نسخه شماره 3380 - 1392/10/17 -

نخستين زيرگذر عابر پياده کشور به روي شهروندان گشوده شد
روان سازي کليدي ترين تقاطع پايتخت
استفاده از فضاهاي زيرسطحي در دستور کار مديريت شهري
رئيس کميسيون سلامت و محيط زيست شوراي شهر:
آسمان پاک حق کودکان تهراني است


استفاده از کليه ظرفيت‌ها براي ارتقاي کيفيت خدمات به شهروندان


صدور 14 هزار پروانه هوشمند تاکسي


فرهنگ سفر و آموزش شهروندي


در شناساندن مفاهيم سلامت به مردم بايد مسووليت پذير باشيم


گذري در شهر


 نخستين زيرگذر عابر پياده کشور به روي شهروندان گشوده شد
 روان سازي کليدي ترين تقاطع پايتخت 
 استفاده از فضاهاي زيرسطحي در دستور کار مديريت شهري

گروه شهري- مريم شيخي: نخستين زيرگذر عابر‌پياده کشور صبح ديروز به طور رسمي با حضور شهردار تهران و ديگر مسوولين شهري افتتاح گرديد.پروژه زيرگذر ولي‌عصر(عج) از سال 1390 آغاز شد.اين زيرگذر هشت ورودي و خروجي با 16 دستگاه پله‌برقي دارد و دستگاه آسانسور نيز براي آن پيش‌بيني گرديده است.به گفته شهردار منطقه 6 در اين زيرگذر از غرفه‌ها، براي کارهاي فرهنگي و اجتماعي استفاده خواهد شد و موضوعات اقتصادي در اين غرفه‌ها مطرح نخواهد بود. يک تونل در ساخت پروژه در نظر گرفته شده است که فضاي چند منظوره است و مي‌توان در مواقع مختلف از آن به عنوان نمايشگاه استفاده کرد. اين پروژه با کليه تجهيزات و امکانات ايمني به بهره‌برداري رسيده است و تمامي سيستم‌هاي آتش‌نشاني،‌ برق اضطراري،‌ مخازن ذخيره آب و گازوئيل و موضوعات فني و ايمني در پروژه تامين شده است و تمامي درهاي ورودي کرکره‌اي و ضد گلوله هستند که به صورت برقي با قابليت کنترل از مرکز باز و بسته مي‌شوند. کل پروژه با زيربناي چهار هزار متر مربع و اعتباري بالغ بر 40 ميليارد تومان ساخته شده است که تمام هزينه پروژه توسط شهرداري منطقه 6 تامين شده است. همچنين زيرگذر ولي عصر به طور مستقيم به خط 4 مترو در محدوده پارک دانشجو متصل مي شود و مسافرين مترو مي‌توانند مستقيما و بدون نياز به آمدن به سطح خيابان از مجموعه زيرگذر استفاده کنند. علاوه بر اين مسافرين BRT نيز در سه ورودي مي‌توانند مستقيما وارد مجموعه زيرگذر شوند. پله برقي‌هاي اين زيرگذر از شرکت «جي باجي» کره خريداري شده که يکي از مرغوب‌ترين و شناخته شده ترين پله برقي‌هاي جهان است که به لحاظ صرفه‌جويي در مصرف برق بسيار با صرفه تر است.پروژه زيرگذر ولي عصر(ع) به صورت دو منظوره در نظر گرفته شده است يعني هم به صورت 24 ساعته و هم مطابق با ساعت کار مترو و شب‌ها تعطيل مي شود.

افتتاح زيرگذر عابرپياده در قلب تهران

عظيم بابايي شهردار منطقه 6 در مراسم افتتاح زيرگذر عابرپياده چهارراه ولي‌عصر(عج)گفت: منطقه 6 قلب تهران و پيشاني فرهنگي آن است. امروز 20 پروژه فني، عمراني، اجتماعي، فرهنگي و خدمات شهري در آن به بهره‌برداري رسيده و تقديم شهروندان مي‌شود.وي با اشاره به افتتاح زيرگذر عابرپياده چهارراه ولي‌عصر(عج) گفت: اين پروژه شاخص‌ترين پروژه‌اي است که به بهره‌برداري رسيد، چراکه چهارراه ولي‌عصر(عج) يکي از نقاط حساس شهر است و طولاني‌ترين مسير شمال به جنوب و شرق به غرب پايتخت را به هم متصل مي‌کند.

بابايي با بيان اينکه برخي از مراکز فرهنگي، 2 خط بي.آر.تي و 2 خط مترو در اين محل واقع است، افزود: عبور 6 هزار دستگاه خودرو، 260 دستگاه اتوبوس و 500هزار نفر جمعيت در ساعت، از اين نقطه موجب شد که مديريت شهري براي ايمني بيشتر و دسترسي آسانتر شهروندان به فکر اجراي زيرگذر چهارراه ولي‌عصر(عج) بيفتند. البته پيشنهاد احداث پل داده شد اما به دليل وجود مراکز فرهنگي و تئاتر شهر در اين نقطه تصميم بر اين شد که ترافيک به زير زمين منتقل شود.

شهردارمنطقه 6 اضافه کرد: خط 3 و4 مترو از قسمت زيري زيرگذر عابر پياده مي‌گذرد و تاسيسات شهري در بالاي آن قرار دارد.

وي با بيان اينکه اين سازه براي نخستين بار در کشور طراحي و ساخته شد، گفت: حتي براي يک ساعت نيز ترافيک منطقه تحت تاثير ساخت قرار نگرفت.شهردار منطقه6 در ادامه خاطر نشان کرد: اين پروژه ايمن‌سازي شده و هشت ورودي و خروجي 16 پله برقي و 2 آسانسور دارد.به گفته بابايي سيستم‌هاي گرمايشي و سرمايشي و جمع‌آوري آب‌هاي سطحي و موضوعات فرهنگي در اين پروژه در نظر گرفته شده و اين زيرگذر مجهز به دوربين است.بابايي در خصوص ساير پروژه‌ها گفت: دو سالن ورزشي چندمنظوره و 6 سراي محله احداث شده است که به بهره‌برداري مي‌رسد، همچنين دو دستگاه پل عابر پياده هم از ديگر مواردي است که براي خدمات‌رساني بهتر به شهروندان به بهره‌برداري رسيده است.به گفته وي 12هزار متر پياده‌رو‌سازي، 5 کيلومتر جدول‌گذاري و نصب 14 هزار تابلوي ترافيکي از ديگر اقدامات شهرداري منطقه 6 است.

زيرگذر ولي‌عصر‌يک سازه خدماتي و فرهنگي است

دکتر محمد باقر قاليباف در مراسم افتتاحيه نخستين تقاطع زيرزميني پايتخت گفت: اين منطقه از جغرافياي شهري ويژگيهاي خاص خودش را دارد که اين ويژگي ها از بعد اجتماعي‌، فرهنگي حياتي است چراکه مکان استراتژيک و مهمي است. همچنين از جهات ديگر چون بررسي آسيبهاي اجتماعي، نگاه امنيتي و بررسي جامعه‌شناسي مکان و فضاي قابل تاملي است.وي در ادامه افزود: چهار راه ولي‌عصر تنها يک مکان براي گذر نيست بلکه به فضايي فرهنگي تبديل شده است، فضايي که شهروندان ايراني و تهراني از آن خاطره‌هاي بسيار دارند. از همين رو گذرگاه ولي‌عصر(عج) که هنوز نام آن را هنرمندان انتخاب مي‌کنند فضايي براي خاطر‌ سازي شهرواندان است.شهردار تهران در ادامه گفت: نخستين زيرگذر زيرزميني پايتخت تنها يک زيرگذر ساده نيست بلکه همانطور که گفتم فضايي در جهت خاطره‌سازي است.از همين رو وظيفه ماست که مجموع اين خاطره‌ها را حفظ کنيم و نگذاريم اين خاطرات در ازدحام‌، ترافيک و فشارهاي رواني و عصبيت‌هاي حاکم بر اجتماع به فراموشي سپرده شود.در واقع اين گذرگاه تنها يک سازه عمراني نيست بلکه در جغرافياي شهري يک سازه خدماتي و فرهنگي است.

زيرگذر وليعصر بر مبناي اصول زيبايي شناسانه طراحي شده است

معاون حمل و نقل و ترافيک شهرداري تهران نيز در اين مراسم گفت: پياده‌روي قديمي‌ترين شکل جابه جايي انسان‌هاست و آرامش و ايمني عابران پياده در شهر انسان محور از اهميت ويژه‌اي برخورداراست.مهندس سيد‌جعفر تشکري‌هاشمي افزود: حفظ آرامش و تامين ايمني عابران پياده و تقدم پياده‌ها بر سواره‌ها در شهر انسان محور از جايگاه والايي برخوردار بوده و در اولويت قرار دارد.وي با اشاره به اين که شاخص‌هاي تاثيرگذار بر حرکت عابر پياده به دو محور اجتماعي و فرهنگي و فيزيکي قابل تقسيم‌بندي است، اظهار کرد: در محور اجتماعي و فرهنگي، موضوعات آموزش، سلامت عمومي، امنيت و رفتارهاي شهروندي مورد توجه قرار مي‌گيرد.معاون شهردار تهران با بيان اين که در محور فيزيکي نيز ايمني، پيوستگي امکانات حمل و نقلي و ارتباط عابر پياده با کاربري‌ها و تسهيلات حمل‌و‌نقل مورد توجه است، تصريح کرد: در اين محور دلپذيري، جذابيت و مطلوبيت از اهميت بالايي برخوردارند.وي با تاکيد بر اين که شهر انسان محور شهري است که در آن کرامت انسان‌ها حفظ مي‌شود، اضافه کرد: زيرگذر عابر پياده چهارراه ولي‌عصر‌(عج) علاوه بر اين که امکان تردد روان و ايمن را براي پياده‌ها فراهم مي‌کند، باعث رواني تردد سواره‌ها نيز مي‌شود.مهندس تشکري‌هاشمي با اشاره به اين که با توجه به تراکم بالاي فضاهاي سطحي تهران، استفاده از فضاهاي زيرسطحي در دستور کار مديريت شهري تهران قرار گرفته، گفت: استفاده از فضاهاي لايه‌هاي زيرين شهر، از قابليت اجرايي بالاتري برخوردار است.وي با بيان اين که زيرگذر چهارراه ولي‌عصر‌(عج) با نظم‌بخشي و روان‌سازي ترافيک باعث جلوگيري از اتلاف وقت عابران پياده مي‌شود، افزود: در اين زيرگذر ضمن رعايت استاندارهاي موجود، امکان تردد پياده و سواره با حداکثر ايمني فراهم شده است. معاون حمل‌و‌نقل و ترافيک شهرداري تهران در پايان خاطرنشان کرد: زيرگذر چهارراه ولي‌عصر‌(عج) با استفاده از آموزه‌هاي فني و بر مبناي اصول زيبايي شناسانه طراحي و اجرا شده و ظرافت‌هاي معماري ايراني - اسلامي در آن مورد توجه قرار گرفته است.


 رئيس کميسيون سلامت و محيط زيست شوراي شهر:
 آسمان پاک حق کودکان تهراني است 

در نشست جشنواره «آسمون شهرمون!» که در شوراي شهر تهران برگزار ‌شد،‌ مرتضي احمدي‌، شمسي فضل‌اللهي‌ و ليلي رشيدي هنرمندان عرصه سينما، تئاتر و تلويزيون‌ در کنار احمد مسجدجامعي (رئيس شوراي شهر) و حافظي (رئيس کميسيون سلامت و محيط زيست اين شورا) درباره اين جشنواره که به نقاشي‌ها و انشاي کودکان 7 تا 14 سال تهراني با موضوع آلودگي هوا اختصاص داشت‌، سخن گفتند.در اين نشست، احمد مسجدجامعي ضمن تاکيد بر حساسيت شوراي چهارم شهر تهران به موضوع آلودگي هوا عنوان کرد: از آقاي حافظي براي ايجاد تحرک در مسائل مربوط به سلامت و محيط‌ زيست در شوراي شهر تهران و ايجاد کميسيوني در اين زمينه تشکر مي‌کنم.اميدوارم يکي از دستاوردهاي شوراي شهر چهارم ايجاد دستگاهي متناظر با کميسيون سلامت شوراي شهر در شهرداري تهران باشد.وي که قبل از آغاز نشست،‌ با سه هنرمند حاضر مخصوصا مرتضي احمدي گفت‌وگوي صميمي داشت، علاوه بر تشکر از حضور هنرمندان در اين نشست گفت: فکر مي‌کنم از جهات مختلف جايگاه آقاي مرتضي احمدي همين‌جا است. اگر بخواهيم کليد شهر را به معناي مفهومي آن به کسي بدهيم، بايد آن را به ايشان تقديم کنيم.در ادامه حافظي رئيس کميسيون سلامت و محيط زيست شوراي شهر تهران درباره برگزاري جشنواره «آسمون شهرمون!» اظهار کرد: براي اينکه مسئولان و بزرگان کشور حس همکاري‌شان در موردموضوع آلودگي هوا جلب شود جامعه هدف جشنواره را کودکان 7 تا 14 سال قرار داديم چرا که معتقديم آسمان و هواي پاک حق کودکان است و در واقعه اين جشنواره‌، مطالبات آنها را بيان مي‌کند.

رئيس کميسيون سلامت و محيط زيست شوراي شهر همچنين آلودگي هوا را اولويت نخست اين شورا دانست و خاطرنشان کرد: ما مساله آلودگي هوا را يک موضوع حاکميتي و ملي مي‌دانيم و به همين دليل معتقديم هيچ سازماني به تنهايي نمي‌تواند اين مشکل و حل و مديريت کند. در عين حال معتقدم ما وقتي خودروي غير استاندارد و سوخت غيراستاندارد به مردم مي‌دهيم و بعد هم براي آلودگي هوا کميته اضطرار تشکيل مي‌دهيم و خودروها را زوج و فرد مي‌کنيم حق شهروندي را محدود کرديم.

حافظي در پايان سخنانش موضوع آلودگي صوتي را نيز يکي از موضوعات مهم در کنار آلودگي هوا دانست و خاطر نشان کرد: بايد از صدا و سيما بخواهيم به جاي تبليغاتي که براي سلامتي مضر است به پخش پيام‌هاي آموزشي درباره آلودگي هوا و مخصوصا آلودگي صوتي اقدام کند. تا به عنوان مثال بتوانيم موج «لطفا بوق نزنيد» را هم مانند مبارزه با آلودگي هوا ايجاد کنيم.مرتضي احمدي بازيگر پيشکسوت نيز در اين نشست با آرزوي اينکه هواي تهران به روزهاي پاک خود بازگردد، اظهار کرد:اميدوارم آرزويم براي دوباره ديدن ستاره‌ها در تهران برآورده شود.

راهکار کاهش آلودگي هوا توسعه حمل‌و‌نقل عمومي است نه انتقال پايتخت

سخنگويان «کميسيون نظارت و حقوقي» و «کميسيون معماري و شهرسازي» شوراي اسلامي شهر تهران خواستار توجه به توسعه حمل‌و‌نقل عمومي تهران به عنوان مهم ترين راهکار کاهش آلودگي هوا به جاي تصويب طرح‌هايي همچون انتقال پايتخت شدند. سخنگوي کميسيون نظارت و حقوقي شوراي اسلامي شهر تهران با تأکيد بر اين که بزرگ‌ترين دليلي که در کليات طرح انتقال پايتخت مطرح شده مشکل آلودگي هواي تهران بوده، گفت: شايد با اختصاص 20 تا 30 درصد اعتباري که به منظور اين انتقال بايد هزينه شود، بتوان مشکلات موجود در پايتخت از جمله مشکل آلودگي هوا را حل کرد. محسن پيرهادي افزود: اگر مقداري از هزينه‌هايي که به منظور انتقال پايتخت مورد نياز است را به تقويت حمل‌و‌نقل عمومي اختصاص دهيم، مشکل آلودگي هواي تهران کاهش مي‌يابد.

از سوي ديگر سخنگوي کميسيون معماري و شهرسازي شوراي اسلامي شهر تهران نيز با تأکيد بر اين که انتقال پايتخت بدون در نظر گرفتن ملزومات آن از جمله هزينه‌هاي مورد نياز تبعات جبران ناپذيري دارد و دردسر‌آفرين مي‌شود، گفت: شايد با يک صدم هزينه انتقال پايتخت بتوان تهران را ساماندهي کرد.

محمد‌مهدي تندگويان با اعلام اين که مشکل آلودگي هوا به عنوان مهمترين دليل در کليات طرح انتقال پايتخت مطرح شده، خاطرنشان کرد: رفع مشکل آلودگي هوا علاوه بر اختصاص امکانات و اختيارات مورد نياز و ضمانت اجرايي نياز به يک توليت واحد و متولي مشخص همچون مديريت شهري دارد.


 استفاده از کليه ظرفيت‌ها براي ارتقاي کيفيت خدمات به شهروندان 

مديرعامل سازمان ميادين گفت:«بايستي تلاش کنيم با بررسي نقاط ضعف و قوت ميادين و بازارها، از کليه ظرفيت‌هاي سازمان ميادين و شهرداري‌هاي مناطق 22 گانه براي شفافيت امور و ارتقا سطح کيفيت خدمات به شهروندان استفاده کنيم.»مهندس صفوي مديرعامل سازمان ميادين در بازديد از ميدان ميوه و تره‌بار صادقيه نشست صميمانه‌اي با حضور معاونين، مديران سازمان و مديران بازارهاي تابعه ميدان صادقيه داشت و در اين نشست ضمن استماع نظرات و برخي مشکلات بازارها به بيان مطالبي در خصوص رفع اين مشکلات پرداخت. وي گفت:«تلاش مي‌کنيم از کليه ظرفيت‌هاي موجود در مناطق و نواحي 22 گانه شهرداري تهران به منظور حل مشکلات و تسريع در ارائه خدمات در ميادين و بازارهاي سازمان استفاده کنيم.»

مديرعامل سازمان ميادين درباره خدمات مطلوب در ميادين و بازارها به شهروندان نيز به معاونين و مديران گفت:«سازمان ميادين ميوه و تره‌بار شهرداري تهران در راستاي اهداف شهرداري تهران و سازمان ميادين بايد با شفاف سازي امور و اصلاح برخي فرايندها و نظارت سيستمي و ميداني روز بروز بر ارتقا کيفيت خدمات در ميادين و بازارها به شهروندان بيفزايند.» وي در ادامه گفت:به منظور ارتقاي کيفي سطح خدمات و رضايتمندي مشتريان در بازارها و ميادين تابعه، توجه ويژه به ايجاد و توسعه فضاهاي خوابگاهي و بهداشتي کارگران شاغل در بازارها و ميادين مورد تاکيد قرار گرفت.

وي همچنين دستوراتي در اين خصوص و اصلاح روند کاربري‌هاي غير‌مرتبط در بازارها را به مسوولين ذي‌ربط ابلاغ نمود.


 صدور 14 هزار پروانه هوشمند تاکسي 

تاکسيراناني که براي دريافت پروانه هوشمند جديد به شرکت‌هاي خصوصي مراجعه مي‌کنند موظف به پرداخت هزينه نيستند. ظرف 3 ماه گذشته 14 هزار پروانه هوشمند براي تاکسيرانان تهراني صادر شده است. رضا قاضي معاون برنامه ريزي و توسعه شهري اين سازمان با تاکيد بر اينکه صدور پروانه هوشمند تاکسي بدون دريافت هزينه در شرکت‌هاي خصوصي صورت مي‌گيرد، تصريح کرد: البته در صورتي که اعتبار پروانه‌هاي قديمي به پايان رسيده باشد و يا نيازمند تعويض و در صورت مفقود شدن نياز به صدور مجدد باشد بر اساس آيين نامه‌هاي قبلي هزينه آن دريافت مي‌شود. قاضي با اشاره به آغاز طرح صدور پروانه‌هاي هوشمند تاکسي از نيمه مهرگفت: تا‌کنون نزديک به 14 هزار پروانه جديد صادر شده است و اين روند تا پايان سال جاري ادامه دارد. بر اساس پيش‌بيني‌هاي صورت گرفته در سازمان تاکسيراني اين رقم بايد به 80 هزار پروانه در نيمه بهمن برسد. وي بر ضرورت مراجعه تاکسيرانان براي دريافت پروانه‌هاي هوشمند تا نيمه بهمن اشاره وخاطرنشان کرد: براساس هماهنگي‌هاي صورت گرفته در سازمان تاکسيراني از تاريخ يادشده به بعد تمامي امکانات رفاهي و خدماتي تاکسيرانان تهراني تنها با پروانه هوشمند ارائه مي‌شود. همچنين بر اساس توافقات تاکسيراني با پليس راهور از فعاليت تاکسيرانان بدون پروانه هوشمند جلوگيري خواهد شد. به گفته ي معاون برنامه‌ريزي و توسعه شهري سازمان مديريت و نظارت بر تاکسيراني شهر تهران ظرف سه ماه گذشته اطلاعات بيش از 33 هزار تاکسيران تهراني در سيما تاکسي(سامانه يکپارچه مديريت اطلاعات تاکسيرانان) به روز شده است.


 فرهنگ سفر و آموزش شهروندي 
نويسنده : محمدرضا حاجي‌بيگي*

«جامعه» براي اداره بهتر قوانين نوشته و نانوشته‌اي دارد که همه اعضا، موظف به پيروي از آن هستند. اين موضوع ويژه جوامع بزرگي چون کشور و شهر نيست. در خانواده نيز به عنوان کوچک‌ترين واحد اجتماعي، فرهنگي حاکم است، که روابط سالم بين افراد را تنظيم مي‌کند. حتي مسافران هواپيما و اتوبوس نيز هنگام سفر، جامعه‌اي کوچک را تشکيل مي‌دهند که سلامت سفرشان وابسته مقرراتي است که همگان بايد از آن اطلاع داشته باشند تا بتوانند با رعايت کامل آن‌ها و برقراري ارتباط سالم و سازنده، سلامت اين جامعه موقت را تضمين کنند. خودرو يک پديده وارداتي است و فرهنگ استفاده از آن در صد سال اخير بر زمينه فرهنگ عمومي کشور، متناسب با آموزش و آگاهي شهروندان شکل گرفته است اما سرعت توسعه اين پديده به گونه‌اي بوده که به نظر مي‌رسد استفاده کنندگان از خودرو به ويژه رانندگاني که مسئوليت حفظ جان مسافران با آن‌هاست، نياز به بازآموزي دارند تا بخشي از عادت‌هاي نادرست را ترک کنند و متناسب با شرايط امروز جامعه با فرهنگ درست خود بگيرند. نگاهي دقيق به آداب سفر و فرهنگ استفاده از خودرو در چند دهه گذشته برخي از کاستي‌ها را بهتر آشکار مي‌کند. در پايان جنگ جهاني دوم (دهه20) رانندگاني که تعداد آن‌ها زياد هم نبود، متخصصان برجسته‌اي بودند که اهميت آن‌ها را مي‌توان با خلبانان امروزي مقايسه کرد. هر چه بر تعداد خودرو‌ها افزوده شد، اين اهميت رنگ باخت؛ به گونه‌اي که در دهه 40 رانندگان اتوبوس‌ها و کاميون‌ها «راننده بياباني» خوانده مي‌شدند و اين برخورد زاييده فرهنگ ويژه‌اي بود که با توسعه نا‌متوازن پديد آمد و به تدريج گسترش يافت. هرچند که رانندگان اتوبوس بين شهري با درک اهميت وجود مسافران و ضرورت حفظ جان آن‌ها، آنچه در توان و تجربه داشتند وجهه عمل قرار مي‌دادند تا در پايان سفر لبخند رضايت و آرامش را بر لبان مسافران‌شان ببينند و اگر امروز چتر ايمني و امنيت بر سفرهاي جاده‌اي قرار دارد، افزون بر نظارت دستگاه‌ها و مسوولان ذي ربط، همانا دقت و توجه رانندگان است که با بردباري رنج دوري از خانه و خانواده را به جان مي‌خرند و همه توان، تجربه و تلاش خود را به کار مي‌گيرند تا مسافران‌شان را در کمال آرامش، آسايش، ايمني و امنيت به مقصد برسانند. هر چند در دهه‌هاي بعد، گاراژ‌ها جاي خود را به پايانه‌هاي حمل و نقل دادند، امکانات خودرو‌ها افزايش يافت و تکيه بر آموزش بخشي از نابساماني‌ها را سامان داد اما هنوز هم برخي از رانندگان اتوبوس، با وجود ظاهر مرتب و متناسب با سيماي خودرو، پايانه و شهر دلبسته برخي عادت‌هاي بازمانده از فرهنگ گاراژ‌ها هستند. از سوي ديگر مسافران نيز به دلايل گوناگون از همراهي و همگامي با رانندگان در طول سفر سر باز مي‌زنند. بعضي، به قدري محجوب و مبادي آداب هستند که حتي هنگام مواجهه با قانون شگفتي‌هاي خطر‌آفرين نيز، به خود اجازه نمي‌دهند با تذکر دادن راننده از خطر‌هاي احتمالي جلوگيري کنند. عده‌اي با اين توهم که ممکن است با تذکر درست و راهنمايي راننده، موجب عصبانيت او و ايجاد خطر بيشتر شوند از انجام اين مسئوليت اجتماعي طفره مي‌روند. در نقطه مقابل برخي از مسافران خود را بيش از اندازه صاحب حق مي‌دانند و با تذکر بيجا حقوق ديگران را تباه مي‌کنند. راننده و مسافر اعضاي جامعه‌اي هستند که در قبال يکديگر وظايفي دارند. مديران و مسئولان امور حمل ونقل نيز در جايگاهي بالا‌تر مسووليت بزرگتري براي تنظيم اين روابط بر عهده دارند. بدون ترديد کار‌شناسان، تا کنون نقاط ضعف اين رابطه را کشف کرده‌اند و براي اصلاح شيوه رفتار شهروندان در مورد حمل‌و‌نقل شهري و بين شهري برنامه‌هاي عملي درستي را تدارک ديده‌اند، اما از شواهد چنين برمي‌آيد که اين دانسته‌ها بطور کامل اجرايي و عملي نشده است. پيشرفت و توسعه، ايمني و سلامت و آسايش جامعه متکي به فرهنگ عمومي است و هر يک از ما وظيفه داريم به سهم خود در توسعه اين فرهنگ بکوشيم. براي تحقيق اين هدف بيش از هر چيز نيازمند شناخت واقعيت‌ها و داشتن درک درست از نياز‌ها هستيم. خوشبختانه در عصر فناوري اطلاعات و ارتباطات، رسانه‌هاي گوناگون زمينه آگاهي و آموزش را فراهم کرده‌اند به شرط آنکه بدانيم استفاده بهينه از توان رسانه‌ها و برنامه ريزي براي اطلاع رساني درست، وابسته کشف واقعيت‌ها و پيام‌رساني صحيح است؛ به گونه‌اي که پيام‌ها به شکل غيرمستقيم به ضمير نا‌خودآگاه مخاطب منتقل شود. محيط خانه، مدرسه، فضاي شهري، رسانه‌هاي ديداري، شنيداري و نوشتاري و... همه جايگاهي براي آموختن‌ هستند و ما براي اعتلاي فرهنگ شهروندي به راستي نياز به آموزش داريم.

*رئيس هيات مديره اتحاديه سازمان‌هاي پايانه‌هاي شهرداري‌هاي کشور


 در شناساندن مفاهيم سلامت به مردم بايد مسووليت پذير باشيم 

نخستين همايش کشوري تغذيه سالم با حضور مديرکل اداره سلامت و مديرکل دفتر بهبود تغذيه بهداشت شهرداري تهران در منطقه 21 برگزار شد.

گلمکاني، مدير کل اداره سلامت شهرداري تهران با اشاره به اينکه سلامت ابعاد مختلفي دارد، اظهارکرد: بدون وجود فعال مردم در چنين همايش‌ها و جشنواره‌هايي سلامت در جامعه محقق نمي‌شود، اين در حالي است که فلسفه تشکيل کانون‌هاي سلامت ترويج تغذيه سالم و سلامت در جامعه است.

وي با بيان اينکه در شناساندن مفاهيم سلامت به مردم و جامعه بايد مسووليت‌پذير باشيم، تصريح کرد: براي ترويج سلامت بايد در اين جشنواره‌ها از تجربه افراد در برنامه‌هاي مختلف استفاده کنيم .

گلمکاني با تاکيد بر اينکه هر فردي نقش موثري در ترويج دارد، خاطرنشان کرد: در اين صورت است که به سمت جامعه ناسالم مي‌رويم و جامعه اي که سالم باشد، بسياري از آسيب‌ها در آن رشد مي‌کند.

مديرکل اداره سلامت شهرداري تهران با اشاره به شرکت کننده‌ها در اين جشنواره گفت: اهداف اين همايش بايد ترويج پيدا کند و ساختارهايي که ايجاد شده در اهداف عالي‌تر يعني بهبود تغذيه سالم مورد استفاده قرار بگيرد.


 گذري در شهر 

نصب علائم ترافيکي و تابلوهاي راهنماي مسير در بزرگراه نيايش

به منظور راهنمايي شهروندان و ايمن‌سازي بزرگراه‌ها‌، علائم ترافيکي و تابلوهاي راهنمايي مسير از سوي شهرداري منطقه 3 در بزرگراه نيايش و ورودي تونل نصب شد. مهدي طيباني معاون حمل‌و‌نقل و ترافيک اين منطقه با اعلام گفت :به منظور راهنمايي شهروندان و جلوگيري از سردرگمي آنها تابلوهاي راهنماي مسير در بزرگراه‌هاي کردستان و نيايش قبل از ورودي تونل نصب شد. وي نصب 40 عدد تابلوي تعيين سرعت در سطح بزرگراه‌ها و نصب و جابجايي 5 عدد راه بند کنار بزرگراه کردستان به ملاصدرا‌، نيايش به سئول شمال و شهيد مدرس ورودي به آفريقا را بخش ديگري از اقدامات صورت گرفته در معابر شرياني و بزرگراهي منطقه 3 عنوان کرد.وي در ادامه نصب 179 عدد تابلوي ترافيکي در بزرگراههاي شهيد صدر‌،شهيد چمران‌،شهيد مدرس و خيابان‌هاي شهيد دستگردي‌،رشيد ياسمي‌،ملاصدرا، ميرداماد‌، شريعتي و... را بخش ديگري از اقدامات يک ماه اخير حوزه حمل‌و‌نقل و ترافيک منطقه 3 برشمرد.

آغاز عمليات هرس درختان در منطقه 10

عمليات هرس زمستانه درختان با هدف تقويت و بهبود رشد گياهان و رسيدگي به فضاي سبز سطح منطقه در راستاي آراستگي محيط و مناظر شهري و بوستان‌هاي سطح منطقه 10 آغاز شده است. مهرداد زنگنه‌فر معاون امور شهري و فضاي سبز منطقه ضمن اعلام اين خبر با تاكيد بر هرس به موقع درختان گفت: اين عمليات با تلاش اداره فضاي سبز منطقه و همکاري و مساعدت خوب شهروندان به منظور افزايش توليد شاخه‌هاي جوان، فرم دهي گياهان و حذف شاخه‌هاي خشک، از 15 آذر ماه آغاز شده و در دست اجراست.وي با اشاره به اين كه هرس درختان درحاشيه‌هاي معابر، بلوارها و بوستان‌ها انجام مي شود افزود: بهترين فصل براي هرس زمستانه، زماني است که گياه فاقد پوشش گياهي و شاخه‌هاي اضافي راحت‌تر و بهتر قابل مشاهده است و در نتيجه بريدن آن‌ها راحت تر صورت گرفته و دليل دوم عدم فعاليت زيستي مي‌باشد که درخت کمتر آسيب مي‌بيند.وي نتايج حاصل از عمليات هرس درخت را حذف شاخه‌هاي اضافي، شکسته و آفت زده، حذف پا جوش‌ها، ايجاد شکل ظاهر مناسب براي درختان ودرختچه‌ها، از بين بردن شاخه‌هاي پير، جوان نمودن درختان و ايجاد شرايط مطلوب براي ورود نور و هوا کافي جهت رشد مناسب و ايده‌آل درخت برشمرد.

مددسراي شهيد دوران منطقه 13 پذيراي افراد بي‌خانمان

شهردار منطقه 13 از فعاليت مددسراي شهيد دوران با آغاز فصل سرما خبر داد و افزود: اين مرکز با ظرفيت 150 نفر جهت اسکان افراد بي‌خانمان به طور شبانه‌روزي فعاليت مي‌کند. مهندس ابراهيم مداحي‌، شهردار منطقه 13 يکي از ماموريت‌هاي اداره آسيب‌هاي اجتماعي منطقه را ساماندهي افراد بي‌خانمان عنوان کرد و اظهار داشت‌: در اين مجتمع علاوه بر تامين محل خواب‌، پوشاک و غذا‌ي افراد بي‌خانمان‌، خدمات بهداشتي درماني از قبيل ويزيِت رايگان نيز ارائه مي‌شود. وي با بيان اينکه اين مجتمع بالغ بر هزار متر مربع مساحت داشته و در دو طبقه با تعداد 150تختخواب تجهيز شده است اظهار داشت: افراد بي‌خانمان مي‌توانند شب‌ها به اين گرمخانه مراجعه کنند تا علاوه بر استفاده از فضاي امن آن براي خواب‌، از شام و صبحانه هم بهره‌مند شوند. شهردار منطقه 13 همچنين با اشاره به ساماندهي متکديان در منطقه خاطرنشان کرد: طرح ساماندهي متکديان با در نظر گرفتن اهدافي چون آگاه‌سازي عمومي در خصوص تغيير نگرش مردم از کمک مستقيم به متکديان و سوق دادن حمايت‌هاي مردمي به نهاد‌هاي دولتي و غير دولتي‌، کاهش آسيب‌هاي اجتماعي ناشي از تکدي‌گري و... در دستور کار قرار گرفت.

برپايي دوره‌هاي‌ ويژه پايدارسازي و بازآموزي براي گروه‌هاي دوام محلات

اعضاي گروه‌هاي دوام محلات منطقه 11 در دوره‌هاي پايدار سازي و بازآموزي مباني مديريت بحران شرکت مي‌کنند. عادل قايق ور جانشين شهردار در ستاد مديريت بحران با اعلام اين خبر تصريح کرد: با توجه به اهميت به روزرساني و ارتقاي اطلاعات و دانش گروه‌هاي دوام در خصوص مباني و اصول تئوري و عملياتي مديريت بحران‌، ستاد مديريت بحران منطقه نسبت به برگزاري دوره‌هاي ويژة پايدارسازي و باز آموزي مباني آموزشي براي اعضاي گروه‌هاي دوام محلات به صورت مستمر اقدام مي‌نمايد. شايان ذکر است دراين دوره‌ها علاوه بر بازآموزي و تمرين اصول مهم کمک‌هاي اوليه و اورژانس‌، حمل مصدوم‌، تخليه اضطراري، ‌اطفاي حريق‌، عمليات برپايي چادرهاي امدادي‌، تشخيص نقاط بحران‌زا و بحران‌زدا‌، شناسايي مکان‌هاي ايمن جهت اسکان موقت و... برنامه‌هاي متنوع فرهنگي‌، ورزشي و تفريحي نيز براي استفاده گروه‌هاي دوام تدارک ديده مي‌شود.

نکوداشت بهرام خائف در نگارخانه برگ

مراسم نکوداشت بهرام خائف هنرمند فقيد تصويرگر روز سه‌شنبه 17 دي‌ماه در سي‌و‌هشتمين نشست پژوهشي هنر سازمان زيباسازي در نگارخانه برگ برگزار مي‌شود.سي‌و‌هشتمين نشست پژوهشي هنر گالري برگ به نکوداشت هنرمند فقيد تصويرگري ايران، بهرام خائف اختصاص دارد. در اين مراسم جمال‌الدين اکرمي و علي بوذري درباره ابعاد هنري اين تصويرگر فقيد سخنراني خواهند کرد. همچنين در ادامه اين مراسم نمايشگاهي از عکس‌ها، ‌اسناد و آثار بهرام خائف در نگارخانه برگ افتتاح خواهد شد.لازم به يادآوري است اين مراسم روز سه‌شنبه 17 دي‌ماه از ساعت 16 برگزار خواهد شد و علاقمندان تا 2 بهمن‌ماه نيز مي‌توانند از آثار اين نمايشگاه بازديد کنند.بهرام خائف متولد 1325 شيراز و دانش‌آموخته هنرستان هنرهاي زيباي پسران و رشته نقاشي دانشکده هنرهاي زيبا دانشگاه تهران بود.