نسخه شماره 3265 - 1392/05/23 -


قتل يکي از بازاريان فرش تهران با شليک گلوله


جوان بيکاري که براي پول، سارق مسلح شد


قتل متهم فراري از سوي شاکيان پرونده


انهدام باند سارقان به عنف و کشف 934 هزار کيلوگرم ميلگرد


توقيف خودرو‌هاي داراي خلافي بيش‌از يك ميليون


اخبار کوتاه


اخبار خارجي


 قتل يکي از بازاريان فرش تهران با شليک گلوله 

 يکي از بازاريان فرش تهران صبح ديروز با شليک گلوله در مقابل مغازه اش به قتل رسيد.به گزارش مهر ساعت 7:20 دقيقه صبح ديروز صداي شليک چند گلوله سکوت صبحگاهي در بازار فرش تهران را شکست. اهالي پس از خارج شدن از مغازه هاي خود فرد موتور سواري را که در حالي که اسلحه اي در دست داشت سراسيمه از محل فرار مي کرد. در خيابان مصطفي خميني نبش کوچه غفاري خودرو نقره اي رنگي پارک شده بود که يکي از بازاريان تهران غرق در خون پشت فرمان ماشين قرار داشت. با مشاهده اين صحنه موضوع به پليس اطلاع داده شد و دقايقي بعد تيمي از کاراگاهان اداره مبارزه با جرايم جنايي پليس آگاهي همراه بازپرس قتل تهران در محل حاضر شدند.

در بررسيهاي اوليه مشخص شد فرد ميان سال بر اثر اثابت چند گلوله و شدت جراحات جان خود را از دست داده است. مقتول به نام محمد صاحب فرش فروشي عزيزي بود که در مقابل مغازه اش به قتل رسيده بود. بررسي هاي پليسي نشان مي داد انگيزه سرقت در اين جنايت منتفي بوده و مقتول قرباني انتقامي کور شده است. کارآگاهان سپس با کمک شاهدان و بررسي دوربين هاي مداربسته محل جنايت موفق شدند ردي از عامل جنايت به دست بياورند. با بررسي هاي مقدماتي فرد به پزشکي قانوني منتقل شد و در حال حاضر کارآگاهان اداره دهم پليس آگاهي با سرنخ هايي که به دست آوردند تحقيقات براي افشاي راز اين جنايت و دستگيري قاتل را آغاز کردند.

يکي از شاهدان ماجرا در گفت و گو با مهر اظهار داشت: مقتول با يکي از آشناهايش مدتي بود اختلاف داشت و او چند بار محمد با قتل تهديد کرده بود. مشخصات ضارب نيز با اين فرد مطابقت دارد.

وي افزود: قاتل مي دانست که محمد هر روز زودتر از بقيه مغازه داران به محل کار خود مي آيد به همين خاطر از صبح زود در مقابل مغازه اش کمين کرده بود. او شليک هفت گلوله به سمت خودرو مقتول شليک کرد و با يک دستگاه موتور سيکلت از کوچه هاي محل جنايت گريخت. اين شاهد ماجرا ادامه داد: گلوله ها به سينه و سر محمد اصابت کرده بود و او در همان لحظات اوليه جان خود را از دست داد. همچنين به گفته اهالي، عامل اين جنايت چند فرد ديگر را نيز به قتل تهديد کرده که اين موضوع هنوز از سوي پليس تاييد نشده است.


 جوان بيکاري که براي پول، سارق مسلح شد 

رييس پليس آگاهي غرب استان تهران از دستگيري مهندس شيمي بيکاري خبر داد که با يک قبضه اسلحه‌کمري از يک مطب چشم‌پزشکي سرقت کرده بود. سرهنگ منصور خدادادي در گفت‌وگو با ايسنا،در تشريح خبر دستگيري سارق مسلح مطب چشم‌پزشکي، گفت: چندي پيش وقوع يک فقره سرقت‌مسلحانه از طريق مرجوعه قضايي براي رسيدگي به پليس آگاهي فرماندهي غربي استان‌تهران ارجاع داده شد. وي با بيان اينکه بررسي‌ها نشان داد که سارق در حالي که کلاه‌گيسي به سر و ماسک تيره‌رنگي به صورت داشت، با در دست داشتن يک قبضه سلاح کلت کمري و يک قبضه قمه وارد يک مطب چشم‌پزشکي در شهر انديشه شده و با ترساندن کارکنان و بيماران، سه دستگاه گوشي تلفن‌همراه و مقداري وجه‌نقد را به سرقت مي‌برد. وي با بيان اينکه متهم در حين خروج از مطب با يکي از افراد حاضر درگير شده بود، گفت: متهم با قرار دادن اسلحه روي گردن اين فرد اقدام به چکاندن ماشه کرده که خوشبختانه از اسلحه تيري شليک نشد و سارق از محل متواري مي‌شود. خدادادي افزود: متهم پس از خروج از مطب سراسيمه وارد خيابان شده و در حالي که تلاش مي‌کرد به سرعت از محل دور شود، توسط اهالي محل دستگير و به پليس تحويل داده شد. رييس پليس آگاهي غرب استان تهران با بيان اينکه بررسي‌ها نشان داد که اين متهم 34 ساله «مجيد» نام دارد و اهل يکي از شهرستان‌هاي غرب کشور است، گفت: در بازجويي‌ها مشخص شد که اين فرد فارغ‌التحصيل رشته مهندسي شيمي بوده و براي يافتن کار به شهرستان شهريار آمده است. اين فرد در اظهارات خود به پليس گفت که پس از چند روز تلاش بي‌نتيجه براي يافتن کار، قصد بازگشت به شهرستان خود را داشتند که به دليل بي‌پولي تصميم گرفتم با اسلحه‌اي که از قبل تهيه کرده‌ بودم، دست به سرقت بزنم. وي افزود: متهم به همراه پرونده متشکله در اختيار مقام‌قضايي قرار گرفت.


 قتل متهم فراري از سوي شاکيان پرونده 

 متهم فراري در جريان تعقيب و گريز با ضربات شاکيان پرونده اش به قتل رسيد.سرهنگ محسن عطار رئيس پليس آگاهي استان سيستان‌و‌بلوچستان در گفت‌وگو با مهر در تشريح اين جنايت گفت: اواخر خرداد ماه امسال کارآگاهان پليس آگاهي زاهدان در جريان فوت مشکوک مرد 38 ساله‌اي به نام پردل در يکي از بيمارستان‌هاي اين شهر قرار گرفتند.

در ادامه تيمي از ماموران با حضور در بيمارستان تحقيقات در اين باره را آغاز کرده و در بررسي‌هاي خود دريافتند مقتول به علت نزاع و اختلافات خانوادگي تحت تعقيب بود که روز حادثه شاکيان با گرفتن حکم جلب سراغ او رفته بودند. مرد جوان نيز با مشاهده آنها فرار کرد که در جريان تعقيب و گريز دچار صدمات شديد از ناحيه سر شده و پس از انتقال به بيمارستان جان خود را از دست داده است.

کاراگاهان سپس دو نفر از افراد تعقيب‌کننده مقتول را شناسايي و دستگير کردند که آنها در جريان تحقيقات مدعي شدند پردل براثر افتادن از روي ديوار جانش را از دست داده است. اما بررسي فيلم دوربين‌هاي مداربسته محل حادثه و همچنين نحوه ضربات وارده شده به مقتول حکايت از قتل او در جريان درگيري داشت.

پس از دو ماه 3 متهم فراري پرونده دستگير شدند که در جريان تحقيقات با اعتراف به قتل مدعي شدند وقتي مقتول فرار کرد به تعقيب او پرداختيم و در يک کوچه دستگيرش کرديم اما او در برابر ما مقاومت کرد که با ضربه‌هاي ميلگرد او را کتک زديم.

رئيس پليس استان سيستان و بلوچستان در پايان خاطرنشان کرد، متهمان براي تحقيقات در اختيار کارآگاهان پليس آگاهي قرار دارند.


 انهدام باند سارقان به عنف و کشف 934 هزار کيلوگرم ميلگرد 

 پليس آگاهي شهرستان نظرآباد استان البرز موفق به دستگيري باند سارقان به عنف محموله‌هاي باري و کشف 934 هزار کيلوگرم ميلگرد شدند. به گزارش پايگاه خبري پليس، سرگرد «علي سليماني» جانشين فرماندهي انتظامي شهرستان نظرآباد در تشريح اين خبر گفت: در پي دريافت گزارش‌هاي متعدد از سرقت محموله بار کاميونها در سطح جاده‌هاي منتهي به شهرستان نظرآباد و متعاقب آن شکايت تعدادي از رانندگان کاميون‌ها به پليس آگاهي اين شهرستان بررسي موضوع در دستور کار کارآگاهان اين پليس قرار گرفت .

وي گفت : ماموران پس از انجام تحقيقات گسترده پليسي دريافتند که اين سارقان در زمينه سرقت به عنف محموله‌هاي ميلگرد از تريلي‌ها در استان‌هاي مختلف کشور فعال بوده و در نيمه‌هاي شب با سوء استفاده از خستگي و خواب آلودگي رانندگان و توقف آنها براي استراحت در کنار جاده،اقدام به شکستن شيشه‌هاي کاميونهاي بار ميلگرد کرده و با ضرب‌و‌شتم رانندگان و بستن دست و پاي آنها بار خودروهاي مذکور را به سرقت مي برند . اين مقام مسئول افزود : سارقان پس از رسيدن به جاي امن‌، رانندگان را رها کرده و با سرقت بار و کفي تريلي‌هاي مذکور، خودرو را نيز در مکاني خلوت رها مي‌کنند . جانشين فرماندهي انتظامي شهرستان نظرآباد در ادامه بيان داشت: ماموران با انجام گشتهاي شبانه روزي و مراقبت‌هاي ويژه در جاده‌هاي فرعي و اصلي شهرستان در نهايت سارقان را دستگير و به پليس آگاهي منتقل کردند . سارقان در بازجويي‌هاي ماموران پليس آگاهي به سرقت به عنف چهار محموله‌هاي باري 934 هزار کيلوگرمي ميلگرد اعتراف کرده و پس از تشکيل پرونده جهت سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضايي شدند .


 توقيف خودرو‌هاي داراي خلافي بيش‌از يك ميليون 

معاون آموزش و فرهنگ ترافيك پليس راهور تهران بزرگ با اشاره به اجراي طرح انضباط ترافيكي در پايتخت گفت : خودروهاي داراي خلافي بيشتر از يک ميليون تومان توقيف و به پارکينگ منتقل مي شوند. به گزارش پايگاه خبري پليس، سرهنگ «عين اله جهاني معاون آموزش‌و‌فرهنگ ترافيك» ديروز در گفت و گو با اين پايگاه گفت:در راستاي اجراي بند 8 قانون رسيدگي به تخلفات رانندگي طي 10 روز گذشته با تشديد اقدامات كنترلي پليس راهور تهران بزرگ 629 دستگاه خودرو که خلافي بيش از يك ميليون تومان داشته شناسايي و از ادامه تردد خودرو‌ها جلوگيري شد. معاون آموزش و فرهنگ ترافيك پليس راهور تهران بيان داشت : طبق قانون در صورتي كه مبلغ جريمه خودرويي به 10 ميليون ريال برسد پليس راهنمايي و رانندگي مراتب را به مالك خودرو اعلام و چنانچه ظرف مدت يك ماه از تاريخ ابلاغ مالك خودرو نسبت به پرداخت جريمه اقدام نكند خودروي وي توقيف خواهد شد.


 اخبار کوتاه 

 آتش سوزي در ساختمان مسکوني

سخنگوي سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران از وقوع حريق در يک ساختمان سه طبقه مسکوني در شرق پايتخت خبر داد.

سيد جلال ملکي در گفت‌وگو با ايسنا،در تشريح جزئيات اين خبر گفت: وقوع يک مورد حريق ساختمان مسکوني در ساعت 1:43 بامداد ديروز به سامانه 125 اطلاع داده شد و در جريان اين حريق، ناگهان کنتورهاي برق اين ساختمان دچار حريق و شعله‌هاي آتش سبب انفجار باک دو دستگاه موتورسيکلت که در مجاورت اين کنتور قرار داشت، شده بود. سخنگوي سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران افزود: يک گروه از آتش‌نشانان با مراجعه به طبقات بالا، 11 تن از ساکنان شامل دو پسربچه سه و شش ساله، سه مرد و شش زن را از ميان دود خارج کردند و آنان را به عوامل اورژانس مستقر در محل حادثه تحويل دادند که به شکل سرپايي درمان شدند. به گفته ملکي، در جريان اين حادثه يکي از آتش‌نشانان دچار دودزدگي شد که توسط عوامل اورژانس به مراکز درماني انتقال داده شد.

نجات زن مفقودشده در «هزارجريب»

سخنگوي سازمان امداد و نجات جمعيت هلال‌احمر از تلاش 34 ساعته امدادگران براي نجات زني مفقودشده در جنگل‌هاي «هزارجريب» خبر داد. حسين درخشان در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اينکه در ساعت هشت صبح بيستم مردادماه امسال اعضاي يک خانواده با تماس با مرکز فوريت‌هاي امدادي 147، از امدادگران براي يافتن زني جوان درخواست کمک کردند، گفت: با توجه به نوع گزارش دريافتي مبني بر مفقودشدن زني جوان در جنگل‌هاي «هزارجريب» بلافاصله 13 امدادگر در قالب چهار تيم امدادي از پايگاه‌هاي شعب نکاء، هزارجريب و درويش خالک به منطقه اعزام شدند. سخنگوي سازمان امداد و نجات جمعيت هلال‌احمر با بيان اينکه پس از 34 ساعت عمليات جست‌وجو و نجات، اين زن پيدا شد، گفت: حال عمومي اين زن مساعد گزارش شد، اما وي براي مراقبت بيشتر به مراکز درماني انتقال داده شد.

برخورد مرگبار وانت با تريلي

رييس مرکز فرماندهي و کنترل ترافيک پليس راهور ناجا از مرگ دو تن در پي تصادف ميان يک دستگاه وانت‌نيسان و تريلي‌ماک در استان کردستان خبر داد. سرهنگ رضا سلبي در گفت‌وگو با ايسنا، در اين باره گفت: در پي تصادف يک دستگاه وانت‌نيسان و تريلي‌ماک در کيلومتر 38 محور حور به ديوان دره، دو تن جان خود را از دست دادند. وي با بيان اينکه در ساعت 7:40 روز دوشنبه رخ داد، اظهارکرد: کارشناسان پليس‌راه علت آن را توجه‌نکردن به جلو از جانب راننده وانت‌نيسان اعلام کرده‌اند. رييس مرکز فرماندهي و کنترل ترافيک پليس راهور ناجا همچنين از مرگ دو تن و جراحت يک تن ديگر در پي وقوع تصادف ميان يک دستگاه پژو 405 و سواري پژو پارس در کيلومتر 40 محور ساحلي خورموج در استان بوشهر خبر داد و افزود: علت اين حادثه که در ساعت 12 روز دوشنبه رخ داد، انحراف به چپ از جانب راننده سواري پژو پارس اعلام شد.


 اخبار خارجي 

 سرقت موي زنان در ونزوئلا

گروهي از سارقان در ونزوئلا با حمله به زنان موهاي آنان را به سرقت مي‌برند.

به گزارش ايسنا، اين سارقان که تعداد آنان نيز در حال افزايش است به دنبال کيف پول يا جواهرات قربانيان نيستند بلکه با قيچي کردن موي زنان دست به سرقت آن مي‌زنند.

به گفته ساکنان محلي شهر «ماراکايبو» اين سارقان پس از چيدن موهاي زنان، آنان را به آرايشگرها مي‌فروشند. اين سارقان که اعضاي يک باند محلي هستند زنان را مجبور مي‌کنند موهاي خود را به صورت دم اسبي ببندند تا به راحتي بتوانند آن را قيچي کنند. «ماريانا رودريگوئز» يکي از اين قربانيان مي‌گويد: وقتي سارقان به من حمله کردند تصور مي‌کردم قصد دارند تلفن همراهم را به سرقت ببرند اما آنها قيچي بيرون آورده و در يک چشم به هم زدن تمام موهايم را بريدند.

قاچاقچي عاج فيل در آفريقا به دام افتاد

پليس توگو با تحقيقات مخفيانه خود توانست قاچاقچي عاج فيل را در اين کشور آفريقايي دستگير کند. به گزارش فارس، يک قاچاقچي عاج فيل هفته گذشته در «توگو» توسط پليس اين کشور دستگير شد. قبل از آن، پليس با تحقيقات مخفيانه، موفق شد که 700 کيلوگرم عاج فيل را در فروشگاه وي کشف و ضبط کند. بخشي از اين مجموعه ضبط شده شامل پيکره و تنديس‌هاي ساخته شده از عاج فيل است.

حمله لاک‌پشت‌ مهاجم به کودک آلماني

حمله يک گونه لاک‌پشت مهاجم به پسربچه هشت ساله در جنوب آلمان،‌ اين کودک را مجروح و روانه بيمارستان کرد. به گزارش ايسنا، اين کودک هنگام شنا کردن در درياچه‌اي در جنوب آلمان مورد حمله لاک‌پشت‌ قرار گرفت و از ناحيه زانو آسيب ديد.

نيروهاي آتش‌نشان شهر کوچک «ايرزه» در حال جستجوي در ميان گل‌ولاي کف درياچه و علف‌هاي اطراف آن براي يافتن اين لاک‌پشت‌ وحشي هستند.

به گزارش ايسنا به نقل از شبکه خبري يورونيوز، شهردار «ايرزه» نيز براي يابنده اين لاک‌پشت‌ جايزه‌اي در نظر گرفته است.