نسخه شماره 3305 - 1392/07/09 -


دستگيري سارقان خشن جايگاه هاي سوخت


کشف بيش از 100 تن داروي قاچاق در تهران

جزئيات دستگيري کلاهبردار در فرودگاه بين‌المللي
بستني اي که 8 ميليون تومان آب خورد


خبر


 دستگيري سارقان خشن جايگاه هاي سوخت 

 گروه حوادث: پنج سارق خشن که به جايگاههاي سوخت دستبرد سريالي مي زدند، در عمليات سحرگاهي کارآگاهان پليس آگاهي شناسايي و دستگير شدند. در آبان ماه سال گذشته، از طريق مرکز فوريت‌هاي پليسي وقوع يک فقره زورگيري از پايانه سوخت گاز به کلانتري 141 گلستان اعلام شد‌.

با حضور مأموران در محل و انجام بررسي‌هاي اوليه مشخص شد که چند نقابدار با استفاده از خلوتي جايگاه، در ساعت سه بامداد و با تهديد سلاح سرد (قمه و شمشير) و شوکر وارد دفتر پايانه سوخت شده و ضمن ضرب و شتم کارکنان جايگاه، اقدام به سرقت وجوه نقد داخل گاوصندوق کرده و به سرعت از محل متواري شده‌اند. با تشکيل پرونده مقدماتي با موضوع «سرقت به عنف» و به دستور شعبه 11 بازپرسي دادسراي ناحيه 27 تهران، پرونده جهت رسيدگي در اختيار پايگاه دوم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت .

اظهارات کارکنان جايگاه سوخت

با آغاز رسيدگي به پرونده و در اولين مرحله تحقيقات، کارآگاهان به تحقيق از کارکنان جايگاه پرداختند؛ سه نفر از کارکنان شيفت شب جايگاه سوخت که توسط سارقان زورگير مورد ضرب و شتم و تهديد قرار گرفته بودند، در اظهارات خود عنوان داشتند که دو نفر نقابدار، در ساعت 3 با قمه و شوکر وارد جايگاه شده و با تهديد سلاح سرد، هر سه نفر آنها را در داخل دفتر جايگاه محبوس و ضمن تهديد سرپرست جايگاه اقدام به گرفتن کليد گاو صندوق کرده و سرقت مبلغي بالغ بر 9 ميليون تومان کرده و پس از بستن دست و پاي آنها، به سرعت از محل متواري شده اند .

سرپرست جايگاه نيز در اظهارات جداگانه اي به کارآگاهان گفت: «بنده به همراه اپراتور و يکي ديگر از کارکنان جايگاه در داخل دفتر بوديم؛ قصد داشتم از اتاق بيرون بروم که ناگهان با يک نفر نقابدار قمه به دست روبرو شدم؛ قصد داشتم تا با بستن درب دفتر مانع از ورود وي به داخل دفتر شوم اما او با شکستن شيشه در، به همراه يک نفر ديگر وارد دفتر شد و ما را مجبور کردند تا بر روي زمين بخوابيم و چندين بار به بدن من شوکر زدند؛ پس از بستن دست و پاي هر سه نفر ما، کليد گاوصندوق را خواستند که پس از کمي مقاومت مجبور شدم تا کليد گاوصندوق را به آنها بدهم؛ تمامي اين اتفاقات در کمتر از چند دقيقه به طول انجاميد و سارقان پس از سرقت به سرعت از محل متواري شدند .

شناسايي سرقت‌هاي مشابه

همزمان با آغاز رسيدگي به پرونده زورگيري از جايگاه سوخت کوهک، وقوع سرقت‌هاي مشابه از تعدادي ديگر از جايگاه‌هاي سوخت به کارآگاهان اطلاع داده شد که بررسي تمامي آنها نشان از وقوع سرقت‌ها توسط گروه مشخصي از سارقان داشت .

بررسي تصاوير بدست آمده از دوربين‌هاي مداربسته جايگاه‌هاي سوخت و همچنين اظهارات کارکنان آنها نشان از آن داشت که سارقان با اطلاع کامل از محل «گاو صندوق» و «جعبه تقسيم برق جايگاه» اقدام به انجام سرقت کرده اند بگونه اي که در تمامي سرقت‌ها، سارقان در اولين مرحله اقدام به قطع کامل سيستم روشنايي جايگاه‌ها کرده بودند.

شناسايي و دستگيري اعضاي گروه

با توجه به دلايل بدست آمده، کارآگاهان با اطمينان از اينکه به احتمال بسيار زياد يکي از سارقان از کارکنان سابق جايگاه‌هاي سوخت بوده، به بررسي سوابق استخدامي تمامي کارکنان جايگاه‌هاي سوخت محل سرقت پرداخته و سرانجام موفق به شناسايي جواني 27 ساله به نام «عابد» شدند که داراي سابقه کار در تمامي جايگاه‌ها بود که هر بار و به دلايل مختلف از محل کارش اخراج شده بود. با شناسايي لعابد‌.‌ن»، کارآگاهان اقدام به شناسايي محل سکونت وي در شهرستان کرج – حسن‌آباد کرده و در ادامه تحقيقات پليسي موفق به شناسايي چهار نفر از دوستان عابد به نام فرشاد . الف (24 ساله)، محمد . الف ( 26 ساله و برادر فرشاد‌)، ميلاد‌.‌م (‌23 ساله‌) و مهران‌.‌ف (‌28 ساله‌) و مخفيگاه هر چهار نفر آنها در مناطق مختلف شهرستان کرج (‌مناطق اسماعيل‌آباد، گل شهر، کوي اتحاد‌) شدند . با انجام اقدامات پليسي و اطمينان از مشارکت هر 5 متهم در ارتکاب سرقت‌ها، هماهنگي‌هاي قضايي انجام و سرانجام کارآگاهان در ساعت 5 بامداد روز هفتم مهر92 با اخذ نيابت قضايي، در چند عمليات جداگانه همزمان اقدام به دستگيري هر 5 متهم کردند.

اعتراف در همان دقايق اوليه دستگيري

با اجراي عمليات دستگيري و انتقال متهمان به پايگاه دوم پليس آگاهي، بلافاصله تحقيقات از متهمان آغاز شد و هر 5 متهم در همان دقايق اوليه به 5 فقره سرقت از جايگاه‌هاي سوخت در شهرستان قزوين، شهرري و شهرک گلستان – منطقه کوهک اعتراف کردند . يکي از متهمان (‌محمد‌.‌الف‌) در اعترافات اوليه به کارآگاهان گفت: «به همراه برادرم و سه نفر از دوستانم، از جايگاه سوخت ورامين زورگيري انجام داديم که در آن سرقت مهران شوکر و عابد نيز چاقو داشت».

عابد ( کارگر اخراجي جايگاه‌هاي سوخت ) نيز در همان اظهارات اوليه به طرح و برنامه ريزي سرقت از جايگاه‌هاي سوخت اعتراف کرد و در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «با طرح و نقشه قبلي با مهران، در خصوص دزدي از جايگاه‌هاي سوخت صحبت کردم و او تمايلش را براي سرقت اعلام کرد؛ به پيشنهاد مهران، با فرشاد نيز صحبت کرديم که او هم تمايل خودش را اعلام کرد؛ براي بازديد اولين محل سرقت، به جايگاه سوخت منطقه کوهک رفتيم که با توافق مهران و فرشاد و با برنامه ريزي من، در شب سرقت به جايگاه سوخت رفتيم؛ شب سرقت به علت بارش شديد باران، جايگاه تعطيل شده بود؛ مهران و فرشاد با دو قمه به سمت دفتر جايگاه رفتند که يکي از کارگران جايگاه با ديدن آنها ترسيد و درب دفتر را بست؛ مهران و فرشاد، با ضربه قمه، شيشه را شکستند و وارد دفتر جايگاه شدند که کارگران از ترس روي زمين خوابيدند و مهران و فرشاد، دست و پاي همه آنها را بستند و چراغ‌ها را خاموش کرده و پس از سرقت وجوه نقد داخل گاوصندوق به سمت ماشين آمده و پول‌ها و قمه‌ها را به من دادند؛ من نيز با پول‌ها و وسايل، به سمت پارکينگ خانه خودمان رفتم و وقتي به پارکينگ آمدم، بچه‌ها ( مهران و فرشاد ) زودتر رسيده بودند که پول‌ها را بين خودمان تقسيم کرديم؛ در آن سرقت، به هر نفر مبلغ 4 ميليون تومان رسيد». سرهنگ کارآگاه جانپرور، رئيس پايگاه دوم پليس آگاهي تهران بزرگ، با اعلام اين خبر گفت: «با توجه به دستگيري تمامي اعضاي گروه سارقان زورگير جايگاه‌هاي سوخت و اعترافات صريح آنها به 5 فقره سرقت مشابه و احتمال ارتکاب سرقت و زورگيري‌هاي مشابه توسط آنها، قرار قانوني از سوي مقام محترم قضايي صادر و متهمان جهت انجام تحقيقات تکميلي و شناسايي ديگر جرايم ارتکابي در اختيار پايگاه دوم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفته اند و در حال حاضر تحقيقات از متهمان در مراحل اوليه قرار دارد».


 کشف بيش از 100 تن داروي قاچاق در تهران 

 گروه حوادث: در عمليات روز يک شنبه پليس آگاهي تهران بزرگ، محموله 100 تني داروي‌هاي قاچاق، توقيف و تعدادي از قاچاقچيان دارو شناسايي و دستگير شدند .

سردار حسين ساجدي‌نيا‌، با اعلام اين خبر گفت : روز يک شنبه کارآگاهان معاونت مبارزه با کالاي قاچاق پليس آگاهي تهران بزرگ موفق شدند طي يک عمليات پليسي محموله 100 تني داروهاي قاچاق را کشف و تعدادي از قاچاقچيان دارو را نيز دستگير کنند .

سردار ساجدي نيا با تأکيد بر اينکه اين داروها اغلب داروهاي درماني مورد نياز بيماران و مردم است‌، اظهار داشت : در بين داروهاي کشف شده مقادير قابل توجهي از انواع مکمل‌هاي غذايي، داروهاي نيروزا، لوازم آرايشي و بهداشتي نيز به چشم مي‌خورد . رئيس پليس پايتخت با بيان اينکه برخي از اين داروها توليد داخل بوده و به صورت احتکار شده در شرايط غيراستاندارد نگهداري مي‌شدند، افزود : قاچاقچيان دارو قصد داشتند تا اين داروها را در سطح کشور توزيع کنند که خوشبختانه قبل از هرگونه اقدام، با اقدام کاراگاهان پليس آگاهي ناکام مانده و دستگير شدند.

وي همچنين يادآور شد مقادير ديگري از داروهاي کشف شده خارجي است که از نظر قيمت آنها بايد کارشناسي شوند ولي بررسي‌هاي اوليه نشان از آن دارد که ارز قابل توجهي صرف خريد و واردات اين داروها شده است.

فرمانده انتظامي‌تهران بزرگ در پايان عنوان داشت‌: به نظر مي‌رسد اغلب داروهاي کشف شده، غيراستاندارد و غيرقابل استفاده براي مصرف‌کنندگان هستند که البته اين مهم مي‌بايست از سوي کارشناسان وزارت بهداشت و در مان مورد بررسي قرار گيرد .


 جزئيات دستگيري کلاهبردار در فرودگاه بين‌المللي
 بستني اي که 8 ميليون تومان آب خورد 

 رييس پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات تهران‌بزرگ از دستگيري کلاهبرداري خبر داد که با شکار مالباختگان در فرودگاه امام‌خميني(ره) و مهرآباد از آنها سرقت مي‌کرد.

سرهنگ محمد مهدي کاکوان در گفت‌وگو با ايسنا،در تشريح جزئيات اين خبر گفت: در ششم شهريورماه امسال زني 43 ساله به نام «سارا» با مراجعه به پليس فتاي پايتخت، عنوان داشت که مبلغ 8.5 ميليون تومان از حساب وي برداشت شده است.

وي با بيان اينکه اين مالباخته در تحقيقات پليسي عنوان داشت که به هيچ فردي مظنون نيست، گفت: پليس در بررسي‌هاي اوليه حساب بانکي اين زن دريافت که اين مبلغ پول از طريق اينترنت بانک جابجا شده که در بررسي‌هاي تکميلي از مالباخته مشخص شد که اين زن رمز اينترنت بانک ندارد اما اين پول از طريق درگاه اينترنت جابجا شده است.

رييس پليس فتاي تهران با بيان اينکه با توجه به پيچيدگي پرونده، تحقيقات پليسي کارآگاهان پليس فتا آغاز شد، گفت: سرانجام پس از دو روز، ماموران بر اساس اظهارات «سارا» دريافتند که وي چندي پيش حين بدرقه فرزندش به ايتاليا، در فرودگاه اما‌م‌خميني(ره) با مردي آشنا شده است. کاکوان با بيان اينکه «سارا» در اظهاراتش عنوان داشت که براي بدرقه فرزندش که براي ادامه تحصيل به ميلان سفر کرده، به فرودگاه امام‌خميني‌(ره) رفته بودند که در آنجا به دليل حالات نگراني که در وي بروز کرده بود، مردي حدود 40 ساله به او نزديک و عنوان داشت که فرزند وي نيز براي تحصيل در ميلان زندگي مي‌کند، گفت: بررسي‌ها نشان داد که اين مرد براي راهنمايي «سارا» در مورد نحوه ارسال پول و اقلام ضروري فرزندش، با وي در يک کافي‌شاپ قرار ملاقات گذاشته است. وي با بيان اينکه «سارا» در ادامه اظهارات خود عنوان داشت که در روز قرار ملاقات با اين مرد، وي پس از تاخير چند دقيقه‌اي عنوان کرد که کيفش حاوي گوشي تلفن‌همراه، پول و اسناد و مدارکش توسط سارقان کيف‌قاپ ربوده شده است، گفت: با توجه به ادعاي اين مرد، مالباخته کارت عابربانکش را براي پرداخت پول بستني در اختيار وي قرار مي‌دهد که بررسي‌ها نشان داد اين مرد در هنگام استفاده از دستگاه POS اقدام به فعال‌کردن رمز اينترنت بانک مالباخته کرده و از اين طريق مبلغ 8.5 ميليون تومان را به سرقت برده است. رييس پليس فتاي تهران با بيان اينکه هيچ‌گونه سرنخ يا آدرسي از هويت اين سارق در دست نبود، گفت: مالباخته در اظهاراتش عنوان کرد که پس از آن ديدار، با اين مرد ملاقاتي نداشته و آدرسي يا حتي شماره تلفني نيز از وي در اختيار ندارد که سرانجام با توجه به حساسيت موضوع که احتمال وجود پرونده‌هاي اين چنيني وجود داشت، کارآگاهان با استفاده از مهندسي معکوس و تحقيقات فني در فضاي مجازي هويت متهم که «مهدي» 36 ساله بود را شناسايي کردند. وي با بيان اينکه کارآگاهان پليس فتا توانستند «مهدي» را در حين اغفال‌زني ديگر دستگير کنند، گفت: پس از دستگيري «مهدي» مشخص شد که وي پيش‌از اين مبلغ سه ميليون تومان نيز از يک زن ديگر بدين شيوه کلاهبرداري کرده است.


 خبر 

 دستگيري سارقي که بلاي جان خودروهاي مدل‌بالا بود

رييس کلانتري 164 قائم از دستگيري سارق خودروهاي مدل‌بالا در شمال تهران خبر داد. سرگرد عبدالوهاب حسنوند در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اينکه در راستاي اجراي طرح امنيت محله محور، عوامل گشت کلانتري 164 قائم در حين گشت‌زني در حوزه استحفاظي خود به يک دستگاه خودروي پارک شده در پارکينگ يکي از منازل منطقه که روي آن چادر کشيده شده بود، مشکوک شده‌اند، گفت: ماموران در بررسي موضوع دريافتند که يک دستگاه خودروي سواري مزدا 3 سفيد که فاقد پلاک عقب و جلو بوده، از ناحيه گلگير جلو و کاپوت دچار تصادف شده است. وي با بيان اينکه ماموران با استعلام مشخصات موتور و بدنه خودرو از طريق مرکز پيام دريافتند که خودرو سرقتي است، اظهارکرد: ماموران در تحقيقات محلي دريافتند که اين خودرو توسط يکي از اهالي مجتمع به پارکينگ منتقل شده که طي تماس با نامبرده، متهم به محل پارک خودرو مراجعه کرد که بلافاصله دستگير و به همراه خودروي موصوف براي تحقيقات تکميلي به کلانتري دلالت داده شد. رييس کلانتري 164 قائم با بيان اينکه در تحقيقات تکميلي متهم به سرقت خودروهاي مدل بالا در شمال تهران اعتراف کرد، گفت: متهم در اعترافاتش عنوان کرد که خودروها را سرقت و پس از انتقال به پارکينگ محل سکونتش اقدام به سرقت لوازم با ارزش آن کرده و در نهايت خودروها را در کنار خيابان به صورت بلاصاحب رها کرده و ماموران در بازرسي از انباري منزل متهم تعداد زيادي لوازم سرقتي شامل ضبط و باند کشف و ضبط کردند. به گفته وي متهم به همراه پرونده تشکيل شده در اختيار مقام‌قضايي قرار گرفت.

نشت CO در درمانگاه دندانپزشکي، 10 نفر را مسموم کرد

گروه حوادث: روزيک شنبه 10 نفر در يک درمانگاه دندانپزشکي دچار مسموميت شديد گاز coشدند که بلافاصله توسط تکنيسين‌هاي اورژانس پيش‌بيمارستاني 115 به مراکز درماني منتقل وتحت درمان قرار گرفتند.

دکتر مهرزادآرتنگ رييس اداره اورژانس پيش‌بيمارستاني دانشگاه گفت: ساعت 11 روز يکشنبه 7 مهرماه 92، طي تماسي با اتاق فرمان اصفهان اعلام شد10 نفر در يک درمانگاه دندانپزشکي واقع در خيابان هشت بهشت اصفهان دچار تهوع و سردرد شديد شده ودرخواست امدد‌خواهي کردند. وي افزود: بر اساس اين گزارش سريعا 3 واحد امدادي اورژانس پيش بيمارستاني115بربالين مصدومان حاضر و پس از معاينه وضعيت آنها دريافتند که همه‌ مصدومان دچارمسموميت با گازCO شده‌اند. رييس اداره اورژانس پيش‌بيمارستاني دانشگاه علت اين حادثه را بي‌دقتي در عدم نصب لوله‌ گاز موتور برق و نشت CO هنگام روشن کردن آن عنوان کرد و اظهارداشت: درحادثه‌ مذکور، 9 نفر از کارکنان درمانگاه و يک نفر مراجعه کننده، دچار مسموميت با گاز CO شدند که 5 نفر از آنها به بيمارستان صدوقي و 4 نفر به بيمارستان عسگريه اصفهان انتقال يافتند و يک نفر نيز به صورت سرپايي درمان شد.