نسخه شماره 3469 - 1393/02/18 -


دستگيري زورگيران آپاچي‌سوار


مزاحم دختر همسايه دستگير شد


جزئيات آتش‌سوزي در انبار روغن خودرو در قزوين


تهديد به انتشار فيلم دختر جوان براي رسيدن به 2 ميليون تومان


برداشت غير مجاز توسط همکار کلاهبردار


پسر شهيد هاشمي به 10 سال زندان محکوم شد


خبر


 دستگيري زورگيران آپاچي‌سوار 

رييس کلانتري 110 شهدا از دستگيري دوجوان کيف قاپ در سطح محله بازار تهران خبرداد.

سرهنگ سيروس کتابعلي در گفت‌وگو با ايسنا، در تشريح جزئيات با بيان اينکه در ساعت 23:45، دوازدهم ارديبهشت ماه سالجاري، ماموران گشت انتظامي اين يگان در حال گشت زني در آدرس اتوبان امام علي بودند که به دو پسر جواني که در مکاني تاريک و خلوت در حال خالي کردن محتويات يک عدد کيف دستي بودند مشکوک شدند گفت: اين دو جوان به محض رويت واحد گشت متواري شدند.

وي افزود: ماموران پس از هماهنگي با مرکز پيام ماموران به تعقيب و گريز آنها پرداخته که چند بار با صداي بلند به آنها دستور ايست دادند که توجهي نکرده و براي متوقف کردن آنها با توجه به قانون بکارگيري سلاح با اسلحه اقدام به شليک دو فشنگ جنگي هوايي کرده که بازهم توجهي نکرده و به فرار خود ادامه دادند. رييس کلانتري 110 شهدا با بيان اينکه در نهايت در انتهاي بزرگراه امام علي ماموران موفق به متوقف کردن دو متهم شدند، گفت: دوجوان دستگير شده درصدد درگيري با واحد گشت برآمدند که ماموران با اقتدار و با استفاده از فنون رزمي و دفاع شخصي درنهايت موفق به زمينگير کردن متهمان و دستگيري آنان شدند.

وي با بيان اينکه متهمان که خود را به هويت «منصور» و «اژدر» معرفي کردند، گفت: در بازرسي از آنان کيف قهوه اي که همراه آنان بود کشف که محتويات آن شامل 9 عدد عابر بانک و مبلغ 138هزار وجه نقد و دو عدد کارت ملي و شناسنامه و دفترچه و مدارک بانکي مربوط به افرادي به هويت علي و فاطمه کشف شد که با مالک آنها تماس حاصل و اظهار داشتند که دو نفر درحاليکه سوار بر يک‌دستگاه موتورسيکلت بودند صبح روز 12 اردبيهشت ماه در محدوده کلانتري 113 بازار با استفاده سلاح سرد کيف را به زور گرفته و متواري شدند و که «علي» (مالباخته) ضمن مراجعه به کلانتري سارقان زورگير را شناسايي کرد که در اين راستا پرونده تشکيل و متهمان جهت تحقيقات بيشتر و دستگيري ساير همدستانشان و همچنين کشف ساير سرقتهاي احتماليشان در اختيار کارآگاهان پايگاه ششم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفتند.


 مزاحم دختر همسايه دستگير شد 

پسري که مزاحم دختر همسايه مي‌شد توسط پليس در يک درگيري دستگير شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، سه‌شنبه شب ماموران گشت کلانتري نواب متوجه سر و صدايي در خيابان مالک اشتر شدند. ماموران پس از حضور در محل مشاهده کردند زن جواني در وسط کوچه در حال ناسزا گفتن به خانواده‌اي مي‌باشد. لذا ماموران زن جوان را دعوت به آرامش کردند که ناگهان برادرش مستانه از پشت به ماموران حمله ور شد و قصد آسيب زدن به عوامل گشت کلانتري را داشت. در ادامه ماموران طي يک درگيري با پسر شرور و شليک يک تير هوايي وي را مهار کرده و تحت الحفظ به کلانتري منتقل کردند. همچنين خانواده‌اي نيز که مورد ناسزا و توهين خواهر پسر شرور قرار گرفته بودند، جهت بررسي موضوع به کلانتري دعوت شدند. در کلانتري مشخص شد که اين پسر شرور ساعاتي پيش قصد داشت دختر همسايه را در وسط خيابان به زور سوار خودرو کند که دختر جوان با هوشياري توانست از دست وي فرار کرده و به داخل خانه‌شان پناه ببرد.

از سوي ديگر مادر نازنين به دنبال اين موضوع به جلوي درب خانه اين پسر شرور که اکبر نام داشت رفته و به اين اقدام فرزندشان اعتراض مي‌کند، که در پي آن خواهر اکبر در واکنش اين اعتراض به درب خانه خانواده نازنين رفته و اقدام به گفتن ناسزا و توهين مي‌کند. رئيس کلانتري 108 نواب سرهنگ سيد عباس ناز رفتار درباره اين خبر به باشگاه خبرنگاران گفت: اين خواهر و برادر شرور جهت سير مراحل قانوني به مقام قضايي ارجاع شدند.


 جزئيات آتش‌سوزي در انبار روغن خودرو در قزوين 

آتش‌سوزي مهيب در يکي از انبارهاي روغن خودرو در قزوين که عصر روز سه شنبه از ساعت 17 آغاز شده بود بالاخره با تلاش 7 ساعته ماموران آتش‌نشاني مهار شد. به گزارش ايسنا، در خبرهاي اوليه اين حادثه آمده بود: شعله‌هاي آتش انبار روغن غرب شهر قزوين را فراگرفت که با وجود تلاش 3 ساعته آتش‌نشانان هنوز شعله‌هاي آتش زبانه مي‌کشد. براثر آتش‌سوزي در انبار «روغن خودرو» در غرب قزوين، ابري از دود، شهر را فراگرفت؛ و يک آتش نشان بر اثر استنشاق اين دود راهي بيمارستان شد. اين آتش‌سوزي که از ساعت 17 عصر روزسه شنبه در محدوده خيابان شيشه‌چي قزوين رخ داد موجب شد تا دود شديدي شهر را فراگيرد. خيابان‌هاي منتهي به محل آتش‌سوزي هم تا شعاع دو کيلومتري بسته شد و امکان حضور خبرنگاران در محل حادثه نيز وجود نداشت.

در زمان حادثه برخي شايعات حاکي از زخمي شدن 50 نفر داشت که بهتويي رئيس مرکز فوريت‌هاي پزشکي قزوين در گفت‌وگو با ايسنا آن را تکذيب کرد و افزود: يک دستگاه اتوبوس آمبولانسي در نزديکي محل حاضر شده تا در صورت بروز مصدوميت اقدامات لازم را انجام دهد. طبق گزارش‌ها در زمان حادثه فقط نگهبان انبار در محل حضور داشته است. ساعتي ديگر باز خبر رسيد وسعت آتش‌سوزي مهيب در قزوين کار را براي مهار آتش توسط آتش‌نشان‌ها دشوار کرده است. به گزارaش ايسنا منطقه قزوين، به دليل اين‌که اين آتش‌سوزي در کنار انبار روغن خودرو و تعداد زيادي منزل و کارگاه چوب اتفاق افتاد اين منازل در معرض خطر آتش‌سوزي قرار داشتند و طبق اخبار دريافتي آتش به کارگاه و انبارچوب نيز سرايت کرده بود. نيروهاي آتش نشاني براي مهار آتش روغن خودرو‌ها را به نهرهاي آب در سطح شهر هدايت کردند که طبق شواهد، مردم با بشکه و پمپ در حال جمع آوري اين روغن‌ها هستند. روغن‌هاي آزاد شده به سوي باغستان‌هاي چند صدساله قزوين هدايت شده است. ساعتي بعد اما معاون امور عمراني استاندارقزوين اعلام کرد: تاکنون از آتش‌سوزي مهيب قزوين تلفاتي گزارش نشده است و آتش تا 2 ساعت ديگر مهار خواهد شد. منوچهر حبيبي در گفت‌وگو با ايسنا اعلام کرد: تاکنون از آتش‌سوزي مهيب قزوين هيچ تلفات جاني گزارش نشده است و آتش نشانان توانستند آتش را کنترل کنند و مهار آن تا دو ساعت ادامه خواهد شد. وي ادامه داد: ايستگاه‌هاي آتش نشاني الوند، محمديه، محمودآباد و اقباليه براي مهار آتش در صحنه حادثه حضور دارند و به استان‌هاي همجوار نيز اعلام آماده باش شده است. وي تاکيد کرد: علاوه بر حضور دستگاه‌هاي امدادي از جمله اورژانس، هلال احمر، نيروهاي نظامي و انتظامي، شرکت‌هاي گاز، آب و برق نيز در صحنه حاضر هستند و تمهيدات لازم نيز انديشيده شده است. هم‌چنين معاون امور عمراني استاندار قزوين از منحرف کردن مسير روغن‌هاي موجود در نهر‌ها براي کاهش آسيب به باغات قزوين خبر داد. منوچهر جبيبي در گفت‌وگو با ايسنا منطقه قزوين، اظهار کرد: نيروهاي آتش نشاني در محل حادثه مستقر هستند و آتش تاکنون100 درصد کنترل شده و تا نيم ساعت ديگر مهار خواهد شد ولي تا حدودي شعله‌هاي آتش مشاهده مي‌شود. وي توضيح داد: با توجه به ميزان روغن موجود در انبار، براي کاهش منبع آتش سوزي، روغن‌ها از طريق کانال نهرهاهدايت شدند. معاون امور عمراني استاندار قزوين ادامه داد: مسئولين محيط زيست استان و شرکت پخش فرآورده‌هاي نفتي توسط دستگاه‌هاي مکش اقدام به جمع آوري اين روغن‌ها کردند و در حد امکان تلاش مي‌شود با منحرف کردن مسير روغن‌هاي موجود در نهر‌ها، به زراعت و باغداري استان آسيب وارد نشود.

حبيبي خاطرنشان کرد: بر اساس جريان باد در حال حاضر آلودگي هواي شديد در سطح قزوين وجود ندارد و براي ميزان آلودگي هوا بر اساس اين حادثه بايد منتظر آزمايش‌هاي سنجش آلودگي هوا در روزهاي آينده باشيم. و پس از اين خبر مديرکل حفاظت محيط زيست استان قزوين نيز اعلام کرد: حجم منبع آتش سوزي، در آلودگي هواي قزوين تاثيرگذار خواهد بود

صدرالدين عليپور در گفت‌وگو با ايسنا منطقه قزوين، اعلام کرد: درآتش سوزي مهيب قزوين با توجه به ميزان روغني که در حال سوختن است به طور قطع آلايندگي حاصل از آن هواي شهر قزوين تحت تاثيرگذار قرار خواهد داد. وي ادامه داد: طبق گفته‌ها حريق بر اثر جوشکاري ايجاد شده است. طبق گزارش‌ها با تسلط آتش نشانان بر مهار آتش ستاد مديريت بحران تا دقايقي ديگر در استانداري برگزار خواهد شد.

گفتني است استاندار، فرماندار و تمامي مسئولين امدادي و مديران استان در محل حادثه حضور داشتند.

اما بعد از اين خبر مديرعامل جمعيت هلال احمر قزوين خبر داد: با توجه به آتش سوزي قزوين درخواست اعزام دو بالگرد به جمعيت هلال احمر تهران داده شده است. همچنين مرتضي مرادي‌پور با بيان اينکه با حضور امدادگران در محل حادثه مشخص شد که يک انبار روغن دچار آتش‌سوزي شده است و از آنجايي که در زيرزمين اين انبار 18 هزار ليتر روغن وجود داشت بلافاصله دستور تخليه اضطراري مناطق مسکوني اين انبار صادر شد. گفت: عمليات هفت ساعته امدادگران و آتش‌نشانان قزويني براي مهار اين آتش‌سوزي ثمر بخش بود و خوشبختانه اين حريق گسترده پس از مدتي اطفا و يک نفر نيز در پي اين حادثه مصدوم و به بيمارستان منتقل شد و اين حادثه تاکنون هيچ گونه صدمات جاني نداشته است. حميد ره انجام مديرعامل جمعيت هلال احمر قزوين در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اين‌که آتش تا ساعاتي ديگر مهار خواهد شد، اظهار کرد: از استان تهران درخواست دو بالگرد داده شده است و اين بالگرد‌ها تا ساعاتي ديگر در استان حضور پيدا خواهند کرد و در فرودگاه قزوين مستقر خواهند شد، ولي امکان امدادرساني در شب براي آنها وجود نخواهد داشت، در صورت نياز و مهار نشدن آتش، صبح امدادرساني را آغاز خواهند کرد. وي با بيان اين‌که ساختمانهاي اطراف محل حادثه از چهار طرف تخليه شده است، افزود: در اين آتش‌سوزي 100 امدادگر با 30 دستگاه خودرو در محل حادثه حضور دارند و نياز به نيروهاي امدادگر شهرستاني احساس نشده است. و در نهايت پس از 7 ساعت تلاش ماموران آتش‌نشاني معاون امور عمراني استاندار قزوين خبر داد: شعله‌هاي آتش مهيب قزوين پس از 7 ساعت فروکش کرد. منوچهر جبيبي در گفت‌وگو با ايسنا، اظهار کرد: انبار روغن خودرو که از ساعت 17 عصر دچار حريق شده بود با تلاش آتش نشانان تمامي ايستگاه‌هاي آتش‌نشاني شهرهاي قزوين، محمديه، محمودآباد، اقباليه و الوند پس از 7 ساعت آتش مهار شد.


 تهديد به انتشار فيلم دختر جوان براي رسيدن به 2 ميليون تومان 

رييس پليس فتا استان خراسان رضوي از دستگيري پسري جوان که قصد اخاذي 20 ميليوني از دختر مشهدي را داشت، خبر داد. به گزارش باشگاه خبرنگاران، سرهنگ سيد محسن عرفاني در تشريح اين خبر گفت: دختر خانمي جوان به پليس فتا استان مراجعه و درخواست رسيدگي به شکايت خود مبني بر اخاذي از وي به مبلغ 20 ميليون ريال را داشت. شاکي در اظهارات اوليه خود گفت: حدود يک سال پيش در يكي از شبکه‌هاي اجتماعي با پسري که خود را هم سن من معرفي کرده بود، آشنا شدم و پس از يکسال آشنايي در فضاي مجازي، رابطه دوستي خود را در شبکه‌هاي اجتماعي روي موبايل ادامه داديم تا اينکه، او از من خواستگاري کرد و براي آشنايي بيشتر مرا به منزل خود دعوت کرد. وي در ادامه اظهاراتش گفت: از آنجايي که خانواده ام افرادي متدين و مذهبي هستند بدون اطلاع آنها قدم در منزل او گذاشتم و وقتي متوجه شدم مادرش در منزل هست خيالم راحت شد و مدت يک ساعت را در منزل آنها گذراندم و فرداي آن روز در شبکه اجتماعي تحت موبايل فيلم‌هايي که بي خبر از من گرفته بود را برايم ارسال کرد و پس از آن شروع به تهديدم کرد که اگر مبلغ 20 ميليون ريال را نپردازم، فيلم گرفته شده را در اينترنت و شبکه‌هاي اجتماعي پخش خواهد کرد. و ابتدا مبلغ يك ميليون و 500 هزار ريال را پرداختم و براي باقي پول از او مهلت خواستم که قبول نکرد و با ديدن شرايط دشوار پيش آمده موضوع را با پدرم در ميان گذاشته و براي حل آن به پليس فتا استان مراجعه کرديم. سرهنگ عرفاني در ادامه تصريح کرد: با توجه به طرح شکايت توسط شاکي، بررسي موضوع بصورت ويژه در دستور کار پليس فتا قرار گرفت و کارشناسان پليس فتا در بررسي‌هاي فني و عملياتي صورت گرفته طي 24 ساعت مجرم را دستگير و به همراه سيستم رايانه اش، او را پليس فتا منتقل كردند.

اين مقام مسئول انتظامي اظهار داشت : متهم که از دستگيري اش توسط پليس فتا متحير شده بود با ديدن شواهد به جرم خود اعتراف کرد و در خصوص بزه خود بيان کرده که ابتدا قصد نداشتم از شاکي پول بگيرم و فيلم را براي خودم گرفته بودم ولي وقتي موضوع را با دوستانم درميان گذاشتم آنها تحريکم کردند که مي تواني وجهي را از شاکي در قبال فيلمي که داري بگيري و فکر نمي کردم اهميت اين کار تا اين حد زياد باشد.

سرهنگ عرفاني در خاتمه به شهروندان توصيه کرد: پليس فتا با حفظ حريم خصوصي افراد، دوست و همراز شما شهروندان عزيز مي باشد بنابراين در مواقع گرفتاري، حل مشکل را به عهده پليس بگذاريد. گفتني است متهم به همراه پرونده براي سير مراحل قضايي به دادگاه اعزام شد.


 برداشت غير مجاز توسط همکار کلاهبردار 

فرد کلاهبرداري که با سوء استفاده از رابطه دوستي حساب همکار خود را خالي مي‌کرد با تلاش ماموران پليس فتا استان مرکزي شناسايي و دستگير شد. به گزارش ايسنا، سرگرد مصطفي نوروزي، رئيس پليس فتا استان مرکزي گفت: در پي شکايت يکي از شهروندان ساوجي مبني بر برداشت غيرمجاز از حساب بانکي اين شهروند موضوع در دستورکار پليس فتا شهرستان ساوه قرار گرفت و تحقيقات توسط کارشناسان وکارآگاهان آن پليس براي شناسايي متهم آغاز شد. وي افزود: درابتدا کارشناسان پليس فتا ساوه از شاکي درباره موضوع تحقيق کرده و وي عنوان داشت طي بررسي حساب بانکي خود متوجه برداشت مبالغي از حسابش شده و تقاضاي رسيدگي دارد. نوروزي بيان داشت: کارشناسان پليس فتا فرماندهي انتظامي شهرستان ساوه پس از اقدامات فني و مستندات به دست آمده و انجام تحقيقات نامحسوس کارآگاهي متهم را که اهل و ساکن شهرستان ساوه بود، شناسايي کردند. رئيس پليس فتا فرماندهي انتظامي استان مرکزي اضافه کرد: برابر کسب مجوز از مقام قضايي متهم دستگير شد که در بازجويي اوليه سعي در گمراه نمودن ماموران را داشت و از موضوع اظهار بي اطلاعي مي‌کرد و منکر هرگونه برداشت از حساب شاکي شد ولي پس از روبرو شدن با مستندات و ادله که کارشناسان اين پليس تهيه کرده بودند لب به اعتراف گشود و اقرار کرد زماني که همکار شاکي بوده از طريق مختلف اطلاعات حساب وي را بدست آورده و با سوء استفاده از اطلاعات شخصي و محرمانه کارت، طي چندين مرحله اقدام به برداشت غير مجاز از حساب وي کرده است. نوروزي گفت: در نهايت متهم براي سير مراحل قانوني به مراجع قضايي معرفي و تحويل شد. وي به عموم شهروندان و کاربران هشدار داد: جهت جلوگيري از سوء استفاده‌هاي احتمالي از نگهداري رمز کارت به همراه کارت خودداري کنند. همچنين بجاي يادداشت نمودن رمز کارت اعتباري سعي کنند رمز کارت خود را به حافظه بسپارند.


 پسر شهيد هاشمي به 10 سال زندان محکوم شد 

پسر شهيد هاشمي که برادرش و همسر او را به قتل رسانده است، با رضايت اولياي دم از جنبه عمومي جرم به 10 سال زندان محکوم شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، ساعت 8 شب اول آذر سال 88 مأموران مركز فوريت‌هاي پليسي تهران بزرگ از وقوع يك جنايت هولناك باخبر شدند. مأموران با حضور در حوالي ميدان نور در غرب تهران متوجه شدند يك زن و شوهر در منزل مسكوني‌شان به طرز فجيعي به قتل رسيده‌اند.

با آغاز تحقيقات مشخص شد مرد مقتول به نام سيد مرتضي فرزند شهيد سيد مجتبي هاشمي است كه قاتل يا قاتلان وي و همسرش را به قتل رسانده‌اند.

براساس اين گزارش با پيگيري پليس پس از گذشت 12 روز برادر وي به ارتكاب قتل اعتراف كرد و مدعي شد به خاطر حسادت دست به اين جنايت زده است.

وي گفت: حسادت به برادرم باعث شد تا چشمانم كور شود و مانند يك مهمان عادي به خانه برادرم بروم. از فرصت به‌دست آمده استفاده كردم و با چاقويي كه از آشپزخانه خانه مقتول برداشتم ابتدا همسر وي و سپس برادرم را زماني كه در حال استحمام بود غافلگير كردم و به قتل رساندم.

متهم براساس ادعايي كه در خصوص ابتلا به جنون و بيماري رواني داشته به كميسيون پزشكي فرستاده شد تا در خصوص سلامت رواني وي تحقيقات لازم انجام شود. سرانجام بعد از انجام تحقيقات لازم، پرونده براي رسيدگي به دادگاه كيفري استان تهران ارجاع داده شد .

در اين جلسه دادگاه که در شعبه 113 دادگاه کيفري استان تهران برگزار شد اولياي دم مرتضي رضايت دادند اما خانواده همسرش به نام آتنا درخواست قصاص کردند.

پس از برگزاري جلسه به صورت غيرعلني قضات دادگاه محمد را به قصاص محکوم کردند که حکم در ديوان عالي کشور تائيد شد.

در حالي که مرد جوان در يک قدمي چوبه دار قرار داشت، اولياي دم آتنا رضايت خود را اعلام کردند.

چندي قبل محمد از جنبه عمومي جرم در شعبه 113 دادگاه کيفري و به رياست قاضي اصغرزاده پاي ميز محاکمه قرار گرفت.

مرد جوان با رد اتهامش گفت: من مرتکب قتلي نشدم. تمام زندگي من برادرم و همسرش بود. در طول اين مدت يک شاهد هم برعليه من حرفي نزد. چهار سال و نيم است که در زندان هستم و در اين مدت با عکس پدرم قدرت تحمل زندان را پيدا کردم. همه دريچه‌ها به روي من بسته شده است. در محل قتل يا بر روي اجساد هيچ اثر انگشتي از من کشف نشد. برادرم باديگارد بود و من به تنهايي نمي‌توانستم او را از رو به رو بکشم.

محمد نيز در آخرين دفاع خود گفت: براي بي گناهي خود 25 دليل دارم. تنها به خاطر ادعاي يک زن من متهم به اين جنايت شدم.

پس از آخرين دفاعيات متهم، قضات دادگاه براي صدور حکم قصاص وارد شور شده و متهم را با توجه اينکه در قتل برادرش به 10 سال زندان محکوم کرده بودند به همان ميزان محکوميت محکوم کردند.


 خبر 

دستگيري عامل اختلاس 500 ميليارد ريالي گمرک بوشهر

فرمانده انتظامي استان بوشهر از دستگيري متهم اصلي اختلاس 500 ميليارد ريالي گمرک بوشهر در يک اقدام پيچيده اطلاعاتي و عملياتي در شيراز خبر داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، سردار «حيدر عباس‌زاده» در جمع خبرنگاران اظهار داشت: متهم 39 ساله اهل يکي از شهرستان‌هاي استان فارس و کارمند گمرک بوشهر، پس از يک هفته عمليات اطلاعاتي روز سه شنبه در خانه اي مسکوني در يکي از محلات شهر شيراز شناسايي شد.

وي تصريح کرد، علي‌رغم اينکه متهم پي در پي تغيير چهره مي‌داد، اما از يک هفته قبل در تور اطلاعاتي پليس امنيت عمومي شهرستان بوشهر قرار گرفت که در نهايت روز سه شنبه با هماهنگي و همکاري دادستان بوشهر به اتهام اختلاس و اخلال در نظام اقتصادي کشور در شيراز دستگير شد.

موضوع اين پرونده از سال 86 تا سال 91 بوده و دو متهم اصلي دارد که يکي از متهمان پيش از اين دستگير شده و متهم ديگر که نقش اصلي و اوليه در اين اختلاس را داشته، متواري شده بود.

تاکنون بيش از 500 ميليارد ريال اختلاس در اين پرونده محرز شده و اسناد ديگر آن نيز در دست بررسي است.

تصادف اتوبوس با عابر

رييس مرکز اطلاع‌رساني پليس راهنمايي و رانندگي تهران بزرگ از مرگ عابر پياده در پي تصادف با يک دستگاه اتوبوس در بزرگراه آزادگان خبر داد.

سرهنگ عين الها جهاني در گفت‌وگو با ايسنا، در اين باره گفت:‌ در ساعت 21:14 سه شنبه شب تصادف يک دستگاه اتوبوس با يک عابر پياده با هويت نامعلوم سبب مرگ وي در مسير شمال به جنوب بزرگراه آزادگان زير پل شوشتري شد.

وي با بيان اينکه اتوبوس فاقد مشخصات و متواري است، گفت: در بررسي کارشناسان توجه نکردن راننده اتوبوس به جلو و عبور عابر از عرض بزرگراه هر دو به ميزان 50 درصد به عنوان علت اين حادثه اعلام شده است.

رييس مرکز اطلاع‌رساني پليس راهنمايي و رانندگي تهران بزرگ گفت: بزرگراه آزادگان به جهت حجم تردد وسايل نقليه و خطوط متعدد حرکت وسايل نقليه و سرعت بالاي معبر، تردد از عرض راه را براي عابرين پياده تقريبا غيرممکن ساخته و به همين دليل پل‌هاي متعدد هوايي و زيرگذر براي عابرين پياده پيش‌بيني و نصب شده است بنابراين هم راننده اتوبوس بي‌احتياطي نموده و پيش‌بيني خطرات احتمالي را نکرده است و هم عابر پياده که مي‌بايست از پل‌هاي مربوطه استفاده نمايد نظامات دولتي را رعايت ننموده و به جاي استفاده از پل‌هاي مخصوص عابرين، در يک اقدام خطرناکي مبادرت به عبور از عرض بزرگراه مذکور مي‌نمايد که جا دارد مجددا به عابرين توصيه شود براي حفظ سلامتي خودشان و همينطور حفظ کيان خانواده و پيشگيري از ورود هزينه‌هاي جبران ناپذير معنوي به جامعه و ... به مقررات خاص عبور و مرور از عرض معابر توجه کنند.

دستگيري سوداگر مرگ

فرمانده انتظامي شهرستان بهارستان غرب استان تهران از دستگيري قاچاقچي مواد مخدر پيش از توزيع و کشف 94 کيلو و380 گرم ترياک خبر داد.

به گزارش فارس به نقل از پايگاه خبري پليس، سرهنگ داود عبدالمالکي با اعلام اين خبر گفت: در پي کسب گزارشي در خصوص اينکه فردي به نام «ي – د» در شهر گلستان سکونت دارد و رفت و آمدهاي مشکوکي به منزل وي صورت مي‎گيرد، موضوع به صورت ويژه در دستور کار پليس مواد مخدر بهارستان قرار گرفت.

رئيس پليس بهارستان ادامه داد: با آغاز تحقيقات پليس مشخص شد متهم «ي – د» در امر تهيه و توزيع مواد مخدر نقش دارد که بعد از هماهنگي مقام قضايي مأموران پليس مواد مخدر شهرستان بهارستان با همکاري پليس مواد مخدر غرب استان تهران، مخفيگاه متهم را در بهارستان شناسايي کردند و در عملياتي پليسي موفق به دستگيري متهم شدند.

عبدالمالکي افزود: در بازرسي از مخفيگاه متهم هيچ‌گونه آثاري از موادمخدر کشف نشد که با هوشياري مأموران پليس مبارزه با مواد مخدر، 94 کيلو و380 گرم مواد مخدر از نوع ترياک در حالي‎که به صورت بسيار ماهرانه‌اي در کف اتاق خواب متهم جاسازي شده بود و فرش روي آن را پوشش داده بود کشف کردند.

وي گفت: متهم در بازجويي‎هاي پليس اعتراف کرد موادمخدر را از استان‌هاي غربي کشور به شهرستان بهارستان وارد کرده‌است و قصد توزيع آن را داشت که با هوشياري پليس ناکام ماند.

نجات پنج مهندس از باتلاق‌هاي اروميه

مدير کنترل و هماهنگي عمليات سازمان امداد و نجات جمعيت هلال احمر جزييات نجات پنج مهندس سازمان زمين‌شناسي و اکتشافات از باتلاق‌هاي درياچه اروميه را تشريح کرد.

مرتضي مرادي‌پور در گفت‌وگو با ايسنا، در تشريح جزييات نجات پنج تن از مهندسان سازمان زمين‌شناسي و اکتشافات از باتلاق‌هاي درياچه اروميه گفت: روز سه شنبه در پي تماس تلفني با مرکز امدادي 112 امدادگران اروميه در جريان زمين‌گير شدن پنج تن در باتلاق‌هاي درياچه اروميه قرار گرفتند. وي با بيان اينکه با حضور امدادگران در محل مشخص شد که پنج نفر از کارشناسان سازمان زمين‌شناسي و اکتشافات که براي تحقيق در مورد حل مساله درياچه اروميه به اين منطقه سفر کرده بودند در حين بررسي و تحقيق در باتلاق‌هاي اين مجموعه گرفتار شدند گفت: بلافاصله با توجه به نوع گزارش، درخواست يک فروند بالگرد جمعيت از اردبيل ارائه شد و پس از حدود دو ساعت تلاش سرانجام اين پنج تن توسط بالگرد از منطقه خارج شدند. مدير کنترل و هماهنگي عمليات سازمان امداد و نجات جمعيت هلال احمر گفت: حال عمومي اين پنج نفر مساعد گزارش شده است.