نسخه شماره 3321 - 1392/07/30 -

علي دايي:
اگر قرار باشد کسي ظلم کند من هم پرونده‌هاي قديمي را به جريان مي‌اندازم

محمد دادکان:
آدم‌هاي خوب سکوت کرده‌اند و اين باعث مي‌شود تا فساد زياد شود


احترام به داور


اخبار کوتاه


 علي دايي:
 اگر قرار باشد کسي ظلم کند من هم پرونده‌هاي قديمي را به جريان مي‌اندازم 

 سرمربي پرسپوليس با رد حکم کميته انضباطي مي‌گويد اين راي سراسر ظلم بوده و آن را قبول ندارد. به گزارش ايسنا، علي دايي ابتدا درباره‌ بازي چهارشنبه تيمش با پديده شانديز در جام حذفي بيان کرد: تمرين‌هاي خوبي انجام داده‌ايم و مي‌دانيم بازي‌هاي حساسي در جام حذفي داريم. بازي اولمان است و مطمئنا مي‌تواند در آزادي براي ما مثمرثمر باشد. مي‌دانيم اکثر بازيکنان اين تيم سال قبل در ليگ برتر بازي کرده‌اند.

سرمربي پرسپوليس در ادامه در پاسخ به پرسش خبرنگاران درباره‌ راي کميته انضباطي گفت: من که نمي‌دانم دقيقا چه چيزي صادر کرده‌اند. شما به من بگوييد تا تک‌تک درباره‌ هرکدام توضيح دهم.

دايي در ادامه بعد از توضيح خبرنگاران درباره‌ دلايل صدور اين حکم تصريح کرد: روز قبل از بازي صبا آقايان مصاحبه‌هايي انجام دادند. در روز بازي هم همه ديدند که آن آقا از محوطه‌ فني خارج و به داور حمله‌ور شد. در مصاحبه‌هاي مطبوعاتي‌اش هم ديديد چه صحبت‌هايي مطرح کرد. آقاي کميته انضباطي! از شما يک سوال دارم. اگر به شما توهين مي‌شد و تهمت‌ها و افتراهاي بزرگ به شما مي‌زدند ساکت مي‌مانديد؟ مگر من شروع‌کننده‌ عملي بودم که بايد تقاص پس بدهم؟ من که از حقم دفاع کردم. از اميرالمومنين (ع) ياد گرفتم هميشه از حقم دفاع کنم و تا زنده هستم اين کار را انجام خواهم داد. رايي که پر از ظلم است را قبول ندارم. داور بازي قبل پرچم کمک داورش را که به دليل هند بازيکن حريف بود نديد. ما داد زديم آقا! پرچم را نگاه کن. به داور که اعتراض نکرديم. داور چهارم مگر مي‌تواند به من بي‌احترامي کند؟ او داد مي‌زند و مي‌گويد پرچم را نديد که نديد. من گفتم چرا نديد؟ مگر مي‌شود در بازي سپاهان نبيند و اين‌جا هم نبيند؟ شما لحن مرا ببينيد. تنها چيزي که به او گفتم اين بود که برو سر جايت بنشين. پشت کمک داور دوربين بود و مي‌گفت اخراجت مي‌کنم. مگر از اخراج مي‌ترسم. من اگر کنار زمين حرفي مي‌زنم به خاطر خودم که نيست. به خاطر پرسپوليس است که اين همه طرفدار دارد.

سرمربي پرسپوليس در ادامه گفت: آقاي اصفهانيان گفته که هفت ميليون تومان براي دايي پولي نيست. بايد بگويم که اين مبلغ براي همه پول زيادي است. ضمن اين‌که اين مساله به اصفهانيان چه ربطي دارد؟ ايشان به عنوان رييس کميته داوران بايد ثابت کند که در صحنه‌ي درگيري من با داور حق با داور بوده و من بيخودي عصباني شده‌ام. متاسفانه هرکسي از راه مي‌رسد براي خود راي صادر مي‌کند. متاسفانه يک داور چهارم جوان مدام بي‌ادبي مي‌کرد و مرا تهديد به اخراج مي‌کرد، من هم به او گفتم که سر جايش بنشيند. سرمربي پرسپوليس ادامه داد: مي‌خواهند با اين مسائل صداي دايي را خفه کنند به چه علت يک امتياز از ما کم کردند؟

دايي در ادامه خطاب به اعضاي کميته انضباطي فدراسيون فوتبال گفت: آيا شما فحش‌هايي که تماشاگران داماش به جلال حسيني دادند را نشنيديد؟ چطور کميته انضباطي براي صدور راي مرا نخواست تا حرف مرا هم بشنود؟ اصلا بگوييد در تاريخ سابقه دارد که کميته انضباطي به اين سرعت تصميم بگيرد؟ با حکمي که کميته انضباطي صادر کرده سه تيم تراکتورسازي، فولاد و پرسپوليس ضرر کردند که هرسه هم در کورس قهرماني هستند. نبايد يکطرفه به قاضي برويم. در دادگاه‌ها هم متهم و شاکي را با هم دعوت مي‌کنند.

در بازي با سپاهان به راحتي سه امتياز ما را گرفتند که اگر آن امتيازها را داشتيم الان صدرنشين بوديم.

سرمربي پرسپوليس به ديدار استقلال و نفت تهران هم اشاره کرد که در آن عليه او شعار داده شده بود. او گفت: مگر من در بازي استقلال و نفت بودم که عليه من شعار دادند؟ آقاياني که دم از عدالت مي‌زنند چه اقدامي درباره‌ي اين مساله کردند؟ وي ادامه داد: متاسفانه برخي مي‌خواهند شلوغ کنند تا با استفاده از اين شلوغي، خود را کنار بگذارند. خبرنگاري در ادامه به مصاحبه‌ي اخير محمد مايلي‌کهن اشاره کرد اما علي دايي بدون هرگونه واکنش تندي به آن عنوان کرد: جواب اين آقا را نمي‌دهم. جوابش مي‌ماند براي بعد از خروج از دادگاه. او خيلي حرف مي‌زند و مردم مي‌دانند. بعد از اين‌که قانون جواب او و همکارش را داد حرف مي‌زنم. کسي با فريادشيران کاري نداشت اما ببينيد او چقدر عليه ما مصاحبه کرد. چرا با او برخوردي نکرديد؟ ايشان به چه حقي عليه من مصاحبه مي‌کند؟ من به هيچ عنوان راي کميته انضباطي را قبول ندارم و مي‌گويم اين راي سراسر ناعدالتي است. اين همه زحمت مي‌کشيم پول درمي‌آوريم که به حساب فدراسيون بريزيم؟! اگر قرار باشد کسي ظلم کند من هم پرونده‌هاي قديمي را به جريان مي‌اندازم تا ببينيم چه کسي ضرر مي‌کند.


 محمد دادکان:
 آدم‌هاي خوب سکوت کرده‌اند و اين باعث مي‌شود تا فساد زياد شود 

 دادکان مي‌گويد اگر دارايي‌ها استقلال و پرسپوليس را به آنها برگردانند اين دو تيم مشکلي براي واگذار شدن در بورس نخواهند داشت.

به گزارش خبرآنلاين؛ محمد دادکان رييس اسبق فدراسيون فوتبال مهمان برنامه «نيمه سوم» بود.در اين برنامه که محمد رضا يزداني خرم هم حضور داشت دادکان با بيان اينکه تحريم صدا‌و‌سيما است گفت:«نمي‌گذارند آدم حرف‌هايش را بزند.خود من تحريم صدا‌و‌سيما هستم و اجازه ندارم در برنامه‌هاي تلويزيوني شرکت کنم.»

او که دلش پر از انتقاد بود حرف‌هايش را اين طور ادامه داد:«من حرف‌هاي زيادي دارم. من 8 سال در اين فوتبال نبودم و در خانه نشسته بودم و گاهي اوقات هم به دانشگاه مي‌رفتم.آقاياني که 8 سال در اين ورزش بوديد و به اندازه کافي عکس انداختيد، دوستاني که در تمام پست‌ها کانديد شديد و راي نياورديد آيا وقت اين نرسيده که از ورزش برويد؟ شما که به اندازه کافي معروف شده‌ايد. آيا اگر يک قهرمان ملي يا تحصيل‌کرده ورزشي يا خاک‌خورده ورزشي اگر مسووليتي بر عهده بگيرد وضعيت از اين بدتر مي‌شود؟حرف من اين است که آيا به غير از دوستان ارتشي و سپاهي يک قهرمان ملي يا تحصيل کرده ورزشي نمي‌تواند به عنوان مديرعامل باشگاه انتخاب شود؟ معضل اين روزهاي ورزش ما اين نيست که آدم‌هاي فاسد زياد شده‌اند، معضل آنجاست که آدم‌هاي خوب سکوت کرده اند و اين باعث مي‌شود تا فساد زياد شود.»

او با بيان اينکه سه ماه ورزش را به او بسپارند ادامه داد: «زمان بيشتري نمي‌خواهم.من به هيچ حزب، گروه و دسته‌اي وابسته نيستم اما مي‌خواهم که سه ما ورزش را در اختيار من قرار بدهند.اگر ديدند که نمي‌توانم کار کنم از کار برکنارم کنند.من عاشق ايران هستم و افتخار مي‌کنم که براي ايران کار کنم ولي فضا براي کار کردن وجود ندارد.کار به ما بدهيد اگر نتوانستيم به سه ماه نگذاريد بکشد و اخراج کنيد.بنده چند وقت پيش نزد يکي از دوستانم در دانشگاه بودم.ديدم پشت ميزش نمي‌نشيند.از او در اين باره سوال کردم که گفت اين ميز به کسي وفا نمي‌کند.دقيقا هم همين طور است.»

دادکان در پايان درباره خصوصي‌سازي و اينکه استقلال و پرسپوليس هم بايد خصوصي شوند گفت: «البته يک پرانتز باز کنم. استقلال و پرسپوليس نياز به کمک ندارند. شما دارايي‌هاي اين دو باشگاه را به آنها برگردانيد به راحتي وارد بورس مي‌شوند و خودکفايي را تجربه مي‌کنند.متاسفانه کاري کرده ايم که طرفداران را از اين دو تيم گرفته‌ايم. ما مردم را از ورزشگاه فراري داده‌ايم. آنها که سرمايه اصلي ورزش کشور هستند و مي‌توانند هميشه حامي‌ورزش باشند.»


 احترام به داور 
نويسنده : رسول شمالي‌ورزنده

متاسفانه چند صباحي شاهد اتفاقات عجيب و غريب در امر داوري در فوتبال کشور به ويژه در فوتبال برتر هستيم. خيلي از دست‌اندرکاران تيم‌ها از جمله سرمربي و کادر فني به کار داوري ايراد مي‌گيرند و با ورود به موضوع قضاوت داوري فوتبال جو ورزشگاه‌ها را متشنج مي‌کنند و آن اتفاقاتي که نمي‌بايست در فوتبال باشگاهي ما بيفتد رخ مي‌دهد. در امر داوري فوتبال در دنيا هرگز کادر فني به خود اجازه نمي‌دهند که در خصوص داوري قضاوت کنند در رقابت‌هاي فوتبال باشگاهي در اروپا و قاره‌هاي ديگر کمتر شاهد دخالت کادر فني و تيمي در امر داوري فوتبال هستيم و اما در کشور خودمان و در بازي‌هاي فوتبال باشگاهي ليگ برتر به ويژه در يکي دو سال اخير، مسائل و معضلات فراواني در امر دخالت در کار قضاوت داوران پيش آمده که باعث تاسف در فوتبال کشورمان است. همه به امر قضاوت داوري دخالت مي‌کنند از سرمربي، بازيکن، کادر فني و حتي تماشاگران روي سکوها هم به نوعي خود را قاضي فوتبال مي‌دانند و با اعتراض‌هاي مکرر خود موجب تشنج و درگيري در مستطيل سبز مي‌شوند و اجازه نمي‌دهند که داوران ما با آرامش به کار خود بپردازند. هيچگاه در فوتبال کشورمان به قاضي فوتبال آن احترامي که شايسته داوران است گذاشته نمي‌شود و همه به نوعي از داور فوتبال طلبکارند چرا بايد در محيط‌هاي ورزشي به ويژه در ورزشگاه‌هاي فوتبال ما اتفاقات ناگوار رخ بدهد که مايه نااميدي و تاسف ما در فوتبال شود؟ فوتبال يک ورزش دسته جمعي، مردمي و پرطرفدار است که همه بايد دست به دست هم بدهند تا يک ديدار جذاب و زيبا را در ورزشگاه‌ها ببينيم و لذت ببريم به هر حال رقابت‌هاي فوتبال يک طرفش باخت است و آن سوي قضيه پيروزي است پس نبايد به خاطر باخت و يا اتفاقي که در جريان بازي رخ مي‌دهد تمامي کاسه کوزه‌ها را سر داور بشکنيم و قاضي مسابقه را مقصر همه آنچه را که باختيم بدانيم. همه ما به ورزشگاه مي‌آييم که يک ديدار جالب، تماشايي و جذاب را ببينيم نه اينکه با پيروز شدن مغرور شويم يا با باخت، سکوها را به هم بريزيم و به داور بازي توهين کنيم، قاضي فوتبال را تهديد کنيم و از اين دست حرف‌ها که به هيچ وجه شايسته کشور ما با آن فرهنگ بلند و افتخارآميز نيست بنابراين بايد همه ما در احترام گذاشتن به داور به ورزشگاه برويم و ارزش‌هاي فوتبال و يک مسابقه را در قضاوت داوران ببينيم. هرگز نمي‌بايست با اعتراض به داوران و قاضي فوتبال زيبايي‌هاي اين رشته ورزشي پرطرفدار مردمي را زير سوال ببريم اگر هم فکر مي‌کنيم که داور دچار اشتباه مي‌شود نبايد با اعتراض و اهانت به تصميم‌هاي داور جو ورزشگاه را به هم بريزيم. چرا ما بايد خود را جاي قاضي فوتبال قرار دهيم که اگر اينگونه باشد پس چرا براي قضاوت فوتبال، داور تعيين مي‌شود؟ به هر حال اعتراض به امر داوري، اهانت به قاضيان فوتبال نه تنها هيچ دردي را دوا نمي‌کند بلکه خود اين کار، آتش بيار معرکه فوتبال مي‌شود و با متشنج کردن جو ورزشگاه‌ها موجب بحران در فوتبال کشور ما مي‌شود. اميدواريم که در اين مورد مسوولان ذي‌ربط با تصميمات درست و منطقي در مقابل اين هجمه به داوران بايستند.


 اخبار کوتاه 

 رودررويي ايران با کانادا در جام جهاني زير 17 سال

تيم ملي نوجوانان ايران پس از بازي قابل توجهي که مقابل آرژانتين انجام داد، در رويارويي با کانادا به فکر کسب 3 امتياز بازي است. به گزارش فارس، پيکارهاي نوجوانان فوتبال جهان در امارات همچنان در حال برگزاري است. امروز در ادامه رقابت‌ها تيم ايران به مربيگري علي دوستي مهر دومين ديدار خود را برگزار مي‌کند. طبق برنامه حريف ايران کانادا است.

شاگردان دوستي‌مهر که در بازي نخست خود مقابل آرژانتين خوش درخشيدند و حتي تا کسب پيروزي مقابل يکي از مدعيان قهرماني اين دوره پيش رفتند، با اميد و انگيزه‌هاي فراوان در جدال با تيم آمريکاي شمالي حاضر خواهند شد که صاحب هر 3 امتياز بازي شوند.

کانادا در بزي اولين مقابل تيم تيم ملي اتريش به تساوي 2 بر 2 رسيده، بنابراين هر دو تيم درامتيازها برابر هستند و مي خواهند با کسب پيروزي در اين ديدار با روحيه بهتري در مسابقه سوم به ميدان بروند.

*برنامه ساير مسابقات اين تاريخ به شرح است:

مکزيک – عراق

آرژانتين – اتريش

سوئد – نيجريه

برهاني از استقلال نمي‌رود

آرش برهاني مهاجم استقلال برخلاف شايعاتي که مبني بر جدايي‌اش از استقلال مطرح است همچنان دوست دارد در تيم آبي‌پوش تهراني بازي کند. به گزارش خبرآنلاين؛ برهاني در اين فصل تبديل به يک مهاجم نيمکت‌نشين شد، اين در حالي است که انتظار مي‌رفت امير قلعه‌نويي انعطاف بيشتري در مورد او داشته باشد. اين مهاجم اما همچنان مورد غضب سرمربي استقلال قرار دارد و اين در حالي است که خيلي‌ها اعتقاد دارند قلعه‌نويي بايد بيشتر به برهاني ميدان مي‌داد.

در اين چند هفته بحث جدايي برهاني از استقلال مطرح است و اين در حالي است که او چند پيشنهاد هم دارد. با اين حال آرش به هيچ عنوان تصميم به ترک استقلال ندارد.

او به خاطر يک نيم فصل نمي‌خواهد ريسک بازي کردن در يک تيم ديگر و جدايي از استقلال را بپذيرد به همين دليل قصد ماندن در استقلال را دارد. آرش اميدوار است که در آينده نزديک وضعيتش در استقلال فرق کند و روزهاي خوبي در اين تيم داشته باشد.