نسخه شماره 3340 - 1392/08/26 -

مجازات مرگ درانتظار عاملان قتل مرد ميانسال
اعدام براي زن خيانتکار و قاتل


هوو بازهم قرباني گرفت


حريق گسترده در انبار بزرگ چوب

ماشين فروش قلابي بازداشت شد
کلاهبرداري 9 ميلياردي به اسم فروش مگان


همکاري آن لاين پليس فتا با 132 کشور


عبور کاميون از روي موتورسوار در بزرگراه همت


اخبار کوتاه

ويژه
اعترافات قاتلين معاون وزير


اخبار خارجى


 مجازات مرگ درانتظار عاملان قتل مرد ميانسال
 اعدام براي زن خيانتکار و قاتل 

 زن خيانتکار که پس از اجراي نقشه قتل شوهرش با قاتل او ازدواج کرده بود پس از محاکمه در دادگاه کيفري به قصاص محکوم شد. همدست اين زن نيز به اعدام محکوم شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، در اين پرونده پري متهم است 11 دي ماه سال 84 با همدستي مردي به نام غدير همسر خود را در شهرستان ملارد به قتل رسانده است.

متهمان پرونده پس از قتل احمد، جسد او را مثله کرده و در يک کانال آب در خيابان ابوذر تهران رها کردند. عاملان اين جنايت بعد از قتل مرد جوان با يکديگر ازدواج کرده که حاصل اين ازدواج يک پسر است. چندي قبل به اتهامات زن و مرد جوان در شعبه 74 دادگاه کيفري و به رياست قاضي عبداللهي رسيدگي شد.

در ابتداي اين جلسه اولياي دم مقتول براي عاملان جنايت تقاضاي قصاص کردند. سپس پري در جايگاه قرار گرفت و با رد اتهامش گفت: من سال 68 با احمد ازدواج کردم او سال 83 مي خواست براي کار به بندرعباس برود که با پادرمياني پدرشوهر سابقم از اين تصميم خود منصرف شد. اواخر سال 84 او به طور ناگهاني براي کار به بندرعباس رفت و از آن به بعد تماسش با ما قطع شد. حتي سه بار براي يافتن احمد عکسش را در روزنامه ها چاپ کردم. فرد ناشناسي نيز با خانواده پدرشوهر سابقم تماس گرفت و مدعي شد احمد در بندرعباس مشغول کار است. حدود 5 ماه پس از ناپديدشدن شوهرم، با غدير ازدواج کردم که حاصل آن يک پسربچه مي باشد.

در ادامه جلسه دادگاه، دختر مقتول با رد ادعاهاي مادرش، گفت: مادرم غدير را قبل از اينکه پدرم ناپديد شود به خانه مان مي آورد و مدعي بود قرار است قاتل پدرم با خاله ام ازدواج کند.

پري در خصوص اظهارات دخترش گفت: حرف هاي او را قبول ندارم و من قبل از ناپديد شدن همسرم هيچ ارتباطي با غدير نداشتم.

در ادامه جلسه دادگاه غدير در جايگاه قرار گرفت که او نيز با رد اتهاماتش گفت: من و احمد با هم دوست بوديم حتي يک بار من در يک درگيري چاقو خوردم که احمد مرا به بيمارستان برد. او خيلي مهربان بود پس چطور مي توانم دست به قتلش زده باشم.

رئيس دادگاه: شما اقرار کرده ايد که پس از قتل، جسد را مثله کرده و در يک کانال آب در خيابان ابوذر تهران انداخته ايد.

غدير: اين اعترافات تحت فشار بازجويي بود.

رئيس دادگاه: در بخشي از اعترافاتت اعلام کرده اي احمد را با همدستي يک فرد افغاني به نام بهزاد به قتل رسانده اي، در اين باره چه توضيحي داري؟

غدير: به خاطر دشمني که با بهزاد داشتم اين دروغ را مطرح کردم.

در ادامه جلسه، رئيس دادگاه محاکمه را غيرعلني کرد تا به ديگر اتهامات متهمان رسيدگي شود .

پس از آخرين دفاعيات متهمان قضات دادگاه وارد شور شده و غدير و پري را به اتهام مشارکت در قتل عمدي به قصاص محکوم کردند.


 هوو بازهم قرباني گرفت 

 سخنگوي سازمان امداد و نجات جمعيت هلال‌احمر جزئيات امدادرساني به تصادف مرگبار تريلر هوو با اتوبوس و سه سواري ديگر را شرح داد.

حسين درخشان با بيان اينکه در ساعت 17:48 جمعه وقوع يک فقره تصادف در محدوده درگز در محور قوچان از سوي اورژانس به پايگاه امداد و نجات جاده‌اي اين منطقه اعلام شد، گفت: با حضور امدادگران در صحنه حادثه مشخص شد که تريلر با اتوبوس و سه پرايد تصادف کرده است، امدادگران عمليات رهاسازي محبوس‌شدگان را آغاز و 15 تن را از مرگ حتمي نجات دادند. سخنگوي سازمان امداد و نجات جمعيت هلال‌احمر با بيان اينکه اين حادثه 25 مصدوم بر جاي گذاشت که جملگي توسط اورژانس به مراکز درماني منتقل شدند، گفت: در اين حادثه 30 تن دچار حادثه‌ديدگي شدند که 25 تن از آنان مصدوم شده بودند. همچنين بنابر اعلام پليس‌راه استان خراسان‌رضوي، بر اثر تصادف بين تريلر هوو، اتوبوس بنز و سه پرايد در کيلومتر 30 جاده قوچان به درگز، پنج تن در دم و سه تن نيز پس از انتقال به بيمارستان بر اثر شدت جراحات جان خود را از دست دادند که کارشناسان پليس‌راه علت اين تصادف را بروز نقص فني در سيستم ترمز تريلر هوو اعلام کردند.


 حريق گسترده در انبار بزرگ چوب 

يک انبار چوب به مساحت 15 هزار مترمربع شب‌گذشته دچار حريق گسترده شد. سيدجلال ملکي، سخنگوي سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران ، با بيان اينکه وقوع يک مورد حادثه حريق در انبار چوب به آدرس جاده ساوه، شهرک چهاردانگه در ساعت 22:54 ديشب به آتش‌نشاني پايتخت اطلاع داده شد، افزود: علي‌رغم اينکه محل حادثه در حوزه استحفاظي آتش‌نشاني تهران قرار نداشت، ستاد فرماندهي آتش‌نشانان ايستگاه‌هاي 12، 38، 35 و 87 را به همراه خودروي حامل تجهيزات تنفسي و فوماتيک به محل اعزام کرد. به گزارش ايسنا،وي با بيان اينکه پنج دستگاه تانکرآب نيز از سوي آتش‌نشاني پايتخت به محل حادثه اعزام شد، افزود: پس از حضور آتش‌نشانان در محل مشاهده شد که يک انبار چوب به مساحت تقريبي 15 هزار مترمربع که مملو از چوب، لوازم‌چوبي و کارتن و مقوا بود، دچار آتش‌سوزي شد. سخنگوي سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران با بيان اينکه 3000 مترمربع از اين انبار کاملا شعله‌ور بوده و آتش در حال سرايت به ديگر قسمت‌ها بود، افزود: عوامل آتش‌نشاني اقدامات خود براي اطفاي حريق در اين محل را با کمک عوامل آتش‌نشاني چهاردانگه آغاز کردند و پس از مدتي شعله‌هاي آتش در اين انبار را مهار کردند.


 ماشين فروش قلابي بازداشت شد
 کلاهبرداري 9 ميلياردي به اسم فروش مگان 

 گروه حوادث: مجرم اقتصادي که پس از فرار از زندان با وثيقه، به بهانه فروش خودروي مگان کلاهبرداري 9 ميليارد توماني کرده بود در مخفيگاهش به دام پليس افتاد. سوم مهر امسال تعدادي از شکات و مالباختگان با مراجعه به دادسراي ناحيه 5 تهران و طرح شکايت تحت عنوان «کلاهبرداري» عنوان داشتند که نزديک به 700 ميليون تومان از آنها کلاهبرداري شده است .

با تشکيل پرونده مقدماتي با موضوع «کلاهبرداري» و به دستور شعبه يازدهم بازپرسي دادسراي
ناحيه 5 تهران، پرونده براي رسيدگي در اختيار پايگاه دوم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت .

مالباختگان در اظهارات خود عنوان کردند؛ چندي پيش يکي از بستگانشان مدعي شده که از طريق يکي از دوستانش با فردي ذي نفوذ در ارگان‌هاي دولتي آشنا شده و اين شخص مي‌تواند در کمترين زمان اقدام به تحويل خودروي مگان به قيمت دولتي کند، اقدام به پرداخت مبلغي نزديک به 700 ميليون تومان براي خريد ماشين کرده اما پس از گذشت نزديک به دو ماه متوجه شدند که اين شخص يک کلاهبردار بوده است .

با توجه به اظهارات مالباختگان، کارآگاهان به تحقيق از فردي به نام «عليرضا . ب» پرداختند که بنا بر اظهارات تمامي مالباختگان اقدام به جمع آوري اين مبلغ از آنها کرده و خود وي نيز يکي از مالباختگان و شکات پرونده محسوب مي‌شود .

«عليرضا . ب» که مهندس و مدير عامل يک شرکت توليدي در تهران است و مالباختگان نيز بواسطه اطمينان کامل به وي اقدام به پرداخت پول کرده بودند، در اظهارات خود به کارآگاهان گفت : چند ماه پيش، از طريق يکي از دوستان خود با فردي به نام «جعفر‌.‌ي» آشنا شدم که خود را فردي بانفوذ و داراي مسئوليت‌هاي حساس دولتي معرفي مي‌کرد . مدتي از اين آشنايي گذشت تا اينکه وي مدعي شد که بواسطه ارتباطات کاري که با يکي از شرکت‌هاي توليدکننده خودرو پيدا کرده، مي‌تواند اقدام به ترخيض خودروي مگان با قيمت دولتي کند و من نيز بلافاصله موضوع را با تعدادي از بستگان نزديک مطرح و آنها نيز با توجه به شرايط مناسب تحويل خودرو، هريک متقاضي خريد خودرو شده و در مجموع مبلغ 700 ميليون تومان را جمع آوري و از طريق من به «جعفر . ي» تحويل داديم و قرار بر آن شد تا خودروهاي درخواستي در کمتر از يک ماه به ما تحويل تحويل داده شود .

«عليرضا . ب» در خصوص نحوه اطلاع از کلاهبرداري به کارآگاهان گفت : مدت يک ماه از زمان تحويل پول‌ها گذشت و من طي اين مدت براي پيگيري نحوه تحويل گرفتن خودروها به دفتر کار جعفر . ي واقع در خيابان آيت الله کاشاني مراجعه مي‌کردم تا اينکه وي يک روز مدعي شد که به احتمال گران شدن قيمت خودرو، شرکت توليدکننده خودرو مگان نيز فروش محصولات خود را متوقف کرده و به همين علت امکان تحويل خودروها وجود دارد و به اين بهانه دوفقره چک به من تحويل داد تا پول بستگان خود را به آنها پس بدهم. چند روز بعد، براي وصول چک‌ها به شعبه بانک مراجعه و متوجه شدم که چک‌ها بلامحل هستند که بلافاصله با شماره‌هاي تماس جعر‌.‌ي تماس گرفته اما گوشي تلفن همراهش خاموش بود . به همين علت به دفتر شرکت مراجعه و متوجه شدم که آنجا نيز تعطيل است. با توجه به تحقيقات به عمل آمده از مالباختگان و شناسايي تعدادي ديگر از مالباختگان که آنها نيز به همين شيوه و شگرد مورد کلاهبرداري قرار گرفته بودند، کارآگاهان پايگاه دوم پليس آگاهي با انجام چهر‌ه‌نگاري و بهره گيري از بانک اطلاعات مجرمين سابقه دار موفق به شناسايي «جعفر‌.‌ي»
40 ساله به عنوان يکي از مجرمين سابقه‌دار در زمينه ارتکاب جرايم اقتصادي شدند که از حدود سه سال پيش و از طريق تأمين قرار قانوني ميلياردي از طريق يکي از بستگان خود، از زندان آزاد و متواري شده
بود . بررسي سوابق «جعفر‌.‌ي» حکايت از آن داشت که وي در سال 87 و به اتهام اخلال در نظام اقتصادي، دستگير و روانه زندان شده و بر اساس دستور دستگاه قضايي ممنوع المعامله گشته و به همين علت حق هرگونه فعاليت دولتي، داشتن هرگونه حساب‌هاي بانکي و اخذ دسته چک و ديگر تسهيلات بانکي را ندارد . با شناسايي «جعفر . ي» به عنوان متهم پرونده و با توجه به تحت تعقيب قرار داشتن وي از سوي دستگاه قضايي، تحقيقات ويژه‌اي براي شناسايي مخفيگاه متهم آغاز و سرانجام با انجام اقدامات پليسي کارآگاهان موفق به شناسايي آخرين مخفيگاه «جعفر .ي» در خيابان گاندي شده و اين متهم ميلياردي را در مخفيگاهش دستگير و به پايگاه دوم پليس آگاهي تهران بزرگ منتقل کردند .

سرهنگ جانپرور رئيس پايگاه دوم پليس آگاهي تهران بزرگ با رد هرگونه ارتباط کاري ميان شرکت توليد کننده خودرو مگان و متهم پرونده گفت : با شناسايي تعداد ديگري از مالباختگان و شناسايي متهم از سوي شکات جديد، ارزش مالي اين پرونده تا به اين لحظه از تحقيقات به 9 ميليارد تومان رسيده که با توجه به احتمال افزايش تعداد مالباختگان همچنان احتمال افزايش ارزش مالي پرونده وجود دارد . به همين خاطر از تمام شکات و مالباختگاني که بدين شيوه و شگرد مورد کلاهبرداري قرار
گرفته اند دعوت مي‌شود تا براي شناسايي متهم و پيگيري شکايات خود به پايگاه دوم پليس آگاهي تهران بزرگ واقع در خيابان آزادي – خيابان زنجان شمالي مراجعه کنند .


 همکاري آن لاين پليس فتا با 132 کشور 

 اولين نشست روساي پليسهاي سايبري کشورهاي اروپا و آسيا با موضوع جرائم سايبري در سنگاپور برگزار شد. در اولين کارگروه اوراسياي پليس اينترپل، مقامات اصلي اين سازمان از جمله دبير اجرايي آي‌جي‌سي‌آي، رئيس مبارزه با جرايم سايبري سازمان اينترپل، تعدادي از مقامات کشور سنگاپور و رئيس پليس فتا نيز حضور داشتند.

در حاشيه اين نشست رئيس پليس فتا ايران با مدير عامل يکي از شرکتهاي معروف توليد کننده آنتي ويروس به نام Kaspersky ديدار و گفت‌وگو کرد. سردار کمال هاديانفر رئيس پليس فتا با اشاره به اينکه برگزاري اينگونه نشستها در روند مبارزه با جرائم سايبري از اهميت بالايي برخوردار است، تصريح کرد: امروز پليس سايبري ايران با 132 کشور به صورت آنلاين در ارتباط است و اشتراک‌گذاري جرم و مجرم يکي از اين هماهنگي‌ها در عرصه بين‌المللي است.

وي ادامه داد: امروز همه کشورها اين را مي‌دانند که عقب‌ماندگي پليس‌ها در عرصه مبارزه با جرايم سايبري بيشترين خطر را براي سايبر کشورها دارد.در حوزه مبارزه با جرايم سايبر توسعه و پيشرفت همه کشورها معنا دارد و دنيا را قادر به پيشگيري و مقابله با جرايم مي‌کند. به همين دليل است که عملياتهاي بين‌المللي مانند پانگه‌آ 1 تا 4 در دنيا با حضور پليس‌هاي سايبري انجام مي‌شود چون جرم در فضاي سايبر گذشته از عدم وابستگي به زمان و مکان کاملا سيال و داراي هويت پنهان است.


 عبور کاميون از روي موتورسوار در بزرگراه همت  

 برخورد يک دستگاه موتورسيکلت با کاميون در مسير غرب به شرق بزرگراه همت راننده موتورسيکلت را به کام مرگ برد.

سيد جلال ملکي، سخنگوي سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران ، در تشريح جزئيات اين خبر گفت: وقوع يک مورد حادثه رانندگي در ساعت 14:33 ظهر امروز به سامانه 125 اطلاع داده شد و در پي آن ستاد فرماندهي آتش‌نشانان ايستگاه 74 را به محل حادثه واقع در مسير شرق به غرب بزرگراه همت ابتداي جاده کن اعزام کرد.

به گزارش ايسنا،وي افزود: پس از حضور آتش‌نشانان در محل مشاهده شد که يک دستگاه موتورسيکلت با يک کاميون برخورد کرده، به طوري که موتورسيکلت و راکب آن کاملا به زير کاميون رفته‌اند.

سخنگوي سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران با اشاره به عمليات آتش‌نشانان براي خروج فرد حادثه ديده، اظهارکرد: آتش‌نشانان اين فرد را از زير کاميون خارج کرده و به عوامل اورژانس مستقر در محل حادثه تحويل دادند که آنان پس از بررسي علائم حياتي، مرگ وي را به دليل شدت جراحات وارده تاييد و اعلام کردند.

ملکي با بيان اينکه فرد حادثه ديده يک جوان 25 ساله بود، افزود: آتش‌نشانان در ساعت 14:53 به عمليات خود در اين محل خاتمه دادند.

به گفته وي، علت قطعي اين حادثه از سوي کارشناسان پليس راهنمايي و رانندگي اعلام خواهد شد.


 اخبار کوتاه 

 مرگ مادر و دختر با واژگوني خودرو

سيد جلال ملکي، سخنگوي سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران با اشاره به حادثه رانندگي رخ داده در غرب پايتخت، افزود: به دنبال اطلاع يک مورد حادثه رانندگي در ساعت 19:52 روزگذشته، ستاد فرماندهي آتش‌نشانان ايستگاه‌هاي 68، 100 و گروه نجات 8 را به محل حادثه واقع در مسير شرق به غرب بزرگراه همت، بعد از پارک چيتگر اعزام کرد. به گزارش ايسنا، وي ادامه‌داد: آتش‌نشانان پس از حضور در محل مشاهده کردند که يک دستگاه سواري 206 با دو سرنشين پس از انحراف از مسير اصلي، وارد شانه خاکي شده و واژگون شد. سخنگوي سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران با بيان اينکه اين خودروي سواري پس‌از واژگون شدن و طي مسافتي از قسمت سقف و پايه‌هاي تير انتقال برق فشار قوي برخورد کرده و متوقف شد، گفت: دو تن که زني 30 ساله و دختر هفت ساله‌اش بودند، در کابين خودرو محبوس شدند که آتش‌نشانان همزمان با ايمن‌سازي محل، اقدامات خود براي خروج اين افراد را آغاز کردند. ملکي با اشاره به تحويل دو فرد حادثه ديده به عوامل اورژانس، به ايسنا گفت: تکنيسين‌هاي اورژانس پس از بررسي علائم حياتي، مرگ اين مادر و دختر را به علت شدت جراحات وارده، تاييد و اعلام کردند.

حادثه در ارتفاعات توچال

سخنگوي سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران از مصدوميت شديد مردي ميانسال در ارتفاعات توچال خبر داد و افزود: در ساعت 11:15 روزگذشته يکي از اعضاي تيم‌هاي کوهنوردي حاضر در منطقه توچال به آتش‌نشانان مراجعه و اعلام کرد که فردي بي‌حال در ارتفاعات، روي زمين افتاده است.

ملکي با بيان اينکه آتش‌نشانان به سرعت به محل حادثه رفتند، افزود: عوامل آتش‌نشاني پس از حضور در محل، با مردي حدود 50 ساله روبرو شدند که داراي وضعيت وخيمي بود. سخنگوي سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران با بيان اينکه آثاري از سقوط و ضرب و جرح در بدن فرد حادثه ديده مشاهده نشد، گفت: فعلا نمي‌توان درباره علت وقوع اين حادثه اظهارنظر قطعي کرد.

برخورد خونين پژو 206 و سمند

تصادف بين يک‌دستگاه سواري پژو 206 و يک‌دستگاه سواري سمند پنج تن را راهي بيمارستان کرد.به گزارش ايسنا، برابر اعلام پليس راهور استان فارس در ساعت 14:45 روز جمعه بر اثر تصادف بين يک‌دستگاه سواري پژو 206 و يک‌دستگاه سواري سمند در بلوار پريشان شهر کازرون
پنج تن مجروح شدند. کارشناسان پليس راهور علت اين تصادف را عدم‌توانايي در کنترل وسيله ناشي از خستگي و خواب‌آلودگي از جانب راننده سواري سمند اعلام کردند.


 ويژه
 اعترافات قاتلين معاون وزير 

 زوج جنايتکار که به اتهام قتل معاون سابق وزير صنعت دستگير شده‌اند، در نخستين اعترافات خود با قبول اتهاماتشان به تشريح نحوه قتل پرداختند.

به گزارش مهر، جسد صفدر رحمت آبادي ساعت 20 و 4 دقيقه يکشنبه گذشته در خودرويش در خيابان گلبرگ کشف شد. عامل جنايت با شليک دو گلوله به سر معاون وزير صنعت او را به قتل رسانده بود. بررسي صحنه جنايت نشان مي‌داد، قاتل در داخل خودرو نشسته و به سوي قرباني شليک کرده بود. در ادامه تيمي از کارآگاهان پليس آگاهي تحقيقات در اين زمينه را آغاز کرده و با رديابي‌هاي خود به يکي از بستگان پدري مقتول ظنين شده و او را همراه همسرش در شرق تهران دستگير کردند.

متهمان در بازجويي‌هاي اوليه منکر هرگونه جنايتي شدند. مرد جوان در ادامه لب به اعتراف گشود و به کارآگاهان گفت: مرحوم رحمت‌آبادي از بستگان پدري ام بود. من و همسرم 10 سال قبل پس از ازدواج به تهران آمده و در شرق تهران ساکن شديم. از چندي قبل با مقتول اختلافاتي داشتم و به دنبال راهي براي انتقام بودم. روز حادثه با تهيه اسلحه از همسرم خواستم که با مرحوم رحمت آبادي قرار بگذارد. حدود ساعت هشت شب به محل قرار در خيابان گلبرگ رسيديم. همسرم بر روي صندلي جلوي خودرو نشست و من پشت سر مقتول نشستم. پس از کمي صحبت اسلحه را به سمت سر مقتول گرفته و دو گلوله شليک کردم.

وي ادامه داد: به خاطر سر و صداي خيابان کسي متوجه شليک نشد. سريع از ماشين پياده شده و به خانه بازگشتيم که قبل از فرار ماموران ما را دستگير کردند. زن جوان نيز با تائيد اعترافات همسرش گفت: شوهرم از من خواست با مرحوم رحمت آبادي تماس گرفته و از او بخواهم براي حل مشکلي که دارم قراري بگذارد. مقتول نيز براي حل مشکل ما و بدون اطلاع از نقشه شوهرم در محل قرار حاضر شد.همسرم به خاطر اختلافاتي که با مقتول داشت مرا وارد اين جنايت کرد. يک مقام آگاه در اين خصوص گفت: با تکميل تحقيقات و بازسازي صحنه قتل پرونده با صدور کيفرخواست به دادگاه کيفري استان تهران فرستاده مي‌شود .


 اخبار خارجى 

 واژگوني مرگبار کاميون هند

رسانه‌هاي داخلي هند از واژگوني يک دستگاه کاميون در جنوب اين کشور و احتمال کشته شدن 21 تن در اين سانحه خبر دادند. بنا بر اعلام مقامات محلي شهر «بلگائوم» در اين حادثه که صبح ديروز (شنبه) اتفاق افتاد اين کاميون از مسير جاده اصلي منحرف شد. طبق اعلام مقامات محلي اين شهر، سرنشينان اين کاميون که از کارگران کارخانه شکرسازي بودند در مسير رفتن به محل کار دچار سانحه شدند. گزارش‌ها حاکيست در ميان قربانيان اين حادثه تعدادي زن و کودک نيز بوده‌اند.

کلکسيونر گينسي جعبه‌هاي پيتزا

براي اغلب مردم، کلکسيون معمولا با جمع‌آوري تمبرها، سکه‌ها و اشياي باارزش معنا پيدا مي‌کند اما براي «اسکات وينر» شهروند ساکن نيويورک جمع‌آوري کلکسيون مفهوم ديگري دارد چرا که وي با جمع‌آوري جعبه‌هاي پيتزا، صاحب بزرگترين کلکسيون اين جعبه‌ها شده است. مسئولان ثبت رکوردهاي جهاني گينس در آستانه نهمين سالگرد انتشار کتاب رکوردهاي جهاني گينس، با تاييد خبر فوق «اسکات وينر» را دارنده بزرگترين کلکسيون جعبه‌هاي پيتزا معرفي کرده و رکورد گينس را به وي اعطا کردند. به گزارش ايسنا به نقل از پايگاه اينترنتي گاتهاميست، «اسکات وينر» در اين رکورد تعداد 595 جعبه مختلف پيتزا را که از 45 کشور مختلف جهان گردآوري کرده به نمايش گذاشت. وي از سال 2008 ميلادي شروع به جمع‌آوري اين جعبه‌ها کرد. وي همچنين براي اينکه بتواند يک جعبه پيتزا به قطر 137 سانتيمتر را به‌ دست آورد همراه با برادرش مجبور به پرداخت 200 دلار شده تا آن را از لس‌آنجلس برايشان ارسال کنند.

مرگ پيرترين بريتانيايي

«گريس جونز»، آخرين فردي که در قرن 19 ميلادي در انگليس متولد شده بود، روز پنجشنبه گذشته در سن 113 سالگي درگذشت. به گزارش يونايتدپرس، «جونز» در دسامبر سال 1899 ميلادي و زماني که «ملکه ويکتوريا» همچنان بر تخت سلطنت و انگليس در جريان «نبرد بوئر» بود، متولد شد.نامزد وي در جنگ جهاني اول کشته شد و وي پس از آن هرگز ازدواج نکرد و به حرفه خياطي پرداخت و در نهايت حدود 50 سال پيش بازنشسته شد. «جونز» درست دو هفته پس از مرگ «رالف تارانت»، شهروند 110 ساله شهر شفيلد که عنوان مسن‌ترين مرد انگليس را يدک مي‌کشيد، جان باخت.

جراحي مردي با تومورهاي خوشه‌اي

يک مرد جوان هندي از نوعي بيماري نادر رنج مي‌برد که موجب شده تومورهاي بزرگي در ناحيه صورتش رشد کنند. به گزارش ايسنا، «لاليت رام» که در يکي از روستاهاي دورافتاده هند زندگي مي‌کند، گفت: زماني که کم سن و سال‌تر بودم اين تومور نيز کوچکتر بود و با بزرگتر شدن من اين تومور هم رشد کرد اما خانواده‌ام به آن توجهي نکردند.لاليت رام افزود: به دليل شرايط نامناسبي که صورتم پيدا کرده بود قادر به ترک خانه نبودم. همچنين هنگام خوردن غذا و نوشيدني هم مشکل داشتم. اين مرد جوان گفت: پس از آن که يک تيم پزشکي از وضعيت من باخبر شدند تصميم گرفتند که عمل جراحي برداشتن تومورها را روي صورتم انجام دهند. اين عمل جراحي بسيار ترس‌آور بود زيرا نمي‌دانستم آيا از آن جان سالم به در خواهم برد يا نه؟ اما لازم بود به اين عمل تن در دهم. «ويوک کومار»، پزشک معالج اين مرد گفت: پيش از اين در هيچ يک از جراحي‌هايم با چنين تومور بزرگي روبرو نشده بودم. تومور صورت اين بيمار از پيشاني‌اش رشد کرده و به ديگر قسمت‌هاي صورتش کشيده شده بود. به گزارش ايسنا به نقل از روزنامه ديلي‌ميل، لاليت رام به رغم خطرات اين عمل جراحي تحت جراحي شش ساعته قرار گرفت و بهبودي نسبي پيدا کرد.