نسخه شماره 3339 - 1392/08/25 -


بازداشت اعضاي آفريقايي باند فروش دلارهاي سياه

راز سرقت جواهرات در دستان «الهام»
سرقت زنانه از دوست با غذاي مسموم


دستگيري زن و شوهر مأمور نما


دانلود فايل مبتذل راهي براي سرقت اطلاعات


توقيف تريلي با خلافي 22 ميليون توماني


اخبار کوتاه


اخبار خارجي


 بازداشت اعضاي آفريقايي باند فروش دلارهاي سياه 

 اعضاي باند فروش دلارهاي سياه که همگي اتباع کشورهاي آفريقايي بودند، شناسايي و دستگير شدند.

چندي قبل تعدادي از مالباختگان با مراجعه به دادسراي ناحيه 5 تهران و تشکيل پرونده اي با موضوع «جعل و کلاهبرداري» از طريق فروش دلارهاي مجعول موسوم به دلارهاي سياه مدعي شدند از سوي چند تبعه کشورهاي آفريقايي مورد کلاهبرداري قرار گرفته اند .

با تشکيل پرونده مقدماتي با موضوع «جعل و کلاهبرداري» و به دستور شعبه شانزدهم بازپرسي دادسراي ناحيه 5 تهران پرونده براي رسيدگي در اختيار اداره سيزدهم پليس آگاهي تهران قرار گرفت .

مالباختگان پس از حضور در اداره سيزدهم و در اظهارات خود عنوان کردندچندين سياهپوست تبعه کشورهاي آفريقايي با طرح فروش دلارهاي واقعي مدعي شدند که دلارهاي زيادي را وارد کشور کرده اند که در صورت آغشته کردن کاغذ دلارها به يک محلول خاص که اين محلول تنها در اختيار آنها قرار دارد، مجددا اين پولها به دلار واقعي تبديل خواهد شد و به اين شيوه و به بهانه فروش دلارها به قيمتي بسيار ارزان تر از قيمت بازار ما را فريب داده و پس از دريافت مبالغي هنگفت متواري شدند.

با توجه به شيوه و شگرد استفاده شده از سوي اعضاي گروه کلاهبرداران آفريقايي که بيشتر مالباختگان را در زمان مراجعه به صرافي ها مورد شناسايي قرار مي‌دادند ، محلهاي تردد اين افراد در محدوده خيابان فردوسي شناسايي ، آموزش هاي لازم به صرافي هاي ارائه تا در صورت مشاهده اتباع کشورهاي آفريقايي متقاضي فروش دلار، بلافاصله موضوع به اداره سيزدهم اطلاع داده شود .

سرانجام بيستم آبان در تماس يکي از مديران صرافي هاي محدوده ميدان فردوسي ، کارآگاهان اداره سيزدهم اطلاع پيدا کردند که تعدادي از اتباع کشورهاي آفريقايي قصد فروش ارز خارجي بويژه دلار به تعدادي از شهروندان را دارند که بلافاصله کارآگاهان اداره سيزدهم با حضور درمحل اقدام به دستگيري چهار تبعه آفريقايي کردند.

با شناسايي مخفيگاه اين افراد در محدوده ميدان فردوسي، کارآگاهان اداره سيزدهم آگاهي در بازرسي از اين محل موفق به کشف دلارهاي موسوم به دلارهاي سياه و همچنين محلول ويژه پارک کردن لايه سياه قرار گرفته بر روي کاغذ دلارها شدند.

سرهنگ محمدرضا ذاکراستقامتي معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداري پليس آگاهي تهران با اعلام اين خبر گفت: با بررسيهاي انجام شده و جمع‌آوري شکايت مشابه ، تعداد ديگري از مالباختگان در ساير مراجع قضايي به ويژه در دادسرهاي جرايم بين‌الملل، دادسراي فرودگاه، دادسراي کرج شناسايي و به اداره سيزدهم پليس آگاهي تهران بزرگ دعوت شدند.

ويادامه داد: از مالباختگاني که به اين شيوه و شگرد و توسط تعدادي از اتباع کشورهاي آفريقايي مورد کلاهبرداري و فروش دلارهاي مجعول موسوم به دلارهاي سياه قرار گرفته اند دعوت مي‌شود تا جهت شناسايي متهمان و پيگيري شکايات خود به اداره سيزدهم پليس آگاهي تهران واقع در خيابان وحدت اسلامي ‌مراجعه کنند.


 راز سرقت جواهرات در دستان «الهام»
 سرقت زنانه از دوست با غذاي مسموم 

زن آرايشگر که با غذاي مسموم از خانه دوستش سرقت کرده بود بعد از دستگيري لب به اعتراف گشود. اصل ماجرا اين گونه آغاز شد که23 و 30 دقيقه 31 شهريور امسال فردي با مراجعه به کلانتري 172 به مأموران اعلام کرد : ساعت 14 روز جاري و در نبود من، زني به نام الهام که از دوستان همسرم مي‌باشد به منزل ما آمده و پس از بيهوش کردن همسرم اقدام به سرقت طلا و جواهرات و گوشي تلفن همراه وي کرده است.

زن شاکي در پايگاه نهم آگاهي حاضر و در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: روز حادثه يکي از دوستانم به نام الهام که از طريق مراجعه به محل کارش در يک آرايشگاه زنانه دوست شده و مدتي نيز يکي از همسايگانمان بود، با دو پرس غذا و دو عدد نوشيدني به خانه آمد. بلافاصله پس از خوردن مقداري از نوشيدني بيهوش شدم و پس از به هوش آمدن در بيمارستان و بازگشت به منزل، متوجه شدم که رشته زنجير طلا و النگوهايم به همراه يک دستکاه لپ‌تاپ و گوشي تلفن همراهم سرقت شده است .

با توجه به اظهارات زن شاکي پرونده، کارآگاهان پايگاه نهم آگاهي با مراجعه به محل کار و زندگي الهام در منطقه صالح آباد متوجه شدند که وي همزمان با زمان سرقت از اين دو مکان متواري شده است .

با توجه به اطلاعات به دست آمده در خصوص هويت الهام، کارآگاهان با بررسي بانک اطلاعات مجرمين سابقه دار موفق به شناسايي «الهام» به عنوان يکي از مجرمان سابقه دار در زمينه سرقت شدند که پيش از اين نيز سه بار به اتهام سرقت در استان هاي غربي کشور دستگير و روانه زندان شده بود.

با توجه به دلايل و شواهد به دست آمده در پرونده و اطمينان از ارتکاب سرقت از سوي «الهام» و در حالي که وي با متواري شدن از محل هاي سکونت و کار خود هيچگونه رد و نشاني مشخص از خود به جاي نگذاشته بود، کارآگاهان پايگاه نهم آگاهي با انجام اقدامات پليسي موفق به شناسايي مخفيگاه الهام در خيابان هاشمي‌شده و او را ساعت 7 و 30 دقيقه 20 آبان دستگير و به پايگاه نهم آگاهي منتقل کردند اما او در تحقيقات اوليه منکر تمامي‌اظهارات مالباخته شد و حتي مدعي شد که در تاريخ سرقت در شهرستان حضور داشته است .

در ادامه رسيدگي به اين پرونده، کارآگاهان اقدام به مواجهه حضوري ميان مالباخته و متهم کردند .

مالباخته پس از مواجهه حضوري با متهم و در تکميل اظهارات خود به کارآگاهان گفت : الهام يک روز قبل از سرقت نيز به خانه ما مراجعه اما زماني که متوجه حضور شوهرم در داخل خانه شد، خيلي سريع و به بهانه اينکه با کسي قرار ملاقات دارد از خانه خارج و گفت که بعدا مي‌آيد .

روز سرقت، الهام ابتدا با من تماس گرفت و اظهار داشت که مي‌خواهد به خانه ما بيايد تا براي آخرين بار همديگر را ملاقات کنيم! و مدعي شد که قصد دارد تا براي هميشه به شهرستان رفته و در آنجا زندگي کند و از من درخواست کرد که نهار را وي از بيرون تهيه خواهد کرد که بعد از مدتي با دو پرس غذا و دو عدد نوشيدني به خانه ما آمد و اولين سؤالي که پس از حضور در خانه از من پرسيد اين بود که آيا همسرم در خانه حضور دارد يا خير و پس از اطمينان از نبود همسرم، وارد خانه شد و پس از گذشت حدود يک ساعت و به بهانه خوردن نهار مرا بيهوش و اقدام به سرقت طلا و جواهراتم کرد.

متهم پس از مواجهه حضوري با مالباخته و در حالي که کذب بودن اظهاراتش در خصوص حضور وي در شهرستان از سوي کارآگاهان محرز شده بود به ناچار لب به اعتراف گشود و به فروش طلا و جواهرات سرقتي در منطقه شهرري اعتراف کرد.

سرهنگ حسين زارع، رئيس پايگاه نهم پليس آگاهي تهران بزرگ با اعلام اين خبر گفت : کارآگاهان پايگاه نهم آگاهي با شناسايي محل فروش طلا و جواهرات سرقتي در منطقه شهرري اقدام به شناسايي طلا و جواهرات سرقتي کرده و در بازرسي از مخفيگاه متهم نيز، ديگر اموال کشف و بر اساس دستور مقام قضايي، تمام اموال به مالباخته تحويل و متهم نيز با قرار قانوني روانه زندان شد.


 دستگيري زن و شوهر مأمور نما 

زوج شيشه‌اي که در پوشش مامور پليس، مسافران را سر کيسه مي کردند در جريان تحقيقات پليس شناسايي و دستگير شدند. به گزارش خبرنگار مهر، 10 آبان امسال فردي با مراجعه به گشت کلانتري 118 ستارخان به مأموران اعلام کرد که سرنشينان يک دستگاه خودرو پژو 405 مشکي رنگ و تحت عنوان مأمور ، اقدام به سرقت وجوه نقد همراه وي کرده‌اند . با تشکيل پرونده مقدماتي با موضوع «سرقت تحت پوشش مأمور» و به دستور شعبه يازدهم بازپرسي دادسراي امور جنايي تهران‌، پرونده براي رسيدگي در اختيار اداره پنجم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت . شاکي پرونده در اظهارات خود به کارآگاهان گفت : ساعتچهار بعدازظهر 14 مهر به عنوان مسافر و براي رفتن به ايستگاه مترو دانشگاه شريف، سوار يک دستگاه خودرو پژو 405 مشکي رنگ شدم که يک زن جوان نيز در صندلي شاگرد نشسته و من در لحظه اول تصور کردم که اين زن نيز همانند من مسافر است. پس از سوار شدن به ماشين و در محدوده خيابان تيموري ، ناگهان صداي بي سيم از داخل ماشين شنيده شد و همزمان راننده ماشين با معرفي خود به عنوان مأمور شروع به پرسيدن سؤال از من کرد و به بهانه اينکه به من مشکوک شده اقدام به بازرسي محتويات جيب‌هاي من کرد. پس از خارج کردن وجوه نقد و گرفتن گوشي تلفن همراهم، راننده ماشين را در خياباني خلوت متوقف و به بهانه بازرسي دقيق تر مرا پياده کرد و به محض پياده شدن من، به سرعت از محل دور شد. با شناسايي تعداد ديگري از مالباختگان به ويژه تعدادي از مالباختگان تبعه کشور افغانستان، کارآگاهان اداره پنجم با انجام اقدامات پليسي موفق به شناسايي خودرو پژو 405 مشکي متهمان شدند و با شناسايي آخرين مالک خودرو به نام «عليرضا . و» 37 ساله از سوي مالبختگان ، مخفيگاه وي و همسرش سميه - 31 ساله در منطقه يافت آباد، خيابان مدائن شناسايي شد. سرانجام عليرضا و همسرش ساعت 10 صبح 20 آبان در مخفيگاهشان و در زمان مصرف موادمخدر شيشه ، دستگير و در بازرسي از آنجا يک عدد بي سيم همراه مقاديري موادمخدر از نوع شيشه و همچنين ارز خارجي متعلق به کشور افغانستان کشف شد . عليرضا که چاره‌اي جز اعتراف نداشت، به سرقتهاي تحت پوشش به ويژه از افاغنه اعتراف و در اظهارات اوليه به کارآگاهان گفت: تعدادي از سرقتها را به همراه همسرم انجام مي دادم و در برخي از سرقت ها نيز تنها بودم. عليرضا در ادامه به کارآگاهان گفت : مدت 6 سال است که به همراه همسرم مصرف مواد مخدر دارم و در حال حاضر نيز شيشه مصرف مي کنم. سرهنگ علي غياثوند معاون مبارزه با سرقتهاي خاص پليس آگاهي تهران بزرگ، با اعلام اين خبر گفت: از تمام مالباختگاني که بدين شيوه و شگرد مورد سرقت قرار گرفته اند دعوت مي‌شود تا براي شناسايي متهمان و پيگيري شکايات خود به اداره پنجم پليس آگاهي تهران بزرگ واقع در خيابان وحدت اسلامي مراجعه کنند.


 دانلود فايل مبتذل راهي براي سرقت اطلاعات  

رييس پليس فتاي غرب استان تهران در مورد ورود به سايت‌هاي داراي محتواي مبتذل و مستهجن و احتمال سرقت اطلاعات توسط اين سايت‌ها هشدار داد.به گزارش ايسنا،‌سرهنگ باقريان در اين باره گفت: برخي افراد خواسته يا ناخواسته وارد سايت‌هايي مي‌شوند که داراي محتواي نامناسب بوده و متأسفانه گاهاً اقدام به دانلود کردن برخي فايل‌هاي به اشتراک گذاشته شده توسط اين سايت‌ها مي‌کنند، غافل از اينکه در اکثر موارد، فايل‌هايي که روي اين سايت‌ها قرار دارد آلوده به انواع بدافزارهاي است که با ورود به اين سايت‌ها يا دانلود کردن از آنها وارد سيستم شده و اقدام به سرقت اطلاعات افراد مي‌کنند. وي گفت: اخيراً در مواردي مشاهده شده است که افراد با مراجعه به پليس فتا اعلام مي‌کنند که مبالغي به صورت اينترنتي از حساب بانکي آنها به سرقت رفته که با بررسي کارشناسان فتا مشخص شد که اين افراد وارد برخي از سايت‌هاي نامناسب شده و با دانلودکردن فايل از اين سايت‌ها سيستم خود را آلوده به بدافزارهايي از قبيل بدافزارهاي keylogger کرده‌اند. رييس پليس فتاي غرب استان تهران تصريح‌کرد: افراد بزهکار طراحي کننده چنين سايت‌هايي از اين طريق و توسط اين بدافزارها اطلاعات حساب بانکي اين افراد را به سرقت برده و حساب بانکي وي را خالي مي‌کنند.


 توقيف تريلي با خلافي 22 ميليون توماني 

تيم گشت پليس راه اردستان استان اصفهان خودروي كشنده ماك را بدليل تخلفات مكرر و داشتن بيست و دو ميليون و 250 هزار تومان جريمه توقيف کردند.

به گزارش خبرگزاري مهر، سرهنگ رضا رضايي در اين باره اظهار داشت:عوامل گشت پليس راه اردستان اصفهان حين كنترل خودروهاي عبوري يك دستگاه كشنده ماك را متوقف و سوابق وي را مورد بررسي قرار دادند .با استعلام كاميون ياد شده مشخص شد اين خودرو در نقاط مختلف بدون توجه به قوانين و مقررات رانندگي تخلفات متعددي را مرتكب شده و در سوابق وي به ثبت رسيده است. وي با اشاره به اينكه كشنده ماك مجموعا بيست و دوميليون و 250 هزار تومان خلافي و جريمه دارد ،عنوان داشت: برابر ماده 8 قانون رسيدگي به تخلفات رانندگي اين خودرو توقيف و براي سير مراحل قانوني به پليس راه استان منتقل شد. رئيس پليس راه استان اصفهان خاطر نشان كرد: رعايت دقيق مقررات راهنمايي و رانندگي روشهاي کنترل بر نفس و تربيت روان و نوعي ورزش رواني براي ايجاد و تقويت کنترل بر اراده است و در واقع رانندگي‌هاي خطر آفرين با تخلفات متعدد و غير قانوني شخصيت راننده خاطي را در ذهن ديگران بد جلوه مي دهد كه ضروريست رانندگان با رعايت دقيق مقررات به خود و ديگران احترام بگذارند.


 اخبار کوتاه 

 برق گرفتگي هنگام جا‌به‌جايي علم

چهار جوان درمسجدسليمان خوزستان حين جابجايي علم عزاداري امام‌حسين(ع)، براثربرخورد با سيم‌هاي انتقال برق شهري دچاربرق گرفتگي شدند که تاکنون سه تن از آنان جان باخته و نفرچهارم دربيمارستان درکما بسر مي‌برد. گزارش خبرنگار ايرنا در روز پنج شنبه حاکي است اين حادثه درحين عزاداري تاسوعاي حسيني در منطقه کلگه کاروانسراي مسجد سليمان و در هيات عزاداري مسجد صاحب‌الزمان اين منطقه اتفاق افتاد و فوت شدگان همگي جوان بودند. براساس اين گزارش در آيين عاشوراي حسيني نيز يک جوان درمنطقه چهاربيشه مسجد سليمان بدليل اصابت علم عزاداري باسيم برق دچار سانحه شد که براي ادامه مداوا به بيمارستان‌هاي اهواز انتقال يافت.اين دومين باري است که در هيات عزاداري مسجد صاحب‌الزمان مسجد سليمان چنين اتفاقي رخ مي‌دهد.حدود 6 سال پيش نيز جواني به نام حبيب جليلي نيز براثربرخورد علم با سيم‌هاي خطوط انتقال برق شهري دچاربرق گرفتگي شد و فوت کرد.

فوت تعزيه خوان در ظهر عاشورا

تعزيه خوان و ذاکر اهل بيت عصمت و طهارت (ع) در يکي از روستاهاي شهرستان داورزن در حال اجراي تعزيه خواني درگذشت. رئيس شوراي اسلامي روستاي مهر گفت : مرحوم اسماعيل مهري تعزيه خوان 65 ساله ساکن روستاي مهر از توابع بخش باشتين شهرستان داورزن، که براي اجراي تعزيه خواني به روستاي زادگاهش (بهانگر) رفته بود، در ظهر روز تاسوعاي حسيني‌(ع) در اثر حمله قلبي جان خود را از دست داد. حسين مهري افزود: آخرين اجراي اين مرحوم زماني بود که وي در نقش امام حسين (ع) بر بالين حضرت ابوالفضل العباس‌(ع) در روز عاشورا حاضر شد وبا گفتن عباس ، ابوالفضل جان به جان آفرين تسليم کرد.به گفته وي اين ذاکر اهل بيت(ع) که از تعزيه خوانان قديمي و بومي اين منطقه بود هر ساله در مراسم تعزيه خواني روستاي زادگاهش نقش حضرت ابالفضل(ع) را ايفا مي‌کرد.

توقيف راننده بي توجّه

راننده بي‌احتياط پژو يک کودک عزادار حسيني در مياندرود را مجروح کرد و متواري شد. در مراسم عزاداري هشتمين روز از ماه محرم در روستاي اسلام‌آباد شهرستان مياندرود راننده بي‌احتياط پژو با يک کودک عزادار تصادف کرد و متواري شد.به گفته شاهدان وي همزمان با رسيدن به هيئت عزاداران توجه کافي به شلوغي مسير نداشت و پس از تصادف با کودک در هيئت عزاداران فرار را بر قرار ترجيح داد.کودک 9 ساله از ناحيه دست دچار مصدوميت و شکستگي شد که وي را به مراکز درماني منتقل کردند. راننده پژو که با بروز تصادف تصميم به فرار گرفته بود با هوشياري انتظامات هيئت عزاداران در فاصله چهار کيلومتري از محل تصادف متوقف و به مراجع انتظامي راهنمايي شد.


 اخبار خارجي 

 مسافري با محموله مارهاي پيتون

مسئولان گمرگ فرودگاه شانگ‌هاي در زمان بررسي چمدان‌هاي يک مسافر متوجه ظرف‌هاي کوچک متعددي شدند که داخل چمدان دراسکنر ديده مي شد. به گزارش ديلي تلگراف ، زماني که چمدان باز شد، آنها 21 ظرف پلاستيکي را کشف کردند که 121 مار در جوراب‌هاي مشکي داخل شان قرار گرفته بود. اين مارها از گونه پيتون بال بودند که نسل شان در حال انقراض است. در صورت اثبات جرم اين فرد بخاطر قاچاق گونه در حال انقراض حيوانات به حبس ابد محکوم خواهد شد.

تصادف کاميون با سقف تونل

در تصادفي نادر، يک کاميون با سقف تونلي در سيدني تصادف کرد. کاميون در حالي وارد تونل شد که يکي از کانتينرهايش به صورت نيمه ايستاده قرار گرفته بود، به همين علت به سقف تونل گير کرد و چراغ‌ها و سيستم تهويه هواي تونل را تخريب کرد. گفته شده راننده براي برداشتن عينکش خم شده بوده که ناخواسته دستش به اهرمي خورده و موجب شد کانتينر براي تخليه بار بلند شود. در اين حادثه به کسي آسيب نرسيد، اما براي چند ساعت راه‌بندان شد.

عمليات فرار از زندان در بيمارستان

مردان مسلح در کلمبيا در عملياتي که بيشتر يادآور فيلمهاي هاليوودي است ، يکي از اعضاي گروه که زنداني بود را نجات دادند. تصاوير دوربين‌هاي بيمارستان حاکي از هجوم چند مرد مسلح به داخل بيمارستان و حضور دو تن از آنها مقابل درب بيمارستان و تهديد مراجعان است . مهاجمان در حال خروج بيمارستان به ساختمان تيراندازي کردند و يکي از نگهبانان در اين حادثه مجروح شد. پليس شهر بوگوتا براي هرگونه اطلاعاتي که منجر به دستگيري زنداني فراري شود، 15 هزار دلار جايزه تعيين کرده است. نام اين فرد الکساندر اورگو بود که در سال 2011 بخاطر دست داشتن در چند فقره قتل دستگير شده بود.

نجات کودک چيني

دختر سه ساله چيني که گردنش در حفاظ طبقه چهارم ساختمان گير کرده بود با حضور ماموران آتش نشاني نجات پيدا کرد. به گزارش ديلي ميل ،همسايه ها پس از شنيدن گريه هاي چيو وانگ با آتش نشاني شهر گويلين در استان گوانگژي ژوانگ تماس گرفتند و ماموران با استفاده از اهرم توانستند فضاي لازم را براي رها شدن گردن چيو فراهم کنند. والدين اين دختر او را در خانه تنها گذاشته و به محل کارشان رفته بودند. اين حفاظ فلزي در واقع زندگي چيو را نجات داده بود چون در صورت عدم وجود آن از طبقه چهارم به پايين پرت شده بود.

تصادف خونين در آفريقاي جنوبي

برخورد يک دستگاه اتوبوس با کاميون در آفريقاي جنوبي فاجعه آفريد. به گزارش ديلي ميل ، در اين حادثه که در 100 کيلومتري پرتوريا در شهر کوچک کواگ فونتين رخ داد بيش از 29 نفر کشته و 20 نفر هم مجروح شدند. سه تن از مجروحين به دليل شدت جراحات در بيمارستان جان باختند و حال 12 نفر ديگر هم وخيم گزارش شده است . اتوبوس درحال حرکت به سوي پرتوريا بود که با کاميون برخورد کرد و به گفته پليس کاميون براي عدم برخورد با يک خودرو ديگر از مسير خود منحرف شده بود. درماه گذشته در همين مسير در سانحه اي ديگر 18 نفر مجروح شده بودند . تصادفات رانندگي در آفريقاي جنوبي بخاطر عدم رعايت قوانين والبته شرايط غيراستاندارد جاده‌ها امري رايج است . در ماه سپتامبر گذشته در سانحه اي در نزديکي شهر دوربان 27 تن بخاطر برخورد کاميون واتوبوس کشته شدند.

مرگ 12 مهاجر در سانحه غرق کشتي

مقامات پليس بندري در يونان گزارش دادند دستکم 12 نفر شامل چهار کودک به دنبال غرق يک کشتي حامل مهاجران در درياي «لونيان» جان خود را از دست دادند. پليس بندري يونان همچنين اعلام کرد 15 مهاجر ديگر که قصد فرار داشتند نجات يافتند.سخنگوي پليس اعلام کرد عمليات جستجو براي يافتن ساير قربانيان در آب‌هاي جزيره «لفکادا» ادامه دارد. بنابر گفته اين منبع، هنوز مليت و بندري که اين مهاجران در آن سوار بر کشتي شده‌اند مشخص نشده است. به گزارش ايسنا به نقل از خبرگزاري فرانسه، «کاستاس آراوانيس»، شهردار «لفکادا» اعلام کرد: هواي منطقه در وضعيت بسيار مطلوب قرار داشته است، ضمن اينکه اين حادثه در نزديکي ساحل رخ داده است که اين مسئله علت اصلي وقوع حادثه را پيچيده‌تر مي‌کند.يونان يکي از دروازه‌هاي مهم ورود مهاجران به اتحاديه اروپا است و سالانه شاهد حوادث مشابهي است که براي مهاجران که عمدتا از کشورهاي آفريقايي، خاورميانه و هندوستان در صدد ورود غيرقانوني به اين کشور هستند، رخ مي‌دهد.

«سقوط يا پرش»  راز مسافر مفقود هواپيما

خلبان يک هواپيماي کوچک در آمريکا روز گذشته گزارش داد که مسافرش از ارتفاع 550 متري آلمان داخل آب‌هاي اقيانوس اطلس در فلوريداي جنوبي سقوط کرده است. به دنبال اين گزارش پليس «ايالت ميامي» و نيروهاي گارد ساحلي پس از چندين ساعت گشت‌زني در اين منطقه اثري از اين مسافر پيدا نکردند و عمليات جستجو در اواخر شامگاه موقتا متوقف شد و قرار شد تا پس از طلوع آفتاب صبح جمعه مجددا از سر گرفته شود. با اين حال سخنگوي پليس «ميامي» اعلام کرد: قطعا کسي که از اين ارتفاع و بدون چتر از داخل يک هواپيما به پايين پريده باشد، جان خود را از دست مي‌دهد. به گزارش يونايتدپرس، برج مراقبت فرودگاه «تاميامي» اعلام کرد در ساعت يک و سي دقيقه پيغامي با اين مضمون که «در هواپيما نيمه باز است و يک مسافر از آن سقوط کرده» از سوي خلبان هواپيما دريافت کردند.اين خلبان در حال بازگشت به فرودگاه «تاميامي» اين پيغام را مخابره کرده است.