نسخه شماره 3380 - 1392/10/17 -

وينگادا:
حضورم در تيم اميد ايران هنوز منتفي نيست

سيدجلال حسيني مطرح کرد:
قول رويانيان براي حل مشکلات بازيکنان پرسپوليس

خسرو حيدري:
استقلال هم به اندازه بقيه تيم‌ها شانس قهرماني دارد


جدايي نکونام از استقلال بعد از دربي


عاليشاه به ديدار با استقلال مي‌رسد

کي‌روش:
جايگاه اوزه ‌بيو دست‌نيافتني است

مديرعامل باشگاه نفت تهران:
نفت بازيکنانش را به تيم ملي زير 22 سال مي‌دهد


خبر


اخبار کوتاه


 وينگادا:
 حضورم در تيم اميد ايران هنوز منتفي نيست 

ادواردو نلو وينگادا با تکذيب توافقش با يک تيم باشگاهي در پرتغال گفت: از هيچ تيم پرتغالي پيشنهاد نداشتم و حضورم در ايران براي سرمربيگري تيم اميد هنوز منتفي نيست.

به گزارش ايسنا:اين مربي پرتغالي با تکذيب موضوع توافق اوليه‌اش با يک تيم دسته دومي ليگ پرتغال، اظهار کرد: موضوع پيوستنم به تيم «آتلتيکوي» پرتغال کاملا يک سوءتفاهم بود و اصلا از اين تيم يا هر تيم پرتغالي ديگر پيشنهاد مربيگري نداشتم. قبلا در آتليتکو بازي مي‌کردم و هنوز دوستاني در اين باشگاه دارم. رييس باشگاه با من دوست است اما پيشنهادي از آنها به من نشد و در حال حاضر يک مربي آزاد هستم.

او در پاسخ به اينکه احتمال حضورش در ايران براي هدايت تيم ملي اميد منتفي است يا هنوز براي دادن پاسخ به فدراسيون ايران زمان مي‌خواهد، گفت: پرونده مذاکره من با مسوولان فدراسيون ايران و احتمال حضورم در آنجا هنوز بسته نيست. پيشنهادي از يک باشگاه اماراتي و همچنين يک تيم ملي آفريقايي دارم که آنها را بررسي خواهم کرد و در اين بين به پيشنهاد فدراسيون ايران هم فکر خواهم کرد.

اين مربي پرتغالي از سفرش به چين خبر داد و تصريح کرد: هفته آينده به چين خواهم رفت تا سعي کنم باقيمانده مطالباتم را از باشگاه داليان دريافت کنم. در آنجا دوستاني دارم که اميدوارم با کمک آنها موفق شوم. از چين به دوبي مي‌آيم تا پيشنهاد تيم اماراتي و تيم آفريقايي را بررسي کنم. در دوبي تصميم نهايي‌ام را مي‌گيرم و در صورتي که نهايتا با فدراسيون ايران توافق کنم؛ با توجه به اين که دوبي به ايران نزديک است، فورا به تهران مي‌آيم.

وينگادا در ادامه اين گفت‌وگو با بيان اينکه تنها نتيجه تيم ملي ايران مقابل نيجريه در جام‌جهاني مي‌تواند ايران را براي صعود به مرحله بعدي اميدوار کند، خاطرنشان کرد: گروه تيم ايران اصلا آسان نيست. آرژانتين و نيجريه هر دو قهرمان قاره‌هاي خودشان هستند و تيم‌هاي قدرتمندي دارند. فکر مي‌کنم رقابت اصلي ايران براي صعود از مرحله گروهي با تيم نيجريه باشد. اگر ايران بتواند مقابل اين تيم نتيجه خوبي را کسب کند، همچنان شانس صعود خواهد داشت. اين مربي پرتغالي با ابراز تاسف از مرگ اوزه‌ بيو، اسطوره فوتبال کشورش اظهار کرد: مرگ اوزه‌ بيو يک فقدان بزرگ براي جامعه فوتبال جهان است. او يک فوتباليست و يک مرد بزرگ بود. اين افتخار را داشتم تا مقابل او چندين مرتبه بازي کنم. خيلي چيزها از اوزه بيو ياد گرفتم. واقعا الان همه پرتغالي‌ها ناراحت هستند.

وي درباره مقايسه اوزه‌ بيو با کريستيانو رونالدو يا لوئيش فيگو از سوي برخي کارشناسان فوتبال و رسانه‌هاي ورزشي، گفت: اين مقايسه اصلا درست نيست. رونالدو بازيکن فوق‌العاده‌اي است و مي‌توانم او را با اوزه‌ بيو در يک سطح قرار دهم؛ البته اوزه‌بيو سرعت زياد و تکنيک بسيار بالايي داشت. در مجموع به نظرم سبک بازي اين دو بازيکن خيلي شبيه به هم نيست.


 سيدجلال حسيني مطرح کرد:
 قول رويانيان براي حل مشکلات بازيکنان پرسپوليس 

مدافع تيم فوتبال پرسپوليس گفت: محمد رويانيان قول داد مشکلات بچه‌ها را حل کند. به گزارش فارس، سيدجلال حسيني درباره جلسه با رويانيان اظهار داشت: با توجه به درخواست بازيکنان من، بنگر و نوري به عنوان 3 نماينده بازيکنان انتخاب شديم تا براي در ميان گذاشتن برخي مشکلات با رويانيان مذاکره کنيم.

وي افزود: مشکلات را به رويانيان گفتيم و ايشان قول داد که زودتر برطرف شود اگر ما حرفي در اين جلسه زديم اين حرف ما 3 نفر نبود و حرف همه تيم بود. اين را همه بچه‌ها مي‌دانند.

حسيني درباره اخباري مبني بر اينکه او و دو بازيکن ديگر از رويانيان پول گرفته‌اند گفت: بچه‌هاي ما همه‌چيز را مي‌دانند ما هر حرفي که زديم براي منافع تيم و بازيکنان بود. مشکلات بچه‌ها را گفتيم اين چه حرفي است که مي‌گويند ما خودمان 3 نفر پول گرفته‌ايم. ما رفتيم مشکلات را حل کنيم و در اين ميان بحث گرفتن پول واقعا عجيب است بازيکنان خودشان مي‌دانند و اطلاعات جلسه را به آنها داديم.

وي افزود: چيزي نداريم که بخواهيم پنهان کنيم. بچه‌ها همه‌چيز را در جريان هستند و ما معتقديم همه بايد يک اندازه بگيرند چون به نظر من همه براي موفقيت تيم يک دل تلاش کردند و همه‌چيز هم بايد مساوي باشد. حسيني در پايان درباره بازي با فولاد نيز گفت: بازي بسيار سختي را در پيش داريم. فولاد تيمي بسيار خوب و جزو صدرنشينان است اميدوارم که در يک روز خوب بتوانيم دست پر از اهواز به تهران برگرديم. بالاخره بازي سخت و حساسي است و قبل از دربي هم شرايط خاص خودش را دارد.


 خسرو حيدري:
 استقلال هم به اندازه بقيه تيم‌ها شانس قهرماني دارد 

خسرو حيدري مي‌گويد استقلال بايد هوشيارانه‌ تر به مصاف حريفان خود برود.

به گزارش خبر آنلاين؛ خسرو حيدري در خصوص برد استقلال مقابل راه آهن گفت: ما شرايط سختي براي اين ديدار داشتيم 3 بازيکن بيشتر روي نيمکت تيم حضور نداشتند و همين اتفاق باعث شد تا تيم با وضعيتي دشوار به مصاف راه آهن برود ولي با اين حال ما بازي منطقي و خوبي را از خود به معرض نمايش گذاشيم و خدا را شکر که توانستيم به برد برسيم.

وي افزود: از اين به بعد بايد از صدرنشيني خود دفاع کنيم و مطمينا با اين شرايط بايد هوشيارانه‌تر به مصاف حريفانمان برويم و بيشتر از فرصت‌هايمان استفاده کنيم.

حيدري در ارتباط با عملکرد خود در اين ديدار اظهار داشت: فکر مي‌کنم خوب بازي کردم.مخصوصا اينکه من و آندو زوج خوبي را در جناح راست تشکيل داديم و در بازي‌هاي بعدي هم مي‌توانيم به همين شيوه در کنار هم براي استقلال موثر ظاهر شويم.

وي در ادامه گفت: مقابل راه آهن در پست دفاع راست به ميدان رفتم و فکر مي‌کنم در اين پست موثرتر مي‌توانم براي استقلال بازي کنم.

بازيکن استقلال در ارتباط با بازي اين هفته استقلال مقابل استقلال خوزستان گفت: همه بازي‌ها براي ما سخت و حساس هستند و با توجه به حساسيت بازي‌هاي دور برگشت بايد حواسمان را جمع کنيم تا کمتر دچاره اشتباه شويم. مطمئنا همه هدف و برنامه ما مقابل استقلال خوزستان که تيم خوبي هم است کسب پيروزي است تا به صدر‌نشيني خود تداوم دهيم.

حيدري در ارتباط با شانس قهرماني استقلال در ليگ گفت: ما هم به اندازه بقيه تيم‌ها شانس قهرماني داريم. امسال رقابت در صدر جدول بالا است و بايد سعي کنيم طوري نتيجه بگيريم که در هفته آخر ليگ صدر نشين باشيم و از قهرماني خود دفاع کنيم.


 جدايي نکونام از استقلال بعد از دربي 

سرپرست باشگاه استقلال درباره جواد نکونام و پيشنهاد تيم چيني توضيح داد.

به گزارش فارس، ميرشاد ماجدي درباره آخرين وضعيت جواد نکونام گفت: وضعيت نکونام بعد از دربي مشخص مي‌شود که آيا مي‌خواهد از استقلال برود يا نرود. فعلا ايشان در تمرينات حضور دارد و آماده کمک به استقلال است تا آن زمان نيز تکليف همه‌چيز مشخص خواهد شد.

چند روزي است که شايعه شده نکونام در حال مذاکره با باشگاه‌هاي چيني و قطري است اما به نظر حضور کاپيتان تيم ملي در قطر محتمل‌تر باشد. اين موضوع به زودي مشخص مي‌شود.

جواد نکونام در مورد خبر جدايي اش از استقلال عنوان کرد: من از چند وقت پيش از باشگاه‌هاي چيني و قطري پيشنهاد داشتم اما هنوز آنها را بررسي نکرده‌ام.

وي افزود: در حال حاضر به بررسي آنها مشغول هستم. هنوز چيزي مشخص نيست و رفتنم از استقلال قطعي نيست و بايد زودتر تصميم بگيرم.


 عاليشاه به ديدار با استقلال مي‌رسد 

در صورت تصميم علي دايي سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس، اميد عاليشاه از بازي با فولاد خوزستان به فهرست 18 نفره سرخپوشان باز خواهد گشت.

به گزارش مهر، سايت باشگاه پرسپوليس اعلام کرد که اميد عاليشاه به تمرينات گروهي بازگشته است و در صورت صلاحديد سرمربي احتمال حضور او در فهرست بازي با فولاد وجود دارد. کادر پزشکي پرسپوليس هم شرايط اين بازيکن را رو به بهبود اعلام کرده و مجوز حضور او در بعضي مراحل تمرين، صادر شده است.

عاليشاه به صورت کامل با سرخپوشان تمرين کرد و در تمرين بعدازظهر هم حاضر خواهد بود. بنابر اعلام کادر پزشکي، تمرينات اين بازيکن تحت کنترل خواهد بود و او مرحله به مرحله تحت فشار بيشتري قرار مي‌گيرد. با توجه به غيبت بازيکنان مصدوم و محروم به نظر مي‌رسد عاليشاه در صورت صلاحديد کادر فني، در بازي با فولاد وارد فهرست 18 نفره شود و از نظر رواني براي بازي دربي هم آماده خواهد شد.


 کي‌روش:
 جايگاه اوزه ‌بيو دست‌نيافتني است 

سرمربي تيم ملي فوتبال ايران گفت: اوزه‌ بيو چهره‌اي جهاني و فرامليتي است و هيچ‌کس نخواهد توانست به جايگاه پلنگ سياه دست يابد.

به گزارش فارس، «کارلوس کي‌روش» از شنيدن خبر درگذشت اوزه‌بيو، اسطوره فوتبال پرتغال اظهار تاسف کرد. کي‌روش که همچون چهره اوزه‌بيو، مليتي دوگانه موزامبيکي- پرتغالي دارد، در گفت‌وگويي با روزنامه لوسا در اين مورد سخن گفت. وي اظهار داشت: هيچ‌کس نخواهد توانست در فوتبال پرتغال به جايگاهي که او داشت، برسد. او بازيکن فوتبالي بود که ديگر تکرار نخواهد شد و متعلق به همه بود. نزد پرتغالي‌ها جايگاهي کاملا متفاوت با ساير ورزشکاران داشت. ضمن اينکه چهره‌هاي فرامليتي، فراقاره‌اي و حتي جهاني بود. ديگر کسي به جايگاهي که او داشت،‌ نخواهد رسيد. به اعتقاد مسوول فني اسبق پرتغال و سرمربي کنوني ايران، اوزه‌بيو چهره‌اي همچون پله و مارادونا بود.

وي افزود: مثل پله يا مارادونا فقط فوتباليست نبود. بلکه همه به خاطر حتي شخصيت خارج از فوتبال نيز همه او را دوست داشتند. به همين دليل با بازيکنان بزرگ فوتبالي که اکنون حضور دارند يا در گذشته بوده‌اند، متمايز بود. او شخصيتي خاص خود داشت و پلنگي سياه بود. به اعتقاد مربي 59 ساله ايران، چهره فوت‌کرده مايه مباهات فوتبال پرتغال و مردم کشورش است. او ادامه داد: روز 5 ژانويه ناگوار بود. او بخشي از وجودم بود. همچنين بخشي از وجود همه آنهايي بود که در فوتبال دستي دارند،‌بود که متاسفانه از جمع‌مان رفت.


 مديرعامل باشگاه نفت تهران:
 نفت بازيکنانش را به تيم ملي زير 22 سال مي‌دهد 

مديرعامل باشگاه نفت تهران با اعلام اين که بازيکنانش را در اختيار تيم ملي زير 22 سال قرار مي‌دهد، گفت: شايد با اين کار سهميه ليگ قهرمانان آسيا را از دست بدهيم.

به گزارش ايسنا: منصور قنبرزاده درباره دعوت سه بازيکن تيمش به تيم ملي زير 22 سال و مخالفت اوليه گل‌محمدي با اعزام آنها به عمان به همراه تيم ملي، اظهار کرد: سازمان ليگ گفته بود که به هيچ وجه تاريخ بازي‌هاي ليگ را تغيير نمي‌دهد ولي ما تاريخ‌هاي خاصي را پيشنهاد کرديم و در نهايت سازمان ليگ تاريخ بازي‌ها را تغيير داد.

او افزود: هر چند سازمان ليگ تاريخ‌هاي پيشنهادي ما را قبول نکرد اما تا حد زيادي نزديک به آن تاريخ‌ها، بازي‌هاي ليگ را تغيير داد. به اين ترتيب ما سه بازيکن خود را در اختيار تيم ملي زير 22 سال قرار مي‌دهيم. مديرعامل نفت همچنين گفت: با فرستادن علي ايرانوند، امين حاج محمد و مرتضي پورعلي‌گنجي به تيم ملي زير 22 سال ريسک بزرگي را انجام داديم که شايد باعث از دست رفتن سهميه ليگ قهرمانان آسيا شود. شايد روند رو به پيشرفت تيم متوقف شود، چون اين سه بازيکن فشار زيادي را تحمل خواهند کرد.

او ادامه داد: تيم ما نوزدهم دي با ذوب‌آهن بازي مي‌کند و سه ملي‌پوش‌مان بلافاصله به عمان مي‌روند تا به همراه تيم ملي زير 22 سال در تاريخ‌هاي 21، 23 و 25 دي سه بازي را انجام دهند. اين فشار زياد باعث مي‌شود که انرژي آنها کاملا تخليه شود. ضمن اين که وقتي به ايران باز مي‌گردند به فاصله سه روز بايد با سايپا بازي کنيم و پنج روز بعدش هم به مصاف مس مي‌رويم.

قنبرزاده در ادامه گفت: خدا کند تيم‌هايي که يک بازيکن ملي‌پوش دارند در دقيقه‌ 90 تصميم نگيرند که بازيکن به تيم ملي ندهند. ما با خود گفتيم که اگر تيم ملي بدون بازيکنان خوب ما به رقابت‌هاي آسيايي برود و مثلا از تيمي مثل کويت چند گل بخورد، فوتبال ما تحقير مي‌شود. ريسک بزرگي کرديم اما بازيکنان ما گفتند که جاي خالي اين سه بازيکن را پر مي‌کنند و خود سه بازيکن هم گفتند که وقتي برگردند، غيبت خود را جبران مي‌کنند.

?


 خبر 

جهان پهلوان، قصه‌اي براي ورزش پرغصه ايران

چهل و ششمين سالمرگ جهان پهلوان تختي امروز در آرامگاه مرحوم واقع در ابن بابويه شهر ري برگزار مي‌شود. اکنون بايد دوباره منتظر بود که مراسمي به رسم يادبود در مقبره وي انجام شود غافل از اينکه جهان پهلوان تختي رفته رفته به قصه تبديل مي‌شود و بيم آن مي‌رود که براي نسل‎هاي آينده به افسانه بدل شود. به گزارش مهر، تختي فقط يک نام نيست بلکه کليد واژه اي است که شنونده را ارجاع مي‌دهد به منش پهلواني و خصلت‌هاي جوانمردانه. فردا چهل و شش سال از روزي خواهد گذشت که سرايدر هتل آتلانتيک پيکر بي‌جان قهرمان المپيک 1956 ملبورن را در اتاق شماره بيست و سه پيدا کرد و از آن زمان تاکنون مرگ اين اسطوره هنوز در پرده اي از راز و ابهام باقي مانده است. اما آنچه اکنون و طي گذشت اين همه سال به مانند نمک روي زخم است، برپايي مراسمي است که فقط فرصتي مي‎شود تا عده اي گرد هم جمع شوند تا عرض ارادتي کنند به جهان پهلوان که البته فرصتي هم براي خودنمايي به برخي دست مي‌دهد تا خودي نشان دهند. ورزش ايران، کاستي کم ندارد. اينکه نام اکثر ورزشگاه‌هاي ما تختي باشد اما خصلت‌هاي پهلواني آن مرحوم از يادها فراموش شود، براي ورزش ايران خوب نيست. برگزاري مراسم سالمرگ براي تختي امري الزامي است اما اين مراسم جنبه نمادين پيدا کرده و چه بسا براي اهالي ورزش تکرار مکررات است.

اي کاش مسئولان فدراسيون کشتي و پهلواني طرحي نو دراندازند. واژه «تختي» يادآور کمک به زلزله زدگان بويين زهراست. تختي يعني يورش نبردن به پاي آسيب ديده «الکساندر مدودف» و تختي يعني تلاش از صفر براي دستيابي به يک طلا و دو نقره المپيک. ورزش ايران اين روزها پر است از سودجوياني که منافع شخصي خود را بر هر چيز ارجح مي‌دانند. افرادي که تباني و فساد مي‌کنند و افرادي که ذات ورزش را به هر چه بدذاتي است مي‌آلايند. تختي هم دستاويزي شده براي اينکه از پهلواني‌ها و رشادت‌هايش ياد کنند غافل از اينکه در اين چهل و شش سال چرا ورزش ايران يک تختي ديگر به دنيا عرضه نکرد. آيا دچار رکود اخلاقي شده ايم؟ اينکه به يک اسطوره بپردازيم بي آنکه مشي وي را سرلوحه قرار دهيم، امري عبث و بيهوده است. تختي يک نام نيست، يک فرهنگ است. فرهنگي که در آن به حريف احترام مي‌گذارند و براي رسيدن به موفقيت همه چيز را زير پا نمي‌گذارند. فرهنگي که در آن تلاش مي‌کنند تا از کوچه پس کوچه‌هاي جنوب شهر به مدال‌هاي رنگارنگ برسند. فرهنگي که براي کمک به همنوع زلزله زده و رساندن آن به دست مصيبت‌زدگان، کمر همت بندي. فرهنگي که... فرهنگي که گويا اين روزها به قصه‌اي بدل شده براي ورزش پرغصه ما.

مرحله يک چهارم نهايي جام حذفي قرعه‌کشي شد

قرعه‌کشي مرحله يک چهارم نهايي جام حذفي ديروز در سازمان ليگ برگزار شد. طبق اين قرعه‌کشي، پرسپوليس در اهواز مهمان فولاد است. استقلال هم در اصفهان به مصاف ذوب‌آهن مي‌رود. همچنين مشخص شد که مرحله نيمه‌نهايي جام حذفي سه‌شنبه 15 بهمن برگزار مي‌شود و فينال هم جمعه 25 بهمن برگزار خواهد شد. برنامه مرحله يک چهارم نهايي جام حذفي به شرح زير است:

پنجشنبه 26 دي

مس کرمان - صنعت نفت آبادان، ساعت 14، ورزشگاه امام علي (ع) کرمان

سه‌‌شنبه 1 بهمن‌

ذوب‌آهن اصفهان - استقلال، ساعت 14، ورزشگاه فولادشهر

راه‌آهن - تراکتورسازي، ساعت 14، ورزشگاه تختي تهران

يکشنبه 6 بهمن‌

فولاد خوزستان - پرسپوليس، ساعت 14:30، ورزشگاه غدير اهواز

پولادي آماده بازگشت به ميادين شد

مدافع تيم فوتبال پرسپوليس در آستانه بازگشت به فهرست پرسپوليس قرار دارد و اعضاي کادر فني حالا همه چيز را در گرو تصميم علي دايي مي‌دانند که برنامه‌اش براي استفاده از اين بازيکن چه باشد.

مهرداد پولادي آماده بازگشت به فهرست بازي در پرسپوليس شده است. جواد منافي درباره آخرين وضعيت اين بازيکن گفت: مهرداد در تمرينات عملکرد خوبي از خود نشان داد و خود را در شرايط بازي نشان داده است. او در اين مدت خيلي تلاش کرد و حواسمان به اين مسئله بود. حالا ديگر اين به نظر دايي بستگي دارد که از او چگونه و از چه زماني استفاده کند. البته طبيعي است که با توجه به دوري طولاني او از ميادين، بازگشت به شرايط مسابقه آداب خاص خود را دارد. محمدرضا مولايي بدنساز پرسپوليس هم در اين باره گفت: پولادي در تمرينات تيمي حاضر بوده و مراحل تمرين را انجام داده است و از نظر فيزيکي از عهده انجام کارهاي مختلف برآمد اما اينکه توان او براي 90 دقيقه بازي چگونه باشد، پس از تست بدني مشخص خواهد شد. رضا فروزاني ديگر مربي تيم هم درباره پولادي اينگونه توضيح مي‌دهد: براساس تمرينات او در استارت‌ها، چرخش‌ها، جهش‌ها و ديگر فاکتورها، خوب و آماده نشان داد. بدون ترس در جنگ‌ها وارد مي‌شود و براي بازگشت به بازي‌ها آماده نشان داده است. البته در نهايت تصميم‌گيري با دايي است. به هر حال شرايط مسابقه و فشار و استرس حاکم بر آن با تمرين متفاوت است. سبکي و سنگيني بازي هم ملاک است و سرمربي براساس همه اينها درباره نحوه و زمان بازگشت بازيکن تصميم مي‌گيرد. دکتر حقيقت مسوول گروه پزشکي پرسپوليس هم اضافه مي‌کند: خيلي وقت پيش اعلام کرده بوديم که اين بازيکن مشکل پزشکي ندارد و در اختيار کادر فني است تا روي شرايط بدني او کار شود.


 اخبار کوتاه 

فولاد ميزبان پرسپوليس شد

در مرحله يک چهارم نهايي رقابت‌هاي جام حذفي فولاد ميزبان پرسپوليس شد. به گزارش فارس، پس از قرعه‌کشي مرحله يک چهارم نهايي رقابت‌هاي جام حذفي ميزبانان اين مرحله مشخص شدند. به اين ترتيب در اين مرحله فولاد ميزبان پرسپوليس در اهواز شد و طبق قرعه نيز ميزباني ديدار تراکتورسازي و راه‌آهن به ورزشگاه تختي تهران رسيد. طبق اساسنامه سازمان ليگ پيش از اين تيم‌هاي ذوب‌آهن و مس به ترتيب ميزبان تيم‌هاي استقلال و صنعت نفت آبادان در اين مرحله شده بودند. با اعلام بهروان رئيس کميته مسابقات سازمان ليگ، ديدار تيم‌هاي پرسپوليس و فولاد از مرحله يک چهارم نهايي جام حذفي 6 بهمن برگزار مي‌شود. همچنين ديدار استقلال با ذوب‌آهن و را‌ه‌آهن با ترکتورسازي اول بهمن و ديدار مس و نفت آبادان 26 دي ماه برگزار مي‌شود. همچنين ديدارهاي نيمه نهايي و فينال به ترتيب در تاريخ‌هاي 15 و 25 بهمن برگزار خواهد شد.

برهاني را از ريشه نمي‌زنيم

امير قلعه‌نويي از حرفي که در مورد اخراج برهاني زده پشيمان شده است. به گزارش خبرآنلاين؛ امير قلعه‌نويي در مورد آرش برهاني گفت: «برهاني مصاحبه کرده و گفته که از بد بازي کردن خودش ناراحت شده نه از تعويض. البته اگر اصول و اخلاق را رعايت نکنيم سنگ روي سنگ بند نمي‌شود. ولي افراد ديگري هم به من گفتند که او به خاطر بد بازي کردنش ناراحت بوده. بعضي وقت‌ها در جلسه فني تصميم گرفته مي‌شود که نظري به ميدان برود ولي من مي‌گويم اجازه بدهيم برهاني بازي کند تا بتواند به شرايط خوبش برگردد.» سرمربي استقلال که گفته بود اگر مطمئن شود برهاني به کلمن لگد زده او را اخراج مي‌کند ادامه داد: «با وجود تمام اين مسائل، ما در حال بررسي اين موضوع هستيم. برهاني اصلا نبايد اين کار را مي‌کرد. کارش قطعا اشتباه بود. مي‌دانم که او به دنبال زدن گل صدم است و به همين دليل استرس دارد. پس به اين موضوع منطقي نگاه مي‌کنيم و قصد نداريم او را از ريشه بزنيم. برهاني هم به جاي عذرخواهي از من بايد از مردم عذرخواهي کند.» قلعه‌نويي در مورد وضعيت تيم استقلال و صدرنشيني آن در ليگ برتر هم گفت: «ما صدرنشين شده‌ايم اما فاصله کمي با تيم‌هاي ديگر داريم. بايد اين فاصله را حفظ کنيم و اين را مي‌دانم که کار سخت ما از همين امروز شروع شده است.»

قرارداد اوليويرا و تراکتورسازي آماده شد

توني اوليويرا پس از دريافت مطالبات سال گذشته اش در ادامه رقابت‌هاي ليگ برتر روي نيمکت تراکتورسازي مي‌نشيند. به گزارش ايسنا، پس از استعفاي مجيد جلالي از سرمربيگري تراکتورسازي و پذيرش اين استعفا،نام گزينه‌هاي مختلفي براي هدايت تراکتورسازي مطرح شد. حميد استيلي، رسول خطيبي و توني اوليويرا سه نامي بودند که در بيشتر گمانه‌زني‌ها بر سر زبان‌ها بودند اما حميد زيني‌زاده پس از جلسه باشگاه گفت که قرارداد اوليويرا تنظيم شده و پس از پرداخت مطالبات فصل قبل اين مربي پرتغالي، او در ادامه ليگ بر روي نيمکت تراکتورسازي خواهد نشست. مديرعامل باشگاه تراکتورسازي همچنين گفت که پس از پرداخت اين بدهي‌ها به توني، اين مربي به تبريز سفر خواهد کرد تا قراردادش را امضا کند.

برادر مايلي‌کهن تو که متشرع هستي

امير عابديني مي‌گويد آنچه مايلي‌کهن در حرف‌هايش به آنها استناد داشته‌، حرف‌هاي يک کلاهبردار است که به زندان افتاده. امير عابديني‌؛ به ابهاماتي که محمد مايلي‌کهن در گفت‌و‌گويي تفصيلي با تسنيم عليه مدير داماش وارد کرده بود‌، پاسخ داد. مايلي‌کهن در اين گفت‌و‌گو درباره قرارداد 650 ميليوني عابديني با داماش و سهم 250 هزار دلاري او از قرارداد جهانبخش سخن گفته بود. حرف‌هايي که عابديني در پاسخ به آنها مي‌گويد:«برادرم جناب آقاي مايلي‌کهن مي‌شود آنچه شما درباره قرارداد 650 ميليون توماني من گفتيد دقيقا همان حرف‌هايي است که پيشتر يک کلاهبردار عنوان کرده بود. کلاهبرداري که الان زندان است. کاش به من زنگ مي‌زدي و مي‌آمدي اسناد مربوط به اين ادعا‌ها را مي‌ديدي. چيز پنهاني نيستند و اين‌ها را سيستم قضايي کشور هم در اختيار دارد.من 650 ميليون دريافت نداشتم. تازه 600 ميليون تومان هم از حساب شخصي‌ام پرداخت کردم. اين اسناد هم وجود دارد. شايد اين پولي که من پرداخت کردم شما را به شک انداخته باشد. من از آن آقاي کلاهبردار‌، 4 چک 150 ميليون توماني در دستم دارم که مي‌تواني بيايي و آنها را ببيني. بحث دعواي رشت و انزلي هم شما که اهليت محلي داريد‌، مي‌دانيد به 48 سال قبل بر مي‌گردد و در اين 7 سالي که من آنجا رفتم خلاصه نمي‌شود. در مورد قرارداد جهانبخش و اين 210 هزار يورويي که مي‌گوييد هم البته اين پول به حساب باشگاه واريز شده تا هزينه امور باشگاه شود. اين اسناد اصلا مخفي و چيز پنهاني نيستند. مي‌توانيد بياييد و بررسي‌شان کنيد.» او در پايان مي‌گويد:« برادر مايلي‌کهن‌، شما که متشرع هستي براي عصبيت‌هاي خاص خود، هويت محترمت را در برابر چالش‌هاي بي حساب و کتاب قرار نده.» البته عابديني حاضر نشد درباره حرف‌هاي مايلي‌کهن درباره ارتباط دوستانه‌اش با فدراسيوني‌ها حرفي بزند.