نسخه شماره 3530 - 1393/05/02 -


زورگيري خونين از مردم بي‌گناه در اطراف بيمارستان


ربودن اعضاي خانواده به خاطر رسيدن به 5 کيلو طلا

سارقان حرفه اي دستگير شدند
ضرب و جرح صاحبخانه در حين سرقت


آزمايش DNA راز جنايت هولناک را فاش کرد


سارقان خانه‌هاي فريدون‌کنار دستگير شدند

عربده کشي مستانه اراذل و اوباش در شرق تهران
تخريب خودروها و حمله به مردم


کارگر رستوران کارت عابر مشتري را خالي کرد


اخبار خارجي


خبر


 زورگيري خونين از مردم بي‌گناه در اطراف بيمارستان 

دو سارق زورگير که در اطراف بيمارستان شريعت رضوي تهران اقدام به زورگيري از شهروندان مي‌کردند از سوي ماموران تجسس کلانتري مهرآباد دستگير شدند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ در راستاي اجراي طرح امنيت محله محور در جهت مقابله با سرقت‌هاي خشن از جمله زورگيري ماموران تخصصي کلانتري 119 مهرآباد جنوبي اقدام به اجراي طرح برخورد با سارقان نمودند. ساعت يک بامداد 23تيرماه ماموران درحال گشت زني مقابل بيمارستان شريعت رضوي بودند که متوجه درگيري بين چند نفر مي‌شوندکه در بررسي دقيق تر و تحقيقات صورت گرفته از شاهدان عيني و افراد حاضر در محل در مي‌ياببند دو سارق زورگير ضمن اينکه يکي از شهروندان را مورد ضرب وجرح قرارداده اند ، از وي زورگيري کرده و درحال فرار هستند.

به دنبال اين موضوع ماموران بلافاصله به تعقيب متهمان پرداخته و در نهايت متهمين دستگير و به محل حادثه بازگردانده مي‌شوند.

در همين حين جواني 36ساله که خود را «عليرضا»معرفي کرد به ماموران مراجعه و اظهار داشت:در داخل خودروي وانت خودم نشسته بودم که ناگهان اين دو نفر به قصد زورگيري به من حمله ور شده و با قمه دست چپ مرا مجروح کردند که از دست آنان فرار کردم و به داد و فرياد پرداختم تا اينکه با مساعدت پليس دستگير شدند.

در ادامه متهمان که «ناصر» و «نادر» نام داشتند به کلانتري منتقل شده و تحت بازجويي‌هاي پليسي قرار گرفتند که ضمن اعتراف به جرم خود اظهارداشتند با قمه قصد داشتيم خودروي شاکي را زورگيري کرده و به سرقت ببريم.

باتوجه به بروز زورگيري‌هاي مشابه که در چند روز گذشته در محدوده بيمارستان شريعت رضوي رخ داده بود از چند شاکي که با قمه توسط متهمان مورد زورگيري واقع شده بودند،دعوت شد تا جهت شناسايي در کلانتري حضور يابند که در مواجه حضوري هر دو متهم از سوي شکات شناسايي شدند.

هردو متهم پس از تحقيقات تکميلي جهت شناسايي ساير شکات و کشف ساير جرايم آنها بنا به دستور مقام قضايي در اختيار کارآگاهان پايگاه پنجم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفتند.


 ربودن اعضاي خانواده به خاطر رسيدن به 5 کيلو طلا 

سارقاني که با ايجاد رعب و وحشت و آدم ربايي اعضا يک خانواده طلا فروش در شهرستان سميرم، اقدام به سرقت 5 کيلوگرم طلا كرده بودند در عمليات ويژه پليس استان اصفهان شناسايي و دستگير شدند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، «سردار آقاخاني» فرمانده انتظامي استان اصفهان اظهار داشت: سه نفر سارق در حالي که سر و صورت خود را پوشانده و به منزل طلا فروشي در شهرستان سميرم وارد و با بستن دست و پاي اعضاء يك خانواده آنها را با خود به نقطه اي در خارج از شهر منتقل كردند که موضوع بصورت ويژه در دستور كار ماموران پليس استان قرار گرفت. رئيس پليس استان اصفهان با بيان اينكه آدم رباها سپس با تهديد طلا فروش در قبال آزادي اعضاء خانواده اقدام به سرقت 5 کيلوگرم طلا كرده بودند، عنوان داشت:با اقدامات ويژه پليسي كه با عمليات منسجم و مشترك ماموران پليس آگاهي استان و فرماندهي انتظامي شهرستان سميرم انجام شد نهايت اين افراد شناسايي و دستگير شدند. «سردار آقاخاني» با اشاره به كشف وجوه حاصل از فروش طلا و مقاديري از طلاجات به سرقت رفته، بيان داشت: سردسته اين باند که از مجرمان فراري و تحت تعقيب پليس و مقامات قضايي مي‌باشد با همدستي دو نفر ديگر اين سرقت را طراحي و به اجرا گذاشتند كه همگي آنها نيز دستگير و تحويل مراجع قضايي شدند. اين مقام ارشد انتظامي در ادامه با اشاره به اقدامات ويژه پليس استان و همكاري خوب دستگاه قضايي در راستاي طرح مبارزه با سرقت ،خاطر نشان كرد: مشاركت و همكاري آحاد مختلف مردم اعم از صنوف، سازمان‌ها، نهادها و ... همچون گذشته با پليس نقش مهمي در پيشگيري از جرايم بخصوص سرقت دارد.


 سارقان حرفه اي دستگير شدند
 ضرب و جرح صاحبخانه در حين سرقت 

دو نفر از سارقان حرفه‌اي کوهدشتي که اقدام به سرقت جواهرات و وجوهات نقد از منازل در مشهد مي کردند، شناسايي و دستگير شدند.

کارگاه بيدمشکي رئيس پليس استان خراسان رضوي در گفتگو با باشگاه خبرنگاران در تشريح جزئيات اين خبر گفت: در پي وصول تعدادي پرونده سرقت از منزلي در نقاط بالاي شهر مشهد موضوع به صورت ويژه در دستور کار کارآگاهان قرارگاه مبارزه با سرقت اين استان قرار گرفت.

رئيس پليس استان خراسان رضوي ادامه داد: پس از تکميل شدن تحقيقات پليس دو تن از اعضاي باند سرقت از منازل را به نام‌هاي «احمد» و «نادر» در حين سرقت از يک منزل دستگير و به پليس آگاهي دلالت داد. وي در ادامه در خصوص متهم رديف اول (احمد) که داراي سوابق متعدد سرقت از منازل در استان‌ها و چند شهرستان مختلف بود، بيان داشت: اين متهم به 3 فقره سرقت معترف شدند.

کارآگاه بيدمشکي در ادامه در خصوص متهم رديف دوم (نادر) بيان داشت: اين متهم به 8 فقره سابقه سرقت منزل و 13 فقره سرقت منازل مشهد و استان‌هاي ديگر اعتراف کرد و همچنين وي به ايراد ضربات چاقو به ناحيه سر يکي از مالباختگان معترف شد. رئيس پليس آگاهي خراسان رضوي در خاتمه با بيان اينکه ساير همدستان متهم شناسايي شدند، بيان داشت:متهمان جهت سير مراحل قانوني به مراجع قضايي معرفي شدند.


 آزمايش DNA راز جنايت هولناک را فاش کرد 

دو خانم که پس از به قتل رسيدن جسد آن‌ها کاملا سوزانده شده بود، از طريق آزمايش DNA هويت آنان معلوم و با تلاش پليس آگاهي کردستان قاتل نيز دستگير شد. به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ اوايل خرداد ماه سال گذشته پليس آگاهي استان کردستان از قتل خانمي که پس از به قتل رسيدن جسد وي را کاملا سوزانده بودند مطلع شد.

پليس از همان لحظات اوليه اقدامات خود را آغاز و در نهايت به يک نفر مظنون شد، فرد مظنون در اداره مبارزه با جرائم جنايي پليس آگاهي استان کردستان پرده از راز قتل برداشت و در بازجويي‌ها اظهار داشت: من از قبل زن جوان را مي شناختم و به دلايلي وي را به قتل رساندم و پس از ارتکاب قتل جسد زن جوان را سوزاندم.

پس از اظهارات متهم بقاياي جسد مقتوله کشف و جهت راستي آزمايي به آزمايشگاه DNA در تهران ارسال شد که در بررسي‌هاي آزمايشگاهي عدم تجانس ژنتيک به چشم مي خورد.

پس از عدم تجانس پليس به اين نکته رسيد که در 17 اسفند ماه سال 91 خانمي از منزل خارج و ديگر بازنگشته است و تلاش پليس براي کشف حقيقت همچنان ادامه داشت. اولين حدس پليس اين بود که احتمال دارد بقاياي جسد متعلق به اين خانم مفقود شده باشد که بلافاصله اعضاي خانواده وي به آزمايشگاه DNA معرفي و نتيجه آزمايش مثبت بود. متهم که در زندان شهرستان سنندج به سر مي برد، جهت بازجويي در خصوص بقاياي اين جسد که متعلق به خانم مورد نظر بود به پليس آگاهي دعوت و تحت بازجويي قرار گرفت. متهم سرانجام به قتل اين خانم اعتراف و عنوان کرد: بقاياي اجساد آن‌ها را با فاصله نه چندان دور در زمين‌هاي حاشيه شهر دفن کردم و خودمم هم نمي دانستم که بقاياي اجساد مربوط به کدام يکي از خانم‌ها است. در نهايت صحنه‌هاي قتل بازسازي شد.


 سارقان خانه‌هاي فريدون‌کنار دستگير شدند 

رئيس پليس آگاهي استان مازندران از انهدام باند سرقت 12 فقره منزل در شهرستان فريدون کنار خبر داد . سرهنگ عزيمي رئيس پليس آگاهي استان مازندران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران در تشرييح اين خبر گفت: برابر گزارش ارسالي از فريدون كنار ، در راستاي مبارزه با سرقت و باتشکيل اين قرارگاه در شهرستان فريدون کنار ماموران پليس آگاهي اين شهرستان اقدامات گسترده پليسي را براي شناسايي و دستگيري سارقان در اين شهرستان را آغاز کردند .

رئيس پليس آگاهي استان مازندران
ادامه داد : ماموران با بکارگيري منابع اطلاعاتي موفق به شناسايي و دستگيري اعضاي سه نفره يک باند سرقت منزل در شهرستان فريدون کنارشدند و موفق شدند در عملياتي ضربتي متهمان را دستگير کنند . سرهنگ عزيمي خاطرنشان کرد: متهمان تاکنون به 12 فقره سرقت منزل در شهرستان فريدون کنار اعتراف کردند و در بازرسي‌هاي به عمل آمده از مخفيگاه اين افراد هم مقادير زيادي لوازم خانگي ، دوچرخه و لوازم صوتي وتصويري کشف شد .


 عربده کشي مستانه اراذل و اوباش در شرق تهران
 تخريب خودروها و حمله به مردم 

اراذل و اوباش مست بامداد امروز با عربده کشي و ايجاد مزاحمت براي اهالي خيابان استقلال در شرق تهران اقدام به تخريب چندين دستگاه خودرو کردند.

به گزارش مهر، ساعت 2 بامداد چهارشنبه يکم مرداد ساکنان چهار راه استقلال خيابان آمره اي با شنيدن صداي داد و فرياد و عربده کشي تعدادي از اراذل و اوباش به خيابان آمدند. آنها حدود 5 تن از اراذل و اوباش محل را ديدند که با عربده کشي اقدام به تخريب خودروهاي پارک شده در حاشيه خيابان مي کردند.

تعدادي از اهالي با مشاهده اين صحنه بلافاصله موضوع را به پليس اطلاع دادند که حدود 10 دقيقه بعد ماموران کلانتري فرجام در محل حاضر شده و موفق به دستگيري يکي از متهمان شدند اما 4 متهم ديگر از محل گريختند.

يکي از اهالي در اين باره به مهر گفت: اراذل و اوباش در حالي که به خاطر مصرف مشروبات الکلي حالت عادي نداشتند به عربده کشي در خيابان پرداخته و در حالي که قمه اي در دست داشتند به طرف اهالي حمله ور شده و به آنها فحاشي مي کردند. يکي از اراذل و اوباش نيز اقدام به تخريب خودروهاي پارک شده در خيابان مي کرد.

وي ادامه داد: ماموران پليس خيلي سريع خود را به محل درگيري رساندند اما قبل از اين که براي دستگيري متهمان اقدام کنند آنها از محل متواري شدند.

به گفته اهالي، اين اراذل و اوباش تا کنون چندين بار اقدام به عربده کشي و تخريب خودروها در منطقه کرده و در آخرين مورد نيز بامداد چهارشنبه به 6 خودرو که در خيابان پارک شده بودند آسيب رسانده و اقدام به تخريب آنها کردند.

يک مقام انتظامي در گفتگو با مهر در اين باره اظهار داشت: بلافاصله پس از تماس اهالي 4 گروه از ماموران کلانتري 136 فرجام خود را به محل حادثه رساندند و متهم اصلي را دستگير و به کلانتري انتقال دادند. وي افزود: در حال حاضر تحقيقات در اين رابطه ادامه دارد و افرادي که از اين متهمان شکايت دارند براي ثبت شکايت خود بايد به کلانتري فرجام مراجعه کنند.


 کارگر رستوران کارت عابر مشتري را خالي کرد 

پليس شهرستان بينالود خراسان رضوي، سارقي را که از کارت عابر بانک مشتري رستوران 6 ميليون ريال وجد نقد برداشت کرده بود دستگير کرد.

به گزارش فارس،‌ فرمانده انتظامي شهرستان بينالود با اعلام اين خبر گفت: فردي با در دست داشتن مرجوعه قضايي در پاسگاه انتظامي جاغرق حضور يافته و پليس را از وقوع سرقت و برداشت غيرمجاز از کارت عابر بانکش مطلع کرد.

سرهنگ عباس صارمي افزود: ماموران با دريافت اين گزارش بلافاصله اقدامات خود را در اين زمينه آغاز کردند که در تحقيقات ميداني و بررسي ها متوجه شدند مبلغ 600 هزار تومان سرقت شده از دستگاه پايانه فروش يکي از رستوران هاي جاغرق برداشت شده است.

وي ادامه داد: ماموران با حضور در اين رستوران و بازبيني دوربين هاي مداربسته و تحقيقات ميداني خود موفق شدند سارق را شناسايي و دستگير کنند.

فرمانده انتظامي شهرستان بينالود افزود: سارق 21 ساله که مجيد نام دارد در مواجهه با ادله محکم پليس لب به اعتراف گشوده و اعلام کرد در زماني که مشتري کارت خود را جهت پرداخت وجه غذا به من داده بود در فرصتي از غفلت وي سوء استفاده کرده و 600 هزار تومان را از کارت وي برداشت کردم.

سرهنگ صارمي در خاتمه گفت: با توجه به اعترافات متهم و اعلام شکايت مالباخته متهم با تشکيل پرونده قضايي به دادسرا معرفي شد.


 اخبار خارجي 

بازداشت 5 مظنون به قتل مهاجران غيرقانوني

پليس ايتاليا پنج مظنون را به اتهام قتل ده‌ها تن از مهاجران غيرقانوني دستگير کرد. به گزارش ايسنا، به گفته پليس ايتاليا، اين پنچ نفر ابتدا اقدام به قتل 60 مهاجر کرده‌اند و 81 مهاجر ديگر را در پي اعتراض‌هايشان يا به درون آب انداخته‌اند و يا با قرار دادن آنها در شرايط سخت، موجب مرگشان شده‌اند. در ميان اين پنج نفر که پليس ايتاليا اعلام نکرده قاچاقچي انسان بوده‌اند يا نه، نام دو مراکشي، يک سوري يک سعودي و يک فلسطيني ديده مي‌شود. اين پنج تن متهم هستند که با نگاه داشتن مهاجران در شرايط سخت زيستي، موجب مرگ بسياري از آنها شده‌اند. به گزارش ايسنا به نقل از يورونيوز، 561 مهاجر نجات يافته که شاهد اين فاجعه انساني بوده‌اند، اطلاعات جامعي را در اختيار پليس ايتاليا قرار داده‌اند.

6 دختر نوجوان قرباني اسيدپاشي‌ در پاکستان

رسانه‌هاي داخلي پاکستان اعلام کردند: در دو حادثه جداگانه در جنوب غرب اين کشور شش دختر قرباني اسيدپاشي شدند. به گزارش ايسنا، بنابر اعلام پليس استان بلوچستانِ پاکستان طي دو روز گذشته دو مورد حادثه اسيدپاشي اتفاق افتاده و موجب شد شش دختر از ناحيه صورت دچار سوختگي شديد شوند. پليس پاکستان اعلام کرد: در حادثه نخست، چهار مرد ناشناس پس از آن که روي صورت چهار دختر جوان در يک بازار اسيد اسپري کردند از محل حادثه متواري شدند. در حادثه دوم نيز دو دختر قرباني اسيدپاشي در يکي‌ديگر از مناطق استان بلوچستان شدند. به گزارش ايسنا به نقل از خبرگزاري شينهوا، پليس پاکستان با بيان اينکه شش مجروح حادثه در بيمارستان تحت درمان قرار گرفتند اعلام کرد: تمامي افراد خاطي متواري شده‌اند و بررسي جزئيات حادثه ادامه دارد.

«ماتمو» تايوان را درنورديد

طوفان «ماتمو» همراه با بارندگي شديد و خطر احتمالي رانش زمين در مناطق کوهستاني، تايوان را درنورديد. به گزارش ايسنا، طوفان ماتمو با سرعت 33 متر بر ثانيه پيشروي کرده و موجب شکسته شدن درختان، قطعي برق و جاري شدن آب در سطح معابر شده است. مقامات داخلي در تايوان اظهار داشتند: زيرساخت‌هاي اين کشورر به خوبي ساخته شده و قابليت مقاومت در برابر شدت اين طوفان را دارد و به همين دليل احتمال کمي وجود دارد که طوفان خسارت زيادي برجاي بگذارد. هرچند هم‌اکنون ساکنان روستاها و شهرهاي کوچک به دليل قطعي برق در تاريکي به سر مي‌برند. ساختمان‌هاي اداري و مدارس تعطيل شده‌اند و همچنين تعدادي از پروازها به منظور کاهش تلفات با تاخير انجام مي‌شوند يا لغو شده‌اند. پيش‌بيني شده است که با عبور طوفان ماتمو از تايوان از شدت آن کاسته خواهد شد. به گزارش ايسنا به نقل از شبکه خبري سي‌ان‌ان، طوفان ماتمو در حالي تايوان را درنورديده که طوفان اخير «راماسون» در فيليپين به دليل جاري شدن سيل و به زير آب رفتن ساختمان‌ها تاکنون بيش از 100 کشته برجاي گذاشته است.


 خبر 

عاقبت پرايد پس از تصادف با خودروي مدل بالا

تصادف دو دستگاه خودرو سواري با يکديگر سه مصدوم برجاي گذاشت. به گزارش باشگاه خبرنگاران، 26 تير ماه نود وسه ساعت 10:46 طي تماس با سامانه 125 آتش نشاني شهريار تصادف دو دستگاه خودرو سبک با يکديگر واقع در جاده شهريار به طرف شهر قدس،نرسيده به راهنمائي و رانندگي گزارش گرديد. ستاد فرماندهي سازمان بلافاصله زنگ امداد و نجات ايستگاه 101مرکزي را به صدا درآورد و امدادگران با امکانات و تجهيزات کامل راهي محل حادثه شدند و در بدو ورود مامورين مشاهده گرديد دو دستگاه خودرو سبک شامل هيوندا و پرايد به علت عدم رعايت قوانين و مقررات راهنمائي و رانندگي با يکديگر برخورد نموده. اين تصادف منجر به مصدوم شدن سه نفر از سرنشين خودرو‌هاي فوق گرديد که ضمن ايمن سازي کامل جاده و جلوگيري از نشت سوخت خودروها و قطع سرباطري افرد مصدوم با همکاري آتش نشاني شهرقدس از داخل خودرو ها خارج و توسط اورژانس حاضر در محل به بيمارستان انتقال و خودروهاي مذکور تحويل پليس راهور حاضر در محل حادثه گرديد.

نجات کودکي 5 ساله در تصادف زنجيره اي خودروها

برخورد شديد پنج دستگاه خودرو سبک و سنگين با يکديگر در غرب بزرگراه آزادگان، باعث گرفتار و مجروح شدن سرنشينان دو خودرو سواري شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، ستاد فرماندهي آتش‌نشاني در ساعت 23:10 سه شنبه شب با دريافت خبر وقوع اين حادثه بلافاصله آتش‌نشانان ايستگاه 76 و هم چنين گروه امداد ونجات 8 را به محل حادثه در بزرگراه آزادگان، چهارراه پيکان شهر اعزام کرد. سلمان شهبازي، افسر آماده منطقه يک آتش نشاني تهران در مورد اين حادثه گفت: در برخورد شديد سه دستگاه کاميون و دو دستگاه سواري با يکديگر، تعدادي از سرنشينان آن در درون خودروها محبوس شده و قادر به خروج از آنها نبودند.

وي افزود: آتش‌نشانان بي درنگ پس از ايمن سازي محل و قطع سيستم برق خودروها جهت جلوگيري از حوادث احتمالي ديگر با بکارگيري تجهيزات ويژه نجات در حضور عوامل اورژانس درب خودرو هاي سواري را برش داده و رانندگان وسرنشينان گرفتار را از داخل خودروها خارج کرده و براي انتقال به مراکز درماني تحويل عوامل اورژانس دادند. شهبازي در ادامه اظهار داشت: آتش نشانان همچنين توانستند با استفاده از ابزارهاي نجات، دختر بچه 5 ساله اي به نام ساجده-ح که درون يک خودروي سواري به صورت کاملا خطرناک محبوس شده بود را زنده بيرون آورده و تحويل عوامل اورژانس دهند.

اين افسر آماده آتش نشاني در خاتمه اظهار داشت: علت وقوع اين حادثه شديد رانندگي از سوي پليس راهور تحت بررسي است.

پدر و پسر مواد فروش در دام پليس

فرمانده انتظامي ايرانشهر از دستگيري پدر و پسر موادفروش در يک عمليات غافلگيرانه پليسي در اين شهرستان خبر داد. به گزارش فارس از زاهدان به نقل از پايگاه خبري پليس سيستان و بلوچستان، علي ملکي آهنگران اظهار کرد: ماموران کلانتري 13 شهرستان ايرانشهر در پي اقدامات اطلاعاتي و کسب خبري مبني بر وجود مخفيگاه خريد و فروش مواد مخدر در سطح حوزه استحفاظي خود، بلافاصله بررسي موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

فرمانده انتظامي ايرانشهر افزود: ماموران با اشراف اطلاعاتي بر منطقه و شناسايي مخفيگاه افراد مورد نظر را موفق شدند در يک عمليات غافلگيرانه پدر و پسري را که اقدام به خريد و فروش مواد مخدر مي‌کردند دستگير کنند. اين مسئول با اشاره به اينکه در بازديد از مخفيگاه متهمان مقاديري سلاح و مهمات، يک کيلو و 180 گرم حشيش و هروئين و دو دستگاه پرس مواد مخدر کشف و ضبط شد خاطرنشان کرد: متهمان پس از تشکيل پرونده تحويل مراجع قضايي شدند و تلاش براي دستگيري اعضاي ديگر باند ادامه دارد.

تکذيب شايعه قتل جوان23 ساله در ميدان ميلاد ايلام

فرمانده انتظامي شهرستان ايلام با اشاره به مرگ جوان 23 ساله در ميدان ميلاد شهر ايلام گفت: مرگ اين فرد قتل نبوده است. سرهنگ «فردين پيري» در تشريح اين خبر گفت: جسد اين جوان سه شنبه شب در داخل حوضچه آب ميدان ميلاد کشف شد.

وي ادامه داد: با توجه به حساسيت موضوع تلاش براي شناسايي هويت اين فرد آغاز و پس از ساعاتي با مراجعه بستگان اين فرد مشخص شد که او به علت بيماري تشنج در داخل حوضچه افتاده و فوت کرده است.

فرمانده انتظامي شهرستان ايلام با تاکيد بر ادامه بررسي بيشتر در خصوص مرگ اين جوان گفت: بستگان متوفي در رابطه با مرگ اين فرد از کسي شاکي نبوده‌اند.