نسخه شماره 3346 - 1392/09/03 -

با پيروزي شيرين 3 بر 2 در رقابت‌هاي واليبال قاره‌هاي جهان
ايـران، آمـريکا را به زانـو درآورد

آخرين ديدار نيم فصل رقابت‌هاي ليگ برتر فوتبال ايران
نگاه استقلال به قهرماني نيم فصل

علي کفاشيان مطرح کرد:
گلايه ملي‌پوشان به کي‌روش به خاطر بدقولي باشگاه‌ها در پرداخت پول


دوست داشتم در جمع پيشکسوتان پرسپوليس باشم


مي‌خواهيم به صدر جدول بازگرديم

مهدي مهدوي‌کيا:
در بازي با ميلان شرکت مي‌کنم


انزليچي‌ها در تهران


دوست دارم با پيراهن آبي‌پوشان به برزيل برسم


اخبار کوتاه


 با پيروزي شيرين 3 بر 2 در رقابت‌هاي واليبال قاره‌هاي جهان
 ايـران، آمـريکا را به زانـو درآورد 

 تيم ملي واليبال ايران در يک ديدار سخت و نفس‌گير مقابل آمريکا با نتيجه 3 بر 2 پيروز شد.

به گزارش ايسنا، در چهارمين روز رقابت‌هاي واليبال قهرمان قاره‌هاي جهان در ژاپن، تيم ملي ايران به مصاف آمريکا رفت. آمريکايي‌ها پيش از اين دو پيروزي مقابل ژاپن و ايتاليا و يک شکست مقابل برزيل بدست آورده بودند‌. ايران هم يک برد برابر ايتاليا و دو باخت مقابل برزيل و روسيه در کارنامه داشت.

آمريکايي‌ها همواره در بين مدعيان واليبال جهان براي خود اسم و رسمي داشتند. قهرماني المپيک سال‌هاي 1984، 1988 و 2008 در کنار ده‌ها عناوين ديگر کلکسيوني از افتخارات را در تاريخ واليبال اين کشور پديد آورده است. فدراسيون جهاني واليبال از آمريکا به عنوان چهارمين تيم پرافتخار تاريخ واليبال جهان ياد مي‌کند. دو تيم ايران و آمريکا تا پيش از اين سه بار در ميادين رسمي به مصاف يکديگر رفتند که در هر سه بازي ايران نتيجه را واگذار کرده بود.

تيم ملي واليبال ايران با پيراهن سفيد برابر قرمز پوشان آمريکا به ميدان رفت.

سعيد معروف، محمد موسوي، شهرام محمودي، فرهاد قائمي، عادل غلامي، مجتبي ميرزاجانپور و فرهاد ظريف ترکيب تيم ايران را در شروع مسابقه به نمايش گذاشتند.

ايران در نهايت با نتيجه 3 بر 2 و امتيازهاي 26-28، 25-19، 25-16، 25- 27 و 16- 18 مقابل آمريکا پيروز شد. ملي پوشان واليبال ايران امروز در آخرين روز مسابقات به مصاف ژاپن مي‌روند.

سرمربي تيم ملي واليبال ايران پس از پيروزي مقابل آمريکا، گفت: بازيکنانم نشان دادند که اعتماد به نفس و روحيه بالايي دارند.

خوليو ولاسکو سرمربي تيم ملي واليبال ايران پس از پيروزي برابر تيم ملي آمريکا در کنفرانس خبري اظهار کرد: اين سخت است که برابر تيم‌هاي مثل آمريکا و برزيل بازي کنيم. من هميشه به بازيکنانم چنين تيم‌هايي را مثال مي‌زنم تا براي بازي خود ياد بگيرند. بازيکنانم امروز خود باوريشان را نشان دادند و اين خيلي مهم است.

وي افزود: ما در ست چهارم در دفاع و توپ‌هاي برگشتي عملکرد بهتري داشتيم و به بازي برگشتيم. بازيکنانم امروز نشان دادند که روح بزرگي دارند و اين که مي‌دانند چگونه پيروز شوند. بازيکنانم با اعتماد به نفس بازي کردند، زيرا چيزي براي از دست دادن نداشتند.

ولاسکو در پايان گفت: من فکر مي‌کنم که اين مهم است که يک مربي مثل بازيکنانش حتي ممکن است در بهترين شرايط قرار نداشته باشد و اين به آنها اعتماد به نفس مي‌دهد.


 آخرين ديدار نيم فصل رقابت‌هاي ليگ برتر فوتبال ايران
 نگاه استقلال به قهرماني نيم فصل 

 استقلال و ملوان در حالي به مصاف يکديگر مي‌روند که آبي‌پوشان مي‌خواهند قهرماني نيم فصل را جشن بگيرند و ملواني‌ها به دنبال طلسم‌شکني در آزادي هستند. به گزارش ايسنا، آخرين ديدار نيم‌فصل رقابت‌هاي ليگ برتر فوتبال ايران را دو تيم استقلال تهران و ملوان بندر انزلي در ورزشگاه آزادي برگزار مي‌کنند. اين ديدار که بازي عقب‌افتاده از هفته دوازدهم محسوب مي‌شود براي آبي‌پوشان حساسيتي دوچندان دارد. آنها با پيروزي با اختلاف دو گل در اين ديدار مي‌توانند قهرماني نيم فصل را جشن بگيرند. قهرماني‌اي که به لحاظ جدولي اعتبار چنداني ندارد اما به گفته اعضاي کادر فني اين تيم، مي‌تواند به لحاظ روحي و انگيزشي اين تيم را شارژ کند. مسئولان استقلال که چندين ملي‌پوش دارند، تلاش زيادي انجام دادند تا اين ديدار تعويق بيافتد اما با مخالفت مسئولان سازمان ليگ مواجه شدند. آبي‌هاي پايتخت در فرصت نيم فصل نتوانستند تيم کاملي در اختيار داشته باشند و به لحاظ بدنسازي و کارهاي تاکتيکي به اهدافشان نرسيدند.

از سويي ديگر استقلال با مشکلات مالي عديده‌اي روبه‌رو است و اخيرا زمزمه‌هاي جداي منتظري از اين تيم هم به گوش مي‌رسد. هرچند علي فتح‌الله‌زاده مي‌گويد نگراني‌اي بابت جذب بازيکنان ندارد اما آنچه که نگراني هواداران استقلال را تشديد کرده است، لطمات اين مشکلات در روحيه تيم است.

اما ملواني‌ها که پس از اولتيماتوم هيات مديره اين تيم به اسکوچيچ، توانسته‌اند سه پيروزي پياپي را جشن بگيرند در اوج آمادگي به سر مي‌برند. آنها تمرينات منظمي را پشت سر گذاشته‌اند و آن‌طور که مربيشان گفته، آماده‌اند تا آبي‌پوشان را غافلگير کنند. ازنکات جالب اين ديدار حضور محسن يوسفي کاپيتان چند سال پيش استقلال در ملوان است که از بازيکنان اصلي و تاثيرگذار اين تيم محسوب مي‌شو.

استقلال در اين ديدار خسرو حيدري را به دليل مصدوميت همراه خود ندارد و وضعيت سياوش اکبرپور و احمد جمشيديان نيز براي اين ديدار در هاله‌اي از ابهام است. همچنين ملواني‌هاي در اين يدار سهيل رحماني را به دليل محروميت در اختيار ندارند. از نکات جالب تقابل‌هاي اين دو تيم، شکست ناپذيري استقلال در تهران برابر ملوان است. دو تيم ده بار در رقابت‌هاي ليگ برتر در تهران به مصاف يکديگر رفته‌اند و در اين ميان سهم استقلال هفت پيروزي و در نهايت سه تساوي نتيجه ساير ديدارهاي دو تيم بوده است.

استقلال در صورت پيروزي در اين ديدار علاوه بر اينکه شانس بالايي در قهرماني نيم فصل خواهد داشت، بار ديگر در جمع مدعيان نقشي پررنگ را ايفا مي‌کند. از سويي ديگر ملواني‌ها با برتري در اين ديدار مي‌توانند بطور کامل خود را از منطقه خطر دور کنند و با آرامش بيشتري به کارشان ادامه دهند.


 علي کفاشيان مطرح کرد:
 گلايه ملي‌پوشان به کي‌روش به خاطر بدقولي باشگاه‌ها در پرداخت پول 

 رئيس فدراسيون فوتبال مي‌گويد کي‌روش در جلسه اخير با فدراسيون خواسته است که مسابقات ليگ فوتبال هرچه سريعتر تمام شود تا ملي‌پوشان در اختيار او قرار بگيرند.

به گزارش ايسنا، علي کفاشيان در حاشيه توديع و معارفه وزير ورزش و جوانان در جمع خبرنگاران درباره رسيدن تيم ملي فوتبال ساحلي به فينال جام بين قاره‌اي گفت: اين تيم بعد از برنامه‌ريزي چند ساله و داشتن مربي خوب، از سال گذشته توانست خودش را نشان دهد. حتي سال 91 در کورس قهرماني جهان قرار داشت اما برابر روسيه شکست خورد و از دور رقابت‌ها کنار رفت. او افزود: امسال برنامه‌ريزي شده بود تا ايران در گروه سختي قرار بگيرد و حذف شود اما ملي‌پوشان ما با عملکردي خوب موفق شدند حريفان را شکست دهند و به مرحله بعدي بروند. امروز هم برابر روسيه به ميدان مي‌رويم که اميدواريم پيروز شويم.

کفاشيان گفت اين ملي‌پوشان با کمترين امکانات توانستند به موفقيت برسند. البته ما امکانات را در اين حد که اردوهايشان را برگزار کنيم و مربي هم بياوريم انجام داده‌ايم اما به هرحال امکانات ناچيز بوده است و موفقيت آنها نشان مي‌دهد که ليگ فوتبال ساحلي بسيار خوب کار مي‌کند.

رئيس فدراسيون فوتبال در پاسخ به اين سوال که آيا پاداشي به ملي‌پوشان ساحلي مي‌دهد؟ اظهار کرد: همه ورزشکاران ما شايسته پاداش هستند اما پولي نداريم که پاداش دهيم. او درباره اينکه آيا ابراهيمي پستش عوض شده و در فوتبال ساحلي نيست؟ گفت: ايشان عوض نشده اما با توجه به سمتي که در قايقراني دارد فرصت نمي‌کند تا به فوتبال ساحلي برسد به همين دليل فعلا مسئوليت او را دپارتمان فوتبال ساحلي انجام مي‌دهد.

کفاشيان درپاسخ به اينکه جلسه‌اي روز پنجشنبه با کي‌روش داشته و سرمربي تيم ملي هم با ناراحتي از اين جلسه بيرون آمده است بيان کرد: قيافه کي‌روش هميشه ناراحت است (با لحن خنده). جلسه‌اي حدود سه چهار ساعته با حضور کي‌روش برگزار شد که بيشتر درباره مسابقات ليگ در آن صحبت شد. ايشان توقع دارد ليگ هرچه زودتر تمام شود تا بازيکنان ملي‌پوش به اردو بروند حتي اعلام کرده براي جام باشگاه‌هاي آسيا هم نمي‌خواهد ملي‌پوشان در اختيار تيم‌هايشان باشند. او گفته يا دو ماه تيم ملي را در اختيار من قرار دهيد تا نتيجه بگيرم يا تيم را پانزده روز قبل جام جهاني در اختيارم بگذاريد اما قولي براي گرفتن نتيجه نمي‌دهم.

او افزود: مسائل مربوط به ليگ، مسائلي داخلي است که بايد با سازمان ليگ آنها را حل کنيم. البته کي‌روش گله و ناراحتي ديگري هم داشت که عنوان مي‌کرد چرا باشگاه‌ها حق و حقوق ملي‌پوشان را نمي‌دهند. مثل اينکه ملي‌پوشان در سفر اخير خود از اينکه باشگاه‌ها پولشان را نداده‌اند به کي‌روش گلايه کرده‌اند و البته اين موضوع مربوط به باشگاه‌هاست و اگر ما خيلي هنر کنيم مي‌توانيم هزينه‌هاي مربوط به تيم ملي را پرداخت کنيم. حتي ما امور مربوط به تيم ملي را با تاخير پرداخت مي‌کنيم. ما به کي‌روش هم گفته‌ايم اين شرايط ماست و بايد با آن کنار بياييم و به دنبال گرفتن نتايج خوب باشيم. چطور فوتبال ساحلي بدون آنکه به آنها پولي پرداخت کرده باشيم چنين نتايج درخشاني را کسب کرده است؟ البته حق آنها محفوظ است و حقشان را پرداخت مي‌کنيم. بالاخره مشکلات مالي در ورزش وجود دارد که باعث به وجود آمدن مشکلاتي مي‌شود. شما ديديد که معاون اول رئيس جمهور اعلام کرد که تورم زياد است و اين موضوع کار را دشوار مي‌کند.


 دوست داشتم در جمع پيشکسوتان پرسپوليس باشم 

هافبک تيم فوتبال تراکتورسازي تبريز گفت: به عشق خيلي از پيشکسوتان و بزرگان پرسپوليس به ورزشگاه مي‌رفتم. به گزارش فارس: علي کريمي در خصوص دعوتش به تيم پيشکسوتان پرسپوليس اظهار داشت: راستش را بخواهيد خيلي دوست داشتم در جمع بزرگان و مو‌سفيدان پرسپوليس و مقابل هواداران خونگرم اين تيم به ميدان بروم و در بازي شرکت مي‌کردم. وي افزود: من به عشق خيلي از اين پيشکسوتان در زماني که خودم ديدن فوتبال را دوست داشتم به ورزشگاه مي‌رفتم اما امروز بازيکن تراکتورسازي هستم و بايد به اين باشگاه متعهد باشم. از طرفي ما يک بازي بسيار حساس را پيش رو داريم و طبيعتاً نمي‌توانم در کنار بزرگان و پيشکسوتان پرسپوليس باشم. کريمي ادامه داد: با توجه به اين شرايط، ضمن عذرخواهي از تک تک پيشکسوتان و کادر فني پرسپوليس که من را به اين بازي دعوت و انتخاب کردند ابتدا از آنها سپاسگزارم و از آنها عذرخواهي مي‌کنم که نمي‌توانم در اين بازي باشم. همه مي‌دانند ما روز جمعه يک بازي حساس را پيش رو داريم. کريمي در خصوص موفقيت واليبال کشورمان نيز گفت: من قبلا هم گفته‌ام در چند روز اخير واليبال ما با پيروزي‌هاي شيرينش ثابت کرد قطب جديدي در واليبال دنيا است و من به نوبه خودم به بازي‌هاي زيبا و دل شادکن واليباليست‌هاي خوب کشورمان خسته نباشيد و تبريک مي‌گويم و مطمئن هستم با اين بازي‌هايي که بچه‌ها انجام دادند پيروزي مقابل ژاپن هم کار سختي نيست. هافبک تراکتورسازي در مورد موفقيت فوتبال ساحلي کشورمان نيز گفت: به نظرم برد برزيل، روسيه و ايتاليا در جام بين قاره‌اي هرگز کار ساده‌اي نيست و من اميدوارم بچه‌هاي فوتبال ساحلي کشورمان همواره در مسابقات جهاني نيز موفق شوند. من به اين بچه‌ها نيز از صميم قلب تبريک مي‌گويم و اميدوارم مثل هميشه موفق و مؤيد باشند و در مسابقات ديگر نيز به هدفشان برسند.


 مي‌خواهيم به صدر جدول بازگرديم 

 سرمربي تيم فوتبال استقلال گفت: ملوان تيمي خوب و حرفه‌اي است ولي ما براي بازگشت به صدر جدول تلاش مي‌کنيم اين تيم را شکست دهيم چون يکي از نامزدهاي قهرماني ليگ امسال هستيم. به گزارش ايسنا، امير قلعه‌نويي گفت‌: خوشحالم بعد از 100 روز ورزش و جوانان هم صاحب وزير شد. با شناختي که از گودرزي دارم که از اساتيد دانشگاه است و همين طور انتخاب‌هايي که انجام داده، فکر مي‌کنم ورزش به سمت آرامش پيش مي‌رود. گودرزي با برنامه آمده و اميدوارم ورزش با حضور او جايگاه بهتري پيدا کند.

وي پس از تبريک پيروزي‌هاي تيم‌هاي ملي واليبال و فوتبال ساحلي ايران درباره شرايط استقلال پيش از بازي با ملوان اظهار کرد: شرايط خاص خودمان را داريم. تيم ما به چهار بخش تقسيم شده بود. عده‌اي در خدمت تيم ملي بودند. بخش دوم به تيم زير 22 سال رفتند. تعدادي از بازيکنان مصدوم بودند و برخي هم با ما تمرين مي‌کردند‌. قلعه‌نويي درباره شرايط تيم ملوان گفت:‌ ملوان تيم خوب، جوان و باتجربه‌اي است که در بازي‌هاي گذشته نتايج نسبتا خوبي گرفته است. آنها قطعا در ورزشگاه آزادي انگيزه بالايي خواهند داشت. از طرفي تيم استقلال هم براي اينکه از صدر جدول فاصله نگيرد، براي برد به ميدان مي‌رود.

استقلال دو هفته‌ آن‌طور که مي‌خواست تمرين نکرده و از نظر من هنوز با آن استقلالي که مد نظرم است فاصله داريم. البته مطمئن هستم روز به روز بهتر مي‌شويم و قطعا جزو کانديداي قهرماني ليگ امسال خواهيم بود. در بازي با ملوان سه امتياز مسابقه براي ما اهميت زيادي دارد که اميدوارم ببريم و دوباره به صدر جدول برگرديم. مي‌دانيم ملوان، مربي حرفه‌اي و بازيکنان خوبي دارد اما تمام تلاش‌مان را براي برد خواهيم کرد.


 مهدي مهدوي‌کيا:
 در بازي با ميلان شرکت مي‌کنم 

 مديرفني تيم ملي فوتبال جوانان درباره آخرين وضعيت تيم ملي جوانان در اردوي ايتاليا به نکاتي اشاره کرد.

مهدي مهدوي کيا درباره دو بازي دوستانه تيم ملي جوانان در ايتاليا گفت: خوشبختانه اردوي خوبي در ايتاليا داشتيم و دو بازي دوستانه بسيار خوب مقابل دو تيم ايتاليايي برگزار کرديم و با يک پيروزي و يک شکست به تهران بازمي‌گرديم. وي ادامه داد: در بازي اول مقابل ايتاليا در دو نيمه بازي، با دو تيم متفاوت بازي کرديم که در نيمه اول تيم زير20 سال و در نيمه دو تيم 21 سال مقابل جوانان ايران قرار گرفتند. با توجه به اينکه آنها در نيمه دوم 11 نفرشان را عوض کردند، ما چون با 17 بازيکن به ايتاليا رفته بوديم امکان عوض کردن بازيکنان را نداشتيم و با تلفيقي از نفرات فيکس و ذخيره به ميدان رفتيم.

در بازي دوم مقابل پادوواي ايتاليا که يک تيم بزرگسال و ليگ چهارمي ايتاليا بود بازيکنان بهتر کار کردند و توانستيم دو بر صفر به پيروزي برسيم. البته بازي در يک زمين گلي و هواي باراني انجام شد و بازي فيزيکي و بسيار خوبي بود. مهدوي کيا در ادامه گفت: به هر جهت تيم ملي جوانان به هماهنگي بيشتري احتياج دارد و بايد بيشتر کنار هم باشند و با هم تمرين کنند و بازيهاي دوستانه داخلي و خارجي داشته باشند که در آينده مطمئنا تيم ملي جوانان وضعيت بهتري پيدا مي کند و هماهنگ‌تر مي شود. برنامه اي مدون را هم براي تيم ملي جوانان تدوين کرده ايم که به محض بازگشت به فدراسيون و کميته جوانان ارائه خواهيم داد.

وي در پايان درباره دعوتش به مراسم بهترين هاي کنفدراسيون فوتبال آسيا گفت: به عنوان سفير فوتبال پايه کنفدراسيون فوتبال آسيا به اين مراسم دعوت شده‌ام و از رم به کوالالامپور مي‌روم و در مراسم شرکت مي‌کنم و صبح چهارشنبه به تهران برمي‌گردم و به شرکت و به بازي منتخب پيشکسوتان پرسپوليس و ميلان ايتاليا مي‌رسم و در اين بازي حضور پيدا خواهم کرد.


 انزليچي‌ها در تهران 
نويسنده : رسول شمالي‌ورزنده

تيم فوتبال ملوان بندر انزلي امروز در ورزشگاه آزادي تهران در مقابل تيمي قرار مي‌گيرد که براي قهرماني تلاش مي‌کند. آبي‌هاي پايتخت براي پيروزي در اين بازي که از ديدارهاي عقب افتاده استقلالي‌هاست برنامه‌ريزي کرده‌اند و از هفته‌هاي قبل براي کسب اين سه امتياز لحظه‌شماري مي‌کنند. استقلالي‌ها اگرچه در چند بازي قبلي نتوانستند امتيازهاي کاملي را به دست بياورند اما همچنان در رده‌هاي بالاي جدول ليگ برتر قرار دارند و بازي امروز سرنوشت آبي‌ها را براي قهرماني نيم‌فصل مشخص خواهد کرد. برد استقلال در مقابل ملواني‌ها مي‌تواند آنها را براي قهرماني اميدوارتر کند اما قوهاي سپيد انزلي که از شهر باران به آزادي آمده‌اند دوست ندارند با‌زنده باشند. انزليچي‌ها امروز در ورزشگاه بزرگ آزادي يکپارچه تيم محبوب خود را تشويق خواهند کرد. ملوان‌ها در چند بازي اخير خود نتايج خوبي را کسب کرده‌اند و خود را تا نيمه جدول بالا کشيده‌اند و خيلي دوست دارند که اين بازي را با پيروزي پشت سر بگذارند. ملوان که در ادامه ليگ سيزدهم و در نيمه فصل دوم بازي‌ها، بازيکنان جديدي را به خدمت گرفته‌ اميدوارانه به آزادي آمده‌اند سرمربي خارجي ملوان‌ها که در جريان بازي‌هاي فوتبال ليگ برتر ايران شناخت خوبي از تيم‌هاي ايران پيدا کرده به طور حتم در مقابل آبي‌هاي تهران از مهره‌هايي استفاده خواهد کرد تا بتواند دروازه استقلال را باز کند. ملوان بارها و بارها در مقابل استقلال تهران و در آزادي به نتايج خوبي دست پيدا کرده و در اندک بازي‌ها ديدار را به حريف تهراني خود واگذار کرده است. قوهاي سپيد انزلي يقينا امروز در تهران کولاک به پا خواهند کرد. برخي از بازيکنان ملوان که حضور در اردوي تيم‌ملي براي آنها از اهميت زيادي برخوردار است و آرزوي پوشيدن پيراهن تيم ملي را دارند در اين ديدار دوست دارند خودي نشان دهند و يقينا از ديد کي‌روش سرمربي تيم‌ملي دور نخواهند بود به هرحال بازي آبي‌هاي تهراني با پسران انزليچي يک بازي جذاب و تماشايي خواهد بود و پيروزي در اين بازي براي هر دو تيم بسيار مهم است. استقلالي‌ها با اين برد مي‌توانند حرف‌هاي زيادي براي قهرمان شدن داشته باشند و اگر امروز پايتخت‌نشينان به پيروزي برسند تيم‌هاي بالاي جدول در ديدارهاي بعدي مي‌بايست بيشتر تلاش کنند و در حقيقت برد امروز استقلال تهران زنگ خطري براي تيم‌هاي بالاي جدول خواهد بود و قطعا استقلال در ديدار امروز از همه مهره‌هاي کارساز خود بهره مي‌برد اما آن‌سو قوهاي سپيد انزلي با انگيزه‌تر و شاداب‌تر از استقلالي‌ها به نظر مي‌رسند چراکه ملوان با جذب چند بازيکن خوب و نامدار و حضور بازيکنانم ملي پوشش امروز يک بازي بسيار درخشان را در آزادي به نمايش خواهد گذاشت اگر بگوييم که ملوان در ديدار امروز به پيروزي خواهد رسيد زياد هم حرف گزافي نزده‌ايم چراکه قوهاي سپيد انزلي دوست ندارند بازنده اين ديدار در تهران باشند بنابراين ملوان‌ها به نظر مي‌رسد که با محکم کردن خط مياني و تقويت دفاع به مهاجمان خود فرصت مي‌دهند تا در موقعيت‌هاي حساس دروازه استقلال را باز کند. به هر حال بازي امروز در تهران براي همه جذاب و تماشايي خواهد بود چه آنهايي که در ورزشگاه حضور پيدا مي‌کنند و يا آنهايي که از طريق گيرنده‌هاي خود اين بازي را تماشا خواهند کرد. اميدواريم که بازي استقلال تهران- ملوان بندر انزلي بدور از حاشيه‌ها يک ديدار تماشايي و قابل قبول از کار در بيايد هرچند اين ديدار براي هر دو تيم از اهميت ويژه‌اي برخوردار است. اما اميدواريم که بازي زيبا و جذابي را از هر دو تيم شاهد باشيم و ادامه ليگ برتر ما با اين بازي زيباتر شود.


 دوست دارم با پيراهن آبي‌پوشان به برزيل برسم 

 مدافع، هافبک سايپا مي‌گويد روند مذاکرات استقلال با تيمش براي پيوستن به اين تيم مثبت است و علاقمند به پوشيدن پيراهن آبي‌پوشان در نيم فصل دوم است.

به گزارش ايسنا: مجيد غلام‌نژاد‌، درباره اخبار منتشر شده مبني‌بر پيوستنش به استقلال گفت: يک سري صحبت‌ها ميان باشگاه استقلال و سايپا صورت گرفته است و اميدواريم هرچه پيش مي‌آيد به نفع دو باشگاه و خودم باشد‌. روند مذاکرات ميان اين دو تيم درباره من مثبت بوده و توافقاتي صورت گرفته اما هيچ چيز صد در صد نشده است. با اين حال همانطور که گفتم اميدوارم در نهايت همه چيز به صلاح طرفين و خودم باشد.

او در ادامه با ابراز اميدواري از حضور در جام جهاني برزيل تصريح کرد: يکي از دلايل اصلي‌اي که مي‌خواهم بعد از ساليان سال از سايپا جدا شوم همين است که به تيم ملي برسم و در جام جهاني حاضر باشم. اميدوارم در استقلال بتوانم به شرايطي که پيش از مصدوميتم داشتم برسم و بار ديگر لباس تيم ملي را با کمک استقلال به تن کنم.

مدافع، هافبک سايپا با دفاع از عملکردش در نيم‌فصل اول رقابت‌هاي ليگ برتر افزود: در نيم فصل نخست بازي‌هاي خوبي را ارائه دادم و به شخصه از عملکردم راضي هستم. اميدوارم روند پيشرفتم روز به روز تکميل‌تر شود و فعلا دو باشگاه استقلال و سايپا درباره مبلغ رضايت‌نامه‌ام درحال مذاکره هستند و اخباري که در آن گفته شده باشگاه استقلال به من گفته که براي رضايت‌نامه‌ام خودم اقدام کنم، صحت ندارد.

غلام‌نژاد در پايان با ابراز علاقمندي نسبت به حضور در استقلال بيان کرد: من اگر علاقمند نبودم که به استقلال بروم، سايپا را بعد از اين همه سال ترک نمي‌کردم. البته چيزي قطعي نشده اما اميدوارم در پيراهن استقلال خوش بدرخشم و به اين تيم کمک کنم.


 اخبار کوتاه 

 سيد حسن خميني در اردوي پرسپوليسي‌ها

سيد حسن خميني و علي اشراقي به اردوي پيشکسوتان پرسپوليس مي روند. به گزارش خبرآنلاين‌؛ علي پروين با دعوت از 6 بازيکن جديد به اردوي تيمش سعي کرد ديگر هيچ دلي از او کميته پيشکسوتان دلخور نباشد. او که بعد از سال‌ها مي‌خواهد روي نيمکت پرسپوليس بنشيند‌، حسابي براي اين بازي تاريخي آماده مي‌شود. او از همه آنهايي که مي توانند کمک کنند تا اين تيم دلگرم‌تر دور هم باشد ، براي بازي با ميلان در حضور هواداران به ميدان برود. پروين بعد از دعوت از 64 بازيکن‌، تعدادي از مديران پيشکسوت تيمش را هم به اين اردو دعوت کرده و حالا براي شب آخر بازي تيمش و براي اردوي پيشکسوتان در هتل آزادي‌، دو مهمان ويژه دعوت کرده است. نوه هاي حضرت امام (ره) سيد حسن خميني و فرزند حاج احمد خميني که همبازي علي‌پروين در شاهين بوده است علي اشراقي به ديدار دوست قديمي پدر مي رود تا براي او و ديگر هم‌نسلانش دلگرمي باشد. سيد حسن خميني که مجيد انصاري او را کارشناس ورزشي لقب داده است، يکي از علاقمندان به فوتبال است و البته مي گويند استقلالي است!

نکونام به مالزي مي‌رود

هافبک تيم فوتبال استقلال بعد از ديدار با ملوان بلافاصله راهي مالزي مي‌شود. به گزارش فارس، جواد نکونام بعد از صحبتي که با کادر فني تيم استقلال داشت بعد از بازي تهران را به مقصد کوالالامپور ترک خواهد کرد. اين بازيکن يکي از سه نامزد کسب عنوان بهترين بازيکن سال 2013 آسيا است و قرار است در اين مراسم حضور پيدا کند. ميرشاد ماجدي و علي اميري دو نماينده تيم استقلال براي شرکت در مراسم قرعه کشي ليگ قهرمانان آسيا دو هفته ديگر به مالزي خواهند رفت. اين دو براي شرکت در کلاس هاي آموزشي ليگ قهرمانان و قرعه‌کشي اين مسابقات به مالزي خواهند رفت تا به اين ترتيب در ديدار مقابل فجر سپاسي و احتمالا کاسپين قزوين غايب باشند. قرار است سرپرست تيم استقلال در اين دو بازي به زودي معرفي شود.

برد بسکتبال با ويلچر ايران

مقابل ژاپن

تيم ملي بسکتبال با ويلچر کشورمان در اولين ديدار خود در مرحله گروهي رقابت‌هاي انتخابي قهرماني جهان، برابر ژاپن به برتري دست يافت. تيم ملي بسکتبال با ويلچر کشورمان در اولين ديدار خود در مرحله گروهي رقابت‌هاي انتخابي قهرماني جهان، با نتيجه 72 بر 71 مقابل ژاپن به پيروزي دست يافت. در اين مسابقات 10 تيم در قالب دو گروه شرکت کرده‌اند که در گروه اول تيم ملي کشورمان با ژاپن، چين، مالزي و تايوان هم‌گروه است و در گروه دوم نيز تيم‌هاي استراليا، کره‌جنوبي، کويت، نيوزلند و تايلند قرار دارند. در پايان اين رقابت‌ها، به غير از کره‌جنوبي که از سهميه ميزباني استفاده مي‌کند، 3 تيم ديگر جواز حضور در رقابت‌هاي جهاني را کسب مي‌کنند و به همراه 11 تيم منتخب از قاره‌هاي ديگر در رقابت‌هاي جهاني که تير ماه سال 93 در کره‌جنوبي برگزار مي‌شود، حضور خواهند داشت. اين رقابت‌ها از اول تا هشتم آذر ماه در شهر بانکوک برپاست.

پرسپوليس، داماش و بازيکن راه‌آهن جريمه شدند

کميته انضباطي راي هاي خود را در خصوص تيم هاي مختلف صادر کرد‌.د‌‌يدار دو تيم پرسپوليس تهران و استقلال خوزستان ازسري رقابتهاي هفته پانزدهم ليگ برتر برگزار شد که تيم پرسپوليس با دو دقيقه تاخير در نيمه دوم وارد زمين شد. بر همين اساس طبق بند 11 ماده 22 آئين نامه انضباطي تيم پرسپوليس به پرداخت 6 ميليون ريال جريمه نقدي محکوم شد. ديدار دو تيم دريانوردان بوشهر و ملوان بندر انزلي از سري رقابت‌هاي ليگ برتر فوتبال ساحلي در بوشهر در حالي برگزار شد که تيم دريانوردان بوشهر بازي را با نتيجه سه بر يک در وقت سوم برده بود و تيم ملوان بندر انزلي از ادامه ديدار انصراف داد‌. بر همين اساس کميته انضباطي نتيجه ديدار نيمه تمام را سه بر صفر به سود تيم دريانوردان بوشهر اعلام کرد و سرپرستان دو تيم بايد جهت اداي توضيحات روز سه شنبه 12آذر در محل کميته انضباطي حضور داشته باشند. ديدار دو تيم داماش گيلان و راه‌آهن از سري رقابتهاي جام حذفي 17 آبان در رشت برگزار شد که از سوي سامان آقازماني- بازيکن تيم راه آهن تخلفاتي صورت گرفت. کميته انضباطي طبق بند 13 ماده 24 آئين‌نامه انضباطي وي را به تذکر و پرداخت 20 ميليون ريال جريمه نقدي محکوم کرد. همچنين به دليل تخلفات تماشاگران تيم داماش گيلان، اين تيم به پرداخت 10‌ميليون ريال جريمه نقدي محکوم شد.

موسوي به بازي با ژاپن نمي‌رسد

مدافع تيم ملي واليبال ايران به دليل مصدوميت احتمالاً نمي‌تواند مقابل ژاپن به ميدان برود. به گزارش ايسنا، محمد موسوي که در جريان بازي تيم ملي مقابل آمريکا دچار آسيب ديدگي شده بود بلافاصله به همراه خوش‌خبر، سرپرست تيم به بيمارستان منتقل شد. پزشکان از پاي اين بازيکن عکس گرفتند اما پاسخ قطعي بعد از ديدن عکس‌ها توسط پزشکان مشخص خواهد شد. با اين حال چيزي که مشخص است اين‌ است که موسوي به بازي فردا مقابل ژاپن نخواهد رسيد.