نسخه شماره 3201 - 1392/03/02 -

خداداد عزيزي:
اگر فوتبال را آتش بزنيم همه چيز درست مي‌شود


شکايت دوباره سپاهان از رويانيان

محمدرضا خلعتبري:
مسائل مالي يکي از دلايل مهم رفتنم به امارات است


طلب وينگادا از پرسپوليس 360 هزار دلار است


خبر


اخبار کوتاه


 خداداد عزيزي:
 اگر فوتبال را آتش بزنيم همه چيز درست مي‌شود 

 پيشکسوت فوتبال کشورمان گفت: کارمان براي صعود به جام جهاني بسيار سخت است و بايد منتظر اتفاقات عجيب و غريب باشيم.

به گزارش فارس، خداداد عزيزي با تشريح سه مسابقه تيم ملي فوتبال در مسابقات مقدماتي جام جهاني حضور تيم ملي در اين رقابت‌ها را بسيار سخت دانست. خداداد عزيزي در مورد وضعيت خودش و تيم ملي صحبت‌هاي زير را مطرح کرده است:

به نظرتان اين بار مي‌توانيم به جام جهاني صعود کنيم؟

کارمان بسيار سخت است بايد با قطر در دوحه بازي کنيم و با کره جنوبي در سئول و تنها بازي آسان ما اينجا مقابل لبنان است.در کل دو بازي سخت و يک بازي نسبتا آسان را پيش رو داريم، بايد ببينيم چه نتيجه‌اي رقم مي‌خورد.

يعني شانس صعود ما به جام جهاني ضعيف است؟

بايد با واقعيت‌ها پيش برويم حضور ما در جام جهاني سخت است مگر اينکه اتفاقات عجيب و غريب رخ دهد، ما کره را در سئول ببريم و اتفاقاتي مشابه اين رخ بدهد تا به جام جهاني برويم.

واقعا تيم ملي از نبود رحمتي و عقيلي ضرر مي‌کند؟

صد درصد ضرر مي‌کند، در نبود مهدي رحمتي فوتبال ما ضرر خواهد کرد. اين سه تا بازي، سه مسابقه حياتي است. حالا ايرادي هم ندارد در برخورد با رحمتي و عقيلي يک مقدار کوتاه بياييد. در عين حال که مهدي رحمتي هم خودش پذيرفت اشتباه کرده است و در رسانه ملي اعلام مي‌کند که موضوع آن طور که در رسانه‌ها مطرح شده، نبوده است و عذر خواهي مي‌کند، مي‌شد او را بخشيد.

کارلوس کي‌روش از زمان ورود به ايران مورد حمايت شما بود اما اين اواخر در مورد برخي از رفتارهاي او انتقاداتي داشتيد؟

100در 100 کي‌روش مورد تاييد ما بود، مورد تاييد همه بود ولي فکر مي‌کنم در مورد اينکه ما همه اختيارات فوتبالمان را به او بدهيم مخالف هستم. او از لحاظ فني يک مربي کارنامه داري است و کارنامه‌اش از نظر همه مورد قبول است ولي اينکه ما تمام اختيارات فوتبالمان را به دست ايشان داديم به نظرم خيلي غير منطقي است، اينکه ليگ و جام حذفيمان را و حتي مسئله پيرامون آبدارچي تيم ملي را به دست او بدهيم غير منطقي است.

آقاي عزيزي شما مسابقات ليگ برتر در فصل گذشته را چگونه ارزيابي مي‌کنيد؟

ليگ چون جذابيت فني ندارد، ديگر ليگ نيست، فوتبال ما وقتي فوتبال نيست ليگمان هم ليگ نيست.

در هفته گذشته حرکت خوب کميته انضباطي در برخورد با افرادي که درمسابقات دسته اول دچار تخلفاتي از جمله تباني شده بودند، قابل تقدير است.

به نظر من برخوردشان قاطع نبود و در حکمي که اعلام کردند جاي اميدواري در آن نديدم. يا ثابت شده اين آقايان تباني کردند و يا ثابت نشده است. اگر تباني آنها ثابت شده است همه اين آقايان را بالاي 10 سال محروم مي‌کردند اما اين محروميت‌‌هاي 6 ماهه و دو ميليون تومان، پنج ميليون يا شش ميليون براي چه است؟ آن طرف مثلا تباني کرده و 100 ميليون پول گرفته است، آن وقت دو ميليون آن را جريمه مي‌کنند و يا شش ماه محروم مي‌شود! اگر اثبات شده طرف تباني کرده بايد بالاي 10-15سال محروم شود، تا ديگر از اين کارها نکنند. من نمي‌دانم شش ماه مثلا محروميت براي آقايي که تخلف کرده چه جريمه‌اي مي‌تواند محسوب شود؟ الان بازي‌ها شش ماه تعطيل خواهد بود و آن کسي که شش ماه محروم شده مي رود در منزلش مي‌خوابد و بعد از شش ماه دوباره مي‌آيد تباني مي‌کند، اتفاقي نمي‌افتد.

به نظر شما بايد چه کار کنيم تا اين فوتبال راه سالمي پيدا کند؟

بايد اين فوتبال را آتش زد.

اگر فوتبال را آتش بزنيم همه چيز درست مي‌شود؟

بله اگر فوتبال را آتش بزنيم همه چيز درست مي‌شود، فوتبال آلان چي دارد ما به آن افتخار کنيم؟ تيم ملي ما نتيجه مي‌گيرد؟ بازيکنان‌هاي سوپر استار داريم؟ مديران سوپر استار داريم؟ يک سوپر استار در فوتبال به من نشان بدهيد براي آن به فوتبال افتخار کنيم. فوتبالمان هيچ ندارد، فقط هر روز درون آن زشتي، دعوا،زيرآب‌زني، تباني، حق خوري و فحاشي اتفاق مي‌افتد.

در مورد خداحافظي مهدي مهدوي‌کيا و علي کريمي چه نظري داريد؟

اين دو تا از فوتباليست‌هاي بزرگ ما بودند، خداحافظي مهدي مهدوي کيا مثل بقيه بود، من قبلا هم گفتم مهدي نبايد از نوع خداحافظي‌اش ناراحت باشد. چون با چه کسي درست رفتار کردند که با مهدي اين کار را کنند؟ علي دايي مگر بازي خداحافظي داشت؟ کريم باقري مگر خداحافظي با شکوهي داشت؟ ماها مگر بازي خداحافظي داشتيم، فوتبال ما همين است، حالا علي کريمي به‌طور رسمي خداحافظي نکرده است ولي براي علي کريمي هم فکر نمي‌کنم مراسمي بگيرند.

اگر پيشنهادي براي مربيگري در ليگ برتر داشته‌باشيد مي‌پذيريد؟

من براي کار کردن شرايط خاص خودم را دارم و تحت هر شرايطي حاضر نيستم کار کنم. اگر پيشنهاد شود شرايطم را مي‌گويم و اگر توانستم با من کنار بيايند کار مي‌کنم و اگر هم پيشنهاد نباشد از زندگي فعلي‌ام راضي هستم.


 شکايت دوباره سپاهان از رويانيان 

 باشگاه فولادمبارکه سپاهان از مديرعامل باشگاه پرسپوليس به کميته انضباطي فدراسيون فوتبال شکايت کرد.

مديرعامل باشگاه پرسپوليس تهران طي مصاحبه‌اي، مطالبي کذب و همچنين تهديد گونه را در ارتباط با بودجه خيالي متصوره خود از يکي از باشگاه‌هاي ليگ برتر عنوان داشته که با کليد واژه‌هاي خود در قسمت پاياني مصاحبه - پاراگراف آخر متن مصاحبه منتشره - وبا اشاره مستقيم به فينال جام حذفي بطور طبيعي اذهان عمومي را متوجه باشگاه فولادمبارکه سپاهان مي‌کند.

اين باشگاه با احترام به آقاي مالکي رياست محترم هيئت مديره، ساير اعضاي هيئت مديره، پيشکسوتان عزيز و بزرگوارو هواداران بيشمار باشگاه پرسپوليس از پاسخ جامع و مفصل به اين اتهامات بي اساس که صرفا ناشي از توهمات و حدس و گمان مدير عامل باشگاه پرسپوليس است خودداري مي‌کند و اعلام مي‌دارد که افکار عمومي به خوبي از جوسازي و فرافکني‌هاي آقاي رويانيان در مقاطع مختلف که به منظور انحراف اذهان عموم و ورزش دوست از عدم کسب موفقيت پرسپوليس در فصل گذشته آن هم با بازيکنان و کادرهاي فني متعدد خارجي و داخلي که اتفاقا بسيار پر هزينه بوده است، آگاه است و مي‌داند که به واسطه‌ي نگاه عدم تخصصي و بيگانه جناب آقاي رويانيان با ورزش و حتي مسائل فرهنگي ورزشي است که چنين اتهامات بي پايه و اساس به يک باشگاه زده مي‌شود و قصد تشويش اذهان عمومي دارد.

هرچند باوجود تمامي اين گفته‌ها همچنان يک سوال باقي مي‌ماند و آن هم اينکه در کجاي دنياي ورزش، مدير يا باشگاهي را سراغ داريد که به جاي حل و فصل مشکلات ومعظلات مجموعه خود دائما و هرروزه به امور ساير باشگاهها بپردازد و حاشيه سازي و جوسازي منفي عليه آنان کند؟!

باشگاه فولاد مبارکه سپاهان همچون قبل جناب آقاي رويانيان را به خويشتن داري و پرداختن به امور باشگاه خود دعوت مي‌کند.

در همين رابطه باشگاه فولادمبارکه سپاهان از مدير عامل باشگاه پرسپوليس مجددا به دليل اتهامات وارده به اين باشگاه به کميته انظباطي فدراسيون فوتبال شکايت کرد.

سرپرست تيم فوتبال سپاهان پس از شکايت باشگاهش از محمد رويانيان از وي خواست «حقايقي» را که مدعي دانستن آنهاست را زودتر بازگو کند.

رسول خوروش با اشاره به شکايت باشگاه سپاهان از مديرعامل باشگاه پرسپوليس به دليل مصاحبه اخيرش، گفت: دلايل شکايت ما از آقاي رويانيان پيش‌تر گفته شده، اما مي‌خواهم نکته اي را به آن اضافه کنم. مديرعامل پرسپوليس در حرف‌هايش از حقايقي سخن گفتند که مي‌خواهد افشا کند. من هم مي‌گويم بهتر است زودتر اين کار را بکند تا مردم بيش‌از اين منتظر نمانند!

وي همچنين گفت: بهتر است آقاي رويانيان هر چه زودتر حقايقي را که مي‌داند افشا کند تا خود ما هم بدانيم! ما منتظر نشسته‌ايم که ايشان حقايقش را بازگو کند.

سرپرست تيم فوتبال سپاهان در ادامه و در واکنش به شايعه مذاکره باشگاهش با مهدي رحمتي، گفت: باشگاه از ما خواسته درباره نقل و انتقالات هيچ حرفي نزنيم. من نمي‌توانم اين شايعات را تکذيب يا تاييد کنم. نقل و انتقالات جزو خطوط قرمز سپاهان است و هر گاه قرارداد ما با بازيکن رسما ثبت شود، خبرش را اعلام مي‌کنيم.

وي در پايان از برگزاري اردوي پيش فصل تيمش در کشور ترکيه خبر داد و گفت: از 29 خرداد تا 10 تير در آنکارا اردو خواهيم داشت و احتمالا با تيم‌هاي حاضر در آن شهر ديدارهاي تدارکاتي برگزار مي‌کنيم.


 محمدرضا خلعتبري:
 مسائل مالي يکي از دلايل مهم رفتنم به امارات است 

 محمدرضا خلعتبري مهاجم ملي پوش سپاهان در فصل گذشته يکي از تاثيرگذارترين بازيکنان تيمش بود. به گزارش خبرآنلاين؛ او که سابقه بازي در ليگ‌هاي قطر و امارات را دارد حالا دوباره با يکي، دو پيشنهاد خوب از تيم‌هاي اماراتي مواجه شده و اين احتمال وجود دارد که سپاهان را ترک کند. البته او رفتن از اين تيم را يک اتفاق ناراحت کننده مي‌داند ولي تاکيد مي‌کند که حق دارد به آينده اش فکر کند. خلعتبري در مورد وضعيتش براي فصل بعد، شرايط تيم ملي و مسائل مختلف ديگر به سوالات پاسخ مي‌دهد.

مثل اين که خيلي جدي به حضور در امارات فکر مي‌کني؟

من به احتمال زياد به ليگ امارات خواهم رفت ولي اگر قرار باشد در ايران بمانم فقط در سپاهان بازي مي‌کنم. آقاي رحيمي هم با من صحبت کرد و گفت اگر قرار است در ايران بماني از سپاهان نرو.

يعني احتمال جدايي ات زياد است؟

من به امارات رفتم و مذاکراتي با تيم‌هاي اين کشور داشتم که مثبت بود. اگر اتفاق خاصي نيفتد راهي ليگ امارات خواهم شد.

مي‌گويند با عجمان و النصر مذاکره کرده‌اي؟

من دوست نداشتم اسمي از تيم‌ها ببرم چون هنوز چيزي قطعي نشده است ولي اگر قطعي شد در يکي از دو تيم بازي خواهم کرد.

چه دليلي باعث شده که به حضور در ليگ امارات فکر کني؟

من شرايط خوبي در ليگ اين کشور داشتم و عملکردم موفقيت آميز بود. به هر حال دوست دارم شرايط جديدي را تجربه کنم. درضمن فوتبال امارات از لحاظ امکانات شرايط خوبي دارد. يکي از دلايل مهم ديگر به مسائل مالي مربوط مي‌شود چون من بايد به آينده هم فکر کنم.

مي‌گويند قرار است براي فصل آينده، به پول ايران حدود 5 ميليارد تومان از تيم‌هاي اماراتي بگيري؟

اين خبر دروغ است و قرار نيست 5 ميليارد بگيرم. مبلغ پيشنهادي آنها پايين تر از اين حرف‌هاست هر چند که دوست ندارم زياد در اين مورد صحبت کنم.

جاي رحمتي و عقيلي بودي نامه عذرخواهي را به صورت رسمي‌امضا نمي‌کردي؟

اصلا اگر من جاي آنها بودم اردو را ترک نمي‌کردم. واقعا نمي‌دانم چه دليلي باعث شد که اين کار را بکنند ولي مطمئنا از روي عصبانيت بوده است. به هر حال اين نيمکت نشيني براي هر بازيکني وجود دارد و من هم گاهي اوقات در تيم ملي نيمکت نشين شدم ولي تلاش کردم تا خودم را ثابت کنم.

در مورد شرايط حساس تيم ملي چه صحبتي داري؟

شرايط خيلي سخت است ولي ما در سه بازي حساسي که پيش رو داريم واقعا چيزي براي از دست دادن نداريم. به نظر من اين حق مردم ايران است که بابت تيم ملي نگران باشند. اميدوارم در نهايت تيم ملي به جام جهاني برود. تمام هدف ما اين است که تيم را رهسپار جام جهاني کنيم. نهايت تلاشمان را انجام مي‌دهيم و انشاءالله با اضافه شدن ملي پوشان استقلال و لژيونرها مي‌توانيم شرايط بهتري پيدا کنيم و با آمادگي بيشتري مقابل رقبا قرار بگيريم.


 طلب وينگادا از پرسپوليس 360 هزار دلار است 

 مشاور حقوقي مديرعامل باشگاه پرسپوليس با اعلام اينکه طلب وينگادا 360 هزار دلار است و هنوز پولي دريافت نکرده، گفت: ادبيات وينگادا در ايميلي که فرستاده تهديد آميز نبوده اما اگر بخواهد به ما هشدار بدهد نبايد از وي گلايه کنيم. به گزارش مهر«مصطفطي شکري در خصوص مطالبات مالي سکوبرت، بازيکن پيشين تيم پرسپوليس و آخرين وضعيت مطالبه مالي نلو وينگادا ضمن بيان مطلب فوق گفت: وينگادا طي ايميلي به من، اعلام کرده که براي ديدن ديدار تيم هاي ملي فوتبال ايران و قطر به دوحه خواهد رفت و از مسئولان باشگاه پرسپوليس مي خواهد که طلب مالي وي را در آنجا به دست وي برساند.

وي در همين خصوص افزود: من نيز با دريافت اين ايميل، بلافاصله موضوع را به مديرعامل باشگاه اطلاع دادم و بايد ببينيم او چه تصميمي خواهد گرفت.

شکري در پاسخ به اين پرسش که ميزان دقيق طلب وينگادا چقدر است و وي تاکنون چقدر از طلب خود را دريافت کرده، خاطر نشان کرد: طلب وينگادا 360 هزار دلار است که تا اين لحظه آن را دريافت نکرده است البته مسئولان مربوطه در امور مالي باشگاه تا امروز 240 هزار دلار از مطالبه مالي وينگادا را از کانال هاي مختلف بانکي ارسال کرده‌اند که به دليل مشکلات خاص بانکي که در اين زمينه وجود دارد هنوز به دست اين مربي پرتغالي نرسيده است. در واقع مي توان گفت مسئولان انتقال پول هنوز نتوانسته اند، پولي را به حساب وي واريز کنند.

وي در پاسخ به اين پرسش که آيا ادبيات به کار رفته توسط وينگادا در اين ايميل، تهديد آميز بوده و در خصوص پرداخت طلبش هشدار داده است، گفت: ادبيات وينگادا در آن ايميل تهديد آميز نبوده و در کل وي انسان صبوري است اما اگر او بخواهد به ما هشدار نيز بدهد حق قانوني اوست و نبايد از وي گلايه کنيم.

مشاور حقوقي مديرعامل باشگاه پرسپوليس در خصوص شکايت سکوبرت، بازيکن پيشين تيم فوتبال پرسپوليس، از اين باشگاه به فيفا گفت: مبلغ طلب سکوبرت از باشگاه پرسپوليس حدود 0 هزار دلار است و زياد نيست. در حال حاضر منتظر راي کميته تعيين وضعيت بازيکنان فيفا هستيم تا پس از آن اقدامات لازم را انجام دهيم.


 خبر 

 AFC استقلال را نقره داغ کرد

روزنامه «أنحاء» عربستان مدعي شد که کنفدراسيون فوتبال آسيا باشگاه استقلال تهران را به خاطر تخلف هوادارانش در ديدار برابر الهلال 15 هزار دلار جريمه کرد. به گزارش ايسنا، الهلال عربستان در ديدار برگشت مرحله گروهي ليگ قهرمانان آسيا با يک گل استقلال را در آزادي شکست داد. مسئولان اين باشگاه سعودي پس از پايان اين ديدار به حاشيه سازي‌هاي خود همچون هميشه ادامه دادند و از شکايت خود به AFC به خاطر رفتار تماشاگران استقلال در آزادي خبر دادند. روزنامه «أنحاء» عربستان به نقل از روزنامه‌ «الشرق‌الاوسط » نوشت که کنفدراسيون فوتبال آسيا استقلال را به خاطر رفتار هوادارانش جريمه کرد. اين سايت عربستاني نوشت: کميته انضباطي کنفدراسيون فوتبال آسيا پس از رفتار تماشاگران استقلال در ديدار برابر الهلال، اين باشگاه ايراني را 15 هزار دلار جريمه کرد. در گزارش کنفدراسيون فوتبال آسيا آمده است که تماشاگران ايراني در ديدار الهلال برابر استقلال بازي جوانمردانه را زير پا گذاشتند.

سپاهان جلال حسيني را نمي خواهد

باشگاه فولاد مبارکه سپاهان اعلام کرده برنامه‌اي براي جذب سيدجلال حسيني ندارد. سايت باشگاه فولاد مبارکه سپاهان نوشت: با توجه به مبلغ بالاي پيشنهادي اين بازيکن به باشگاه براي پيوستن به سپاهان و همينطور نظر به اينکه جدايي ايشان در فصل گذشته که با رفتارهاي غيرحرفه‌اي همراه بود، باشگاه فولاد مبارکه سپاهان برنامه‌اي براي جذب سيد جلال حسيني ندارد و براي وي آرزوي موفقيت مي‌کند. پيش‌تر محمد رويانيان مديرعامل باشگاه پرسپوليس بدون نام بردن از باشگاهي گفت که يکي از تيم‌ها به دو بازيکن پرسپوليس پيشنهادي «وسوسه‌کننده» داده است. هر چند در مصاحبه رويانيان نامي از تيمي برده نشده بود اما باشگاه سپاهان با اشاره به کنايه‌هاي رويانيان اين طور برداشت کرد که منظور رويانيان سپاهان بوده است. به همين خاطر باشگاه اصفهاني امروز عليه مديرعامل باشگاه پرسپوليس شکايت کرد. به نظر مي‌رسد تکذيب شايعه توافق سپاهان با جلال حسيني هم به دليل همان گفته‌هاي رويانيان بوده باشد.

صعود هفت پله‌اي عالميان در جهان

نوشاد عالميان با 7 پله صعود به جايگاه 44 رده بندي جهان رسيد. به گزارش ايسنا، در آخرين رده بندي اعلام شده در سايت فدراسيون جهاني پينگ‌پنگ، نوشاد عالميان به رده 44 جهان رسيد. اين پينگ‌پنگ باز در ماه گذشته پله 51 را به خود اختصاص داده بود. اما با توجه به پيروزي که مقابل حريف فرانسوي‌اش با رنکينگ 27 جهان به دست آورد و راهيابي به جمع 32 نفر نهايي اين مسابقات ارتقا رنکينگ يافت. همچنين نيما عالميان بر خلاف عملکرد برادرش نتوانست نتيجه‌ مطلوبي را در رقابت‌هاي جهاني بگيرد و با توجه به اين موضوع در جدول رده‌بندي جهان هم از رنکينگ 278 به 282 تنزل يافت. افشين نوروزي هم از جايگاه 295 به رده 298 رسيد و محمدرضا اخلاق پسند با يک پله سقوط رتبه 301 جهان را به خود اختصاص داد. مهران احدي ديگر نماينده ايران که در مسابقات اخير توانست عملکرد قابل توجهي داشته باشد با صعود 16 پله‌اي خود به رتبه 329 جهان دست يافت که اين بيشترين ارتقا رنکينگ براي پينگ‌پنگ ايران در ماه جاري محسوب مي‌شود.

نوري خواستار جدايي از پرسپوليس شد

نماينده تام‌الاختيار علي دايي شروط مطرح شده توسط او براي پرسپوليس را در رسانه‌ها را تکذيب کرد. به گزارش فارس، پس از پيوستن علي دايي به پرسپوليس شايعاتي مبني بر شرط گذاشتن او براي باشگاه مطرح شد. گفته مي‌شود اين شرط‌ها شامل محدود کردن ليدر‌ها، جريمه بازيکنان،تغيير سرپرستي و چند بند ديگر بود. بهمن دهقان نماينده تام‌الاختيار دايي گفت: از اين حرف‌ها تعجب مي‌کنم و نمي‌دانم منظور چيست. همه به سلامت دايي کاري دايي اعتقاد دارند اما حضور او جاي برخي‌ها را تنگ کرده که متاسفانه سنگ‌اندازي مي‌کنند.

مطمئن باشيد اين موضوع را پيگيري خواهيم کرد. صحبت‌هاي دايي فقط در خصوص بازيکنان و برخي از شرايط تيم بوده و هنوز صحبت ديگري نشده است. خبر ديگر از پرسپوليس مربوط به محمد نوري است. اين بازيکن اعلام کرده بود به احتمال زياد از اين تيم مي رود ولي پس از توافق دايي با پرسپوليس شايعه شد که او در اين تيم ماندني شده است اما محمد نوري اعلام کرد از مواضع قبلي خود کوتاه نيامده و پيشنهادي که به مدير برنامه‌هايش داده‌اند، پيگيري خواهد کرد.


 اخبار کوتاه 

 اميدوارم دايي قدر حمايت‌ها را بداند

مديرعامل باشگاه پرسپوليس گفت:‌ مشاوره‌هاي حميد استيلي براي آمدن دايي به پرسپوليس و حمايت‌هاي بي‌دريغ پروين و پيشکسوتان مرا شوکه کرد. به گزارش فارس محمد رويانيان ، اظهار داشت: با توجه به اينکه حميد استيلي رئيس آکادمي پرسپوليس و مشاور من است،‌ هميشه سعي مي‌کنم درکارهايم با او مشورت کنم. حيفم آمد که برخي نظرات او را درباره دايي به مردم نگويم. حيفم آمد که صحنه‌هاي زيبا و مردانگي استيلي را به مردم نگويم. وي افزود: وقتي قرار شد دايي به پرسپوليس بيايد راجع به اين مسئله با استيلي حرف زدم. مي‌دانستم از قبل مشکلاتي بابت رفتن دايي و آمدن استيلي بود اما استيلي به من گفت رويانيان محکم از دايي حمايت کن. چون او گزينه بسيار خوبي براي پرسپوليس است. من پس از اين صحبت‌ها صحنه‌هاي زيبا،مردانگي و معرفت را در ورزش ديدم که واقعا به استيلي باليدم. وي افزود: خيلي زيباتر اين مسئله بود وقتي که دايي را انتخاب کرديم با پروين صحبت مي‌کردم و او به من گفت حالا شما که اين انتخاب خوب را داشته‌ايد همه بايد از دايي حمايت کنيم. پس از آن ديروز تعدادي از پيشکسوتان به ديدار من آمدند و اعلام آمادگي همه جانبه خود را از انتخاب دايي به من اعلام کردند. واقعا اين مسائل مرا شوکه کرد. مديرعامل باشگاه پرسپوليس خاطرنشان کرد: صحنه‌هاي زيبايي ديدم مخصوصا از عشق و علاقه مردم به دايي و پيشکسوتان پرسپوليس و کمي خستگي از تنم در رفت. من اميدوارم دايي مثل هميشه قدر اين حمايت‌ها را بداند و انشاءالله در پرسپوليس موفق و سربلند باشد. وي در پايان در پاسخ به اين سؤال که آيا دايي براي آمدنش به پرسپوليس شرط گذاشته يا خير،‌گفت: به اين حرف‌ها توجه نکنيد چون چنين ماجراهايي صحت ندارد.

فرکي با فولاد تمديد کرد

سرمربي فصل قبل فولاد خوزستان قرارداد خود را با اين تيم تمديد کرد. سرمربي موفق فولاد خوزستان که عملکرد قابل قبولي در دوازدهمين دوره از ليگ برتر از خود برجاي گذاشت، شب گذشته پس از مذاکره با مسئولان باشگاه فولاد خوزستان، قراردادش را به مدت يک فصل ديگر تمديد کرد. حسين فرکي را در فصل آينده احمد خداداد، نعيم سعداوي، اکبر دارستاني، کورش بختياري زاده و احمد سجادي در امر مربيگري همراهي خواهند کرد. فولاد خوزستان در دوازدهمين دوره از ليگ برتر و از مجموع 34 ديدار خود به 14 برد، 14 تساوي، 6 باخت و 56 امتياز دست يافت و با اين عملکرد توانست علاوه بر کسب مقام چهارمي ليگ برتر، چهارمين سهميه ايران در ليگ قهرمانان باشگاه هاي آسيا از آن خود کند.

ممنوعيت خريد بازيکن خارجي براي باشگاه نفت

مديرعامل نفت تهران از قطع ارتباط اين باشگاه با خارجي ها خبر داد و گفت: بنابر تصميمات هيات امناي شوراي مرکزي ورزش وزارت نفت، تحت هيچ شرايطي ديگر از خارجي ها در تيم فوتبال حرفه‌اي استفاده نخواهيم کرد.منصور قنبرزاده رئيس امور ورزش و تربيت بدني شرکت ملي نفت ايران به قطع همکاري هميشگي فوتبال صنعت نفت با بازيکنان خارجي اشاره کرد و گفت: تا پيش از اين سه بازيکن خارجي در تيم حرفه اي فوتبال نفت حضور داشتند که با هر سه آنها تسويه حساب شده است و هم اکنون به جاي اين سه نفر با هزينه اي معادل يک ميليارد و 200 ميليون تومان، از دو بازيکن مسجد سليماني و يک فوتباليست صنعت نفت آباداني دعوت به همکاري شده است. وي ادامه داد: فوتبال جوانان شرکت ملي نفت ايران نيز با حضور 80 درصدي نفتي ها موفق به کسب مقام سوم در استان تهران شد.

قرارداد خسوس امضا شد

قرارداد جديد سرمربي تيم ملي فوتسال ايران با 50درصد کاهش نسبت به توافق اوليه امضا شد. به گزارش مهر، کميته فوتسال فدراسيون فوتبال پيش از اين اعلام کرده بود به خاطر مشکلات مالي قرارداد «خسوس کاندلاس» سرمربي اسپانيايي تيم ملي را براي شش ماه دوم فعاليتش در صورتي تمديد مي‌کند که اين مربي با کاهش مبلغ آن موافقت کند. پس از مذاکرات مختلف سيد رضا افتخاري سرپرست کميته فوتسال خسوس با کاهش مبلغ قراردادش موافقت کرد و قرارداد جديد او با کميته فوتسال منعقد شد. افتخاري با تاييد اين خبر به خبرنگار مهر گفت: طبق قرارداد قبلي بايد مبلغ 14هزاردلار به خسوس مي‌داديم ولي او را قانع کرديم که به خاطر مشکلات مالي قادر به پرداخت اين مبلغ نيستيم. به همين خاطر قرارداد سرمربي تيم ملي به 7 هزار دلار رسيد و ايشان هم اوايل اين هفته آنرا امضا کرد. به گفته افتخاري، قرار است در صورتي که وضعيت مالي فدراسيون فوتبال بهتر شود مبالغي علاوه بر آنچه که در قرارداد خسوس آمده است، به عنوان پاداش براي او در نظر گرفته شود! همچنين قرارداد مربيان ايراني تيم ملي هم توسط سرپرست کميته فوتسال امضا و براي تاييد نهايي به دفتر علي کفاشيان رئيس فدراسيون فوتبال ارسال شده که قرار است اين قراردادها طي دو روز آينده به امضا نهايي برسد.

کسب عنوان سومي براي فوتبال قطع عضو ايران

تيم باشگاهي خليج‌فارس، که به نمايندگي از ايران در رقابت‌هاي «جام پيروزي» روسيه شرکت کرده بود، موفق به کسب عنوان سوم اين مسابقات شد. نمايندگان ايران در اين رقابت‌ها با برگزاري 5 ديدار برابر تيم‌هاي روسيه الف و ب، ترکيه، آبخازيا و لهستان، در مجموع 10 امتياز کسب کردند و در جايگاه سوم قرار گرفتند. پيروزي برابر تيم‌هاي روسيه (الف)، آبخازيا، لهستان، تساوي برابر روسيه(ب) و پذيرش شکست برابر نماينده ترکيه، ماحصل حضور ايران در رقابت‌هاي جام قهرمانان روسيه بود. در ديدار نهايي نيز که ديروز بين تيم‌هاي روسيه الف و ترکيه برگزار شد، تيم ترکيه با نتيجه سه بر صفر از سد ميزبان گذشت و موفق به کسب عنوان قهرماني اين رقابت‌ها شد. جام قهرمانان فوتبال قطع عضو، موسوم به «جام پيروزي» هر سال با حضور نمايندگان باشگاهي کشورهاي جهان برگزار مي شود.