نسخه شماره 3340 - 1392/08/26 -


100 ميليارد دلار از درآمدهاي دولت احمدي نژاد کجاست؟

مجيد انصاري با اشاره به جلسه راي اعتماد مجلس براي وزير ورزش:
نمي‌گذاريم کار به حکم حکومتي رهبري برسد


ضرورت اجراي طرح تأمين اجتماعي جامع در كشور


مردم زلزله‌زده ورزقان هنوز در کانکس زندگي مي‌کنند


بازي آمريکا با چماق تحريم، فرصت ديپلماسي را مي‌سوزاند


طرح انتقال پايتخت سياسي در پي تشديد آلودگي هوا


به دنبال کاهش ناامني‌هاي سيستان و ‌بلوچستان هستيم


اخبار کوتاه


کوتاه از بهارستان


الو مردم سالاري 88267856

ظريف و عراقچي درباره مذاکرات هسته اي تاکيد کردند:
توافق با 1+5 بر اساس احترام متقابل

در آستانه مذاکرات جديد هسته اي صورت گرفت:
اوج گيري اختلاف سياسي در آمريکا بر سر ايران

داريوش قنبري:
شکست خوردگان انتخابات به دنبال کارشکني در دولت روحاني‌اند


خبر

يادداشت
راه مذاکره باز است


ديپلماسي

يادداشت
شرايط حساس هسته‌اي

يادداشت
چرايي اقدام اوباما

يادداشت
نگراني درباره راکتور تحقيقاتي آب سنگين اراک؛ بهانه يا واقعيت؟


 100 ميليارد دلار از درآمدهاي دولت احمدي نژاد کجاست؟ 

مقايسه درآمدهاي دولت‌هاي نهم و دهم از محل چهار منبع اصلي درآمدهاي دولتي با بودجه عمومي نشان از 154 ميليارد دلار مازاد درآمدي دارد. به گزارش خبر‌آنلاين براساس گزارش‌ رسمي ميزان درآمد دولت‌هاي نهم و دهم از چهار منبع صادرات نفتي، اوراق مشارکت، ماليات و فروش شرکتهاي دولتي 980 ميليارد دلار بوده است، مقايسه اين رقم با بودجه عمومي کشور نشان ،دهد، طي سالهاي 88 تا 91 سرجمع بودجه عمومي کشور رقمي معادل 824 ميليارد دلار بوده است که در مقايسه اين ارقام مي‌توان گفت دولت‌هاي نهم و دهم در دوران طلايي نفت بالغ بر 5/154 ميليارد دلار مازاد درآمد داشته‌اند، اکنون سوال اينجاست که مازاد درآمد دولت کجاست؟

بخشي از اين مازاد درآمد بايد براساس قانون به صندوق توسعه ملي وازير شده باشد، در حال حاضر بنا به گفته مسئولان موجودي صندوق رقمي بين 30 تا 50 ميليارد دلار است، با احتساب اين رقم بازهم چيزي بيش از 100 ميليارد دلار از منابع ارزي و ريالي جذب شده توسط دولت‌هاي نهم و دهم بايد در چرخه اقتصادي کشور جايي پيدا کرده باشند ولي اين جايگاه کجاست؟

براساس اظهار نظر بر اساس برخي اظهار نظرهاي تائيد نشده و جسته و گريخته بالغ بر 50 ميليارد دلار از درآمد حاصل از فروش نفت ايران طي دو سال اخير در کشورهايي مانند چين و حتي برخي بانکهاي اروپايي مسدود شده است، در اين ميان در دوران تحريم يکي از راهکارهاي کشور براي دور زدن تحريم استفاده از اشخاص حقيقي براي انتقال درآمدهاي ارزي بوده است. افرادي مانند بابک زنجاني در اين سالها با تکيه بر همين نياز کشور توانسته‌اند به عنوان دلال ارز و نفت به درآمدهاي سرشاري دست پيدا کنند ولي بسياري از اين افراد نيز در اين سال‌ها براي انتقال درآمدهاي ارزي کشور با مشکلاتي مواجه شده و از سوي تحريم کنندگان شناسايي و در نهايت و به دلايل متعدد منابع ارزي که در اختيار ايشان قرار داشته به کشور بازنگشته است. با توجه به تراز درآمدهاي دولت‌هاي نهم و دهم مي‌توان انتظار داشت که نزديک به 50 ميليارد دلار از منابع ارزي کشور مي‌تواند در اختيار اين افراد قرار داشته باشد. به هر شکل تراز دخل و خرج دولت‌هاي نهم و دهم بارها از سوي ديوان محاسبات و دستگاه‌هاي نظارتي مورد نقد بررسي قرار گرفته و بعضا نيز در اين بررسي‌ها ايراداتي نيز وارد آمده و هنوز نتايج اين پرونده‌ها به صورت کامل رسانه‌اي نشده است ولي امروز در شرايطي که دوره يکصد روزه وعده شده از سوي دولت يازدهم براي اعلام وضعيت اقتصاد کشور رو به پايان است، مي‌توانيم انتظار داشته باشيم در مورد تراز درآمد و هزينه دولت‌هاي نهم‌و‌دهم تصويري روشن و شفاف ارايه شود، در بهترين شرايط بنابر آمارهاي رسمي همانطور که اشاره شده بيش‌از يکصد ميليارد دلار از منابع درآمدي کشور بلاتکيلف است و نهاد دولت بايد در مورد آن پاسخگو باشد.


 مجيد انصاري با اشاره به جلسه راي اعتماد مجلس براي وزير ورزش:
 نمي‌گذاريم کار به حکم حکومتي رهبري برسد 

 از پنج گزينه‌اي که تاکنون در دو دولت دهم و يازدهم براي کسب راي اعتماد براي وزارت ورزش و جوانان به مجلس معرفي شده‌اند، تنها محمد عباسي در دولت دهم موفق شد به وزارت برسد. محمود گودرزي چهارمين گزينه‌اي است که روحاني براي وزارت ورزش و جوانان به گود مجلس مي‌فرستد. آيا وي خواهد توانست اين بن‌بست را بشکند؟

کابينه دولت يازدهم همچنان يک يار غايب دارد. مجلس هفته گذشته به نصرالله سجادي راي اعتماد نداد تا سومين گزينه دولت نتواند به وزارت ورزش و جوانان ورود پيدا کند. در همان روز دولت، محمود گودرزي را به مجلس معرفي نمود و در فاصله کوتاه بعد از تعطيلي موقت مجلس رايزني‌ها در اوج خود قرار دارد.

در همين ارتباط تابناک در گفت گويي با مجيد انصاري معاون پارلماني رئيس جمهور به وضعيت وزير جديد پيشنهادي و نوع تعامل ميان مجلس و دولت پرداخت.

مجيد انصاري در ارتباط با وضعيت فعلي وزير پيشنهادي (گودرزي) اظهارداشت: فعلا وضعيت او در مجلس مناسب است. جلسات متعددي ميان ايشان و نمايندگان برگزار شده است. آقاي دکتر گودرزي نيز جلسه‌اي مشترک با رئيس مجلس آقاي لاريجاني داشتند که ماحصل اين ديدار بسيار مثبت بوده است.

وي در پاسخ به اين که آيا در صورت راي نياوردن آقاي گودرزي و به اتمام رسيدن فرصت سه ماهه سرپرستي وزارت ورزش و جوانان و بحث‌هايي که در مورد حکم حکومتي رهبري براي حل اين مساله مي‌شود، آيا دولت برنامه‌ريزي کرده است گفت که ما مطمئن هستيم دولت و مجلس در تعامل با يکديگر از روي دادن چنين وضعيتي جلوگيري مي‌کنند. ما اميدواريم وزير جديد پيشنهادي با راي بالا انتخاب شود و از چنين مشکلاتي اجتناب گردد و بر اساس برآوردهاي ما وضعيت آقاي گودرزي مثبت است.

به گفته انصاري دولت فکر مي‌کرد سه وزير پيشنهادي قبلي که معرفي شدند توانايي‌ها و قابليت‌هايي داشتند و مي‌توانستند به عنوان وزير ورزش و جوانان خدمت کنند که مجلس محترم به دلايلي به آنها راي اعتماد نداد. انصاري اضافه کرد بعضي علت راي نياوردن وزراي قبل در مجلس را به علت عدم تعامل ميان مجلس و دولت مي‌دانند که اين حرف بسيار اشتباهي است. دولت و مجلس جلسات هفتگي و روزانه مشترکي دارند و اکنون يکي از بهترين دوران روابط ميان مجلس و دولت است. در واقع راي نياوردن چند وزير به هيچ وجه نشان دهنده تيرگي روابط في‌مابين مجلس و دولت نيست. اين که عده‌اي گفته اند سخنان رئيس‌جمهور در مجلس باعث شده است که مثلا آقاي سجادي راي نياورده است فقط برداشت يک سري افراد است و پايه و اساسي ندارد چرا که دولت با مجلس روابط خوبي دارد.

معاون رئيس جمهور با توجه به تجربيات خود در معاونت پارلماني و نمايندگي مجلس اين گونه ارتباطات و اختلاف نظرها در بين مجلس و دولت را عادي و نشان پويايي روابط دانست. به گفته وي دولت تمام سعي خود را خواهد کرد که اين روابط باعث توسعه روند پيشرفت امورات کشور شود.

انصاري از پاسخ به سوالي در ارتباط با مطرح شدن استيضاح وزير علوم خودداري کرد. وي در ادامه در پاسخ به سوالي در ارتباط با نگاه دولت جديد به در راس بودن مجلس اظهار داشت که رئيس‌جمهور محترم بارها به نقش مهم مجلس در سخنراني‌ها تاکيد کرده‌اند. دولت مجلس را در راس امور مي‌داند چرا که مجلس در امر تدوين و تصويب قانون و نظارت بر قوه مجريه و دولت نقش بي‌بديلي دارد.


 ضرورت اجراي طرح تأمين اجتماعي جامع در كشور 

 آيت‌الله هاشمي رفسنجاني ديروز در ديدار اعضاي انجمن دندانپزشكان عمومي ايران با قدرداني از نقش جامعه دندانپزشكي كشور در تأمين بهداشت دهان و دندان مردم گفت: با توجه به افزايش هزينه‌هاي درمان و دارو در كشور به‌ويژه بخش دندانپزشكي، اجراي طرح تأمين اجتماعي جامع بايد از جمله اولويت‌هاي برنامه‌هاي وزارت بهداشت و درمان قرار گيرد.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام، با اشاره به انجام مطالعات طرح تأمين اجتماعي جامع در اواخر دولت سازندگي و ارائه آن به مجلس در 60 صفحه گفت: به‌رغم مطالعات انجام شده، متأسفانه اين طرح به دليل بررسي منابع مالي از مجلس پس گرفته شد و هنوز هم اجرايي نشده است.

ايشان افزود: اگر همه مردم در قالب طرح تأمين اجتماعي جامع، بيمه شوند، در بخش درمان، تعرفه‌ها يكسان و رابطه بين بيمار با پزشك و پزشك و دولت تنظيم مي‌شود كه تحقق اين مهم، راهي اساسي و كارگشا براي اطمينان‌خاطر مردم از آينده خود به‌ويژه تأمين هزينه‌هاي بهداشت و درمان و جلوگيري از اتلاف هزينه‌هاي زائد خواهد بود.

آيت‌الله هاشمي رفسنجاني: ايجاد مركز جامع دندانپزشكي كشور با مشاركت همه دست‌اندركاران اين بخش براي تجميع سرمايه‌ها و كاهش هزينه‌هاي درمان را مورد تأكيد قرار داد و گفت: با توجه به اولويت پيشگيري بر درمان به‌ويژه در دندانپزشكي، توجه و عنايت خاص وزارت بهداشت درمان به اين بخش ضروري‌تر به نظر مي‌رسد.

در ابتداي اين ديدار آقاي دكتر شهني‌زاده، رئيس انجمن دندانپزشكان عمومي ايران و تني چند از حاضران به طور جداگانه با ارائه گزارشي از اهداف و برنامه‌هاي اين انجمن، مسائل و ‌مشكلات اين بخش در تأمين تجهيزات، دارو، مواد دندانپزشكي و... را ارائه كردند.

در اين ديدار همچنين از آيت‌الله هاشمي رفسنجاني براي افتتاح كنگره بين‌المللي دندانپزشكي كه در دي ماه امسال برگزار خواهد شد، دعوت به عمل آمد.


 مردم زلزله‌زده ورزقان هنوز در کانکس زندگي مي‌کنند  

 نماينده ورزقان در مجلس، با اشاره به مشکلات مردم زلزله زده ورزقان، گفت: زمين لرزه ورزقان خسارت بسياري را به مردم اين منطقه وارد کرد و در شرايط فعلي اين شهر همانند يک کارگاه بوده و تعداد بسياري از منازل و واحدهاي مسکوني نيمه کاره رها شده‌ و مردم در کانکس‌هاي موقتي سکونت دارند.

الله‌وردي دهقاني در گفت‌وگو با خانه ملت، افزود: هرچند دولت تا به امروز کمک‌هاي مادي و معنوي فراواني به مردم زلزله زده ورزقان تزريق کرده و حتي وام 20 ميليون توماني نيز به مردم اين منطقه پرداخت شده، اما متاسفانه اينگونه وام‌هاي اندک و ناچيز جوابگوي مشکلات اهالي اين شهر نبوده است.

وي تصريح کرد: زيرساخت‌هاي واحدها و اماکن خسارت ديده در شهر ورزقان نيز در شرايط فعلي با مشکلات و معضلاتي روبرو هستند و بايد عنوان کرد تا به حال براي تقويت و برطرف کردن ضعف زيرساخت‌هاي شهر کار خاصي صورت نگرفته است. دهقاني اظهار کرد: دولت قرار بود وام کم بهره به زلزله زدگان ورزقان اختصاص دهد، که در برخي مناطق اين وام به روستاييان و افراد داراي شرايط پرداخت شد، اما متاسفانه برخي پيمانکاران ساخت‌و‌ساز مسکن مبالغي را از مردم دريافت کرده‌اند، اما تا به حال واحد مسکوني نوساز به مردم واگذار نکرده‌اند که اين موضوع مشکلاتي را براي ساکنين منطقه در آستانه فصل سرما بوجود آورده است.

اين نماينده مجلس نهم، عنوان کرد: بسياري از راه‌هاي ارتباطي شهر ورزقان از بين رفته و اين منطقه از نظر برق‌رساني و آب‌رساني با مشکلات جدي مواجه است. عضو هيئت رييسه کميسيون صنايع و معادن مجلس، خاطر نشان کرد: زمين لرزه ورزقان بيش‌از 60 درصد واحدهاي مسکوني اين شهر را تخريب و بيش‌از 1000ميليارد تومان خسارت به اين شهر وارد کرد، لذا اگر دولت و مسوولين ذي‌ربط به مشکلات اين منطقه رسيدگي نکنند واحدهاي مسکوني ورزقان به شکل نيمه تمام مدت‌ها باقي خواهند ماند.


 بازي آمريکا با چماق تحريم، فرصت ديپلماسي را مي‌سوزاند 

 سخنگوي کميسيون امنيت ملي مجلس، تحريم‌ها را بر رويکرد ايران در موضوع استفاده از انرژي صلح‌آميز هسته‌اي بي‌اثر خواند و گفت: بازي آمريکا با چماق تحريم، فرصت ديپلماسي را مي‌سوزاند.

حسين نقوي حسيني در گفت وگو با خانه ملت، درباره صحبت‌هاي جان کري که ازکنگره خواسته تا ازاعمال تحريم‌هاي بيشتر عليه ايران خودداري کند، گفت: به تصور آمريکايي‌ها، تحريم‌ها بهترين و مناسب‌ترين چماق براي افزايش فشار بر ملت ايران بوده و دراين ميان به نوعي رفتار مي‌کنند که اگر جمهوري اسلامي‌ايران به خواسته‌هاي آنها تن ندهد تحريم‌هاي بيشتري را دربرنامه‌هاي خود دارند، بنابراين اين نوع تغيير مواضع از جانب دولتمردان آمريکا نوعي تهديد محسوب مي‌شود. نماينده ورامين ادامه داد: اوباما چندي پيش اعلام کرد که آمريکا تحت هيچ شرايطي تحريم‌ها عليه ايران راکاهش نداده واگر توافقي حاصل نشود، تحريم‌ها افزايش مي‌يابد، ازاين رو اينگونه موضع گيري‌ها تنها استفاده ازچماق تحريم بوده، حال آنکه تحريم‌ها تأثيري بر رويکرد ايران نداشته، تيم مذاکره کننده بايد خيلي محکم برخورد کند و تحريم‌ها را به هيچ انگارد. وي افزود: جان کري و اوباما از تحريم‌ها به عنوان نمايش رسانه‌اي براي تضعيف ايران استفاده مي‌کنند، مقامات آمريکا مي‌خواهند با اين نوع اظهارنظرها نشان دهند که تحريم‌ها براقتصاد ايران بسيارتاثيرگذار بوده و بيشتر رويکردي عوام فريبانه است، در صورتي‌که مذاکرات جمهوري اسلامي‌ايران براي تحريم‌ها نبوده و تنها براي حل موضوع هسته‌اي کشور است. عضو فراکسيون اصولگرايان رهروان ولايت با بيان اينکه بايد ديد منظور از جديت ايران درمذاکرات ازنگاه آمريکايي‌ها چيست، تصريح کرد: اگر منظور غرب از جديت ايران گرايش به توقف در فعاليت‌هاي هسته‌اي است، اين برداشت با واقعيت همخواني ندارد اما اگر جديت رويکردي با هدف تسهيل شرايط براي استيفاي حقوق ملت ايران تلقي مي‌کنند اين تحليل صحيح است بنابراين آنها بايد از فرصت ديپلماسي استفاده کنند چراکه اين فرصت تا ابد باقي نمي‌ماند. وي افزود: غربي‌ها و آمريکا با اعمال تحريم‌هاي بيشتر عليه ايران فرصت اقتصادي بسيار حائز اهميتي را در خاورميانه از دست مي‌دهند، حال آنکه ايران تأمين نيازهاي خود را منحصر به بازار غرب نمي‌کند، از اين رو دولتمردان غربي بايد به اين نکته توجه کنند. سخنگوي کميسيون امنيت ملي وسياست خارجي مجلس، گفت : اگر غربي‌ها به وعده‌هاي خود پايبند نباشند، جمهوري اسلامي‌ايران در اين راستا افکار عمومي‌را روشن کرده ونشان داده که دولتمردان غربي دروغ مي‌گويند و به مواضع خود پايبند نيستند. باراک اوباما رئيس‌جمهور آمريکا اعضاي کنگره اين کشور را به خودداري از اعمال تحريم‌هاي جديد عليه ايران فراخواند و گفت: هر کاهش تحريمي‌عليه ايران که در مرحله مذاکرات عملي شود اگر منجر به نتيجه نشود مي‌تواند به راحتي به حالت اوليه برگردانده شود. جان کري هم به کنگره هشدار داده بود افزايش تحريم‌ها، مذاکرات هسته‌اي با اين ايران را به سمت نابودي مي‌کشاند.


 طرح انتقال پايتخت سياسي در پي تشديد آلودگي هوا 

عضو هيات رئيسه کميسيون قضايي و حقوقي مجلس، با تاکيد بر تشديد وضعيت آلودگي هوا در شهر تهران، گفت: 50 نفر از نمايندگان خواستار اولويت دادن به بررسي طرح انتقال پايتخت سياسي در صحن علني مجلس شدند که اين مهم تقديم هيات رئيسه شده و قرار است امروز به آن رسيدگي شود. ابوالفضل ابوترابي در گفت وگو با خانه ملت،‌ در مورد اولويت قرار گرفتن طرح ساماندهي و انتقال پايتخت سياسي و اداري در دستور کار صحن علني مجلس با توجه به تشديد آلودگي هوا، افزود: 50 نفر از نمايندگان با امضاي خود خواستار اولويت دادن به بررسي طرح مذکور شدند بنابراين قرار شد اين مهم که در حال حاضر تقديم هيات رئيسه مجلس شده امروز يکشنبه(26 آبان) با اولويت سوم و چهارم در دستور کار صحن علني مجلس قرار گيرد. نماينده نجف‌آباد ادامه داد: ساماندهي و تمرکززدايي از تهران در طرح ساماندهي و انتقال پايتخت سياسي و اداري گنجانده شده که هياتي 14 نفره با نام شوراي عالي ساماندهي و انتقال پايتخت سياسي-اداري اين موضوع را مورد بحث قرار مي‌دهند. اين نماينده مجلس نهم، با يادآوري اعضاي هيات 14 نفره شوراي‌عالي ساماندهي و انتقال پايتخت سياسي-اداري، تصريح کرد: رئيس اين شورا يا رئيس‌جمهور است يا معاون اول وي که به همراه نمايندگاني از سه قوا، ستاد نيروهاي مسلح، شهردار تهران و وزير کشور اين هيات را تشکيل مي‌ دهند. وي، در مورد مکان مدنظر براي انتقال پايتخت سياسي- اداري، يادآور شد: مشخص شدن مکان براي انجام اين کار بر عهده شوراي عالي ساماندهي و انتقال پايتخت سياسي- اداري که بايد بعد از 2 سال تحقيق، اعلام کند. اين نماينده مجلس نهم، با تاکيد بر زمان اجراي انتقال پايتخت سياسي- اداري، ادامه داد: به طور حتم 6 ماه بعد از قانوني شدن طرح مذکور، وزير کشور مکلف است آن را به اجرا درآورد. وي گفت: در پي تشديد آلودگي هوا 50 نفر از نمايندگان خواهان بررسي اين طرح با اولويت در صحن علني مجلس شدند.


 به دنبال کاهش ناامني‌هاي سيستان و ‌بلوچستان هستيم 

وزير کشور با تاکيد بر عزم دولت براي حل مشکلات امنيتي استان سيستان و بلوچستان، گفت: دولت با استفاده از ديپلماسي قوي و رايزني با کشور افغانستان، به دنبال کاهش ناامني‌هاي اين استان است. به گزارش ايسنا، عبدالرضا رحماني فضلي طي نشست خبري در استانداري سيستان و بلوچستان، با بيان اينکه «بزرگترين مشکل سيستان‌و‌بلوچستان عدم توسعه‌يافتگي است»، افزود: مهمترين دلايل اين توسعه نيافتن ريشه‌هاي تاريخي، مشکلات مديريتي و همجواري با دو کشور افغانستان و پاکستان است. وي در ادامه با تاکيد بر اينکه «خلاء‌هاي موجود در منطقه مرزي سراوان طي شش ماه آينده برطرف مي‌شود»، افزود: طرح جامع «توسعه پايدار کشور» با تکيه بر محورهاي اقتصادي، امنيتي و زيربنايي و تأکيد بر حوزه اقتصادي در حال آماده‌سازي است و طي دو ماه آينده به اتمام مي‌رسد. در اين طرح بحث توسعه سيستان‌وبلوچستان به عنوان يک منطقه استراتژيک و راهبردي به صورت ويژه‌اي ديده شده است. رحماني فضلي ادامه داد: بحث مبارزه با موادمخدر به عنوان يک موضوع مهم در وزارت کشور در حال پيگيري است و در اين زمينه اعتبارات ويژه‌اي به سيستان‌وبلوچستان اختصاص مي‌يابد. حجم بالاي ترانزيت موادمخدر از طريق سيستان‌و‌بلوچستان، اين استان را به اولويت اول وزارت کشور در زمينه مبارزه با مواد مخدر تبديل کرده است. وي با بيان اينکه بايد با برنامه‌ريزي و سرمايه‌گذاري ويژه از گسترش ترانزيت مواد مخدر از طريق مرزهاي آبي کشور جلوگيري شود»، خاطرنشان کرد: اعتبارات ويژه‌اي در زمينه درمان و پيشگيري از اعتياد براي سيستان‌وبلوچستان در نظر گرفته شده است. وزير کشور به مشکلات امنيتي در اين منطقه اشاره کرد و گفت: مشکل امنيت در سيستان و بلوچستان بايد به طور زيربنايي حل شود. رحماني فضلي در پايان تاکيد کرد: دولت با استفاده از ديپلماسي قوي و رايزني با کشور افغانستان، به دنبال کاهش ناامني‌هاي استان سيستان‌و‌بلوچستان است.


 اخبار کوتاه 

 رستم قاسمي مشاور جهانگيري شد

اسحاق جهانگيري در حکمي رستم قاسمي را به عنوان مشاور معاون اول رئيس‌جمهور منصوب کرد. به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني رياست‌جمهوري، در حکم اسحاق جهانگيري خطاب به رستم قاسمي آمده است:

نظر به مراتب تعهد، شايستگي و توانمندي‌هاي شما به موجب اين حکم جنابعالي را به سمت «مشاور معاون اول رئيس‌جمهور» بر مي‌گزينم. با عنايت به اولويت دولت در توسعه روابط اقتصادي دو کشور دوست و برادر جمهوري اسلامي ايران و ‌جمهوري عراق لازم است با بهره‌گيري از مجموعه توانمندي‌هاي دو کشور، در جهت رفع موانع و گسترش روابط اقتصادي دو کشور و اعتلاي اين روابط با همکاري بخش‌هاي دولتي و خصوصي اقدام نموده و با رعايت اصول قانونمداري، اعتدالگرايي و منشور اخلاقي دولت تدبير‌و‌اميد، منشا تحولات و خدمات بيشتري باشيد.

ديدار روحاني با نمايندگان خوزستان

نمايندگان عضو مجمع نمايندگان استان خوزستان در محل نهاد رياست جمهوري با دکتر حسن روحاني رييس‌جمهوري ديدار مي‌کنند. سيدشريف حسين در گفت‌و‌گو با ايرنا، با تاکيد بر اين که در اين ديدار درباره مشکلات استان خوزستان گزارشي به رييس‌جمهوري ارائه مي‌شود، اظهار داشت: يکي از مهم ترين درخواست‌هاي مردم استان خوزستان، جلوگيري از انتقال آب کارون به فلات مرکزي ايران است که در حال حاضر از دغدغه‌هاي مردم اين استان به شمار مي‌رود. عضو هيات رييسه مجلس شوراي اسلامي با اشاره به بالا بودن آمار بيکاري در خوزستان، گفت: استان خوزستان به دليل وجود صنعت فولاد و پتروشيمي جزو استان‌هاي صنعتي کشور است و باران‌هاي اسيدي در اين استان نيز به دليل وجود همين نيروگاه‌هاست ولي با اين حال نرخ بيکاري در اين استان بالاست. حسيني افزود: رسيدگي به بحث گرد و غبار و لايروبي رود کارون از مهمترين درخواست‌هاي مردم اين استان است.

استرداد مجرمين ايران و چين مغاير با شرع است

شوراي نگهبان لايحه معاهده استرداد مجرمين بين ايران و چين را مغاير با شرع اعلام کرد. به گزارش ايسنا، شوراي نگهبان در باره لايحه معاهده استرداد مجرمين بين جمهوري اسلامي ايران و جمهوري خلق چين مصوب جلسه مورخ دوازدهم آبان ماه يکهزار و سيصد و نود و دو مجلس شوراي اسلامي که در جلسه مورخ 20/08/1392 شوراي نگهبان مورد بحث و بررسي قرار گرفته اعلام کرده است که همانگونه که در موافقتنامه‌هاي مشابه اظهارنظر شده است اين لايحه از اين جهت که اطلاق برخي از مواد آن از جمله مواد 1 و 2 و نيز بندهاي 1 و 3 ماده 4 ، اعمال مقررات غيرمنطبق با موازين شرعي دولت طرف متعاهد را لازم الاجرا دانسته و نيز مواد متعددي مستلزم تأييد صحت قوانين و صحت آيين دادرسي قوه‌قضائيه کشور چين و نيز ارجاع کارهاي قضائي به دادگاههاي کشور طرف متعاهد مي‌باشد که خود موجب اثر دادن بر احکامي است که در آن دادگاهها ولو بر خلاف ضوابط اسلامي صادر مي‌گردد، خلاف موازين شرع شناخته شد.

سوءاستفاده جيش‌العدل از يک ترور

رييس دادگستري سيستان‌و‌بلوچستان گفت: بر عهده گرفتن ترور دادستان زابل از سوي گروهک تروريستي جيش‌العدل کذب محض است. ابراهيم حميدي در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اين که پرونده ترور دادستان زاهدان همچنان در مرحله‌ تحقيقات است، گفت: فعلا نمي‌توان درباره‌ جزييات اين پرونده اظهارنظر کرد. وي در مورد ادعاي گروهک تروريستي جيش‌العدل مبني بر ترور دادستان زابل، خاطرنشان کرد: چنين موضوعي صحت ندارد و آن‌ها قصد داشتند از اين موضوع به نفع خود استفاده کنند. حميدي خاطرنشان کرد: به محض بدست آوردن نتيجه قطعي، موضوع اطلاع‌رساني مي‌شود.

اختصاص88 ميليارد تومان به مرزها

فرمانده مرزباني کشور گفت: امسال 88 ميليارد تومان به مرزهاي استان سيستان و بلوچستان اختصاص خواهد يافت. به گزارش فارس حسين ذوالفقاري در جمع خبرنگاران در زاهدان افزود: بيش از 40 درصد اعتبارات مرزي کشور امسال نيز به استان سيستان و بلوچستان اختصاص خواهد يافت.

راه‌اندازي اتاق فکر در حوزه زنان

دبيرکل روساي کميته‌هاي جمعيت زنان مسلمان نوانديش با معاون رئيس‌جمهور در امور زنان و خانواده ديدار و گفت و گو کردند. به گزارش مهر، در اين ديدار روساي کميته‌هاي ادبي، حقوقي، فرهنگي و اجتماعي به تبيين نظرات و ديدگاه‌هاي خود پرداخته و گزارشي از عملکرد و اقدامات و برنامه‌هاي آتي خود را ارائه کردند. شهيندخت مولاوردي، معاون رئيس‌جمهور در امور زنان و خانواده نيز در پايان اين ديدار ضمن تاکيد بر تلاش و برنامه اين معاونت در راه اندازي اتاق فکر و بهره‌گيري از مشورت و رايزني و همفکري با متخصصان و کارشناسان حوزه‌هاي مختلف و مبتلا به مسايل زنان از جمعيت زنان مسلمان نوانديش درخواست کرد تا در جريان‌سازي و فضاسازي مباحث مورد نياز حوزه زنان و خانواده و کمک به تئوري پردازي در اين حيطه به اين معاونت کمک کرده و در تحقق اهداف مورد نظر در کنار اين معاونت باشند.

تيم مذاکره در خط مقدم نبرد

نماينده قم در مجلس شوراي اسلامي گفت: تيم مذاکره‌کننده هسته‌اي کشورمان با گروه 1+5 ، رزمندگان خط مقدم نبرد هستند. به گزارش روابط عمومي سپاه قم احمد اميرآبادي فراهاني در آيين يادواره شهداي روستاي جنت آباد قم افزود: بر همين اساس بايد از مذاکره‌کنندگان هسته اي کشور دفاع و حمايت کنيم. وي تصريح کرد:اگر بر سر اصول خود پافشاري کنيم، دشمن کوتاه خواهد آمد هر چند به خيال باطل خود، در مذاکرات بدنبال اين است که ما از مواضع اصولي خود کوتاه بياييم. اميرآبادي با بيان اينکه ملتي مي‌تواند در مقابل دشمنان بايستد که به توانمندي‌هاي جوانانش توجه کند، افزود: اگر در مساله هسته اي کوتاه بياييم، به طور قطع آنها نيز موضوعات ديگري را عليه ما بهانه قرار خواهند داد.


 کوتاه از بهارستان 

 ديدار گودرزي با لاريجاني

مشاور رئيس مجلس گفت: لاريجاني در ديدار وزير پيشنهادي ورزش و جوانان، خواستار در اولويت قرار گرفتن برنامه‌هاي مربوط به جوانان شد. حسن زماني در گفت‌وگو با تسنيم افزود: در اين ديدار آقاي گودرزي در مورد طرح‌ها و برنامه‌هايش براي وزارت ورزش و جوانان، گزارشي به آقاي لاريجاني ارائه کرد. مشاور رئيس مجلس تأکيد: در بخش ديگري از اين ديدار، آقاي گودرزي توضيحات خوب، جامع و مفصلي در مورد برنامه‌هايش به آقاي لاريجاني ارائه داد. البته رئيس مجلس نيز رهنمودهايي را در حوزه ورزش و جوانان به آقاي گودرزي بيان کرد.

تقاضاي رسيدگي به ماجراي عاشورا

نماينده مسجدسليمان گفت: با توجه به کشته شدن يک جوان در روز عاشوراي حسيني در مسجدسليمان نامه‌اي به دادستان اين شهر نوشتم تا پيگير مسئله باشد.

به گزارش فارس؛ اسماعيل جليلي گفت: در روز عاشوراي حسيني در هنگام بلند کردن علم، اين وسيله با سيم‌هاي برق شهري برخورد کرد که به همين دليل يک جوان کشته و جوان ديگر به کما رفت. نماينده مسجد سليمان اين اقدام را به دليل کم توجهي مسئولان شهرستان و هيئت عزاداري به مسائل ايمني عنوان کرد و گفت: متأسفانه اين حادثه موجب رنجش خاطر مردم شهرستان شد.

ايجاد سازمان امر به معروف

عضو کميسيون فرهنگي مجلس از بررسي طرح تأسيس سازمان امربه معروف و نهي از منکر پس از رسيدگي به طرح جمعيت و تعالي خانواده در کميسيون متبوعش خبر داد. نصرالله پژمانفر در گفت وگو با خانه ملت، با ضروري خواندن بررسي هر چه سريع‌تر طرح تأسيس سازمان امربه معروف و نهي از منکر، افزود: تاسيس اين سازمان از مدت‌ها مدنظر مسئولان بوده که متاسفانه اين واجب تاکنون فراموش شده بود.

تخلف در فروش‌ مگان‌ها

سخنگوي کميسيون اصل 90 مجلس گفت: برخي مستندات به طور تقريبي خبر وقوع تخلف در فروش مگان‌هاي اجلاس عدم‌تعهد را تاييد مي‌کنند. مصطفي‌ افضلي‌فرد در گفت‌وگو با فارس، درباره آخرين وضعيت پرونده فروش مگان‌هاي اجلاس عدم‌تعهد گفت: در کميسيون اصل 90 مجلس به صورت جدي پيگير اين پرونده هستيم. وي افزود: از مسئولان وزارت صنعت خواسته‌ايم که اسناد مربوط به فروش اين خودروها را به کميسيون اصل 90 ارائه کنند که قرار است تا پايان آبان‌ماه اين اسناد به کميسيون داده شود. سخنگوي کميسيون اصل 90 مجلس شوراي اسلامي همچنين خاطرنشان کرد: البته مستندات ديگري هم به کميسيون اصل 90 مجلس رسيده که براساس آن علي‌الظاهر خبري که درباره وقوع تخلف در فروش مگان‌ها منتشر شده، چندان هم بيراه نبوده است.

سه گزينه در پرداخت يارانه

يک عضو کميسيون برنامه و بودجه گفت که احتمالا دولت در بودجه سال 93 روشي ترکيبي را براي اجراي هدفمندي يارانه‌ها در پيش مي‌گيرد. علي‌محمد احمدي در گفت‌وگو با ايسنا، اظهار کرد: حدس من اين است که دولت بين روش‌هاي مختلف پرداخت يارانه مردد است و ممکن است در بودجه سال 93 به صورت ترکيبي عمل کند يعني به بخشي نقدي يارانه پرداخت کند، به بخشي کالا بدهد و بخشي را هم حذف کند.

گزارش اخير آژانس مثبت بود

رئيس کميسيون امنيت ملي گزارش اخير آژانس درباره برنامه هسته‌اي ايران را مثبت خواند و گفت: قطار فعاليت صلح آميز هسته‌اي ايران توقفي ندارد. علاء‌الدين بروجردي در گفت‌وگو با خانه ملت، گفت: گزارش آژانس در ادامه فضاي مثبتي است که بعد از مذاکرات ژنو ميان ايران و 1+5 به وجود آمد. نماينده بروجرد با بيان اينکه سفر مدير کل آژانس بين‌المللي انرژي اتمي به تهران در ارائه اين گزارش بي‌تاثير نبوده، تصريح کرد: در پايان ديدار آمانو با صالحي رئيس سازمان انرژي اتمي بيانيه مشترکي صادر شد که اين کار در 10 سال اخير رخ نداده بود.

تکرار ادعاي گزاف امارات

عضو هيات رئيسه کميسيون امنيت ملي با بيان اينکه امارات متوجه هزينه‌هاي گزاف موضع‌گيري‌ ضدايران باشد، گفت: وزارت امورخارجه جواب قاطعي به ادعاي اماراتي‌ها بدهد. محمدحسن آصفري در گفت‌وگو با خانه ملت، ادعاي وزير خارجه امارات درباره اشغال خاک جزايز سه‌گانه را نخ‌نما شده خواند و گفت: در آستانه مذاکرات ايران و 1+5 سران امارات با تکرار ادعاهاي واهي سعي بر تأثيرگذاري دارند که البته اين توهمي بيش نيست. نماينده اراک تاکيد کرد ادعاي مالکيت امارات بر جزاير سه‌گانه بي‌پايه و اساس است.


 الو مردم سالاري 88267856 

 ضرورت رسيدگي به عشاير

از گيلانغرب تماش مي‌گيرم. از مسوولان امور عشاير استان کرمانشاه و همچنين استانداري خواهشمندم براي رفع مشکلات عشاير منطقه اقدام لازم را به عمل آورند.

جمعي از عشاير گيلانغرب

قابل توجه شهرداري منطقه2

هر روز بوي تعفن جوي آب در بزرگراه جلال آل‌احمد (محدوده مجتمع نگين) سبب آزار به ساکنان اين منطقه شده است از دست‌اندرکاران شهرداري منطقه 2 تقاضا دارم براي جمع‌آوري زباله از اين جوي آب اقدام کنند.

احمدپور- تهران

طرح زوج و فرد اجرا شود

به منظور کاهش آلودگي هواي تهران لازم است مسوولان طرح زوج و فرد خودروها را ادامه دهند تا به يکباره مدارس و ادارات تعطيل نشوند.

شهروندي از تهران


 ظريف و عراقچي درباره مذاکرات هسته اي تاکيد کردند:
 توافق با 1+5 بر اساس احترام متقابل 

 گروه سياسي: تا چهار روز ديگر دور جديد مذاکرات ايران و 1+5 از سر گرفته مي‌شود و تلاش‌هاي دو طرف نشان مي‌دهد که دو طرف براي به نتيجه رساندن آنچه در نشست گذشته و به دليل بهانه‌گيري فرانسه به سرانجام نرسيد را در دستور کار خود قرار دهند و توافقنامه براساس پيشرفت مذاکرات و اعتمادسازي متقابل ادامه يابد.

هر چند مذاکرات در شرايط سنگين و سختي پيش مي‌رود اما نزديک شدن نظر دو طرف حاکي از بهبود وضعيت عملکردي است که البته دراين ميان تندروهاي ايراني، لابي صهيونيسم و همچنين مخالفت جمهوري خواهان در آمريکا موجب سنگ‌اندازي در مذاکرات شده است که فرانسوي‌ها در اين ميان به عامل تحت تاثير تل‌آويو تبديل شده است به طوري که در محافل اروپايي و سياسي به شدت به اقدامات پاريس و وزيرخارجه فرانسه انتقاد مي‌شود.

نکته ديگر اين است که در مدتي که تيم مذاکره‌کننده دولت روحاني کار را برعهده گرفته است برخي سعي مي‌کنند که انتظارات را براي حل و فصل مسائل ارتقا دهند و همين امر هم مي‌تواند به روند موجود ضربه بزند که موضع‌گيري تيم مذاکره‌کننده با هدف آرام کردن جو داخلي و خارج به گونه‌اي صورت مي‌گيرد که اصل و هدف مذاکرات از فضاي تخصصي خارج نشود.

به طور حتم سفر آمانو به ايران که منجر به امضاي تفاهم‌نامه براي افزايش همکاري ايران و آژانس مي‌شود و ايران در گام اول اجازه بازديد از مرکز هسته‌اي اراک را داده نشان مي‌دهد که راه اعتمادسازي دو جانبه درست انتخاب شده و گزارش مثبت آمانو هم قطعا بر روند مذاکرات ايران و 1+5 تاثير خوب و سازنده‌اي مي‌گذارد که بايد از فرصت ايجاد شده به خوبي بهره گرفت.

وزير امور خارجه گفت: حق غني‌سازي ايران براساس ان.پي.تي حقي غيرقابل انفکاک است.

محمد‌جواد ظريف، در گفت‌وگو با ايسنا با تاکيد بر حق غني‌سازي ايران تصريح کرد: آنچه که براي ما مهم است اين است که همه طرف‌ها به ايران که اين حق خود را در زمينه غني‌سازي اعمال مي‌کند احترام بگذارند و از تضييع حق ايران خودداري کنند.

او خاطرنشان کرد: اين مسيري است که مشغول بحث درباره آن هستيم. اميدواريم که در طول مذاکرات و در نگارش متن توافق نهايي بتوانيم اين موضوع را به صورت جدي مورد توافق قرار دهيم.

رييس دستگاه ديپلماسي کشورمان افزود: چارچوب کاري براي تيم مذاکراتي ايران کاملا مشخص است و هر اقدامي که در اين باره انجام دهيم با نظر
مقام معظم رهبري انجام مي‌شود. وي درباره سازوکار دستيابي به توافق بين ايران و 1+5 درباره موضوع غني‌سازي تاکيد کرد: هنوز در مرحله مذاکرات هستيم و نمي‌توانيم وارد جزييات مذاکرات شويم. ظريف افزود: موضوع غني‌سازي درايران خط قرمز ماست و ما خط قرمزهاي‌مان در مذاکرات را حتما در نظر داريم و رعايت خواهيم کرد.

بدون تأمين حقوق مردم ايران توافقي حاصل نخواهد شد

عضو ارشد تيم مذاکره‌کننده هسته‌اي ‌ايران با اشاره به اينکه مذاکرات سختي را در پيش رو داريم، گفت: بدون تأمين حقوق مردم ايران توافقي حاصل نخواهد شد.

سيد‌عباس عراقچي؛ معاون حقوقي و امور بين الملل وزارت امور خارجه و عضو ارشد تيم مذاکره‌کننده هسته‌اي ايران با اشاره به اينکه محمدجواد ظريف؛ وزير امور خارجه روز سه‌شنبه به ايتاليا سفر مي‌کند، گفت: اين سفر به دعوت وزير امور خارجه ايتاليا صورت مي‌گيرد و آقاي ظريف از آنجا براي شرکت در مذاکرات ايران و 1+5 عازم ژنو خواهد شد.

وي درباره گفت‌وگوي تلفني که با هلگا اشميد معاون کا‌ترين اشتون داشته است، اظهار داشت: در گفتگوي تلفني با خانم اشميد درباره هماهنگي مسائل اجرايي و همچنين ديدار آقاي ظريف و خانم اشتون پيش از آغاز مذاکرات صحبت کرديم.

عراقچي درباره خبري به نقل از يک مقام آمريکايي مبني بر اينکه ديدار اشتون و ظريف يک روز قبل از مذاکرات انجام خواهد شد، افزود: زمان اين ديدار هنوز مشخص نيست، اما طبق روال معمول مذاکرات، آن‌ها قبل از شروع ديداري خواهند داشت که اين ديدار در قالب صبحانه يا شام کاري انجام مي‌شود.

وي درباره مذاکرات 29و 30 آبان ماه در ژنو نيز گفت: پيش‌بيني اين است که مذاکرات سختي را خواهيم داشت و بدون تأمين حقوق مردم ايران توافقي حاصل نخواهد شد.

وي همچنين در پاسخ به سوال باشگاه خبرنگاران مبني بر اين که مذاکرات هفته جاري در سطح معاونان وزيران خارجه است يا وزيران خارجه گفت: مذاکرات به روال معمول خود با حضور «محمدجواد ظريف» و «کاترين اشتون» آغاز مي‌شود و اين که وزراي امور خارجه در اين دور نيز حضور يابند به خودشان بستگي دارد و تاکنون برنامه‌اي در اين خصوص اعلام نشده البته ممکن است وزرا بنابر تصميم خودشان در نشست حضور يابند.


 در آستانه مذاکرات جديد هسته اي صورت گرفت:
 اوج گيري اختلاف سياسي در آمريکا بر سر ايران 

 گروه سياسي: شمارش معکوس براي دور جديد مذاکرات ايران و 1+5 آغاز شده است و دو طرف مي‌کوشند از فرصت پيش آمده براي بهبود تعاملات در عرصه بين الملل و رفع اختلافاتي که به پرونده هسته‌اي ايران گره خورده به گونه‌اي بهره ببرند که اين روابط پس از تغيير رويکردهاي دولت‌ها دستخوش خواسته‌هاي جناحي قرار نگيرد. در واقع هدف دو طرف در اين دور از مذاکرات حل و فصل مساله هسته‌اي ايران براي هميشه است و همين موضوع موجب شده گروه‌ها و جريان‌هاي سياسي که از مستمسک قراردادن فعاليت هسته‌اي ايران در عرصه بين‌المللي و حتي داخلي بهره مي‌بردند نگران آينده اي باشند که مطمئنا با چنين نگرشي در آن جايگاهي نخواهند داشت و نمونه اين امر تندروان داخلي ايران، تندروان و جمهوري خواهان آمريکا و رژيم صهيونيستي است.

در واقع حل مساله هسته‌اي و رفع تحريم‌هاي يک‌جانبه و به دنبال آن خروج پرونده از شوراي امنيت موفقيتي است که بار ديگر منطق مذاکره، گفت‌وگو، ميانجيگري و به حاشيه راندن رويکرد واقع‌گرايي در عرصه بين‌الملل باشد که منطق قدرت سخت را به گونه‌اي ترويج داد به طوري که مي‌توان اذعان داشت بخشي از مساله هسته‌اي ايران و گره خوردن آن با فعاليت ايران در عرصه بين‌المللي اقدامي پر هزينه بود.

موضع‌گيري ديپلمات‌ها و مسوولان اروپايي هم نشان مي‌دهد که اکثريت فضاي موجود براي بهبود روابط و حل مشکلات پيش مي‌رود که بهبود روابط ايران و اتحاديه اروپا هم مي‌تواند يک تاکتيک موثر در پيشبرد اهداف در نظر گرفته شده براي حل مناسبات در عرصه بين‌المللي دارد که قطعا مشکلات اقتصادي در اروپا و بهره‌گيري از توان سرمايه‌گذاري در ايران بستر اين زمينه را فراهم کرده است.

اختلاف سياسي در آمريکا بر سر ايران

در حالي که دولت اوباما تلاش مي‌کند از فضاي سازنده مذاکرات براي رفع مسائل موجود استفاده کند اما سناتورهاي تندروي جمهوريخواه همچنان به دنبال تقابل با دولت اوباما هستند و در همين ارتباط رويترز گزارش داد که طرح اعمال تحريم‌هاي شديد‌تر عليه ايران احتمالا در روزهاي آينده در حالي که ديپلمات‌ها براي دور سوم مذاکرات هسته‌اي با ايران به ژنو مي‌روند به سناي آمريکا راه مي‌يابد.

برخي از جمهوريخواهان که از به تاخير افتادن بسته‌ جديد تحريم‌ها در کميته بانکداري سناي آمريکا به درخواست کاخ سفيد عصباني شده‌اند گفتند که قصد دارند با ارائه محدوديت‌هاي بيشتر روي ايران به عنوان اصلاحيه‌اي براي لايحه دفاعي که انتظار مي‌رود در روزهاي آينده به سنا فرستاده شود، اين مساله را به پيش ببرند. رويترز در ادامه‌ گزارشش نوشت: وتوي اصلاحيه تحريم‌ها که به قانون«اجازه‌ دفاع ملي» اضافه خواهد شد از نظر سياسي براي سران دموکرات سنا چالش‌آميز خواهد بود وتوي اين طرح چند ميليارد دلاري که سياست دفاعي سالانه را تعيين مي‌کند براي باراک اوباما رئيس‌جمهور آمريکا نيز دشوار خواهد بود. در حالي که مناظرات ادامه داشت، قانونگذاران هر دو طرف ( دموکرات و جمهوريخواه) بيانيه‌هايي را در توضيح مواضعشان منتشر کردند چهار سناتور جمهوريخواه (مارک کرک از ايلينويز‌، مارکو روبيو از فلوريدا، جان کورنين از تگزاس و کلي آيوت از نيوهمپشاير) نامه‌اي به اوباما نوشتند و نگراني عميق خود را درباره مذاکرات ابراز کردند و به گزارشاتي اشاره کردند که بر اساس آن ايران 20 ميليارد دلار لغو دارايي دريافت مي‌کند، ملزم به تعطيلي سانتريفيوژها نمي‌شود و علاوه بر آن مجبور نيست تاسيساتش را تعطيل کند يا از شر اورانيوم غني شده خلاص شود.

دايان فاينستاين‌، سناتور دموکرات عالي رتبه از کاليفرنيا که رئيس کميته اطلاعاتي سنا است، گفت که قويا با هر گونه تلاشي براي افزايش تحريم‌ها عليه ايران در زماني که مذاکرات تهران و 1+5 ادامه دارد، مخالف است.

وي در بيانيه‌اي گفت: اضافه کردن تحريم‌هاي جديد به لايحه دفاعي يا هر قانون ديگري موجب تحقق يک توافق بهتر نخواهد شد. در واقع منجر به هيچ توافقي نخواهد شد.

اين سناتور آمريکايي افزود: اصرار برخي از سناتورها براي ايجاد اختلال در مذاکرات 1+5 براي من عجيب است من تا زماني که در حال پيشرفت به سمت يک راه حل واقعي هستيم به حمايت از اين مذاکرات و مخالفت با هر گونه تحريم‌هاي جديد ادامه خواهم داد.

مخالفت کابينه هلند با وضع تحريم‌هاي جديد عليه ايران

فرانس تيمرمانس، وزير امور خارجه هلند در حاشيه نشست هفتگي کابينه هلند در روز جمعه اعلام کرد دولت هلند معتقد است نبايد تحريم‌هاي جديدي عليه ايران وضع شود. تيمرمانس اظهار داشت که بر طبق مذاکرات ايران و شش کشور در ژنو، شانس رسيدن به يک توافقنامه بسيار نزديک است. وزير امور خارجه هلند افزود بر اين باور است که آمريکا و ديگر کشورهاي درگير در مذاکرات آنقدر عاقل هستند که فرصت دستيابي به يک توافق را مغتنم بشمارند.

خوشبيني آلمان به مذاکرات ايران و 1+5

سفير آلمان در تهران نسبت به مذاکرات ايران و گروه 1+5 درباره برنامه هسته‌اي تهران ابراز خوش‌بيني کرد. ميکاييل بارون فون اونگرن - اشترنبرگ، سفير آلمان در تهران گفت که مذاکرات اخير بين ايران و 1+5 در ژنو آغاز «بسيار خوبي» داشت و آلمان نسبت به مذاکرات خوش‌بين است و اميدوار است تلاش‌ها نتايج مثبتي به دنبال داشته باشند. به گزارش پرس تي.وي، اين ديپلمات آلماني تاکيد کرد که فضاي مثبت مذاکرات ژنو دو طرف را تشويق کرده است تا به سمت از ميان برداشتن موانع باقيمانده حرکت کنند.

سفير آلمان در تهران در بخش ديگري از اظهارات خود گفت که تحريم‌هاي اعمال شده عليه ايران مي‌تواند در برابر اقدامات اعتمادساز توسط تهران فسخ شوند، ولي تاکيد کرد که اقدامات دوجانبه بايد همزمان، گام به گام و موازي با يکديگر اتخاذ شوند.

اشترنبرگ گفت که تحريم‌ها براي آلمان نيز مخرب بود و به اين نکته اشاره کرد که تهران و برلين مي‌توانند به محض لغو و يا کاهش تحريم‌ها براي افزايش همکاري‌هاي تجاري اقدام کنند.

بين ايران و 1+5 اختلاف‌نظر وجود ندارد

سرگئي لاوروف گفت که بين ايران و کشورهاي عضو گروه 1+5 اختلاف چنداني وجود ندارد.

به گزارش نووستي، لاوروف گفت که گروه 1+5 و ايران به تفاهم رسيده‌اند و اکنون بايد اين تفاهم را تنظيم کرده و سند مشترکي تدوين شود.

وزيرخارجه روسيه تصريح کرد: «مذاکرات با وزير خارجه ايران ثابت کرد که هم گروه 1+5 و هم تهران براي نخستين بار طي سال‌هاي گذشته آماده هستند نه فقط مواضع خود را ارائه دهند و در اکثريت موارد با يکديگر وجوه مشترک دارند بلکه تصميم دارند به جست‌وجوي وجوه مشترک بپردازند. اين وجوه مشترک مشخص شده‌اند و اکنون در مسائلي که لازم است از لحاظ عملي حل شود، اختلاف‌نظرهاي اصولي وجود ندارد.

****************************
 

چگونه فرانسه بهانه گيري کرد؟

پاتريک ميسوناو سفير فرانسه در اسرائيل اظهار داشت: تمامي قدرت‌هاي جهاني که در مذاکرات با ايران در ژنو حضور داشتند کاملا در خط موضع فرانسه در قبال برنامه هسته‌اي ايران بودند.

هاارتص نوشت: پاتريک ميسوناو سفير فرانسه در اسرائيل اظهار داشت: تمامي قدرت‌هاي جهاني که در مذاکرات با ايران در ژنو حضور داشتند کاملا در خط موضع فرانسه در قبال برنامه هسته‌اي ايران بودند.

به گزارش انتخاب، وي طي کنفرانسي مطبوعاتي در تل آويو گفت: آمريکا و فرانسه متفق‌القولند که ايران نبايد قدرت هسته‌اي شود اما فرانسه تضمين بيشتري مي‌خواست.

وي گفت: قدرت‌هاي جهاني به توافق با ايران در دور گذشته مذاکرات نزديک شدند اما لوران فابيوس احساس کرد که شروط فرانسه در پيش‌نويس نيامده است. ميسنو گفت: فرانسه سه شرط داشت که براساس آن خواستار تضمين‌هاي بيشتري در چارچوب توافق شده بود:

1-‌ راکتور آب سنگين اراک: فرانسه اظهار نگراني کرد که راکتور مي‌تواند براي توليد پولوتونيوم استفاده شود و خواستار تضمين‌هايي براي منع ايران از استفاده از آن در جهت پيشرفت توانايي هسته‌اي خود است.

2-‌ ذخيره اورانيوم غني‌شده ايران: فابيوس گفت که ايران به صورت متداوم ذخاير خود را گسترش مي‌دهد و خواستار تضمين‌هاي بيشتري در مورد ذخاير اورانيوم شد.

3- غني‌سازي اورانيوم در خاک ايران: فرانسه به حق ايران براي برخورداري از انرژي صلح‌آميز هسته‌اي معتقد است اما اين هدف نيازمند تاسيسات غني‌سازي اورانيوم نيست.

به گفته سفير فرانسه در اسرائيل، موضوع غني‌سازي اورانيوم در خاک ايران منبع اختلاف در طول مذاکرات بود که برگزاري دور جديدي از مذاکرات را ضروري ساخت.

سفير فرانسه نيز گفت که پاريس و تل‌آويو در مورد ايران در تماس نزديک هستند؛ مسئله ايران يکي از مسائل اصلي است که در سفر اولاند به اورشليم مورد بحث قرار خواهد گرفت.

ميسانو همچنين بيان داشت که در طور مذاکرات با مقامات ارشد اسرائيل احساس کرده است که دولت اسرائيل حقيقتا از موضع فرانسه تقدير کردند.

ادامه تحريک فرانسه در قبال ايران

در اين ميان نخست‌وزير رژيم صهيونيستي از فرانسه خواست موضع‌اش در برابر ايران را در دور بعدي مذاکرات پيرامون برنامه هسته‌اي تهران ضعيف نکند.

بنيامين نتانياهو، در گفت‌وگو با روزنامه فيگارو گفت: ما اميدواريم که فرانسه ضعيف نشود. ما به موضع مصمم و منسجم (فرانسوا اولاند، رييس‌جمهور فرانسه) در قبال موضع ايران درود مي‌فرستيم.

اولاند قرار است روز سه‌شنبه براي اولين‌بار از زمان انتخابش به رياست‌جمهوري فرانسه در 18 ماه گذشته، به اراضي اشغالي سفر کند، ديداري که به گفته دستياران وي بر دور بعدي مذاکرات هسته‌اي در ژنو که از روز چهارشنبه آغاز مي‌شود، متمرکز خواهد بود. نتانياهو مخالفت دولتش را با دنبال کردن تحقيقات ايران درباره چيزي که به ادعاي وي مي‌تواند به توليد يک سلاح هسته‌اي منجر شود، تکرار کرد و مدعي شد ايران نبايد راکتورهاي آب سنگين يا سانتريفيوژ که براي غني‌سازي مواد راديواکتيو مورد استفاده قرار مي‌گيرد، داشته باشد. بر‌اساس اين گزارش، رييس‌جمهور فرانسه با لغو تحريم‌هاي اقتصادي عليه ايران تا زماني که تهران تضمين‌هاي بيشتري ارائه نکرده است، مخالف است.


 داريوش قنبري:
  شکست خوردگان انتخابات به دنبال کارشکني در دولت روحاني‌اند 

 متاسفانه برخي از مجلس‌نشينان به جاي دفاع از حق مردم و جايگاه قوه مقننه، در زمان دولت قبلي، فقط از رييس دولت دفاع مي‌کردند و همان‌ها و با توجه به نگاه سياسي، از اين پس عليه رييس‌جمهور روحاني حرکت خواهند کرد. البته اکثريت مجلس خواهان رابطه خوب و همکاري منطقي با دولت هستند.

راي عدم اعتماد زنجيره‌اي به وزراي پيشنهادي ورزش و جوانان و همچنين واکنش به انتصابات وزير جديد علوم، باعث شده تا اين ذهنيت در جامعه به وجود آيد که «مجلس همکاري مطلوبي با دولت ندارد» و در نتيجه اين ذهنيت جامعه از تجديد اختلافات دو قوه در دولت جديد هم نگران هستند.

گفت‌وگوي نوانديش با داريوش قنبري نماينده مجلس هشتم شوراي اسلامي در ادامه مي‌آيد:

عدم اعتماد به وزراي پيشنهادي مجلس از جانب عده‌اي جدل سياسي مجلس با دولت تلقي مي‌شود؟

اذهان عمومي متوجه همه امور است و به همين دليل بايد گفت که هم مجلس و هم دولت اين را در نظر بگيرند که کوچک‌ترين تحرکاتشان مورد قضاوت قرار خواهد گرفت.

پس شما هم معتقديد که مجلس با دولت همکاري ندارد؟

دخالت‌هاي فرا‌قانوني و حساسيت‌هاي بي‌مورد و همچنين نگاه سياسي به امور، مصداق کارشکني مجلس در کار دولت به شمار مي‌رود و آن را حرکتي بيهوده مي‌دانم. به نظر من از رفتارها و نامه نوشتن‌هاي اين روز‌ها بوي سياسي استشمام مي‌شود و نشان مي‌دهد شکست‌خوردگان انتخابات، دنبال اين هستند تا در امور دولت آقاي روحاني کارشکني کنند.

منظور از نامه نوشتن ايراداتي است که مجلس‌نشينان به وزير علوم مي‌گيرند؟

ببينيد! رابطه کاري قوه مقننه با قوه مجريه به گونه‌اي است که وزيران پيشنهادي زماني به کابينه راه پيدا مي‌کنند که راي اعتماد مجلس را به دست آورده باشند. پس بايد به تصميم چهره‌هايي که خود به آن‌ها راي داده‌اند، احترام بگذارند و اجازه بدهند تا وزراي کابينه در فضايي مطلوب به فعاليت خود بپردازند.

بايد گفت مطرح شدن اينکه نماينده‌ها در انتصابات وزرا تا به اين حد به خود اجازه دخالت مي‌دهند، نشان مي‌دهد که در مجلس نهم عده‌اي دنبال اين هستند تا عليه دولت کارشکني کنند. اين رفتار را در حالي شاهديم که پيش بيني مي‌شد مجلس با دولت جديد قصد همکاري دارد تا خاطره رابطه پر تنش دولت فعلي با مجالس فعلي و گذشته از ذهن‌ها پاک شود. هم اکنون هم از عقلاي مجلس انتظار مي‌رود با درايت و هوشياري از بروز چنين رفتارهايي جلوگيري کنند. البته اطلاع دارم که تنها تعداد قليلي چنين روشي را دنبال مي‌کنند.

چرايي چنين تحرکاتي را در چه چيزي مي‌توان ديد؟

در چند سال اخير و زمان مسئوليت دولت دهم، عده‌اي تحت هر شرايطي از دولت فعلي حمايت مي‌کردند و به همين دليل قابل انتظار بود که تلاش کنند تا دولت روحاني آرامش نداشته باشد. متاسفانه برخي از مجلس نشينان به جاي دفاع از حق مردم و جايگاه قوه مقننه، در زمان دولت قبلي، فقط از رييس دولت دفاع مي‌کردند و همان‌ها و با توجه به نگاه سياسي، از اين پس عليه رييس‌جمهور روحاني حرکت خواهند کرد. البته نمي‌توان نسبت به اين مساله بي‌تفاوت بود که اکثريت مجلس خواهان رابطه خوب و همکاري منطقي با دولت هستند.

همان طور که قبل از اين بار‌ها اعتراض‌هايي مبني بر دخالت دولت در امور مجلس مطرح شد، بايد گفت نمايندگان مردم در بهارستان هم تحت هيچ شرايطي اجازه ندارند در کار دولت دخالت کنند. در نظر داشته باشيم آقاي روحاني به مردم وعده‌هاي مشخصي داده و به همين دليل حق مسلم اوست که بر اساس قول و قرار‌ها، برنامه بنويسد و براي اجرايي کردن برنامه‌هاي خود از نيروهايي استفاده کند که توانمندي لازم براي اجرايي کردن اين برنامه‌ها را در آن‌ها سراغ دارد.

مي‌توان گفت که جامعه نگران نوع رابطه دو قوه هستند؟

بله، به هر حال يکي از آسيب‌هاي جدي که احمدي‌نژاد وارد کرد در نوع همين رابطه بود و نگراني‌هايي که در حال حاضر وجود دارد، به همين دليل است. مردم دوست ندارند مجلس و دولت به جاي کار، به فکر نزاع با يکديگر باشند مردم به طور جدي نگران رابطه مجلس و دولت هستند.


 خبر  

 برگزاري نشست فصلي حزب مردم سالاري در اول آذر ماه

عضو شوراي مرکزي حزب مردم‌‌سالاري از برگزاري نشست فصلي حزب متبوعش در روز جمعه اول آذرماه خبر داد. ميرزا‌بابا مطهري‌نژاد در گفت‌وگو با تسنيم، با اعلام اينکه نشست فصلي حزب متبوعش روز جمعه اول آذرماه با حضور دبيرکل و اعضا برگزار خواهد شد، گفت: در اين جلسه مهمترين مسائل سياسي، فرهنگي و اجتماعي بررسي مي‌شود و در خصوص دوازدهمين کنگره حزب نيز صحبت خواهيم کرد. وي در ادامه با اشاره به فعاليت زودهنگام برخي از تشکل‌ها براي انتخابات مجلس و دعوت آنها از ناطق نوري و عارف در اين انتخابات، افزود: حزب مردم‌سالاري در اين باره بحثي انجام نداده، اما به موقع پيرامون انتخابات مجلس موضع‌گيري خواهد کرد. مطهري‌نژاد موضع‌گيري‌هاي زودهنگام انتخاباتي و دعوت از چهره‌هاي شاخص سياسي براي ورود به عرصه انتخابات مجلس را خامي سياسي عنوان و تصريح کرد: يک فعال سياسي بايد به موقع اظهار نظر کند. طرح انتخابات مجلس از هم‌اکنون مشکلي را حل نخواهد کرد. وي اضافه کرد: پيشنهاد مي‌کنم فعالان سياسي نظرات و ديدگاه‌هاي خود را داخلي و درون تشکيلاتشان مطرح کنند و از طريق شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات نتيجه را پيگيري کنند. نبايد از الان فضا را انتخاباتي کرد چرا که انتخاباتي کردن جامعه در مقطع فعلي به صلاح نيست.

اصلاح‌طلبان مراقب رقابت‌هاي حذفي باشند

معاون اسبق پارلماني وزارت کشور ضمن تاکيد بر اينکه مطرح کردن بحث و گفت‌وگو پيرامون مسائل انتخابات هيچ وقت زود نيست، تصريح کرد: در هر زماني مي‌توان در زمينه انتخابات گفت‌وگو کرد اما اصلاح‌طلبان بايد مراقب باشند که از رقابت‌هاي حذفي بپرهيزند. محمود ميرلوحي در گفت‌وگو با ايلنا، در تحليل خود از طرح مباحث انتخاباتي در جريان اصلاحات گفت: به دليل اينکه فضاي سياسي در کشور به خوبي نهادينه نشده و همچنين به دليل عدم وجود احزاب فعال و نيرومند در کشور، اين نگراني وجود دارد که با ايجاد جو انتخاباتي زود هنگام در متغير‌هاي جريان اصلاحات تداخل و رويارويي به وجود بيايد.

ميرلوحي در توضيح اين مطلب افزود: دغدغه دوستان اصلاح‌طلب درحال حاضراين است که اصلاح‌طلبان با اينکه اکثريت را دارا هستند اما به دليل اينکه رقيب، تمام ابزارهاي تبليغاتي نظير رسانه‌ها و تريبون‌ها را در اختيار دارد؛ در اقليت محسوب مي‌شوند.

وي ضمن تاکيد بر اينکه مطرح کردن بحث و گفت‌وگو پيرامون مسائل انتخابات هيچ وقت زود نيست، تصريح کرد: در هر زماني مي‌توان در زمينه انتخابات گفت‌وگو کرد اما اصلاح‌طلبان بايد مراقب باشند که از رقابت‌هاي حذفي بپرهيزند. وي با بيان اينکه نبايد حرف‌ها و برنامه‌ها به صورت يک شبه و بدون پشتوانه مطرح شود، گفت: اصلاح‌طلبان بايد از هم‌اکنون به ميان مردم بروند و به دسته بندي وظايف و تعيين برنامه‌هاي خود بپردازند تا شکاف‌هاي ايجاد شده بين مردم و اصلاح‌طلبان برطرف شود.

دخالت نمايندگان در انتخاب همکار وزرا، بدعت و غيرقانوني است

يک نماينده پيشين مجلس شوراي اسلامي گفت: هرگونه سنگ‌اندازي در مسير انتخاب همکاران وزرا، نوعي دخالت به شمار مي‌رود و وظيفه قانوني مجلس نيست.

فاطمه راکعي در گفت‌وگو با ايسنا، در مورد موضع گيري مجلس در قبال تصميمات وزيران با بيان اينکه «وقتي مجلس به وزيري راي اعتماد مي‌دهد، او حق دارد افرادي را به عنوان معاونان، مشاوران و مديران خود انتخاب کند»، افزود: به نظر من اينکه نمايندگان در انتخاب همکاران يک وزير دخالت کنند، يک بدعت است و قانوني نيست و جزو وظايف و اختيارات مجلس به حساب نمي‌آيد.

اين فعال سياسي با اشاره به پيشينه مديريتي و تجربه جعفر توفيقي و ميلي‌منفرد که انتصاب آنها از سوي وزير علوم مورد انتقاد برخي نمايندگان مجلس قرار گرفته بود، تصريح کرد: اين افراد از نزديک با هم کار کرده‌اند و تجربه‌هاي مشترک کاري دارند و در حال حاضر آقاي فرجي‌دانا طبق الگوي دولت آقاي روحاني براي اداره کشور مبني بر اينکه بهترين‌ها، باتجربه‌ترين‌ها و لايق‌ترين‌ها سر کار قرار گيرند، انتخاب شده‌اند که از نزديک با نوع فکر مديريتي و عملي و تخصصي‌شان آشنايي دارند. وي ادامه داد: وقتي اکثريت مجلس به اين نتيجه رسيده‌اند که آقاي فرجي‌دانا مي‌تواند از عهده اداره وزارت علوم برآيد، درست نيست به اين خاطر که نوع نگاه سياسي اکثريت مجلس متفاوت است، در انتخاب همکاران و معاونان وزارت علوم دخالت کنند، چون نتيجه‌اي ندارد و کاري غيرقانوني است و موقعيت مجلس را به عنوان نهاد قانونگذار در اذهان عمومي زير سوال مي‌برد. راکعي با بيان اينکه «مجلس به عنوان نهاد قانونگذار بايد الگوي فعاليت‌هاي قانوني باشد و اگر کوچکترين حرکت غيرقانوني کند، موقعيت خود را زير سوال مي‌برد»، افزود: قابل درک است که فردي خارج از اختيارات و وظايف مجلس به فرد يا جريان سياسي انتقادي داشته باشد و آن را مطرح کند اما نبايد اين اعتراضات و انتقادات با موقعيت و جايگاه مجلس خلط نشود، چون در اين صورت مجلس تبديل به نهاد سياسي مي‌شود و موجب خواهد شد که مردم اعتماد خود را نسبت به مجلس از دست بدهند.

پيشنهاد براي تغيير ساختار کارگزاران

عضو حزب کارگزاران با تاکيد بر اهميت نقش احزاب در جامعه، گفت:حزب کارگزاران نيازمند تغييرات اساسي است تا بتواند از اقبال و مخاطب بيشتري در جامعه برخوردار باشد. مرتضي سجاديان در گفت‌وگو با مهر، با تاکيد بر اينکه حزب کارگزاران نيازمند تغييرات اساسي است، اظهار داشت: اين تغييرات بايد در ساختار و شوراي مرکزي صورت بگيرد اگر اين تغييرات انجام شود، حزب فعال‌تر و مقبول عامه قرار مي‌گيرداين تغييرات مي‌تواند در اعضا و يا شوراي مرکزي و يا ساختارهاي کلي حزب باشد.


 يادداشت
 راه مذاکره باز است  
نويسنده : پيروز مجتهد‌زاده

 گزارش اخير آژانس تاييدکننده پايبندي ايران به اصول کاري خود است که نقش مثبت اين گزارش هم در مذاکرات ايران با 1+5 و هم با آژانس نقش موثري را ايفا خواهد کرد.

گزارش سه ماهه جاري آژانس بين‌المللي انرژي اتمي حکايت از آشکار شدن دو موضوع براي ما دارد که اولي مربوط به آن است که ايران در مدتي که در حقيقت مصادف با مدت زمان مذاکره هسته‌اي با 1+5 به تمام قول و قرارهاي خود پايبند بوده که اين مساله بايد براي غرب بسيار حائز اهميت باشد.

مساله ديگر آن است که آژانس هم پس از قرارداد اخيري که با ايراني‌ها به امضا رساند به تعهدات خود پايبند خواهد بود و علاوه بر يک سلسله لفاظي‌هايي که در هر حال لازمه کار است و ما هم با آن آشنا هستيم آژانس هم بايد براي خفه کردن منابع اسرائيلي اين لفاظي‌ها را به کار ببرد. به طور کل غير از اين لفاظي‌ها براي ما روشن است که آژانس هم به تعهدات خودش پايبند خواهد بود و از اين پس مرتکب گزارشات خطا و بي‌ربط نمي‌شود.

البته بايد گفت که گزارش اخير تاييدکننده پايبندي ايران به اصول کاري خودش است، اين گزارش تاثير مثبتي در اعتلاي اعتماد به ايران در نزد مذاکره‌کنندگان و غرب خواهد بود و ميزان اعتماد به ايران را علي‌الاصول اين گزارش بايد ارتقا دهد؛ بنابراين همکاري طرف‌ها بسيار مطلوب است و ما الان در هر دو زمينه مذاکرات هم با 1+5 و هم با آژانس در مسير مطلوبي قرار گرفته‌ايم .

اما نکته ديگر در مورد پرونده هسته اي ايران در آستانه مذاکرات اين است که تصميم اتحاديه اروپا براي افزايش تحريم‌هاي بانکي که در خبرگزاري رويترز منتشر شده چندان قابل اعتماد و اطمينان نيست چرا که رويترز اساسا يک خبرگزاري تقريبا ضد ايراني است هرچند که تحقيقا نمي‌توان اين را گفت اين خبرگزاري آمادگي زيادي براي انعکاس اخبار راست يا دروغ را دارد. ثانيا اتحاديه اروپا که بيش از پانزده عضو را شامل مي‌شود، معلوم نيست که چه تعداد ديپلمات از اتحاديه اروپا چنين اظهاراتي را مطرح کرده‌اند اگر واقعا ديپلمات‌ها چنين صحبت‌هايي را مطرح کرده باشند که خيلي مورد شک و ترديد است چرا اسامي آنها را اعلام نکرده‌اند لاجرم وقتمان را نبايد صرف اين گونه اظهارات کنيم و اينها همه شانتاژهايي است که به تحريک محافل صهيونيستي به ويژه نخست وزير اسرائيل که گويي مشاعرش را از دست داده، هست.

آمريکا در اين ميان در شرايط بسيار عجيبي قرار دارد به اين معني که جان کري به عنوان نماينده اين کشور در عرصه ديپلماسي از يک طرف بايد مطالبي را مطرح کند که محافل صهيونيستي و شبه‌صهيونيستي مانند عربستان سعودي، امارات و قطر را راضي کند و از طرف ديگر هم بايد مطالب را به گونه‌اي بيان کند که به جريان مذاکراتي که هنوز ادامه دارد لطمه وارد نسازد بنابراين قابل درک است که در وضعيت حساس مشغول ايجاد موازنه در وضعيت خودش روي طناب سياسي که حرکت مي‌کند بايد يکي به نعل و يکي به ميخ بزند. با اين حال بسيار خوشحالم که وزير خارجه ايران با درايت و هوشياري اين مساله را مورد توجه دارد و هرازگاهي يک تذکر محترمانه و دوستانه‌اي را مبني بر توجه داشتن جهت صدمه نزدن به مذاکرات گوشزد مي‌کند.


 ديپلماسي 

 تاکيد نبيه بري بر ضرورت ايجاد گفتمان تهران‌- رياض

رييس پارلمان لبنان بر ضرورت ايجاد گفتمان ايران و عربستان تاکيد کرد.

نبيه بري در سخناني در جمع سنديکاي روزنامه‌نگاران آزاد در بيروت درباره نقش عربستان (در لبنان) بيان کرد که بايد گفتماني ميان عربستان و ايران انجام شود چرا که اين مساله به نفع کشورهاي عربي و مسلمانان است.

بنابر گزارش الاخبار، او گفت که مطمئن است طرح‌هاي داخلي (براي حل مسايل لبنان) بي‌فايده است و بايد تلاش‌ها را از بيرون پيگيري کرد. لبناني‌ها نمي‌دانند که چگونه بايد به اداره امور خود بپردازند؛ از اين رو به کمک دوستان نياز دارد، اما در دوره‌اي که بهار عربي ناميده مي‌شود، دوستان کم شده‌اند.

ديدار مسوولان آمريکا و ايران براي امدادرساني به سوريه

مجله فارين‌پاليسي گزارش داد که به نظر مي‌رسد ايران و آمريکا در نشست سازمان ملل براي حل بحران سوريه گرد هم خواهند آمد.

به گزارش ايسنا، مجله فارين‌پاليسي در ادامه اين گزارش نوشت: به گفته مقامات و ديپلمات‌هاي سازمان ملل اين جديدترين نشانه از تمايل اين دو قدرت رقيب براي همکاري با يکديگر به منظور کمک به حل بحران سوريه است علاوه بر آن نشانه‌ ديگري از آب شدن يخ روابط واشنگتن و تهران به حساب مي‌آيد.

ورلي آموس، ‌هماهنگ‌کننده ارشد کمک‌هاي
سازمان ملل اخيرا براي چندين کشور از جمله آمريکا، روسيه، ايران و عربستان دعوت‌نامه فرستاد تا در يک نشست عالي‌رتبه در ژنو با هدف تسهيل کمک‌رساني به بيش از 5/2 ميليون نفري که از خط کمک‌هاي سازمان ملل دور افتاده‌اند، شرکت کنند. علاوه بر آن دعوت‌نامه‌هايي براي اتريش، انگليس، ‌چين، فرانسه، لوکزامبورگ، کويت، قطر و يک نماينده اتحاديه اروپا نيز ارسال شده است. به گفته ديپلمات‌ها، ديپلمات‌هاي آمريکا‌يي و ايراني پاسخ مثبتي به اين درخواست داده‌اند، اما يک مقام گفت که هنوز مشخص نيست عربستان که به دليل رويکرد آمريکا در قبال سوريه با ايران با واشنگتن درگيري پيدا کرده است به اين گروه مي‌پيوندد يا خير. يک مقام آمريکا‌يي که خواست نامش فاش نشود گفت: ما دعوت‌نامه‌اي دريافت کرده‌ايم و اميدواريم در آينده‌اي نزديک در موقعيتي قرار گيريم که بتوانيم شرکت در اين نشست را تاييد کنيم. عليرضا ميريوسفي، سخنگوي هيات نمايندگي ايران در سازمان ملل به طور مستقيم اشاره‌اي به شرکت کردن تهران نکرد، ولي گفت: ما از هرگونه تلاشي براي کمک به مردم سوريه براساس گام‌هاي سياسي استقبال مي‌کنيم.

ميريوسفي افزود: آموس در سفرش به تهران درباره برخي نظرات انسان‌دوستانه پيرامون سوريه با مقامات ايراني گفت‌وگو کرد. مقامات ايران از ابتکار سازمان ملل براي کمک به نيازمندان استقبال مي‌کنند.


 يادداشت
 شرايط حساس هسته‌اي 
نويسنده : دکتر مهدي سنايي*

 يکي از اتفاق‌هاي مهم اين روزهاي دنيا در عرصه سياسي، مذاکراتي است که به طور کاملا جدي بين جمهوري اسلامي و 5+1 در حال برگزاري است و همه منتظر هستند تا نتيجه تحرکات ديپلماتيک طرفين را ببينند.

نشست‌هاي ژنو در شرايطي در حال انجام است که وضعيت موجود در ايران، با آنچه تا چند ماه گذشته مشاهده مي‌شد، تفاوت آشکاري دارد و در کنار آرام‌تر شدن لحن نماينده‌هاي جمهوري اسلامي، شاهد نوعي اجماع ملي و همصدايي در داخل کشور هستيم که موجب شده تا تيم هسته‌اي، با قدرت و اعتماد نفس لازم با همتايان خود دور يک ميز بنشينند. به طوري که تلاش براي تحقق «منافع ملي» به طور آشکار جايگزين نزاع و چالشهاي داخلي شده و بر همين اساس است که تيم مذاکره کننده توانسته است در همين گام‌هاي اول نتايج اميدوارکننده‌اي را بگيرد.

دقيقا به همين دليل است که شاهد تغيير رفتار غرب و آمريکا هستيم، در حال حاضر نرمش در ادبيات و رفتارشان به آشکار قابل درک است. پس بايد گفت فرصت خوبي به دست آمده است تا هم ايران و هم 1+5 بتوانند با استفاده از پتانسيلهاي به وجود آمده، شرايط بهتري را در مذاکرات رقم بزنند تا بالاخره گره کور هسته‌اي که در چند وقت اخير بازنشدني به نظر مي‌رسيد، باز شود.

اين شرايط در حالي به وجود آمده است که در فضاي داخلي درباره چگونگي مذاکرات و درستي يا نادرستي آن اختلاف نظرهايي مطرح است که بايد گفت، هم راي نبودن آحاد مختلف جامعه در بحث هسته‌اي، نه تنها اتفاق نگران کننده‌اي نيست، بلکه اينکه در جامعه در خصوص مذاکرات ژنو ديدگاه‌هاي مختلف و نگاه‌هاي مختلفي به موضوع هسته‌اي وجود داشته باشد، را کاملا بايد منطبق با منطق و عرف دانست و به همين دليل هيچ کس نمي‌تواند نظر مخالف خود را تلاش براي کارشکني در برنامه‌هاي ملي تلقي کند.

در فضايي که اختلاف نظر وجود دارد، بايد اين را در نظر داشت که مقام معظم رهبري بار‌ها اعلام کرده‌اند که تيم مذاکره کننده مورد اعتماد کاملشان قرار دارند و مواضع و تحرکاتشان را قبول دارد. همچنين بايد گفت طبيعي است که جزييات مذاکرات با هماهنگي تصميم گيران و شخصيتهاي ممتاز کشور دنبال مي‌شود. مهم، اين است که همه تلاش کنند تا از موقعيت به دست آمده کمال استفاده را ببريم تا بتوانيم با کاهش تنش موجود در عرصه بين الملل، بتوانيم در وهله اول بحران‌ها را به بن بست بکشانيم و بعد از آن حرکت در مسير پيشرفت و اعتلاء را آغاز کنيم تا از اين طريق وضعيتي مطلوب بر جامعه حاکم شود و در نتيجه رضايتمندي عمومي به بالا‌ترين حد ممکن خود برسد. به هر حال نمي‌توان از اين مهم غافل شد که رابطه مطلوب با دنيا تاثير بسزايي در سرنوشت کشور‌ها دارد و بر همين اساس است که «منطق مداري در ديپلماسي» به طور موکد تاکيد مي‌شود.

همچنين بايد اشاره داشت که جمهوري اسلامي همچنان به تصميم گيري‌هاي غلط و غيرعادلانه نظام بين‌الملل اعتراض دارد و همنشيني در ژنو را نمي‌توان دليلي بر اعتمادمان به آن‌ها بدانيم، به همين دليل تيم مذاکره کننده حتما بايد با هوشياري بالايي به فعاليت خود ادامه بدهند و اين را هم در نظر داشته باشند که غرب هرکاري انجام مي‌دهد تا ايران پيشرفت نکند تا از اين طريق محتاج داشته‌هاي آن‌ها باشد. پس بايد گفت ممکن است کشوري با توجه به اين واقعيات ضرورت مذاکره را افزايش داده و مواضع خودش را اعلام کند.

*عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس نهم


 يادداشت
 چرايي اقدام اوباما 
نويسنده : دکتر مهدي‌مطهرنيا *

 پرونده هسته‌اي ايران و مذاکراتي که در راستاي حل و فصل آن در حال پيگيري است را مي‌توان يکي از مهم‌ترين اتفاق‌هايي دانست که به عنوان دغدغه‌اي جدي، مورد توجه اذهان عمومي است و دقيقا به همين دليل کوچک‌ترين تحرکي که درباره اين مساله انجام مي‌شود، به عنوان خبري جدي مطرح شده و تحليل‌هاي متعددي را موجب مي‌شود.

درخواست رييس‌جمهوري ايالات متحده آمريکا از کنگره آن کشور مبني بر مماشات در بحث تحريم جمهوري اسلامي موجب شده تا تحليل و تفسيرهايي درباره چرايي اين اقدام باراک اوباما شنيده شود و همه دنبال اين هستند تا با نيت خواني، به برداشت صحيحي از اين رفتار مرد اول کاخ سفيد برسند.

عرف مذاکره اين است که قبل از شروع هر دوره از مذاکرات سناريوهاي گوناگوني در راستاي ايجاد فضاي مطلوب در مذاکره نوشته شود و اين سناريو‌ها به سه دسته تقسيم مي‌شوند. سه مرحله که پيش از مذاکره، حين مذاکره و پس از مذاکره هستند که هر کدام از اهميت بالايي برخوردار است. در سناريوي پيش از مذاکره رهيافت اصلي در تنظيم مذاکرات متکي بر سناريوهاي هنجاري – اکتشافي است، به اين معنا که مطلوبيت مورد توجه طرف مقابل در ميز مذاکره مورد توجه هنجاري قرار مي‌گيرد تا در منطق اکتشافي رفتار و اقدام طرف مقابل سنجيده شود. در حال حاضر پيش از مذاکرات ژنو 3 در دولت روحاني شاهد‌ اين هستيم که از يک سو اتحاديه اروپا سطح تحريم‌ها را تشديد مي‌نمايد و از سوي ديگر ايالات متحده آمريکا فشار کنگره را براي تحريم بيشتر دروازه باني مي‌کند. هر دو حالتي که گفته شد، با هماهنگي دقيق و بالاي آمريکا و غرب در قالب 5 و 1 است با هدف کشف ميزان اراده ايران براي حل و فصل ديپلماتيک پرونده هسته‌اي در دستور کارشان قرار گرفته است.

البته بايد گفت ايران و آمريکا در‌‌‌‌ همان حال از منظر هنجاري به دنبال کسب امتيازات ملي در بازي ديپلماتيک هسته‌اي در قالب رهيافت برد - برد مي‌باشد، به اين معنا که در صورت موفقيت احتمالي ديپلماسي هسته‌اي بالا‌ترين ميزان برد از آن دو کنشگر اصلي يعني جمهوري اسلامي و ايالات متحده خواهد بود. فلذا دولت اوباما بر خلاف نو محافظه کاران راديکال آمريکا، خواهان حل و فصل سياسي و موفقيت ديپلماسي هسته‌اي است. از اين رو است که مشاهده مي‌شود، رييس جمهوري و نفر اول آمريکا در بزنگاه تاريخي و نزديکي مذاکرات زنو 3، دستور تلاش براي عدم افزايش تحريم‌ها عليه جمهوري اسلامي را صادر مي‌کند و با وجود واگويي تهديدهاي گذشته در چارچوب جمله تکراري همه گزينه‌ها روي ميز است، در عمل سطح افزايش تحريم‌ها را متوقف مي‌سازد و روزنه‌هايي براي کاهش آن‌ها در نظر مي‌گيرد. در همين حال اروپا که به نسبت ايران و آمريکا در حاشيه معادله برد - برد قرار مي‌گيرد، تلاش مي‌کند با افزايش سطح فشار بر ايران و به پيروي از آن امکان کاهش موفقيت ديپلماسي هسته‌اي سهم خواهي خود از مذاکرات در صورت موفقيت احتمالي را بالا ببرد. از اين رو بايد گفت که سناريوهاي پيش مذاکره در ژنو 3 نشان دهنده واقعيت اتحاد ميان 5 و 1 و حقيقت اصطحکاک منافع ميان آنها است.

*استاد دانشگاه و تحليلگر مسايل بين‌الملل


 يادداشت
 نگراني درباره راکتور تحقيقاتي آب سنگين اراک؛ بهانه يا واقعيت؟ 
نويسنده : حسن بهشتي پور

درمقاله پيش رو قصد نويسنده آن است که به اين پرسش ساده اما مهم پاسخ دهد که آيا نيروگاه اراک بايد مايه نگراني کشورهاي غربي باشد؟ نيروگاه اراک در نزديکي شهر اراک واقع در 290 کيلومتري جنوب غرب تهران، يکي از 17 تاسيسات هسته‌اي ايران است که زير نظر آژانس فعاليت مي‌کند. اين نيروگاه دو بخش اصلي دارد:

الف: رآکتور تحقيقاتي آب سنگين اراک

با افزايش طول عمر رآکتور تحقيقاتي تهران و مستعمل شدن تجهيزات و سيستم‌هاي مختلف آن، همانند سايررآکتورهاي مشابه درجهان، ايران به فکر جايگزيني براي آن است. علاوه براين ايران نيازمندي‌هاي روزافزون به راديوداروهاي مختلف جهت مصارف تشخيص و درمان پزشکي و راديوايزوتوپ‌هاي گوناگون براي کاربردهاي صنعتي و تحقيقاتي دارد با در نظر گرفتن محدوديت‌هاي مختلفي که ايران حتي در ارتباط با تهيه و تأمين اين قبيل راديوايزوتوپ‌ها از منابع خارج از کشور روبرو است، سازمان انرژي اتمي را مصمم به احداث يک راکتور تحقيقاتي جديد به منظور جايگزيني رآکتور تهران نمود. براين‌اساس رآکتورتحقيقاتي اراک ازنوع آب سنگين و با قدرت 40 مگاوات بوده و موسوم به IR40طراحي شد. پاي? اين پروژه در سال 2002 کامل شد وعمليات اجرايي ساخت آن از سال 2004 آغاز گرديد. در بند 35 از آخرين گزارش آمانو به شوراي حکام آژانس درباره تاريخ افتتاح آن آمده است :« درنامه‌ مورخ 25 آگوست 2013، ايران به آژانس اطلاع داد كه براساس پيشرفت عملي كارهاي ساخت و ساز، تاريخي كه قبلاً براي افتتاح رآكتور40IR اعلام شده بود، ممكن نيست و بنابراين افتتاح اين راكتور درسه ماهه اول سال 2014 نخواهد بود.» ساخت اين نيروگاه احتمالا در پاييز سال 2014 به پايان مي‌رسد و در اوايل سال 2015 راه‌اندازي‌نهايي خواهد شد. آمانو در آخرين گزارش خود در تاريخ 17 آگوست 2013، تأييد كرده كه ايران ده مجموعه سوختي ساخته است كه تمام آنها در كارخانه توليد سوخت ذخيره شده‌اند.در بند 47از همين گزارش آمانو به شوراي حکام آژانس آمده است:

«درتاريخ 17 و 18 آگوست 2013، آژانس اقدام به بازرسي و راستي‌آزمايي اطلاعات طراحي در كارخانه توليد سوخت كرد وتوليد مداوم قرص سوخت براي راكتور40IR با استفاده از2UOطبيعي را تأييد كرد. چنانكه در بالا، در بند 34 آورده شد، از زمان گزارش قبلي مدير كل آژانس، ايران ساخت مجموعه‌هاي سوختي حاوي مواد هسته‌اي براي رآكتور 40IR را آغاز كرده است.»

ب: مجتمع توليد آب سنگين اراک

مجتمع توليد آب سنگين اراک در 4 شهريور ماه 1385 افتتاح شد. بنا به اظهار آقاي آقازاده رئيس وقت سازمان انرژي اتمي ايران ظرفيت توليد اين مجتمع ابتدا هشت تن بود و در زمان افتتاح، ظرفيت آن به 16 تن آب سنگين با غناي 8/99درصد رسيد. پروژ? توليد آب سنگين اراک به عنوان يکي از شاخصه‌هاي دانش هسته‌اي، در پزشکي و به خصوص کنترل سرطان و کنترل بيماري ايدز نقش تعيين کننده اي دارد و به عنوان خنک‌کننده وکُند کننده راکتورهاي آب سنگين نيز به کار مي‌رود. با گشايش اين واحد صنعتي، ايران به عنوان نهمين کشور داراي تجهيزات توليد آب سنگين جهان مطرح شد. کشورهاي آرژانتين،کانادا،هند و نروژ جزوبزرگ ترين صادرکنندگان آب سنگين جهان بشمار مي‌روند.

چرا کشورهاي غربي نگران پروژه اراک هستند؟

با آنکه ايران بارها اعلام کرده است هدف ازايجاد پروژه راکتور تحقيقاتي آب سنگين، توليد داروهاي درمان کننده انواع بيماري‌هاي سخت از جمله سرطان‌ها است که در حدود 850 هزار نفر در سال به آنها نياز دارند. همچنين توليد راديو ايزوتوپ‌هايي براي مصارف صنعتي و کشاورزي توليد خواهد کرد. ولي منابع خبري غرب مرتبا ادعا مي‌کنند که ايران مي‌تواند زباله‌هاي هسته‌اي آن را براي جداسازي پلوتونيوم بازفرآوري کند. آنها مي‌گويند هشت کيلوگرم ازاين ماده براي ضميمه شدن به يک موشک و ساخت کلاهک اتمي کفايت مي‌کند.رسانه‌هاي گروهي غرب با جوسازي خبري مدعي هستند تأسيسات اراک از اواخر سال 2016، براي توليد پلوتونيوم کافي جهت ساخت يک يا دو بمب در سال، مورد استفاده واقع خواهد شد.اينگونه تاريخ دادن‌ها از سال 1992 تا کنون دهها بار بي اعتباري اش به اثبات رسيده فقط به يک دليل ساده و آن اين است که هيچگاه تحقق نيافته است.

دلايل بيپايه بودن نگراني غربيها در باره تاسيسات اراک

1- براي توليد پلوتونيوم از پسماند‌هاي هسته‌اي به تاسيسات ويژه اي با فناوري پيشرفته جهت جداسازي پلوتونيوم نياز است؛ که چنين تاسيساتي در ايران موجود نيست.

2- براي توليد پلوتونيوم از زباله‌هاي هسته‌اي به منبع‌هاي بزرگ روکش داده شده ‌اي که «سلول داغ» ناميده مي‌شوند؛ براي خروج پلوتونيوم مورد نياز است، که اين منبع‌ها در ايران موجود نيست .

3- براي کشوري مانند ايران که فناوري غني سازي اورانيوم را بدست آورده است ساخت بمب هسته‌اي چندان دشوار نيست زيرا با تکرار فرايند غني‌سازي اورانيوم از مراحل پائين تا مرحله بالاي 90 درصد که مورد نياز براي ساخت بمب هسته‌اي است، مي‌توان به يک بمب دست يافت. اما نگهداري امن بمب هسته‌اي که موجب نابودي امکانات خودي نشود و از آن مهمتر بکار گيري چنين بمب فرضي در زمان و مکان معين عليه نيروهاي دشمن، به فناوري بسيار پيچيده تر و دقيق‌تري نياز دارد که کشورهاي غربي خوب مي‌دانند ايران چنين فناوري را ندارد و دنبال آن هم نيست.

4- نيروگاه اراک تحت نظارت آژانس قرار دارد و با بيانيه اخيري که در تهران به امضاي آقايان آمانو و صالحي رسيد، ايران داوطلبانه امکان بازديد از تاسيسات توليد آّب سنگين اراک را نيز مانند راکتور تحقيقاتي آن که از سال 2006 زير نظر آژانس بود، تحت نظارت قرار مي‌دهد. با آنکه توليد آب سنگين جزو فعاليت‌هاي هسته‌اي محسوب نمي‌شود ولي با اين وجود ايران براي آنکه بهانه‌جويي را از دست کشورهاي غربي خارج کند، اجازه بازديد از اين مرکز را هم، براي آژانس صادر کرد.

واقعيت‌هاي ناگفتني در باره اراک

اکنون اين پرسش مهم مطرح مي‌شود که نيروگاهي که نزديک دو سال به افتتاح کامل آن زمان مانده است و از همه جهت زير نظر آژانس بين‌المللي انرژي هسته‌اي قرار دارد، چرا بايد موجب نگراني باشد؟ بايد گفت نيروگاه اراک بر روي سطح زمين قرار دارد و مکان آن کاملا آشکار و قابل دسترسي براي هواپيماهاي دشمن است. بنابراين از بين بردن آن با حمله هوايي بسيار آسان‌تر از نابود کردن تأسيسات زيرزميني فردو است که ايران براي غني‌سازي اورانيوم زير نظر آژانس از آن استفاده مي‌کند.

به عقيده «افرايم آسکولاي» کارشناس اسرائيلي موسسه بين‌المللي مطالعات راهبردي لندن: «راه‌اندازي نيروگاه اراک موجب «مصونيت يافتن هسته‌اي» براي آنجا خواهد شد. که از نظر غربي‌ها غير قابل پذيرش است. بنابراين، نگراني در مورد نيروگاه اراک بيشتر تاکتيکي و نظامي به نظر مي‌رسد تا اينکه به موضوع عدم اشاعه سلاح‌هاي هسته‌اي مربوط باشد.»

با اين توصيف چرا بايد وزيرخارجه فرانسه با بهانه قراردادن اين نيروگاه، توافقي را که مي‌توانست گام مهمي براي ايجاد اعتماد بين دو طرف باشد، برهم بزند؟در پاسخ به اين پرسش اساسي بايد گفت احتمال دارد نوعي هماهنگي براي گرفتن امتياز بيشتر از ايران بين طرفهاي مذاکره کننده براي ايفاي نقش پليس بد و پليس خوب بوجود آمده باشد. يا مي‌شود حدس زد پول‌هاي هنگفتي که فرانسه براي سرکيسه کردن عربستان گرفته انگيزه خوبي براي چنين بازي کثيفي شده باشد. حتي مي‌توان بهتر باور کرد که اسرائيلي‌ها وقتي ديدند جان کري وزيرخارجه آمريکا به خواسته نامشروع آنها تن نداد از لورن فابيوس دوست ديرينه خود خواستند که با بهانه‌گيري‌هاي کودکانه اعتبارسياسي فرانسه را نزد مردم ايران به تاراج بگذارد. غرب به تصور باطل موثر بودن تحريم‌هاي اقتصادي عليه ايران، فرصت سوزي مي‌کند و نمي‌داند اگر اين بارامکان توافق با تيم روحاني – ظريف را از دست بدهد، ديگر معلوم نيست چنين تجربه اي قابل تکرار باشد. مذاکرات 29 آبان آينده را مي‌توان ازاين جهت نقطه عطفي دانست. زيرا در آن مذاکرات مشخص خواهد شد که رفتارهاي غيرمنطقي و بهانه تراشي‌ها نمي‌تواند تا ابد ادامه يابد.