته تيم فوتبال فولاد همچنين درباره وضعيت جسمي خود، توضيح داد: همگي وضعيت پايم را مي‌دانند و از اول هم اعلام کردم که پايم را عمل خواهم کرد وحدود دو ماه پيش يکي از زانوهايم را عمل کردم و هم اکنون نيز در حال فيزيوتراپي و آب‌درماني هستم.ژ وي افزود: هنوز وضعيت پايم به شرايط ايده‌آل نرسيده و زانويم براي بهبود تا سقف زماني چهارماه زمان نياز دارد، بعد از آن هم بايد بر روي عمل کردن يا عمل نکردن زانوي ديگرم فکر کنم.


 خبر  

برگزاري نخستين مسابقات بين‌المللي گراپلينگ در تهران

در اولين نشست خبري سبک گراپلينک حسين خان هنرمند از ميزباني مسابقات بين‌المللي اين رشته در ايران خبر داد. اولين نشست خبري گروه گراپلينک(ورزش‌هاي رزمي) با اعضاي هيات رئيسه آن برگزار شد و در اين جلسه زمان برگزاري اولين دوره مسابقات بين‌المللي که قرار است به ميزباني ايران برگزار شود مشخص شد. حسين خان‌هنرمند رئيس سبک گراپلينک وزش‌هاي رزمي درخصوص اين رشته توضيحاتي را ارائه کرد و گفت: گراپلينک در حقيقت ترکيبي از جوجيتسو، جودو، کشتي آزاد و فرنگي است و به موقعيت‌هايي از تکنيک‌هاي کشتي سامبو و کشتي‌کج نيز بهره‌مند مي‌شود. هنرمند در ادامه گفت: کاربردي بودن، اين رشته اقبال ويژه‌اي در سطح جهان دارد و با توجه به نوپا بودن آن و اخذ دريافت مجوز آن با در نظر گرفتن نزديکي با رشته‌هايي چون جوجيتسو و جودو از نظر سطح کمي ميزان علاقمندان در ايران غيرقابل تصور بوده است. وي در پاسخ به اين سوال که آيا اين رشته در زمره رشته‌هاي آسيب‌رسان و خشن است گفت: اين رشته براساس قوانين خاص خود انجام مي‌شود و از هرگونه خشونت به دور است. درصد آسيب‌ديدگي در اين رشته به عدد صفر نزديک است. رئيس سبک گراپلينک در ادامه از برگزاري مسابقات ملي با نام بزرگداشت پهلوان زندي ياد کرد و گفت: در ادامه روند فعاليت‌هاي داخلي در نظر داريم تا اولين دوره مسابقات بين‌المللي را 24 مردادماه به ميزباني ايران برگزار کنيم و از هم‌‌اکنون زمان برگزاري اين رشته مشخص شده است. هنرمند همچنين از تدوين قوانين اين رشته خبر داد و گفت: اين کتاب با سرفصل‌هاي قوانين داوري و مربيگري تدوين شده است و در نظر داريم تا کتاب آموزش گراپلينک را که قسمت اعظم آن به صورت مصوب آماده است تدوين و در اختيار علاقمندان قرار دهيم. محمدرضا طالقاني رئيس اسبق فدراسيون کشتي، مجيد زارعيان مربي سابق تيم‌ملي نوجوانان جودو، سلطاني، دکتر ميري، دکتر توسلي، رضايي، صالحي از ورزشکاران اسبق واليبال و اساتيد دانشگاه آزاد اسلامي و پيام نور، اعضاي هيات رئيسه را تشکيل دادند.

کمک يک ميليون يورويي مسي به اسراييل

در شرايطي که کشتار بي‌رحمانه رژيم صهيونيستي در نواز غزه با واکنش‌هاي زيادي ازسوي چهره‌هاي ورزشي روبه‌رو شده است، رسانه‌هاي اسرائيلي مدعي شدند که ليونل مسي به اين رژيم کمک مالي کرده است. به گزارش ايسنا،رسانه‌هاي اسرائيلي مدعي شدند ليونل مسي کاپيتان تيم ملي آرژانتين يک ميليون يورو به اسرائيل کمک کرده است آن هم در شرايطي که رژيم اشغالگر قدس در حال حاضر در غزه جنايت جنگي به راه انداخته و تاکنون بيش از 600 نفر را در اين منطقه به شهادت رسانده است. اين خبر رسانه‌هاي صهيونيستي بازتاب زيادي در روزنامه‌هاي اروپايي داشته است.

مقصد کريم انصاريفرد مشخص شد

ملي‌پوش تيم فوتبال تراکتورسازي تبريز بعد از مذاکراتي که باشگاه‌هاي روسي داشت قصد دارد به يکي از تيم‌هاي ليگ اين کشور بپيوندد. به گزارش مهر، کريم انصاريفرد يکي از بازيکنان ليگ برتري است که هنوز تيم خود را مشخص نکرده است و با پايان يافتن مهلت نقل و انتقال ليگ چهاردهم اين بازيکن ملي‌پوش دست کم تا نيم فصل شرايط بازي در تيم‌هاي داخلي را ندارد. انصاريفرد که در بازگشت از جام جهاني خود را از رسانه‌ها و محافل فوتبال دور نگه داشته است مذاکرات مفصلي را با باشگاه استقلال انجام داد و به گفته نظمي مديرعامل باشگاه تراکتورسازي به آنها نيز قول داد در صورتي که بخواهد در ايران به فوتبال خود ادامه بدهد اولويتش تيم تراکتورسازي خواهد بود. اين بازيکن البته اميدوار بود که در جام جهاني براي تيم ملي به ميدان برود و نظر باشگاه‌هاي اروپايي را به خود جلب کند که فرصت آنچناني براي بازي کردن پيدا نکرد. با اين حال انصاريفرد از طريق مدير برنامه‌هايش به پيشنهادهاي چند تيم روسي چراغ سبز نشان داد و اميدوار است که به اين ليگ بپيوندد. افشارزاده مديرعامل باشگاه استقلال نيز در اين باره عنوان کرد: ما با انصاريفرد مذاکرات خوبي داشتيم ولي او در اواسط مذاکراتش عنوان کرد که با يک تيم روسي به توافق رسيده و قصد دارد همين روزها به روسيه سفر کند تا قراردادش به امضا برسد براي همين ديگر مذاکراتمان را ادامه نداديم و پرونده او را بستيم.

حضور پرشور ورزشکاران نيروي زميني در راهپيمايي روز قدس

مدير تربيت‌بدني نزاجا با تاکيد بر حضور ورزشکاران و جوانان در راهپيمايي روز جهاني قدس، مشارکت در اين راهپيمايي را نشان از پايبندي به اصول و ارزش‌هاي نظام و انقلاب دانست. سرهنگ حسن‌پور تصريح کرد: روز قدس روز همدردي با مردم مظلوم و بي‌دفاع فلسطين است که در سکوت معنادار مجامع بين‌المللي، رژيم اشغالگر قدس با به خاک و خون کشيدن هزاران کودک و زن و آواره ساختن صدها هزار فلسطيني با کمال وقاحت از هيچ جنايتي دريغ نمي‌کند. حسن‌پور گفت: روز قدس يک روز بسيار مهم است ما نيز به عنوان جامعه ورزش و جوانان وظيفه داريم در کنار ساير اقشار جامعه در راهپيمايي ضدصهيونيستي اين روز شرکت کنيم و ورزشکاران نيروي زميني قطعا در چنين صحنه‌هايي در کنار ديگر اقشار انقلابي و مردم شريف ايران اسلامي حضوري گسترده خواهند داشت و در روز جمعه پرشور و يکصدا از حقوق مردم مظلوم فلسطين دفاع خواهند کرد. وي به حمله وحشيانه اخير که به کشته و زخمي شدن صدها زن و کودک و افراد غيرنظامي و آواره گشتن صدها هزار فلسطيني همراه شده اشاره کرد و افزود: نماد کنوني، حمايت از مظلوم در عرصه جهاني و مقابله با مستکبران و سردمداران آنها، روز قدس است.


 اخبار کوتاه 

جواد نکونام با اوساسوناامضا مي‌کند

در حالي که کاپيتان تيم ملي فوتبال ايران نتوانست به تيم استقلال برگردد، منابع خبري اسپانيايي از توافق وي با تيم سابق خود خبر داده‌اند. به گزارش مهر، جواد نکونام بعد از مذاکراتي که با سران باشگاه اوساسونا داشت، براي بازگشت به تيم پيشين خود به توافق‌هاي اوليه دست يافته است. اين بازيکن که فصل گذشته در تيم الکويت توپ زده بود، قصد داشت به استقلال بازگردد اما امير قلعه‌نويي با خريد اميد ابراهيمي ديگر شانسي را براي نکونام باقي نگذاشت. سايت «ناوارا اسپورت» در گزارش از توافق نکونام با تيم سابق خود خبر داد و نوشت: سران باشگاه اوساسونا انتظار دارند روز پنجشنبه با نکونام قرارداد امضا کنند. اين بازيکن قصد بازگشت به اوساسونا را دارد و مدير برنامه‌هاي او نيز پارامترهاي اقتصادي متفاوتي را نسبت به گذشته دارد. در بخش ديگري از اين گزارش آمده است: در حال حاضر طرفين با يکديگر توافق کرده‌اند و اگر مشکلات غيرمنتظره‌اي پيش نيايد بعد از ظهر روز پنجشنبه قرارداد طرفين به امضا مي‌رسد. نکونام در جام جهاني بازي‌هاي خوبي را از خود نشان داد و در 34 سالگي هم مي‌تواند يک مهره موثر براي اوساسوناي دسته دومي باشد.

ژاوي در بارسلونا ماندني شد

ستاره تيم فوتبال بارسلونا تصميم گرفت يک فصل ديگر در اين تيم بماند. به گزارش ايسنا، ژاوي، کاپيتان و بازي‌ساز بارسلوناکه از تيم‌هاي قطري و آمريکايي پيشنهاد داشت، تصميم گرفت در تيم بارسلونا بماند؛ آن هم در شرايطي که هفته‌ گذشته رسانه‌هاي اسپانيايي از توافق او با تيم نيويورک‌سيتي آمريکا خبر داده بودند. ژاوي، ها‌فبک با تجربه بارسلونا پس از جلسه با لوئيس انريکه، سرمربي اين تيمتصميم گرفت تا پيشنهاد تيم‌هاي العربي قطر و نيويورک سيتي آمريکا را رد و قراردادشرا يک فصل ديگر با آبي - اناري‌ها تمديد کند. به اين ترتيب ژاوي در فصل پيش‌رو پيراهن تيم بارسلونا را بر تن مي‌کند تا درکنار آندرس اينيستا، سرخيو بوسکتس و ايوان راکيتيچ در خط ها‌فبک بارسلونا حضورداشته باشد. اين بازيکن با تجربه بيش از 700 بار با پيراهن بارسلونا به ميدان رفت وتوانست 22 عنوان قهرماني به دست آورد.

تراکتورسازي حريف استقلال شد

تراکتورسازي تبريز با برتري مقابل پيکان به فينال مسابقات جام شهدا صعود کرد. به گزارش ايسنا، ديدار تراکتورسازي تبريز و پيکانتهران از رقابت‌هاي جام شهدا در پايان 90 دقيقه معمول بازي به تساوي يک يک رسيد امادر ضربات پنالتي اين تراکتورسازي بود که توانست با نتيجه چهار بر سه به برتري برسدو به فينال مسابقات صعود کند. در دقيقه 43 فرشاد احمدزاده درون محوطه جريمه صاحب توپ شد و با يک ضربه زيبا تنها گل بازي را براي تراکتورسازي به ثمر رساند. پيکان در دقيقه 85 بازي بود که صاحب يک ضربه پنالتي شد و سعيد دقيقي نيز با استفاده از اين فرصت، گل تساوي را براي پيکان به ثمر رساند. با اين نتيجه تراکتورسازي به فينال اين مسابقات صعود کرد و بايد امروز مقابل استقلال بازي فينال را برگزار کند.

ژوزه نامزد مربيگري در ساحل عاج

فدراسيون فوتبال ساحل عاج چندگزينه جانشيني صبري لاموشي را در سايت رسمي خود منتشر کرده است که در ميان آنها نام مانوئل ژوزه سرمربي سابق پرسپوليس هم به چشم مي‌آيد. به گزارش ايسنا، تيم ملي فوتبال ساحل عاج با هدايت صبري لاموشي در جام جهاني 2014 برزيل نمايش خوبي نداشت و خيلي زود از دور رقابت‌ها کنار رفت. فدراسيون فوتبال ساحل عاج اسامي چند گزينه جانشيني لاموشي را در سايت رسمي خود منتشر کرده که در ميان آنها نام مانوئل ژوزه، سرمربي سابق پرسپوليس هم به چشم مي‌آيد.

سيد‌جلال حسيني به قطر رفت

مدافع ايراني تيم فوتبال الاهلي وارد قطر شد تا به زودي تمريناتش را با اين تيم شروع کند. به گزارش مهر، سيد جلال حسيني که با امضاي قراردادي يکساله، فصل آينده را در تيم الاهلي قطر توپ خواهد زد، وارد دوحه شد. حسيني در بدو ورود مورد استقبال مسئولان باشگاه الاهلي قرار گرفت. قرار است اين مدافع به زودي تمريناتش را با تيم الاهلي آغاز کند. سيد‌جلال حسيني در حالي به تيم الاهلي پيوسته است که باشگاه پرسپوليس به شدت خواهان تمديد قرارداد وي بود. در نهايت حسيني ترجيح داد به تيم الاهلي برود. در حال حاضر مجتبي جباري ديگر بازيکن ايراني در تيم الاهلي بازي مي‌کند. ميلان ماچالا هدايت تيم الاهلي را بر عهده دارد. اين مربي اعتقاد خاصي به بازيکنان ايراني دارد.

تساوي فولاد و صبا در ديدار تدارکاتي

ديدار تدارکاتي تيم‌هاي صباي قم و فولاد خوزستان با نتيجه تساوي به پايان رسيد. به گزارش مهر، تيم فوتبال فولاد خوزستان در ديداري تدارکاتي در پرديس کرج به مصاف تيم صباي قم رفت که اين مسابقه با نتيجه تساوي بدون گل به اتمام رسيد. تيم فولاد در نيمه اول و دوم با دو ترکيب متفاوت بازي کرد. تيم فولاد خوزستان پيش از اين با تيم‌هاي بهمن کرج، ذوب آهن اصفهان، فولادنوين خوزستان، نفت مسجدسليمان ديدارهاي تدارکاتي برگزار کرده بود و در روزهاي آينده يک ديدار ديگر با تيم ليگ يکي نيروي زميني تهران در برنامه دارد.