نسخه شماره 3265 - 1392/05/23 -

محمد رويانيان:
ضرغامي گفت از شما بزرگ‌تر هم کله شدند

قلعه‌نويي:
شکايت کنند هر کجا لازم باشد جواب مي‌دهم


خبر


 محمد رويانيان:
 ضرغامي گفت از شما بزرگ‌تر هم کله شدند 

 محمد رويانيان در هشتاد و يکمين جلسه شوراي مرکزي فدراسيون فوتبال گفت: ابتدا که به فوتبال آمدم نمي‌دانستم توپ گرد است و يا به شکل ديگري است، اما اکنون که در اين رشته هستم بايد بپذيريم که فوتبال درآمدزايي ندارد و صرفاً هزينه است.

به گزارش فارس، وي افزود: هيچ باشگاهي درآمد ندارد و همه هزينه مي‌کنند. يک شخص که به بخش خصوصي آمد و تيمي را خريد بعداً دستگير شد، اکنون فقط يک باشگاه است که به صورت خصوصي اداره مي‌شود. صلاح نمي‌دانم پشت صحنه را بيان کنم اما در اين مملکت مگر مي‌شود با اين ريشي که من دارم و نظارت‌هايي که مي‌شود که عزيزمحمدي و زيني‌زاده مي‌دانند حتي تلفن منزل ما کنترل است. در اين شرايط چطور مي‌توانيم درآمد نامشروع داشته باشيم. ما باشگاه دولتي هستيم ديوان محاسبات و سازمان بازرسي در باشگاه ما به راحتي مي‌آيند و حتي اتاق دارند. در اين شرايط تنها 5/2 ميليارد به ما دادند و فتح‌الله‌زاده که زرنگ‌تر بود 4 ميليارد گرفت. دولت ادعا دارد صاحب سهام پرسپوليس است اما تنها 10درصد از هزينه‌هاي تيم را مي‌دهد. ما که دولتي هستيم نمي‌توانيم شرايط را درست کنيم.

در بخش خصوصي هم که يا دستگير شده‌اند و يا در رفتند و با پارتي‌بازي بيرون ماندند. کجاي اين فوتبال خوشگل است، همه جاي آن فقط هزينه مي‌شود.

وي افزود: با عزيز محمدي به صدا‌و‌سيما رفتم. ضرغامي جلسه داشت و با وجود آن لطف کرد و من را پذيرفت در صحبتي که داشتيم او گفت همين‌قدر پولي را که مي‌دهم خدا را شکر کنيد چرا که مديران قبلي نيز اين پول را نمي‌دادند.

گفتم ما بازي‌ها را در تلويزيون بين‌المللي خود پخش مي‌کنيم او گفت بزرگتر از شما کله شده است. من کوچکتر از اين حرف‌ها هستم اما شبکه پرسپوليس در‌هاتبرد پخش مي‌شود و هنوز افتتاح رسمي نشده است. اصلاً ما آن را به اتحاديه فوتبال مي‌دهيم تا تمامي بازي‌ها را پخش کند. برنامه 90، 10 دقيقه تبليغ دارد، هر ثانيه اين تبليغات چيزي حدود 4ميليون تومان است که در کل مي‌شود 2‌ميليارد و 400ميليون تومان در يک برنامه درآمد دارد. آن وقت در اين برنامه 90 دعواي دايي و کريمي و دو فرد مسلمان پخش مي‌شود که برخلاف شرع است. مقابل آنها هم مي‌نويسند برنج محسن و تبليغات گلرنگ.


 قلعه‌نويي:
 شکايت کنند هر کجا لازم باشد جواب مي‌دهم 

 سرمربي تيم فوتبال استقلال گفت: چه ايرادي دارد ما هم مانند ساير تيم‌هاي آسيايي با توپ‌هاي AFC تمرين و بازي کنيم. به گزارش فارس، امير قلعه‌نويي در خصوص اينکه چرا نسبت به البسه و توپ‌هاي شرکت آل‌اشپورت منتقد است گفت: حرف من اين است که اگر مي‌خواهيد لباس بدهيد استاندارد باشد و چهار مشخصه لازم را که براي لباس‌هاي ورزشي تعريف شده است داشته باشد تا مشکلاتي که معمول است براي بازيکنان پيش نيايد.

وي ادامه داد: من هيچ، اما بازيکن بزرگي مانند علي دايي که تخصصش اين است هم اين مسائل را مطرح مي‌کند، چه ايرادي دارد ما هم مانند ساير تيم‌هاي آسيايي با توپ‌هاي AFC تمرين و بازي کنيم. در ليگ ما با توپ‌هاي يک توپ بازي مي‌کنيم و هفته بعد بايد با توپ‌هاي AFC تمرين و بازي کنيم.

قلعه‌نويي با انتقاد از کساني که مي‌گويند وي از شرکتي که لباس‌هاي آن را مي‌پوشد حمايت مي‌کند گفت: نام آن شرکت را نمي‌آورم، اما تاکنون يک ريال هم از آن کمپاني نگرفته‌ام. حرف من اين است که اين چه نوع لباس‌هايي است که مي‌دهند؟ من با اين برند هيچ مشکلي ندارم، اما ما ايراني‌ها نبايد تن به هر ذلتي بدهيم. زمين‌هاي ما که کيفيت ندارند، اگر توپ‌ها هم استاندارد نباشد، اولين ضربه را چه کسي مي‌خورد؛ بازيکن.

وي در واکنش به اين سوال که گفته مي‌شود از او و دايي شکايت شده است عنوان کرد: ايرادي ندارد، هر کجا بخواهند جواب مي‌دهيم. البته اين شرکت آمده و براي فوتبال زحمت کشيده، من با جعفري دوست هستم و اولين کسي بودم که تيم ملي را به دفتر اين شرکت بردم، حتي مي‌خواست به اعضاي تيم کادو بدهد که من گفتم شان و شخصيت تيم ملي بالاتر از اين حرف‌هاست.


 خبر 

 رتبه‌هاي جهاني براي تراکتورسازي، فولاد و پرسپوليس

استقلال، سپاهان، تراکتورسازي، فولاد،‌ پرسپوليس در تازه‌ترين رده‌بندي بهترين‌هاي باشگاه‌هاي فوتبال جهان به ترتيب در رده‌هاي 101، 138، 317، 427 و 441 جاي گرفتند. به گزارش فارس، در تازه‌ترين رده‌بندي سايت اطلاعات باشگاه‌هاي جهان تا تاريخ 19 مرداد 92 تيم فوتبال استقلال که فصل گذشته با هدايت امير قلعه‌نويي به مقام نخست ليگ برتر رسيد و امسال نيز مدعي درجه يک قهرماني است، با کسب 1577 امتياز در رده 101 جاي گرفت. همچنين سپاهان اصفهان با کسب 1557 امتياز در رده 138 قرارگرفت.

تراکتورسازي تبريز با 1474 امتياز صاحب رده 317 شد.اما فولاد خوزستان با کسب 1435 امتياز در پله 427 حضور يافت و پرسپوليس با 1432 امتياز صاحب رده 441 شد. همچنين در رده‌بندي قاره‌اي تيم استقلال و سپاهان در ميان 10 تيم نخست جاي گرفتند.

تيم تحت امر امير قلعه‌نويي پس از الهلال عربستان (1599 امتياز)، الشباب عربستان (1593 امتياز)، گوانگژو چين (1590 امتياز) و اف.ث.سئول کره‌جنوبي(1581 امتياز) در رده پنجم جاي گرفت.

سپاهان نيز تيم ششم قاره شد.

چونبوک موتورز کره‌جنوبي(1547 امتياز)، الاهلي عربستان(1545 امتياز)، اولسان کره‌جنوبي(1541 امتياز)، السد قطر(1538 امتياز) در رده‌هاي هفتم تا دهم جاي گرفتند. در اين گزينش و طبقه‌بندي تراکتورسازي صاحب پله 23 آسيايي شد و فولاد خوزستان در رده 38 جاي گرفت.

پرسپوليس تهران نيز تيم چهل و يکم قاره کهن شد.

لحظه‌شماري دژاگه براي شروع فصل جديد ليگ انگليس

اشکان دژاگه ملي‌پوش ايراني تيم فوتبال فولام آماده آغاز فصل جديد رقابت‌هاي ليگ برتر انگلستان است. به گزارش خبرآنلاين؛ فصل 14- 2013 رقابت‌هاي ليگ برتر انگلستان از روز شنبه 26 مرداد آغاز خواهد و تيم فوتبال فولام در اولين گام مهمان ساندرلند خواهد بود. اشکان دژاگه ستاره ايراني فولام که با رهايي از بند مصدوميت آماده آغاز فصل جديد ليگ برتر جزيره است، گفت: «هواداران عزيز، در روز شنبه 17 آگوست ليگ برتر آغاز خواهد شد. ما در خارج از خانه مقابل ساندرلند بازي مي‌کنيم. نمي‌توانم براي شروع ليگ صبر کنم. من هميشه بهترين بازي خود را به اجرا مي‌گذارم. روز خوبي داشته باشيد.» اشکان دژاگه فصل گذشته 21 بار براي سفيدپوشان لندن به ميدان رفت و بازي‌هاي خوبي را از خود به نمايش گذاشت، اما در جريان بازي تيمش برابر کوئينز پارک رنجرز در تاريخ 1 آپريل از ناحيه مچ پا مصدوم شد و ادامه فصل را از دست داد.

 فوتسال ايران در رده هفتم دنيا

فوتسال ايران در رده‌بندي جديد جهاني در جايگاه هفتم قرار گرفت. به گزارش ايسنا، تيم ملي فوتسال ايران با اعلام جديدترين رده‌بندي تيم‌هاي ملي فوتسال جهان همچنان در رده هفتم باقي ماند. اين در حالي است که ايران با قهرماني در رقابت‌هاي داخل سالن آسيا فاصله امتيازي‌اش با تيم ششم را به حداقل رساند اما به نظر مي‌رسد براي رسيدن به رده ششم بايد دو ماه ديگر صبر کرد. ايران قرار است در اواخر مهر با تيم‌هاي برتر جهان در گرند پري برزيل موسوم به جام جهاني کوچک مصاف کند و اين مسابقات فرصت خوبي است تا تيم ملي با کسب نتايج مناسب بعد از يک سال دوباره به رتبه ششم جهان صعود کند. با اين وجود فوتسال ايران در آسيا همچنان پيشتاز است و با فاصله بسيار زياد از رقبا در رده نخست قاره کهن جاي دارد.

پس از 7 سال فيکس استقلال شدم

هافبک استقلال با ابراز خرسندي از حضور در جمع فيکس‌هاي استقلال در بازي‌ برابر صبا مي‌گويد کسر امتياز مي‌تواند فحاشي در استاديوم‌ها را کاهش دهد اما بايد قانون نسبت به همه يکسان اجرا شود. به گزارش ايسنا عليرضا نيکبخت واحدي درباره ديدار استقلال برابر صبا و حضور او به صورت فيکس در اين ديدار گفت: خدا را شکر قلعه‌نويي اين فرصت را به من داد که بعد از هفت سال، مجددا پيراهن استقلال را به صورت بازيکن فيکس بر تن کنم و چقدر هم خوشحال بودم که در پست اصلي‌ام يعني دفاع چپ در ميدان رفتم. من همه تلاشم را کردم تا دستورات مربي را اجرا کنم. او در ادامه افزود: بازي برابر صبا، روز بد ما بود اما خدا را شکر که پيروز شديم. ما اصلا در حد استقلال نبوديم و همين که نتيجه‌ گرفتيم جاي خوشحالي دارد. ما برابر سپاهان عالي بوديم ولي باختيم و حالا جلوي صبا بد بوديم و برديم. او در ادامه ضمن ابراز نگراني از فشردگي رقابت‌هاي ليگ، اظهار کرد: به خاطر مسئله صعود به جام جهاني، شرايط سختي ايجاد شده و کمي نگران احتمال مصدوميت به دليل فشردگي رقابت‌ها هستيم. با اين حال بايد خودمان را آماده کنيم. نيکبخت واحدي در ادامه با انتقاد از کسر امتياز استقلال گفت: اگر قرار به کسر امتياز است، بايد از گسترش فولاد به خاطر فحاشي تماشاگرانش در بازي ما با آن‌ها هم کام شود. اگر بنا به برخورد است، بايد يکسان باشد. در بازي با سپاهان فحش‌هاي ناموسي به دروازه‌بان ما دادند اما ديديد هيچ برخوردي نکردند. شايد کسر امتياز فحاشي در استاديوم‌ها را کم کند اما اين درست نيست که نسبت به تيم‌هاي محدودي اجرا شود. او در پايان با ابراز اميدواري از موفقيت استقلال افزود: خوشحالم که در اولين حضورم، ‌استقلال گلي دريافت نکرد و اميدوارم اين ديدار، آغاز اوج‌گيري‌ام با استقلال باشد.