نسخه شماره 3285 - 1392/06/17 -


سـرنـوشـت مـرمـوز پسـر کـوهنـورد در ارتفـاعـات دارآبـاد


جزئيات دستگيري يکي از مديران مالياتي منطقه شمال تهران


مجازات پسري که دوستش را با سرنيزه کشت


دستگيري مامورنماهاي بنز سوار


خبر


 سـرنـوشـت مـرمـوز پسـر کـوهنـورد در ارتفـاعـات دارآبـاد 

 گروه حوادث: با گذشت 46 روز از ناپديد شدن مرموز پسر کوهنورد در ارتفاعات دارآباد ، پليس براي يافتن سرنوشت او از مردم کمک خواست.در روز دوم مرداد ماه سال جاري اعضاي خانواده ي يک کوهنورد جوان با هويت اميرعلي ( 20 ساله ) با مراجعه به کلانتري 101 تجريش اعلام کردند که «اميرعلي»‌، در روز يکم مرداد92 از خانه به قصد کوهنوردي خارج و ديگر مراجعه نداشته است .

با تشکيل پرونده مقدماتي با موضوع «فقدان افراد» و به دستور شعبه پنجم دادياري دادسراي امور جنايي تهران،, پرونده جهت انجام تحقيقات تخصصي در اختيار پايگاه يکم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت‌.

با آغاز رسيدگي به پرونده در پايگاه يکم پليس آگاهي تهران بزرگ، کارآگاهان اطلاع پيدا کردند که «اميرعلي» جوان ورزشکاري است که به صورت مستمر و هفتگي اقدام به کوهنوردي در مناطق کوهستاني شمال تهران کرده و در روز يکم مرداد92 نيز‌، طبق روال هر هفته و به قصد رفتن به منطقه دارآباد از خانه خارج اما ديگر بازنگشته است .

بلافاصله با توجه به احتمال وقوع حادثه در مناطق کوهستاني، هماهنگي لازم با پليس کوهستان، هلال احمر و فدراسيون کوهنوردي انجام و عمليات امداد و نجات از طريق اعزام گشت هوايي هلال احمر و تيم هاي نجات پليس کوهستان و فدراسيون کوهنوردي آغاز اما با گذشت 24 ساعت از آغاز عمليات، هيچگونه اثري از اميرعلي در کوهستان دارآباد پيدا نشد .

در ادامه اين خبر اعلام کرد « با وجود تمامي اقدامات پليسي و عمليات هاي امداد – نجات صورت گرفته متأسفانه تاکنون هيچگونه اطلاعات و اخبار جديدي در خصوص سرنوشت فقداني بدست نيامده که در ادامه رسيدگي به پرونده دستور انتشار فقداني از سوي مقام محترم قضايي صادر شد لذا از کليه شهروندان محترم که اطلاعاتي در خصوص سرنوشت اميرعلي از زمان فقدان وي (01/05/1392) دارند درخواست مي شود تا هرگونه اطلاعات خود را از طريق شماره‌هاي تماس 22292013 و 21868309 و يا مراجعه به پايگاه يکم پليس آگاهي تهران بزرگ واقع در خيابان نياوران – سه راه ياسر در اختيار کارآگاهان پايگاه يکم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار دهند » .


 جزئيات دستگيري يکي از مديران مالياتي منطقه شمال تهران 

 معاون اجتماعي پليس آگاهي نيروي انتظامي از دستگيري اعضاي باند کلاهبرداري از موديان مالياتي در حوزه ماليات بر ارث خبر داد.

سرهنگ اندرز چمني در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اينکه در پي دريافت اخبار متعدد مبني بر فعاليت غيرمجاز کارمندان بخش ماليات بر ارث اداره امور مالياتي منطقه شمال تهران پرونده‌اي در مورد رسيدگي به اين موضوع پيش‌روي کارآگاهان عمليات ويژه اين پليس گشوده شد، گفت: بررسي‌ها نشان داد که کارمندان بخش ماليات بر ارث با گران‌نمايي، سخت و دشوار جلوه‌دادن انجام مراحل اخذ مفاصاحساب، از موديان کلاهبرداري مي‌کردند.

وي با بيان اينکه بررسي‌ها نشان داد که رييس گروه بخش ماليات بر ارث اداره امور مالياتي منطقه شمال تهران با همدستي برخي از کارمندان خود با اين بهانه که با پرداخت مبلغي کمتر از ماليات بر ارث برگه تسويه حساب مالياتي را به موديان تحويل خواهد داد، گفت: اين گران‌نمايي در حالي اتفاق مي‌افتاد که در برخي موارد مالياتي که بر ارث موديان تعلق مي‌گرفت، بسيار کمتر از مبلغي بود که اين افراد به عنوان «کار چاق‌کن» از موديان دريافت مي‌کردند و به جاي آن که پول به حساب دولت واريز شود، اين پول به صورت نقدي از افراد دريافت مي‌شود.

چمني با بيان اينکه بررسي‌ها نشان داد که در برخي پرونده‌ها که موديان براي پيگيري امور مالياتي‌شان از وکيل استفاده مي‌کردند، وکيل نيز با کارمندان در اين حوزه مالياتي هماهنگ بود، گفت: کارآگاهان تحقيقات خود را براي دستگيري افراد دخيل در اين پرونده آغاز کردند و سرانجام با دستگيري نفرات اصلي دخيل در واحد ارث، قريب به ده‌ها تن توسط پليس احضار شد و جرم نفرات اصلي پرونده به اثبات رسيد.

معاون اجتماعي پليس آگاهي ناجا با بيان اينکه سرکرده اصلي اين باند پس از اطلاع از تحقيقات پليس، متواري و به همراه خانواده خود به مالزي سفر کرده بود، گفت: اين فرد پس از 1/5 سال مجدد به ايران بازگشت که چندي پيش توسط ماموران پليس دستگير شد.

وي در مورد ارزش ريالي اين پرونده،‌ گفت: نکته قابل تامل در اين پرونده اين است که اعضاي اين باند گردش مالي را در حساب‌هاي افراد غير داشتند؛ به گونه‌اي که اعضاي اين باند از کارمندان نيز استفاده کرده و بررسي‌ها نشان داد که پول‌هايي که به صورت غيرقانوني براي دريافت برگه تسويه حساب مالياتي از موديان دريافت مي‌شد، به حساب کارمندان زيرمجموعه واريز و پس از آن به صورت نقدي بين اعضاي ديگر باند توزيع مي‌شد که بررسي‌هاي دقيق‌تر نشان داد که گردش مالي در حساب بستگان و افراد غيرمرتبط با اعضاي اصلي باند انجام مي‌شد.

معاون اجتماعي پليس آگاهي ناجا افزود: با ردزني‌هاي انجام شده در حساب نفر اصلي اين پرونده، 3/5 ميليارد تومان پول موجود بود که اين مبلغ فارغ از هزينه‌هايي بود که اين فرد صرف خريد مسکن و ... کرده است.

وي با بيان اينکه عدم نظارت کافي در شعبات و بخش‌هاي مالياتي موجب رشد چنين پرونده‌هايي مي‌شود، گفت: عدم اطلاع مردم از قوانين و مقررات مالياتي نيز يکي ديگر از مسائلي است که بايد مورد توجه قرار گيرد.


 مجازات پسري که دوستش را با سرنيزه کشت 

 حکم قصاص پسر جواني که دوست خود را با سرنيزه به قتل رسانده بود در ديوان عالي کشور تائيد شد.به گزارش مهر، در اين پرونده مهدي متهم است در تاريخ هشتم فروردين ماه سال 90 در جريان يک درگيري در منطقه سرآسياب مهرآباد وحيد را با ضربه سرنيزه به قتل رسانده است.

در جلسه محاکمه نماينده دادستان با قرائت کيفرخواست گفت: مهدي 26 ساله متهم به مباشرت در قتل وحيد و حميد 25 ساله معاون در قتل مي‌باشد که با توجه به مدارک موجود در پرونده اتهام آنها محرز و تقاضاي مجازات قانوني را دارم. اولياي دم مقتول نيز خواستار قصاص عامل جنايت شدند.

در ادامه مهدي با حضور در جايگاه و قبول اتهام خود گفت: من و وحيد از 15 سال قبل با هم دوست بوديم و هر از گاهي با يکديگر شيشه مي کشيديم. يک روز براي مصرف شيشه قرار گذاشتيم اما او 4 ساعت مرا در خيابان علاف کرد و به محل قرار نيامد. سر اين موضوع با هم جر و بحث تلفني پيدا کرده و به دنبال انتقام گيري بودم. يک روز که پيش حميد رفته بودم از او سرنيزه‌اش را گرفتم. سه روز بعد از اين ماجرا ساعت 12 شب براي خريد سيگار از خانه خارج شدم که وحيد را در خيابان ديدم. بعد هم او را با ضربه سرنيزه کشتم.

پس از آخرين دفاعيات متهمان مهدي به قصاص محکوم و حميد نيز از اتهام معاونت در قتل تبرئه شد.


 دستگيري مامورنماهاي بنز سوار 

 سرکلانتر هشتم پليس پايتخت از دستگيري دو مامورنما در يک دستگاه سواري بنز خبر داد.

سرهنگ رضا بستو در گفت‌و‌گو با ايسنا، در تشريح جزئيات اين خبر گفت: ماموران عمليات ويژه کلانتري 111 هفت چنار در پي اعلام منابع اطلاعاتي متوجه شدند که دو تن به وسيله يک دستگاه سواري بنز در موقعيت خيابان بريانک در حال تردد هستند و به احتمال بسيار بالا مسلح به سلاح گرم هستند.

وي با بيان اينکه ماموران به محل رفته و پس از متوقف کردن خودرو با رعايت موارد قانوني اقدام به بازرسي از آن کردند گفت: ماموران دو سرنشين اين خودرو به هويت پرويز 59 ساله و اکبر 49 ساله را دستگير کرده و در بازرسي از آنان يک قبضه اسلحه ‌کمري شاه‌کش با خشاب پر و دو دستگاه بي‌سيم را که هر دو قابل استفاده بودند، کشف و ضبط کردند. وي افزود: ماموران در بازرسي از داخل خودرو نيز يک قبضه شمشير شبيه به عصا و يک کيف و يک دست لباس نظامي تکاوري را به همراه يک کارت سوخت کشف و ضبط کردند.

سرکلانتر هشتم پليس پايتخت با اشاره به دستگيري متهمان به اتهام جعل عنوان مامور و انتقال آنان به کلانتري گفت: دو متهم در بازجويي‌هاي پليس به حمل سلاح معترف شدند. بستو با اشاره به تشکيل پرونده متهمان از سوي کارآگاهان دايره تجسس کلانتري 111 هفت‌چنار اظهارکرد: دستگيرشدگان براي ادامه روند رسيدگي به جرم به پايگاه هشتم پليس اطلاعات و امنيت عمومي تهران‌بزرگ تحويل داده شدند.


 خبر 

برخورد مرگبار کاميون آميکو با 4 خودرو

برخورد يک‌ دستگاه کاميون آميکو با دو دستگاه سواري پرايد، يک‌ دستگاه سواري مزدا و يک ‌دستگاه سواري تندر 90 در کيلومتر 8 محور قم - تهران در استان قم 12 کشته و مجروح برجا گذاشت. به گزارش ايسنا، برابر اعلام پليس‌راه استان قم در ساعت 17:15 روز جمعه بر اثر برخورد يک ‌دستگاه کاميون آميکو با دو دستگاه سواري پرايد، يک‌دستگاه سواري مزدا و يک‌دستگاه سواري تندر 90 در کيلومتر 8 محور قم- تهران در استان قم سه تن کشته و 9 تن ديگر مجروح شدند. کارشناسان پليس‌راه علت اين تصادف را انحراف به چپ از جانب راننده کاميون آميکو اعلام کردند. براساس اعلام پليس‌راه استان مرکزي در ساعت 6:55 روزجمعه بر اثر برخورد يک‌دستگاه سواري پيکان با شيء ثابت در کيلومتر 25 در محور اراک - قم در استان مرکزي دو تن کشته و دو تن ديگر مجروح شدند. کارشناسان پليس‌راه علت اين تصادف را ناتواني در کنترل وسيله‌نقليه ناشي از خستگي و خواب‌آلودگي از جانب راننده سواري پيکان اعلام کردند. برابر اعلام پليس‌راه استان سيستان و بلوچستان در ساعت 2:15 روزجمعه بر اثر برخورد يک‌دستگاه وانت‌پيکان و يک‌دستگاه سواري پژو در کيلومتر 63 محور فرعي بزمان (ايرانشهر- بم) در استان سيستان و بلوچستان هفت تن کشته و دو تن ديگر مجروح شدند. کارشناسان پليس‌راه علت اين تصادف را انحراف به چپ از جانب راننده وانت‌پيکان اعلام کردند. براثر برخورد يک‌دستگاه تريلي ولوو با يک‌دستگاه سواري پرايد در کيلومتر 130 شاهرود به سبزوار در اوايل بامداد ديروز در استان سمنان دو تن کشته و سه تن ديگر مجروح شدند. کارشناسان پليس‌راه علت اين تصادف را عدم‌توجه به جلو از جانب راننده سواري پرايد اعلام کردند. برابر اعلام پليس‌راه استان فارس در ساعت 23 روز جمعه بر اثر برخورد يک‌دستگاه سواري پرايد و يک‌دستگاه سواري پژو پارس در کيلومتر 17محور شيراز - فيروزآباد در استان فارس دو تن کشته و چهار تن ديگر مجروح شدند. کارشناسان پليس‌راه علت اين تصادف را انحراف به چپ از جانب راننده سواري پرايد اعلام کردند.

انهدام کارگاه بسته‌بندي شيشه در خاوران

رييس پليس مبارزه با موادمخدر تهران‌بزرگ از انهدام کارگاه تهيه و بسته‌بندي شيشه در منطقه خاوران خبر داد. سرهنگ سعيد ليراوي در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اينکه در پي اخبار واصله مبني بر توزيع و بسته‌بندي مواد روانگردان شيشه در منطقه خاوران، تحقيقات ماموران مبارزه با موادمخدر آغاز شد، گفت: سرانجام در سيزدهم شهريورماه امسال عوامل پايگاه نهم اين پليس به موقعيت اعلامي اعزام شدند و عمليات خود را براي انهدام اين کارگاه آغاز کردند. وي افزود: ماموران با حضور در محل اعلامي، يک باب کارگاه تهيه و بسته‌بندي شيشه را کشف و مردي به نام «اکبر» را نيز دستگير کردند. رييس پليس مبارزه با مواد مخدر تهران ‌بزرگ ادامه‌داد: در بازرسي از اين منزل، مقدار هفت کيلو و 300 گرم شيشه کشف و ضبط شد.

 دستگيري قاتل فراري در نقطه صفر مرزي

مرد جنايتکار که در جريان يک آتش افروزي عمدي برادر زنش را به قتل رسانده بود هنگام فرار از کشور در دام کارآگاهان گرفتار شد.به گزارش مهر، چندي قبل دختر جواني با مراجعه به اداره دهم پليس آگاهي از قتل برادرش در اثر يک آتش سوزي عمدي خبر داد. شاکي به کارآگاهان گفت: همسرم به دليل اختلافاتي که با هم داشتيم پنجم اسفند سال گذشته در حالي که من و دو برادرم در خانه بوديم در را بست و با بنزين خانه را به آتش کشيد. برادر کوچکم به نام اميد پس از مدتي بستري بودن در بيمارستان به علت شدت جراحات جان خود را از دست داد که پرونده از دادسراي ناحيه 16 براي رسيدگي به اداره ويژه قتل فرستاده شد. در جريان بررسي ها مشخص شد مرد جنايتکار پس از اين قتل به سمت هنگ مرزي زابل فرار کرده است که بلافاصله گروهي از ماموران راهي زابل شده و پس از تحقيقات گسترده متهم به قتل را قبل از خروج از کشور شناسايي و دستگير کردند. مرد جنايتکار پس از انتقال به اداره دهم پليس آگاهي تحت بازجويي قرار گرفت که با اعتراف به جرم خود گفت: به دليل اختلافاتي که با همسرم و خانواده اش داشتم تصميم به اين کار گرفتم. بعد از آتش سوزي فراري شدم اما زماني که متوجه مرگ اميد شدم براي فرار از مجازات قصد داشتم از کشور خارج شوم که دستگير شدم. هم اکنون تحقيقات پليس از متهم ادامه دارد.

قتل مادر بر اثر مصرف مواد روانگردان

پسر جنايتکار که تحت تاثير مواد روانگردان مادرش را به قتل رسانده بود در جريان تحقيقات کارآگاهان پليس لب به اعتراف گشود. به گزارش مهر، ساعت 8 صبح روز جمعه ماموران پليس مشهد در جريان قتل زن 50 ساله اي در منطقه کوشک مهدي قرار گرفتند.

در ابتدا تيمي از ماموران کلانتري کاظم آباد در محل جنايت حاضر شده و پس از تاييد گروهي از کارآگاهان مبارزه با جرايم آگاهي همراه قاضي موحدي راد بازپرس ويژه قتل در محل حادثه حاضر شدند. در بررسي هاي اوليه مشخص شد مقتول زن 50 ساله اي به نام ماه بي بي مي باشد که با ضربه هاي چاقو از پا درآمده است. بررسي صحنه جرم نشان مي داد قتل از سوي فردي آشنا رخ داده و قاتل بدون هيچ مقاومتي وارد خانه شده است. همچنين سرقت نشدن طلاهاي مقتول حکايت از قتل او با انگيزه انتقام جويي داشت. تيم جنايي در شاخه ديگري از تحقيقات متوجه شدند پسر 23 ساله مقتول به نام امير اعتياد شديدي به مواد روانگردان دارد و از چندي قبل نيز با مادرش اختلاف داشت. متهم دستگير و براي تحقيقات به اداره آگاهي منتقل شد که در بازجويي ها به قتل مادرش اعتراف کرد. او در ابتدا مدعي شد به خاطر اختلافاتي که با مادرش داشته و ترک تحصيل مصرف مواد روانگردان دست به اين جنايت زده و بعد از قتل جسد را در کمد مخفي کرده بود. امير در ادامه بازجويي ها مدعي شد روز حادثه به خاطر اينکه مادرش براي تهيه مواد مخدر به او پول نداده بود دست به اين قتل زده است. در حال حاضر تحقيقات براي کشف انگيزه پسر جنايتکار از قتل مادرش ادامه دارد .