نسخه شماره 3372 - 1392/10/04 -


کي‌روش در کنار پيستوريس و آرمسترانگ جنجالي‌ترين‌هاي سال 2013


وينگادا در آستانه سرمربيگري تيم اميد

کرار جاسم:
پيشنهاد پرسپوليس و استقلال را رد کردم


آريا جسور براي حضور در تيم ملي فوتبال ايران مشکل دارد

آنچه عابديني در برنامه90 نگفت
آن فرد 1.5 ميلياردي که بود؟


توضيحات احسان حدادي در مورد مصاحبه‌اش با شبکه BBC


اخبار کوتاه


 کي‌روش در کنار پيستوريس و آرمسترانگ جنجالي‌ترين‌هاي سال 2013 

 حرکت جنجالي کارلوس کي‌روش پس از پايان بازي برابر کره جنوبي يکي از جنجالي‌ترين صحنه‌هاي سال 2013 نام گرفت.

به گزارش ايسنا با توجه به نزديک شدن به پايان سال 2013 روزنامه‌ پرتغالي «مايس» به بررسي اتفاقات جنجالي اين سال پرداخت که جنگ لفظي کارلوس کي‌روش و سرمربي کره جنوبي نيز يکي از اتفاقات جنجالي سال شناخته شده است. اتفاقات جنجالي 2013 به انتخاب روزنامه‌ «مايس» به شرح زير است:

* اعتراف لانس آرمسترانگ به دوپينگ

* اسکار پيستوريوس و کشتن نامزدش

* ترس و بمبگذاري در ماراتن آمريکا

* تباني در فوتبال و همکاري اينترپل براي مقابله با اين پديده

* انتخاب تيم ملي اسپانيا توسط ديگو کاستا و رد پيشنهاد

* درگيري کارلوس کي‌روش با سرمربي تيم ملي کره

* حمله به فدراسيون فوتبال پرتغال

همه‌ اين‌ها از جمله اتفاقات جنجالي سال 2013 بودند. اين روزنامه‌ پرتغالي در باره جنجال کارلوس کي‌روش و سرمربي تيم ملي کره جنوبي در انتخابي جام جهاني 2014 برزيل مي‌نويسد: کارلوس کي‌روش توانست ايران را به جام جهاني 2014 برساند و يکي از سه مربي پرتغالي حاضر در جام جهاني باشد. اما او اين کار را يک بار ديگر بدون جنجال انجام نداد. او قبل از ديدار برگشت تيمش برابر کره جنوبي با برتري يک بر صفر ايران به پايان رسيد جنجال زيادي با سرمربي تيم ملي کره جنوبي به راه انداخت. چوي کانگ هائه و کارلوس کي‌روش قبل از بازي برگشت دو تيم سخنان تندي را عليه هم استفاده کردند که باعث شد اين بازي تحت تاثير قرار گيرد.

سرمربي کره قبل از بازي اعلام کرده بود که با تمام توان برابر ايران به ميدان خواهد رفت و نمي‌گذارد تيم کارلوس کي‌روش به جام جهاني صعود کند و به جاي آن کاري مي‌کند که ازبکستان مسافر برزيل شود اما ايران موفق شد در بازي برگشت با تک گل رضا قوچان‌نژاد کره جنوبي را شکست دهد.

کارلوس کي‌روش بلافاصله پس از اين پيروزي ارزشمند و قطعي شدن صعود ايران به جام جهاني نتوانست رفتار سرمربي کره را تحمل کند و به سمت او رفت و با مشتي گره کرده به گفته‌هاي چوي کانگ هائه واکنش نشان داد. کره‌اي‌ها پس از اين ديدار واکنش شديدي عليه سرمربي ايران داشتند و از فيفا خواستار بررسي اين موضوع شدند. البته سرمربي کره پس از اين شکست از سمت خود کناره‌گيري کرد و فدراسيون فوتبال ايران و کره جنوبي پس از اين ديدار احساس کردند که بايد کاري کنند که روابط دو طرف بهبود پيدا کند. بلافاصله بحث بازي دوستانه بين دو کشور به وجود آمد، هر چند اين ديدار دوستانه انجام نشد.


 وينگادا در آستانه سرمربيگري تيم اميد 

 نلو وينگادا در آستانه سرمربيگري تيم ملي فوتبال المپيک (اميد) قرار گرفت.

به گزارش ايسنا، نلو وينگادا سرمربي اسبق تيم فوتبال پرسپوليس جدي‌ترين گزينه فدراسيون فوتبال براي هدايت تيم ملي فوتبال المپيک (اميد) است و پس از مذاکرات موفقيت‌آميزي که با مديران فدراسيون داشته در آستانه عقد قرارداد با آنها قرار دارد.

گفته مي‌شود توافق اوليه اين مربي پرتغالي با مسوولان فدراسيون براي عقد قراردادي 3 ساله است که اين قرارداد پس از بازگشت علي کفاشيان رييس فدراسيون از سفر کربلا نهايي مي‌شود. مذاکرات با وينگادا از يک‌ماه پيش آغاز شده بود. اين مربي چندين پيشنهاد از تيم‌هاي باشگاهي دارد اما ظاهر در حال حاضر مي‌خواهد هدايت يک تيم ملي را برعهده داشته باشد. او سال گذشته در امارات و در جريان مسابقات قهرماني جوانان آسيا و انتخابي جام جهاني، عملکرد بازيکنان تيم ايران که هدايتش را اکبرمحمدي برعهده داشت، زيرنظر گرفته بود و از لژيونر شدن نفراتي چون عليرضا جهانبخش و سردار آزمون از آن تيم، اطلاع دارد.

او اواسط خرداد پيش از سه مسابقه پاياني تيم ملي در انتخابي جام جهاني مقابل قطر، لبنان و کره‌جنوبي به کمک کارلوس کي‌روش آمد و به عنوان مشاور در کنار او کار کرد. همان زمان زمزمه‌هاي تداوم حضور او در تيم ملي مطرح شد که وينگادا صراحتا آن را تکذيب کرد.

وينگادا در سال 1996 سرمربي تيم اميد پرتغال در المپيک آتلانتا بود و با تيم کشورش به مقام چهارمي رسيد. اولين خاطره ايراني‌ها با وينگادا به جام ملت‌هاي آسيا سال 96 برمي‌گردد، زماني که اين مربي هدايت تيم ملي عربستان را برعهده داشت و در آن مسابقات دو مرتبه مقابل تيم ايران قرار گرفت.

او در فوتبال پرتغال سابقه سرمربيگري تيم ملي کشورش و همينطور تيم‌هاي بلننسه و ماريتيتو را داشته است. در آفريقا مدتي هدايت تيم‌هاي الزمالک و الاهلي و همينطور المپيک مصر را برعهده داشت. تيم اميد مصر در المپيک 2008 پکن توانست تا مرحله يک‌هشتم‌نهايي بالا بيايد اما نهايتا به تيم ساحل عاج باخت و حذف شد. المپيک اردن، اف‌سي سئول کره‌جنوبي و داليان چين از ديگر تيم‌هايي هستند که وينگادا سرمربي آنها بوده است. چين آخرين محل مربيگري دوست و هموطن کارلوس کي‌روش بود.

فدراسيون البته مربيان خارجي ديگري را هم مدنظر داشت و گفته‌ مي‌شد فلمينگ دانمارکي سرمربي اسبق تيم ملي زير 21 سال دانمارک که مدتي مدير تيم‌هاي پايه مس کرمان هم بود جزو گزينه‌ها قرار داشته است اما آنچه مسلم است فدراسيون اکنون هيچ نظري روي اين مربي ندارد.

تيم اميد در حال حاضر از بازيکناني تشکيل خواهد شد که سال گذشته در تيم ملي جوانان عضويت داشتند که در مسابقات قهرماني آسيا با وجود شايستگي‌هايشان نتوانستند از مرحله گروهي صعود کنند.

قرار است اولين تورنمنت رسمي تيم اميد که در اين مقطع زماني تشکيل مي‌شود، بازي‌هاي آسيايي اينچئون کره‌جنوبي باشد تا اين رقابت‌ها به عنوان مقدمه‌اي در راه آماده‌سازي اين تيم براي بازي‌هاي مقدماتي المپيک 2016 ريودوژانيرو قرار گيرد.


 کرار جاسم:
 پيشنهاد پرسپوليس و استقلال را رد کردم 

 هافبک عراقي الطلبه از توافق نهايي خود با تراکتورسازي خبر داد. او گفت پيشنهاد پرسپوليس و استقلال را رد کرد و ترجيح داد به تراکتورسازي تبريز بپيوندد.

به گزارش ايسنا، در حالي که عبدالوهاب ابوالهيل، سرمربي الطلبه عراق چند روز پيش اعلام کرد که به هيچ وجه اجازه نخواهد داد کرارجاسم به تراکتورسازي برود، اين هافبک جنجالي اعلام کرد تصميم خود را گرفته و به تراکتورسازي خواهد پيوست.

او در گفت‌وگويي که با روزنامه‌ «المدي» عراق داشت، گفت: سه روز پيش رسما با باشگاه تراکتورسازي تبريز به توافق رسيدم. باشگاه الطلبه با توجه به بندي که در قراردادم وجود داشت، اجازه جدايي را به من داد.

او افزود: تراکتورسازي در حال حاضر از تيم‌هاي بالانشين ليگ برتر ايران است. رابطه خوبي با اين تيم دارم. وقتي به من پيشنهاد دادند يک لحظه در قبول آن شک نکردم. تراکتورسازي نماينده ايران در ليگ قهرمانان آسيا است. من دو پيشنهاد ديگر از ليگ ايران هم داشتم. تيم‌هاي استقلال و پرسپوليس هم خواهان جذب من بودند، اما ترجيح دادم که به تراکتورسازي بپيوندم چرا که در اين تيم احساس راحتي مي‌کنم و پيش از اين در تبريز تجربه بازي هم داشته‌ام.

کرار افزود: دوست داشتم بار ديگر فرصت بازي در ليگ ايران را به دست آورم، چرا که عاشق لژيونر شدن به ويژه در ليگ ايران هستم. بازي در اين ليگ چيزهاي زيادي به من ياد داد. من عاشقان و دوستداران خود را در ايران دارم. به خاطر دلايل زيادي از حضور در ليگ عراق احساس راحتي نمي‌کنم. ديدار دوشنبه الطلبه با نيروي هوايي آخرين ديدار من در ليگ عراق است. باشگاه الطلبه همکاري خوبي با من داشت و به محض آن که از ليگ ايران پيشنهاد داشتم چراغ سبز نشان داد.

با باشگاه الطلبه درباره جدايي به توافق دو جانبه رسيديم. همه همکاري خوبي با من داشتند، به ويژه عبدالوهاب الهيل سرمربي تيم. بدون شک در صورت بازگشت به ليگ عراق تنها براي الطلبه بازي خواهم کرد. الطلبه بازيکنان خوبي در اختيار دارد. بدون شک با جدايي من اين تيم به مشکل بر نخواهد خورد. تجربه خوبي با الطلبه داشتم و اميدوارم که اين تيم در رقابت‌هاي ليگ عراق موفق باشد.


 آريا جسور براي حضور در تيم ملي فوتبال ايران مشکل دارد 

 بازيکن دورگه ايراني- ژاپني که مد نظر سرمربي تيم ملي فوتبال ايران قرار گرفته است به خاطر قوانين کشور ژاپن نمي‌تواند براي تيم ملي ايران بازي کند. اين در حالي است که مسوولان فدراسيون فوتبال اميدوار به حل مشکلات اين بازيکن هستند. به گزارش مهر، در حالي که آريا جسور هاسه گاوا، بازيکن خط مياني تيم فوتبال اف‌سي توکيو مورد توجه کارلوس کي‌روش قرار گرفته و اميد نمازي مربي تيم ملي هم از برقراري ارتباط با اين بازيکن خبر داده بود پدر اين بازيکن خبر داد که آريا به خاطر قوانين خاص کشور ژاپن نمي‌تواند براي تيم ملي ايران به ميدان برود.

بيژن جسور که مهمان تلفني برنامه نود بود در اين باره توضيح داد و گفت: از اينکه بازي آريا مورد توجه کي روش قرار گرفته خيلي خوشحال هستيم و خودم به شخصه دوست دارم او براي تيم ملي ايران بازي کند ولي قوانين کشور ژاپن اين اجازه را نمي‌دهد چرا که دولت ژاپن تنها يک مليت را مي‌پذيرد و در صورتي که آريا براي تيم ملي ايران بازي کند مليت خود را از دست خواهد داد براي همين آريا شرايط بازي در تيم ملي ايران را ندارد. وي در خصوص اينکه پسرش تا چه حد با زبان فارسي آشنايي دارد، گفت: آريا در حال يادگيري و پيشرفت در زبان انگليسي است ولي زبان فارسي را بلد نيست. تنها کلمات سلام، چطوري و دمت گرم را ياد گرفته است! اين در حالي است که کارلوس کي روش و مسئولان فدراسيون فوتبال همچنان اميدوارند که بتوانند اين بازيکن را به تيم ملي ايران بياورند. دبيرکل فدراسيون فوتبال گفت: موضوع اقامت آريا جسور را از طريق اداره اتباع خارجي وزارت امور خارجه ايران و اداره مهاجرت کشور ژاپن پيگيري خواهيم کرد.

همچنين، مهدي محمد نبي در خصوص حضور آريا جسور هاسه‌گاوا، بازيکن دورگه ايراني شاغل در ليگ ژاپن، در تيم ملي ايران گفت: با توجه به قوانين کشور ژاپن، اين کشور تنها يک مليت را براي افراد مي‌پذيرد و در صورتي که آريا جسور هاسه گاوا براي تيم ملي ايران بازي کند مليت ژاپني خود را از دست خواهد داد. بنا بر اين ايشان با توجه به حضور در جي ليگ مشکل اقامتي پيدا مي‌کند که ما سعي داريم اين مشکل را حل کنيم.

وي افزود: فدراسيون فوتبال ايران از طريق اداره اتباع خارجي وزارت امور خارجه و اداره مهاجرت کشور ژاپن، موضوع اقامت ايشان را پيگيري خواهد کرد. دبيرکل فدراسيون فوتبال با ابراز اميدواري در مورد حل مشکل اقامت اين بازيکن خاطرنشان کرد: با تلاش ها و ارتباطاتي که برقرار مي‌کنيم اميد زيادي داريم که اين مشکل حل شود.

آريا جسور هاسه‌گاوا بازيکن خط مياني تيم فوتبال اف سي توکيو ژاپن، از پدري ايراني و مادري با مليت ژاپني است که مورد توجه کارلوس کي‌روش، سر مربي تيم ملي فوتبال کشورمان قرار گرفته است و اين شانس را دارد که در جام جهاني 2014 برزيل پيراهن تيم ملي ايران را بر تن کند.


 آنچه عابديني در برنامه90 نگفت
 آن فرد 1.5 ميلياردي که بود؟ 

 امير عابديني اين هفته‌ در برنامه «90» از فردي سخن گفت که مدعي بود در قبال دريافت يک‌ونيم ميليارد تومان داماش را در رتبه‌هاي بالاي ليگ نگاه مي‌دارد. مديرعامل داماش در گفت‌وگو با ايسنا از اين فرد نشانه‌هايي داد که با خواندن آنها مي‌توان دريافت که او چه کسي بوده است. مديرعامل کهنه‌کار باشگاه داماش بار ديگر با بيان حرف‌هايي در پربيننده‌ترين برنامه تلويزيوني جنجال‌آفرين شد. او ، درباره صحبت‌هايش توضيح‌هايي را ارائه داد. سعيد مظفري‌زاده، آلبرت گريگوريان و صديقي، اعضاي سازمان ليگ، مهدي تاج، عزيزالله محمدي‌، حجت‌الاسلام عليپور، محمود رفيعي و فردي که از او يک‌ونيم ميليارد تومان خواسته تا داماش را در جدول ليگ بالا ببرد، کساني بودند که توضيح‌هاي عابديني شامل آنها مي‌شود.

اين گفت‌وگو را در ادامه مي‌خوانيد:

آقاي عابديني! حرف‌هايي زديد که شهر را به هم ريخته است.

شهر به هم ريخته بود. من فقط آن چه را بايد مي‌گفتم، گفتم. البته فکر مي‌کنم از حرف‌هايم در «90» استنباط غلط شده، چون در آن برنامه گفتم، فردي به من گفت: «اگر يک‌ونيم ميليارد تومان به او بدهم، داماش را در جدول بالا مي‌برد.» منظورم از آن فرد آقايان آلبرت و صديقي نبود. در اين ميان اشتباهي رخ داده است.

شما گفتيد که اين دو نفر حرف‌هايي به شما زده‌اند که از آنها بوي تخلف به مشام مي‌رسيده است. مي‌شود درباره‌اش توضيح بيشتري بدهيد؟

با اين دو نفر در دو مقطع و دو جاي مختلف ديدار داشتم. اول در دفتر من به من گفتند که دوست داري، تيمت چندم بماند! يک بار هم که در جاده برفي گير افتاده بوديم و قرار شد در جايي ناهار بخوريم، همين دو نفر گفتند که بازي‌هاي بيرون از خانه را براي ما درمي‌آورند! اين حرف را در حضور داور بازي زدند و او هم رد نکرد. حالا چطور مي‌توانم جلوي سه نفر شاهد باشم، چون آنها قطعا مساله را کتمان مي‌کنند.

اين مساله را به کسي نگفتيد؟

همان يک سال و نيم پيش موضوع را به کفاشيان گفتم و او در جواب گفت: «عجب!» آن وقت تاج نبود و به همين دليل موضوع را به کفاشيان گفتم. او گفت که پيگيري مي‌کند و بايد تغييراتي صورت بگيرد. اين مساله گذشت تا روزي در هيات رييسه سازمان ليگ به صورت سربسته گفتم که آقايان اول بايد خودمان را درست کنيم. گفتم که بعضي‌ها مشکل دارند ولي به صراحت نگفتم که چه مشکلي دارند. قرار شد که تاج دستور پيگيري بدهد و عليپور هم پيگيري کند.

ماجراي يک‌ونيم ميليارد تومان چه بود؟ چه کسي اين حرف را به شما زد؟

يک روز در دفتر عزيز محمدي و عليپور شخصي آمد و گفت که يک‌ونيم ميليارد تومان مي‌گيرد و تيمم را بالا مي‌آورد. تازه او نگفت که هزينه‌اش يک‌ونيم ميليارد مي‌شود. بلکه فقط گفت اين پول را مي‌گيرد. حالا اگر عزيز محمدي و عليپور بخواهند از خودشان دفاع کنند، مي‌گويند که او نوشت که با اين پول تيم را بالا مي‌آورد ولي شايد منظورش اين بوده که با مديريت اين کار را مي‌کند.

شما اين حرف را قبول داريد؟

سوال من اين است که او چه مديريتي داشته که از من بهتر بوده و مي‌توانسته با آن پول تيم را بالا بياورد؟ ضمن اين که چند وقت بعد در دفتر يک مديرعامل همين مساله باز مطرح شد! اين حرف‌ها به صديقي و آلبرت نمي‌خورد.

ولي از صحبت‌هاي مطرح شده در «90» اين چنين برمي‌آمد.

نکته جالب برنامه «90» اين بود که آقايي به عنوان کارشناس داوري آمده بود (محمود رفيعي) و مي‌گفت اين صحنه پنالتي نبود، آن صحنه خطا نبود و طوري صحبت مي‌کرد که داوران الا و لابد هيچ مشکلي ندارند. بعد هم در بحث دخالت مي‌کند و با من جدل مي‌کند. کسي نيست بگويد که شما کارشناس داوري هستي نه مدافع سيستم‌ ناظران و داوري که مشکل پيدا کرده است.


 توضيحات احسان حدادي در مورد مصاحبه‌اش با شبکه BBC 

 دارنده مدال نقره بازي‌هاي المپيک 2012 لندن پيرامون مصاحبه‌اي که از وي در يکي از شبکه‌هاي ماهواره‌اي پخش شد و مورد انتقاد يکي از شبکه‌هاي داخلي قرار گرفته توضيحاتي ارائه کرد.

به گزارش مهر، متن بيانيه احسان حدادي به شرح زير است:

با سلام خدمت هموطنان گرانقدر و کليه ايرانيان در سراسر جهان و با عرض تسليت ايام سوگواري و اربعين سالار شهيدان حضرت اباعبدالله حسين(ع) پس از پخش مصاحبه اينجانب با شبکه BBC فارسي که البته بنده اولين ورزشکار ايراني نبوده که با آن شبکه مصاحبه داشته (خبرهاي خانه را به کوچه برده باشم به نقل 20:30) تا قبل از بنده نيز شاهد پخش مصاحبه ديگر قهرمانان اين سرزمين با شبکه‌هاي ماهواره‌اي بوده‌ايم عکس العمل‌ها و هجمه‌هاي عظيم به اينجانب وارد گشته چه از طريق تماس‌هاي تلفني، پيامک و چه از طريق شبکه‌هاي اجتماعي و حتي ايميل شخصي‌ام، لذا لازم دانسته جهت تنوير افکار عمومي نکاتي را به استحضار مردم شريف ايران اسلامي که خود را فرزند کوچک اين سرزمين مي‌دانم برسانم:

1- به اطلاع مردم شريف ايران مي‌رسانم مصاحبه انجام شده به خواسته شخصي اينجانب صورت نپذيرفته و زماني که بنده در مسابقات دايموند ليگ(ليگ الماس) حضور داشته از شبکه فوق‌الذکر جهت مصاحبه به اينجانب مراجعه و درخواست مصاحبه‌اي را به عنوان ورزشکار داشته که بنده هم به عنوان يک ايراني و با توجه به مصاحبه ديگر ورزشکاران کشور با شبکه‌هاي ماهواره‌اي دعوت آنان را پذيرفتم.

به هر حال بنده يک ايراني‌ام و ايرانيان مردماني هستند که در تمامي اقصي نقاط دنيا حضور داشته و دلشان براي ايران و ايراني مي‌تپد. بنده هيچ نگاه سياسي به اين مصاحبه نداشته و ندارم و صرفاً به عنوان يک ورزشکار مصاحبه را انجام داده‌ام و نکاتي را که در آن مصاحبه عنوان کرده‌ام در حال حاضر نيز به آن اعتقاد داشته و نقدها و گلايه‌هاي بنده گلايه يک ورزشکار حرفه‌اي بوده که مورد بي مهري مسئولين وقت ورزشي کشورم قرار گرفتم.

2- بنده يک ورزشکار حرفه‌اي هستم که ارتزاق و درآمد اينجانب از طريق ورزش صورت مي‌گيرد و شغل ديگري نداشته و ندارم. لازمه حرفه‌اي بودن در ورزش داشتن امکانات حرفه‌اي از جمله مربي حرفه‌اي، بدنساز حرفه‌اي، ماساژور حرفه‌اي برنامه‌هاي حرفه‌اي و ساير مولفه‌هاي علمي ورزشي است لذا در غير اينصورت هيچ ورزشکاري به قله‌هاي افتخار در جهان المپيک نخواهد رسيد. اين نگاه و اين برنامه‌ها در حيطه مسئوليت کميته ملي المپيک و به تبع آن فدراسيون مربوطه خواهد بود در حاليکه 16 ماه از المپيک گذشته و همچنان بنده بدون مربي و در اکثر اوقات با هزينه‌هاي شخصي مشغول انجام فعاليت‌هاي حرفه‌اي هستم افق و نگاه بنده به دو المپيک ديگر است. حدادي با کسب يک مدال نقره المپيک اقناع نخواهد شد و تمام تلاش‌هاي خود را مصروف اين امر خواهد کرد تا اين مدال در المپيک ريودوژانيرو و توکيو به رنگ بهتري تغيير کند و براي نخستين بار در طول تاريخ پرچم پر افتخار کشور عزيزم در استاديوم اصلي محل برگزاري بازي‌هاي المپيک به احتزاز درآيد و باعث شادي دل مردم کشورم ايران شود. اگر چه معتقدم اين قهرماني در مقابل ايثارگري شهداي والا مقام کشورم ذره‌اي ناچيز است. آيا اين تغيير رنگ مدال و کسب افتخاري ديگر به آساني صورت خواهد پذيرفت؟ آيا امکانات لازم و حرفه‌اي و در مهمترين بخش و مولفه آن داشتن مربي حرفه‌اي و امکانات حرفه‌اي را نمي‌طلبد؟

3- در برنامه 20:30 مورخ 30/9/92 تصاويري از تقدير مسئولان وقت کشور از اينجانب پخش شد که در نوع خود بسيار قابل ارزش و جاي تشکر دارد اما جهت اطلاع هموطنان عزيز عارضم که صحبت‌هاي بنده صرفاً ازديد مالي نبوده و جوايز اهدايي رياست جمهور وقت نيز همان جوايز تعيين شده جهت قهرمانان المپيک بوده که نه تنها به اينجانب بلکه به ساير قهرمانان نيز اهدا شد در صورتي که مقرر شده بود به سبب ارزش مدال اينجانب جايزه نفر اول المپيک به بنده پرداخت شود که اين نيز محقق نشد!

در خصوص باشگاه پرسپوليس که اسپانسر اينجانب در دايموند ليگ بوده فقط بخشي از قرار داد محقق گشته و بخش ديگر آن تا کنون پرداخت نشده و بنده هم هيچ مصاحبه‌اي به جهت حفظ حرمت باشگاه پرسپوليس و هواداران ميليوني آن انجام ندادم در ضمن قبل از المپيک مسئولين وقت کشور به خصوص معاون اول رئيس جمهور وقت و تعداد ديگري از مسوولان کشوري و ورزشي وعده جوايز و مجوز خودرو و زمين را به اينجانب داده بودند که متاسفانه هيچ يک از آن وعده‌ها محقق نگشت. اگر حدادي عاشق ايران و مردم ايران نبود دوباره در مسابقات کشورهاي اسلامي براي اهتزاز پرچم مقدس ايران به ميدان نمي‌آمد کما اينکه ورزشکاران مدال آور المپيکي رشته‌اي خاص به سبب عدم تحقق وعده‌هاي مسئولان و نداشتن مربي حرفه‌اي پاي در هيچ رقابت بين‌المللي ننهاده و همچنان نيز بر خواسته خود پا فشاري مي‌کنند ضمن آن که چنانچه دريافتي‌هاي خود را در مقام قياس با ورزشکاران خارجي هم رده خود بگذارم نصف آن‌ها نخواهد بود در صورتي که همان ورزشکاران تحت حمايت و هزينه کرد کشور خود پاي در مسابقات بين‌المللي گذاشته و براي کشور خود کسب مقام مي‌کنند.

4ـ در پايان بار ديگر اعلام مي‌دارم اينجانب در سايه توجهات حضرت حق و توکل به ائمه اطهار و دعاي خير مردم ايران و عنايات و دعاي خير رهبر معظم انقلاب تاکنون توانسته‌ام مدال و افتخاري جهت کشور عزيزم به ارمغان آورم و همواره خود را سرباز کوچک نظام مقدس جمهوري اسلامي دانسته و چنانچه مصاحبه‌اي با شبکه‌هاي مختلف داشته‌ام فقط در قامت يک ورزشکار و فارغ از مسايل سياسي بوده و صرفاً درد و دل‌هاي يک ورزشکار که براي اولين بار در تاريخ ورزش کشور توانسته مدال و افتخار جهاني در رشته‌اي را به ارمغان اورد که کسب آن بسيار طاقت فرسا وسنگين بوده و انتظار اينجانب از دولت تدبير و اميد اين است که در سايه نگاه ويژه به مسايل اقتصادي و سياسي نگاه نويدبخش خود را به حوزه جوانان و ورزش غافل ننمايد تا شاهد افتخار‌آفريني ساير ورزشکاران اين سرزمين باشيم.

ضمناً ياد آور مي‌شوم مسايل بسياري از عدم تحقق وعده‌ها و عدم حمايت و سنگ‌اندازي برخي از مسئولين وقت ورزش در جهت نرسيدن اينجانب به مدال المپيک صورت پذيرفته که صرفاً جنبه مادي نداشته و اينجانب نيز ترجيح مي‌دهم آن مسائل را براي هميشه در دل خود نگه دارم.


 اخبار کوتاه 

 رونالدو برترين گلزن سال 2013

کريستيانو رونالدو با به ثمر رساندن 69 گل «برترين گلزن فوتبال جهان» در سال2013 شد. به گزارش ايسنا، با نزديک شدن به پايان سال 2013 و تعطيلي نيم فصل ليگ‌هاي اروپايي برترين بازيکنان سال 2013 معرفي شدند که کريستيانو رونالدو با به ثمر رساندن 69 گل توانست بالاتر از زلاتان ابراهيموويچ و ليونل مسي برترين گلزنان سال 2013 شوند. کريستيانو رونالدو که در فصل گذشته توانست 63 گل به ثمر برساند، اين بار توانست با گلزني برابر والنسيا تعداد گل‌هايش را در سال 2013 به عدد 69 برساند تا در صدر جدول برترين گلزنان سال قرار گيرد. کريستيانو رونالدو در سال 2013 موفق شد 38 گل در ليگ اسپانيا ، 15 گل در ليگ قهرمانان اروپا و شش گل در کوپا دل ري به ثمر رساند و هم‌چنين موفق شد 10 گل به همراه تيم ملي پرتغال به ثمر رساند. اين درخشش باعث شده است تا نام مهاجم پرتغالي رئال مادريد بالاتر از فرانک ريبري به عنوان گزينه اصلي دريافت «توپ طلاي فوتبال جهان در سال 2013» قرار گيرد. زلاتان ابراهيموويچ از مصدوميت ليونل مسي استفاده کرد و با گلزني در ليگ فرانسه توانست 47 گله شود و در رده دوم قرار گيرد. او البته با تيم ملي کشورش ناکام بود و نتوانست در پلي‌آف انتخابي جام جهاني از پس پرتغال بربيايد. ليونل مسي که در اين فصل با مصدوميت دست و پنجه نرم مي‌کرد با زدن 45 گل در رده سوم قرار گرفت. مسي فصل گذشته توانسته بود در يک فصل 93 گل به ثمر برساند و رکورد گلزني در يک فصل را به نام خود ثبت کند.

آزمون و جهانبخش جزو 100 پديده جوان فوتبال جهان

پايگاه خبري inbedwithmaradona از سردار آزمون و عليرضا جهانبخش به عنوان پديده‌هاي فوتبالي جهان نام برد. به گزارش ايسنا، عليرضا جهانبخش و سردار آزمون دو بازيکن جوان ايراني توانستند با درخشش در تيم‌هاي باشگاهي خود در بين 100 بازيکن برتر جوان جهان قرار گيرند. پايگاه خبري inbedwithmaradona در گزارشي 100 بازيکن جوان جهان را در سال 2013 معرفي کرد که عليرضا جهانبخش و سردار آزمون دو بازيکن ايراني توانستند در بين بازيکنان بزرگ جهان قرار گيرند. اين سايت بازيکناني را مورد ارزيابي قرار داده است که از سال 1992 به بعد به دنيا آمده‌اند. از بازيکنان بزرگي که در اين فهرست در کنار جهانبخش و سردار آزمون حضور دارند، مارکو ايکاردي مهاجم ايتاليايي اينتر، عدنان يانوزاي پديده اين فصل منچستر‌يونايتد، ديويد آلابا مدافع اتريشي بايرن‌مونيخ، نيمار مهاجم برزيلي بارسلونا، جک ويلشر هافبک ولزي آرسنال، ماريو گوتسه هافبک آلماني بايرن‌مونيخ و ايسکو هافبک جوان رئال‌مادريد هستند.

قوچان‌نژاد پيشنهاد مِخلن را رد کرد

مهاجم ملي پوش استاندارد ليژ با رد پيشنهاد تيم مِخلن ابراز اميدواري کرد بتواند فوتبالش را در تيمي خارج از ليگ بلژيک ادامه دهد. به گزارش ايسنا، رضا قوچان‌نژاد، مهاجم ايراني در اين فصل نتوانست در تيم استاندارد ليژ جايگاهي براي خود به دست آورد. او دوست دارد تا در سال منتهي به جام جهاني بتواند در تيمي بازي کند که در ترکيب اصلي آن حضور داشته باشد تا علاوه بر آمادگي شانس حضور خود در جام جهاني را افزايش دهد.

به گزارش پايگاه اينترنتي «VOETBALLKRANT» بلژيک در گزارشي درباره وضعيت رضا قوچان نژاد نوشت: قوچان نژاد پيشنهاد تيم مخلن که در ليگ بلژيک بازي مي‌کند را رد کرده است. او درباره شرايط خود مي‌گويد: جدايي‌ام از استاندارد ليژ در نقل و انتقالات ژانويه قطعي است، اما دوست دارم که اگر پيشنهاد خوبي خارج از ليگ بلژيک به من برسد بتوانم در آن تيم بازي کنم. در واقع هدف اصلي‌ من اين است که در تيمي غير از تيم بلژيک توپ بزنم. رسانه‌هاي بلژيکي پيش‌از اين از پيشنهاد دو تيم آلماني و يک تيم قطري به رضا قوچان نژاد در نقل و انتقالات تابستاني خبر داده بودند. مهاجم ملي‌پوش استاندارد ليژ تا سال 2016 با اين تيم قرارداد دارد، اما مي‌تواند در نقل و انتقالات ژانويه به صورت قرضي به تيم ديگري منتقل شود.

بانوي کماندار ايراني در جمع 50 چهره تأثيرگذار ورزش جهان

سايت رسمى کميته بين‌المللى پارالمپيک با معرفى 50 چهره تأثيرگذار ورزش جهان، زهرا نعمتى را به عنوان يک الگوى ايرانى براى جامعه زنان و مسلمانان معرفي کرد. سايت رسمى کميته بين‌المللى پارالمپيک در آستانه سال نو ميلادى و معرفى 50 چهره تأثيرگذار ورزش معلولين جهان در سال 2013، زهرا نعمتى دارنده مدال طلاى پارالمپيک لندن و مسابقات جهانى 2013 در تايلند را به عنوان يک الگوى ايرانى براى جامعه زنان و مسلمانان معرفى کرد. در خبري که روي اين سايت منتشر شده، آمده است: «سال 2013 سالى باورنکردنى براى تيروکمان بود که زهرا نعمتى رقم زد. پس از مدال طلاى پارالمپيک 2012 لندن نعمتى جايزه «الهام بخشى» موسسه Sport Accord را به دست آورد. او با مدال‌هاى طلاى پارالمپيک و جهانى نقش يک الگو را براى جامعه زنان و مسلمانان برعهده دارد.