نسخه شماره 3380 - 1392/10/17 -


دستگيري باند سارقان منازل پايتخت


سرنوشت نامعلوم جوان مفقود شده


ديه و زندان مجازات نابينا کردن چشم مرد جوان


قتل همسر براي رسيدن به برادر شوهر


هشدار پليس فتا به صرافي‌ها و شرکت‌هاي بين‌المللي


خبر


ازدحام جمعيت در چين قرباني گرفت


 دستگيري باند سارقان منازل پايتخت 

گروه حوادث: ماموران پليس آگاهي تهران بزرگ از مردم خواستند تا سارق منازل 11محله پايتخت را شناسايي کنند.در روز نوزدهم ارديبهشت92 ، از طريق مرکز فوريت‌هاي پليسي 110 وقوع يک فقره سرقت منزل در خيابان شهيد افراسيابي به کلانتري 121 سليمانيه اعلام شد. با حضور مأموران کلانتري در محل و انجام بررسي‌هاي اوليه مشخص شد که سارقان منزل در حين خروج از منزل با صاحبخانه درگير شده و با تهديد سلاح سرد و استفاده از افشانه از محل متواري شدند. با تشکيل پرونده مقدماتي با موضوع «سرقت منزل» و به دستور شعبه اول بازپرسي دادسراي ناحيه 14 تهران، پرونده جهت رسيدگي در اختيار پايگاه ششم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت.

اظهارات مالباخته

مالباخته پس از حضور در پايگاه ششم پليس آگاهي، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «در زمان سرقت به همراه خانواده در خارج از خانه بوديم؛ زماني که به درب خانه رسيديم، متوجه يک دستگاه خودرو پرايد سفيد رنگ شدم که سرنشينان آن در حال خروج از خانه ما بودند!! به سرعت خود را به پرايد رسانده و زمانيکه پرسيدم» در خانه من چه کار داريد؟«دو نفر از آنها به جان من افتادند و با تهديد چاقو و استفاده از افشانه به سرعت سوار ماشين شده و از محل متواري شدند ؛ پس از ورود به خانه متوجه شديم که طلا و جواهرات داخل خانه سرقت شده است».

دستگيري اولين سارق

با آغاز رسيدگي به پرونده، کارآگاهان اطلاع پيدا کردند که يکي از همسايگان مالباخته با مشاهده صحنه متواري شدن سارقان اقدام به برداشتن شماره پلاک خودرو پرايد آنها کرده؛ بلافاصله شماره پلاک خودرو پرايد در سيستم جامع پليس ثبت و خودرو مورد نظر در شهرستان خميني شهر بهمراه يک سرنشين به نام محمد . ط دستگير شد.

با انتقال محمد . ط به پايگاه ششم پليس آگاهي و انجام مواجهه حضوري با مالباخته، وي به عنوان يکي از سارقان خيابان افراسيابي مورد شناسايي قرار گرفت ؛ متهم که چاره‌اي جز اعتراف نداشت، به ناچار اسامي دو سرکرده گروه به نام‌هاي جابر . م و عليرضا . الف را معرفي وعنوان داشت که در زمان درگيري با مالباخته، جابر اقدام به تهديد با سلاح سرد و استفاده از افشانه کرده است .

همزمان با شناسايي «جابر» و «عليرضا» به عنوان سرکرده‌هاي گروه سارقان منازل و با انجام تحقيقات گسترده پليسي، کارآگاهان موفق به شناسايي تعداد ديگري از اعضاي گروه شدند که در سرقت‌هاي مختلف و متعدد در مناطق مختلف شهر تهران و بهمراه جابر و عليرضا حضور داشتند؛ با شناسايي اين گروه از سارقان، مخفيگاه آنها در شهرهاي مختف اردبيل، مشهد و ... شناسايي و کارآگاهان در طي چندين مرحله با نيابت قضايي اقدام به دستگيري آنها کردند اما دو عضو اصلي گروه (جابر و عليرضا) همچنان متواري بوده و زندگي مخفيانه‌اي را انتخاب کرده بودند.

شناسايي دهها محل سرقت

با دستگيري اعضاي گروه سارقان منازل و با اعتراف صريح متهمان به دهها فقره سرقت در مناطق مختلف سطح شهر بويژه در مناطق تهرانپارس، پرستار، نيروي هوايي، 17 شهريور، پاسداران، ديباجي، دولت آباد، سراج، بهار، افراسيابي، نبرد ... و شناسايي تعدادي از مالباختگان مشخص شد که در تعداد زيادي از سرقت‌ها، سارقان با استفاده از سلاح سرد و تهديد مالباختگان اقدام به سرقت‌هاي بعنف منازل کرده و در چندين فقره از سرقت‌ها نيز، مالباختگان توسط آنها و بويژه دو عضو اصلي گروه مجروح و مورد اصابت ضربات سلاح سرد بويژه چاقو قرار گرفته‌اند؛ يکي از اين مالباختگان پس از حضور در پايگاه ششم آگاهي و شناسايي متهمان، با اشاره به ناراحتي قلبي مادرش به کاراگاهان گفت: «بنده در اين پرونده به هيچ عنوان به دنبال جبران خسارت مالي خود و خانواده ام نيستم بلکه فقط به دنبال دستگيري و مجازات سارقي هستم که زمانيکه مرا با چاقو زد، مادرم با مشاهده اين صحنه دچار حمله شديد قلبي شد و بيش از يک هفته در بخش مراقبت‌هاي ويژه بيمارستان بستري شد و به تازگي از بيمارستان به خانه منتقل شده است».

دستگيري دو سرکرده گروه سارقان

باتوجه به گستردگي سرقت‌هاي انجام شده و حضور دو عضو اصلي گروه در تمامي سرقت‌ها (برابر اعترافات ساير اعضاي گروه) و شناسايي تصاوير اين دو نفر از سوي مالباختگان به عنوان افرادي که اقدام به قدرت نمايي و استفاده از سلاح سرد عليه مالباختگان کرده بودند، شناسايي مخفيگاه و دستگيري آنها در دستور کار کارآگاهان پايگاه ششم قرار گرفت و سرانجام مخفيگاه آنها در منطقه تهرانپارس – خيابان 182 غربي مورد شناسايي قرار گرفت.

با شناسايي مخفيگاه «عليرضا» و «جابر»، در زمان اجراي عمليات دستگيري آنها و در شرايطي که 5 عضو ديگر از اعضاي گروه سارقان نيز به همراه سرکردگان گروه در مخفيگاه حضور داشتند، درگيري شديدي ميان متهمان و کارآگاهان آغاز شد ؛ در شرايطي که متهمان قصد داشتند تا اقدام به گروگانگيري يکي از اهالي مجتمع کنند، اما با اقدام سريع کارآگاهان همگي آنها دستگير و در بازرسي از مخفيگاه آنها مقادير متنابهي از انواع اموال مسروقه از جمله انواع تلويزيون‌هاي LCD و LED، لب تاپ، گوشي‌هاي تلفن همراه، لوازم لوکس آشپزخانه، تب لت و ... کشف شد.

سرهنگ کارآگاه محمد اشراقي، رئيس پايگاه ششم پليس آگاهي تهران بزرگ، با اعلام اين خبر گفت: «با توجه به اعترافات صريح دو عضو اصلي گروه سارقان به دهها فقره سرقت‌هاي بعنف منازل و احتمال ارتکاب ساير سرقت‌هاي بعنف و با هدف شناسايي ساير شکات و مالباختگان، دستور انتشار بدون پوشش تصاوير اين دو نفر از سوي مقام محترم قضايي صارد شده ؛ لذا از کليه شکات و مالباختگاني که موفق به شناسايي تصاوير متهمان شده و يا بدين شيوه و شگرد مورد سرقت قرار گرفتند دعوت مي‌شود تا جهت طرح و پيگيري شکايات خود و همچنين شناسايي اموال خود به پايگاه ششم پليس آگاهي تهران بزرگ واقع در ميدان نبرد – انتهاي خيابان شهيد بيدي مراجعه کنند».


 سرنوشت نامعلوم جوان مفقود شده 

گروه حوادث: ماموران پليس آگاهي تهران بزرگ به دنبال ردپايي از سرنوشت مرد جواني هستند که مفقود شده است. در آذر ماه سال جاري فردي با مراجعه به کلانتري 150 تهرانسر به مأموران اعلام کرد: «پسرم در ساعت 14 روز دوم آذر 92 از منزل خارج و ديگر مراجعه نکرده است». با تشکيل پرونده مقدماتي با موضوع «فقداني» و به دستور شعبه پنجم دادياري دادسراي ناحيه 27 تهران، پرونده جهت رسيدگي در اختيار پايگاه پنجم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت.

پدر فقداني پس از حضور در پايگاه پنجم پليس آگاهي تهران بزرگ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «پسرم (متولد 1361) در روز دوم آذر92 با در دست داشتن کليه مدارک شناسايي و مقداري پول از منزل قبلي‌اش واقع در شهريار، به قصد کرايه منزل جديد واقع در تهرانسر خارج و تاکنون مراجعت نکرده و تلفن همراهش نيز خاموش است».

با آغاز رسيدگي به اين پرونده و با توجه به اين موضوع که فقداني آخرين بار در محل سکونت قبلي خود واقع در شهريار مشاهده شده، کارآگاهان به اين محل مراجعه و به تحقيق از صاحبخانه فقداني پرداختند؛ صاحبخانه در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: «فقداني در اسفندماه سال گذشته طبقه همکف ساختمان مرا اجاره کرد؛ زمان برگشت از محل کارش، از لباس فرم هواپيمايي استفاده مي‌کرد و به همين علت همسايگان او را خلبان صدا مي‌کردند تا اينکه در روز يکم آذر92 با همسرش به بنده مراجعه و اعلام کرد که قصد جابجايي منزلشان را دارند».

در ادامه تحقيقات، کارآگاهان با مراجعه به محل کار فقداني در يکي از شرکت هاي هواپيمايي اطلاع پيدا کردند که وي در سال 90 و به عنوان «کارمند» در اين شرکت مشغول به کار شده و پيش از اين، بنا بر اظهارات خانواده‌اش در مشاغل مختلف مشغول به کار بوده است. در ادامه رسيدگي به پرونده و با توجه به احتمال وقوع حادثه براي فقداني، کليه اقدامات جهت شناسايي اين شخص در کليه مراکز درماني، پزشکي هاي قانوني تهران و .... انجام اما هيچگونه اطلاعات جديدي در خصوص سرنوشت فقداني در اختيار کارآگاهان پايگاه پنجم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار نگرفت . سرهنگ کارآگاه گزافي، رئيس پايگاه پنجم پليس آگاهي تهران بزرگ، با اعلام اين خبر گفت : «با توجه به ادامه رسيدگي به اين پرونده و درخواست خانواده فقداني، دستور انتشار تصوير فقداني از سوي مقام محترم قضايي صادر شده؛ لذا از کليه شهروندان محترم که اطلاعاتي در خصوص سرنوشت فقداني در اختيار دارند درخواست مي‌شود تا هرگونه اطلاعات خود را از طريق شماره تماس 51055317 و 51055456 و يا مراجعه به پايگاه پنجم پليس آگاهي تهران بزرگ واقع در خيابان وحدت اسلامي، در اختيار کارآگاهان تيم فقدان اين پايگاه قرار دهند».


 ديه و زندان مجازات نابينا کردن چشم مرد جوان 

پسر جوان که در جريان درگيري باعث نابينايي مردي شده بود به پرداخت ديه و زندان محکوم شد.به گزارش مهر، 13 خردادماه سال 87 دو مرد جوان با مراجعه به پليس با طرح شکايتي اظهار داشتند ديشب ساعت 21:30 براي خريد از خانه مان در صادقيه خارج شديم که سر کوچه با 8 نفر از اراذل و اوباش که در حال مصرف حشيش بودند روبرو شده و به آنها تذکر داديم آنها که حالت عادي نداشتند به طرف ما حمله ور شدند و با ضربات چاقو ما را مجروح کردند.

در ادامه شکات براي بررسي ميزان صدمات به پزشکي قانوني معرفي شدند که مشخص شد يکي از آنها از ناحيه چشم نابينا شده است. با انجام تحقيقات تکميلي يکي از متهمان به نام سعيد شناسايي و در عمليات پليسي دستگير شد.

سعيد با معرفي دو شاهد به دادسرا مدعي شد در زمان درگيري در مسافرت بوده است. اين در حالي بود که شکات او را به عنوان ضارب اصلي مورد شناسايي قرار دادند. با تکميل تحقيقات مقدماتي پرونده براي محاکمه به شعبه 113 دادگاه کيفري استان تهران فرستاده شد که قضات دادگاه اين پرونده را از موارد لوث تشخيص داده و از شکات خواستند مراسم قسامه را اجرا کنند که پس از اجراي اين مراسم متهم به پرداخت نصف ديه کامل انسان، قيمت دو شتر و يک سال زندان محکوم شد. با اعتراض سعيد به حکم مجازاتش پرونده به شعبه 16 ديوان عالي کشور فرستاده شد. قضات ديوان عالي کشور حکم مجازات متهم را تاييد کردند.


 قتل همسر براي رسيدن به برادر شوهر 

فرمانده انتظامي شهرستان اسلامشهر نقشه شيطاني زني که با همدستي فردي ديگر اقدام به قتل شوهرش کرده بود را برملا کرد.

به گزارش ايسنا، سرهنگ ابراهيم حسن‌آبادي با اعلام خبر وقوع يک قتل و دستگيري عاملان آن در کمتر از 24ساعت، گفت: ساعت 7 شب سيزدهم دي ماه سال جاري دو پسر بچه حدودا 11ساله به کانکس پليس مراجعه و اعلام کردند که جسد فردي جوان در حوالي پارکي در شهرک امام حسين افتاده که بلافاصله اکيپي از ماموران کلانتري و تيم اداره تشخيص هويت پليس آگاهي به محل اعزام شدند.

وي تصريح کرد: در مراجعه ماموران پليس آگاهي و معاينات اوليه پزشکي قانوني از جسد متوفي مشخص شد فردي بنام « مهدي» 24ساله به دليل اصابت چندين ضربه شديد چاقو فوت کرده که در همين خصوص همسر مقتول بنام «سوسن « 21ساله در اظهارات خود گفت به همراه همسرم از منزل خارج و پس از خريد تنقلات قصد رفتن به پارک را داشتيم که ناگهان فردي بلند قد از پشت به همسرم حمله‌ور شده و با چاقو به گردن وي زد که من نيز از محل فرار کرده و به خانه مادرم رفتم.

فرمانده انتظامي شهرستان اسلامشهر گفت: با بررسي مستندات به جاي مانده از صحنه قتل و تحقيقات تخصصي از اطرافيان و اهالي محل، معلوم شد، شب حادثه فردي که ظاهرا مهمان مقتول بوده به همراه مقتول در محل مشاهده شده و اين در حالي بود که همسر مقتول هيچگونه اظهاري در خصوص فرد ياد شده بيان نکرده بود، لذا همسر مقتول به عنوان مظنون اوليه دستگير و به پليس آگاهي منتقل شد.

وي خاطرنشان کرد: با انتقال همسر مقتول به پليس آگاهي و بازجويي‌هاي فني کارآگاهان ويژه قتل، همسر مقتول لب به اعتراف گشود و اظهار داشت: بيش از سه سال است که تحت فشار فاميل با مقتول ازدواج کرده اما هيچگونه علاقه‌اي به او نداشتم و همين عامل باعث شد تا با «ميثم» برادر شوهرم، رابطه پنهاني ايجاد کنم.

وي افزود: همسر مقتول در ادامه بازجويي‌هاي پليس گفت که مدتي از اين ارتباط مخفيانه ما گذشت تا اينکه به دليل علاقه به ميثم، تصميم گرفتيم همسرم را از سر راه برداريم و نقشه شوم قتلش را طرح ريزي کرديم.

رييس پليس شهرستان اسلامشهر تصريح کرد: همسر مقتول با طرح نقشه پليد مبلغ يک ميليون ريال در اختيار برادر شوهرش قرار مي‌دهد تا با خريد يک قبضه چاقو، شب حادثه به بهانه رفتن به پارک مقتول را از داخل منزل بيرون کشانده و در يک موقعيت مناسب برادر مقتول نيز به آنان ملحق شده و مقتول را با ضربات چاقو از پاي درآورده سپس همسر مقتول نيز به همراه قاتل از محل متواري مي‌شوند.

فرمانده انتظامي شهرستان اسلامشهر عنوان داشت: با پيگيري‌ها و اقدامات ويژه پليسي قاتل دستگير و در تحقيقات انجام شده از سوي پليس اظهارات همسر مقتول را تاييد کرد. وي افزود: با اعترافات صريح متهمان، هر دوي آنها با تشکيل پرونده جهت سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضايي شده و با صدور قرار بازداشت روانه زندان شدند.


 هشدار پليس فتا به صرافي‌ها و شرکت‌هاي بين‌المللي 

رييس پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات پايتخت ضمن هشدار به صاحبان صرافي‌ها و شرکت‌هاي بين‌المللي، اعلام کرد: تاکنون پرونده‌هايي ميلياردي در مورد هک شماره حساب اين شرکت‌ها در پليس فتا گشوده شده است.

سرهنگ محمد مهدي کاکوان در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اينکه چندي پيش پرونده‌اي مبني بر هک ايميلي پيش‌ روي کارآگاهان پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات گشوده شد، گفت: بررسي‌هاي اوليه نشان داد که اين شرکت بين‌المللي که مبادلات متعددي با شرکت‌هاي خارجي داشته است، مبلغ يک ميليون و 600 هزار دلار (حدود چهار ميليارد تومان) به حساب جعلي واريز کرده است.

وي با بيان اينکه بررسي‌ها نشان داد که اخيرا ايميل اين شرکت مورد هک و نفوذ قرار گرفته و کلاهبردار يا کلاهبرداران احتمالي با ارائه شماره حساب جديد در يک کشور ثالث از صاحبان شرکت خواسته بودند که پول را به شماره حساب جديد منتقل کنند، گفت: اين در حالي بود که شماره حساب بانکي در کشور ثالث، جعلي بوده است.

رييس پليس فتاي پايتخت با بيان اينکه بررسي براي واکاوي زواياي پنهان اين پرونده ادامه داشت تا اينکه پرونده‌اي مشابه مبني بر برداشت 700 هزار دلار براي رسيدگي به پليس فتا ارجاع داده شد، گفت: بررسي‌هاي اوليه نشان داد که مبلغ يک ميليون و 600 هزار دلار به بانکي در کشور چين واريز شده و 700 هزار دلار نيز به بانکي در مالزي منتقل شده است. اما نکته قابل توجه اين پرونده اين است که هر دو حساب جعلي بوده است.

کاکوان ضمن هشدار به صاحبان صرافي و شرکت‌هاي بين‌المللي، گفت: از آنجايي که جابجايي پول به صورت ارزي صورت مي‌گيرد، لازم است که قبل از واريز وجه، نسبت به جعلي نبودن شماره حساب و تاييديه از شرکت مقصد، اقدامات لازم صورت گيرد.


 خبر 

بازگشت آتش به کارگاه توليد شانه تخم‌مرغ

سرپرست ايستگاه‌هاي 21 و 29 سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري مشهد از حريق مجدد يک کارگاه توليد شانه تخم‌مرغ يک ماه پس از اطفاي حريق خبر داد. ايوب خجسته در گفت‌وگو با ايسنا، در اين باره گفت: حوالي ساعت 12:10 روز يکشنبه وقوع يک مورد حادثه حريق در يک کارگاه ساخت شانه تخم‌مرغ به آتش‌نشاني مشهد اطلاع داده شد و در پي آن آتش‌نشانان ايستگاه 29، 8، 37، 38 و عوامل آتش‌نشاني شهرک صنعتي کلات به محل حادثه واقع در جاده کلات مقابل شهرک صنعتي اعزام شدند. سرپرست ايستگاه‌هاي 21 و 29 سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري مشهد با بيان اينکه محل حادثه کارگاهي بود که حدود يک ماه پيش به علت اتصال سيم برق دچار آتش‌سوزي شده و بخش‌هايي از آن سوخته بود، گفت: در جريان اين حادثه نيز متاسفانه تمامي کارگاه دچار حريق شد. وي با بيان اينکه آتش‌نشانان همزمان با ايمن سازي محل عمليات خود براي اطفاي حريق از چند جهت آغاز کردند، افزود: پس از مدتي عوامل آتش‌نشاني شعله‌هاي آتش در اين سوله که حدود 300 مترمربع مساحت داشت را به طور کامل مهار و اطفاء کردند. خجسته علت اين حادثه را قرار دادن شانه‌هاي تخم‌مرغ روي کوره دانست و افزود: متاسفانه عدم توجه به توصيه‌هاي ايمني آتش‌نشانان سبب وقوع اين حادثه به فاصله يک ماه پس از حادثه قبلي در همين مکان شد. سرپرست ايستگاه‌هاي 21 و 29 سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري مشهد خسارت ناشي از اين حادثه را بالا ارزيابي کرد و با بيان اينکه کل دستگاه‌ها و تجهيزات اين کارگاه در آتش سوخت به ايسنا گفت: خوشبختانه اين حادثه مورد فوتي و مصدوم نداشت.

کشف بيش از 200 هزار ليتر گازوئيل و دستگيري 19 قاچاقچي

جانشين فرماندهي مرزباني هرمزگان از توقيف دو محموله بزرگ قاچاق سوخت و کشف 220 هزار ليتر گازوئيل و دستگيري 19قاچاقچي توسط ماموران درياباني قشم و سيريک خبر داد.

به گزارش ايسنا، سرهنگ ارسلان اميري با اعلام اين خبر اظهار کرد: ماموران مستقر در پايگاه درياباني سيريک روز يک شنبه از حرکت يک محموله سوخت قاچاق از ساحل يکي از روستاهاي اين شهرستان به سمت آبهاي آزاد مطلع و اقدامات خود را در اين خصوص آغاز کردند. وي با اشاره به اينکه ماموران با اقدام سريع و ضربتي موفق شدند موتور لنج متخلف را در حوالي هشت مايلي خور تياب شناسايي و توقف کنند گفت: مرزبانان پس از متوقف کردن اين لنج در بازرسي از آن موفق به کشف 170 هزار ليتر سوخت قاچاق از نوع گازوئيل شدند. جانشين مرزباني هرمزگان در ادامه با اعلام دستگيري 11 قاچاقچي در اين عمليات گفت: هفت نفر از متهمين ايراني و مابقي تبه کشور پاکستان هستند. وي در ادامه به توقيف يک محموله قاچاق سوخت در جزيره قشم اشاره کرد و افزود: ماموران مستقر در ناوگروه شناوري جزيره قشم نيز با توقيف يک فروند لنج در حوالي ساحل اين جزيره موفق به کشف پنجاه هزار ليتر سوخت گازوئيل قاچاق شدند.

سرهنگ اميري در خاتمه با بيان اينکه موتور لنج فوق قصد خروج غير قانوني از مرز و فروش سوخت به صورت قاچاق به يکي از کشورهاي حاشيه خليج فارس را داشت گفت: در اين خصوص هشت قاچاقچي دستگير شدند که دو نفر از آنان ايراني و مابقي تبعه کشور پاکستان هستند.

خريد کارت شارژ10هزارتوماني راه خريد گوشي گرانقيمت

فرمانده انتظامي شهرستان ملارد غرب استان تهران از دستگيري سارق جواني که به بهانه تقاضاي کارت شارژ 10 هزار توماني از مغازه‌ها و سرقت کارت‌هاي عابر بانک، سرقت مي‌کرد؛ خبرداد. به گزارش ايسنا، سرهنگ محسن صفري در تشريح اين خبر بيان داشت: در پي مراجعه شهروندان به پليس آگاهي در مورد سرقت از کارت عابر بانک آنها و برداشت غيرمجاز از حساب بانکي‌شان توسط سارق از طريق دستگاه‌هاي خودپرداز، بررسي موضوع در دستور کار ماموران پليس آگاهي شهرستان ملارد قرار گرفت.

صفري با بيان اينکه با شروع تحقيقات ماموران و بازبيني فيلم دوربين‌هاي مداربسته فروشگاه‌ها و چهره‌نگاري با راهنمائي شاکيان، هويت سارق شناسايي و متهم تحت تعقيب قرار گرفت؛ افزود: پس از شناسايي سارق با انجام کارهاي اطلاعاتي روز گذشته متهم «پ» در حالي که در يکي از خيابان‌هاي سرآسياب در حال سرقت کارت عابر بانک يک مغازه‌دار بود دستگير و با هماهنگي با مرجع قضايي در بازرسي از منزل وي، هفت فقره کارت عابر بانک متعلق به شکات پرونده کشف و براي تحقيقات بيشتر به پليس آگاهي شهرستان ملارد منتقل شد. فرمانده انتظامي شهرستان ملارد ادامه داد: متهم با هويت «پ « 17 ساله در ابتدا منکر ارتکاب جرم خود بود اما پس از مشاهده فيلم‌هاي ضبط شده و مواجهه حضوري با شکات و تحقيقات فني پليس لب به اعتراف گشود و به 28 فقره سرقت به ارزش 320 ميليون ريال اعتراف کرد. صفري درخصوص شيوه و شگرد اين متهم گفت : متهم با اطلاع از اينکه سوپر مارکت‌ها ،کارت شارژ 100هزار ريالي ندارند به فروشگاه‌ها رفته و تقاضاي کارت شارژ100هزار ريالي مي‌کرده و درلحظه‌اي که صاحب مغازه درحال کشيدن کارت عابر بانک از دستگاه کارت‌خوان بوده، رمز کارت را به خاطر مي‌سپرده و در همان زمان تقاضاي يک کالا که در انتهاي مغازه و با فاصله زياد از محل دخل بوده مي‌کرده تا فروشنده به سمت کالا برود و در همان فاصله کارت عابر بانک راسرقت مي‌کرده است. وي گفت: سارق جوان پس از سرقت کارت عابر بانک بلافاصله به يکي از موبايل فروشي‌هاي اطراف رفته و تعداد بالايي گوشي‌هاي تلفن همراه گران قيمت خريداري کرده و در مغازه‌اي ديگر به فروش رسانده و پس از آن کارت عابر بانک را معدوم مي‌کرده است. فرمانده انتظامي شهرستان ملارد در خاتمه ضمن هشدار در خصوص کلاهبرداري اينترنتي و برداشت غير مجاز از حساب بانکي افراد، از شهروندان خواست: به منظور پيشگيري از وقوع سرقت از قرار دادن عابر بانک خود در معرض ديد افراد و نيز رمز حساب خود در کنار کارت عابر بانک خودداري کرده و هرچند وقت يکبار نسبت به تغيير رمزهاي حساب خود اقدام کنند.


 ازدحام جمعيت در چين قرباني گرفت 

مقامات داخلي چين از مرگ دست‌کم 14 تن در محل برگزاري يک مراسم مذهبي بر اثر ازدحام جمعيت خبر دادند. به گزارش ايسنا، در اين حادثه که روز يک شنبه در محل برگزاري يک مراسم مذهبي در شمال غرب چين اتفاق افتاد، ازدحام جمعيت موجب شد تا 14 تن جان خود را از دست بدهند و 10 نفر تن نيز مجروح شدند. مقامات داخلي اين کشور با بيان اينکه بررسي‌ جزئيات بيشتر اين حادثه در دست انجام است اظهار داشتند: ازدحام جمعيت در زمان توزيع مواد خوراکي باعث شد تا تعدادي از شرکت‌کنندگان در اين مراسم دچار حادثه شوند و يا حتي جان خود را از دست بدهند. به گزارش ايسنا به نقل از شبکه خبري سي‌ان‌ان، حال چهار نفر از مجروحان اين حادثه نيز وخيم است.