نسخه شماره 3327 - 1392/08/08 -


اعتراف پدر به قتل اعضاي خانواده


علت تصادف مرگبار قم - تهران و مقصر حادثه اعلام شد


دستگيري 515 معتاد و موادفروش شمال تهران


قتل باجناق به خاطر جاي خواب


خبر


اخبار کوتاه


 اعتراف پدر به قتل اعضاي خانواده 

 گروه حوادث: سرانجام پس از گذشت روزها از وقوع جنايت خانوادگي خيابان تيموري، پدر اين خانواده لب به اعتراف گشود و پرده از راز اين جنايت برداشت. در ساعت 21:30 روز 23 مهر ماه سال جاري از طريق مرکز فوريت‌هاي پليسي 110 وقوع سه فقره قتل در خيابان کميل – خيابان تيموري، به کلانتري 111 هفت چنار اعلام شد .

با حضور مأموران کلانتري و تيم بررسي صحنه جرم اداره دهم در محل، در بررسي‌هاي اوليه مشخص شد که سه نفر از اعضاي يک خانواده به نام زهرا . ر ( 46 ساله – مادر خانواده )، پريسا . ن ( 25 ساله – دختر خانواده ) و محمدرضا . ن ( 15 ساله - پسر خانواده )، در حاليکه آثار شکستگي در سر «زهرا» و «محمدرضا» و آثار خفگي در دور گردن «پريسا» مشخص بود، به قتل رسيده‌اند .

با تشکيل پرونده مقدماتي با موضوع «قتل عمد» و با توجه به حساسيت موضوع، تحقيقات از همان محل وقوع جنايت و با حضور قاضي سپيدنامه و تيم کارآگاهان اداره دهم پليس آگاهي تهران بزرگ آغاز شد .

اظهارات پدر خانواده

با توجه به اينکه پدر خانواده به نام «حميدرضا . ن» ( 47 ساله ) موضوع جنايت را به پليس اطلاع داده بود، تحقيقات از وي آغاز شد .

«حميدرضا . ن»، در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: «بنده به عنوان کارگر در يک شرکت صنعتي مشغول به کار هستم و چون شب کار هستم، در ساعت 17 و در حاليکه همسر و فرزندانم در منزل بودند از منزل خارج شده و اطلاعي در خصوص قتل آنها ندارم » .

«حميدرضا . ن» در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت: « بنا به اظهارات همسر و دخترم ، يکي از دوستان پريسا در بيمارستان فيروزگر بستري است و قرار بود که امشب به همراه والدينش، از يکي از شهرهاي غربي کشور به تهران و به خانه ما بيايند » و حتي در تأييد صحبت‌هاي خود نيز پيامک ارسالي از سوي دخترش را که در ساعت 12 روز جنايت براي پدرش فرستاده بود به کارآگاهان نشان داد » .

حميدرضا در خصوص نحوه اطلاع از قتل سه نفر از اعضاي خانواده اش نيز به کارآگاهان گفت: «در ساعت 21 زمانيکه در محل کار خود بودم، چندين بار با تلفن منزل تماس گرفتم اما هيچکدام از اعضاي خانواده ام پاسخگوي تلفن‌هاي خود نبودند؛ نگران شدم و پس از گرفتن مرخصي، از شرکت به منزل رفتم که پس از ورود به داخل خانه با اجساد خانواده ام روبرو شدم ».

آغاز تحقيقات از بيمارستان فيروزگر

با توجه به اظهارات «حميدرضا . ن»در خصوص مراجعه يکي از دوستان پريسا به منزل آنها جهت رفتن به بيمارستان فيروزگر، کارآگاهان اداره دهم به بيمارستان فيروزگر اعزام، اما بر خلاف انتظار هيچگونه سابقه مراجعه و يا بستري شدن بيماري از شهرهاي غربي کشور در سوابق بيمارستان يافت نشد !!؛ اطلاعات جديد در شرايطي در اختيار کارآگاهان قرار گرفت که حميدرضا همچنان بر حضور ميهمان دخترش در خانه اش و آشنايي آنها از داخل بيمارستان تأکيد داشت .

علاقه شديد حميدرضا به داستان‌هاي جنايي

در ادامه رسيدگي به پرونده و مشخص شدن کذب بودن اظهارات «حميدرضا . ن»، در خصوص مراجعه ميهمان به خانه اش و همچنين بستري شدن يکي از دوستان دخترش در بيمارستان، کارآگاهان با مراجعه به محل کار حميدرضا به تحقيق از همکاران وي پرداخته و اطلاع پيدا کردند که وي علاقه بسيار شديدي به مطالعه کتاب‌ها و مجله‌هاي پليسي و جنايي دارد که در بازرسي از کمد وي، علاوه بر کشف تعدادي مجله و همچنين صفحه حوادث روزنامه‌ها، بيش‌از 10 کتاب با موضوعات جنايي کشف شد».

تحقيقات از همسايگان

با گذشت چند روز از وقوع جنايت و مراجعت ساکنين آپارتمان، کارآگاهان مجددا با حضور در محل جنايت به تحقيق از همسايگان پرداختند؛ در تحقيقات مشخص شد که هيچگونه سر و صداي غيرعادي از منزل مقتولين شنيده نشده و تنها در ساعت 15 روز جنايت، صداي محکمي شبيه کوبيدن چيزي به زمين شنيده شده است .

يکي از خانم‌هاي همسايه مقتولين نيز، در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: «روزهاي يکشنبه و سه شنبه، به همراه زهرا ( مادر خانواده ) به باشگاه مي رفتيم؛ ولي آنروز هرچقدر منتظر ماندم او از خانه بيرون نيامد و حتي پاسخگوي تماس‌هاي من نيز نبود؛ به تصور اينکه زهرا براي انجام کاري از خانه خارج شده و خودش به تنهايي به باشگاه خواهد آمد، به باشگاه رفتم اما از او خبري نبود و به همين علت چندين بار با او تماس گرفته اما او پاسخگوي تماس‌هاي من نبود تا اينکه با حضور همسرش در خانه، در ساعت 21:30 متوجه شدم که او به همراه دو فرزندش به قتل رسيده است » .

تحقيقات از دوستان «محمدرضا» و «پريسا»

کارآگاهان اداره دهم با مراجعه به هنرستان محل تحصيل «محمدرضا»، به تحقيق از دوستان و همکلاس‌هاي وي پرداختند؛ يکي از همکلاسي‌ها و دوستان نزديک محمدرضا، در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: روز جنايت، ساعت 13 مدرسه تعطيل شد؛ با دوچرخه به منزل رفتيم و قرار شد تا در ساعت 16 با همديگر بيرون برويم اما ديگر از وي خبري نشد تا اينکه متوجه شدم به قتل رسيده است . در خصوص مقتوله پريسا . ن نيز مشخص شد که در ساعت 13، نزد يکي از دوستان خود به نام مريم بوده؛ در تحقيقات از مريم، وي در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: پريسا از دوستان صميمي من بود و قصد ادامه تحصيل داشت؛ به همين علت، روز سه‌شنبه و با قرار قبلي به دانشگاه من آمد و چهار جلد کتاب از من گرفت و گفت که براي رسيدگي به امور شخصي پدربزرگش به منزل وي خواهد رفت » .

با توجه به نتايج تحقيقات، کارآگاهان با مراجعه به محل سکونت پدربزرگ مقتوله به تحقيق از وي پرداختند؛ وي در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «روز حادثه، پريسا در ساعت 16 به منزل من آمد و چند جلد کتاب نيز همراه خود داشت؛ پس از تهيه غذا، در حدود ساعت 16:15 تلفن همراه پريسا زنگ خورد و پس از اتمام مکالمه، پريسا عنوان داشت: «پدرم بود؛ به من گفت به دنبال وسيله اي در منزل مي گردد و از من خواست تا سريع به خانه بروم‌»؛ به همين علت پريسا سريع از خانه خارج شد ».

دستگيري حميدرضا از سوي اداره دهم پليس آگاهي

با توجه به بررسي‌هاي تخصصي بعمل آمده از محل وقوع جنايت عدم وجود هرگونه آثار ورود به عنف به محل جنايت، مشخص شدن کذب بودن اظهارات حميدرضا، اظهارات دوستان مقتولين مبني بر داشتن حسن رفتار، نبود هرگونه انگيزه مبني بر گرفتن انتقام از مقتولين و ديگر اقدامات پليسي بعمل آمده، تمامي دلايل و شواهد نشان از دخالت پدر خانواده در ارتکاب اين جنايت داشت که با هماهنگي بازپرس پرونده، حميدرضا دستگير اما منکر هرگونه ارتکاب شد .

اعتراف به جنايت

در شرايطي که حميدرضا منکر هرگونه ارتکاب جنايت شده و مدعي بود که عاشقانه خانواده اش را دوست داشته، اما سرانجام در روز ششم آبان92 به ارتکاب جنايت و قتل اعضاي خانواده خود اعتراف و عنوان داشت: « از چند ماه پيش قصد داشتم همسرم را بکشم؛ حتي يک بار با همسرم به پارک چيتگر رفتيم و قصد کشتن او را داشتم اما موفق نشدم » .

متهم در خصوص روز جنايت نيز به کارآگاهان گفت: «روز حادثه پس از درگيري که با همسرم داشتم، او قصد بيرون رفتن از خانه را داشت که بلافاصله به پشت بام رفتم و چوب دستي را که آنجا بود برداشته و داخل منزل آمدم؛ چندين ضربه به سر همسرم وارد کردم که بر روي زمين افتاد؛ تصميم گرفتم که بچه‌هايم را نيز بکشم به همين علت، زمانيکه محمدرضا در ساعت 14 به منزل آمد از من پرسيد که چرا مادرش خوابيده ؟ _ چون پيش از آمدن وي، روي مادرش با پتو پوشانده بودم _ و نشست که پتو را بردارد که با چوبدستي از پشت سر، چندين ضربه به سر او وارد کردم که او نيز بر روي زمين افتاد؛ ديگر کنترل خود را از دست داده بودم و جسد محمدرضا را کنار مادرش گذاشتم؛ حدودا ساعت 16:15 به پريسا زنگ زدم و از او خواستم تا سريع به منزل بيايد؛ چونکه احتمال مي دادم او جسدها را ببيند، از او خواستم که به بهانه جابجا کردن وسايل و کمک به من، بدون آنکه داخل خانه برود، به پشت بام بيايد؛ زمانيکه پريسا به پشت بام آمد، يک بند رشته اي را که از قبل آماده کردم بودم، به دور گردنش انداخته و او را خفه کردم؛ بعد از خفه کردن پريسا، او را به داخل اتاق خواب خودش بردم» .

متهم در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «براي ايجاد انحراف در مسير تحقيقات پليس، تمامي وسايل منزل را بهم ريخته و چوبدستي را به بالاي پشت بام انداختم؛ ساعت 17 نيز در مسير سوار شدن به سرويس محل کار حاضر و به سرکار رفتم؛ نيم ساعت پس از شروع به کار، به همکارانم عنوان داشتم که کسي در منزل جوابگوي تلفن من نيست و به اين بهانه مرخصي گرفته و به منزل آمدم؛ به همراه دو تن از همسايگان، درب منزل را باز کرديم و با اجساد خانواده ام روبرو شديم و موضوع را به پليس و اورژانس اطلاع داديم » .

سرهنگ کارآگاه آريا حاجي زاده، معاون مبارزه با جرايم جنايي پليس آگاهي تهران بزرگ، با اعلام اين خبر گفت: «متهم در خصوص انگيزه ارتکاب جنايت ، هر بار انگيزه و دلايل مختلفي را مطرح کرده اما با توجه به کشف قرص‌هاي اعصاب و روان از کمد شخصي متهم در محل کارش و اعتراف وي به مصرف اين نوع از قرص‌ها، در حال حاضر متهم به پزشکي قانوني معرفي شده است » .

سرهنگ آريا حاجي زاده، در پايان اين خبر با تشکر از همکاري نزديک قاضي سپيد نامه در کشف اين پرونده گفت: «با توجه به اعترافات صريح محترم و به دستور بازپرس محترم پرونده، متهم با قرار بازداشت موقت در اختيار اداره دهم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفته است » .


 علت تصادف مرگبار قم - تهران و مقصر حادثه اعلام شد 

علت تصادف دو دستگاه اتوبوس در آزادراه قم - تهران که 18 شهريور امسال رخ داد و درپي آن 44 نفر از مسافران کشته و 39 نفر مجروح شدند، از سوي کميسيون ايمني راه‌ها اعلام شد. به گزارش ايلنا، طبق اعلام کميسيون ايمني راه‌هاي کشور، علت اين حادثه ناتواني در کنترل وسيله نقليه از جانب راننده اتوبوس شماره يک به علت بروز نقص فني (دو پوست شدن و ترکيدن لاستيک) که منجر به تغيير مسير و تجاوز کامل به چپ شده، اعلام شده است. در اين تصادف ايجاد حريق در هر دو اتوبوس پس از برخورد و باز نشدن درهاي اتوبوس‌ها و نبود امکان خروج اضطراري آسان باعث افزايش تلفات و مجروحان شده است. کميسيون ايمني راه‌هاي کشور با هدف شفاف‌سازي، ايجاد دسترسي آزاد شهروندان به اطلاعات و دفاع از حقوق شهروندي، گزارش حادثه مرگبار تصادف دو دستگاه اتوبوس در آزادراه قم - تهران را اعلام کرده است. اين کميسيون پس از انجام بررسي‌هاي دقيق و مبسوط کارشناسي در هفت کارگروه تخصصي و سه نشست کميسيون جمع‌بندي نهايي گزارش را منتشر کرد. کميسيون ايمني راه‌هاي کشور اعلام کرد: پيرو ابلاغ کميسيون ايمني کميته‌هاي کارشناسي با برگزاري بيش از 25 جلسه اصلي و فرعي گزارش خود را ارائه کردند و جمع‌بندي گزارش‌ها ديروز - ششم آبان - به کميسيون ايمني راهها ارائه شد. در گزارش نهايي کميسيون ايمني راه‌هاي کشور پيشنهاد شده که وزارت راه و شهرسازي نسبت به بازنگري در سرعت مجاز اتوبوس‌ها در آزادراه‌هاي کشور اقدام کند لذا مقرر شده کميته‌اي با مشارکت دستگاه‌هاي ذيربط در سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي تشکيل شود و تصميم‌گيري کند. همچنين پيشنهاد شد فعاليت‌هاي ايمني و برگزاري مستمر کميسيون‌هاي ايمني راه‌هاي استاني به صورت ماهانه و به طور ويژه در اولويت اقدامات استانداران قرار گيرد. در اين کميسيون مقرر شد که بيمه مرکزي ايران در زمينه تحليل سانحه از منظر بيمه، نحوه مشارکت در امر ارتقاي ايمني حمل و نقل و همکاري با دستگاه‌هاي مسئول گزارش لازم را به کميسيون ارائه کند. گزارش کميته‌هاي کارشناسي به همراه پيشنهادات براي بهبود امور در هفت محور تعيين شده توسط کميسيون ايمني راه‌ها، شامل نحوه اطلاع رساني در حوادث مهم سوانح رانندگي، بررسي علل تصادف و رسيدگي به وضعيت لاستيک در کشور، بررسي وضعيت آموزش رانندگان و آموزش مسافران در زمان وقوع حوادث، ساماندهي نحوه بازرسي کنترل وضعيت ايمني خودروهاي حمل ونقل عمومي مسافري در جاده‌هاي کشور، تقويت وضعيت امداد و نجات، فوريت‌هاي پزشکي و ساماندهي سيستم اطفاء حريق در جاده‌هاي کشور، بررسي وضعيت ايمني اتوبوس اسکانيا و بررسي وضعيت گاردريل‌ها در جاده‌ها مي‌شود.


 دستگيري 515 معتاد و موادفروش شمال تهران 

 رييس پليس تهران بزرگ از دستگيري و جمع‌آوري 450 معتاد و 65 خرده‌فروش مواد مخدر خبر داد.

به گزارش ايسنا، سردار حسين ساجدي‌نيا صبح ديروز در حاشيه جمع‌آوري معتادان لامکان و خرده‌فروشان مواد مخدر، گفت: طرح جمع‌آوري معتادان لامکان و خرده‌فروشان موادمخدر بنا به خواست شهروندان در حوزه سرکلانتري يکم (شميرانات) اجرايي شد.

وي با بيان اينکه از شب گذشته تاکنون ماموران پليس مبارزه با مواد مخدر با همکاري يگان امداد تهران بزرگ اقدام به اجراي اين طرح کرده است، گفت: از دوشنبه شب تاکنون 450 معتاد بلامکان و 65 خرده‌فروش مواد مخدر دستگير و جمع‌آوري شدند. رييس پليس پايتخت با بيان اينکه معتادان لامکان به کمپ‌ ترک اعتياد معرفي و خرده‌فروشان مواد مخدر نيز به مراجع قضايي تحويل داده مي‌شوند، گفت: اين طرح بنا به خواست مردم در ساير نقاط شهر نيز اجرايي مي‌شود.

ساجدي‌نيا با اعلام خبر پاکسازي کامل دره فرحزاد، گفت: همچنين پاکسازي در نقاط کوهستاني شهر و بلوار نيايش و حاشيه بزرگراه چمران نيز صورت گرفت.

فرمانده تهران بزرگ همچنين با اعلام وجود 40 نقطه تجمع معتادان و خرده‌فروشان در پايتخت، گفت: بيش از 13 نقطه در طول دو هفته پاکسازي شده است و تا پايان آذر کليه نقاط پاکسازي خواهد شد. وي با اشاره به معرفي اين معتادان به کمپ‌ها، گفت: پاتک به پاتوق‌هاي معتادان موادفروش نيز در دستور کار قرار دارد به گونه‌اي که دوشنبه شب يکي از پاتوقهاي جمع‌آوري معتادان مورد شناسايي قرار گرفت و 13 نفر در اين پاتوق دستگير شدند. ساجدي‌نيا افزود: از ابتداي سال جاري تا کنون 48 باند مواد مخدر در پايتخت منهدم شدند. همچنين در اين مدت 13 تن مواد نيز کشف و ضبط شده است.


 قتل باجناق به خاطر جاي خواب 

مرد جوان که بر سر جاي خواب باجناقش را به قتل رسانده بود براي دومين بار محاکمه شد. به گزارش مهر، در اين پرونده هادي 27 ساله متهم است در تاريخ 11 مهرماه سال 88 باجناق خود به نام سعيد را با ضربه چاقو به قتل رسانده است. هادي پس از دستگيري در شعبه 74 دادگاه کيفري محاکمه شد که در جريان دفاع از خود، گفت: من با چاقو ضربه اي به پاي باجناقم زدم و هيچ گاه نمي خواستم او را به قتل برسانم. پس از جلسه محاکمه، قضات دادگاه هادي را به قصاص محکوم کردند که با اعتراض او پرونده براي رسيدگي به شعبه 14 ديوان عالي کشور فرستاده شد. قضات ديوان عالي کشور نيز به حکم مجازات او نقص گرفته و پرونده را به دادگاه بازگرداندند تا مشخص شود ضربه او کشنده بوده يا نه. پزشکي قانوني پس از بازگشت پرونده در گزارش نهايي خود ضربه هادي را کشنده اعلام کرد و مرد جوان صبح سه شنبه براي دومين بار پاي ميز محاکمه قرار گرفت. وي گفت: شب حادثه جشن تولد خواهرزنم بود و ما خانه پدرزنم دعوت بوديم. هنگام خواب، بر سر جاي خواب با باجناقم درگير شده و با کاردي که زير بالش مخفي کرده بودم، ضربه اي به پايش زدم. قضات دادگاه به او فرصت دادند که در گفتگو با اولياي دم رضايت آنها را جلب کند.


 خبر 

 محاکمه زن جوان به اتهام قتل همسرش

زن جوان که متهم است با ضربه چاقو شوهر خود را به قتل رسانده است در جلسه دادگاه منکر اتهامات خود شد. به گزارش مهر، در اين پرونده آرزو متهم است سال گذشته همسرش به نام رضا را با ضربه چاقو به قتل رسانده است. راز اين جنايت 20 مردادماه سال 91 در تماس امدادگران اورژانس با پليس فاش شد. تيم جنايي پس از حضور در محل با جسد رضا در حالي که از ناحيه پا دچار خونريزي شديد شده بود، روبرو شدند. آرزو در همان بازجويي هاي اوليه به قتل اعتراف کرد و گفت: روز حادثه سر مزار برادرم رفته بودم که پس از برگشت، رضا به اين موضوع اعتراض کرد به همين خاطر با هم درگير شديم. او از آشپزخانه کاردي برداشت و به تعقيب من پرداخت که در يک لحظه چاقو از دستش افتاد و من با آن ضربه‌اي به پايش زدم اما قصد قتل او را نداشتم. با تکميل تحقيقات پرونده براي محاکمه به شعبه 71 دادگاه کيفري استان تهران فرستاده شد که صبح ديروز آرزو به رياست قاضي عزيزمحمدي پاي ميز محاکمه قرار گرفت. در ابتداي جلسه مادر مقتول براي عروس خود تقاضاي قصاص کرد. آرزو نيز پس از قرار گرفتن در جايگاه با رد اتهامش، گفت: روز حادثه وقتي از خانه مادرم برگشتيم رضا با من درگير شد و با چاقو به طرفم حمله کرد. من هم در دفاع از خود به صورت او چنگ انداختم که همسرم با کاردي که در دست داشت ضربه اي به پاي خودش وارد کرد. رئيس دادگاه سپس از دختر چهارساله اين زوج خواست در جلسه دادگاه حاضر شود که دختر خردسال مدعي شد مادرش با چاقو به پاي پدرش ضربه وارد کرده است. پس از آخرين دفاعيات متهم و وکيل مدافعش، قضات دادگاه براي صدور حکم وارد شور شدند.

انهدام باند کلاهبرداران تلفني

فرمانده انتظامي استان مرکزي از متلاشي شدن باند کلاهبرداران تلفني از 150 حساب بانکي افراد در استان خبر داد. به گزارش فارس از اراک به نقل از معاونت اجتماعي فرماندهي انتظامي استان مرکزي عزيزالله ملکي گفت: در پي چند فقره کلاهبرداري تلفني و اينترنتي از حساب‌هاي بانکي و شکايت تعدادي از هم‌استاني‌ها در اين زمينه موضوع مورد پيگيري ويژه پليس فتاي استان مرکزي قرار گرفت. وي افزود: پس از تحقيقات گسترده و فني کارشناسان و کارآگاهان پليس فتا در اين خصوص 2 نفر از زير مجموعه‌هاي اين باند در تهران شناسايي و دستگير شدند. فرمانده انتظامي استان مرکزي ادامه داد: 2 متهم اصلي اين پرونده با طراحي بيش از 80 سايت و وبلاگ موسسات مالي دولتي و خصوصي در فضاي مجازي با عناوين مذهبي از طريق درج شماره تلفن با نام‌هاي جعلي براي ارتباط با متقاضيان و تحت عنوان پرداخت وام 10 ميليون توماني اقدام به کلاهبرداري از مالباختگان مي‌کردند. وي با بيان اين‌که کلاهبرداران با به دست آوردن 150 شماره حساب بانکي موفق به خالي کردن حساب تعدادي از اين افراد شدند، تصريح کرد: متهمان اصلي نيز پس از تحقيقات وسيع در شهريار شناسايي و دستگير شدند.


 اخبار کوتاه 

 برخورد تريلي کمرشکن با پل عابر در يافت‌آباد

سخنگوي سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران گفت: دوشنبه شب در پي برخورد يک دستگاه تريلر کمرشکن با پل عابر پياده در يافت‌آباد، بخش‌هايي از اين پل به حالت معلق درآمد.

سيد جلال ملکي، در گفت‌وگو با ايسنا، درباره جزئيات اين خبر اظهارکرد: برخورد تريلر کمرشکن با پل عابر پياده در ساعت 23:39 به سامانه 125 اطلاع داده شد.

وي با بيان اينکه به دنبال اين حادثه، ستاد فرماندهي، آتش‌نشانان ايستگاه 87 را به يافت‌آباد بلوار الغدير اعزام کرد، افزود: پس از حضور عوامل آتش‌نشاني در محل، مشاهده شد که يک دستگاه تريلر کمرشکن که در حال حمل ليفتراک بوده به يک باره با پل عابر پياده برخورد کرده و سبب جدا شدن عرشه پل از ستون‌ها و معلق شدن آن شده است.

سخنگوي سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران با اشاره به عمليات‌ آتش‌نشانان براي مهارحادثه پل عابر پياده و دفع خطرات احتمالي، اظهارکرد: آتش‌نشانان با چند دستگاه جرثيقل و با کمک عوامل شهرداري، اقدامات خود براي مهار حادثه پل را آغاز کرده و پس از گذشت قريب به شش ساعت، در ساعت 5:27 بامداد ديروز به عمليات خود در اين محل خاتمه دادند.

به گفته ملکي، در جريان اين حادثه مورد مصدوم يا فوتي وجود نداشت و تنها خسارت از نوع مالي بوده است.

ريزش آوار بر سر 2 برادر در مرکز پايتخت

سخنگوي سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران از تخريب ديوار يک ساختمان سه طبقه بر سر دو برادر کارگر خبر داد.

سيدجلال ملکي در گفت‌وگو با ايسنا، دراين باره گفت: به دنبال اعلام وقوع يک مورد حادثه ريزش آوار ساختمان در ساعت 21:27، ستاد فرماندهي آتش‌نشاني ايستگاه 40 و گروه نجات يک را به محل حادثه واقع در خيابان جمالزاده نرسيده به جمهوري اعزام کرد.

وي با بيان اينکه محل حادثه يک ساختمان سه طبقه در حال تخريب بود که چهار کارگر مشغول استراحت در آن بودند، گفت: اين چهار کارگر که با يکديگر برادر نيز بودند، در حال استراحت بودند که ناگهان ديواره‌هاي ضلع شمالي ساختمان بر سر دو برادر 22 و 25 ساله ريزش کرد.

سخنگوي سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران با بيان اينکه آتش‌نشانان همزمان با ايمن‌سازي محل به کمک دو برادر نجات يافته، اقدامات خود براي خارج کردن دو فرد محبوس در زير آوار را آغاز کردند، گفت: عوامل آتش‌نشاني پس از مدتي اين دو کارگر را از زير آوار خارج و به عوامل اورژانس مستقر در محل حادثه تحويل دادند.

ملکي، آسيب‌ديدگي دو کارگر را سطحي اعلام کرد.

برخورد 11 دستگاه خودروي سنگين در جاده کنارگذر يزد

روز دوشنبه 11 خودروي سنگين در جاده کنار گذر يزد با هم برخورد کردند.

به گزارش ايسنا- منطقه يزد، در بامداد روز هفتم آبان ساعت 2:23 ستاد فرماندهي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني يزد با دريافت خبري در خصوص برخورد 11 دستگاه خودروي سنگين، بيدرنگ چند دستگاه خودروي امداد رساني از ايستگاه شماره 4 و 8 به جاده کنار گذر روبروي بوستان ولايت اعزام کردند و با ايمن سازي محل و استفاده از وسايل امداد جاده‌اي موفق شدند راننده خودروي خاور و هوو را از داخل خودرو به بيرون انتقال داده و به پرسنل اور‍ژانس حاضر در محل تحويل دهند.

همچنين پرسنل اين سازمان در ساعت 2:35 با دريافت خبر واژگوني يک دستگاه اتوبوس حامل 35 سرنشين در محور يزد مهريز از ايستگاه‌هاي شماره 5،7،8 و 9 به محل اعزام و با هماهنگي پليس 110 و هلال احمر و با انجام عمليات امداد و نجات موفق شدند شش نفر از مجروحين را بيرون از خودرو انتقال و به پرسنل اورژانس حاضر در محل تحويل دهند.

متاسفانه در جريان اين حادثه 2 نفر از مسافران اتوبوس فوت کرده بودند.

دستگيري دو شرور فراري در شمال

فرمانده انتظامي شهرستان آستانه اشرفيه از دستگيري دو شرور متواري در اين شهرستان خبرداد.

سرهنگ وحيد اصلاني در گفت‌وگو با ايسنا، در تشريح جزئيات اين خبر گفت: با دريافت نيابت قضائي مبني بر دستگيري دو شرور متواري در اين شهرستان، ماموران پليس امنيت عمومي شناسايي مخفيگاه و دستگيري آنان را در دستورکار خود قرار دادند.

فرمانده انتظامي آستانه اشرفيه با بيان اينکه ماموران پليس امنيت عمومي با تحقيقات نامحسوس مخفيگاه دو شرور را شناسايي کردند، گفت: ماموران در عملياتي دو متهم را دستگير و به مقر انتظامي منتقل کردند.

اصلاني، شرارت، چاقو کشي و زورگيري، عربده کشي، ايجاد ناامني و غيره را از اتهامات دو متهم تحت تعقيب اعلام کرد و افزود: ماموران در بازرسي از مخفيگاه آنان يک تيغه سلاح سرد و تعدادي آلات و ادوات استعمال مواد مخدر را نيز کشف و ضبط کردند.

فرمانده انتظامي شهرستان آستانه اشرفيه با بيان اينکه متهمان با تشکيل پرونده براي سير مراحل قانوني به دادسرا معرفي شدند، گفت: پليس با تمام توان در راستاي تامين نظم و امنيت تلاش خواهد کرد و اجازه نخواهد داد فرد يا افرادي خاص و مجرم با اقدامات غير قانوني موجب برهم زدن نظم عمومي شوند.