نسخه شماره 3285 - 1392/06/17 -

واکنش مديرعامل پرسپوليس به انتقاد از تساوي‌ دربي
دايـي و قلعه‌نويـي در آمپـاس بودنـد!

امير قلعه‌نويي:
همين که نباختيم خوب است

علي دايي:
بازيکن ما را بدون توپ مي‌زنند و بازيکن اخلاق مي‌شوند

مسعود شجاعي:
لاس‌پالماس را با مشورت کي‌روش انتخاب کردم


بازتاب دربي


اخبار کوتاه


 واکنش مديرعامل پرسپوليس به انتقاد از تساوي‌ دربي
 دايـي و قلعه‌نويـي در آمپـاس بودنـد! 

 محمد رويانيان در واکنش به انتقادها از رقم خوردن دوباره نتيجه تساوي در دربي پايتخت گفت: آيا آنهايي که انتقاد مي‌کنند اجازه‌ باخت به قلعه‌نويي و دايي را داده‌اند؟

به گزارش ايسنا مديرعامل باشگاه پرسپوليس درباره‌ تساوي بدون گل دربي 77 اظهار کرد: مسلما تساوي پر‌گل نتيجه‌ خيلي بهتري بود اما مساوي بدون گل هم از باخت براي هر دو تيم بهتر است. يک سوال دارم. اين هواداراني که به ورزشگاه آمده و چند ساعت منتظر شروع بازي بودند، دوست داشتند که تيمشان در نهايت ببازد؟

آيا واقعا به اين نتيجه راضي مي‌شوند؟ آنها از يک هفته قبل براي هم کري مي‌خوانند و باخت در اين بازي مي‌تواند آنها را سرشکسته کند.

وي ادامه داد: چه کسي گفته مساوي بدتر از باخت است؟ آن‌چه مهم است و هيچ شبهه‌اي هم در آن نيست اين است که بازي جذاب و پرهيجان نبود. مطمئنا اگر بازي با تساوي پرگل مثل 2-2 تمام مي‌شد، خيلي قشنگ‌تر بود اما آيا به قلعه‌نويي و دايي اجازه داده‌ايم که ببازند؟

جو رسانه‌اي و مطبوعات و فشار هواداران به اين دو مربي اجازه مي‌دهد که ببازند؟ اگر قلعه‌نويي که بازي قبل را هم به استقلال صنعتي باخته بود، در اين دربي بازنده مي‌شد، اجازه مي‌يافت به راحتي کارش را ادامه دهد و در آسيا به مصاف رقيب تايلندي برود؟ يا اگر علي دايي در نخستين دربي فصل مي‌باخت رسانه‌ها و هواداران اجازه مي‌دادند او در ادامه با آرامش در پرسپوليس کار کند؟

رويانيان در ادامه گفت: اين جو است که باعث مي‌شود اولويت مربيان نباختن باشد. آيا کاري کرده‌ايم که دو مربي بتوانند در اين بازي جسورانه بازي کنند؟ دايي و قلعه‌نويي چاره‌اي ندارند. اتفاقا اين دو نفر خيلي باتجربه کار کردند. اشکال از جاهاي ديگري است. اين دو نفر را در آمپاس قرار داده بوديم.

آنهايي که انتقاد مي‌کنند خودشان را جاي قلعه‌نويي و دايي بگذارند و بگويند زير فشار 100 هزار نفري چه حرکتي مي‌توانند انجام دهند.

به نظر من به قلعه‌نويي و دايي غيرمنصفانه حمله مي‌شود. يکي از خبرگزاري‌هاي معتبر مي‌نويسد که دربي «پوک» بود. چرا اين را مي‌گوييد؟ حداقل 50 ميليون نفر داشتند اين بازي را تماشا مي‌کردند. آيا شمايي که انتقاد مي‌کنيد اجازه‌ باخت به دايي و قلعه‌نويي را داده‌ايد؟ آنها حق انتخابي ندارند و در واقع محکوم به نباختن هستند. وقتي اين شرايط حاکم باشد بازي پر از دلهره و استرس مي‌شود.


 امير قلعه‌نويي:
 همين که نباختيم خوب است 

 سرمربي تيم فوتبال استقلال گفت: يک بازيکن پرسپوليس بايد اخراج مي‌شد و همين که نباختيم خوب است.

به گزارش فارس، امير قلعه‌نويي پس از تساوي بدون گل دربي 77 اظهار داشت: تشکر مي‌کنم از کساني که اين بازي را برگزار کردند و خيلي‌ نيروها هستند که اين بازي را برگزار مي‌کنند ولي زحمات‌شان به چشم نمي‌آيد.

در نيمه دوم موقعيت‌هاي گلي داشتيم که ساموئل آن را از دست داد اما از اين بازي انتظار بيشتري مي‌رفت. دو بازيکن خوب خودمان را نداشتيم و در اين هفته تلاش کرديم روي نظم دفاعي بيشتر کار کنيم و کم‌کارترين بازيکن ما رحمتي بود که فقط يکي دو صحنه روي دروازه ما ايجاد شد.

وي ادامه داد: گل نخورديم و پنج موقعيت گل داشتيم. در مجموع راضي بوديم و کاش اين بازي گل داشت و برد و باخت داشت تا مردم راضي باشند و در مجموع بازي بيشتر از اينکه فني باشد فيزيکي بود. داور مي‌توانست يک بازيکن آنها را اخراج کند.

سرمربي آبي‌پوشان در مورد اينکه داور بازي را مديريت کرد، گفت: در اين فصل از داوري ضرر ديده‌ايم و فکر نمي‌کنم اين بازي مشکل خاصي داشته باشد.

وي افزود: اگر شرايط مالي خوب بود پاداش بازيکنان را مي‌داديم تا از نظر روحي و رواني به بازيکنان کمک کنيم و آنها در شرايط بهتري قرار بگيرند.

سرمربي استقلال در مورد انتقادهاي دايي به داور گفت: من نبايد به انتقادهاي او پاسخ بدهم ما هيچ اعتراضي به داوري نداشتم. در بازي با استقلال خوزستان هم از ناحيه داوري ضرر کرديم و فغاني در مجموع خوب بود و هيچ تاثيري در نتيجه بازي نداشت.

وي در مورد اينکه دايي معتقد بود نکونام بايد اخراج شود، گفت: بايد فيلم بازي را ببينم و بعد نظر بدهم.

وي در مورد تذکر فغاني به خودش گفت: من اعتراض کردم و کار فغاني درست بود و تذکرش هم خيلي جدي نبود.

وي در مورد بهترين بازيکن ميدان گفت: بهترين بازيکن هواداران بودند در مجموع از استقلال توقع بيشتر مي‌رود در مورد بازيکنان پرسپوليس هم صحبت نمي‌کنم. در نيمه دوم دو موقعيت بالاي 80 درصد داشتيم اما آنها اين موقعيت رانداشتند در کرنرها هم برتر از حريف بوديم و دايي هم نظر خودش را دارد و نظرش محترم است و همين که نباختيم خودش کلي است.


 علي دايي:
 بازيکن ما را بدون توپ مي‌زنند و بازيکن اخلاق مي‌شوند 

 سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس گفت: با مساوي خيال داور راحت‌تر است. به گزارش فارس، علي دايي پس از تساوي بدون گل در دربي 77 اظهار داشت: فکر مي‌کنم نيمه اول دو تيم بازي ضعيفي را به نمايش گذاشتند اما در نيمه دوم برتر از استقلال بوديم و اگر يک مقدار خودباوري داشتيم و خوش‌شانس‌تر بوديم مي‌توانستيم سه امتياز را بگيريم و تمام تلاش‌مان را کرديم ولي نتوانستيم گل بزنيم. استقلال موقعيت گل چنداني نداشت. شايد اگر باهوش‌تر بوديم مي‌توانستيم پيروز شويم.

دايي در مورد قضاوت داور گفت: هر طور دلش خواست سوت زد. همه سوت‌ها به ضرر ما بود. وقتي به همه کارت زرد مي‌دهند بازيکنان محتاط‌تر مي‌شوند و همانطور که به بازيکنان ما کارت زرد مي‌داد بايد به بازيکنان رقيب هم اخطار مي‌داد اما اين طور نبود. او تلاش مي‌کرد بازي را دربياورد. داور به ميثم حسيني حرفي زده که نمي‌توانم بگويم. کاري هم نمي‌توانيم بکنيم چون قاضي ميدان نيستيم. از بازيکنانم خواستم کار خودشان را انجام بدهند و به داور احترام بگذارند.

دايي در مورد اينکه گفته بود بازي هجومي به نمايش مي‌گذارد، گفت: متاسفانه بيشتر از همه جاي دنيا بازي را حساس مي‌کنيم و اين مسئله روي بازيکنان تاثير مي‌گذارد و براي اينکه تيراژ روزنامه‌هاي‌مان بالا برود با هر کسي مصاحبه مي‌کنيم ولي در هيچ جاي دنيا چنين مسئله‌اي نيست. ما به هيچ‌وجه دنبال مساوي نبوديم و قاسم دهنوي را تعويض کرديم و به جاي او يک بازيکن هجومي آورديم اما خدا خواست که بازي مساوي شود. دايي در مورد خطاهاي بازيکنان استقلال گفت: تمام تلاش‌مان اين بود که توپ را روي زمين حرکت بدهيم اين همه خطا روي بازيکنان ما شد داور چند خطا گرفت؟ خلعتبري را بدون توپ مي‌زنند اما همان بازيکن به عنوان بازيکن اخلاق انتخاب مي‌شود.

مطمئنا اگر بازي مساوي شود داور خيالش راحت‌تر است. هر وقت خواستيم حمله کنيم حريف مرتکب خطا شد و نيمه دوم تيم ما را محتاط کردند و داور به هر دليلي کارت زرد نشان مي‌داد. کدام داور بازي را اينگونه کنترل مي‌کند؟

وي افزود: خيلي‌ها خوشحالند که بازي مساوي شده است اما من ناراحتم و به هيچ‌ عنوان براي مساوي نيامده بوديم.

دايي در مورد بازي خلعتبري گفت: او بد کار نکرد و دستوراتي که داديم را در ميدان اجرا کرد و در بازي‌هاي آينده بيشتر مي‌توانيم از او کمک بگيريم.


 مسعود شجاعي:
 لاس‌پالماس را با مشورت کي‌روش انتخاب کردم 

 مسعود شجاعي با اعلام اين که هدفش از پيوستن به لاس پالماس فوتبال زيبا بود مي‌گويد با کارلوس کي‌روش براي رفتن به اين تيم مشورت کرده‌ام. به گزارش ايسنا، مسعود شجاعي با قراردادي يک ساله به تيم لاس پالماس در دسته دو اسپانيا پيوست تا از اين به بعد با پيراهن شماره «12» اين تيم به ميدان برود.

مسعود شجاعي در مراسم معارفه خود در باشگاه لاس پالماس، درباره پيوستن به اين تيم، گفت: هميشه مي‌دانستم که لاس پالماس تيم بزرگي در اسپانياست، به همين خاطر تصميم گرفتم تا به اين تيم بپيوندم. مي‌خواهم در لاس‌پالماس از فوتبال لذت ببرم و بتوانم به تيم کمک کنم تا به لاليگا بياييم. مسعود شجاعي در ادامه، گفت: با احترام به تمام تيم‌ها به لاس‌پالماس آمدم، زيرا لاس‌پالماس تيمي است که هميشه فوتبال زيبايي را ارائه مي‌کند و اين چيزي است که من به دنبال آن بودم. در لاس‌پالماس، آراندا و والرون را مي‌شناسم که بازيکنان بزرگي هستند. همه چيز فراهم است تا بتوانيم در اين فصل فوتبال زيبايي را به نمايش بگذاريم و به لاليگا صعود کنيم.

شجاعي درباره آمادگي خود نيز، گفت: من يک ماه با مربي بدنساز اوساسونا تمرين کرده‌ام تا بتوانم آمادگي خودم را حفظ کنم. الان خيلي خوبم و کاملا آماده بازي هستم.

شجاعي درباره پيوستنش به لاس‌پالماس، گفت: من با کارلوس کي‌روش صحبت کرده‌ام و او به من گفت به تيمي برو که بتواني در آنجا نه تنها فرصت بازي کردن را داشته باشي، بلکه بتواني فوتبال زيبايي را به نمايش بگذاري. از رييس باشگاه و مسوولان باشگاه لاس‌پالماس که به من کمک کردند تا به اين باشگاه بياييم سپاسگزارم.


 بازتاب دربي 

 سوت‌هاي داور در بازي وقفه ايجاد مي‌کرد

هافبک تيم فوتبال پرسپوليس گفت: داور با سوت‌هاي پي‌درپي مدام در دربي وقفه ايجاد کرد. به گزارش ايسنا، محمد نوري پس از دربي 77 اظهار کرد: بازي خوبي را شاهد نبوديم و فکر مي‌کنم سوت‌هاي داور در اين مسابقه بسيار زياد بود که همين مساله باعث وقفه‌هاي پي‌در‌پي در بازي مي‌شد.

وي افزود: اسaتقلالي‌ها بازيکنان ما را زياد مي‌زدند و داور بايد کارت‌هاي بيشتري به آنها مي‌داد. فکر مي‌کنم جواد نکونام در صحنه‌اي که روي محمدرضا خلعتبري خطا کرد بايد اخراج مي‌شد.

حتي فکر تباني هم اشتباه است

هافبک استقلال معتقد است بازيکنان استقلال در سه صحنه موقعيت مسلم گلزني داشتند اما پرسپوليسي‌ها تنها يک موقعيت خوب داشتند. به گزارش ايسنا، آندرانيک تيموريان پس از ديدار استقلال مقابل پرسپوليس در پاسخ به سوالي درباره‌ شائبه تباني در اين ديدار گفت: شما شنيديد تباني بوده؟ چنين چيزي به هيچ وجه درست نيست و حتي فکر کردن به آن هم کار غلطي است، زيرا بازيکنان دو تيم در مجموع چنين شخصيتي ندارند. وي همچنين درباره‌ خطاهاي زياد بازيکنان در طول بازي گفت: خستگي و فشردگي ليگ و وقت نداشتن به حد کافي براي ريکاوري در اين امر موثر بود و اگر بازيکنان خسته باشند برخوردهاي فيزيکي نيز در بازي بيشتر مي‌شود.

نکونام بايد اخراج مي‌شد

بازيکن تيم فوتبال پرسپوليس گفت: حاشيه‌ها دربي را براي همه حساس کرده و حيف شد که اين مسابقه را نبرديم. به گزارش ايسنا محمدرضا خلعتبري پس از تساوي پرسپوليس و استقلال در بازي 77 گفت: حاشيه‌ها اين بازي را براي مردم و هر دو تيم حساس کرده است. ما بازي‌مان را انجام داديم و فقط ناراحتم که چرا نتوانستيم در اين مسابقه به پيروزي برسيم. وي با اشاره به صحنه‌اي که جواد نکونام خطايي را روي او انجام داد گفت: به نظرمن داور آن صحنه را نديد؛ چرا که جريمه آقا جواد در آن صحنه اخراج بود. به هر حال نظر داور محترم است. خلعتبري در واکنش به اين‌که اما نکونام به عنوان بهترين بازيکن اخلاق ميدان انتخاب شد، گفت: به هر حال اين نظر کارشناسان است. وي ادامه داد: از بازي خودم در اين مسابقه راضي نيستم. اميدوارم در آينده به شرايط ايده‌آلي که در گذشته داشتم برسم. اين بازي بسيار پربرخورد بود.

دو تيم به تساوي راضي بودند

هافبک تيم فوتبال استقلال گفت: شرايط دربي به گونه‌اي پيش مي‌رفت که هر دو تيم به تساوي راضي بودند. به گزارش ايسنا، پژمان نوري پس از تساوي دربي 77 گفت: بازي خوبي نبود. البته هرچه از بازي مي‌گذشت شرايط دو تيم بهتر مي‌شد و ترس بازيکنان مي‌ريخت. با گذشت زمان استرس بازيکنان هم کمتر مي‌شد. البته احساس مي‌کنم هر دو تيم در اواخر کار به تساوي راضي شده بودند. وي در واکنش به اين‌که آيا مربيان در رختکن از بازيکنان خواسته بودند که نبايد تحت هر شرايطي ببازند، گفت: خير اين‌طور نبود. شرايط بازي به گونه‌اي جلو رفت که اين نتيجه رقم خورد. بازيکنان هر دو تيم منتظر يک اتفاق و فرصت ويژه بودند تا بتوانند موقعيت خطرناکي ايجاد کنند.

فقط غصه طرفداران را خوردم

هافبک پرسپوليس معتقد است ترس از باخت از جانب دو تيم موجب شد تماشاگران دربي زيبايي را مشاهده نکنند. به گزارش ايسنا، رضا حقيقي پس از تساوي بدون گل پرسپوليس و استقلال گفت: فکر مي‌کنم مساوي دو تيم به نفع تيم‌هاي بالاي جدولي شد ولي انشاءالله پرسپوليس در بازي بعد مقابل گسترش فولاد تبريز به سه امتياز بازي دست يابد تا دل هواداران خود را شاد کند. هافبک پرسپوليس درباره مساوي‌هاي پي‌درپي در دربي تهران گفت: ترس از باخت هميشه باعث مي‌شود بازي خوبي از دو تيم شاهد نباشيم و در آخر بازي واقعا غصه طرفداران را خوردم، زيرا استقبال بسيار خوبي از بازي کردند اما نتوانستند بازي خوبي را مشاهده کنند.


 اخبار کوتاه 

 مربي مس کرمان دار فاني را وداع گفت

مربي تيم فوتبال مس کرمان که چند هفته پيش سکته کرده بود دار فاني را وداع گفت. مهدي محمدي، مربي تيم فوتبال مس کرمان چند هفته گذشته به علت سکته قلبي و مغزي در بيمارستان بستري شده بود. دار فاني را وداع گفت. اين مربي کهنه‌کار کرماني بامداد شنبه دوم شهريورماه بر اثر احساس درد در ناحيه قلب خود از خواب بيدار شد و خانواده خود را از اين درد مطلع کرد اما تا زمان رسيدن اورژانس دچار سکته قلبي شد. به اين مربي پيشکوست در بيمارستان شفا آمپولي تزريق شد و تا عصر در وضعيت عادي به سر مي‌برد و مشکل چنداني نداشت اما پس از اين حال وي رو به وخامت رفت و به علت وجود لخته خون در ناحيه مغز به سکته مغزي هم دچار شد و پس از رفتن به کما از بيمارستان شفا به بيمارستان شهيد باهنر کرمان منتقل شد و سرانجام اين مربي با زندگي در اين دنيا وداع کرد.

اجراي پنج طرح ملي ورزشي در مدارس

در پي اجراي پنج طرح ملي ورزشي در مدارس کشور، دانش‌آموزان دختر در اولين جشنواره ورزشي فرهنگي دانش‌آموزان و در رشته‌هاي ژيمناستيک و تنيس روي ميز، شنا، طناب‌زني‌، دو و ميداني به رقابت پرداختند. نتايج نهايي مسابقات ژيمناستيک پايه پنجم ابتدايي که در نيشابور برگزار شد، به شرح زير است:

مقام قهرمانان قهرمانان ژيمناستيک به ترتيب به مليکا تلخابي از تهران‌، الهه صادق‌زاده از مازندران و شراره گودرزي از البرز رسيد. در ماده خرک مقام اول را سوگند نعمتي از مرکزي به دست آورد. در ماده پارالل به ترتيب مليکا تلخابي از تهران و ثنا قاضي از البرز و سوگند نعمتي از مرکزي مقام‌هاي اول دوم و سوم را به دست آوردند. در ماده موازنه شيدا شکري از قزوين توانست مقام اول را از آن خود کند. در ماده زميني مقام اولي به الهه صادق‌زاده از مازندران رسيد مقام دوم به ثنا قاضي از البرز و رتبه سوم را فاطمه نخعي از تهران از آن خود کرد. در نتايج نهايي تيمي،به ترتيب تيم‌هاي تهران، فارس و خراسان رضوي مقام‌هاي اول، دوم و سوم را کسب کردند. در نتايج تيمي، دو چهار در صد متر،تيم تهران مقام اول، تيم البرز مقام دوم و خراسان رضوي مقام سوم را به دست آوردند. در پايان اين مسابقات، مريم فهرستي از فارس به عنوان قهرمان قهرمانان برگزيده شد.

شکست آمريکا و مکزيک در انتخابي جام جهاني

تيم‌هاي ملي آمريکا و مکزيک در انتخابي جام جهاني در منطقه آمريکاي شمالي برابر حريفان خود تن به شکست دادند. به گزارش ايسنا، در انتخابي جام جهاني در منطقه آمريکاي شمالي و مرکزي سه ديدار برگزار شد. در حساس‌ترين بازي تيم ملي فوتبال کاستاريکا موفق شد در ورزشگاه خانگي خو د با نتيجه‌ سه بر يک آمريکا را شکست دهد تا با 14 امتياز در صدر جدول رده‌بندي قرار گيرد. در ديگر ديدار حساس مکزيک در ورزشگاه خانگي خود نمايش ضعيفي داشت و با نتيجه‌ دو بر يک برابر هندوراس تن به شکست داد تا اميدهاي اين تيم براي صعود به جام جهاني بسيار کمرنگ شود. در ديگر ديدار برگزار شده جدال دو تيم پاناما و جامائيکا برنده‌اي در بر نداشت و بازي با تساوي و بدون گل به پايان رسيد.

انصراف بحرين از ميزباني جام ملت‌هاي آسيا

فدراسيون فوتبال بحرين از ميزباني جام ملت‌هاي آسيا 2019 کنار کشيد. به گزارش ايسنا، فدراسيون فوتبال بحرين با انتشار بيانيه‌اي از ميزباني جام ملت‌هاي آسيا 2019 کناره‌گيري کرد. هشت کشور عربستان، امارات، عمان، کويت، ايران، چين، تايلند و بحرين براي ميزباني‌ جام ملت‌هاي آسيا 2019 درخواست ميزباني داده بودند که با کناره‌گيري بحرين اين تعداد به عدد هفت کاهش يافت.