نسخه شماره 3341 - 1392/08/27 -

اسيد، بهاي سنگين درخواست طلاق
بـيم و اميـدهاي زن قربـاني اسيـد پاشـي

هتاکي اينترنتي براي بي رونق کردن فروشگاه اينترنتي
دستگيري کارمندي که با نشر اکاذيب، کارفرمايش را ورشکسته کرد


عقرب‌هاي سياه پاکدشت به دام افتادند


برگزاري مسابقه فوتبال براي رها شدگان از اعتياد


انفجار شديد مجتمع مسکوني در جاده ورامين

يادداشت
آرزوهاي بتمن‌هاي کوچک و مناسبات بي رحم شهر


اخبار کوتاه


 اسيد، بهاي سنگين درخواست طلاق
 بـيم و اميـدهاي زن قربـاني اسيـد پاشـي  

 30 ماه از سرنوشت تلخ مادر و دختري که به دست مردي معتاد قرباني اسيدپاشي شده‌اند، مي‌گذرد.
30 ماه توام با درد، سختي، بي‌پولي و نگاه پرسشگر مردم، حالا «رعنا» آن دختري که تنها 3 سال از زندگي‌اش مي‌گذشت که اسير خشم پدر معتادش شد. در حالي وارد مهدکودک مي‌شود که پزشکان اميدي به چشم راست اين کودک ندارند و در کنار آن مادر جوانش که تنها 26 بهار را پشت سر گذاشته، اين روزها دنيايش تاريک‌تر از آن چيزي است که مي‌پنداشته و آن‌گونه که مي‌گويد تنها قصاص همسرش مي‌تواند مرهمي بر زخم‌هايش باشد. به گزارش ايسنا، بامداد اواخر ارديبهشت‌ماه سال گذشته مردم روستاي «برات‌آباد» شهرستان بم با صداي فريادهاي «کمک» زني جوان روبرو شدند که بلند فرياد مي‌زد که «سوختم» و از مردم درخواست آب مي‌کرد، هرچند همسايه‌ها در لحظات اوليه تصور مي‌کردند که اين زن 24ساله دچار برق‌گرفتگي شده است اما هنگامي که صورت تخريب شده او و دختر دو و نيم ساله‌اش را ديدند متوجه شدند که اين زن قرباني اسيدپاشي شوهر معتادش شده است.

سميه با بيان اينکه شش سال پس از ازدواجش با همسر معتاد به شيشه و کراک متوجه مي‌شود که وي اقدام به ارتکاب جرايم ديگري نيز مي‌کند، گفت: مدت‌ها بود که براي طلاق پيش قدم شده بودم، اما دو روز قبل از حادثه اسيدپاشي، براي طلاق توافقي به دادگاه رفتم و شوهرم در حياط دادگاه با دادن وعده و وعيد، مرا منصرف کرد و حتي برادرش «علي» با ميانجي‌گري عنوان کرد که تا دو روز ديگر با کمک او اوضاع مساعد خواهد شد.

سميه با اشاره به رفتارهاي مشکوم همسرش پس از صرف‌نظر کردن از درخواست طلاق، گفت: همسرم هميشه اذيت مي‌کرد و مي‌گفت که اگر مشکلاتمان را به خانواده‌ام بگويم، بلايي سر خانواده‌ام خواهد آورد و حتي يک بار که دعوايمان شده بود، به قصد آتش‌زدن منزل برادرم، به خانه او رفته بود که همسايه‌ها او را در حال بالارفتن از ديوار ديده و در نهايت او متواري شده بود. سميه در ادامه اظهارات خود با بيان اينکه در شب حادثه در حالي که رعنا در کنارم در حال شيرخوردن خوابيده بود گفت: در همان حال متوجه سوزش شديد در چشم‌و‌صورت خود شدم، از شدت سوزش از خواب پريدم و کورمال‌کورمال خود را به حوض حياط رساندم و صورت خود را شستم که متوجه شدم موهايم کنده شده‌ و در دستانم است. وي افزود: در حالي که از ديدن مو و پوست سرم در کف حياط شوکه شده بودم تنها صداي گريه‌هاي رعنا را مي‌شنيدم، اما تصور مي‌کردم به علت صداي فريادهايم ترسيده و از خواب پريده است و هيچ‌گاه فکر نمي‌کردم که همسرم که قصد انتقام‌گيري از من را داشت، رعنا را نيز هدف انتقام‌گيري خود قرار داده باشد.

سميه با بيان اينکه با آمدن پدرم به خانه متوجه اسيدپاشي و آسيب‌ديدگي رعنا شدم گفت: 11 ماهه پس از وقوع اين حادثه تنها سه بار پزشک ما را ويزيت کرد که يکبار در کرمان و دو بار ديگر نيز در تهران بود و پس از آن به مدت شش ماه به دليل مشکلات مالي دست هيچ پزشکي براي معالجه به چشمانم نخورد.

نازنين 5/4 ساله (دختر بزرگ اين قرباني اسيدپاشي) در شب حادثه از صداي فريادها بلند شده و هنگامي که مي‌خواسته دنبال من به داخل حياط بيايد به علت تماس با اسيد دچار سوختگي شد و رعنا نيز که در هنگام اسيدپاشي کنارم در حال شيرخوردن بود به دليل سوختگي ناشي از اسيد چشم راست خود را از دست داده و صورت و دستان او نيز به شدت سوخت. روزگار سميه بهتر از «معصومه»، «آمنه» و ديگر قربانيان اسيدپاشي نيست. او اين روزها با وجود آن که پزشکان براي درمان چشمان دخترش قطع اميد کرده‌اند، باز هم به دنبال پروتزي است که بتواند حداقل چهره رعنا را براي رفتن به مدرسه مطلوب کند. چرا که او معتقد است بچه‌ها در مهدکودک رعنا را مسخره مي‌کنند.

در حالي سميه چشم انتظار پاسخ نهايي پزشکان بيمارستان فارابي در پنجم آذرماه است که معتقد است؛ يک روز چشم‌هايش مجددا باز مي‌شود. او اين روزها تنها دل نگراني خود را چشم راست رعنا مي‌داند و مي‌گويد اگر ظاهر چشمش بهتر شود، ديگر نگراني ندارم و مي‌توانم براي موهايش نيز که در اسيد سوخته، فکري کنم. سميه و دختر شش ساله‌اش رعنا اولين و قطعا آخرين قرباني اسيدپاشي نيستند که در خشم مرداني که اسيد را تنها راه‌حل نابودي مي‌دانستند، گرفتار شدند.


 هتاکي اينترنتي براي بي رونق کردن فروشگاه اينترنتي
 دستگيري کارمندي که با نشر اکاذيب، کارفرمايش را ورشکسته کرد 

 رييس پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات تهران‌بزرگ از دستگيري کارمندي خبر داد که با نشر اکاذيب، اقدام به ورشکسته‌کردن فروشگاه بزرگ اينترنتي کرده بود.

سرهنگ محمد مهدي کاکوان در گفت‌وگو با ايسنا، در تشريح جزئيات اين خبر گفت: چندي پيش فردي به نام «فرامرز» با مراجعه به پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات پايتخت عنوان کرد که فروشگاه اينترنتي‌اش توسط فرد يا افرادي ناشناس مورد هک قرار گرفته است.

وي با بيان اينکه اين فرد در اظهارات خود عنوان کرد که داراي يک فروشگاه بزرگ اينترنتي است که تمامي اقلام مورد نياز اعم از موادخوراکي، لوازم منزل و اداره‌جات در اين سايت معرفي و مورد فروش قرار مي‌گيرد، گفت: با اين حال بنا بر اظهارات اين فرد، مدتي است که فرد يا افرادي با نفوذ به اين سايت، نسبت به هتاکي و به کار بردن الفاظ نامناسب نسبت به مدير سايت (فرامرز) اقدام کرده‌اند.

رييس پليس فتاي پايتخت با بيان اينکه اين هتاکي هکرها موجب شده بود که ميزان مشتريان اين فروشگاه اينترنتي کاهش يابد، گفت: با توجه به حساسيت اين موضوع، رسيدگي به اين پرونده در دستور کار قرار گرفت و ماموران در گام اول و پس از انجام بررسي‌ها، دريافتند که اين سايت مورد هک و نفوذ قرار گرفته است.

کاکوان با بيان اينکه ماموران اين پليس با انجام مهندسي معکوس توانستند ردپاي يک مرد را در دامغان بيابند، گفت: با انجام هماهنگي‌هاي قضايي، ماموران براي دستگيري اين فرد، به اين شهرستان اعزام و توانستند اين فرد را به تهران دلالت دهند.

رييس پليس فتاي پايتخت با بيان اينکه بررسي‌هاي اوليه نشان داد که متهم پيش از اين کارمند «فرامرز» بوده، گفت: اين مرد پس از مدتي تقاضاي افزايش حقوق خود را مطرح مي‌کند. اما هنگامي که با مخالفت «فرامرز» مواجه مي‌شود، بدون هيچ‌گونه مخالفتي تسويه حساب کرده و از شرکت خارج مي‌شود.

وي با بيان اينکه پس از گذشت هفت ماه، اين متهم در صدد آن برآمد که خود نيز با طراحي فروشگاه اينترنتي بزرگ به کار خود ادامه دهد، گفت: متهم در اعترافات خود عنوان داشت که با داشتن پسورد عبور، وارد سايت شده و به قصد ورشکسته‌کردن «فرامرز» اقدام به هتاکي و نشر اکاذيب کرده تا با ورشکسته‌کردن اين فروشگاه اينترنتي، فروشگاه خود را رونق دهد که سرانجام دستگير و به همراه پرونده متشکله در اختيار مقام‌قضايي قرار گرفت.

کاکوان با بيان اينکه اقدامات اين کارمند فروشگاه اينترنتي روي ميزان اقبال مشتريان تاثير منفي گذاشته بود، گفت: مديران سايت‌ها بايد توجه داشته باشند که اگر کارمندي اخراج يا از ادامه کار انصراف مي‌دهد، بايد نسبت به پيکربندي مجدد طراحي سايت اقدام کرده تا کارمندان اخراجي دسترسي به سايت نداشته باشند.


 عقرب‌هاي سياه پاکدشت به دام افتادند 

 عقرب‌هاي سياه با سابقه 109 فقره سرقت مغازه، منزل، کيف قاپي و زورگيري از شهروندان در پاکدشت، به دام افتادند. به گزارش خبرگزاري فارس، سرهنگ فرهاد قدسي، فرمانده انتظامي شهرستان پاکدشت شرق تهران از شناسايي و دستگيري اعضاي باند 5 نفره سارقان به عنف و کشف 109 فقره سرقت در اين رابطه خبر داد.

فرمانده انتظامي شهرستان پاکدشت گفت: در پي وقوع سرقت‌هاي متعدد منزل و مغازه در برخي از مناطق اين شهرستان، پيگيري موضوع در دستور کار ماموران پليس آگاهي قرار گرفت.

وي افزود: ماموران با بررسي شيوه و شگرد سرقت‌ها و با مراجعه به بانک اطلاعاتي سارقان و چهره‌نگاري دريافتند که متهمان 5 نفر هستند که با استفاده از يک دستگاه موتورسيکلت در زمان‌هاي خلوت شبانه روز اقدام به سرقت مي‌کنند. سرهنگ قدسي اظهار داشت: مأموران با انجام کارهاي اطلاعاتي محل سکونت سارقان را شناسايي و با هماهنگي مقام قضايي در يک عمليات منسجم آنان را دستگير و به پليس آگاهي منتقل کردند. اين مقام انتظامي تصريح کرد: متهمان دستگير شده معروف به باند عقرب‌هاي سياه به نام‌هاي «محمد. ک»، «محمد. ت»، «محمد. ک»، «سعيد. خ» و
«محمدرضا. ص» در بازجويي‌ها به 109 فقره سرقت شامل مغازه، منزل، کيف‌قاپي و زورگيري اعتراف کردند. سرهنگ قدسي در پايان ضمن تقدير از همکاري مردم با پليس در جهت حفظ و ارتقاء امنيت اجتماعي از شهروندان خواست تا در صورت اطلاع از فعاليت‌هاي مجرمانه مراتب را در اسرع وقت از طريق فوريت‌هاي پليسي 110 اطلاع دهند.


 برگزاري مسابقه فوتبال براي رها شدگان از اعتياد 

 مديرعامل جمعيت احياي انساني كنگره 60 از برگزاري مسابقه فوتبال چهارجانبه بين تيمهاي ستارگان سينما و موسيقي؛ رسانه ورزش، سفيران و بهبوديافتگان كنگره 60 خبر داد.

به گزارش خبرگزاري مهر، حسين دژاكام گفت: اين دوره از مسابقات با عنوان جام مسافر و با شعار بياييد اين آتش ويرانگر (مواد مخدر) را مهار كنيم در تاريخ‌هاي 28 و 30 آبان ماه جاري در زمين شماره يك دانشگاه شهيد بهشتي برگزار مي‌شود.

وي افزود: در روز سه‌شنبه ساعت 12:30 ابتدا تيم‌هاي ستارگان سينما و موسيقي و رسانه و ورزش به مصاف هم مي‌روند و بعد از آن دو تيم سفيران كشورهاي خارجي و كنگره 60 در ساعت 14:30 در مقابل هم قرار خواهند گرفت، همچنين ديدار رده‌بندي در روز پنجشنبه ساعت 12:30 و ديدار فينال در ساعت 14:30 برگزار خواهد شد.

مديرعامل كنگره 60 ادامه داد: در تيم سفيران گري لوييس نماينده سازمان ملل در ايران و سفراي كشورهاي نروژ، اسپانيا، الجزاير، بروئني، كويت، بحرين، يمن، آفريقاي جنوبي، سودان، بلاروس، امارات و مالزي حضور دارند.

دژاكام افزود: همچنين در تيم ستارگان سينما و موسيقي هنرمنداني همچون نيما نكيسا، هومن جوادي، فرهاد جم، پژمان جمشيدي، عارف لرستاني، محسن تنابنده، مهدي صبايي و.. و در تيم رسانه ورزش نيز عادل فردوسي‌پور، پيمان اسدي و.. حضور دارند. به گفته وي؛ تيم كنگره 60 نيز متشكل از بهبوديافتگان از بيماري اعتياد هستند.

وي يادآور شد: تيم فوتبال سفيران خارجي هماهنگي‌هاي لازم را با وزارت امور خارجه انجام داده و اين تيم مسابقات مختلفي را با تيم‌هاي داخلي انجام مي‌دهد.


 انفجار شديد مجتمع مسکوني در جاده ورامين 

 سخنگوي سازمان آتش نشاني از انفجار شديد در يک مجتمع مسکوني در جاده ورامين خبر داد.

جلال ملکي در گفتگو با مهر در تشريح اين حادثه گفت: ساعت 22:27 شنبه انفجاري شديد در يک منزل مسکوني در جاده ورامين، شهرک ياسين به سازمان آتش نشاني اطلاع داده شد.

در ادامه آتش نشانان ايستگاه 86 راهي محل حادثه شده و متوجه شدند در طبقه پنجم يک مجتمع 20 واحدي انفجار شديدي رخ داده است.

وي افزود: بر اثر اين انفجار دو واحد مسکوني به صورت صددرصد تخريب شده و به دو واحد مسکوني ديگر خسارت شديدي وارد شده بود.

سخنگوي سازمان آتش نشاني ادامه داد: بر اثر اين انفجار، شيشه در و پنجره هاي خانه هاي اطراف شکسته و به يک خودرو که در زير اين ساختمان پارک شده بود، آسيب وارد شد.

بر اثر اين حادثه دو زن و يک مرد آسيب ديدند که تحويل امدادگران اورژانس شدند.


 يادداشت
 آرزوهاي بتمن‌هاي کوچک و مناسبات بي رحم شهر  
نويسنده : هادي معيري‌نژاد

 شايد هيچ چيز درد آور‌تر از ديدن سر تراشيده يک کودک سرطاني نيست که با تن رنجور در انتظار مرگ روي تخت بيمارستان منتظر نشسته است اما گاهي اتفاقاتي در برخي از نقاط جهان مي‌افتد که نويد اين را مي‌دهد که هنوز هم علي‌رغم بي‌رحمي‌ها و بي‌انصافي‌هايي که ما انسانها هر روز نسبت به همنوعان خود روا مي‌داريم، هستند کساني که براي برآوردن يک آرزوي کوچک کودکي سرطاني شهري را تعطيل کنند.

شهر سانفرانسيسکو يکي از کانونهاي اصلي اقتصاد آمريکاست شهري که بارها شايد درباره تير اندازي يا جرم و جنايت در آن خبر خوانده ايم اما آيا اين خبر را نيز خوانده ايم و يا به عبارت بهتر اين خبر را درک کرده ايم.

«همه چيز از آرزوي يک کودک سرطاني شروع شد طي يک هماهنگي بي‌سابقه، مسئولان و مردم شهر سانفرانسيسکو براي برآورده کردن آرزوي يک کودک سرطاني، عمليات امداد و نجات نماديني را ترتيب دادند که طي آن «بتمن کوچولو» شهر را «نجات» ‌داد.

روز شنبه (16 نوامبر) هزاران نفر از مردم سانفرانسيسکو و صدها مامور پليس و آتش‌نشان اين شهر، در مانوري شرکت کردند که طي آن مايلز اسکات، کودک مبتلا به سرطان خون، با بر تن کردن لباس بتمن به همراه دستيارش به خيابان آمد و چندين عمليات نجات انجام داد تا در پايان کليد اين شهر بزرگ در غرب آمريکا نصيبش شود.

اين برنامه خلاقانه توسط يک بنياد غير انتفاعي به نام «آرزو کن» (Make A Wish) ترتيب داده شده بود و به گفته مقام‌هاي شهر، برنامه ريزي، هماهنگي و امور لجستيکي آن دست کمي‌از يک عمليات واقعي نداشت.بنياد «آرزو کن» بعد از اعلام برنامه خود براي مايلز اسکات، از 10 هزار نفر پاسخ دريافت کرد که همگي براي کمک به تحقق آرزوي اين پسر بچه اعلام آمادگي کرده بودند.» شايد اين کودک يک ماه ديگر يا چند ماه ديگر از دنيا برود و يا شايد از چنگال اين بيماري نجات يابد اما آن چيزي که در اين خبر مستتر است وجود روح انسانيت و شميم مروت مردمي‌است که اگرچه در چنبره يک اقتصاد پر دغدغه و يک کلان شهر پر مسئله زندگي مي‌کنند اما حاضرند يک روز کاري خود را وقف يک آرزوي خيلي خيلي کوچک کنند.

در کشور ما کم نيستند کودکاني که با درد و رنج روزگار مي‌گذرانند از کودکان سرطاني و بيماري‌هاي خاص گرفته تا کودکان کار و خيابان گرد که تمامي‌آرزوهاي کودکي آنان در چنبره يک شهر بي‌رحم و بي‌مروت له مي‌شود . هر از گاهي موسسه‌اي يا مسئولي از سر رفع تکليف کاري نمادين مانند رستوران گردي کودکان خياباني و غيره برگزار مي‌کنند اما به راستي با توجه به حجم بالاي واردات خودرو‌هاي لوکس بالاي دويست ميليون تومان، برجهاي متري بالاي 15 ميليون تومان و درآمد کلان ميلياردي برخي از اعضاي همين جامعه که خود را وامدار هيچ کسي نمي‌دانند آيا انتظار بيهوده ايست.

اگر آرزو کنيم در کلان شهر تهران نيز ان جي‌اوي آرزوها با مشارکت صاحبان درآمدهاي بالا تشکيل شود تا اندکي آلام کودکان را لا اقل در پايتخت که تعداد اين کودکان بيشتر است بکاهد وآنان را از مواهب يک زندگي و يک درمان مناسب و کارآمد برخوردار کند؟

گرچه کم نيستند موسساتي چون محک و افراد خيري که به طور پنهان خود را وقف چنين کارهايي کرده اند اما اکنون نوبت کساني است که علي‌رغم مکنت مالي در برابر مشکلات اين چنين در خود هيچ مسئوليتي احساس نمي‌کنند. متاسفانه تعداد اين افراد در جامعه ما رو به افزايش است و موسسات خيريه روز‌به‌روز از لحاظ اقتصادي ضعيف‌تر مي‌شوند.

اين در حاليست که ما در کشوري زندگي مي‌کنيم که خود را از لحاظ اخلاق گرايي و جوانمردي سرآمد ديگر کشورها مي‌دانيم و مردم بقيه کشورها را به بي‌رحمي‌ يا بي‌تفاوتي به درد و رنج ديگران متهم مي‌کنيم و جوالدوز بي‌خيالي را به آنها مي‌زنيم اما الان آيا حاضريم اين سوزن را به خودمان بزنيم؟


 اخبار کوتاه 

 حريق گسترده در بازار تهران

سخنگوي سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران از حريق گسترده در يک انبار پوشاک در بازار تهران خبر داد. سيد جلال ملکي در گفت‌و گو با ايسنا، در اين باره گفت: به دنبال اعلام يک مورد حادثه حريق در ساعت 5:56 صبح ديروز آتش‌نشانان سه ايستگاه هفت، فرعي هفت و چهار به همراه خودروي حامل تجهيزات تنفسي به محل حادثه واقع در بازار مسگرهاي بازار بزرگ تهران اعزام شدند. وي با بيان اينکه محل حادثه يک ساختمان دو طبقه با يک زيرزمين بود که از آن به عنوان محلي براي انبار و کارگاه توليد پوشاک استفاده مي‌شد، افزود: در طبقه اول اين ساختمان انباري به مساحت 150 مترمربع که مملو از پوشاک و لوازم توليدي بود، دچار حريق شده بود. سخنگوي سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران با بيان اينکه اين انبار کاملا شعله‌ور شده و آتش در حال سرايت به اماکن و طبقات ديگر بود ، گفت: آتش‌نشانان همزمان با ايمن‌سازي محل عمليات خود از چند جهت را براي مهار و اطفاي حريق آغاز کرده و پس از مدتي موفق شدند از سرايت آن به ديگر قسمت‌ها جلوگيري کنند.

جزئيات قتل هولناک زوج سالمند در بابل

فرمانده انتظامي استان مازندران جزئيات قتل زوج سالمند و دستگيري عاملان اين جنايت را تشريح کرد. سردار جعفري نسب در گفتگو با مهر در تشريح اين پرونده گفت: صبح روز 12 آبان امسال وقوع جنايتي هولناک در شهر اميرکلاي بابل به ماموران پليس اطلاع داده شد. در ادامه تيمي از ماموران براي بررسي ماجرا در صحنه جنايت حاضر شدند. بررسي هاي اوليه نشان داد قربانيان اين قتل زوج سالمندي به نام هاي عباسعلي و کلثوم هستند که با ضربه هاي چاقو و به صورت دلخراشي به قتل رسيده بودند.

وي ادامه داد: بررسي صحنه جنايت نشان داد قاتل يا قاتلين با اين زوج آشنايي داشته و پس از ورود به خانه قربانيان آن ها را به قتل رسانده و طلاهاي کلثوم را به سرقت برده اند. با انتقال جسد به پزشکي قانوني تيمي از ماموران تحقيقات براي کشف راز اين جنايت را زير نظر سرهنگ عطيمي ، رئيس پليس آگاهي استان مازندران آغاز کردند. تيم پليسي در ادامه تجسس هاي خود تحقيقات را بر روي بستگان مقتولين متمرکز کرده و با رديابي هاي ويژه پليسي به يکي از بستگان اين زوج مشکوک شدند. رئيس پليس استان مازندران ادامه داد: با کشف اين سرنخ متهم مورد نظر به اداره آگاهي احضار شد که در بازجويي هاي اوليه منکر ارتکاب اين جنايت شد. کارآگاهان که متوجه تناقض گويي هاي او شده بودند به بازجويي ها ادامه دادند تا اين که مرد جنايتکار لب به اعتراف گشود و گفت: با همدستي فردي به نام کريم 50 ساله اين جنايت را مرتکب شدم. شب حادثه پس از اطمينان از اين که قربانيان خواب هستند وارد خانه شان شده و آن ها را با ضربه هاي چاقو به قتل رسانديم سپس 12 النگو و انگشترهاي کلثوم را سرقت کرده و از محل گريختيم. با اين اعترافات دومين متهم پرونده نيز دستگير شد که در بازجويي ها به ارتکاب اين قتل اعتراف کرد. در حال حاضر تحقيقات از متهمان در اداره آگاهي ادامه دارد و جنايتکاران صحنه اين قتل را به زودي بازسازي مي کنند.

پايان اختلاف 2 همکار با شليک گلوله

فرمانده انتظامي شهرستان همدان گفت: مشاجره لفظي بين دو همکار منجر به قتل يکي از آنان شد.

سرهنگ رسول مرادي در گفت و گو با ايسنادر اين باره اظهارکرد: فردي با هويت «س.ب» با فردي به هويت «ع.س» که قبلا با همکاربودند در 23 آبان‌ماه مصادف با روز عاشورا دچار اختلاف مي‌شود و پس از بالاکشيدن مشاجره لفظي «س.ب» از داخل پرايد خود يک قبضه سلاح شکاري دو لول را برمي‌دارد و سراغ فرد مورد نظر مي‌رود.وي با بيان اينکه مقتول فردي 34 ساله بود، تصريح‌کرد: متهم به قتل در ابتدا يک گلوله به گلوي او مي‌زند و گلوله بعدي را در سرش خالي مي‌کند. بلافاصله اکيپ‌هاي انتظامي وارد عمل شدند و سلاح را کشف کردند و قاضي مربوطه در صحنه جرم حاضر شد. مرادي ادامه‌داد: هم‌اکنون اقدامات قضايي، انتظامي و قانوني در حال انجام است و با توجه به اينکه فرد متهم به قتل شناسايي شده و پيش از رسيدن ماموران در محل متواري شده اما اقدامات لازم براي دستگيري وي صورت گرفت.

قاتل مامور پليس اعدام شد

دادستان عمومي و انقلاب اصفهان از اجراي حکم اعدام قاتل شهيد رضايي در زندان مرکزي اين شهر خبرداد. محمدرضا حبيبي در گفتگو با مهر اظهار داشت: مرد اعدامي چندي قبل در جريان يک تعقيب و گريز در محور داران تيران يکي از ماموران نيروي انتظامي به استوار شهرام رضايي را به قتل رسانده و دو مامور ديگر را مجروح کند. اين متهم علاوه بر حمل سه قبضه اسلحه، 162 فشنگ جنگي و 20 فشنگ کلت همراه داشت که پس از محاکمه در دادگاه کيفري استان به اعدام محکوم شد. صبح ديروز حکم اعدام قاتل 46 ساله با درخواست اولياي دم در زندان مرکزي اصفهان اجرا شد.