نسخه شماره 3321 - 1392/07/30 -


نقشه شوم پزشک قلابي براي فريب بيماران


کارآگاهان پليس در يک قدمي عامل قتل عام خانوادگي در خيابان قزوين


خبر


 نقشه شوم پزشک قلابي براي فريب بيماران 

 گروه حوادث: پزشک قلابي که به بهانه درمان بيماران آنها را فريب داده و با قرص هاي خواب آور پول و طلاهاي قربانيان را به سرقت مي برد، هنگام شکار آخرين طعمه هايش شناسايي و دستگير شد. در روز 26 شهريور ماه سال‌جاري، فردي به همراه همسر و خواهرش با مراجعه به کلانتري 113 بازار به مأموران اعلام کرد: «در آدرس بازار تهران، فردي ناشناس به ما نزديک شد و ضمن معرفي خود به عنوان پزشک به هر سه نفر ما پيشنهاد کار داد و به اين بهانه و با خوراندن قرص، ما را بيهوش کرد و تمام اموال همراهمان را به سرقت برد » .

با تشکيل پرونده مقدماتي با موضوع «زورگيري به شيوه بيهوشي « و به دستور شعبه هفتم بازپرسي دادسراي ناحيه 27 تهران، پرونده جهت رسيدگي در اختيار پايگاه هفتم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت .

اظهارات مالباخته

مالباخته پس از حضور در پايگاه ششم پليس آگاهي، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: « از شهرستان و به قصد خريد داروهاي MS همسرم، به تهران آمديم؛ در ميدان محمديه، به صورت پياده قصد آمدن به سمت بازار تهران را داشتيم که در بين راه با فردي حدودا ميانسال و با ظاهري بسيار آراسته، با کت و شلوار، عينک دودي و کيف مهندسي آشنا شديم؛ اين شخص ضمن معرفي خود به عنوان پزشک و متخصص داروساز مدعي شد که صاحب يک داروخانه بوده و قادر است تا داروهاي مورد نياز بيماري همسرم را با قيمت بسيار ارزان برايمان تهيه کند » .

مالباخته در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت: « اين فرد ( پزشک تقلبي ) در ادامه اظهاراتش مدعي شد که حاضر است براي من و حتي همسر و خواهرم کار و شغلي در تهران تهيه کند و به بهانه صحبت کردن در اين خصوص، از ما درخواست کرد تا براي ادامه صحبت به پارک شهر برويم؛ صحبت‌ها در خصوص شرايط کار و ميزان حقوق به توافق رسيد تا اينکه به بهانه انجام آزمايش خون، تست اعتياد و ... اين شخص از ما درخواست کرد تا چند کپسول زردرنگ را استفاده کنيم؛ ما نيز که در آن شرايط خود را در آستانه تهيه داروهاي همسرم و همچنين پيدا شدن شغل براي هر سه نفرمان مي ديديم، بلافاصله درخواست وي را مبني بر خوردن کپسول‌ها قبول کرديم اما چند دقيقه پس از خوردن کپسول‌ها بيهوش شديم و سه روز بعد زمانيکه به هوش آمديم، خود را در بيمارستان مشاهده کرديم و متوجه شديم که مبلغ 5 ميليون تومان پول خريد داروهاي همسرم و همچنين طلاهاي همسرم، همگي به سرقت رفته است».

ارجاع شکايت مشابه به پايگاه هفتم آگاهي

همزمان با آغاز رسيدگي به پرونده و در شرايطي که کارآگاهان در حال انجام اقدامات پليسي از شاکي پرونده و همسر و خواهر وي بودند، پرونده مشابه ديگري در روز نهم مهر92 به پايگاه هفتم پليس آگاهي تهران بزرگ ارجاع شد که در آن پرونده نيز زن و شوهر جواني توسط يک پزشک قلابي و به همان شيوه وشگرد بيهوش و مورد سرقت اموال قرار گرفته بودند .

اين زن و شوهر جوان پس از حضور در پايگاه هفتم، در اظهاراتي مشابه به کارآگاهان عنوان کردند: « جهت تهيه وام به بانک شعبه خيابان بهشت مراجعه کرده اما به علت نبودن رئيس بانک، براي استراحت به داخل پارک شهر رفتيم؛ در داخل پارک فردي حدودا 50 ساله و با ظاهري کاملا آراسته و مرتب به ما نزديک شد و ضمن معرفي خود به عنوان پزشک مدعي شد که قصد استخدام يک زن و شوهر به عنوان سرايه دار و همچنين کار در داروخانه را دارد؛ زماني که در خصوص ميزان حقوق و شرايط کار به توافق رسيديم، به دعوت اين شخص و براي تنظيم قرارداد به يک مسافرخانه در منطقه باب همايون رفتيم؛ پس از اجاره اتاق از سوي اين شخص و به بهانه رفتن به آزمايشگاه جهت گرفتن آزمايش خون، اعتياد و ...، اين شخص از من و همسرم درخواست کرد تا کپسول‌هايي را که او ارائه کرده بود را استفاده کنيم که به محض خوردن آنها، هر دو نفر بيهوش شديم؛ پس از به هوش آمدن خودمان را در بيمارستان مشاهده کرديم و متوجه شديم که طلا و جواهرات همسرم به ارزش تقريبي 10 ميليون تومان به هراه کيف دستي حاوي 70 دلار، 500 هزار تومان وجه نقد و دو عدد گوشي تلفن همراه به سرقت رفته است » .

شناسايي و دستگيري متهم

با توجه به حساسيت بوجود آمده در خصوص پرونده، کارآگاهان پايگاه هفتم پليس آگاهي با انجام چهره نگاري

و ضمن مراجعه به مسافرخانه شناسايي شده در منطقه باب همايون (برابر اظهارات دومين شاکي پرونده) اقدام به بررسي تصاوير دوربين‌هاي مداربسته مسافرخانه پرداخته و در بررسي تصاوير بدست آمده از چهره نگاري و دوربين‌هاي مداربسته موفق به شناسايي يکي از مجرمان سابقه دار پليس آگاهي به نام «محمدعلي . ک» (54 ساله) شدند که تمامي سوابق گذشته وي نيز مربوط به سرقت‌هاي بعنف به شيوه بيهوشي بود .

بلافاصله سوابق «محمدعلي . ک» مورد بررسي قرار گرفت و مشخص شد که وي چند سال پيش نيز به همين شيوه و شگرد اقدام به سرقت کرده که در يک فقره از سرقت‌ها، يکي ازمالباختگان به علت عوارض ناشي از مصرف داروهاي بيهوشي فوت کرده بود .

برابر بررسي سوابق «محمدعلي . ک»، مشخص شد که وي به تازگي و در روز دهم تير92 از زندان آزاد شده و در همين فاصله کوتاه از زمان آزادي، مجددا سرقت‌هاي خود به همان شيوه و شگرد گذشته را از سر گرفته؛ با توجه به سوابق متهم در بلامکان بودن و احتمال تردد «محمدعلي . ک» در مسافرخانه‌هاي منطقه باب همايون، بلافاصله تصوير وي در اختيار مديران مسافرخانه‌هاي منطقه باب همايون قرار داده شد تا در صورت شناسايي، بلافاصله موضوع به پايگاه هفتم پليس آگاهي تهران بزرگ اعلام شود .

در ساعت 23 روز 25 مهر92، کارآگاهان پايگاه هفتم آگاهي اطلاع پيدا کردند که «محمدعلي . ک» به همراه زن و مرد جواني به يکي از مسافرخانه‌هاي منطقه باب همايون – خيابان سوراصرافيل مراجعه کرده است؛ بلافاصله کارآگاهان به اين مسافرخانه مراجعه و «محمدعلي» را در حاليکه اقدام به بيهوش کردن زن و مرد جواني کرده و قصد سرقت اموال آنها را داشت، دستگير کردند . در زمان دستگيري، «محمدعلي» به محض مشاهده کارآگاهان قصد داشت تا با خوردن چندين عدد از قرص‌ها کپسول‌هاي همراه خود اقدام به خودکشي کند که با هوشياري کارآگاهان، وي دستگير و همزمان زن و مرد بيهوش داخل مسافرخانه نيز به بيمارستان منتقل شدند .

کشف وسايل گريم چهره از متهم

با توجه به دستگيري «محمدعلي . ک» در محل ارتکاب جرم، وي به ناچار لب به اعتراف گشود و در ادامه تحقيقات محل نگهداري اموال مسروقه در خيابان خيام شناسايي شد؛ با مراجعه کارآگاهان به مخفيگاه متهم و در بازرسي از اين محل، کارآگاهان موفق به کشف «وسايل گريم چهره «، «چندين دست کت و شلوار»، «انواع عينک‌هاي دودي»، «کيف مهندسي» و «انواع قرص‌ها و آمپول‌هاي بيهوشي» شدند .

شناسايي متهم توسط دختر دانشجو

همزمان با دستگيري متهم و شناسايي اموال مسروقه بدست آمده از مخفيگاه وي، خانم جواني با مراجعه به پايگاه هفتم پليس آگاهي و ضمن شناسايي متهم به کارآگاهان عنوان داشت: « در روز بيستم مهر92، قصد خروج از مترو ايستگاه انقلاب را داشتم که مرد ميانسالي به من مراجعه و ضمن معرفي خود به عنوان پزشک و متخصص پوست مدعي شد دارويي در اختيار دارد که مصرف آن باعث از بين رفتن جوش‌هاي صورت خواهد شد و به اين بهانه کپسولي را به من داد و از من فاصله گرفت؛ کپسول‌ها را به همراه خود داشتم تا اينکه به ميدان آزادي رسيدم و در آنجا يکي از کپسول‌ها را استفاده کردم که به محض خوردن کپسول، در داخل فضاي سبز ميدان آزادي بيهوش شدم؛ پس از 5 روز، زمانيکه به هوش آمدم خودم را در داخل بيمارستان مشاهده کردم و در آنجا به من گفته شد که مرا در داخل پارک جنت آباد پيدا کرده‌اند » .

سرهنگ عباسعلي محمديان، رئيس پليس آگاهي تهران بزرگ، در ادامه اعلام اين خبر گفت: « با توجه به سوابق متهم در ارتکاب جرايم مشابه و احتمال افزايش شکات پرونده، دستور انتشار بدون پوشش تصوير متهم از سوي مقام محترم قضايي صادر شده است؛ لذا از کليه شکات و مالباختگاني که توسط متهم مورد سرقت اموال، کلاهبرداري، آزار و اذيت و... قرار گرفته اند دعوت مي شود تا جهت پيگيري شکايات خود به پايگاه هفتم پليس آگاهي تهران بزرگ واقع در ميدان 15 خرداد – جنب کلانتري 113 بازار مراجعه کنند» .


 کارآگاهان پليس در يک قدمي عامل قتل عام خانوادگي در خيابان قزوين 

 رئيس پليس آگاهي تهران بزرگ گفت: پليس در يک قدمي عامل قتل اعضاي يک خانواده در خيابان قزوين تهران مي باشد.به گزارش مهر راز اين جنايت 23 مهر در تماس ساکنان خيابان شهيد کاظمي در محله قزوين با پليس فاش شد. در ادامه تيمي از کارآگاهان اداره دهم پليس آگاهي همراه بازپرس ويژه قتل تهران در محل جنايت حاضر شدند. کارآگاهان پس از ورود به خانه با جسد مريم 47 ساله و پسر 15 ساله اش به نام مسعود روبه‌رو شدند که بر اثر اصابت جسم سخت به سرشان از پا در آمده بودند.

در بازرسي خانه جسد دختر 25 ساله اين خانواده به نام پروين نيز در اتاق خوابش کشف شد. دختر جوان بر اثر خفگي جان خود را از دست داده بود.

بررسي محل جنايت نشان داد عامل اين قتل با قربانيان خود آشنايي داشته و به راحتي وارد خانه شده است. همچنين سرقت نشدن وسايل حکايت از قتل با انگيزه انتقام جويي داشت. از سوي ديگر بررسي صحنه قتل نشان مي داد قاتل ابتدا مادر و فرزند را به قتل رسانده و سپس سراغ پروين رفته و او را خفه کرده است.

وي همچنين براي منحرف کردن مسير تحقيقات اقدام به برهم زدن صحنه جرم کرده بود. کارآگاهان پس از بررسي خانه قربانيان به تحقيق از اهالي پرداختند که آنها مدعي شدند با صداي فريادهاي پدر خانواده متوجه اين جنايت شده و موضوع را به پليس اطلاع داده بودند.

ماموران سپس به بازجويي از پدر خانواده پرداخته که او مدعي شد قرار بود امروز همسر و فرزندانم به خانه دختر بزرگم در يکي از شهرهاي اطراف تهران بروند اما به طور ناگهاني تماس آنها با من قطع شد به همين خاطر خود را به خانه رسانده و با جسد آنها رو‌به‌رو شدم. در بازرسي از آپارتمان نيز يک چوب دستي خون آلود در پشت بام خانه کشف شد که کارآگاهان احتمال دادند مريم و مسعود با ضربات اين چوب دستي به قتل رسيدند.

سرهنگ عباسعلي محمديان رئيس پليس آگاهي تهران بزرگ در اين باره به مهر گفت: کارآگاهان در جريان تحقيقات خود رد يک قاتل آشنا را در اين جنايت کشف کرده و به احتمال قوي به زودي عامل اين جنايت دستگير خواهد شد.

وي افزود: هويت قاتل تا حدودي براي ما مشخص شده اما در حال حاضر نمي توانيم اين موضوع را رسانه‌اي کنيم.


 خبر 

 مرگ امدادگر نمونه کشوري در يک تصادف

سخنگوي سازمان امداد و نجات جمعيت هلال‌احمر از مرگ نجاتگر نمونه کشوري در حادثه رانندگي خبر داد. حسين درخشان در گفت‌وگو با ايسنا، در تشريح جزئيات اين حادثه، گفت: چندي پيش گزارش يک حادثه جاده‌اي به امدادگران محور آوج اعلام شد که امدادگران با حضور در محل حادثه دريافتند که يک دستگاه خودروي سواري سمند با يک خودروي نيسان برخورد کرده است.

سخنگوي سازمان امداد و نجات جمعيت هلال‌احمر گفت: اين بانوي نجاتگر براي حضور در «کميته باشگاه امدادگران» که قرار بود در گيلان برگزار شود از شهر خود راهي سفر بود که در محور آوج دچار حادثه شد. وي با بيان اينکه متاسفانه امدادگران دريافتند که يکي از جانباختگان اين حادثه «بنفشه حسني» بانوي نجاتگر نمونه کشوري است، گفت: اين نجاتگر نمونه جزو پنج عضو اصلي باشگاه امدادگران و نجاتگران کشور بود که درجه نجاتگر نمونه را نيز کسب کرده و تنها دو امتياز با درجه ايثار فاصله داشت. سخنگوي سازمان امداد و نجات جمعيت هلال‌احمر با بيان اينکه «بنفشه حسني» از مربيان امداد و نجات، مسئول کميته فني تيم امداد کوهستان خواهران، داور نجات از ارتفاع و فضاهاي معلق المپياد تيم‌هاي کوهستان بود که در عمليات‌هايي چون زلزله بم و زلزله آذربايجان‌شرقي حضور داشته است، گفت: حسني در سه دوره متوالي به عنوان امدادگر برتر استان همدان انتخاب شده که متاسفانه در اين حادثه رانندگي جان خود را از دست داد.

تير اندازي، عروسي فيروز آبادي ها را به عزا تبديل کرد

رقص و پايکوبي همراه با شليک هوايي در مراسم عروسي به کشته شدن يک نفر انجاميد وعروسي را به عزا تبديل کرد . به گزارش ايران خبر ، اهالي روستاي مه کويه فيروزآباد هنگام رقص و پايکوبي شروع به شليک هوايي که از رسوم عروسي دراين منطقه است ، کردند که دراين ميان گلوله اي بي هدف به جواني از خانواده عروس اصابت كرد و او را کشت. اين ماجرا باعث درگيري ودعواي دسته جمعي خانواده عروس و داماد شد. دعوا با چوب و سنگ و تير اندازي منجر به زخمي شدن 9 نفر از دو خانواده عروس وداماد شد و پايان تاسف بار اين عروسي با آتش کشيدن خودروي عروس رقم خورد. سرهنگ رحماني رئيس پليس آگاهي فيروزآباد گفت: در اين حادثه 15 نفر دستگير شدند و 8 اسلحه مجاز نيز کشف شد.

روستا مه کويه در 40 کيلومتري محور شيراز فيروزآباد قرار دارد.