نسخه شماره 3380 - 1392/10/17 -

زيرساخت‌هاي طرح ترافيک شيراز در هاله‌اي از ابهام
شـيرازي‌ها همچنـان در بلاتکليفـي

نگاهي به طرحي که 12 سال، منتظر بودجه است!
حمل و نقل ريلي آذربايجان غربي در جدال با بي پولي


نور در انتظار اجراي فاضلاب شهري


خبر


 زيرساخت‌هاي طرح ترافيک شيراز در هاله‌اي از ابهام
 شـيرازي‌ها همچنـان در بلاتکليفـي 

در حاليکه مسوولان شهري شيراز اعتقاد دارند زيرساختهاي طرح ترافيک به اندازه مناسب در اين کلانشهر فراهم شده، پليس اين زيرساختها را کافي نمي‌داند.به گزارش مهر، موضوع اجراي طرح ترافيک شيراز طي دو سال گذشته همواره مطرح بوده و هربار به جنجال تبديل شده است. اواخر سال 89 بود که اجراي طرح ترافيک شيراز از سوي مسئولان ذي ربط مطرح شد. اما در آن زمان به واسطه اينکه زيرساختهاي اجراي طرح هنوز تکميل نشده بوده امکان اجراي آن وجود نداشت. طي آن دوره، پليس 14 شرط را براي اجراي طرح تهيه کرد که اگر اين 14 بند در شيراز محقق شود طرح ترافيک نيز قابليت اجرا دارد.

طي اين مدت با جلساتي که با پليس برگزار شد اين شروط به چهار مورد رسيد و روز گذشته نيز طرح ترافيک شيراز وارد فاز اجرا شد. البته آنچه بيش از همه مردم شيراز را سردرگم کرده اين است که مسوولان شهرداري اعتقاد دارند که زيرساخت‌هاي لازم براي اجراي طرح ترافيک فراهم شده اما پليس اين زيرساخت‌ها را کافي نمي‌داند.

فرمانده انتظامي استان فارس با بيان اينکه زمان مراحل اجراي طرح ترافيک فقط توسط پليس اعلام مي‌شود، گفت: طرح ترافيک شيراز فقط زماني که چهار زيرساخت فراهم شود اجرا خواهد شد.

سردار سيروس سجاديان افزود: مرحله اول اجراي اين طرح فقط ارشادي است. وي با اشاره به اينكه در صورت فراهم شدن زيرساختها پليس براي اجراي آن آمادگي 100 درصد دارد، گفت: براي اجرايي شدن اين طرح بايد بايدها و نبايدهايي وجود دارد که توسط پليس اعلام مي‌شود. فرمانده انتظامي استان فارس بر لزوم فراهم شدن زيرساختهايي كه پليس مشخص كرده تاكيد كرد و افزود: براي اجرايي شدن اين طرح سه مرحله پيش بيني شده كه مرحله اول ارشادي است و از 15 دي ماه آغاز و تا زماني كه پليس تشخيص دهد ادامه خواهد داشت. سردار سجاديان با بيان اينكه در راستاي اجراي مرحله ارشادي رانندگان اعمال قانون نمي شوند، اظهار داشت: در اين مدت محدوديتي براي ورود خودروها به محدوده وجود ندارد.

وي بيان کرد: مراحل بعدي اجراي طرح شامل زوج و فرد و همچنين مرحله سوم طرح که همان محدوديت است پس از فراهم شدن زيرساخت‌ها آماده خواهد شد. فرمانده انتظامي استان فارس افزود: يکي از اين چهار شرط پليس براي اجرايي شدن طرح نصب دوربين و در اختيار قرار دادن آن به پليس، راه‌اندازي پارکينگ در ورودي محدوده، راه اندازي خطوط ويژه و تامين ناوگان عمومي براي جابه جايي مردم است.

سردار سجاديان اظهار داشت: هيچکس اجازه ندارد به جاي پليس صحبت کند و مردم بدانند زمان دقيق اجراي آن فقط از سوي فرماندهي انتظامي استان اعلام خواهد شد. در اين مابين البته معاون حمل‌ونقل شهردار اعتقاد دارد که پارکينگ به نسبت مناسب در شهر فراهم شده و دوربين‌ها نيز به زودي تحويل پليس مي‌شود.

معاون حمل و نقل شهردار شيراز نيز در اين رابطه به خبرنگار مهر گفت: براي اجراي طرح ترافيک شيراز از سوي پليس سه موضوع اعلام و قرار است که اين سه موضوع که همان فراهم کردن زيرساختهاست آماده شود. علي زحمتکش افزود: يکي از اين زيرساختها نصب دوربين در ورودي طرح و سپردن آن به پليس، ديگري پارکينگ و موضوع سوم مربوط به خطوط ويژه است. وي ادامه داد: در خصوص نصب دوربين در شوراي ترافيک استان شهردار شيراز اعلام کرد که براي خريد تجهيزات اقدام شده و تا دو ماه آينده اين دوربينها در ورودي طرح نصب خواهد شد.

وي با بيان اينکه اين موضوع در حضور پليس عنوان شد، ادامه داد: براي اجراي اين طرح عدم نصب دوربين مشکلي نداشت و همان طور که از سوي شهردار اعلام شد تا دو ماه آينده دوربين‌ها نصب خواهند شد.

معاون حمل و نقل شهردار شيراز با اشاره به اينکه يکي از موضوعات اساسي در اجراي اين طرح خطوط ويژه است، ادامه داد: يکي از موضوعات ديگر راه‌اندازي خطوط ويژه خيابان زند و انقلاب بود که عمليات راه‌اندازي اين خطوط روز شنبه به پايان رسيد و خطوط در اختيار اتوبوسراني قرار گرفت. زحمتکش افزود: موضوع ديگر مربوط به راه‌اندازي پارکينگ است که در اين راستا با توجه به مقدورات تعدادي پارکينگ با ظرفيت پنج هزار خودرو در اطراف محدوده تامين شده است. وي در خصوص تردد خودروها در هسته مرکزي شهر (محدوده ترافيک) گفت: به طور ميانگين از ساعت هفت تا 15 تعداد 180 هزار خودرو وارد اين محدوده شده به گونه اي که در هر ساعت به طور متوسط 24 هزار خودرو وارد محدوده مي‌شوند.

معاون حمل‌ونقل شهردار شيراز در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر مبني بر اينکه «آيا پارکينگ براي اين تعداد خودرو وجود دارد»، اظهار داشت: قرار نيست که تمام مردم با خودروهاي خود به محدوده بيايند، بايد خودروهاي خود را در منزل گذاشته و با وسايل نقليه عمومي جابجا شوند. وي در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر مبني بر اينکه «بايد احتمال داد که برخي با خودروهايشان از منزل خارج شوند»، بيان کرد: البته تعدادي پارکينگ با ظرفيت 20 هزار خودرو در فاصله يک تا چهار کيلومتري طرح وجود دارد و مردم مي‌توانند خودروهايشان را در اين پارکينگها بگذارند. وي در خصوص تجمع رانندگان تاکسي در روز اول مرحله ارشادي طرح گفت: رانندگان تاکسي گمان مي‌کردند که اجراي اين طرح در سرعت رفت و آمد آنها اختلال ايجاد مي‌کند که در اين راستا با آنها صحبت شد. زحمتکش افزود: البته اين افراد مسائل مالي را عنوان کردند که مقرر شد کارشناسان اين موضوع را نيز بررسي و تدابيري اتخاذ شود. وي گفت: در حال حاضر 120 هزار راننده تاکسي در شيراز وجود دارد که فقط 100 الي 120 نفر آنها به دليل مسائل مذکور تجمع کرده بودند. معاون حمل‌ونقل شهردار شيراز در خصوص افزايش ناوگان عمومي نيز گفت: شهرداري شيراز موظف بود که نسبت به افزايش ناوگان اتوبوسراني اقدام کند که در اين راستا 20 اتوبوس در خيابان زند افزايش يافت که حداکثر زمان رسيدن هر اتوبوس به دو دقيقه رسيد.

زحمتکش در خصوص مرحله اول اجراي اين طرح گفت: بر اساس هماهنگي‌هاي صورت گرفته با پليس قرار است اين طرح از يک روز تا 10روز به صورت ارشادي اجرا شود و بعد از اين مدت طرح به صورت زوج و فرد اجرا شود. به گزارش مهر ، به هر حال مردم انتظار دارند که طرح ترافيک شيراز اگر بنا بايد به مرحله اجراي رسمي درآيد تمام تدابيري رفت و آمدي آنها در هسته مرکزي شهر نيز انديشيده شود. در شهري که هنوز مترو وجود ندارد، اتوبوسهاي شهري آن از انواع پيشرفته نيستند و عمر به نسبت طولاني نيز دارند، تاکسي‌ها نيز کفاف حجم عظيم تقاضاي شهروندان بعد از اجراي رسمي طرح را نيز نمي‌دهد متوليان طرح بايد زيرساخت‌ها را در سطح بالاي خود فراهم کنند تا مشکلاتي بعدي براي ادامه طرح ايحاد نشود.

مردم هنوز نسبت به زيرساخت‌ها و چگونگي اجراي طرح ابهام دارند و اگر طرح به درستي اجرا نشود مشکلات مختلفي دامنگير شيراز خواهد شد.


 نگاهي به طرحي که 12 سال، منتظر بودجه است!
 حمل و نقل ريلي آذربايجان غربي در جدال با بي پولي 

حمل و نقل ريلي به عنوان يکي از نيازهاي اصلي استان مرزي آذربايجان غربي که طي بيش از يک دهه گذشته مردم چشم انتظار شنيدن سوت آن در اروميه هستند، زير سايه عدم تخصيص اعتبارات کافي کمر خم کرده و با گذشت بيش از يک دهه هنوز به سر منزل مقصود نرسيده است. به گزارش خبرنگار مهر، توسعه حمل و نقل ريلي با توجه به هم مرز بودن آذربايجان غربي با سه کشور جمهوري آذربايجان، ترکيه و عراق و 5 گمرک رسمي که مي‌توانست در توسعه صادرات و بهبود شرايط ترانزيت کالا از مسير کريدور شرق و غرب نقش موثري داشته باشد،در کرانه‌هاي درياچه اروميه در جدال با بي پولي 12 سال در انتظار است.

سال 80 بود که خبر احداث خط ريلي از مراغه به سمت اروميه نور اميدي در دلهاي مردم استان ايجاد کرد ولي در ادامه ماجرا عدم تخصيص اعتبارات کافي، مشکلات پيمانکاري، معارض ملکي و... که بهانه‌هاي کلاسيک براي اغلب طرحهاي عمراني ملي استان هستند، گره‌اي سخت در ادامه مسير اجراي اين طرح انداخت.

گره اي که دولتهاي نهم و دهم نيز با وجود اتمام احداث ايستگاههاي مياندوآب و مهاباد موفق به باز شدن آن نشدند، حتي قرار گرفتن اين طرح در رديف طرحهاي مهر ماندگار دولت دهم نيز راه به جايي نبرد و اتصال اروميه به شبکه راه آهن سراسري با همه مشکلاتش به دوش دولت يازدهم افتاد.

هر چند بر اساس اعلام مدير کل راه و شهرسازي آذربايجان غربي هم اکنون ايستگاه‌هاي نقده و اروميه اين طرح داراي 70 درصد پيشرفت فيزيکي هستند ولي ايستگاه‌هاي مياندوآب و مهاباد با وجود افتتاح و وصل شدن به شبکه سراسري راه آهن جمهوري اسلامي ايران خود درگير مشکلات عديده‌اي هستند.

بطوريکه که طي سال گذشته شاهد تعطيلي فعاليت‌هاي ايستگاه مياندوآب به دليل عدم استقبال مردم براي سفر از اين ايستگاه و مراجعه به ايستگاه مراغه به دليل تفاوت فاحش در قيمت بليط‌ها بوديم هر چند اين مشکل بعد از مدتي رفع و ايستگاه مياندوآب فعاليت مجدد خود را آغاز کرد ولي به نظر مي‌رسد با ادمه روند فعلي نبايد به آينده حمل و نقل ريلي در استان اميدوار بود.

ارديبهشت سال گذشته معاون وزير راه و شهرسازي و مديرعامل شركت توسعه و ساخت زيربناهاي حمل‌و‌نقل كشور در اظهارنظري خوشبينامه خبر از بهره‌برداري اين طرح يکسال زودتر از موعد مقرر داده و اعلام کرده است: اين پروژه بايد در سال 92 آماده بهره برداري شود كه پيش بيني شده با تزريق اعتبارات بيشتر، شتاب بخشي در عمليات اجرايي و سه شيفته كردن زمان كاري آن، تا پايان امسال به بهره‌برداري برسد.

ارتقاي ضريب ايمني سفرها، صرفه‌جويي در هزينه‌ها، افزايش سرعت در جابجايي محصولات مراکز توليدي و صنعتي از مهمترين مزاياي طرح راه آهن مراغه – اروميه بوده که مردم منطقه با ديدن افتتاح طرح‌هاي فاخر در برخي استانهاي برخوردار کشور سال‌ها در حسرت آن رنج مي‌برند.

نماينده مردم نقده و اشنويه در مجلس شوراي اسلامي در گفت‌وگو با مهر، در خصوص ضرورت توجه به توسعه حمل‌ونقل ريلي بويژه در استان مرزي آذربايجان غربي، افزود: متاسفانه با وجود نيازها و الزامات بسيار توسعه حمل‌ونقل ريلي در کشور، رتبه ايران به دليل تعريف نادرست از اهداف بلند مدت حمل‌ونقل ريلي کشور در ميان ساير کشورهاي دنيا قابل قبول نيست.

عبدالکريم حسين زاده ضمن تاکيد بر لزوم استفاده از ظرفيت‌هاي بخش خصوصي براي توسعه حمل‌و‌نقل ريلي، اظهار داشت: نبايد نگاه مسئولان به حمل‌و‌نقل ريلي نگاه زودگذر و کوتاه مدت باشد و بايد با سرازير‌کردن سرمايه‌هاي بخش خصوصي و اعتماد به سرمايه‌گذاران خارجي آينده اميد بخشي را براي ناوگان ريلي کشور متصور شد. وي ضمن انتقاد از کندي روند توسعه خطوط ريلي کشور به دلايل مختلف از جمله کمبود اعتبار، معارض ملکي و...، اعلام کرد: اين در حالي است که متاسفانه وضعيت خطوط ريلي کشور نيز نامناسب بوده و اين ناوگان از چشم انداز برنامه پنج ساله توسعه کشور نيز بسيار عقب است.

عضو هيات رئيسه کميسيون عمران مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: مدير عامل راه‌ آهن اذعان دارد دولت رقم صرفه‌جويي کاهش مصرف سوخت را به راه‌ آهن بدهد، مي‌تواند راهکاري براي توسعه اين ناوگان باشد، اما بايد عنوان کرد، اين امر يک نگاه موقتي و زودگذر است که در بلند مدت جواب نمي‌دهد.

حسين زاده با اشاره به اينکه مسئولان راه‌ آهن بجاي آنکه نگاهي مقطعي نسبت به حمل‌ونقل ريلي کشور داشته باشند بايد به توسعه زيرساختهاي اين بخش بيشتر توجه کنند، ادامه داد: وزارت راه و شهرسازي مي‌توانند با جذب سرمايه‌هاي بخش خصوصي راه‌آهن کشور را در ريل پيشرفت و توسعه قرار دهند، چرا که امروزه شبکه حمل و نقل ريلي، ارزان‌ترين و با صرفه‌ترين سيستم جابجايي محسوب مي‌شود.

وي ضمن ابراز تاسف از اينکه تا به امروز نسبت به اين ناوگان بي‌مهري و بي‌توجهي شده است، گفت: در بسياري از کشورهاي جهان حمل و نقل ريلي به پايانه‌هاي دريايي و هوايي متصل شده در حالي که کشورمان که قرار بود روزي بوسيله اين ناوگان به آسيا و اروپا متصل شود امروز تنها به احداث خطوط ريلي توجه مي‌کند. نماينده مردم نقده و اشنويه در مجلس شوراي اسلامي يادآور شد: عقل علمي، صنعتي و توسعه‌اي کشور ايجاب مي‌کند که بيش از پيش به ناوگان ريلي کشور بها داده شود، لذا با سرازير کردن سرمايه‌هاي بخش خصوصي و اعتماد به سرمايه‌گذاران خارجي مي‌توان آينده اميد بخشي را براي ناوگان ريلي کشور متصور شد. نماينده مردم سلماس در مجلس شوراي اسلامي نيز در خصوص لزوم توسعه خطوط ريلي در کشور و آذربايجان غربي با توجه به پتانسيل‌هاي مرزي، اقتصادي و تجاري و ... در گفت‌وگو با مهر،‌ گفت:تا پايان چشم‌انداز توسعه بايد به 25 هزار کيلومتر راه‌آهن در کشور يعني به طور متوسط سالانه هزار کيلومتر احداث شود که اعتبارات، مديريت و پيمانکاران از عوامل تاخير در اجراي اين پروژه‌‌ها شده بطوريکه اين سه عامل موجب تاخير 85 درصدي در تحقق اهداف مورد نظر است.

علي اکبر آقايي مغانجويي با اشاره به تاثير زيرساخت‌ها در حمل و نقل کالا و مسافر، اظهار داشت: کشورهاي اروپايي در بحث حمل و نقل سرمايه‌گذاري‌‌هاي کلاني کرده، به طوري که وضعيت خطوط ريلي اروپا قابل قياس با متوسط هر کيلومتر در ايران نيست، زيرا ما در هر کيلومتر مربع 4 يا 5 متر خطوط راه‌آهن در اختيار داريم. وي با اشاره به اينکه بايد حجم بارمان را تا سال 94 به حد 30 درصد آن هم به سوي راه‌آهن سوق دهيم، اعلام کرد: بايد ميزان صرفه‌جويي ما بالايي 9 ميليارد ليتر در گازوئيل باشد و در نهايت ميزان تلفات انساني تصادفات رانندگي نيز به زير 10 هزار برسد.

نايب رئيس کميسيون عمران مجلس شوراي اسلامي با اعلام اينکه اعتبارات قابل توجهي در بخش حمل و نقل ريلي نداشته و عمر ناوگان حمل و نقل ريلي کشور 30 تا 40 سال است، ادامه داد:‌ اين معضل، واقعيتي است که بايد به آن توجه کرد و براي نوسازي واگن‌هاي ريلي اعتبارات کافي تخصيص داد.

وي ضمن تاکيد بر لزوم نوسازي واگنهاي خطوط ريلي، با بيان اينکه در قانون برنامه پنجم دولت توسعه و حتي در قانون حمل و نقل و مديريت مصرف سوخت دولت ملزم شده سن ناوگان ريلي کشور را کاهش دهد، گفت: ارتقاي بهره‌وري و استفاده هوشمندانه از امکانات موجود در شبکه حمل‌ونقل ريلي مي‌تواند روند جابجايي کالا و مسافر را تسهيل کرده و به آن سرعت دهد.

مديرکل راه و شهرسازي آذربايجان غربي طي آذرماه سالجاري در گفتو با خبرگزاري ايرنا در خصوص روند احداث راه آهن مراغه - اروميه اعلام کرده بود، در حال حاضر طرح اجراي ايستگاههاي راه آهن نقده و اروميه از 70 درصد پيشرفت فيزيکي برخوردار است که براي اتمام اين پروژه و شنيدن صداي سوت قطار در سال 93 در اروميه، نياز به اعتباري افزون بر سه هزار و 450 ميليارد ريال است. خليل محبت خواه با اشاره به اينکه در صورت عدم تامين اعتبار مورد نياز براي افتتاح آن در سال آينده با مشکل روبه رو مي‌شويم، اظهار داشت: تاکنون براي اجراي اين پروژه اعتباري بيش از دو هزار و 400 ميليارد ريال هزينه شده که مسوولان کشور بايد در بودجه نويسي اين استان وسعت طولي آذربايجان غربي را در مقايسه با ساير استان‌هاي کشور زياد است درنظر بگيرند. در طرح راه آهن مراغه – اروميه، احداث هشت ايستگاه راه آهن طراحي شده که از اين تعداد پنج ايستگاه شهري در شهرستان‌هاي مراغه، ملکان، مياندوآب، نقده و اروميه وجود دارد و نيز سه ايستگاه بين راهي قزل قلعه، شيرين بلاغ و رشکان در حال احداث است. راه آهن مراغه - اروميه به طول 184 در دولت دهم با 12 سال تاخير تا ايستگاه‌هاي مياندوآب و مهاباد به بهره برداري رسيد بايد منتظر ماند ايستگاه نقده و نيز با مشکل اعتباري در دولت تدبير و اميد مورد بهره‌برداري قرار خواهد گرفت.


 نور در انتظار اجراي فاضلاب شهري 

شهردار نور با اشاره به بلاتکليفي اجراي طرح فاضلاب شهري در اين شهر گفت: آب و فاضلاب که متولي اين طرح است اقدامي صورت نداده و همچنان منتظر اجراي فاضلاب شهري هستيم. به گزارش فارس از شهرستان نور، مرتضي مومني ديروز در نشست مشترک مسئولان استاني و شهرستاني که به منظور بررسي و رفع مشکلات شهرستان و شهر نور در محل دفتر کار وي برگزار شد، گفت: بحث ترافيک معضلي است که دامن‌گير همه شهرها است و نور هم از اين امر مستثني نيست و احداث کمربندي نياز ضروري اين شهر محسوب مي‌شود. وي اجراي طرح فاضلاب شهري را نياز اين شهر برشمرد و خاطرنشان کرد: اجراي طرح فاضلاب شهري در اين شهر برنامه‌ريزي‌ شده بود اما تاکنون آب و فاضلاب که متولي اين امر است، اقدامي صورت نداده و همچنان منتظر اجراي فاضلاب شهري هستيم. شهردار نور طرح جامع شهري را نقشه راه براي مديريت شهري دانست و اظهار کرد: با تلاش اعضاي شورا، شهرداري و پيگيري‌هاي مداوم اين طرح در شوراي عالي شهرسازي به تصويب رسيد و منتظر ابلاغ به شهرداري نور هستيم. اين مسئول يکي از مشکلات در اين شهر را عدم تملک زمين‌هايي با کاربري مشخص توسط ادارات و سازمان‌هاي ذينفع عنوان کرد و افزود: عدم تملک اين زمين‌ها توسط ادارات با کاربري مربوط، شهرداري و شهروندان را دچار مشکل مي‌کند. منتخب شوراي شهر نور از در انحصار بودن معادن، منابع و مصالح رودخانه‌اي توسط بخش خصوصي انتقاد کرد و گفت: با توجه به اينکه شهرداري سازمان غيردولتي است و بايد از نظر درآمدي خودکفا باشد بنابراين لازم است بخشي از اين معادن و منابع در اختيار شهرداري قرار گيرد. مومني با اشاره به نيمه‌کاره بودن تعريض پل شهيد احمدي (جنب جهاد کشاورزي) گفت: اين پل در حال تعريض به دليل عرض کم اکنون به مکان خطرناک و حادثه‌خيز تبديل شده و نياز است استانداري از محل حوادث و يا منابع ديگر در تامين اعتبار لازم براي تکميل آن مساعدت کند. وي همچنين خواستار مساعدت درباره تامين اعتبارات لازم براي لايروبي رودخانه‌هاي سطح شهر، ديواره‌سازي، ساماندهي رودخانه‌ها و سواحل دريا، زمين زباله و ... از استانداري شد. شهردار نور از ديگر نيازمندي‌هاي اين شهر را احداث سالن چند منظوره ستاد بحران، تکميل ساختمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني، احداث کمربندي و احداث پارکينگ طبقاتي عنوان کرد و ادامه داد: اين اقدامات نيازمند اعتبارات استاني و ملي است که انتظار مي‌رود معاون عمراني استاندار مساعدت کند.


 خبر 

کرمانشاهيان امسال بيش از 5/2 ميليارد متر مکعب گاز مصرف کردند

گروه شهرستانها: مديرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه، از مصرف 2 ميليارد و 550 ميليون متر مکعب گاز توسط کرمانشاهيان در 9 ماهه ابتدايي امسال خبر داد. مهندس حميد فاني، تصريح کرد: اين ميزان مصرف نسبت به مدت مشابه سال گذشته تغيير محسوسي نداشته است. وي بيشترين ميزان مصرف گاز در سال جاري را مربوط به فصل پاييز دانست و خاطر نشان کرد: افزايش برودت هوا در سال جاري موجب شد تا پاييز امسال با رشد مصرف 60 ميليون متر مکعبي گاز نسبت به مدت مشابه سال گذشته مواجه شويم. به گفته فاني در سه ماهه فصل پاييز مردم کرمانشاه 910 ميليون متر مکعب گاز مصرف کردند که اين ميزان مصرف نسبت به مدت مشابه سال گذشته با مصرف 850 ميليون متر مکعب رشد 60 ميليون متر مکعبي داشته است. مديرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه با بيان اينکه در فصول سرد سال بيشترين ميزان مصرف از بخش صنعت به بخش خانگي معطوف مي شود، از مردم خواست تا در مصرف اين نعمت ارزشمند صرفه‌جويي کنند. به گفته فاني در حال حاضر 400 هزار مشترک گاز اعم از صنعتي، خانگي و تجاري در سطح استان وجود دارد.

کسب رکورد جديد توليد ماهيانه در خط اسکين ‌پاس تکميل نوردگرم

گروه شهرستانها: مختار بخشيان مدير ناحيه نوردگرم شرکت فولاد مبارکه از کسب رکورد توليد ماهيانه 60 هزارتن کلاف گرم در خط اسکين پاس واحد خطوط نهايي و تکميل نوردگرم در آذرماه خبر داد و گفت: رکورد قبلي توليد اين واحد در آبان ماه سال جاري با توليد 58 هزار و 880 تن محقق شد. وي در پايان از تلاش و همت کارکنان سختکوش واحد و همکاري واحد برنامه ريزي توليد نوردگرم که در به ثمر رسيدن اين رکورد تلاش کردند، تشکر کرد.

ملاقات عمومي مديرعامل مخابرات استان مرکزي با مردم شهرستان شازند

گروه شهرستانها: جلسه ملاقات عمومي مهندس مشيدي، مديرعامل مخابرات استان مرکزي با مردم شهرستان شازند برگزار شد. مديرعامل مخابرات با حضور درنمازخانه اداره مخابرات شهرستان شازند به سوالات و درخواست‌هاي مردمي پاسخ داد . دراين نشست که جمعي از روسا و اعضاي شوراهاي اسلامي شهر و روستا وهمچنين مردم شهر شازند حضور داشتند، مهندس مشيدي، طي سخناني اظهارداشت: توسعه تجهيزات مخابراتي درسالجاري در شهرستان شازند بسيار خوب بوده است وتوقع براينست با پيگيري اداره مخابرات شهرستان شازند طرحهاي توسعه شبکه کابل بنحوي انجام شود که تا ده سال ديگر نياز به توسعه شبکه دراين شهر لازم نبا شد. درادامه مديرعامل مخابرات استان با همکاران مخابرات شهرستان شازند نيز به بحث و تبادل نظر پرداخت ومقرر شد،پيشنهادات و درخواست‌هاي همکاران اين مجموعه مورد بررسي واقدام لازم قرارگيرد. گفتني است، اين جلسه، ششمين نشست ملاقات عمومي مدير عامل مخابرات استان با مردم شهرستانهاي تابعه استان مي‌باشد وطبق برنامه زمانبندي مربوطه با ساير شهرستانها نيز ادامه خواهد داشت.

شهردار اهواز:

مديران مناطق مراقب باشند که حقوق شهروندان تضييع نشود

گروه شهرستانها: شهردار اهواز در جلسه کميته منابع درآمدي شهرداري ضمن تبريک بمناسبت حلول ماه ربيع الاول اظهار داشت: شهرداري موسسه‌اي است که بايد براساس درآمدهاي کسبي خود برنامه‌ريزي نمايد. سيد خلف موسوي افزود: به طور کلي در شهرداري يکسري درآمدهاي پايدار وجود دارد که البته به دليل آمار و مقادير متناقض در مقدار آن ترديد وجود دارد. همچنين در خصوص وجود درصد ارزش افزوده در بودجه بهتر است اين ميزان کم باشد زيرا ممکن است روزي حذف شود و نبايد بودجه به آن متکي باشد و نيز بهتر است مبالغ حاصل از عوارض شهرداري صرف عمران شهري گردد.

شهردار اهواز همچنين در خصوص ديدار خود با وزير کشور در خصوص افزايش درصد ارزش افزوده در بودجه خبر داد و گفت: در اين خصوص در تهران صحبت‌هايي صورت گرفت و بر شفاف‌سازي در خصوص وجوه ماليات برارزش افزوده تاکيد شد.ايشان در ادامه اظهار داشت: اگر قانون شهرداري‌ها مانند قانون تامين اجتماعي باشد و پشتوانه محکمي به لحاظ قانوني در خصوص اخذ مطالبات خود داشته باشد، ديگر شهرداري‌ها در اين خصوص با مشکل روبرو نمي‌شوند و نيز اگر عوارض محلي شکل گيرد و عوارضات پايدار دائمي گردد حداقل مي‌توان شهرداريها را اداره نمود.

مدير بحران استانداري اصفهان:

استراتژي پيشگيري بايد براي همه افراد جامعه فراهم شود

توسعه پايدار وقتي اتفاق مي افتد که بشر به دليل دخالت بيش از حد در طبيعت باعث تشديد مواردي مي شود که به آن حوادث گفته مي شود و در وقوع اين حوادث پديده هاي طبيعي نيز همه تاثير گذار هستند

شيشه فروش مدير بحران استانداري اصفهان در گفتگو با ستاد خبري چهارمين نمايشگاه فناوري هاي نوين صنايع حفاظتي،امنيتي،ايمني و آتش نشاني گفت: سيل بايد اتفاق بيافتد چون زماني که اتفاق مي افتد باعث مي شود قنوات پر شود وباعث سيراب شدن زمين ميشود. همچنين زلزله هم به همين روال است زيرا وقوع زلزله باعث تخليه نيروي زمين مي شود چون انرژي نيروي زميني است و همه اين اتفاقات بايد رخ دهد تا به تعادل برسيم. مدير بحران استانداري اصفهان در ادامه عنوان کرد: متخصصان و کارشناسان ما بر اين عقيده هستند که استراتژي پيشگيري براي همه افراد جامعه فراهم شود.

بحران کمبود آب در شهرک‌هاي صنعتي چهارمحال و بختياري

استاندار چهارمحال و بختياري گفت: بيشتر چاه‌هاي تأمين آب شهرک‌هاي صنعتي شهرکرد، بروجن، سفيد دشت و سامان از مدار خارج و تأمين آب صنعتي آن‌ها با بحران جدي مواجه شده است. به گزارش فارس از شهرکرد، به نقل از روابط عمومي استانداري چهارمحال و بختياري، قاسم سليماني دشتکي در کميته منابع آب چهارمحال و بختياري اظهار کرد: شهرک‌هاي صنعتي استان با بحران جدي کمبود آب مواجه هستند. وي افزود: اکنون بيشتر چاه‌هاي تأمين آب شهرک‌هاي صنعتي شهرکرد، بروجن، سفيد دشت و سامان از مدار خارج و تأمين آب صنعتي آن‌ها با بحران جدي مواجه شده است. سليماني دشتکي افزود: کميته‌اي متشکل از معاونت برنامه ريزي استانداري، اداره کل جهاد کشاورزي، شرکت آب منطقه‎اي و شرکت شهرک‌هاي صنعتي چهارمحال و بختياري راهکارهاي عملياتي تأمين آب صنعتي اين شهرک‌ها را بررسي و به استانداري اعلام کنند. استاندار چهارمحال و بختياري تصريح کرد: نبايد استاني که تأمين کننده آب صنعتي چهار استان کشور بوده، خودش دچار بحران آب باشد.

جايگاه گاز CNG اهر باز تعطيل شد

جايگاه گاز CNG اهر باز به علت عدم پرداخت بدهي‌هاي انباشته شده در سال‌جاري دوباره تعطيل شد. به گزارش فارس از اهز، به دنبال اين اتفاق خبرنگار فارس با پيگيري موضوع و علت قطع گاز جايگاه CNG شهرداري، در گفت‌وگو با رئيس اداره گاز اهر عدم پرداخت بدهي و عمل نکردن به شيوه‌نامه استانداري را علت قطع گاز اين جايگاه برشمرد.

مستعلي مرادي گفت: متأسفانه با وجود حمايت‌هاي ويژه شرکت گاز در خصوص امضاي شيوه‌نامه در زمينه تسويه بدهي در قالب چهار بند، نه تنها بدهي گذشته شهرداري را که بالغ بر 13،5 ميليارد ريال است از مرداد ماه سال‌جاري از طريق فروش گاز روزانه واريز نکرده‌اند بلکه مبلغ 3،5 ميليارد ريال بدهي جديد نيز به طلب قبلي شرکت گاز افزوده شده است.

وي گفت: به دنبال قطعي جايگاه در مرداد ماه سال‌جاري با پيگيري فرمانداري اهر و نظر مساعد شرکت گاز استان به دليل وضعيت فوق‌العاده منطقه و وضعيت مالي شهرداري مقرر شد که 200 ميليون ريال از بدهي در شهريور ماه سال‌جاري واريز شده و مابقي با فروش زمين، صدور پروانه و فروش روزانه تسويه شود.

رئيس اداره گاز اهر تصريح کرد: متأسفانه تاکنون به هيچ‌يک از اين موارد عمل نشده است که انتظار داريم شهرداري تدبير لازم در اين خصوص را انجام دهد تا شرکت گاز نسبت به وصل دوباره جايگاه اقدام کند.

جداسازي تامين آب شرب مردم خوزستان از رودخانه کارون

معاون عمراني استاندار خوزستان گفت: اجراي طرح آبرساني غدير باعث مي‌شود تا وابستگي مردم خوزستان به تامين آب شرب از رودخانه کارون کاهش يابد.

به گزارش فارس از اهواز، احمد سياحي در جلسه شوراي حفاظت کيفي رودخانه کارون که ظهر امروز در استانداري خوزستان تشکيل شد اظهار کرد: مجموعه استان به دنبال اجراي طرح‌هاي آبرساني خوزستان هستند زيرا بايد وابستگي مردم خوزستان به کارون کاهش يابد.وي با بيان اينکه با اجراي طرح آبرساني غدير تامين آب شرب از کارون جدا مي‌شود ادامه داد: بزرگ‌ترين طرح آبرساني کشور، طرح غدير است که براساس اين طرح آبرساني به شهرهاي جنوبي کشور انجام مي‌شود که فاز اول طرح غدير اجرا شده است و فاز دوم در دست اجرا است. معاون عمراني استاندار خوزستان به بررسي اثرات سد گتوند بر روي رودخانه کارون اشاره کرد و گفت: در رابطه با اثرات سد گتوند بر روي رودخانه کارون به راهکارهاي خوبي رسيده‌ايم که با اجراي آن‌ها نوسانات غيرقابل قبولي در رابطه با سد گتوند نخواهيم داشت. وي خاطر نشان کرد: فاضلاب‌هاي بسياري به صورت خام وارد رودخانه کارون مي‌شود که براي حل اين مشکل بايد يک برنامه‌ريزي مدون داشته باشيم هرچند فکر نمي‌کنم به مرحله‌اي برسيم که هيچ آلاينده‌اي وارد کارون نشود.

احتمال بروز سيل در ريگان

فرماندار ريگان با اشاره به احتمال بروز سيلاب در اين شهرستان از تمامي دستگاه هاي مربوطه خواست آمادگي لازم براي رويارويي با حوادث احتمالي را داشته باشند.به گزارش خبرنگار مهر، مجيد اعتمادي پيش از ظهر دوشنبه در جلسه ستاد بحران ريگان گفت: خدا را شاکريم که اولين برف زمستاني بعد از گذشت سالها در منطقه عشايري ريگان شروع به بارش کرد.