نسخه شماره 3237 - 1392/04/18 -


دومـين حکـم قصـاص مـرد همـسرکـش


کشف محموله هروئين در عسلويه


نزاع و درگيري در تبريز منجر به قتل شد


رضا ملخ با شليک پليس دستگير شد


اعدام 3 قاچاقچي بزرگ


خبر


 دومـين حکـم قصـاص مـرد همـسرکـش 

 مرد جنايتکاري که در جريان دوئل مرگبار با همسرش او را با 30 ضربه چاقو کشته بود به قصاص محکوم شد.به گزارش مهر، صبح روز دهم فروردين سال 90 مردي در تماس با پليس 110 از قتل همسرش خبر داد. دقايقي بعد تيمي از کارآگاهان همراه بازپرس ويژه قتل در محل جنايت در يکي از روستاهاي شهرستان رباط کريم حاضر شدند. آن‌ها پس از ورود به محل مورد نظر با جسد زن جواني رو به رو شدند که با ضربات متعدد چاقو به قتل رسيده بود.

در نخستين بررسي‌ها مشخص شد مقتول 35 ساله که نرگس نام داشت اختلاف شديدي با شوهرش داشته و چند بار از سوي او تهديد به قتل شده بود. در ادامه همسر مقتول به نام فيصل دستگير شد که در بازجويي‌ها به قتل نرگس اعتراف کرد. پس از تکميل تحقيقات در دادسرا پرونده با صدور کيفرخواست به شعبه 74 دادگاه کيفري استان تهران فرستاده شد.

مرد جنايتکار صبح روز 21 دي ماه سال 90 پاي ميز محاکمه قرار گرفت و در دفاع از خود گفت: «در تعطيلات نوروز براي ديدن خانواده همسرم به شهرستان رفتيم در آنجا او به من تهمت زد که با زنان ديگر ارتباط پنهاني دارم. من هم عصباني شدم و نرگس را به قتل تهديد کردم. جلوي خانواده‌اش به او گفتم وقتي به خانه برگرديم تو را تکه تکه مي‌کنم. شب حادثه تصميم خودم را گرفته و کاردي را زير بالشم مخفي کردم. صبح که از خواب بيدار شدم ديدم چاقو در دست نرگس است او مرا تهديد کرد و گفت: «نقشه‌ات لو رفته و حالا من تو را مي‌کشم.» به طرفم حمله کرد که چاقو را از دستش گرفته و چندين ضربه به بدنش وارد کردم وقتي از مرگش مطمئن شدم با پليس تماس گرفته و موضوع را به آن‌ها اطلاع دادم.»

قاضي اصغر عبداللهي رئيس شعبه 74 دادگاه کيفري استان تهران و 4 قاضي مستشار پس از آخرين دفاعيات متهم و با توجه به درخواست قصاص از سوي اولياي دم فيصل را به قصاص نفس - اعدام - محکوم کردند. با اعتراض متهم به حکم مجازاتش پرونده براي رسيدگي نهايي به شعبه 11 ديوان عالي کشور فرستاده شد که قضات دادگاه حکم اعدام را به دليل مطرح نشدن تقاضاي پدر مقتول در دادگاه نقص کرده و پرونده را براي رسيدگي دوباره به دادگاه بازگرداندند.

هفته گذشته اولياي دم مقتول و متهم به دادگاه احضار شدند تا پرونده با رفع نقص و صدور حکم به ديوان عالي کشور فرستاده شود . در جلسه محاکمه متهم با قبول اتهامش گفت : زمان قتل دچار جنون ادواري شده بود و هيچ کنترلي بر رفتارش نداشته است.

پس از دفاعيات متهم و درخواست قصاص اولياي دم قضات دادگاه براي صدور حکم وارد شور شده و فيصل را براي دومين بار به قصاص محکوم کردند.


 کشف محموله هروئين در عسلويه 

 فرمانده انتظامي استان بوشهر از کشف قريب به 22 کيلوگرم هروئين از دو قاچاقچي سابقه‌دار خبر داد.

سردار حيدر عباس‌زاده در گفت‌وگو با ايسنا، در اين باره گفت: ماموران هنگام کنترل خودروهاي عبوري از محورهاي ورودي به استان بوشهر متوجه شدند که يک دستگاه خودروي سواري سمند توسط يک دستگاه سواري 405 اسکورت شده، دستور توقف آن را صادر کردند. وي با اشاره به توقف خودروي سمند، اظهارکرد: ماموران با رعايت قوانين و کسب مجوزهاي لازم اقدام به بازرسي از خودروي سمند کرده که در بازرسي از آن مقدار 21 کيلو و 500 گرم‌مخدر از نوع هروئين را که به طرز بسيار ماهرانه‌اي جاسازي شده بود، کشف و ضبط کردند. فرمانده انتظامي استان بوشهر هويت راننده سمند را فردي سابقه دار به نام «س - ص» اعلام کرد و گفت: راننده سواري 405 نيز از سوي ماموران دستگير و به مقر انتظامي منتقل شد. به گفته وي، متهمان دستگيرشده اهل يکي از استان‌هاي همجوار بوشهر بوده‌اند که اين مواد را به منظور توزيع به اين استان منتقل کرده بودند. عباس‌زاده با بيان اينکه دستگيرشدگان هر دو داراي سابقه کيفري هستند، به ايسنا گفت: متهمان پس از تشکيل پرونده به همراه موادمخدر مکشوفه براي ادامه روند رسيدگي به جرم روانه دادسرا شدند.


 نزاع و درگيري در تبريز منجر به قتل شد 

 رئيس پليس آگاهي آذربايجان‌شرقي گفت: نزاع و درگيري منجر به قتل فرد 35 ساله شد.

به گزارش فارس از تبريز، صابر عباسزاده اظهار کرد: برابر اعلام مرکز فوريت‌هاي پليس 110 مبني بر وقوع درگيري و قمه‌کشي، بلافاصله عوامل پليس به محل اعزام و مشاهده کردند در اثر نزاع و قمه‌کشي در يکي از مناطق تبريز فردي به هويت معلوم مصدوم و به بيمارستان امام رضا (ع) منتقل و به علت شدت جراحات وارده فوت کرد.

وي گفت: با پيگيري کلانتري 22 تبريز يکي از متهمان به هويت «ر- ط« 28 ساله، دستگير و در تحقيقات معموله صراحتاً به نزاع و ايراد ضرب و جرح با چاقو اعتراف کرد.

عباسزاده انگيزه قتل را اين چنين بيان کرد: من به اتفاق برادرم با متوفي و مصدوم درگير شديم و ابتدا آنها آغاز به نزاع کردند و در دست مقتول يک قبضه چاقو بود و من نيز چاقو داشتم چون آنها ما را به بهانه اينکه ما مزاحم نواميس مردم مي‌شويم زدند، ما نيز آنها را زده و من دو ضربه و برادرم نيز چند ضربه وارد کرد و پس از حادثه برادرم موفق به فرار شده و من دستگير شدم که تلاش براي شناسايي و دستگيري متهم ديگر ادامه دارد.


 رضا ملخ با شليک پليس دستگير شد 

 پسر شرور که کلکسيوني از جرايم خشن را در پرونده خود دارد با شليک پليس زمينگير شد.به گزارش مهر‌، ماموران کلانتري 127 نارمک چندي قبل در جريان فعاليت پسر شروري در منطقه قرار گرفتند. بررسي‌هاي ماموران نشان داد، متهم يکي از اشرار سابقه دار به نام رضا معروف به رضا ملخ است که تا کنون سه بار دستگير و روانه زندان شده بود.

پسر شرور هشت ماه قبل از زندان آزاد شده و دوباره شرارت‌هاي خود را در سطح منطقه آغاز کرده بود. او با عربده کشي و قدرت نمايي با قمه از اهالي اخاذي مي‌کرد. ماموران چند بار تا يک قدمي‌دستگيري رضا ملخ پيش رفته بودند اما او توانسته بود از دست ماموران فرار کند.سرانجام ساعت 3 و 35 دقيقه 14 تير ماه ماموران او را در يکي از خيابان‌هاي منطقه مشاهده کردند. بلافاصله چند گروه براي دستگيري متهم وارد عمل شده و متهم را به محاصره خود درآوردند. پسر شرور نيز براي فرار از حلقه محاصره اقدام به تخريب يک دستگاه خودروي ال 90 کرد و با خودزني سعي کرد جو را به نفع خود تغيير دهد.

ماموران سپس به صورت متهم اسپري اشک آور زده اما رضا از پشت لباسش قمه اي بيرون آورد و به طرف ماموران حمله کرد. با اين اقدام پسر شرور ماموران به سويش تيراندازي کرده و او را از ناحيه پا هدف قرار دادند.در ادامه متهم دستگير و به بيمارستان انتقال يافت. سرهنگ پرويز نظري پور، رئيس کلانتري 127 نارمک در اين باره به مهر گفت: در جريان تحقيقات ماموران مشخص شد ، متهم در اين مدت مرتکب جرايم بسياري از جمله باجگيري، سرقت خودرو، سرقت لوازم داخل خودرو، مزاحمت براي اهالي و توزيع مواد مخدر شده است. در حال حاضر پرونده با دهها شاکي در دايره تجسس کلانتري در حال رسيدگي است.


 اعدام 3 قاچاقچي بزرگ 

به دنبال اعدام دو روز گذشته سه سوداگر مرگ در اردبيل، سه نفر ديگر که از عوامل اصلي باندهاي تهيه و توزيع مواد مخدر بودند سحرگاه ديروز به دار مجازات آويخته شدند. به گزارش فارس از اردبيل، به نقل از روابط عمومي دادگستري کل استان اردبيل، در پي اخبار و گزارشات رسيده به ماموران مشخص مي‌گردد فردي متولد 1357، اهل و ساکن اردبيل با تشکيل باند و با بکارگيري و اجير نمودن افراد ضعيف‌النفس و با اغفال و سوءاستفاده از ضعف مالي آنها اقدام به تهيه و توزيع مواد مخدر مي‌نمايد. موضوع به صورت ويژه در دادسراي انقلاب اسلامي اردبيل و پليس مبارزه با موادمخدر پيگيري و نهايتا پس از کارهاي اطلاعاتي سرکرده باند به همراه فرد ديگري به همان تاريخ تولد و اهل و ساکن اردبيل که مواد مخدر را براي عامل اصلي نگهداري مي‌کرد دستگير مي‌شوند. از نامبردگان يک کيلوگرم و 500 گرم و 10 سانتي‌گرم مواد مخدر از نوع شيشه (متامفتامين) کشف و ضبط مي‌گردد. نامبردگان برابر راي صادره از شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامي اردبيل به جرم مشارکت در خريد و نگهداري مواد مخدر به مجازات اعدام محکوم مي‌شوند. پس از موافقت دادستان کل کشور و تاييد راي صادره و مخالفت کميسيون عفو با درخواست عفو نامبردگان در دو مرحله نهايتا رئيس قوه قضائيه اجراي حکم را بلامانع اعلام مي‌نمايد که حکم صادره سحرگاه ديروز در محوطه زندان مرکزي اردبيل اجرا و هر دو محکوم به دار مجازات آويخته شدند. همزمان با اين اعدام حکم پرونده ديگري از شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامي اردبيل که با طي مراحل مشابه قانوني فوق قطعيت يافته بود نيز اجرا گرديد و محکوم عليه اعدام شد. طبق محتويات اين پرونده گزارشات مکرري به پليس مبارزه با مواد‌مخدر مبني بر فروش مواد مخدر به صورت عمده و خرده واصل شده بود که با انجام کارهاي اطلاعاتي نهايتا متهم مدنظر متولد 1359 و اهل و ساکن اردبيل دستگير و مقدار 964 گرم مواد مخدر از نوع شيشه (متامفتامين) از نامبرده کشف و ضبط مي‌شود. علاوه بر مجازات اعدام برابر حکم صادره خودروي شخصي وي نيز که در امر توزيع و حمل و نگهداري مواد استفاده مي‌شد به نفع دولت مصادره و ضبط شده است. همچنين برابر بخش ديگري از حکم صادره به دليل اعتياد وي و کشف 22 گرم ترياک از نامبرده مجازات تحمل 20 ضربه شلاق تعزيري و پرداخت جزاي نقدي نيز قبل از اعدام در حق محکوم عليه اجرا شد.


 خبر 

 22 کشته و مجروح در حوادث رانندگي

رئيس مرکز کنترل ترافيک راهور ناجا، ضمن تشريح حوادث رانندگي روز يکشنبه از تصادف 5 خودرو در استان اصفهان خبر داد.

سرهنگ رضا سلبي، رئيس مرکز کنترل ترافيک راهور ناجا در گفت‌وگو با فارس اعلام کرد: ساعت 20:30 روز يک شنبه بر اثر واژگوني يک ‌دستگاه سواري پيکان در کيلومتر 76 جاده فرعي ميربيک در استان لرستان، يک نفر کشته و 4 نفر مجروح شدند که کارشناسان پليس راه علت اين تصادف را عدم توجه به جلو از جانب راننده سواري پيکان اعلام کردند.

وي در ادامه گفت: همچنين ساعت 20:30 روز يک‌شنبه 5 وسيله نقليه اعم از يک ‌دستگاه سواري پژو پارس، يک ‌دستگاه سواري پرايد، يک ‌دستگاه تريلي ولوو، يک ‌دستگاه تريلي بنز و يک دستگاه کاميون دانگ فنگ در کيلومتر 10 جاده اسلام آباد به کرند غرب در استان کرمانشاه با هم برخورد کردند که در اين تصادف 6 نفر مجروح شدند و کارشناسان پليس راه علت اين تصادف را انحراف به چپ از جانب راننده سواري پژو پارس اعلام کردند.

سرهنگ سلبي افزود: ساعت 15:20 روز يک شنبه بر اثر تصادف بين يک‌دستگاه سواري پرايد با يک ‌دستگاه سواري تندر90 در کيلومتر 10 جاده سرچم به اردبيل، يک نفر جان خود را از دست داد و 4 نفر مجروح شدند که کارشناسان پليس راه علت اين تصادف را تغيير مسير ناگهاني از جانب راننده سواري تندر 90 اعلام کردند.

وي در خصوص حادثه ديگري گفت: ساعت 11:45 روز يک شنبه بر اثر تصادف بين 5 وسيله اعم از يک ‌دستگاه وانت پيکان، يک ‌دستگاه سواري ميتسوبيشي، يک ‌دستگاه سواري پژو آردي، يک ‌دستگاه اتوبوس بنز و يک ‌دستگاه سواري مزدا در کيلومتر 38 جاده اصفهان به زرين شهر در استان اصفهان، 2 نفر جان خود را از دست دادند و 4 نفر مجروح شدند که کارشناسان پليس راه علت اين تصادف را تخطي از سرعت مطمئنه از جانب راننده وانت پيکان اعلام کردند.

جان باختن يک نفر در رودخانه گاماسياب

فرمانده انتظامي شهرستان هرسين گفت: عدم آشنايي به فنون شنا موجب مرگ جوان 20 ساله‌اي در رودخانه «گاماسياب» شهرستان هرسين شد. به گزارش فارس از کرمانشاه، فرمانده انتظامي شهرستان هرسين اظهار داشت: در پي مفقود شدن يک نفر از اهالي روستاي «چم‌بطان» در شهرستان «هرسين» جستجو براي پيدا کردن وي توسط ماموران پاسگاه «شيرز» با کمک اهالي روستا آغاز شد.

براساس گزارش پليس، علي اميري تصريح کرد: پس از جستجوي محل، جسد وي در گودال آبي در رودخانه «گاماسياب» در نزديکي روستا کشف شد.

 سارقان مامورنما دستگير شدند

فرمانده انتظامي مشهد گفت: چهار سارق مامورنما که در خيابان‌هاي مشهد مرتکب سرقت مي‌شدند دستگير شدند. به گزارش فارس از مشهد، احد کريمي ظهر ديروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تيم‌ آگاهي کلانتري خواجه‌ربيع مشهد روز شانزدهم تيرماه در حال گشت‌زني فردي را مشاهده کردند که اظهار داشت چهار سارق مامورنما قصد سرقت موتور سيکلتش را داشته‌اند و به محض مشاهده خودروي پليس پا به فرار گذاشته‌اند. وي ادامه داد: افسران آگاهي کلانتري با توجه به اهميت موضوع بلافاصله هماهنگي‌هاي لازم را با مرکز فرماندهي و کنترل پليس به عمل آوردند و با اجراي طرح مهار سارقان که با يک دستگاه خودروي مزدا در حال فرار بودند شناسايي و دستگير شدند.

کريمي خاطرنشان کرد: در بازرسي از خودروي متهمان يک دستگاه بي‌سيم يک دست لباس نظامي و يک کارت خودروي کشف و پرونده براي سير مراحل قانوني در اختيار مراجع قضايي قرار گرفت.

واژگوني اتوبوس در محور همدان - اراک

معاون امداد و نجات جمعيت هلال احمر استان همدان از خدمات رساني نيروهاي هلال احمر به واژگوني يک دستگاه اتوبوس در محور همدان- اراک خبر داد.

«حسين اشرفي»، در گفت و گو با ايسنا، منطقه همدان اظهار کرد: يک دستگاه اتوبوس که در روز يک شنبه در محور همدان- اراک در حال حرکت بوده به علت خواب آلودگي راننده واژگون مي‌شود. وي افزود: 12 نفر از مصدومان اين تصادف توسط نيروهاي هلال‌احمر و آمبولانس‌هاي حاضر به بيمارستان منتقل شدند و برخي از آنها که آسيب سطحي ديده بودند، به صورت سرپايي درمان شدند.