نسخه شماره 3352 - 1392/09/10 -

اشکان دژاگه:
اميدوارم کي‌روش سال‌ها در ايران بماند

علي پروين:
برخي مسائل نبود 100 هزار نفر به آزادي مي‌آمدند

سيد‌جلال حسيني:
بزرگتر از اسدي هم نمي‌تواند به من سيلي بزند

کريم انصاري‌فرد:
از پرسپوليسي‌ها عذرخواهي مي‌کنم

بهداد سليمي:
نيازي به ثابت کردن خودم به کسي ندارم


خبر


اخبار کوتاه


 اشکان دژاگه:
 اميدوارم کي‌روش سال‌ها در ايران بماند 

 بازيکن تيم ملي ايران اميدوار است کارلوس کي‌روش براي سال‌ها در فوتبال ايران بماند.

به گزارش ايسنا، اشکان دژاگه که براي حضور در ترکيب اصلي فولام براي بازي با وست‌هام آماده مي‌شود ابتدا درباره بازي با وست‌هام مي‌گويد: بازي آساني برابر وست‌هام نخواهيم داشت.آنها بازيکنان قد بلند و فيزيکي دارند. براي کسب 3 امتياز برابر وست‌هام بايد بجنگيم.

دژاگه درباره شرايط تيمش مي‌گويد: ما اکنون در شرايط بسيار سختي قرار داريم و همه بازيکنان هم مي‌دانند که ديگر حق اشتباه نخواهيم داشت.

هافبک ايراني درباره مارتين يول که خطر اخراج از فولام را حس مي‌کند مي‌گويد: مارتين يول سرمربي خيلي خوبي است. او تجربه زيادي دارد و مربي بسيار بادانشي است. مي‌دانيم که او براي فولام خيلي کار کرده و اميدوارم بتوانيم با چند نتيجه خوب باعث شويم او در بين ما باقي بماند. يول تلاش زيادي براي باشگاه کرده است.

فصل جديد ليگ برتر براي اشکان دژاگه خوب شروع نشد. او به دليل مصدوميت چند بازي ابتدايي تيمش را از دست داد اما کم کم به ترکيب اصلي فولام برگشت.

دژاگه درباره بازي در ليگ برتر مي‌گويد: از بازي در ليگ انگليس و تيم فولام خوشحال هستم. اما مصدوميت کار من را در فولام سخت کرد. اين سخت‌ترين مصدوميت من در کل دوران فوتبالم بود. اما هر چه بود تمام شد . اکنون آماده هستم و اميدوارم بتوانم جايم را در ترکيب اصلي فولام به دست آورم. سخت تلاش مي‌کنم تا بتوانم دوباره به شرايط قبلي خود برگردم. اگر شما سخت کار کنيد مي‌بينيد که همه چيز براي شما خوب پيش خواهد آمد. مدتهاست منتظرم که بتوانم اولين گلم را براي فولام به ثمر برسانم . مي‌خواهم با تلاش زياد در تيمم موفق باشم.

بال ايراني فولام در پايان گفت: امسال سال بسيار مهمي براي من است. کي‌روش سرمربي تيم عملکرد خوبي در ايران داشته و تيم در حال حاضر نتايج خيلي خوبي کسب کرده است. حضور در جام جهاني براي ايران بسيار ارزشمند است. اميدوارم کي‌روش سال ها در ايران بماند چون او خيلي به فوتبال ايران کمک کرده است.


 علي پروين:
 برخي مسائل نبود 100 هزار نفر به آزادي مي‌آمدند 

 سرمربي تيم پيشکسوتان پرسپوليس گفت: اگر برخي مسائل نبود، 100 هزار تماشاگر براي مسابقه ستارگان پرسپوليس و ميلان به ورزشگاه آزادي مي‌آمدند. به گزارش فارس، علي پروين پس از شکست تيم پيشکسوتان پرسپوليس مقابل ستارگان ميلان درباره مسائل مختلف گفت‌وگو کرد که در زير مي‌خوانيد:

آقاي پروين در اين چند مدت خيلي خسته شديد؟

نه بابا، چه خسته‌اي، آدم وقتي شاگردان، دوستان و هواداران عاشق پرسپوليس را مي‌بيند، مگر خسته مي‌شود. اين چند روز آنقدر سرمان گرم بود که نفهميديم چطور گذشت. واقعا روزهاي خيلي خوبي بود و بايد از همه آنهايي که براي برگزاري اين ديدار يک ليوان جا به جا کردند تا اين تيم بزرگ را به ايران آوردند تشکري ويژه داشته باشم.

هرگز شما را اينقدر که در بازي با ميلان شاد بوديد، خرسند نديده بوديم.

روز بزرگي براي پرسپوليس بود، همين جا از بازيکناني تشکر مي‌کنم که از روز او تا آخر با ما بودند، از آنهايي که خط خوردند هم تشکر مي‌کنم. از آنهايي تشکر مي‌کنم که يک تا 90 دقيقه داخل زمين بازي کردند و وقتي پيراهن پرسپوليس را پوشيدند در اين سن و سال براي نباختن جنگيدند. دستشان درد نکند چون آنها دنبال يک هدف واحد بودند.

حالا جو تا اين حد خوب بود، پس چرا باختيد؟

من پس از بازي راستش را بخواهيد تحقيقات کرديم و ديديم اين تيم 80 بازي خوب و گردن کلفت انجام داده، از طرفي ديگر ما دو يا سه جلسه تمرين کرديم. من اصلا فکر نمي‌کردم اينقدر آث ميلاني‌ها خوب و قلمي باشند اما بالاخره آنها کنار هم بازي کرده بودند و چشم بسته همديگر را پيدا مي‌کردند. بچه‌هاي ما هم بد نبودند اما چون با هم آشنا نبودند کمي دچار مشکل شده بودند. ولي مهم نفس کار بود که به نظرم فوتبال ايران از اين کار لذت برد. انشاءالله همه باشگاه‌ها از پيشکسوتان خود مثل هميشه حمايت کنند چون جمع کردن اين مو سفيدان کنار هم به خدا کارهاي ماندگار است.

اما 100 هزار نفر نشدند؟

انشاءالله بازي بعدي 100 هزار نفر هم مي‌شوند، همين که راه بزرگان فوتبال جهان به ايران باز شد، خودش هنر است. اميدوارم ايجاد رقابت شود و تيم‌هاي ديگر هم بيايند. باور کنيد خود بارسي و مالديني هم از جو ايران لذت بردند و بعدا در مورد آن بيشتر خواهيد شنيد.


 سيد‌جلال حسيني:
 بزرگتر از اسدي هم نمي‌تواند به من سيلي بزند 

 مدافع تيم فوتبال پرسپوليس با انتقاد از برخي بازيکنان تيم خود، در مورد بي‌احترامي‌‌هايي که در تبريز عليه او و ساير بازيکنان شد صحبت کرد.

به گزارش فارس، سيد‌جلال حسيني درباره بازي با تراکتور‌سازي تبريز اظهار داشت: به نظر من بازي خوبي را مقابل تراکتور‌ي‌ها انجام داديم اما متاسفانه فقط نتيجه را باختيم.

وي افزود: عادلانه اين بود که با 5 گل تراکتور‌ را شکست مي‌داديم اما متاسفانه با يک باخت در اين شرايط حساس به تهران بازگشتيم چون تمرکز لازم را نداشتيم.

حسيني ادامه داد: بازيکنان بايد بيشتر تمرکز و تلاش کنند. من نمي‌دانم فکر برخي از بازيکنان ما کجاست چون تمرکز ندارند و به همين دليل در فوتبال آنها مشکل ايجاد شده است. مفت و مجاني سه امتياز را از دست داديم و فکر کنم به حق‌مان نرسيديم.

وي در مورد کيفيت بازي نيز خاطرنشان کرد: مردم بازي را ديدند. لازم نيست من در موردش يکطرفه قضاوت کنم. به نظرم تراکتور فقط 10 دقيقه بازي کرد و آن هم مقصر فقط خودمان بوديم. 80 دقيقه از حريف سرتر بوديم و فوتبالي بازي کرديم که همه لذت بردند اما فقط گل نزديم حتي تير دروازه حريف را لرزانديم و تراکتور هم در نيمه زمين خودش دفاع مي‌کرد و از يک فرصت استفاده کرد.

وي درباره حواشي‌ بازي نيز گفت: متاسفانه همه مي‌گويند پرطرفدار‌ترين تيم ايران. اما چرا نمي‌گويند پرطرفدارترين تيم ايران که برخي‌ها به خودشان لقب داده‌اند فقط در ورزشگاه چرا توهين مي‌کنند؟ کميته انضباطي فدراسيون فوتبال کجاست؟ آيا اينها را مي‌بيند؟

وي افزود: مسلمان، دهنوي، حاتمي مگر چه کاري انجام داده‌اند که بايد اين همه بي‌احترامي بشنوند؟ پرسپوليس چه کاري انجام داده که بايد اين همه در اين ورزشگاه بي‌احترامي بشنود؟ من نمي‌دانم چرا کميته انضباطي بيشتر فقط براي ما دنبال راي دادن است و به برخي مسائل ديگر رسيدگي نمي‌کند؟ هر چه از دهانشان در آمد به خانواده پرسپوليسي‌ها گفتند. مگر ما بازيکنان خانواده‌مان را از سر راه آورده‌ايم؟ من نمي‌دانم واقعا بايد چه حرفي بزنم؟ يعني هر تيمي در شهرستان خود پرطرفدار بود هرچه دوست داشت به بازيکنان بگويد؟ ايا در ورزشگاه آزادي هواداران ما اين کار را انجام مي‌دهند؟ نمي‌دانم کميته انضباطي چشمي در ورزشگاه داشت تا اين مسائل را ببيند يا خير.

وي در خصوص خبر سيلي زدن اسدي به گوشش نيز گفت: به گوش من سيلي زده؟ صد تا بزرگتر از اسدي هم نمي‌تواند اين کار را انجام دهد. من کار خودم را مي‌کنم و همه ديدند چه اتفاقي در ورزشگاه و راهرو افتاد. نياز به توضيح من نيست وقتي در ورزشگاه اين همه هوادار به بازيکنان ما توهين مي‌کنند اميدوارم اين مسئله ديده شود. حالا بقيه هيچ.

حسيني درباره اظهارات انصاري‌‌فرد نيز گفت: آقاي انصاري‌فرد لازم نيست دست روي قرآن بزند بهتر است به شادي گلش ادامه دهد چون همه مردم همه چيز را ديدند و نياز نيست کسي بخواهد مسئله‌اي را پاک کند.


 کريم انصاري‌فرد:
 از پرسپوليسي‌ها عذرخواهي مي‌کنم 

 مهاجم تيم فوتبال تراکتورسازي تبريز مي‌گويد اين تيم با ستاره‌هايي که امسال دارد مي‌تواند قهرمان ليگ برتر شود. او همچنين دوست ندارد ايران در جام جهاني با تيم‌هاي اول رنکينگ فيفا هم گروه شود. به گزارش ايسنا،‌ کريم انصاري فرد درباره پرسپوليس، شرايط خود در ليگ برتر، وضعيتش براي آقاي گلي، علاقه خود براي حضور در جام جهاني و نظرش درباره گروه ايران در جام جهاني پيش‌رو صحبت کرد.

در هفته‌ نخست نيم فصل دوم پرسپوليس را برديد.

به نظرم بازي خوبي بود. هر دو تيم براي صدرنشيني تلاش مي‌کردند. باران هم باريده بود و بازي جاندار و جنگنده‌اي شاهد بوديم. عملکرد فني خوبي که مي‌شد از دو تيم در اين بازي ديد به علت بارش باران کمي افت کرده بود و زمين لغزنده بود، اما خدا را شکر در زمين خودمان برنده شديم و اين سه امتياز براي ما خيلي حياتي بود. دل هوادارانمان شاد شد و اين بازي شش امتيازي را به سود خود به پايان رسانديم.

به نظر مي‌رسيد انگيزه خاصي از بازي مقابل پرسپوليس داري.

من در همه بازي‌ها انگيزه دارم. سال جام جهاني است و سعي مي‌کنم در هر بازي بهترين عملکرد را داشته باشم. اين طور نبود که انگيزه خاص‌تري مقابل پرسپوليس داشته باشم. من در اين تيم يک سال حضور داشتم و دوستان خوبي در آنجا دارم. دايي مربي‌ام بوده و با وجود اين که مي‌گويند در ابتداي فصل رابطه ما شکر آب شده، اما اين واقعيت‌هاي فوتبال است. من در هر بازي انگيزه دارم و در بازي پرسپوليس همه بازيکنان انگيزه خاصي داشتند و نه تنها من.

قبول داري درگيري‌هاي بازي کمي غير معمولي شده بود و بازيکنان به هم سيلي هم مي‌زدند؟

من که به کسي سيلي نزدم. من با همه بازيکنان پرسپوليس صميمي هستم چه در تيم ملي و چه در پرسپوليس با هم شوخي داشته و داريم. شايد يکسري درگيري‌ها در فوتبال باشد. اما اين‌ها طبيعي است، چرا که فوتبال يک ورزش فيزيکي است، اما اگر من در صحنه‌اي بد خطا کردم و يکسري اعتراضات شد از همه عذرخواهي مي‌کنم. من به هيچ کس نه بي‌احترامي کردم و نه حرفي زدم. اگر کسي از من چيزي به دل گرفته از همه آنها عذرخواهي مي‌کنم. حتي اگر از سوي ساير بازيکنان هم صحبتي شده عذرخواهي مي‌کنم. البته هواداران مان هم خيلي خوب بودند و فقط تيم خودشان را تشويق کردند. اما اگر حرف و حديثي بوده باز هم عذرخواهي مي‌کنم.

بعد از اين که گل زدي استارت زدي که خوشحالي کني، اما يک لحظه ايستادي دليلش چه بود؟

بازي حساسي بود. وقتي گل زدم آمدم خوشحالي کنم، اما يک لحظه فهميدم که تيم مقابل پرسپوليس است. سال گذشته از پرسپوليس پول گرفتم و اين پول را در زندگي ام استفاده کردم. حتي اگر مقابل سايپا هم گلزني کنم خوشحالي نمي‌کنم. سال بعد اگر يک درصد هم در تراکتورسازي نبودم و در فوتبال ايران بودم، وقتي به اين تيم گل بزنم خوشحالي نمي‌کنم. من اخلاقم اين است. قصدم اين نيست که خودم را پيش کسي عزيز کنم. قبل از اين که به تراکتورسازي بيايم پرسپوليسي بودم و تصميم گرفته بودم اگر گل زدم خوشحالي نکنم.

پيش از شروع بازي چند ثانيه با علي دايي صحبت کردي. به هم چه گفتيد؟

دايي مربي من بوده و از همه مهم‌تر همشهري من است. اگر هم کدورتي وجود داشته باشد که نيست وظيفه من است.

کمي درباره تيم ملي صحبت کنيم. چرا مثل قبل در ترکيب ثابت کي‌روش نيستي؟

من هميشه تابع کي‌روش هستم. تمام تلاشم را در تمرين‌ها مي‌کنم و فکر مي‌کنم سرمربي تيم ملي در تمرين‌ها از من راضي بوده است. همه چيز دست خداست و من بايد تلاش کنم. اميدوارم تلاش‌هايم يک روز جواب دهد.

اگر قرار بود خودت هم گروهي‌هاي ايران را انتخاب کني چه تيم‌هايي را ترجيح مي‌دادي؟

هر چقدر به تيم‌هايي که رنکينگ بالاتري در فيفا دارند نخوريم بهتر است، چرا که قطعا کار سختي پيش‌رو خواهيم داشت.


 بهداد سليمي:
 نيازي به ثابت کردن خودم به کسي ندارم 

 سليمي مي‌گويد از شروع خوبش(با مهار وزنه 450 کيلوگرمي) در ليگ راضي است اما در ماه‌هاي آينده وزنه‌هاي سنگين‌تري را جابجا خواهد کرد.

بازگشت به دنياي رسمي نبرد با آهن سرد پس از يک سال و نيم.«واقعا دلم تنگ شده بود.» بهداد سليمي که پس از اختلاف‌هاي به وجود آمده با کوروش باقري از تيم ملي دور مانده بود روز جمعه و با نام باشگاه ملي حفاري ايران به روي تخته آمد و در همان گام نخست وزنه 450 کيلوگرمي را در مجموع مهار کرد.مهار اين وزنه بازتاب زيادي را به همراه داشت.شايد خيلي‌ها بر اين عقيده باشند که بهداد با زدن اين رکورد خيلي چيزها را ثابت کرد اما خودش چنين عقيده اي ندارد:«من نياز ندارم چيزي را به کسي ثابت کنم. مردم خودشان مي‌دانند چه کساني در کجا و براي چه زحمت مي‌کشند.»در هر صورت پس از بازگشت دوباره؛ با بهداد سليمي براي دقايقي هم کلام شديم.او از رکوردي که با تيم،ملي حفاري زد سخن گفت و اين وعده را داد که در ماه‌هاي آينده رکورد بيشتري را هم جابجا کند.

يک شروع خوب در ليگ با مهار وزنه 450 کيلوگرم.

من يک سال و خورده اي بود که از ميادين دور بودم.به نظر خودم هم شروع خوبي داشتم.اما بايد بگويم که در تمرينات بيشتر از اين را هم زده بودم.با اين حال نمي‌توانستم ريسک کنم.تمرکز صد در صد نداشتم ولي در مجموع وزنه خوبي زدم.

به نظر با مهار اين وزنه خيلي چيزها را ثابت کرديد.

خدا را صد هزار مرتبه شکر که بهداد سليمي نيازي به ثابت کردن خودش به کسي ندارد.مردم من را مي‌شناسند.کارنامه من هم که مشخص است و مردم از اين هم آگاه هستند.به هر حال يکسري‌ها مي‌خواستند طلاي المپيک من را کمرنگ جلوه بدهند و ذهنيت مردم را نسبت به من تغيير بدهند.به آنها جواب محکمي دادم.البته اين را بگويم که منظور من ورزشکارها نيستند.يک وقت کسي اين حرف‌هاي من را به بهادر ربط ندهد.او دوست خوب من است و نايب قهرماني جهان را هم يدک مي‌کشد.ما مشکلي با هم نداريم و اميدوارم بتوانيم در کنار هم سکوهاي قهرماني سنگين وزن را از روس‌ها پس بگيريم.

گفته بوديد براي بازگشت به تيم ملي منتظر رضازاده هستيد.هنوز خبري نشده است؟

نه؛ منتظر هستيم ببينيم قول‌هايي که آقاي رضازاده به 75 ميليون ايراني داده اند چطور عملي مي‌شود؟ ما خيلي از مواضعي که داشتيم کوتاه آمديم و حالا نوبت رضازاده است که به وعده‌هايش عمل کند.البته يکسري از وعده‌ها مثل مسائل مالي حل شده است اما هنوز خيلي از چيزها باقي مانده است. تا به حال چند بار با رضازاده حرف زده‌ايم و او قول‌هاي زيادي براي برطرف شدن مشکلات داده است.


 خبر 

 AFC از فوتبال ايران عذرخواهي کرد

دبير کل کنفدراسيون فوتبال آسيا با ارسال نامه‌اي به فدراسيون فوتبال ايران از انتخاب‌هاي اخير AFC در مراسم معرفي برترين‌هاي قاره عذرخواهي کرد. علي کفاشيان از عذرخواهي دبيرکل AFC از ايران به خاطر انتخاب نشدن در هيچ کدام از بخش‌هاي بهترين‌هاي فوتبال آسيا در سال 2013 خبر داد و خاطرنشان کرد: الکسي سوسي دبيرکل AFC نامه‌اي براي بنده نوشته و به فدراسيون آمده که در آن از ما به خاطر اين‌که به ‌رغم شايستگي در هيچ کدام از بخش‌ها به عنوان بهترين انتخاب نشديم، عذرخواهي کرده است. من اين نامه را به روابط عمومي مي‌دهم تا آن را در سايت فدراسيون منتشر کند. همان‌طور که گفتم يک سري از کميته‌هاي AFC اين انتخاب‌ها را انجام مي‌دهند که چندان تمايلي به انتخاب شدن ايران ندارند. ما هم ناراحت نيستيم و به راهمان ادامه مي‌دهيم. رييس فدراسيون فوتبال که در مراسم تشييع جنازه داوود نصيري مدرس و پيشکسوت داوري هم شرکت کرده بود، درباره شخصيت آن مرحوم نيز گفت: نصيري کسي بود که خيلي از اولين‌ها به نام او زده شده است. اولين داور، اولين نويسنده ورزشي، اولين مدرس و... . او فرد بسيار زحمت‌کشي بود. من هميشه ارادات خاصي نسبت به او داشتم. پيش من مي‌آمد، مشاوره هم داشتم. من به خانه او هم رفته بودم. نصيري شخصيتي داشت که بيشتر تنها زندگي مي‌کرد و صبر و تحمل بالايي داشت. زماني براي گرفتن مدال به کنفدراسيون آسيا هم معرفي شد و از AFC جايزه هم گرفته است.

صعود به دور دوم هدف ايران در جام جهاني 2014

يک سايت آلماني با تمجيد از کارلوس کي‌روش او را ستاره تيم ملي ايران در جام جهاني 2014 برزيل توصيف کرد. به گزارش ايسنا، تيم ملي ايران يکي از تيم‌هايي بود که خيلي زود صعودش را به جام جهاني 2014 برزيل قطعي کرد تا تابستان آينده چهارمين حضورش را در بزرگترين رويداد فوتبالي جهان تجربه کند. سايت rp-online در گزارشي درباره تيم ملي ايران نوشت: تيم ملي ايران با هدايت کارلوس کي‌روش براي چهارمين بار حضور در جام جهاني را تجربه خواهد کرد. البته ايراني‌ها در اين جام يک هدف خاص دارند و آن هم صعود از مرحله گروهي به دور بعد است؛ کاري که در 3 دوره قبلي جام جهاني موفق به انجام آن نشده‌اند. اگر به دنبال ستاره تيم ملي ايران هستيد بايد روي نيمکت در جستجوي آن باشيد. کارلوس کي‌روش دستيار سابق سر آلکس فرگوسن در منچستر‌يونايتد ستاره تيم ملي ايران در جام جهاني برزيل خواهد بود. پس از خداحافظي علي کريمي و مهدي مهدوي‌کيا از نسل طلايي فوتبال ايران، اکنون کارلوس کي‌روش بار صعود ايران به جام جهاني 2014 را بر روي دوش خود حس کرد. سرمربي پرتغالي که در سال 2010 موفق شد پرتغال را به جام جهاني و سپس دور دوم برساند، صعود با ايران را به جام جهاني 2014 يک موفقيت بسيار بزرگ مي‌داند. او دوست دارد تا در جام جهاني 2014 براي اولين بار ايران را به دور دوم جام جهاني برساند. کي‌روش درباره اهدافش در تيم ملي ايران مي‌گويد: هدف ما اين است که مثل ژاپن و کره جنوبي پيشرفت کنيم و بتوانيم جايگاهي ثابت در ميان بزرگان فوتبال آسيا پيدا کنيم. رسيدن به اين هدف دور از دسترس نيست که بتوانيم جزو 3 تيم برتر آسيا باشيم. ما در دور انتخابي نشان داديم که توان غلبه بر تيم‌هاي بزرگي چون کره جنوبي را داريم. کي‌روش براي اينکه ايران را که در رسيدن به جام جهاني 2010 ناکام بود به تيمي بزرگ تبديل کند سياست خاص خودش را در پيش گرفت. اودر اين باره گفته بود: هدف ما اين است که بازيکناني را انتخاب کنيم که بتوانند به تيم ملي خدمت کنند نه برعکس. ما در دور انتخابي جام جهاني 2014 حريفان سختي داشتيم که با غلبه بر آنها توانستيم راه حضور در برزيل را پيدا کنيم. رمز موفقيت ما اين بود که توانستيم اين بازيکنان را انتخاب کنيم. فاصله بين نسل طلايي فوتبال ايران و بازيکنان فعلي به نظر زياد است‌. اما در تيم ملي ايران بازيکن بزرگي چون جواد نکونام در مرکز زمين توپ مي‌زند که کاپيتان تيم ملي ايران محسوب مي‌شود. علاوه بر جواد نکونام مي‌توان از اشکان دژاگه به عنوان يکي ديگر از ستارگان تيم ملي ايران نام برد که سابقه بازي در وولفسبورگ آلمان را دارد. ايران تاکنون 3 بار در جام‌هاي جهاني 1978، 1998 و 2006 در جام جهاني حاضر بوده اما تاکنون موفق نشده است از گروه خود در مرحله مقدماتي صعود کند. تنها برد ايران در جام‌هاي جهاني به سال 1998 برمي‌گردد که ايران موفق شد در يک بازي تاريخي با نتيجه 2 بر يک آمريکا را شکست دهد.

شکايت مجتبي جباري از استقلال

کميته انضباطي فدراسيون فوتبال آخرين احکام صادره را به شرح زير اعلام کرد:باشگاه تراکتورسازي تبريز، از فلاويو لوپز، بازيکن فصل گذشته‌اش که براي ليگ برتر سيزدهم هم با باشگاه قرارداد داشته، به علت عدم حضور در تمرينات، ترک کشور و انجام مصاحبه‌هايي عليه باشگاه در سايت‌ها و روزنامه‌ها، شکايت کرده است. لوپز در اين مصاحبه‌ها به مردم ايران و تبريز اهانت کرده است و باشگاه خواهان رسيدگي به اين موضوع شده است که کميته انضباطي پس از طي روال پرونده از طرفين دعوت کرد تا در جلسه حاضر شوند که بازيکن تيم تراکتور در جلسه حضور پيدا نکرد اما نماينده باشگاه در جلسه حاضر شد. در هر حال کميته انضباطي در نامه اي به کميته تعيين وضعيت فيفا از اين کميته خواست تا اعلام نظر کند و باشگاه ملکف است که کميته انضباطي را در جريان رسيدگي نسبت به اقدام فيفا قرار دهد. درباره شکايت ديگر باشگاه از فلاويو لوپز مبني بر نشر اکاذيب طي مصاحبه انجام شده کميته انضباطي با توجه به عدم حضور بازيکن در جلسه رسيدگي به پرونده به پرداخت 30 ميليون ريال جريمه نقدي محکوم مي‌کند. راي صادره قطعي است. جلسه رسيدگي به مطالبه وجه مجتبي جباري از باشگاه استقلال تهران روز يکشنبه 24 آذر برگزار مي‌شود. عدم حضور مانع از رسيدگي از نيست.همچنين جلسه رسيدگي به مطالبه وجه‌هانس يورگن گده از باشگاه استقلال تهران روز يکشنبه اول دي ماه در کميته انضباطي برگزار مي‌شود.عدم حضور طرفين مانع از رسيدگي به روند پرونده نيست.


 اخبار کوتاه 

 رقص عربي مارادونا در امارات

مارادونا سرمربي سابق تيم الوصل امارات در جشن روز ملي امارات با لباس عربي به رقص و پايکوبي پرداخت. به گزارش ايسنا، به مناسبت جشن استقلال امارات ديه‌گو مارادونا سرمربي سابق تيم الوصل دوبي با پوشيدن لباس عربي همراه با ديگر شهروندان اماراتي به رقص عربي پرداخت! در اين مراسم که با حضور مسولان باشگاه الوصل امارات برگزار شد بازيکنان و ديگر شهروندان اماراتي چهل و دومين سال روز استقلال امارات را جشن گرفتند. اين برنامه جشن از شبکه تلويزيوني دوبي نيز پخش مستقيم داشت.

در لاس‌پالماس مي‌مانم

مسعود شجاعي مي‌گويد از بودن در لاس‌پالماس خوشحال است و دوست دارد در اين تيم بماند. به گزارش ايسنا‌هافبک ايراني سابق اوساسونا در آغاز فصل جديد با جدايي از پامپلونا به لاس پالماس در ليگ دسته دو اسپانيا پيوست. مسعود شجاعي در گفت‌وگو با روزنامه محلي لاس‌پالماس درباره حضور در اين تيم گفت: از بودن در لاس پالماس خيلي خوشحالم‌. دوست دارم در اين تيم بمانم. نمي‌دانم چه تيم‌هايي براي فصل بعد به من پيشنهاد مي‌دهند اما چيزي که مي‌توانم بگويم اين است که در لاس پالماس خوشحال هستم و دوست دارم در اين تيم بمانم. مي‌خواهم تمام تمرکز خودم را روي موفقيت لاس‌پالماس بگذارم و به هيچ چيز ديگري فکر نخواهم کرد. شجاعي درباره بازي آينده تيمش را رئال ساراگوسا گفت: بازي بسيار سختي در پيش داريم اما در شرايط خيلي خوبي قرار داريم و اميدوارم بتوانم روند خوب خود را در بازي با ساراگوسا ادامه دهيم. لاس‌پالماس اين هفته در ليگ دسته دو اسپانيا برابر ساراگوسا قرار خواهد گرفت که فصل گذشته در ليگا بازي مي‌کرد.

ژانويه از استاندارد ليژ مي‌روم

بازيکن ايراني تيم استاندارد ليژ قصد دارد در نقل و انتقالات زمستاني اين تيم بلژيکي را ترک کند. به گزارش ايسنا، رضا قوچان نژاد در سال جام جهاني مي‌خواهد با حضور در ترکيب ثابت تيم باشگاهي‌اش به شرايط فيزيک مناسبي براي قرار گرفتن در ترکيب تيم ملي ايران دست يابد. قوچان‌نژاد در گفت‌وگو با يک سايت هلندي درباره شرايطش در استاندارد ليژ گفت: از شرايطي که برايم در استاندارد ليژ به وجود آمده راضي نيستم. مي‌خواهم بيشتر بازي کنم. دوست دارم در ترکيب تيم ايران باشم بنابراين بايد در تيم باشگاهي‌ام به صورت ثابت بازي کنم. او ادامه داد: قصد دارم در تعطيلات ژانويه با مديران باشگاهم صحبت کرده و وضعيتم را بررسي کنم. دوست دارم ژانويه به تيم جديدي بروم تا بتوانم زمان بيشتري در بازي‌هاي باشگاهي حاضر باشم. قوچان‌نژاد بر خلاف بازي‌هاي باشگاهي در بازي‌هاي ملي عملکرد بسيار خوبي از خود به جاي گذاشته و در 10 بازي ملي 8 گل براي تيم ملي ايران به ثمر رسانده است.

کرار در يک قدمي تراکتورسازي

هافبک عراقي سابق استقلال در يک قدمي تراکتورسازي قرار گرفت. به گزارش فارس، جاسم کرار که در عضويت تيم النجف عراق بود در آستانه بازگشت به تراکتورسازي قرار دارد. در نقل و انتقالات نيم فصل تراکتورسازي با اين بازيکن مذاکراتي انجام داد که به دليل وجود يک شاکي خصوصي در ايران از جاسم کرار، انتقال او با مشکل رو به رو شد. با صحبت‌ها و رايزني‌هايي که انجام شده اين انتقال در مراحل نهايي قرار دارد. حميد زيني‌زاده مديرعامل باشگاه تراکتورسازي فردا در تهران جلسه‌اي با مديربرنامه‌هاي اين بازيکن برگزار مي‌کند تا اين قرارداد نهايي شود. در صورت قطعي شدن قرارداد جاسم کرار، او هفته آينده به تبريز مي‌آيد.

دلايل صدرنشين نشدن ‌استقلال

سرمربي تيم فوتبال استقلال در پايان ديدار اين تيم برابر گسترش فولاد با انتقاد از عملکرد بازيکنان تيمش گفت: متاسفانه بازيکنانم عملکرد خوبي در اين ديدار نداشتند و نتوانستند از موقعيت‌هايي که داشتيم به خوبي استفاده کنند. با اين حال مشکلاتي داريم که بايد براي آينده برطرف شود. به گزارش مهر، امير قلعه‌نويي گفت: تيم ما خوب بازي نکرد. يک سري تغييرات داشتيم که به بازي سرعت داديم و فقط چند دقيقه بهتر شديم ولي موقعيت‌هاي ما خيلي خوب نبود. آنها جوان بودند ولي«منم» نبودند و مي‌توانستند برنده باشند. بايد فيلم بازي را ببينيم. اگر مي‌خواهيم از صدر جدول فاصله نگيريم بايد شرايط را عوض کنيم و استقلال گونه بازي کنيم در حالي که تنها پيراهن استقلال بر تن بازيکنان بود.

وي در خصوص مشکل ‌هافبک طراح تيمش عنوان کرد: ما مترصد اين هستيم که بازيکن خارجي بگيريم ولي تاريخ نقل و انتقال فرق مي‌کند. تازه مشکل مالي را بايد حل کنيم. ما بايد بازي به بازي مشکل خود را حل کنيم. من قبول دارم که مشکل ‌هافبک طراح وجود دارد و بازي طراوت لازم را ندارد. احمد جمشيديان ابتداي فصل مصدوم شد. ما مدام مدل بازي را تغيير مي‌دهيم ولي خيلي وقت‌ها جواب نمي‌دهد. سرمربي تيم استقلال در واکنش به انتقاد گوران لاوره که وي را پدرخوانده ناميده بود، گفت: سوال بعدي را بپرسيد. فقط اين را بگويم که پول او را به خاطر اينکه خارجي است از دوستانم قرض کردم ولي اگر اين حرف را زده باشد يقينا از وي شکايت خواهم کرد. قلعه‌نويي درباره ديدار هفته آينده مقابل سپاهان خاطرنشان کرد: بازي با سپاهان خيلي سخت است ولي اجازه دهيد تا از اين بازي بگذرد و بتوانيم درباره اين ديدار هم آناليز داشته باشيم.