نسخه شماره 3372 - 1392/10/04 -


دستگيري باند بزرگ سارقان کيف قاپ


تعقيب و گريز پليس براي دستگيري «اکبر برنجي»


سرقت اينترنتي از حساب نامزد سابق


مهمترين روشهاي کلاهبرداري در کشور


اخبار کوتاه


اخبار خارجي


 دستگيري باند بزرگ سارقان کيف قاپ 

گروه حوادث: ماموران پليس آگاهي تهران بزرگ اعضاي باند بزرگ سارقان کيف‌قاپ را دستگير کردند. در آبان ماه سال جاري احدي از شهروندان با مراجه به کلانتري 107فلسطين به مأموران اعلام کرد که سرنشينان يک دستگاه موتورسيکلت طرح هوندا 125 اقدام به سرقت 5 ميليون تومان وجه نقد از وي کرده‌اند .

با تشکيل پرونده مقدماتي با موضوع «کيف قاپي» و به دستور داديار شعبه پنجم دادسراي امور جنايي تهران، پرونده جهت رسيدگي تخصصي در اختيار اداره هجدهم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت.

اظهارات مالباخته

مالباخته پس از حضور در اداره هجدهم در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: در ساعت 18:30 روز نهم آبان92 در ايستگاه مترو ميدان فردوسي پياده شده و به سمت خيابان نجات اللهي در حرکت بودم که يک دستگاه موتورسيکلت هوندا 125 با دو سرنشين به من نزديک شد ؛ ناگهان ترک نشين موتورسيکلت که از موتور پياده شده بود، کيسه پلاستيکي حاوي 5 ميليون تومان وجه نقد را از دستم کشيد و بلافاصله سوار موتور شد و هر دو نفر از محل متواري شدند.

شناسايي دو سارق و اعتراف به تشکيل گروه سارقان

با بررسي دوربين‌هاي مداربسته محل سرقت، يکي از مجرمان سابقه دار اداره هجدهم به نام عليرضا . ن ( 19 ساله) که پيش از اين نيز به اتهام کيف قاپي دستگير و روانه زندان شده بود، توسط کارآگاهان اداره هجدهم پليس آگاهي تهران بزرگ شناسايي شد.

با شناسايي «عليرضا . ن» و انجام تحقيقات پليسي، در شرايطي که متهم هيچگونه ترددي در محل سکونت خود نداشت ، اما مخفيگاه وي توسط کارآگاهان در خيابان مختاري شناسايي و بهمراه يکي ديگر از مجرمان سابقه دار اداره هجدهم به نام «علي . م» ( 20 ساله ) دستگير و به پليس آگاهي منتقل شد.

دو متهم پس از شناسايي توسط مالباخته، در همان اظهارات اوليه به دهها فقره کيف قاپي و موبايل قاپي در مناطق مختلف سطح شهر تهران به ويژه در خيابان حافظ، سميه، فردوسي اعتراف و عنوان داشتند که سرقت‌هاي خود را در قالب يک گروه از سارقان حرفه‌اي انجام داده‌اند.

دستگيري کامل اعضاي گروه سارقان

با اعترافات «عليرضا . ن» و «علي . م»، شناسايي و دستگيري ديگر اعضاي گروه سارقان در دستور کار اداره هجدهم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت و در اولين مرحله دو تن از اعضاي گروه به نام حميدرضا . ل (19 ساله) و علي . ع (21 ساله) در خيابان مولوي دستگير شدند.

حميدرضا (سرکرده گروه) و علي نيز پس از مواجه حضوري با دو همدست خود و اطلاع از اعترافات صريح آنها ، به ناچار لب به اعتراف گشوده و علاوه بر اعتراف به ارتکاب سرقت‌هاي متعدد در مناطق مختلف تهران، ديگر اعضاي گروه به نام‌‌هاي مجتبي . پ (21 ساله) ، محسن . م (18 ساله) ، مهرداد . پ (20ساله) ، علي . غ (19 ساله) ، حامد . س (19 ساله)، پوريا . ح (28 ساله) ، اسماعيل . ت (21 ساله) و سجاد . الف (22 ساله) را معرفي کردند.

با دستگيري تمامي اعضاي گروه در منطقه مولوي و شوش، برابر اعترافات و اطلاعات بدست آمده در خصوص شيوه و شگرد سارقان در ارتکاب سرقت‌هاي متعدد کيف قاپي و موبايل قاپي ، کارآگاهان اطلاع پيدا کردند که اعضاي اين گروه از سارقان در قالب گروه‌هاي سه يا چهار نفره و با استفاده از موتورسيکلت‌هاي طرح هوندا 125، آپاچي و پولسار (در رنگ‌هاي مختلف) اقدام به پرسه زني در مناطق مختلف شهر تهران بويژه در مناطق مرکزي و مراکز فروش گوشي تلفن همراه و تجهيزات رايانه اي کرده و با استفاده از غفلت مالباختگان اقدام به سرقت مي‌کردند.

سرهنگ کارآگاه علي غياثوند ، معاون مبارزه با سرقت‌هاي خاص پليس آگاهي تهران بزرگ، با اعلام اين خبر گفت: «با توجه به اعترافات صريح متهمان به دهها فقره کيف قاپي، گردنبند قاپي و سرقت گوشي‌هاي تلفن همراه در مناطق مختلف سطح شهر تهران، از کليه مالباختگاني که در طول سال گذشته و بدين شيوه وشگرد مورد سرقت قرار گرفته‌اند دعوت مي‌شود تا جهت شناسايي متهمان و طرح و پيگيري شکايات خود به اداره هجدهم پليس آگاهي تهران بزرگ واقع در خيابان وحدت اسلامي مراجعه کنند».


 تعقيب و گريز پليس براي دستگيري «اکبر برنجي»  

 رييس کلانتري 159 بي‌سيم از دستگيري «اکبر برنجي»، سارق حرفه‌اي لوازم خودرو خبر داد. سرگرد محمد حسين اميني در گفت‌وگو با ايسنا، در تشريح جزئيات اين خبر گفت: در ساعت سه بامداد روز 26 آذر ماه، ماموران گشت کلانتري 159 بي‌سيم در حين گشت‌زني در سطح حوزه استحفاظي خود، به راننده يک دستگاه خودروي پرايد مشکوک شدند.

وي با بيان اينکه بررسي‌هاي اوليه نشان داد که خودروي پرايد متعلق به يکي از سارقان حرفه‌اي است که مدتي در امر مالخري فعاليت دارد، ادامه داد: در بررسي‌ها مشخص شد که خودرو متعلق به «اکبر» معروف به «اکبر برنجي» است که راننده با وجود دستور ايست، شروع به فرار مي‌کند.

رييس کلانتري 159 بي‌سيم با بيان اينکه ماموران پس از تعقيب و گريز فراوان در کوچه باريکي، خودرو را متوقف مي‌کنند، افزود: با وجود متوقف شدن خودرو، راننده با پاي پياده اقدام به فرار مي‌کند که ماموران ضمن تعقيب وي و پس از اجراي قانون بکارگيري سلاح و کشيدن سه بار ايست، به ناچار اقدام به شليک چهارتير هوايي مي‌کنند که اين متهم متوقف و دستگير مي‌شود.

وي با بيان اينکه پس از دستگيري مشخص شد متهم همان «اکبر برنجي» است که روز قبل يکي از همدستان وي به نام «آرمان» در حين سرقت لوازم خودرو دستگير شده بود و خود را همدست «اکبر» معرفي کرده بود، گفت: متهم دستگير شده در راستاي سرقت لوازم خودرو به کلانتري دلالت داده شد و پس از تکميل پرونده، در اختيار کارآگاهان پايگاه ششم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت.


 سرقت اينترنتي از حساب نامزد سابق 

 نامزد سابق که از حساب دختر جوان سرقت مي‌کرد شناسايي و دستگير شد.

به گزارش مهر، چندي قبل زن جواني با حضور در پليس فتا چابهار از سرقت اينترنتي از حسابش خبر داد. با اعلام شکايت زن جوان موضوع به صورت ويژه در دستور کار ماموران پليس فتا قرار گرفت. با توجه به اهميت موضوع و کنترل حساب بانکي شاکي ، اقدامات فني گسترده براي شناسايي سارق يا سارقان توسط پليس فتا آغازشد.

با بررسيهاي تخصصي و مدارک به دست آمده ماموران به نامزد سابق شاکي مظنون شدند که پس از هماهنگي با مقام قضايي وي دستگير و براي بررسي بيشتر به مرکز پليس انتقال داده شد. متهم در ابتدا منکر هرگونه سرقت و اقدام مجرمانه بود اما پس از روبه رو شدن با مدارک و مستندات پليس لب به اعتراف گشود و گفت: با توجه به اينکه نامزدم قبلاً براي انجام عمليات بانکي اطلاعات حساب خود را در اختيار من قرار داده بود پس از جدايي براي انتقام گيري از حسابش سرقت کردم.

فرمانده انتظامي شهرستان چابهار با اعلام اين خبر از شهروندان خواست از ارائه اطلاعات حساب خود به ديگران خودداري کنند و به صورت دوره اي رمز کارت و رمز دوم حساب خود را تغيير داده تا مورد سوء استفاده ديگران قرار نگيرد.


 مهمترين روشهاي کلاهبرداري در کشور 

 رئيس پليس مبارزه با جعل و کلاهبرداري پليس آگاهي مهمترين روشهاي کلاهبرداري در کشور را تشريح کرد. سرهنگ بهروز رهبريان در گفتگو با مهر اظهار داشت: مهمترين دلايل کلاهبرداري در کشور ساده انگاري، تنبلي اجتماعي و طمع ورزي است. کلاهبرداران با استفاده از حس نياز مالي طعمه با پيشنهادهاي وسوسه کننده توجه مالباختگان را جلب مي‌کنند و به راحتي افراد را فريب مي‌دهند.

وي ادامه داد: اين افراد به علت تنبلي دوست دارند در کمترين زمان پول به دست آورند و به علت داشتن طمع زياد گرفتار کلاهبرداران مي‌شوند. هميشه بايد دانست که سريع ترين راه براي کسب درآمد غيرمعقول به نتيجه نمي‌رسد.

رئيس پليس مبازه با جعل و کلاهبرداري پليس آگاهي با اعلام انواع روشهاي کلاهبرداري کشور، افزود: کلاهبرداري تلفني،کلاهبرداري در خريد و فروش،کلاهبرداري در پيش فروش، اعزام دانشجو به خارج، فروش اجناس بدلي، کارچاق کني، رمالي فالگيري،کلاهبرداري در ازدواج و آموزشگاهها و موسسات خيريه مهمترين انواع کلاهبرداري در کشور هستند. البته امروز مهمترين معضل در اين حوزه کلاهبرداري تلفني است که از طريق تماس و پيامک انجام مي‌شود.

به گفته رهبريان، کلاهبرداران پس از استفاده از روشي خاص براي کلاهبرداري به علت اطلاع رساني شيوه شان را تغيير مي‌دهند و هر روز به دنبال راهکارهاي جديد هستند.

وي با اشاره به اينکه 20 درصد کلاهبرداريهاي کشور را روش تلفني تشکيل مي‌دهد، گفت: اين روش ابتدا در زندان‌ها طراحي و اجرا شد که سپس به خارج از زندان نيز شيوع يافت. در اين روش کلاهبرداران با بهانه‌هاي مختلف طعمه را پاي دستگاه عابر بانک کشانده و با تغيير زبان دستگاه از حساب آنها پول‌هاي ميليوني برداشت مي‌کنند. اين افراد برخي از طعمه‌ها را از طريق آگهيهاي روزنامه شناسايي مي‌کنند.


 اخبار کوتاه 

 آتش‌سوزي کلاس درس مهاباد خسارت جاني نداشت

مدير آموزش و پرورش مهاباد گفت: با توجه به تعطيل بودن مدرسه، آتش‌سوزي کلاس درس مهاباد خسارت جاني نداشت.

ابراهيم اميني‌راد ديروز در گفت‌وگو با فارس در اروميه اظهار داشت: آتش‌سوزي بخاري نفتي در يکي از کلاس‌هاي درس مهاباد هيچگونه تلفاتي نداشته ست. وي با بيان اينکه هنگام آتش‌سوزي مدرسه تعطيل بود، تصريح کرد: بي‌دقتي مسئولان مدرسه در خاموش کردن بخاري سبب بروز اين حادثه شده است. اميني‌راد خاطرنشان کرد: در اين زمينه فقط بخشي از کلاس درس دچار آسيب شده و آتش‌سوزي به ساير قسمت‌هاي مدرسه نفوذ نکرده است. وي افزود: در مهاباد 150 کلاس درس که عمدتا روستايي هستند از بخاري نفتي استفاده مي‌کنند، ولي اين بخاري‌هاي نفتي استاندارد بوده و چکه‌اي نيستند. اميني‌راد اعلام کرد: براساس قول‌هايي که مسئولان استاني داده‌اند، انتظار مي‌رود تا پايان امسال تمام کلاس‌هاي درس اين شهرستان به بخاري تابشي مجهز شوند.

دستگيري کلاهبردار 9 ميليارد ريالي در «قم»

رئيس پليس آگاهي فرماندهي انتظامي استان «قم» از دستگيري کلاهبرداري که از طريق پخش آگهي تبليغاتي مبلغ 9 ميليارد ريال از شهروندان کلاهبرداري کرده بود، خبر داد. به گزارش ايسنا، سرهنگ «مهدي قدمي» در تشريح جزئيات اين خبر گفت: در پي شکايات واصله مبني بر کلاهبرداري از طريق پخش آگهي تبليغاتي در سطح شهر قم از زائران عتبات عاليات و حج عمره، بلافاصله موضوع در دستور کار پليس آگاهي اين استان قرار گرفت. وي افزود: با انجام اقدامات فني و تخصصي متهم اصلي شناسايي و دستگير شد و در مواجه با شواهد موجود، چاره‌اي جز بيان حقيقت نديد و به جزئيات کامل اين کلاهبرداري اعتراف کرد. قدمي اظهار داشت: متهم با وعده اعزام به عتبات عاليات با مبلغ 800 هزار تومان و حج عمره با مبلغ دو ميليون تومان و اسکان در بهترين هتل‌هاي عراق و عربستان به صورت مسافرت هوايي، با همدستي چهار نفر ديگر در مکانهايي همچون بنگاه معاملات املاک، دفتر خدمات کامپيوتري و فروشگاه لباس، اقدام به ثبت نام از متقاضيان مي‌کرد. وي افزود: متهم با انجام مانور متقلبانه تعدادي از زائران را به سفرهاي زيارتي اعزام کرده بود که همين امر باعث گمراهي و جلب اعتماد ساير متقاضيان شده و در مراحل و ثبت نام‌هاي بعدي به شيوه‌هاي مختلف سفر آنها را به تعويق انداخته و اعزام نشده‌اند. به نوشته پليس، قدمي اظهار داشت: ماموران با توجه به حساسيت موضوع با بکارگيري تمام توان پليسي خود در يک عمليات غافلگيرانه تمامي متهمان را شناسايي و دستگير کردند. رئيس پليس آگاهي فرماندهي انتظامي استان قم اضافه کرد: ماموران در تحقيقات خود پي بردند تاکنون بيش از 1100 نفر، مجموع مبلغ 9 ميليارد ريال، از شهر قم و برخي استان‌هاي ديگر جهت سفر زيارتي ثبت نام کرده‌اند. وي در خاتمه گفت: در نهايت متهم اصلي به همراه ساير متهمان ديگر ضمن اعتراف، پس از تشکيل پرونده جهت سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضايي استان شد.

16 مصدوم در انحراف به چپ اتوبوس

رئيس جمعيت هلال‌احمر بادرود گفت: انحراف به چپ اتوبوس زائران حرم سيدالشهداء در محور بادرود-اردستان 16 مصدوم برجاي گذاشت.

به گزارش فارس از اصفهان به نقل از روابط عمومي جمعيت هلال احمر استان اصفهان، علي کفاشي رئيس جمعيت هلال‌احمر بادرود اظهار کرد: انحراف به چپ اتوبوس مسافرين و زائرين حرم سيدالشهداء در محور بادرود – اردستان 16 مصدوم بر جاي گذاشت. وي افزود: صبح ديروز بر اثر انحراف به چپ يک دستگاه اتوبوس در محور ترانزيت بادرود – اردستان، کيلومتر 22 پايگاه امداد و نجات جاده‌اي بادرود و اعلام مرکز اورژانس شهرستان با همراهي اکيپ امداد پايگاه متشکل از سه نفر امدادگر و يک دستگاه آمبولانس و مسئول امداد به محل حادثه اعزام شد. رئيس جمعيت هلال‌احمر بادرود تصريح کرد: اين حادثه 16 نفر مصدوم به همراه داشت که از زائرين حرم سيدالشهداء به مقصد استان کرمان در حال حرکت بودند. وي افزود: پس از ويزيت مصدومان، شش نفر از مسافرين به دليل مشکوک بودن به شکستگي و تروما توسط آمبولانس هلال‌احمر و اورژانس به بيمارستان‌هاي شهيد بهشتي اردستان، فاطميه بادرود و نطنز اعزام شدند و 10 نفر نيز به صورت سرپايي تحت درمان قرار گرفته و با همکاري کلانتري مهاباد اقدامات لازم در خصوص انتقال در راه ماندگان به محل سکونت انجام شد.

کفاشي گفت: با وجود اينکه اقلام اساسي اسکان و مواد غذايي همراه مسافران بود پنج تخته پتو نيز از سوي هلال‌احمر به مسافران تحويل داده شد.

مسموميت 8 نفر بر اثر گازگرفتگي در بابل

رئيس اورژانس 115 بابل گفت: هشت نفر بر اثر گاز گرفتگي در بابل دچار مسموميت شدند. به گزارش فارس از بابل به نقل از مرکز اورژانس بابل، هشت نفر بر اثر گاز گرفتگي در بابل دچار مسموميت شدند. مهدي محمديان درباره اين حادثه افزود: در تماس مردمي با اورژانس 115 بابل مبني بر مسموميت گاز CO در جاده بابل به قائمشهر روستاي سنگ‌کتي روستاي استر‌آباد محله،بلافاصله مرکز اورژانس 115 بابل تکنسين‌هاي پايگاه دانشگاه و قراخيل را به محل حادثه اعزام کرد. وي با اشاره به اينکه مسدود بودن دودکش بخاري به دليل ساخت آشيانه پرنده موجب وقوع اين حادثه شد، ابراز داشت: تکنسين‌هاي اورژانس 115 پس از اقدامات پزشکي هشت مصدوم اين حادثه را به بيمارستان شهيد بهشتي بابل منتقل کردند.محمديان اذعان داشت: مصدومان اين حادثه هفت زن 22،17، 24، 25، 35 و 55 ساله و يک مرد 16 ساله بودند.

 خودسوزي يک ايراني در پايتخت يونان

يک مرد ايراني ديروز در مرکز پايتخت يونان دست به خودسوزي زد.

به گزارش ايسنا به نقل از انتخاب، صداي روسيه با انتشار اين خبر نوشت: به گفته يکي از شاهدان عيني، اين مرد احتمالا يک مهاجر غير قانوني بوده است.

اين شاهد عيني افزود: او بنزين را روي خود ريخت و خودسوزي کرد.

بر اساس اين گزارش،‌ اين مرد ايراني به سرعت به بيمارستان منتقل شد اما به دليل سوختگي‌ شديد درگذشت.

يک کيف پول با يک جلد شناسنامه متعلق به يک شهروند ايراني در محل حادثه پيدا شده و پليس در حال بررسي اين شناسنامه و علل حادثه است.


 اخبار خارجي 

 9 مهاجر غيرقانوني در ايتاليا لب‌هاي خود را دوختند

9 مهاجر غيرقانوني دستگير شده در ايتاليا در اعتراض به شرايط غيرقابل تحمل زندگي‌شان لب‌هاي خود را دوختند. به گزارش ايسنا، اين مهاجران تونسي و مراکشي در اين حرکت اعتراضي خواهان رهايي خود از اين شرايط سخت شده و با استفاده از نخ‌هاي ملحفه‌هايشان لب‌هاي خود را دوختند. اين اعتراض‌ها که از مرکز نگهداري مهاجران در نزديکي رم آغاز شده در پي انتشار تصاوير ويديويي از يکي ديگر از اين مراکز که در آنجا تعدادي مهاجر در سرماي هوا برهنه ايستاده بودند، شکل گرفت و به اين ترتيب مهاجران معترض تغيير در قوانين مهاجرت در اين کشور را خواستار شدند. اين افراد با استفاده از فندک‌هايشان سوزن‌هايي تهيه کرده و لب‌هايشان را کوک زدند. ايتاليا از جمله مسيرهايي است که مهاجران براي رساندن خود به کشورهاي اتحاديه اروپا از آن عبور مي‌کنند. گزارش‌ها حاکيست در سال جاري ميلادي (2013) بيش از 40 هزار نفر با عبور از آفريقاي شمالي خود را به ايتاليا رسانده‌اند. به گزارش ايسنا به نقل از خبرگزاري رويترز، مهاجران غيرقانوني در ايتاليا معمولا مدت
18 ماه و پيش از آنکه به کشور خود بازگردانده شوند در بازداشت به‌ سرمي‌برند.

واژگوني کشتي يدک‌کش ترکيه 10کشته داد

واژگون شدن ناگهاني يک کشتي يدک‌کش نيروي دريايي ترکيه در منطقه غرب اين کشور حادثه آفريد و جان 10 تن را گرفت. به گزارش ايسنا، اين حادثه روز دوشنبه در مرکز کشتي‌سازي «ازمير» در ساحل درياي «اژه» در غرب ترکيه و زماني اتفاق افتاد که کشتي پس از چند هفته تعميرات به آب انداخته شد. به گزارش پايگاه اينترنتي وايرآپديت، هشت نفر از قربانيان از پرسنل نظامي و دو نفر ديگر از کارکنان غيرنظامي بودند. در اين حادثه چند نفر ديگر نيز مفقود شده‌اند.

کشف مواد مخدر از آزمايشگاه متامفتامين

پليس استراليا در يک عمليات که در «نيوسات‌ولز» انجام شد مقدار قابل توجهي مواد مخدر به ارزش حدود 38 ميليون دلار را کشف و ضبط کرد.

به گزارش ايسنا، پليس اين کشور اعلام کرد: در اين عمليات يک آزمايشگاه توليد متامفتامين در 80 کيلومتري شمال شهر «سيدني» شناسايي و در اين آزمايشگاه مقدار قابل توجهي ماده مخدر کشف شد. همچنين در جريان کشف آزمايشگاه‌هاي ديگري واقع در ساير مناطق نيوسات‌ولز تعدادي خودرو، اسلحه و مواد شيميايي ضبط شد. علاوه بر اين در اين عمليات‌ها شش مرد به دليل اتهاماتي از جمله کلاهبرداري و توليد مواد مخدر دستگير شدند.

طي سال جاري ميلادي (2013) در مجموع 113 آزمايشگاه توليد مواد مخدر در نيوسات‌ولز توسط پليس استراليا شناسايي و تعطيل شده است.

به گزارش ايسنا به نقل از شبکه خبري بي‌بي‌سي، در ماه اکتبر امسال نيز پليس استراليا بيش از 200 کيلوگرم متامفتامين جاسازي شده در تاير يک کاميون در ملبورن را کشف و توقيف کرد.

بزرگترين محموله موادمخدر در دوبي

پليس امارات از کشف و ضبط بزرگترين محموله مواد مخدر در دوبي به ارزش 115 ميليون دلار خبر داد. به گزارش ايسنا در دوبي، سرهنگ خميس المزينه رئيس پليس دوبي در يک نشست خبري اعلام کرد که نيروهاي مبارزه با موراد مخدر با همکاري نيروهاي امنيتي توانستد بزرگترين محموله مواد مخدر در سال جاري ميلادي را کشف کنند.

وي افزود: اين محموله يکي از بزرگترين محموله هاي مواد مخدر کشف شده در امارات بود که حاوي بيش از 4.6 ميليون قرص روانگردان و مخدر از انواع مختلف به ارزش 115 ميليون دلار مي باشد.

همچنين وي اظهار داشت که متهمان ازتبعه يکي از کشورهاي عربي مي باشند که در منطقه « العوير» دوبي دستگير شدند. پرونده متهمان پس از تکميل مراحل بازجويي و تکميل تحقيقات به دادگاه ارسال خواهد شد.

طوفان در اروپا

وزش طوفان سهمگين و باران زا در آستانه کريسمس، در غرب اروپا مشکل آفريد و در انگلستان باعث کشته شدن دو نفر در رودخانه شد. يکي از قربانيان زن بود و ديگري مردي بود که به هنگام نجات سگش در رودخانه غرق شد. شرايط بد آب و هوايي همچنين باعث قطع شدن جريان برق 5 هزار واحد مسکوني در جنوب غرب انگلستان و نيز لغو شدن برخي پروازها از فرودگاه مبداء هيتروي لندن شد.

بدي آب و هوا و لغو شدن برخي پروازها که امروز احتمالا با بروز اختلال در تردد ريلي همراه خواهد بود باعث ناراحتي هزاران نفري شده که تنها دغدغه اشان پيوستن به خانواده ها و عزيزان خود در شهرهاي ديگر براي جشن کريسمس است.

وزش طوفان با سرعت 140 کيلومتر در ساعت در فرانسه هم جان يک کودک را گرفت و باعث ناپديد شدن يک تن ديگر شد. طوفان با تخريب خطوط برق رساني 90 هزار واحد مسکوني را در فرانسه از جريان الکتريسته محروم و با شکستن درختان در تردد جاده اي اختلال ايجاد کرد. انتظار مي رود وضعيت بد آب و هوايي تا عصر سه شنبه ادامه يابد.