نسخه شماره 3469 - 1393/02/18 -

محمد پنجعلي:
هنوز حساب‌هاي پرسپوليس بسته است

علي پروين:
مـن با رئيـس جمهـور حـرف دارم


گروه آرژانتين در جام‌جهاني آسان نيست


پرتغال در سخت‌ترين گروه جام جهاني است

مهرداد بيت‌آشور:
به مسائل سياسي کاري ندارم و فقط به دنبال فوتبال بازي کردن هستم


کي‌روش به تهران برگشت


حمايت‌هاي مردمي از تيم ‌ملي فوتبال


خبر


اخبار کوتاه


 محمد پنجعلي:
 هنوز حساب‌هاي پرسپوليس بسته است 

هميشه بايد به نظر سرمربي تيم ملي احترام گذاشت اما دعوت نشدن پيام صادقيان به اردوي نهايي تيم ملي جاي تعجب داشت.

به گزارش فارس، محمد پنجعلي‌، در مورد ليست علي دايي که برخي‌ها مي‌گويند بازيکن استقلالي نيز در آن ديده مي‌شود، اظهار داشت: خير در ليست ما بازيکن استقلالي نيست و از اين تيم بازيکني نخواهيم گرفت. وي در مورد دعوت نشدن پيام صادقيان به اردوي نهايي تيم ملي نيز گفت: واقعا حق صادقيان بود که به تيم ملي براي برزيل دعوت شود اما مربيگري سليقه‌اي است و بايد به نظر مربي احترام گذاشت اما همه مي‌دانند که پيام صادقيان در سالي که چهره کمتري در ليگ ايران ديديم يک پديده بود.

پنجعلي ادامه داد: مطمئن باشيد صادقيان امسال به تيم ملي دعوت نشود سال ديگر در تيم ملي حضور پيدا مي‌کند و مشکل خاصي نيست و براي تيم ملي مي‌تواند مؤثر باشد. پيام يک استثنا در فوتبال ما است اما ما نمي‌توانيم درباره نظر سرمربي حرفي بزنيم و يا درباره آن بحث کنيم. پيام جوان است و هنوز فرصت دارد.

وي درباره مشکلات حساب‌ها و مالي پرسپوليسي‌ها نيز گفت: هنوز که من با شما حرف مي‌زنم هيچ مشکلي حل نشده، پول هست مي‌خواهند به حساب بريزند اما نمي‌شود. هنوز حساب‌هاي ما بسته است، فعلا خبري نيست و من اميدوارم که اين مشکل حل شود. ما هنوز با بازيکنان فصل گذشته خود صحبتي نداشتيم اما به برخي بازيکناني که در ليست ما براي فصل آينده هستند فقط يک ندا داديم و کاري ديگر از دستمان برنمي‌آيد اما هنوز با اين افراد به صورت قطعي پاي ميز مذاکره ننشسته‌‌ايم. اميدوارم مشکلاتمان زودتر حل شود تا بتوانيم راحت‌تر کار خودمان را دنبال کنيم.


 علي پروين:
 مـن با رئيـس جمهـور حـرف دارم 

شايد دوران سلطاني‌اش به سر رسيده باشد اما تا ابد نامش در تاريخ پرسپوليس مي‌ماند. مردي که ويژگي‌هاي خاصي دارد .

با همه بدي‌ها و خوبي‌هايش‌، ويژگي‌هايش غير‌قابل کتمان است. شايد نتواند درد پرسپوليس را دوا کند و شايد گاهي کارهايش بر مشکلات تيم دامن بزند اما درد تيم را هم بهتر از هر کسي مي‌شناسد. او حالا نگران است. نگران اين شکل واگذاري پرسپوليس.

به گزارش خبرآنلاين او دل پر دردي دارد و حالا فقط کافي است يکي از لقب‌هايش را بشنود:« سلطان؟ کدوم سلطان؟ شما‌ها مگه چيزي واسه من گذاشتين. بيا ناصر حجازي رفت اصلا کسي يادش مونده. حالا مگه چند تا علي پروين واسه فوتبال مون مونده. حالا هي بزنين خوردش کنين. نه بزنين ديگه. بزنين ببينم کجا رو مي‌گيرين.

ببينين علي پروين رو به کجا رسوندين که بره شکايت کنه. من کي از اين کارا بلد بودم؟ بابا حرمت امامزاده دست متوليشه.شما خبرنگارا بايد حرمت من رو نگه دارين که 4 تا غير فوتبالي هم به ما احترام بگذارن. »

او مي‌خواهد عريضه اش را به گوش رئيس‌جمهور برساند:« من با رئيس‌جمهور حرف دارم. مي‌خوام برم پيش خود آقا روحاني تا به خودش بگم تو ورزش چه خبره. بابا اين مدت پدرم در اومد. خيلي اذيت شدم. بايد با خود آقا روحاني رودررو حرف بزنم‌، اين طوري درست نمي‌شه. اين آقاي وزير براي خودش هر کاري دوست داشته کرده و هر چيزي که مي‌خواد رو انجام مي‌ده. بابا تمام ساختمون وزارت ورزش شده مشاور. من نمي‌دونم کي مشاوره مي‌گيره يا اگه اين همه مشاوره مي‌گيره کي به کار ورزش مي‌رسه.

من آمار آقاي وزير و کارهاش رو در آوردم. حالا اگه رئيس جمهور رو ببينم به خودش مي‌گم!»

اما وزير که در امور پرسپوليس و استقلال دخالتي مستقيم ندارد. اين امور به اميررضا خادم محول شده:« آقا خادم؟ بابا اين آقا خادم هم قهرمان ملي ماست‌، درست اما ايشون قهرمان جهان و المپيک شدن‌، اين همه افتخار آفريدن تهش عکس 6 در 4 شون رو چاپ کردن و 2 روز بعد هم تموم شد. الان ببين تو اين يک ماه که قرار شده واسه استقلال و پرسپوليس تصميم بگيره چقدر اسمش همه جا هست. اين فرق فوتباله با بقيه ورزش‌ها‌، بابا اميرخان شوما اصلا ميدوني اين بنده‌هاي خدا کي هستن که اوردي پرسپوليس؟ ببين حيدرپور ؛10 روز ديگه بهت مي‌گم چي مي‌شه.

حالا وايسا تماشا کن . ته اين هم در مي‌ياد. اين همه آدم هر بار مي‌گن ما سر تا پاي فوتبال رو طلا مي‌گيريم. قبلي کجان؟ يا ممنوع‌الورودن يا تو زندان‌، اين هم وايسا تا تهش رو ببيني.من واسه اين پسر نگرانم‌، آقا خادم مراقب باش به هر حال تو خودت هم ورزشي هستي ما بدت رو که نمي‌خوايم.»

او تعريضي هم به رحيمي ‌مي‌زند و مي‌گويد:«رحيمي‌پسر گليه اما يعني تو پرسپوليس قحط الرجاله که ما مدير سپاهاني بياريم؟ يعني تو کل تيم خودمون يکي نمي‌تونست مدير بشه؟

اونا سپاهان رو به ما مي‌دن؟آقاي خادم مراقب باش اين تيما استقلال و پرسپوليسن. يه تصميم اشتباهت فوتبال رو نابود مي‌کنه و خيلي بد مي‌شه. بابا ولش کن چه حيف شد گهر افتاد‌، اون سال که تو ليگ بودين يادته ممد ما چه گل نازي به پرسپوليس زد؟ ولي داور گل بچه رو نديد!»


 گروه آرژانتين در جام‌جهاني آسان نيست 

کاپيتان تيم ملي آرژانتين مي‌گويد گروه اين تيم در جام جهاني آسان نيست. به گزارش ايسنا، آرژانتين که يکي از مدعيان جام‌جهاني 2014 برزيل محسوب مي‌شود در اولين ديدار خود در اين رقابت‌ها با بوسني و هرزگوين ديدار خواهد کرد. ليونل مسي درباره حضور جام‌جهاني 2014 برزيل مي‌گويد: از جام جهاني آفريقاي جنوبي خاطرات بدي دارم. اکنون نسبت به قبل با تجربه‌تر شده‌ام و اعتماد به نفسم هم بالا رفته است. اکنون دو بار حضور در جام‌جهاني را تجربه کرده‌ و کاپيتان تيم ملي آرژانتين هم هستم. هر چند قبلا گفته‌ام که بستن بازوبند کاپيتاني تغييري در رفتار من با هم تيمي هايم ايجاد نمي‌کند، اما بستن بازوبند براي من بسيار ويژه است و به آن افتخار مي‌کنم. مسي درباره هم تيمي‌هايش در جام جهاني 2014 برزيل گفت: خيلي از مردم فکر مي‌کنند که گروه ما در جام جهاني آسان است و آرژانتين بدون هيچ دردسري به دور دوم صعود مي‌کند ولي ما اين طور فکر نمي‌کنيم. به نظرم در جام جهاني هيچ گروه آساني وجود ندارد و همه گروه‌ها مشکل هستند. کاپيتان تيم ملي آرژانتين در ادامه گفت: براي ما خيلي مهم است که بازي اول خودمان را با پيروزي پشت سر بگذاريم. پيروزي در اولين گام مي‌تواند انگيزه ما را بالا ببرد. به نظرم گروهمان گروه متعادلي است. شايد گروه‌هاي ديگر تيم‌هايي با اسم و رسم دار بزرگي حضور داشته باشند، اما گروه ما گروه متعادلي است و کار ما در جام جهاني آسان نخواهد بود.


 پرتغال در سخت‌ترين گروه جام جهاني است 

کريستيانو رونالدو با حمايت از نيمار مي‌گويد پرتغال در سخت‌ترين گروه جام جهاني قرار گرفته است.

به گزارش ايسنا، کريستيانو رونالدو، مهاجم پرتغالي رئال مادريد در روزهاي اوج خود به سر مي‌برد. پس از کسب توپ طلاي فوتبال جهان و موفقيت با باشگاه رئال مادريد، کريستيانو رونالدو اميدوار است در جام جهاني 2014 برزيل بتواند نمايش خوبي با پرتغال داشته باشد. کريستيانو رونالدو در گفت‌وگو با تلويزيون اسپانيا درباره شرايط نيمار در تيم ملي برزيل، گفت: نيمار بازيکن بزرگي است و من فکر مي‌کنم او در سال‌هاي آينده ارزش‌هاي خود را بيشتر نشان دهد. او مي‌تواند ستاره جام جهاني 2014 برزيل باشد. کاپيتان تيم ملي پرتغال در ادامه گفت: نيمار در ابتداي فصل به خوبي با بارسلونا هماهنگ نشده بود و در ابتدا مشکلاتي داشت اما شک ندارم که او به زودي به بازيکن بزرگي تبديل خواهد شد. رونالدو در پايان درباره حضور در جام جهاني 2014 برزيل، گفت: پرتغال مدعي قهرماني در جام جهاني نيست، اما تلاش خواهيم کرد تا بازي‌هاي خوبي در برزيل از خودمان نشان دهيم. ما در گروه سختي قرار گرفته‌ايم. به نظر من گروه پرتغال، سخت‌ترين گروه جام جهاني 2014 برزيل است. مي‌خواهيم در جام جهاني گام به گام پيش برويم. در اولين ديدار، بازي حساسي برابر آلمان پيش‌رو داريم. سپس براي صعود بايد غنا و آمريکا را از سر راهمان برداريم. در صورتي که بتوانيم به دور دوم راه يابيم هر اتفاقي ممکن است رخ دهد چرا که بازي‌هاي مرحله حذفي جام جهاني بسيار نزديک به هم هستند.


 مهرداد بيت‌آشور:
 به مسائل سياسي کاري ندارم و فقط به دنبال فوتبال بازي کردن هستم 

مهرداد بيت آشور مي‌گويد از بچگي آرزوي بازي در جام جهاني را داشته و از اين که يکي از نفرات ايران براي حضور در جام جهاني 2014 برزيل به خود مي‌بالد. به گزارش ايسنا، مهرداد بيت آشور، يکي از بازيکنان ايراني شاغل در فوتبال آمريکا بود که در زمان حضور کارلوس کي‌روش براي اولين بار به تيم ملي ايران دعوت شد. روزنامه‌ «لس‌آنجلس تايمز» به بررسي حضور مهرداد بيت آشور در تيم ملي ايران پرداخت که تابستان سال جاري مي‌تواند حضور در جام جهاني 2014 برزيل را تجربه کند. بيت‌آشور در حالي براي تيم ملي ايران به ميدان مي‌رود که يک بار نيز يورگن کلينزمن، او را به تيم ملي آمريکا دعوت کرد، اما بيت آشور به دليل مصدوميت در آن ديدار به ميدان نرفت. بيت آشور درباره حضور در تيم ملي ايران مي‌گويد: من فقط به فوتبال فکر مي‌کنم. بازي در رده ملي افتخار بزرگي است که مدت‌ها به دنبال آن بودم. به مسائل سياسي کاري ندارم و فقط به دنبال فوتبال بازي کردن هستم. بيت آشور وقتي با اين سوال مواجه شد که اگر شرايط ايران و آمريکا برابر بود آيا باز هم تيم ملي ايران را به آمريکا ترجيح مي‌داد به طور زيرکانه‌اي از پاسخ به اين سوال طفره رفت و گفت: اين اتفاق هرگز رخ نمي‌دهد. هر چند انتخاب بيت‌آشور جنبه ورزشي براي او دارد، اما براي ديگران ممکن است جنبه سياسي داشته باشد. بيت آشور در اين باره مي‌گويد: از اين که براي تيم ملي ايران بازي مي‌کنم احساس ويژه و خاصي دارم. بازي در تيم ملي ايران افتخار بزرگي است که نصيب من شده. از اين که مي‌توانم در جام جهاني براي تيم ملي ايران بازي کنم به خودم مي‌بالم. مي‌خواهم با بازي‌هاي خوبم در وايت کپس ونکوور، کارلوس کي‌روش را متقاعد کنم که من را به جام جهاني ببرد. مهرداد بيت آشور درباره حضور در جام جهاني مي‌گويد: جام جهاني بزرگ‌ترين رويداد فوتبالي جهان است. بهترين بازيکنان جهان در جام جهاني بازي مي‌کنند. وقتي بچه بودم هميشه آرزوي حضور در جام جهاني را داشتم. از اين که فرصت بازي در جام جهاني به من رسيده خيلي خوشحالم. بيت آشور درباره اولين حضورش در تيم ملي فوتبال ايران مي‌گويد: در 5 تا 10 دقيقه‌ تمام هواداران ورزشگاه را مثل برادرانم احساس کردم. فرهنگ ايراني اين است که وقتي غريبه‌اي را مي‌بيني به او محبت کنيد. ايرانيان مردمان مهمانوازي هستند. من هنوز فرهنگ ايراني را در خودم دارم. پدر و مادرم در ايران به دنيا آمده‌اند و دليلي براي دوري از کشور ايران نداشتم.


 کي‌روش به تهران برگشت 

کارلوس کي‌روش، سرمربي تيم ملي فوتبال ايران که پس از اردوي آفريقاي جنوبي ترجيح داد تعطيلي چند روزه بين دو اردو را در ژوهانسبورگ سپري کند . آفريقا را به مقصد دوبي ترک کرد و پس از توقفي کوتاه به تهران رسيد. دومين اردوي تيم ملي از عصر امروز آغاز مي‌شود و ملي‌پوشان پس از چند روز تمرين در تهران، 23 ارديبهشت راهي اردوي اتريش خواهند شد.


 حمايت‌هاي مردمي از تيم ‌ملي فوتبال 
نويسنده : رسول شمالي‌ورزنده

تيم ملي فوتبال ايران در آغاز راه بزرگي به نام جام جهاني است. راهي که همه تيم‌هاي ملي فوتبال دنيا دوست دارند که در چنين مقطع عالي از سطح فوتبال قرار بگيرند و امروز اين افتخار نصيب تيم ملي فوتبال ايران شده است تا در ميدان بزرگي خود را بيازمايد. اما اين حضور نيازمند به حمايت‌هاي مردمي دارد، نياز به پشتيباني علاقمندان به فوتبال و طرفداران بي‌چون و چراي اين رشته ورزشي دارد. فوتبال ملي در آستانه حضور در جامعه جهاني 2014 برزيل براي ديدارهاي بزرگ نياز به تشويق‌ها و حمايت‌هايي دارد تا بتواند در اين ميدان بزرگ سربلند باشد. امروز همه از هر قشر و گروه و طبقه‌اي وظيفه دارند که بخاطر ايراني بودن خود به حمايت تيم ملي فوتبال بپردازند و از همه مهمتر رسانه‌ها هستند. رسانه‌هاي شنيداري، ديداري، مکتوب، سايت‌هاي خبري همه و همه بايد در خدمت و پشتيباني از نفرات تيم ملي فوتبال باشند. حمايت‌هاي ما مي‌تواند آنقدر موثر و سازنده باشد به گونه‌اي که تيم ملي ما با روحيه مضاعف و شاداب و سرحال گام در رقابت‌هاي فوتبال جام جهاني بگذارد. به نظر مي‌رسد که تيم‌ ملي فوتبال جمهوري اسلامي ايران در حال حاضر و بيش از هر زمان ديگر نيازمند وحدت، همدلي و آرامش است و مسوولان فوتبال کشور نيز بايد بسترهاي لازم را براي آرامش تيم ملي تا انجام بازي‌هاي جام جهاني فراهم بياورند تيم ملي فوتبال ما در آستانه رقابت‌هاي جام جهاني برزيل چشم به آرامش جامعه دوخته است. نبايد کاري بکنيم که در اين مقطع حساس چالش و بحران در تيم ملي به وجود آيد حتما فدراسيون فوتبال و وزارت ورزش و جوانان بايد ضمن حمايت‌هاي لازم از تيم ملي امکانات خوبي را براي تيم ملي فراهم بياورند. امروز چشم ميليون‌ها ايراني علاقمند به تيم ملي فوتبال، از اين تيم انتظار دارند تا با انجام بازي‌هاي درخشان و خوب در ميدان برزيل دل آنها را شاد کند بنابراين پشتيباني و حمايت از تيم ملي فوتبال در اين برهه حساس تنها وظيفه‌اي است که مي‌تواند ابتدا از سوي مسوولين ذي‌ربط شکل بگيرد و سپس مردم ما همه در اين حمايت‌ها و پشتيباني‌ها سهم بسزا و مهمي را دارند و همه بايد تلاش کنيم تا يک تيم ملي با روحيه عالي و شاداب را به سوي برزيل اعزام کنيم. نفرات تيم ملي فوتبال ايران بايد سرزنده و با آرامش کامل در ميدان برزيل حاضر شوند بنابراين از همين امروز وظيفه تک تک آحاد ملت ايران نسبت به تيم ملي مضاعف خواهد شد و بايد براي موفقيت و پيروزي تيم ملي فوتبال در ميدان بزرگ برزيل همه‌گونه و به هر طريقي که مي‌توانيم از نفرات تيم ملي و کادر فني حمايت کنيم. امروز تيم ملي فوتبال جمهوري اسلامي ايران به عنوان نماينده‌اي شايسته از قاره کهن آسيا به بازي‌هاي جام جهاني 2014 اعزام خواهد شد و نياز به پشتيباني و کمک و حمايت همه مردم دارد. پس بياييم در اين مقطع حساس هر طوري که مي‌توانيم به اميدهاي تيم ملي بيفزاييم و تلاش کنيم که در وقت کم باقي‌مانده تا جام جهاني 2014 برزيل هر آنچه که موج منفي است را کنار بگذاريم و شير‌بچه‌هاي ايران را تشويق و حمايت کنيم. تيم ملي فوتبال ايران به کمک همه مردم و حمايت بي‌دريغ تک تک اقشار مردم ايران و علاقمندان به فوتبال در داخل و خارج از کشور به طور يقين در جام جهاني 2014 برزيل با ارائه بازي‌هاي خوب موجب افتخار ما ايراني‌ها خواهد شد. پس يادتان نرود حامي تيم ملي فوتبال خودتان باشيد تا شاهد يک فوتبال ايراني در برزيل باشيم و تيم ملي ما افتخارآفرين قاره آسيا باشد. انشاءالله...


 خبر 

دنيل داوري در تيم منتخب بازيکنان آزاد

نام دنيل داوري در بين تيم منتخب بازيکنان با قرارداد آزاد فوتبال آلمان قرار گرفت. به گزارش ايسنا، دنيل داوري، دروازه‌بان ايراني اينتراخت براونشوايگ در بيشتر بازي‌هاي تيمش در رقابت‌هاي اين فصل درون دروازه قرار گرفت. اين دروازه‌بان 26 ساله اين فرصت را دارد که تابستان سال جاري حضور در جام جهاني را با تيم ملي ايران تجربه کند. پايگاه اينترنتي «fussballtransfers» آلمان تيم منتخب بازيکنان بوندسليگا که قرارداد آزاد دارند را منتشر کرد که در اين ميان نام دنيل داوري نيز ديده مي‌شود. دنيل داوري قراردادش با اينتراخت براونشوايگ در پايان فصل جاري به پايان مي‌رسد و او پيش از اين اعلام کرده تمايلي به ماندن در اين تيم ندارد و پس از جام جهاني به تيمي جديد خواهد پيوست. داوري تاکنون از چند تيم بوندسليگاي پيشنهاد داشته، اما در صورتي که بتواند در جام جهاني براي ايران به ميدان برود ممکن است از چند تيم خارج از بوندسليگا نيز پيشنهاد بازي دريافت کند.

** تيم منتخب بازيکنان با قرارداد آزاد بوندسليگا را در زير مي‌بينيد:

* دروازه‌بان: دنيل داوري (اينتراخت براونشوايگ)

* مدافعان: منصور موجداز (فرايبورگ)، دنيل فان بويتن (بايرن‌ مونيخ)، روئل بروورس (مونشن گلادباخ)

* ها‌فبک‌ها: سباستين رودي (اينتراخت فرانکفورت)‌، ابراهيم ترائوره (اشتوتگارت)، خوآن آرانگو (مونشن گلادباخ)، آرون هانت (وردربرمن)

* مهاجمان: مامه‌ ديوف (هانوفر)‌، روبرت لواندوفسکي (بوروسيادورتموند)، کلوديو پيزارو (بايرن‌ مونيخ)

شناگران الزاما، به پاراآسيايي اعزام نمي‌شوند

محمد حسين اقبالي گفت 10 شناگر مدعو به اردوي تيم معلولان، الزاما شناگران اعزامي به پاراآسيايي نخواهند بود. رئيس انجمن شناي معلولان ، در خصوص شرايط تمريني ملي پوشان اظهار داشت: در اين مرحله از تمرينات قصد داشتيم تا در شرايط فشرده، تکنيک تک تک شناگران را ببينيم و مورد تحليل قرار دهيم و البته بايد گفت که 10 نفر دعوت شده الزاما نفراتي نيستند که براي مسابقات اعزام مي شوند، چراکه در مسابقاتي که تير ماه زير نظر کميته بين المللي پارالمپيک برگزار مي شود، کليه شناگران خارج از تيم ملي نيز فرصت دارند تا توانايي‌هاي خود را محک بزنند و در صورت تشخيص کادر فني، افرادي خارج از تيم ملي که رکوردهاي خوبي کسب کرده باشند نيز به اردو دعوت مي‌شوند. اولين مرحله از تمرينات تيم ملي شنا از 11 تا 17 ارديبهشت ماه در تهران برگزار شد.


 اخبار کوتاه 

نکونام با پرچم ايران در جشن قهرماني الکويت

کاپيتان تيم ملي ايران با پرچم کشورمان در جشن قهرماني الکويت شرکت کرد. به گزارش فارس، در فينال رقابت‌هاي امير کاپ کويت که بين تيم‌هاي الکويت که جواد نکونام کاپيتان تيم ملي فوتبال کشورمان را در اختيار دارد و القادسيه قهرمان اين فصل ليگ فوتبال کويت برگزار شد، ياران نکونام پس از تساوي يک بر يک در 120 دقيقه وقت‌هاي قانوني و اضافي، موفق شدند در ضربات پنالتي با نتيجه با نتيجه 4 بر 3 و در مجموع 5 بر 4 بر القادسيه غلبه کرده و جام ثروتمندان کويت را به خانه ببرند. نکونام در اين ديدار براي تيمش بازي کرد اما در ضربات پنالتي الکويت حضور نداشت. همچنين در اين ديدار حسين حاکم از الکويت در دقيقه 107 اخراج شد تا ياران نکونام نزديک به 15 دقيقه را 10 نفره بازي کنند. در پايان اين ديدار نکونام هنگام دريافت مدال قهرماني از دستان امير کويت، مورد استقبال ويژه وي قرار گرفته و گفت و گوي اين دو چند دقيقه‌اي به طول انجاميد. همچنين نکونام در جشن قهرماني الکويت با پرچم ايران حاضر شد.

متين مغلوب نماينده برزيل شد

تيم واليبال متين ورامين در نخستين ديدار خود در رقابت‌هاي جام باشگاه‌هاي جهان نتيجه را به نماينده برزيل واگذار کرد. به گزارش فارس، تيم واليبال متين ورامين، به عنوان قهرمان آسيا نخستين بازي خود در رقابت‌هاي جام باشگاه‌هاي جهان را مقابل ساداکروزيرو (برزيل) برگزار و نتيجه را به حريف خود واگذار کرد. در اين مسابقه شاگردان بانيولي در سه ست متوالي و با نتايج 25 بر 22، 25 بر 16 و 25 بر 21 بازي را به نماينده ميزبان واگذار کردند تا در نخستين بازي خود در اين دوره از پيکارها امتيازي کسب نکنند. تيم واليبال متين ورامين در ديدار بعدي خود امروز به مصاف گواينبو متس (پورتوريکو) خواهد رفت.

مرزبان به نيمکت پديده نزديک شد

در حالي که پديده‌اي‌ها اسامي مطرح زيادي را براي هدايت اين تيم در ليگ چهاردهم اعلام کرده‌اند اما اکثر اعضاي هيات مديره از همان ابتدا تمايل به سپردن هدايت تيم به مرزبان دارند. به گزارش مهر، پس از صعود تيم فوتبال پديده مشهد به چهاردهمين دوره رقابتهاي ليگ برتر، مسوولان اين باشگاه اعلام کردند که اکبر ميثاقيان اولويت نخست آنها براي هدايت تيم پديده در ليگ چهاردهم است اما طبق آخرين اخبار واصله، مذاکرات وي با مسئولان پديده در همان مراحل ابتدايي شکست خورده و عملا ميثاقيان شانسي براي نشستن روي نيمکت پديده در ليگ چهاردهم ندارد. دستيار پيشين مربياني همچون افشين قطبي، حميد استيلي و زلاتکو کرانچار نيز در اين بين در نشست هيات مديره اعلام کرده که به احتمال فراوان از يک مربي مطرح آلماني در کادرفني خود استفاده خواهد کرد. قرار است که پديده‌اي ها طي چتد روز آينده برنامه‌هاي خود را براي جشن صعود و قهرماني در ليگ دسته اول اعلام کنند و در صورتيکه اتفاق غير منتظره‌اي نيفتد نام مرزبان نيز به عنوان سرمربي جديد پديده اعلام خواهد شد.